"Ұрпақ және гендер" (коды 611105227, индексі ҰГ, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны мен оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 196 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16123 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 17-тармағының 260) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Ұрпақ және гендер" (коды 611105227, индексі ҰГ, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Ұрпақ және гендер" (коды 611105227, индексі ҰГ, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Әлеуметтік және демографиялық статистика басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электронды түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Әлеуметтік және демографиялық статистика басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.

Об утверждении статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Поколения и гендер" (код 611105227, индекс ПГ, периодичность единовременная) и инструкции по ее заполнению
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2017 года № 196. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16123.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 260) пункта 17 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Поколения и гендер" (код 611105227, индекс ПГ, периодичность единовременная) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Поколения и гендер" (код 611105227, индекс ПГ, периодичность единовременная) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Управлению социальной и демографической статистики совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению социальной и демографической статистики Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и ипользование в работе.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2017 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 196 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистикалық нысан www.stat.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттісін қоршаңыз)
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Статистикалық нысан коды 611105227
ҰГ
Біржолғы
Ұрпақ және гендер
Тапсыру мерзімі – 31 шілдені қоса
Есепті кезең
Үй шаруашылықтарында тұратын 18-79 жас аралығындағы адамдардың пікірі сұралады
1. Елді мекеннің (қала, аудан, ауылдық округ) атауы
______________________________________
______________________________________________________________________________
2. ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1
...........................
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2- ауыл)
……………………………………………..……………….
4. Пәтердің (үй шаруашылығының) ID
………………………………………………………
5. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше
_________________________________
6. Үйдің №
......................................................................................................................................
7. Пәтердің №
………………………………………………….…………………………………….
8. Респонденттің реттік нөмірі
.........................................................................................
9. Интервьюердің коды
............................................................................................................
10. Сұхбат жүргізілген күн..........
айы
жылы
Сұхбат басталғанда қатысып отырған басқа да адамдар
__________________________________________________________________________________
1. РЕСПОНДЕНТ
1.01 Респонденттің жынысын көрсетіңіз.
1 – ер 2 – әйел
1.02 Өзіңіздің туған айыңызды және жылыңызды атауды сұраймын.
Ай
жыл
1.03 Сіз Қазақстан Республикасында тудыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
1.04 a. Сіз Қазақстан Республикасының қай елді мекенінде тудыңыз?
Туған жеріңіз (облыс/қала)
_____________________________
б. Сіз қай елде тудыңыз?
Туған еліңіз __________________
1.05 Қазақстан Республикасында тұрақты тұруды бастаған ай мен жылды атаңыз
айы
жылы
1.06 Карточкада көрсетілген жауаптардан қайсысы Сіздің қазіргі уақытта негізінде немен айналысатыныңызды анық сипаттайды?
1.0- карточканы көрсетіңіз1.06: Қызмет түрі.
1 – ұйымда, кәсіпорында жалдану бойынша жұмыс
2 – жекелеген жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс
3 – шаруа немесе фермер қожалығында жалдану бойынша жұмыс
4 – қызмет көрсетуге азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыс
5 – жұмыс беруші
6 – дербес (жеке ауланы есепке алғанда) қызметкерлер
7 – отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарының көмек көрсетуші (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8 – өндірістік кооператив мүшелері
9 – жұмыссыз
10 – студент, оқушы
11 – оқу демалысы
12 – зейнеткер
13 – әскери немесе баламалы қызметте болу
14 – үй шаруашылығын жүргізумен айналысады
15 – анасы жүктілігіне, босануына байланысты демалыста
16 – ата-анасының біреуі немесе отбасы мүшесі бала күтімі бойынша демалыста
17 – ұзақ уақыт немесе үнемі науқастанып қалады
18 – басқасы

