"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 526 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 қыркүйекте № 15784 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы";
кіріспенің орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалары";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидалармен (бұдан әрі – Қағидалар) республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бюджеттік есептілігінің көлемі, нысандары, оларды жасау және ұсыну кезеңділігі, мерзімі, тәртібі белгіленеді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 526. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2017 года № 15784.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14613, опубликован 17 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящими Правилами составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов (далее – Правила) устанавливаются объем, формы, периодичность, сроки, порядок составления и представления бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.

2. Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары осы Қағидаларда белгіленген көлемде және нысандар бойынша есептер жасайды.";
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебіне өзгерістер енгізген жағдайда, соңғысы бюджеттік есептілікке түзетулерді ұқсас тәртіппен енгізіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджеттік есептілікті ұсыну мерзімін есепті жылдың 1 сәуіріндегі және 1 қазандағы жағдай бойынша кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы есептерді қоспағанда, ведомство, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін - бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар (аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары) белгілейді. Мемлекеттік мекемелер бюджеттік есептілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілеген және олар бюджеттік есептілікті ұсынған күнге дейін мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізген мерзімде ұсынады.
Мемлекеттік мекемелердің және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі электронды түрде және қағаз тасығышта беттері нөмірленіп және мазмұнымен ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілікті тиісті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратына) ұсынады.
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау нысандарының тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi ұсыну нысаны осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.
Халық саны екі мың адамнан асатын аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап, халық саны екі мың және одан да аз аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасауы мен ұсынуы 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап жүзеге асырылады.
Бюджеттік есептілікті ұсыну күні почта кәсіпорнының мөртабанында белгіленген күн болып табылатын, басқа елді мекендерде тұрған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, мемлекеттік мекеме үшін есептілікті ұсыну күні оны тиістілігі бойынша нақты берген күн болып есептеледі, бірақ бюджеттік есептілікті ұсыну күніне дейін 5 күнтізбелік күннен кешіктірілмеуі тиіс.
Есептілікті ұсыну үшін белгіленген мерзім демалыс (жұмыс істемейтін) күнімен сәйкес келген жағдайда бюджеттік есептілік одан кейінгі бірінші жұмыс күні ұсынылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ, содержащиеся за счет республиканского и местных бюджетов, уполномоченные органы по исполнению бюджета и аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов составляют отчеты в объеме и по формам, установленным настоящими Правилами.";
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"В случае внесения местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа изменений в отчет администратора местных бюджетных программ, последним исправления в бюджетную отчетность вносятся в аналогичном порядке.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Сроки представления бюджетной отчетности для администраторов республиканских бюджетных программ устанавливаются ведомством, за исключением отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях по состоянию на 1 апреля и на 1 октября отчетного года, для администраторов местных бюджетных программ - местными уполномоченными органами по исполнению бюджета (аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов). Государственные учреждения представляют бюджетную отчетность в сроки, установленные администраторами бюджетных программ и доведенные ими до государственных учреждений до даты представления бюджетной отчетности.
Бюджетная отчетность государственных учреждений и администраторов местных бюджетных программ представляется в электронном виде и на бумажном носителе с пронумерованными страницами и оглавлением.
Администраторы местных бюджетных программ представляют бюджетную отчетность соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов приведен в приложении 1 к настоящим Правилам.
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов приведена в приложении 2 к настоящим Правилам.
Составление и представление бюджетной отчетности аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения более двух тысяч человек осуществляется с 1 января 2018 года, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов с численностью населения две тысячи и менее человек – с 1 января 2020 года.
Датой представления бюджетной отчетности для государственного учреждения считается день фактической передачи ее по принадлежности, за исключением государственных учреждений, находящихся в других населенных пунктах, для которых датой представления бюджетной отчетности является дата ее отправления, обозначенная в штемпеле почтового предприятия, но не позднее 5 календарных дней до даты представления бюджетной отчетности.
В случае совпадения срока, установленного для представления отчетности с выходным (нерабочим) днем, бюджетная отчетность представляется на следующий за ним первый рабочий день.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Бюджеттік есептілікті жасаған кезде Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін және осы Қағидаларда айтылған бюджеттік есептілік нысандарын толтыру тәртібін басшылыққа алу қажет.";
12-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның және аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жиынтық бюджеттік есептілігіне бірінші қол қою құқығына осы органның басшысы немесе белгіленген тәртіппен оны ауыстыратын адам, екінші қол қою құқығына – бас бухгалтер ие.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Нысаналы трансферттер алатын тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тоқсан сайын нысаналы трансферттер қаражатының іс жүзіндегі шығыстары туралы ақпаратпен бірге 4-20 нысанын ұсынады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік мекемелер және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік есептілікті нысандардың толық көлемінде екі данада жасайды, олардың біреуін мемлекеттік мекемелер жоғары тұрған органға, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) жібереді. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерден және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың (аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен бюджеттік есептілікті қабылдауы және тексеруі осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.";
18-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қазынашылық органдарынан есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы және 1 шілдесіндегі жағдай бойынша 4-20 нысанын алады, оны қолмен және елтаңбалы мөр бедерімен растайды және оны есеп құрамында бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына) береді.";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілік көлемі";
20-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мынадай есеп түрлерін қалыптастырады және ұсынады:";
21-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"10. При составлении бюджетной отчетности необходимо руководствоваться Бюджетным кодексом Республики Казахстан и порядком заполнения форм бюджетной отчетности, изложенным в настоящих Правилах.";
часть вторую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Правом первой подписи на сводной бюджетной отчетности администратора бюджетных программ, уполномоченного органа по исполнению бюджета и аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа обладает руководитель данного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - главный бухгалтер.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Соответствующие администраторы бюджетных программ, получающие целевые трансферты, представляют ежеквартально администраторам бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты, форму 4-20 с информацией о фактических расходах средств целевых трансфертов.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Государственные учреждения и администраторы местных бюджетных программ составляют бюджетную отчетность в полном объеме форм в двух экземплярах, один из которых направляется государственными учреждениями вышестоящему органу, администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа). Прием и проверка бюджетной отчетности администраторами бюджетных программ от подведомственных государственных учреждений и уполномоченными органами по исполнению бюджета (аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов) от администраторов бюджетных программ осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.";
часть третью пункта 18 изложить в следующей редакции:
"Администраторы местных бюджетных программ получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным, заверяют его подписью и оттиском гербовой печати и представляют его в составе отчета соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета (аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Объем бюджетной отчетности уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов";
абзац первый пункта 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов формируют и представляют следующие виды отчетов:";
часть третью пункта 21 изложить в следующей редакции:

"Ведомство республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша (облыстар бөлінісінде) 1-АҚ-УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне есепті жылдың 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы бойынша – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары 1-АҚ-УО нысандарын және 2-ДҚ нысандарын жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде ұсынады.";
26-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5-ДБ-Б және 4-КБ-Б нысандарға бюджеттің бір деңгейінен екіншісіне берілетін бюджеттік кредиттер және олар бойынша сыйақылар, трансферттер сомасы енгізілмейді, сондай-ақ бағалау және кепілдік міндеттемелері, алынған қарыздар бойынша қаржылық міндеттемелер жөніндегі берешек, пайдаланылмаған демалыстар бойынша қызметкерлер алдындағы берешек және 1420 "Болашақ кезеңдердің шығыстары" шотында көрсетілетін болашақ кезеңдердің шығыстары енгізілмейді.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"27. Осы Қағидаларда кредиторлық берешек туралы есептердің мынадай нысандары белгiленедi:
4-КБ-Б, онда қаржыландыру жоспарларын орындау процесінде пайда болған кредиторлық берешек көрсетіледі;
4-КБ-Ө, онда өзге қаражат есебінен, сондай-ақ жетіспеушіліктер мен талан-таражға салу нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен пайда болған кредиторлық берешек көрсетіледі.
Есептерге осы Қағидаларға тиісінше 18 және 19-қосымшаларға сәйкес кредиторлық берешектің пайда болу себептері туралы ақпарат қоса берiледi.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"30. Осы Қағидаларда дебиторлық берешек туралы есептердің мынадай нысандары белгіленеді:
5-ДБ-Б, онда қаржыландыру жоспарларын орындау үдерісінде қалыптасқан дебиторлық берешек көрсетіледі;
5-ДБ-Ө, онда өзге қаражат есебінен, сондай-ақ жетіспеушіліктер мен талан-таражға салу салдарынан бюджет қаражаты есебінен қалыптасқан дебиторлық берешек көрсетіледі;
Есептерге осы Қағидаларға 19 және 20-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша дебиторлық берешектің пайда болу себептері туралы ақпарат қоса беріледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті (облыс бюджеттердің, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы жиынтық есептер) бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептерді және өзге қаражаттың есебінен пайда болған кредиторлық және дебиторлық берешектер туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тиісінше 4-КБ-Б, 5-ДБ-Б, 4-КБ-Ө және 5-ДБ-Ө нысандар бойынша жасайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Бюджеттің атқарылуы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық, жергілікті уәкілетті органдар және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары жасайды.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Бюджеттің атқарылуы туралы есеп Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде анықталған бюджет құрылымы, бюджет түсiмдерi сыныптамасының, Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптама бюджет шығыстарының функционалдық, экономикалық сыныптамасының кодтары бойынша қалыптастырылады және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы, жергілікті атқарушы органның жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы қаулысына немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің шешіміне сәйкес жасалады.";
57-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтаруға;";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Мына: республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептер - барлық алынған, оның ішінде басқа деңгейдегі бюджеттерден түскен түсімдерді және барлық жүргізілген шығыстарды, оның iшiнде жоғары тұрған бюджеттен түскен түсiмдер мен басқа да деңгейдегі бюджеттерге берiлген трансферттер есебiнен жүргізілген шығыстарды да қамтиды.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Ведомство представляет формы 1-ПУ-УО и формы 2-СД по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета по состоянию на 1 июля - не позднее 20 августа отчетного года, за отчетный финансовый год - не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты по форме 1-ПУ-УО и по форме 2-СД в сроки, устанавливаемые последним.";
часть седьмую пункта 26 изложить в следующей редакции:
"В формы 4-КЗ-Б и 5-ДЗ-Б не включаются суммы бюджетных кредитов и вознаграждений по ним, трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, а также не включаются задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по полученным займам, задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам и расходы будущих периодов, отраженные на счете 1420 "Расходы будущих периодов".";
в пункт 27 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 30 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженностях государственного, республиканского и местного (сводные отчеты о кредиторской и дебиторской задолженностях бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, и сводные отчеты о кредиторской и дебиторской задолженностях, образовавшихся за счет прочих средств, составляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по формам 4-КЗ-Б, 5-ДЗ-Б, 4-КЗ-П и 5-ДЗ-П соответственно.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Отчет об исполнении бюджета составляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Отчет об исполнении бюджета формируется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом Республики Казахстан, кодам классификации поступлений бюджета, функциональной, экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете или решением маслихата о местном бюджете, постановлением Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, решением акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о реализации закона о республиканском бюджете и решений маслихатов о местных бюджетах на соответствующий финансовый год.";
подпункт 4) пункта 57 изложить в следующей редакции:
"4) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского, областного или районного (города областного значения) бюджета;";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Отчеты об исполнении бюджетов: республиканского, областного, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения), города районного значения, села, поселка, сельского округа - включают в себя все полученные поступления, в том числе из бюджетов других уровней, и все произведенные расходы, в том числе расходы за счет поступлений из вышестоящего бюджета, и трансферты, переданные бюджетам других уровней.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:

"66. Республикалық бюджеттiң, облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала бюджетiнiң, астана, аудандық бюджетiнiң (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде трансферттер бойынша есеп айырысулар ашық түрде ескерiледi.";
мынадай мазмұндағы 68-1-тармақпен толықтырылсын:
"68-1. Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептерден жоғарыда аталған сомаларды алып тастау оларды екi рет есепке алуды болдырмау мақсатында: кiрiстерде - жоғары тұрған бюджетте түсiм көзi бойынша және төмен тұрған бюджетте және шығыстарда алынған трансферттер ретiнде - жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген трансферттер ретiнде және олардың есебiнен жүргiзiлген төмен тұрған бюджеттiң шығыстары ретiнде жүргiзiледi.";
73 және 74-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"73. Жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша сыйақы төмен тұрған бюджеттiң меншiктi түсiмдерi есебiнен төленедi және жоғары тұрған бюджетке салықтық емес түсiмдер болып табылады, олар қосалқы шоттан жалтару үшiн мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетінiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тасталады.
74. Қарыз қаражаты есебiнен жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке кредиттердi бөлу кезiнде оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы сондай-ақ мемлекеттiк, шоғырландырылған, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тастауға жатады.";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Мемлекеттiк, шоғырландырылған бюджеттердiң, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау тәртiбi";
77 және 78-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептің жасалуы республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы, облыстық бюджеттiң, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде, ал аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептiң жасалуы олардың арасындағы өзара өтелетiн операцияларды есепке алмастан, аудандық бюджеттiң, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердiң негiзiнде жүргiзiледi.
Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:

"66. При составлении отчетов об исполнении республиканского бюджета, областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета, бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа расчеты по трансфертам учитываются в развернутом виде.";
дополнить пунктом 68-1 следующего содержания:
"68-1. При составлении отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) расчеты между районным (города областного значения) бюджетом и бюджетами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по трансфертам в отчет не включаются.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Исключение из отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области, бюджета района (города областного значения) вышеназванных сумм производится с целью недопущения их учета дважды: в доходах - по источнику поступления в вышестоящем бюджете и как полученные трансферты в нижестоящем бюджете и в расходах - как выделенные из вышестоящего бюджета трансферты и как произведенные за счет них расходы нижестоящего бюджета.";
пункты 73 и 74 изложить в следующей редакции:
"73. Вознаграждения по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, выплачиваются за счет собственных поступлений нижестоящего бюджета и являются неналоговыми поступлениями в вышестоящий бюджет, которые, во избежание двойного счета, исключаются при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).
74. При выделении кредитов из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету за счет заемных средств, сумма расходов на его обслуживание также подлежит исключению при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения).";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Порядок составления отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения)";
пункты 77 и 78 изложить в следующей редакции:
"77. Составление отчета об исполнении государственного бюджета производится на основании отчетов об исполнении республиканского бюджета и местных бюджетов, отчета об исполнении бюджета области - на основании отчетов об исполнении областного бюджета и бюджетов районов (городов областного значения), а отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) - на основании отчетов об исполнении районного бюджета (городов областного значения) и бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа без учета взаимопогашаемых операций между ними.
Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:

1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің олардың арасындағы өзара өтелетiн операцияларды есепке алмастан негізінде жүргізіледі.
Өзара өтелетін операцияларға қосарланған есепті болғызбау мақсатында бюджеттің бір деңгейінен басқасына берілетін, трансферттер, бюджеттік кредиттер және басқа да ақша сомаларын алып тастаумен байланысты, шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттерді, облыс бюджетін және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін, сондай-ақ олардың атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру кезінде жүзеге асырылатын операциялар жатады.
78. Бюджетаралық қатынастар трансферттермен және бюджеттiк кредиттермен реттеледi, шоғырландырылған, мемлекеттiк бюджеттердің, облыс бюджетiнiң және аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде олар бойынша қосарлы шотты алып тастау мақсатында олар республикалық және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерін, облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердi арифметикалық қосу жолымен алынған сомадан алып тастауға жатады.";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi ұсыну тәртiбi";
82-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына:";
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты өз билігіндегі есеп көрсеткіштерін жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы ұсынылған деректермен салыстырып тексеру жүргізеді.";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттi атқару жөніндегі уәкілетті органға қағаз жеткізгіште және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерекқор (бұдан әрi - электрондық дерекқор) түрiнде бередi.";

1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан без учета взаимопогашаемых операций между ними.
К взаимопогашаемым операциям относятся операции, осуществляемые при формировании консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения), а также отчетов об их исполнении, связанные с исключением сумм трансфертов, бюджетных кредитов и других денег, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, в целях исключения двойного счета.
78. Межбюджетные отношения регулируются трансфертами и бюджетными кредитами, которые в целях исключения двойного счета по ним при составлении отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области и бюджета района (города областного значения) подлежат исключению из сумм, полученных путем арифметического сложения республиканского и бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, областного и бюджетов районов (городов областного значения), районного (города областного значения) и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Порядок представления отчетов об исполнении бюджетов уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов";
в пункте 82:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
"82. Территориальное подразделение ведомства представляет местному уполномоченному органу по исполнению бюджета, аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.";
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению или аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее - электронная база данных).";

мынадай мазмұндағы 86-1-тармақпен толықтырылсын:
"86-1. Бюджетті атқару жөніндегі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi уәкілетті органына аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті ұсыну мерзімі.";
88-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Жергілікті бюджеттер бойынша даму бюджеттік бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары инвестициялық жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға берілген инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және "Басқалар" деген бөлімде көрсетілетін заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып, 6-ДББ нысан бойынша қалыптастырады.";
93 және 94-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"93. Мемлекеттік, республикалық, жергiлiктi бюджеттердің, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептер (облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) электрондық түрде, осы Қағидаларға 48-тармаққа сәйкес бюджет құрылымы бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша бюджет түсімдерін және бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар мен ерекшеліктері бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, сондай-ақ бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде қалыптастырылады.
Мемлекеттік, (облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жиынтық есеп) жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы айлық/жылдық есептер бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджеттің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;

дополнить пунктом 86-1 следующего содержания:
"86-1. Срок представления месячного/годового отчета об исполнении бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа местному уполномоченному органу района (города областного значения) по исполнению бюджета устанавливается последним.";
часть первую пункта 88 изложить в следующей редакции:
"88. Месячный/годовой отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по форме 6-БПР с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе "Прочие".";
пункты 93 и 94 изложить в следующей редакции:
"93. Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, республиканского, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, бюджетов областей, города республиканского значения, столицы и районов (городов областного значения) формируются в электронном виде с отражением поступлений бюджетов по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета и расходов бюджетов по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета по структуре бюджета, соответствующей пункту 48 настоящих Правил, а также в разрезе категорий, классов, подклассов и специфик экономической классификации расходов бюджета и администраторов бюджетных программ.
Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов составляются структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;

2) жергілікті уәкілетті органдары ұсынған жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы туралы есептердің;
3) ведомство ұсынған 1-27 нысан бойынша жергiлiктi бюджеттердің көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерінің;
4) орталық уәкiлеттi органның Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын әзірлеу функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі әзірлеген және АЖ-не енгізілген өзара өтелетін операциялар бойынша кодтарының кестесінің негізінде жасайды.
94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ұсынған облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) орталық уәкiлеттi органның Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есепті жасау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістер және Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабудың жоспарлы көрсіткіштерінің негізінде жасайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

2) отчетов об исполнении местных бюджетов, представленных местными уполномоченными органами по исполнению бюджета;
3) данных об исполнении показателей местных бюджетов по форме 1-27, представленных ведомством;
4) таблицы кодов по взаимопогашаемым операциям, разработанной структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции по разработке Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, и введенной в ИС.
94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 29 тамыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау нысандарының тізбесі
Нысандардың нөмірлері
Нысандардың атаулары
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жарты жылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп – 1-АҚ нысаны*
жарты жылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп –1- АҚ-УО нысаны**
жарты жылдық
жылдық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ-нысаны
жарты жылдық
жылдық
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3- ӨШ-нысаны
тоқсандық
жылдық
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Б нысаны
тоқсандық
жылдық
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Ө нысаны
тоқсандық
жылдық
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Б нысаны
тоқсандық
жылдық
Дебиторлық берешек туралы есеп –5-ДБ-Ө нысаны
айлық
жылдық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды бөле отырып, даму бюджеттік бағдарламаларын атқару туралы есеп – 6-ДББ нысаны
айлық
жылдық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардыңатқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Республикалық бюджеттің жобасына кейінге қалдыру шартымененгізілген, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп
айлық
жылдық
Бюджет көрсеткіштерініңатқарылуытуралыдеректер
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
29 августа 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Перечень
форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов
бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов
акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Номера форм
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц - форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная

Бюджет сыныптамасы бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп – 4-20 нысаны
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстырып тексеруактісі
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелермен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар,аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi ұсыну нысаны
р/с
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
ММ
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
Облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетiн атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар
Республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарын орындау туралы есеп – 1-АҚ/1-АҚ-УО нысаны
электрондық түрде және қағазтасығышта
электрондық түрдежәнеқағазтасығышта
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағазтасығышта
электрондық түрде және қағазтасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп - 2-ДҚ нысаны
электрондық түрде және қағазтасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы,электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны
электрондық түрде және қағазтасығышта
электрондық түрде және қағазтасығышта
-
-
-
4
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Б-нысаны
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағазтасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы - толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
5
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Ө нысаны
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы -толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен - біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
6
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Б нысаны
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы –толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
7
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Ө нысаны
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы және электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы -толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
8
Жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есеп
-
-
-
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағазтасығышта
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша санаттары, сыныптары, кіші сыныптары бойынша бюджет түсімдерін және бюджет түсімдері сыныптамасының ерекшеліктерін және функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар (қағаз тасығышта жылдық есеп) бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып
-
9
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
-
-
-
-
-
айлық - ЭҚАБЖ арқылы бюджетке түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп бөлімі бюджет түсімдері сыныптама түсімдерінің санаттары мен сыныптарын қамтуы тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есеп бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын және кіші топтарын қамтуы тиіс біріктірілген пішімде;
жылдық – АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде
10
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
11

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации - форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
Примечание:
* форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ
**форма 1-ПУ-УО - для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 2
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма представления
бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами
акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
ГУ
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
-
-
-
4
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
5
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
6
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
7
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате - до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
8
Отчет об исполнении местных бюджетов
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
9
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
-
-
-
-
-
-
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
10
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
11