4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 8 декабря 2017 года № 196
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма общегосударственного
статистического наблюдения
Статистическая форма размещена на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
Время, затраченное на заполнение статистической формы, часах (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Код статистической формы 611105227
ПГ
Единовременная
Поколения и гендер
Срок представления до 31 июля влючительно
Отчетный период
год
Опрашиваются лица в возрасте 18-79 лет, проживающие в домашних хозяйствах
1. Наименование населенного пункта (города, района, сельского округа) ________________
__________________________________________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1 .....................
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село) …………………………………………………………
4. ID квартиры (домохозяйство) …………………………………………………………………
5. Проспект, улица, площадь, переулок ___________________________________________________________
6. № дома ................................................................................
7. № квартиры………………………………………………
8. Порядковый номер респондента ..................................................................................
9. Код интервьюера ..................................................................................................................
10. Дата проведения интервью ..............число
месяц
год
1КАТО – Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
Укажите имена других лиц, присутствующих при начале интервью
_____________________________________________________________________________
1. РЕСПОНДЕНТ
1.01 Укажите пол респондента.
1 – мужской             2 – женский
1.02 Назовите, пожалуйста, месяц и год своего рождения.
Месяц
год
1.03 Вы родились в Республике Казахстане?
1 – да
2 – нет
1.04
a. В каком населенном пункте Республики Казахстан Вы родились?
Место рождения (область/город)
_____________________________
б. В какой стране Вы родились?
Страна рождения __________________
1.05
Назовите месяц и год начала
постоянного проживания в Республике Казахстан
месяц
год
1.06 Какой из ответов, указанных в карточке, наилучшим образом описывает то, чем Вы в основном занимаетесь в настоящее время?
Покажите карточку 1.01.06: Род занятий.
1 – работа по найму в организации
2 – работа по найму у отдельных физических лиц
3 – работа по найму в крестьянском или фермерском хозяйстве
4 – работа по договору гражданско-правового характера на оказание услуг
5 – работодатель
6 – самостоятельные работники (с учетом личного подворья)
7 – помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8 – члены производственного кооператива
9 – безработный
10 – студенты
11 – учебные отпуска
12 – пенсионеры
13 – находится на военной или альтернативной службе
14 – занимается ведением домашнего хозяйства
15 – отпуск по беременности и родам
16 – отпуск по уходу за ребенком
17 – болеет или нетрудоспособен (на) длительное время или постоянно
18 – другое

1.1 Білім
1.07 Сіз алған ең жоғары білім деңгейін атаңыз.
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
1.08 Осы білімді алған ай мен жылды атаңыз.
айы
жылы
1.09 Соңғы 12 айда Сіз формальды білім алу үшін оқуға түстіңіз бе?
1 – иә 2 – жоқ
1.2 Баспана
1.10 Асүйді, ванна мен дәретхананы қоспағанда Сіздің баспанаңызда неше бөлме бар? (Сіздің баспанаңызда жұмысқа/бизнеске ғана пайдаланылатын бөлмелерді, дәліздер мен қосалқы бөлмелерді қоса санамаңыз)
Бөлмелер саны _________

1.1 Образование
1.07 Назовите наивысший уровень образования, которое Вы получили.
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
1.08 Назовите месяц и год, когда Вы получили это образование.
месяц
год
1.09 За последние 12 месяцев Вы поступали на учебу для получения формального образования?
1 – да             2 – нет
1.2 Жилье
1.10 Сколько комнат в занимаемом Вами жилище, за исключением кухонь, ванных и туалетов? (комнаты, которые используются в Вашем жилье исключительно для работы/бизнеса, коридоры и подсобные помещения не считается).
Число комнат _________

1.11 Сіз осы баспанада қашаннан бастап тұрасыз немесе қашан көшіп келдіңіз?
Айы
жылы
1.12 а. Сіздің үй шаруашылығыңыз осы тұрғынжайдың иесі ме, оны жалға алған немесе ол жалдау ақысыз берілген бе?
1 – иесі
2 – жалгер немесе жалдау ақысын төлеуші қосалқы жалгер
3 – баспана жалдау ақысыз берілген
4 – басқасы
б. Сіздің баспанаңыз кепілге немесе ипотекаға алынған ба?
1 – иә 2 – жоқ
в. Бұл баспана: жалға алынады.
1 – мемлекеттік, коммуналдық, ерікті немесе коммерциялық емес ұйымнан
2 – отбасы мүшелерінің бірі жұмыс істейтін жұмыс берушіден/кәсіпорыннан
3 – жеке адамнан немесе фирмадан

1.11 Назовите месяц и год, когда Вы начали жить или переехали в это жилище?
месяц
год
1.12 а. Ваше домашнее хозяйство владеет этим помещением, арендует его, или оно предоставлено без арендной платы?
1 – владелец
2 – арендатор или субарендатор, выплачивающий аренду
3 – жилье предоставлено без арендной платы
4 – другое
б. Ваше жилье взято под залог или в ипотеку?
1 – да             2 – нет
в. Это жилье снимается у…
1 – государственной, коммунальной, добровольной или некоммерческой организации
2 – работодателя/предприятия, где работает один из членов семьи
3 – частного лица или фирмы

2. СЕРІКТЕСТІК ҚАРЫМ-ҚАТЫНАСТАР
2.1 Қазіргі серіктес немесе жұбайы
2.01 Сізде қазіргі уақытта кемінде үш ай бойы қарым-қатынас жасап жүрген жұбайыңыз немесе серіктесіңіз, яғни сондай адам бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
2.02 Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың туған айы мен жылын атаңыз
айы
жылы
2.03 Сіздің серіктесіңіз ер ма немесе әйел ме?
1 – ер 2 – әйел
2.04 а. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз Қазақстан Республикасында туған ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Ол қай елде туған?
Туған елі (ISO 3166) ___________________________________
в. Оның Қазақстан Республикасында тұрғылықты тұруды бастаған айы мен жылын атаңыз?
ай
жыл
2.05 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз алған ең жоғарғы білім деңгейін атаңыз
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
2.06 Карточкада көрсетілген жауаптардан қайсысы қазіргі уақытта оның немен айналысатыны туралы анық сипаттайды?
1.06-карточканы көрсетіңіз: Қызмет түрі
1 – кәсіпорында жалдану бойынша жұмыс
2 – жекелеген жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс
3 – шаруа немесе фермер қожалығында жалдану бойынша жұмыс
4 – қызмет көрсетуге азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыс
5 – жұмыс беруші
6 – дербес (жеке ауланы есепке алғанда) қызметкерлер
7 – отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарының көмек көрсетуші (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8 – өндірістік кооператив мүшелері
9 – жұмыссыз
10 – студенттер
11 – оқу демалыстары
12 – зейнеткерлер
13 – әскери немесе баламалы қызметте болу
14 – үй шаруашылығын жүргізумен айналысады
15 – жүктілікке және босану бойынша демалыс
16 – бала күтіміне бойынша демалыс
17 – ұзақ уақыт немесе үнемі науқастанып қалады
18 – басқасы жүктілікке және босану бойынша демалыс
бала күтіміне бойынша демалыс
2.07 Сіздің серіктесіңізде/жұбайыңызда кәдімгі күнделікті істерді орындауға оған мүмкіндік бермейтін физикалық немесе психикалық ауытқулары немесе мүгедектігі бар ма?
1 – иә 2 – жоқ
2.08 а. Сіз серіктесіңізбен/жұбайыңызбен заңды некеде тұрасыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Сіздер некеге отырған ай мен жылды атаңыз
айы
жылы
2.09 а. Сіздің серіктестік қатынастарыңыз тіркелген бе (мұсылмандық некелер)?
1 – иә
2 – жоқ
б. Өз қатынастарырыңызды тіркеген, ай мен жылды атаңыз?
айы
жылы
2.10 а. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз Сізбен бірге, сол үй шаруашылығында тұра ма?
1 – иә
2 – жоқ
б. Сіздер қашаннан бастап бірге тұра бастадыңыздар, ай мен жылды атаңыз?
айы
жылы