Бюджет сыныптамасы бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп – 4-20 нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
-
-
-
12
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
-
-
-
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағазтасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен түсімдері мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
Есепті кезең
_____________ жылға
Индекс: 1-МУО нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ведомствоға
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгілейді.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізудентүсетін түсімдердің коды
Жол/ерекшелік коды
Атауы
Жылдық жоспар
Есепті кезеңге арналған жоспар
Орындау

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
-
-
-
-
12
Акт сверки отчетных данных
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 3
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ, уполномоченными
органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов города районного значения,
села, поселка, сельского округа
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 1-ПУ
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение_________________________
администратор бюджетных программ _________________
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов бюджетных программ устанавливаются уполномоченными органами
по исполнению бюджета.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Код строки/специфики
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

жылдықжоспарға орындалу % (10-баған/8- баған х100)
Есепті кезең жоспарына орындалу % (10- баған /9- баған х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылының басына қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Шығыстардың барлығы
оның ішінде ерекшеліктер бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақшақалдығы
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
Бағдарламалар әкімшісінің басшысы___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 24-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен, және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп
Есепті кезең
_________________ жылға
Индекс: 2-ДҚ нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган ______________
ведомство
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ ведомствоға
Бюджет түрі ___________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгілейді;
-аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органдар белгiлейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін облыс бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті орган белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар үшін

% исполнения к годовому плану графа10/ графа 8х100)
% исполнения к плану отчетного периода (графа 10/ графа 9х100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
012
Поступления текущего года
020
Всего расходы
в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 24 настоящих Правил
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 4
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета,
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической
деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или)
меценатской деятельности
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 2-СД
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения,
села, поселка, сельского округа
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ
уполномоченному органу по исполнению бюджета
ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
-для администраторов бюджетных программ устанавливаются уполномоченными
органами по исполнению бюджета;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района
(города областного значения);
- для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города
областного значения) - устанавливаются уполномоченными органами по исполнению
бюджета области;
- для местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы,

есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 тамызынан кешіктірмей және 20 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 тамызынан кешіктірмей және 25 ақпанынан кешіктірмей.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Атауы
Түсім
Жұмсалуы
Ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңінің аяғына ақша қалдығы (3- баған -7- баған)
барлығы
оның ішінде жылдың басына ақша қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның ішінде бюджет кірісіне аударылғаны
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ___________ ____________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Есепті қалыптастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмше басшысы ___________ _________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісініңбасшысы ___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілді
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
Индекс: 3-ӨШ нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-не дейін.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Шығындардың атауы
Смета бойынша бекітілген
Төленген міндеттемелер
Орындалмаған міндеттемелердің қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шешімімен көзделген жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылған тұлғалардың тұруыжәне межеліжеріне дейін көлік шығындарын төле
2.
Ресми түскі астар, кешкі астар,кофе-брейктер, фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар жүргізу кезіндегі музыкалық сүйемелдеу
4.
Кәдесыйларды, естелік сыйлықтарды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметінеақы төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі рұқсат еткен өзге де шығыстар
Барлығы
Анықтама ретінде: Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы
тағайындаулар___________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісініңбасшысы ___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 17-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Кредиторлық берешек туралы есеп
__________________________________
Есепті кезең
20________ жылға арналған
Индекс: 4-КБ-Б нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган;
ведомство
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ведомствоға
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей, 1 шілдеге және 1 қаңтарға - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтерәкімдерінің аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін – 1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін -1 шілдеге және 1 қаңтарға - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейін 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін -1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-нен кешіктірмей
- ведомство үшін -1 шілдеге және 1 қаңтарға - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелігі
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Берешектің барлығы
Өткен жылдың берешегі
Ағымдағы жылдың берешегі

города республиканского значения)- не позднее 15 августа и не позднее 20 февраля
года, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – не позднее 20 августа и 25 февраля, следующего за отчетным
финансовым годом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (графа 3- графа 7)
всего
в т.ч. остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа ___________ ________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета _____________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _______________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/администратора
бюджетных программ _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отечество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 25 настоящих Правил
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 5
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ и уполномоченными органами по
исполнению бюджета, аппаратами акимов
городов районного значения, сел, поселков,
сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об использовании средств, выделенных на
представительские затраты
Индекс: форма 3-ПЗ
Круг лиц, представляющих:
администраторы республиканских бюджетных программ
Куда представляется: в Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Периодичность: полугодовая, годовая
Срок представления:
до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование затрат
Утверждено по смете
Оплаченные обязательства
Остаток не выполненных обязательств
1
2
3
4
5
1.
Оплата проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением Премьер-Министра Республики Казахстан
2.
Официальные обеды, ужины, кофе -брейки, фуршеты
3.
Музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов
4.
Приобретение сувениров, памятных подарков
5.
Автотранспортное обслуживание
6.
Оплата услуг переводчиков
7.
Аренда зала
8.
Иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан
Всего
Справочно: Плановые назначения на принятие обязательств
__________________________________________________________________________
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ___________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ___________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество(при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 17 настоящих Правил
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 6
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о кредиторской задолженности
_______________________________________________
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 4-КЗ-Б
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа ____
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и
на 1 октября - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на 1 июля
и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для местных уполномоченных органов района, города областного значения
устанавливается местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа месяца,
следующего за отчетным периодом;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего
за отчетным периодом;
для ведомства на 1 июля и на 1 января -не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
Задолженность текущего года

Берешек жиыны (9- баған +10- баған)
оның ішінде
Берешектің барлығы (11- баған – 12- баған)
Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландырудыңжылдық жоспарына кредиторлық берешек, % (14- баған /7- баған х100)*
жыл басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергендегі қалдық
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
Талап ету мерзімі өткен берешек сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ ____________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
басшысы _________ ______________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* бағанды тек бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар/
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарытолтырады
** ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджетнысаны үшін көзделген
осы Қағидалардың 28-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Кредиторлық берешек туралы есеп
__________________________________
Есепті кезең
20________ жылға арналған
Индекс: 4-КБ-Ө нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган;
ведомство
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ведомствоға
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін 1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей, 1 шілдеге және 1 қаңтарға - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін – 1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-нан кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін -1 шілдеге және 1 қаңтарға - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейін 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін - 1 сәуірге және 1 қазанға - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-нен кешіктірмей
- ведомство үшін - 1 шілдеге және 1 қаңтарға - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет / өзге де көздердің коды
Ақылы көрсетілетін қызметтер мен өзге де көздердің атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Берешектің барлығы
Өткен жылдар берешегі
Ағымдағы жылдың берешегі

Итого задолженность (графа 9+ графа 10)
в том числе
Всего задолженность (графа 11- графа 12)
Кредиторская задолженность к годовому плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) (графа 14/ графа 7х100), % *
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
Сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
Сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель местного
исполнительного органа ____________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
**Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа ________________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
**Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных ______________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ________________ ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ______________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*графа заполняется только уполномоченными органами по исполнению бюджета/ аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
**подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 28 настоящих Правил
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 7
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о кредиторской задолженности
_______________________________________________
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 4-КЗ-П
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа ____
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
- для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и
на 1 октября - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на 1 июля
и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для местных уполномоченных органов района, города областного значения
устанавливается местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа месяца,
следующего за отчетным периодом;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего
за отчетным периодом;
- для ведомства на 1 июля и на 1 января - не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/ прочих источников
Наименование платных услуг и прочих источников
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
Задолженность текущего года