2. ПАРТНЕРСКИЕ ОТНОШЕНИЯ
2.1 Нынешний партнер(ша) или супруг(а)
2.01 Есть ли у Вас в настоящее время супруг(а) или партнер(ша), то есть человек, с которым у Вас отношения, которые продолжаются по крайней мере, в течение трех месяцев?
1 – да       2 – нет
2.02 Назовите месяц и год рождения Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и).
месяц
год
2.03 Ваш партнер мужчина или женщина?
1 – мужчина             2 – женщина
2.04 a. Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) родился(ась) в Республике Казахстан?
1 – да
2 - нет
б. В какой стране он/она родился(ась)?
Страна рождения ___________________________________
в. Назовите месяц и год начала его/ее постоянного проживания в Республике Казахстан?
месяц
год
2.05 Назовите наивысший уровень образования, которое получил(а) Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а).
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
2.06 Какой из ответов, указанных в карточке, наилучшим образом описывает то, чем он/она в основном занимается в настоящее время?
Покажите карточку 1.06: Род занятий
1 – работа по найму в организации
2 – работа по найму у отдельных физических лиц
3 – работа по найму в крестьянском или фермерском хозяйстве
4 – работа по договору гражданско-правового характера на оказание услуг
5 – работодатель
6 – самостоятельные работники (с учетом личного подворья)
7 – помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8 – члены производственного кооператива
9 – безработный
10 – студенты
11 – учебные отпуска
12 – пенсионеры
13 – находится на военной или альтернативной службе
14 – занимается ведением домашнего хозяйства
15 – отпуск по беременности и родам
16 – отпуск по уходу за ребенком
17 – болеет или нетрудоспособен(на) длительное время или постоянно
18 – другое
2.07 Имеются ли у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и) физические или психические нарушения или инвалидность, не позволяющие ему/ей выполнять обычные повседневные дела?
1 – да             2 – нет
2.08 a. Вы с партнером(шей)/супругом(ой) состоите в законном браке?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда Вы заключили брак?
месяц
год
2.09 a. Ваши партнерские отношения зарегистрированы (мусульманские браки)?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда Вы зарегистрировали свои отношения?
месяц
год
2.10 a. Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) живет вместе с Вами, в том же домохозяйстве?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда Вы впервые начали жить вместе?
месяц
год

2.2 Бөлек тұратын қазіргі серіктесі немесе жұбайы
Бақылау: Серіктестерімен бірге тұратын респонденттер бұл бөлімнің сұрақтарына жауап бермейді.
2.11 Сіздердің қарым-қатынастарыңыз басталған ай мен жылды атаңыз.
айы
жылы
2.12 а. Сіздер бөлек тұрасыздар, өйткені Сіз және (немесе) Сіздің серіктесіңіз осыны қалайды немесе Сіздерді жағдай мәжбүрлейді. Карточкада көрсетілген нұсқаулардан жауабын таңдаңыз.
2.122.12а карточкасын көрсетіңіз
1 – мен бөлек тұрғанымызды қалаймын
б
2 – мен де, серіктесім/ жұбайым да бөлек тұрғанды қалаймыз
б
в
3 – менің серіктесім/ жұбайым де(да) біздің бөлек тұрғанымызды қалайды
в
4 – бізді жағдай мәжбүрлейді
г
б. Неге Сіздің (респондент) бөлек тұрғыңыз келеді? Ең басты себепті таңдауды өтінемін.
2.12б. карточкасын көрсетіңіз
1 – қаржылық себептерге байланысты
тәуелсіздікті сақтау үшін
балалар үшін
әзір бірге тұруға дайын емеспіз
басқа
в. Неге Сіздің серіктесіңіз/ жұбайыныз бөлек тұрғысы келеді? Ең басты себепті таңдауды өтінеміз.
2.12в. карточкасын көрсетіңіз
1 – қаржылық себептер
2 – тәуелсіздікті сақтау
3 – балалар үшін
4 – әзірге бірге тұруға дайын емеспіз
5 – басқа
97 – білмеймін
г. Бұл қандай жағдай? Ең басты жағдайды таңдауды өтінеміз.
2.12г. карточкасын көрсетіңіз
1 – жұмыс
2 – қаржы
3 – баспана
4 – құқықтық мәселе
5 – менің серіктесімнің басқа
отбасы бар
6 – басқа

2.2 Нынешний партнер(ша) или супруг(а), живущий отдельно
Контроль: Респонденты, проживающие совместно с партнером(шей)/супругом(ой), не отвечают на вопросы этого раздела.
2.11 Назовите месяц и год, когда начались Ваши отношения.
месяц
год
2.12 a. Вы живете раздельно, потому что Вы и(или) Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) хотите этого, или Вас вынуждают к этому обстоятельства? Пожалуйста, выберите ответ из вариантов, указанных на карточке.
Покажите карточку 2.122.12a.
1 – я хочу, чтобы мы жили раздельно
2 – и я, и мой(я) партнер(ша) /супруг(а) хотим жить раздельно
3 – мой(я) партнер(ша)/супруг(а) хочет, чтобы мы жили раздельно
4 – нас вынуждают обстоятельства
б
б
в
в
г
б. Почему Вы (респондент) хотите жить отдельно? Пожалуйста, выберите самую важную причину.
Покажите карточку 2.12б.
1 – по финансовым причинам
2 – для сохранения независимости
3 – из-за детей
4 – пока не готовы жить вместе
5 – другое
в. Почему Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) хочет жить отдельно? Пожалуйста, выберите самую важную причину.
Покажите карточку 2.12в.
1 – по финансовым причинам
2 – для сохранения независимости
3 – из-за детей
4 – пока не готовы жить вместе
5 – другое
97 – не знаю
г. Какие это обстоятельства? Пожалуйста, выберите самые важные обстоятельства.
Покажите карточку 2.12г.
1 – работа
2 – финансы
3 – жилье
4 – правовые вопросы
5 – у моего партнера другая семья
6 – другое

2.13 Сіз онымен бір кездері заңды некеде болғансыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
2.14 Сіздер ажырасуды ресімдеген ай мен жылды атаңыз.
айы
жылы
2.15 Оның қазіргі уақытта тұратын жеріне дейінгі жол Сіздің қанша уақытыңызды алады?
_____сағат _____минут
2.16 Сіз онымен қаншалықты жиі кездесесіз?
Аптасына Айына Жылына _____ бір рет:
2.3 Серіктестік қарым-қатынастар сапасы
2.17 Сіз өзіңіздің серіктесіңізбен/жұбайыңызбен қарым-қатынасыңызға қаншалықты қанағаттанасыз? Өтініш, мына карточкаға қараңыз және шәкілдегі мәндерді атаңыз.

2.13 Вы когда-нибудь состояли с ним/ней в официальном браке?
1 – да
2 – нет
2.14 Назовите месяц и год, когда Вы оформили развод.
месяц
год
2.15 Сколько времени у Вас занимает дорога из дома туда, где он/она живет в настоящее время?
_____часов _____минут
2.16 Как часто Вы с ним/ней видитесь?
_____ раз в:       Неделя       Месяц       Год
2.3 Качество партнерских отношений
2.17 Насколько Вы удовлетворены отношениями со своим(ей) партнером(шей)/супругом(ой)?
Пожалуйста, посмотрите на эту карточку и назовите значение на шкале.

2.20 Кейде тіпті өздерінің серіктестерімен тату адамдар да өздерінің қарым-қатынасы мен некесінің болашағы бар ма деп ойлайды. Соңғы 12 айда Сіз қарым-қатынасты үзу туралы ойладыңыз ба?
1 – иә 2 – жоқ
2.4 Балалар
2.21 Сіздің серіктесіңізбен ортақ балаларыңыз бар ма? Сіз тек биологиялық анасы/әкесі болып табылатын балаларды ғана көрсетіңіз.
1 – иә
2 – жоқ
2.22 Сіздерде қанша ортақ биологиялық бала бар?
_____ бала/балалар
2.23 Болашақта мен барлығын дұрыс қадағалау үшін бұл балалардың ең үлкенінен бастап барлығының аттарын атаңыз.
Жазыңыз. Аты: __________
2.24 a. Қазіргі уақытта [аты] тірі ме(а)? Иногда так бывает, что люди теряют детей. Все эти дети живы?
1 –иә 2 –жоқ 98 – жауаптан бас тарту
б. Пожалуйста, назовите детей, которых сегодня уже нет в живых.
Запишите. Имя: __________
2.25 Баланың тұрпатын айқындаңыз – баланың тұрпатын белгілеңіз
1 – биологиялық 2 – асыранды 3 – өгей ұл/өгей қыз
2.26 [Аты] жынысы қандай?
1 – ұл 2 – қыз
2.27 Оның туған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
2.28 Қайтыс болған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
Бақылау: Келесі бала үшін 2.25сұраққа өтіңіз. Егер басқа балалары жоқ болса, 2.37 сұраққа өтіңіз
2.29 [Аты] қазіргі уақытта Сізбен бірге бір үй шаруашылығында тұра ма?
1 – иә 2 – жоқ 3 – уақыт бөлігі
2.30 Карточкада көрсетілген нұсқаулықтардың қайсысы қазіргі уақытта негізінен [аты] немен айналысатыны жайлы дұрыс сипаттайды?
1.06 карточкасын көрсетіңіз:Қызмет түрі
1 – кәсіпорында жалдану бойынша жұмыс
2 – жекелеген жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс
3 – шаруа немесе фермер қожалығында жалдану бойынша жұмыс
4 – қызмет көрсетуге азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыс
5 – жұмыс беруші
6 – дербес (жеке ауланы есепке алғанда) қызметкерлер
7 – отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарының көмек көрсетуші (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8 – өндірістік кооператив мүшелері
9 – жұмыссыз
10 – студенттер
11 – оқу демалыстары
12 – зейнеткерлер
13 – әскери немесе баламалы қызметте болу
14 – үй шаруашылығын жүргізумен айналысады
15 – жүктілікке және босану бойынша демалыс
16 – бала күтіміне бойынша демалыс
17 – ұзақ уақыт немесе үнемі науқастанып қалады
18 – басқасы жүктілікке және босану бойынша демалыс