Жиыны (8- баған +9- баған)
оның ішінде
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергендегі қалдық
Төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
Талап ету мерзімі өткен берешек сомасы
7
8
9
10
11
12
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ ____________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесініңаты (болғанкезде)
М.О.
*Ведомствоның /бюджеттіатқару
жөніндегіжергіліктіуәкілеттіорганның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
*Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ___________ ____________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
басшысы _________ ______________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері _________ __________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджет нысаны үшін көзделген
осы Қағидалардың 29-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Дебиторлық берешек туралы есеп
________________________________
Есепті кезең
20________ жылға арналған
Индекс: 5-ДБ-Б нысаны
Білдіретін тұлғалар тобы:
Мемлекеттік мекеме_________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары;
ведомство.
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ ведомствоға
Мерзімділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін-1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей, 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін -1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмей
- ведомство үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
Өткен жылдардың берешегі
Ағымдағы жылдың берешегі

Итого (графа 8+ графа 9)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
Сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
Сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
7
8
9
10
11
12
Руководитель местного
исполнительного органа ____________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа __________ _______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных ______________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _______________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _______________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 29 настоящих Правил
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 8
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о дебиторской задолженности
______________________________________________________
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 5-ДЗ-Б
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа ____
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
- для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и
на 1 октября - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом,
на 1 июля и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для местных уполномоченных органов района, города областного значения
устанавливается местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа
месяца, следующего за отчетным периодом;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего
за отчетным периодом;
- для ведомства на 1 июля и на 1 января - не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
Задолженность текущего года

Жиыны (10б+11б)
оның ішінде
жыл басына
Ағымдағы жылы өтелген берешек сомасы
Ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (7б- 8б- 9б)
Аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
Қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ ____________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
* Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
* Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдер аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ ______________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары үшін көзделген
осы Қағидалардың 32-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
_________________ жылға арналған
Есепті кезең
__________________бюджеттің атқарылуы туралы есеп
(бюджеттің атауы)
Индекс: 7-БАЕ нысаны
Білдіретін тұлғалар тобы:
- бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, ведомство
Қайда ұсынылады: жоғары тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға
Мерзімділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгiлейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгiленеді;.
- (астана, республикалық маңызы бар қала) облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті кезеңнен кейінгі айдың 12 күнінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан - есептiден кейiнгi айдың 3-інен кешiктiрмей; сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып - есептiден кейiнгi айдың 10-ынан кешiктiрмей.
Республика (облыс, қала, аудан)________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы Мемлекеттік қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық,қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және Әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет көрсету
Трансферты
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. Қаржылық активтермен жасалтын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V.Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI. Бюджеттің тапшылығын (профицитін) қаржыландыру
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама ретінде:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндет темелер
Төленбеген міндет темелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер (10-баған:6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың ауданның
әкімі (облыстық маңызы бар) __________ ____________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдер аппаратының басшысы __________ _____________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
осы Қағидалардың 63-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
11-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
11-қосымша
________________ жылға арналған ____________________ атқарылуы туралы есеп (бюджеттің атауы)
Кезеңділігі: айлық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы ылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы Мемлекеттік қызметтер
Қорғаныс
Қоғамды тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық–атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм жән ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршағ ан ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет көрсету
Трансферттер
III.Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. Қаржылық активтермен жасалтын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V.Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI.Бюджеттің тапшылығын (профицитін) Қаржыландыру
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдербойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер (10-баған:6- баған),%
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
12-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
_____________ жылға арналған Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылуы %
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
1
салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
2
салыққа емес түсімдер
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Ұлттық қор басқарудан түсетін инвестициялық кірістер
Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
II. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
02
Қорғаныс
03
Жалпы тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
08
Мәдениет, ақпарат,туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетика кешені және жерқойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
14
Борышқа қызмет көрсету
Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті өткізуге байланысты шығыстарды жабу
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
13
Өзгелер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
02
Қорғаныс
03
Жалпы тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
09
Отын-энергетикакешені және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және
жануарлар әлемін қорғау, жер
қатынастары
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер
V. Тапшылық (профицит) бюджеті
VI. Тапшылықты қаржыландыру (Тапшылықты пайдалану) бюджеті
Қарыздардың түсімі
7
Қарыздардың түсімі
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының
пайдаланылған қалдықтары
Анықтама ретінде: Бюджет қаражатының қалдықтары
Жыл басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Жыл аяғындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
13-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
13-қосымша
_____________________________ жылға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма – қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған жоспар
Өспеліқорытындысымен есепті кезең үшін атқару

Итого (графа 10+ графа 11)
в том числе
на начало года
Сумма задолженности, погашенной в текущем году
Остаток с учетом погашения в текущем году (графа 7- графа 8- графа 9)
Сумма авансовых платежей (предоплата)
Сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель местного
исполнительного органа ____________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа _____________ ___________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных _____________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ______________________ ______________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ________________ ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 32 настоящих Правил
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 10
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении ____________________ бюджета
(наименование бюджета)
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 7-ОИБ
Круг лиц, представляющих:
аппараты акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
местные уполномоченные органы по исполнению бюджета
Куда представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Периодичность: месячная, годовая
Срок представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города
республиканского значения) - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным и не
позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Республика (область, город, район, город
районного значения, село,
поселок, сельский округ) ___________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Аким области, города республиканского
значения, столицы,
района (города областного значения) ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа ____________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество, (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения
ответственного за формирование ___________________________________________________
отчета                               (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 63 настоящих Правил
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 11
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет об исполнении ____________________________ бюджета
(наименование бюджета)
на _______________ 20 ___ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления
трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6) %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 12
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет
об исполнении консолидированного бюджета
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
% исполнения
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
1
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
2
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
3
Поступления от продажи основного капитала
Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом
Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
II. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
14
Обслуживание долга
Покрытие расходов, связанных с управлением Нацфондом и проведением ежегодного внешнего аудита
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13
Прочие
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
7
Поступления займов
Погашение займов
16
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 13
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
на ______________ 20 ____ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План на отчетный финансовый год
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом

Жоспарға атқару, % (4-баған: 3- баған)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық түсімдер
Мұнай секторын ұйымдастырудан түскен салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер
Республикалық меншіктегі және таукенөндіру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түскен түсімдер
ІІІ. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - на түскен түсімдер жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сына аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің соңына ҚР Ұлттық қорының ҚБШ - сындағы ақша қалдығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
14-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
_____________ жылға арналған
Есепті кезең
Индекс: 1-АҚ-УО нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган;
ведомство
Қайда ұсынылады:
жоғары тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға,
ведомствоға.
Мерзімділігі: жарты жылдық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдары белгiлейді;
- аудан (республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыстық бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгілейді;

Исполнение к плану, % (графа 4: графа 3)
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления от организаций нефтяного сектора по утвержденному перечню
Неналоговые поступления от организаций нефтяного сектора
Поступления от продажи основного капитала
II. Поступления от продажи финансовых активов
Поступления от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей отраслям
III. Итого поступлений на КСН Национального фонда РК
IV. Переводы с КСН Национального фонда РК
V. Сальдо поступлений и переводов
VI. Остаток денег на КСН Национального фонда РК на начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН Национального фонда РК на конец отчетного периода
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 14
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 1-ПУ-УО
Круг лиц, представляющих:
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета
ведомство
Куда представляется:
уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета
ведомству
Периодичность: полугодовая, годовая
Сроки представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города

- облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар үшін есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 тамызынан және 20 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 тамызынан кешіктірмей және 25 ақпанынан кешіктірмей;
Бюджеттің түрі_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Тауарларды (жұмыстарды,көрсеттілетін қызметтерді) сату түсімдерінің коды
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық жоспар
Есептілік мерзімділігіне арналған жоспар
Орындалуы

республиканского значения) - не позднее 15 августа и не позднее 20 февраля года,
следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства - не позднее 20 августа и не позднее 25 февраля года, следующего за
отчетным финансовым годом.
Единица измерения: тысяч тенге
Вид бюджета ____________________________
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение

Жылдық жоспарға атқарулар, % (11- баған / 9- баған х 100)
Есепті кезең жоспарына атқару, % (11- баған / 10- баған х 100)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылдың басындағы қаражат қалдығы
020
Шығыстардың барлығы
оның ішінде ерекшеліктер
бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша
Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл,
кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының
басшысы ____________ ___________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы___________ _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 24-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
15-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
15-қосымша
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер ___ ___ жылға
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама код ары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді төлемдер бойынша атқару
төлемдер бойынша
міндеттемелер
бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
II. Шығындар
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет көрсету
Трансферттер
III. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
IV. Қаржылық активтермен жасалтын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V.Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI.Бюджеттің тапшылығын (профицитін) Қаржыландыру
Қарыздардың түсуі
Қарыздардың өтуі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының соңына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
оның ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Ведомствоның басшысы __________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Жиынтық жоспарды қалыптастыруға және
жүргізуге жауапты, құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы _________ __________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді құруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ____________ ___________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
16-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
16-қосымша
Есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі 20___ жылғы __________
Республика (облыс, қала, аумақ)____________________________________________________
Мерзімділігі айлық, жылдық _______________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың.теңге
р/с
Атауы
Бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органның деректері бойынша
Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің деректері бойынша
Алшақтық (+,-)
1
2
3
4
5
1
Бекітілген бюджет
1.1
Кіріс
1.2
Шығын
1.3
Бюджеттік кредит
1.4
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1.5
Қаржы активтерін сатып алу
1.6
Қаржы активтерін сатудан түскен түсім
1.7
Қарыздар түсімі
1.8
Қарыздарды өтеу
2
Нақтыланған бюджет
2.1
Кіріс
2.2
Шығын
2.3
Бюджеттік кредит
2.4
Бюджеттік кредиттерді өтеу
2.5
Қаржы активтерін сатып алу
2.6
Қаржы активтерін сатудан түскен түсім
2.7
Қарыздардың түсімі
2.8
Қарыздарды өтеу
3
Түзетілген бюджет
3.1
Кіріс
3.2
Шығын
3.3
Бюджеттік кредит
3.4
Бюджеттік кредиттерді өтеу
3.5
Қаржы активтерін сатып алу
3.6
Қаржы активтерін сатудан түскентүсім
3.7
Қарыздардың түсімі
3.8
Қарыздарды өтеу
4
Есепті кезеңдегі төлемдер бойынша қаржыландыру түсімдердің жиынтық жоспары
4.1
Кіріс
4.2
Шығын
4.3
Бюджеттік кредит
4.4
Бюджеттік кредиттерді өтеу
4.5
Қаржы активтерін сатып алу
4.6
Қаржы активтерін сатудан түскен түсім
4.7
Қарыздар түсімі
4.8
Қарыздарды өтеу
5
Есепті кезеңдегі міндеттемелер бойынша жиынтық жоспары
5.1
Шығын
5.2
Бюджеттік кредит
5.3
Қаржы активтерін сатып алу
5.4
Қарыздардың өтелуі
6
Бюджеттік түсімдердің және/немесе төленген міндеттемелердің орындалуы
6.1
Кіріс
6.2
Шығын
6.3
Бюджеттік кредит
6.4
Бюджеттік кредиттерді өтеу
6.5
Қаржы активтерін сатып алу
6.6
Қаржы активтерін сатудан түскентүсім
6.7
Қарыздардың түсімі
6.8
Қарыздарды өтеу
7
Қаржылық жыл басындағы бюджеттік қаражаттарқалдығы
8
Есепті кезеңдегі жыл соңына бюджеттік қаражаттарқалдығы
9
ҚР ҰБ салымдарын (депозиттер) ақша орналастыру үшін бюджеттің атқару жөніндегі орталық уәкілетті органдарға берілген, уақытша бос бюджет қаражаты
Бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның /
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдері аппаратының
басшысы ______ _________________________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Бюджеттің атқарылуы туралы есепті
қалыптастыруға жауапты жергілікті
уәкілетті органның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ________ ___________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ведомствоның аумақтық
бөлімшесінің басшысы _______ ____________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Ведомствоның аумақтық
бөлімшесі тиісті құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ________ ___________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: салыстыру актісіне алшақтық болған жағдайда алшақтықтың туындау себептері толық таратып жазылған түсіндірме жазба қоса беріледі
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
17-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және __________________ облысы бюджеті бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды бөле отырып, даму бюджеттік бағдарламаларын атқару туралы есеп
Есепті кезең
____________________ жылғы
Индекс: 6-ДББ нысан
Ұсынатын тұлғалар тобы:
төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган
Қайда ұсынылады жоғарыда тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Облыс, республикалық маңызы бар қала,
астана, аудан (облыстық маңызы бар қала )_________________________
Қайда ұсынылады: жоғарыда тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Кезеңділігі: айлық
Ұсынылу мерзімі:
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiлейді;.
- облыс (астана, республикалық маңызы бар қала) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есептіден кейінгі айдың 12-сінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған: 6-баған), %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Даму бюджеттік бағдарламалары
Инвестициялық жобалар
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған инвестициялар
Өзге
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың
ауданның (облыстық маңызы бар) әкімі ___________ ___________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның /
басшысы ___________ ____________________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ___________ ________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: Осы Қағидалардың 88-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
18-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бюджет қаражаты есебінен кредиторлық берешектің қалыптасу себептері туралы ақпарат
Есепті кезең
____________________ жылғы
Индекс: 4-С-КБ-Б нысаны
Ұсынатын тұлғалар тобы:
Мемлекеттік мекеме_________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган;
ведомство.
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ ведомствоға
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін- есепті жылдың 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей, 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті уәкілетті органдары үшін облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органы белгiлейді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың жергілікті уәкілетті органдары үшін – 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 -сынан кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін -1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей
- ведомство үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі __________________________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілік
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Кредиторлық берешегінің, барлығы
оның ішінде:
Олар бойынша төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша
Расталған құжаттарды кеш беруге байланысты
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша өнім берушілердің шартты міндеттемелерді орындамауына байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты

% исполнения к годовому плану графа 11/ графа 9х100
% исполнения к плану отчетного периода периода графа 11/ графа 10х100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
020
Всего расходы,
в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города
районного значения, села,
поселка, сельского округа ________________ _________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета ________________ __________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 24 настоящих Правил
Приложение 15
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 15
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
В том числе за счет внешних займов
Руководитель ведомства ______________ ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за формирование
и ведение сводных планов ______________ __________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование данных ______________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 16
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Акт сверки
отчетных данных
на_________20____ года
Республика (область, город, район) ______________________
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование
По данным местного уполномоченного органа по исполнению бюджета
По данным территориального подразделения ведомства
расхождения (+,-)
1
2
3
4
5
1
Утвержденный бюджет
1.1
Доходы
1.2
Затраты
1.3
Бюджетные кредиты
1.4
Погашение бюджетных кредитов
1.5
Приобретение финансовых активов
1.6
Поступления от продажи финансовых активов
1.7
Поступления займов
1.8
Погашение займов
2
Уточненный бюджет
2.1
Доходы
2.2
Затраты
2.3
Бюджетные кредиты
2.4
Погашение бюджетных кредитов
2.5
Приобретение финансовых активов
2.6
Поступления от продажи финансовых активов
2.7
Поступление займов
2.8
Погашение займов
3
Скорректированный бюджет
3.1
Доходы
3.2
Затраты
3.3
Бюджетные кредиты
3.4
Погашение бюджетных кредитов
3.5
Приобретение финансовых активов
3.6
Поступления от продажи финансовых активов
3.7
Поступления займов
3.8
Погашение займов
4.
Сводный план поступлений и финансирования по платежам на отчетный период
4.1
Доходы
4.2
Затраты
4.3
Бюджетные кредиты
4.4
Погашение бюджетных кредитов
4.5
Приобретение финансовых активов
4.6
Поступления от продажи финансовых активов
4.7
Поступления займов
4.8
Погашение займов
5
Сводный план по обязательствам на отчетный период
5.1
Затраты
5.2
Бюджетные кредиты
5.3
Приобретение финансовых активов
5.4
Погашение займов
6
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств
6.1
Доходы
6.2
Затраты
6.3
Бюджетные кредиты
6.4
Погашение бюджетных кредитов
6.5
Приобретение финансовых активов
6.6
Поступления от продажи финансовых активов
6.7
Поступление займов
6.8
Погашение займов
7
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
8
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
9
Временно свободные бюджетные деньги, переданные центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета для размещения во вклады (депозиты) Национального банка Республики Казахстан
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета /
аппарата акима города районного
значения, села, поселка, сельского
округа ________________ _________________________________________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения
ответственного за формирование
отчета об исполнении бюджета _________ ___________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель территориального
подразделения ведомства ___________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
территориального подразделения
ведомства _______________ ______________________________________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: при наличии расхождений к акту сверки прилагается пояснительная записка
с подробной расшифровкой причин возникновения расхождений
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 17
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с
разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию
бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование
или увеличение уставного капитала юридических лиц
по бюджету _________________________________________
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма6-БПР
Круг лиц, представляющих:
уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета
Куда представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Периодичность: месячная
Срок представления:
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного
значения) устанавливается уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города
республиканского значения) - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным и не
позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансировании на отчетный период, %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому бюджету, %
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бюджетные программы развития
Инвестиционные проекты
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
Прочие
Акима области, города республиканского
значения, столицы,
района (города областного значения) ________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета __________ _________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения
ответственного за формирование ____________ _______________________________________
отчета                               (подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 88 настоящих Правил
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 18
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами
акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация о причинах образования кредиторской задолженности
за счет бюджетных средств
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 4-П-КЗ-Б
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа_______
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
- для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
- для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
- для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и на 1 октября
отчетного года - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на 1 июля
и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
- для местных уполномоченных органов района, города областного значения
устанавливается местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа месяца,
следующего за отчетным периодом;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего за
отчетным периодом;
- для ведомства на 1 июля и на 1 января - не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета_______________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма кредиторской задолженности, всего
в том числе
Причины образования прочей кредиторской задолженности
по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
в связи с поздним представлением подтверждающих документов
в связи с невыполнением договорных обязательств поставщиками по поставке товаров (работ и услуг)
Задолженность выявленная по актам сверок
в связи с недостаточностью средств по плану финансирования по платежам

Басқа қарыз (6-баған - 7-баған - 10-баған - 11-баған - 12-баған – 13-баған - 14-баған)
Кредитторлық берешектің қалыптасуының өзге себептері
Барлығы
оның ішінде
құрылыс және реконструкциялау бойынша 5% төлемді ұстау
жұмыс берушілердің жалақысы және олардан ұстау, жарна және стипендиялар бойынша
тарифтің көтерілуіне байланысты
басқалары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
*Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ ______________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары үшін көзделген
Осы Қағидалардың 33-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
19-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Өзге қаражат есебінен, сондай-ақ жетіспеушіліктер мен талан-таражға салу нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен пайда болған берешектің пайда болуы туралы ақпарат себептері
Есепті кезең
____________________ жылдар
Индекс: 4-С-КБ-Ө/ 5-С-ДБ-Ө-нысан
Білдіретін тұлғалар тобы:
мемлекеттік мекеме_________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі________________________
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары;
бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары;
ведомство
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне/ бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға/ ведомствоға
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін -1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей, 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін -1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмей
- ведомство үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі __________________________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызметтердің коды/ өзге
Атауы
Берешек сомасы
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
*Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ ______________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары үшін көзделген
Осы Қағидалардың 35-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
20-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Бюджет қаражаты есебінен дебиторлық берешектің қалыптасу себептері туралы ақпарат
Есепті кезең
____________________ жылдар
Индекс: 5-С-ДБ-Б нысаны
Білдіретін тұлғалар тобы :
мемлекеттік мекеме ______________________
бюджеттік бағдарлама әкімшісі ________________
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары;
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган
Қайда ұсынылады: бюджеттік бағдарлама әкімшісіне / бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Ұсыну мерзімі:
- мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді;
- жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді;
- республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін-1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күнінен кешіктірмей, 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - ведомство белгілейді;
- аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгiлейді;
- ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгiленеді;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – 1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей;
- облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін - 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы - 20 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі 15 ақпанға дейін;
- ведомство үшін -1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмей
- ведомство үшін -1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша - 25 тамыздан кешіктірмей, есепті қаржы жылы үшін - есепті қаржы жылынан кейінгі 20 ақпанға дейін.
Бюджеттің түрі __________________________________________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Берешектiң қалыптастыру өзге себептерi
шарттар бойынша біржылдық алдын ала төлем
шарттар бойынша (көп жылдық) алдын ала төлем
есепке берілген сома
Салыстыру актісіне сәйкес алдын ала төлеу
жеткізушілердің шарттық міндеттемелерді орындамауына байланысты
берешекті өтеу бойынша сот шешімдерін орындамауына байланысты