2.20 Даже люди, которые хорошо ладят со своими партнерами, иногда задумываются, есть ли у их брака или отношений будущее. За последние 12 месяцев Вы задумывались о разрыве отношений?
1 – да             2 – нет
2.4 Дети
2.21 У Вас с партнером(шей)/супругом(ой) есть общие дети? Пожалуйста, укажите только тех детей, для которых Вы являетесь биологической матерью/отцом.
1 – да
2 – нет
2.22 Сколько у Вас общих биологических детей?
_____ ребенок(а)/детей
2.23 Чтобы я мог (ла) в дальнейшем все четко отслеживать, пожалуйста, назовите имена всех этих детей, начиная с самого старшего.
Запишите. Имя: __________
2.24 a. В настоящее время [имя] жив(а)? Иногда так бывает, что люди теряют детей. Все эти дети живы?
1 – да             2 – нет       98 – отказ от ответа
б. Пожалуйста, назовите детей, которых сегодня уже нет в живых.
Запишите. Имя: __________
2.25 Зафиксируйте тип ребенка – отметьте тип ребенка.
1 – биологический             2 – усыновленный             3 – пасынок/падчерица
2.26 Какого пола [имя]?
1 – мальчик             2 – девочка
2.27 Назовите месяц и год его/ее рождения.
месяц
год
2.28 Назовите месяц и год его/ее смерти.
месяц
год
Контроль: Перейдите к вопросу 2.25 для следующего ребенка. Если детей больше нет, перейдите к вопросу 2.37
2.29 [Имя] в настоящее время живет в одном и том же домашнем хозяйстве с Вами?
1 – да             2 – нет             3 – часть времени
2.30 Какой из вариантов, указанных в карточке, наилучшим образом описывает то, чем [имя] в основном занимается в настоящее время?
Покажите карточку 1.06: Род занятий
1 – работа по найму в организации
2 – работа по найму у отдельных физических лиц
3 – работа по найму в крестьянском или фермерском хозяйстве
4 – работа по договору гражданско-правового характера на оказание услуг
5 – работодатель
6 – самостоятельные работники (с учетом личного подворья)
7 – помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8 – члены производственного кооператива
9 – безработный
10 – студенты
11 – учебные отпуска
12 – пенсионеры
13 – находится на военной или альтернативной службе
14 – занимается ведением домашнего хозяйства
15 – отпуск по беременности и родам
16 – отпуск по уходу за ребенком
17 – болеет или нетрудоспособен(на) длительное время или постоянно
18 – другое

2.31 [Аты] күнделікті істерді орындауға оған мүмкіндік бермейтін физикалық, психологиялық ауытқулары немесе мүгедектігі бар ма?
1 – иә
2 – жоқ 98 – жауаптан бас тарту
2.32 [Аты] бір кездері үш айдан артық Сізбен бірге бір үй шаруашылығында тұрды ма?
1 – иә 2 – жоқ
2.33 [Аты] қаншалықты Сіз жиі қарайлайсыз?
Аптасына Айына Жылына _____ рет:
2.34 [Аты] қаншалықты Сіз жиі кездесесіз?
Аптасына Айына Жылына _____ рет:

2.31 Имеются ли у [имя] физические или психические нарушения или инвалидность, не позволяющие ему/ей выполнять обычные повседневные дела?
1 – да      2 – нет             98 – отказ от ответа
2.32 [Имя] когда-либо жил с Вами в том же домашнем хозяйстве более трех месяцев?
1 – да                   2 – нет
2.33 Как часто Вы присматриваете за [имя]?
_____ раз в: Неделя             Месяц             Год
2.34 Как часто Вы видитесь с [имя]?
_____ раз в: Неделя             Месяц             Год

1 – иә 2 – жоқ
2.38 Сіз неше бала асырап алдыңыз?
_____ бала/балалар
2.39 Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың өз балалары бар ма?
1 – иә 2 – жоқ
2.40 Оның неше баласы бар?
_____ бала/балалар
2.5 Серіктестік қарым-қатынастар мен бала туулар тарихы
Бақылау: Егер респондент қазіргі уақытта серіктесі болса – 2.01 сұрақты қараңыз – сұрақ қоя отырып былай бастаңыз:
2.41 Сіз қашанда бір жұп ретінде әлдебіреумен тұрдыңыз ба немесе Сіз некеде болдыңыз ба? (сіздің алдындағы серктесіңізбен немесе некелік қатынастардан басқа)
1 – иә 2 – жоқ
2.42 Неше серіктеспен қарым-қатынаста болдыңыз?
________ серіктеспен қарым-қатынас
Бақылау: Егер респонденте серіктеспен/жұбаймен қарым-қатынас бір реттен артық болса, онда бұл жекелеген серіктестік қарым-қатынас ретінде қарастырылады.
1
2
3
4
5
6
7
8

1 – да                   2 – нет
2.38 Сколько детей Вы усыновили?
_____ ребенок(а)/детей
2.39 Есть ли у Вашего партнера(ши)/супруга(и) свои дети?
1 – да                   2 – нет
2.40 Сколько у него/нее детей?
_____ ребенок(а)/детей
2.5 История партнерских отношений и деторождения
Контроль: Проверьте, есть ли у респондента в настоящее время партнер(ша)супруг(а) (смотрите вопрос 2.01).
2.41 Когда-либо раньше Вы жили с кем-нибудь как пара или состояли ли Вы когда-нибудь раньше в браке (помимо Ваших нынешних отношений с партнером(шей) или брака)?
1 – да                   2 – нет
2.42 Отношения со сколькими партнерами у Вас были?
________ отношений с партнерами
Контроль: Если у респондента были отношения с одним и тем же партнером(шей)/супругом(ой) более одного раза, это считается как отдельные партнерские отношения.
1
2
3
4
5
6
7
8