Прочая задолженность (графа 6- графа 7- графа 10- графа -11- графа 12- графа 13 графа -14)
всего
из них
из-за повышения тарифов
другие
удержание 5% от оплаты, связанной со строительством и реконструкцией
по оплате труда, удержаниям из нее, взносам и стипендиям
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарат акима города районного
значения, села, поселка,
сельского округа ____________ ____________________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных _________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _____________ _______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ______________ _____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 33 настоящих Правил
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 19
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами
акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация о причинах образования задолженности
образовавшейся за счет прочих средств, а также за счет
бюджетных средств в результате недостач и хищений
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 4-П-КЗ-П / 5-П-ДЗ-П
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа __________
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу по
исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
-для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
-для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
- для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и
на 1 октября - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на 1 июля
и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
-для местных уполномоченных органов района, города областного значения устанавливается
местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
-для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа месяца,
следующего за отчетным периодом;
-для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего за
отчетным периодом;
- для ведомства на 1 июля и на 1 января - не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета_______________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/прочие
Наименование
Сумма задолженности, тыс. тенге
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города районного
значения, села, поселка,
сельского округа _________________ ______________________________________________
(подпись)                  (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных ____________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _____________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ____________ ______________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 35 настоящих Правил
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 20
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
за счет бюджетных средств
Отчетный период
на ____________________ года
Индекс: форма 5-П-ДЗ-Б
Круг лиц, представляющих:
государственное учреждение______________________
администратор бюджетных программ ________________
аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа __________
местный уполномоченный орган по исполнению бюджета________________
ведомство
Куда представляется: администратору бюджетных программ/ уполномоченному органу
по исполнению бюджета/ведомству
Периодичность: квартальная, годовая
Срок представления:
-для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ;
-для администраторов местных бюджетных программ устанавливается местным
уполномоченным органом по исполнению бюджета;
- для администраторов республиканских бюджетных программ на 1 апреля и
на 1 октября - не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, на 1 июля
и на 1 января - устанавливается ведомством;
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города
областного значения);
-для местных уполномоченных органов района, города областного значения устанавливается
местным уполномоченным органом области по исполнению бюджета;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета - на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 20 числа месяца,
следующего за отчетным периодом;
- для местных уполномоченных органов области, города республиканского значения,
столицы по исполнению бюджета -на 1 июля и на 1 января - не позднее 20 августа, за
отчетный финансовый год – до 15 февраля, следующего за отчетным финансовым годом;
- для ведомства – на 1 апреля и на 1 октября - не позднее 25 числа месяца, следующего за
отчетным периодом;
- для ведомства на 1 июля и на 1 января - не позднее 25 августа, за отчетный финансовый
год – до 20 февраля, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета_______________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма дебиторской задолженности всего
в том числе:
Причины образования прочей дебиторской задолженности
предоплата по условиям однолетних договоров
задолженность по переходящим (многолетним) договорам
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
в связи неисполнением поставщиками договорных обязательств
в связи с неисполнением судебных решений по погашению задолженности

Басқа қарыз (6-баған - 7-баған - 8-баған - 9-баған - 10-баған - 11-баған - 12-баған - 13-баған -14-баған -15-баған -16-баған)
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылдары
ағымдағы жылы
өткен жылдары
ағымдағы жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның/
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі аппаратының
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
*Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы ________________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ ______________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе:
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары үшін көзделген
Осы Қағидалардың 34-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
21-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Мемлекеттік, шоғырландырылған бюджеттердің, облыс бюджетініңn атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі
Бөлімдер
Коды
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет / облыстық бюджет
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет + жергілікті бюджет / облыстық бюджет + аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Мемлекеттік бюджет / облыс бюджеті
Ұлттық қор түсімдері мен шығыстары
Алып тасталатын сома
Шоғырланған бюджет
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
5
7
8
9
I
Кірістер

прочая задолженность (графа 6- графа 7 - графа 8- графа 9- графа 10- графа 11 - графа 12- графа 13 - графа 14 - графа 15- графа 16)
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета /
аппарата акима города районного значения, села,
поселка, сельского округа _________ __________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных _________ _____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _____________ __________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ _____________ __________________________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского бюджета
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 34 настоящих Правил
Приложение 21
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 21
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский
бюджет/областной
бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский
бюджет+местные
бюджеты/
областной
бюджет+бюджеты
районов
(городов
областного
значения)
Исключаемые
суммы
Государственный
бюджет
/ бюджет области
Поступления и расходы из
Национального
фонда
Исключаемые
суммы
Консолидированный
бюджет
классификации поступлений
функциональной классификации
расходов
А
1
2
3
4
5
7
8
9
I
Доходы

1-27-нысан
Есеп жүргізілген: Күні
N-ден Х бет
________________ жылға арналған ________________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
IІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VI.Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін) пайдалану
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама үшін:
Бюджеттік қаражаттардың қалдығы
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары,міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттікбағдарламалар (кішібағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және/немесе төленгенміндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер (10-баған:6-баған), %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Ведомствоның аумақтық
бөлімшесінің басшысы ________ ___________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
М.О.
Жиынтық жоспарларды қалыптастыруға
және жүргізуге жауапты
құрылымдық бөлімшенің басшысы ________ _________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Деректерді қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің басшысы __________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
23-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
23-қосымша

форма 1-27
Отчет произведен: Дата
страница Х из N
Данные об исполнении показателей бюджета
_______________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6),%
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Руководитель территориального
подразделения ведомства ___________ ______________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование и ведение
сводных планов ____________ _____________________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного за
формирование данных _______________ ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 23
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 23
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных
программ, уполномоченными органами
по исполнению бюджета и аппаратами
акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов

1-27-нысанына қосымша
Есеп жасалынды: уақыты
N-ден Х бет
________________ жылға арналған ________________________________ (жергілікті бюджеттің атауы) көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер (тек қана өзара өтелетiн төлемдер кодтар)
Өңір ______________________
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бiрлiгi: мың. теңге
Бюджеттiк сыныптама коды
Атауы
Есептiқаржы жылына бекiтiлген бюджет
Есептi қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есептi қаржы жылына түзету енгiзiлген бюджет
Түсiмдер мен төлемдердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары, есептi жылға мiндеттемелердi қаржыландыру жөнiндегi жиынтық жоспары
төлемдер бойынша
мiндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II.Шығындар
III. Таза бюджеттiк несиелер
Бюджеттiк кредиттер
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерiнiң операцияларыбойынша қалдық
Қаржы активтерiн сатып алу
Мемлекеттiк Қаржы активтерiн сатудан түскен түсiмдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары
Кестенің жалғасы
Қабылданған мiндеттемелер
Төленбегенмiндеттемелер
Бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша бюджет түсімдерін және/ немесе төленген міндеттемелерді атқару
Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер (гр.10:гр.6)*100, %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша Бюджет түсімдерін атқару және /немесе төленген міндеттемелер, % (графа 10: графа 5)*100,%
8
9
10
11
12
Ведомствоның аумақтық
бөлімшесінің басшысы _________ __________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
М.О.
Жиынтық жоспарды қалыптастыруға және
жүргізуге жауапты, құрылымдық
бөлiмшесiнiң басшысы _________ __________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Деректердi құрастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы _________ _______________________________________
(қолы)            (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
24-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
24-қосымша
20___жылға басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер- барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер (12-баған-14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 526 бұйрығына
25-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
25-қосымша
Республикалық бюджеттің жобасына кейінге қалдыру шартымененгізілген, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп ____________________ жылға
Бюджеттің түрі: Республикалық
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлем бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I. Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III. Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер 12-баған-14-баған
Бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14-баған-11-баған
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/11-баған * 100
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/ 9-баған *100
12
13
14
15
16
17

Приложение к форме 1-27
отчет произведен: Дата
Страница Х из N
Данные об исполнении показателей бюджета
__________________________________
(наименование местного бюджета)
на ______________________ года
(только взаимопогашаемые коды)
Регион ____________________________
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
по платежам
по обязательствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период, (графа 10: графа 6)х100, %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету (графа 10: графа 5)х100,%
8
9
10
11
12
Руководитель территориального
подразделения ведомства _____________ ____________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование и ведение
сводных планов ________________ _________________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование данных _______________ __________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 24
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 24
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Вид бюджета: республиканский
Ед. измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Приложение 25
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 526
Приложение 25
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами бюджетных программ,
уполномоченными органами по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных
инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих
оперативной реализации задач, включенных в проект
республиканского бюджета с отлагательными условиями
на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Вид бюджета: Республиканский
Ед. измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в
уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17