2.43 Мен барлығын одан әрі дұрыс қадағалау
үшін біріншісінен бастап барлық
серіктестеріңіздің немесе жұбайыларңыздың аттарын атаңыз. Жазыңыз.
Аты …
2.44 Сіз қашаннан бастап өзіңіздің бірінші/екінші/....серіктесіңіз немесе жұбайыңызбен бірге тұра бастадыңыз, айын және жылын атаңыз
ай ...
жыл ...
2.45 a. Сіз заңды некеде тұрғансыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Қашан Сіз заңды некеге тұрдыңыз, айын және жылын атаңыз.
ай ...
жыл ...
2.46 Оның туған айы мен жылын атаңыз.
ай ...
жыл ...
2.47 Сізде және [серіктестігіңіздің/ жұбайыңыздың аты] ортақ балаларыңыз бар ма/болған ба? Сіз биологиялық анасы/әкесі болып табылатын балаларды ғана көрсетіңіз
1 – иә
2 – жоқ
2.48 Сіздерде неше биологиялық ортақ балаларыңыз бар?
саны
0 – бірде-бір
2.6 Балалар
1
2
3
4
5
2.49 Болашақта мен барлығын одан әрі дұрыс қадағалау үшін ең үлкенінен бастап бұл балалардың барлығының аттарын атаңыз. Жазыңыз.
Аты ...
2.50 a. Кейде адамдар балаларынан айрылып қалады. Сіздің [серіктестігіңіздің/жұбайыңыздың аты] барлық балаларыңыз тірі ме?
б. Өтініш, бүгінге қайтыс болған балаларды атаңыз.
1 – иә
2 – жоқ
98 –жауаптан бас тарту
2.51 Баланың тұрпатын белгілеңіз
(респонденттерден сұрамаңыздар)
1 – биологиялық
2 – асыранды
3 – өгей ұл/өгей қыз
2.52 (Респонденттен сұрамай) серіктестік қарым-қатынас нөмірін белгілеңіз
Нөмір...
Қайтыс болған бала жайлы сұрақ қойғанда өткен шақты пайдаланыңыз.
2.53 Ал енді мен осы балалардың әрқайсысы туралы бірнеше сұрақ қойғым келеді. [Аты] ұл ма немесе қыз ба?
1 – ұл
2 – қыз
2.54 Оның туылған айы мен жылын атаңыз.
ай …
жыл ..
Бақылау: Егер бала тірі болса (2.50 сұрақты қараңыз), онда 2.56 сұраққа алдында бақылауға өтіңіз, егер бала қайтыс болса онда жалғастырыңыз
2.55 2.55 Оның қайтыс болған айы мен жылын атаңыз.
ай …
жыл ..
Оның келесі баласы үшін 2.53 сұраққа өтіңіз. Егер балалары жоқ болса, 2.64 сұраққа өтіңіз
Тек қазіргі уақытта тірі балалар.
2.56 [Аты] қазіргі уақытта Сізбен бір үй шаруашылығында тұра ма?
1 – иә
2 – жоқ
3 - уақыт бөлігі
Бақылау: Бала 14 жастан асқан ба? 2.27 т. сұрақты қараңыз
иә – жалғастыр
жоқ –2.58 тағы сұраққа өтіңіз
1
2
3
4
5
2.57 Карточкада көрсетілген нұсқалардың қайсысы [аты] қазіргі уақытта негізінде немен айналысатынын айқын сипаттайды?
1.06 карточкасын көрсетіңіз: Кәсіп түрі
2.58 [Аты] күнделікті істерді орындауға оған мүмкіндік бермейтін физикалық, психологиялық ауытқулары немесе мүгедектігі бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
2.59 [Аты] Сізбен 3 айдан артық бір үй шаруашылығында тұрды ма?
1 – иә
2 – жоқ
Бақылау: Бала 14 жасқа толмаған? 2.27 тағы сұраққа қараңыз
иә – жалғастырыңыз

2.43 Чтобы я мог(ла) в дальнейшем все четко отслеживать, пожалуйста, назовите имена всех Ваших партнеров/супругов, начиная с первого. Запишите.
Имя …
2.44 Назовите месяц и год, когда Вы начали жить вместе со своим(ей) первым(ой)/вторым/… партнером(шей) или супругом(ой).
месяц ...
год ...
2.45 a. Вы состояли в законном браке?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда Вы вступили в
законный брак.
месяц ...
год ...
2.46 Назовите месяц и год его/ее рождения.
месяц …
год ...
2.47 У Вас и [имя партнера(ши)/супруга(ги)] есть/были общие дети? Пожалуйста, укажите только тех детей, для которых Вы являетесь биологической матерью/отцом.
1 – да
2 – нет
2.48 Сколько у Вас общих биологических детей?
количество
0 – ни одного
2.6 Дети
1
2
3
4
5
2.49 Чтобы я мог(ла) в дальнейшем все четко отслеживать, пожалуйста, назовите имена всех этих детей, начиная с самого старшего. Запишите.
Имя ...
2.50 a. Иногда так бывает, что люди теряют детей. Все ли Ваши с [имя партнера(ши)/супруга(ги)] дети живы?
б. Пожалуйста, назовите детей, которых сегодня уже нет в живых.
1 – да
2 – нет
98 – отказ от ответа
2.51 Зафиксируйте тип ребенка
(не спрашивайте респондента)
1 – биологический
2 – усыновленный
3 – пасынок/падчерица
2.52 Зафиксируйте номер партнерских отношений
(не спрашивайте респондента)
Номер...
Задавая вопросы об умершем ребенке, используйте прошедшее время.
2.53 А теперь я бы хотел(а) задать несколько вопросов о каждом из этих детей. [Имя] мальчик или девочка?
1 – мальчик
2 – девочка
2.54 Назовите месяц и год его/ее рождения.
месяц ...
год ...
Контроль: Если ребенок жив (смотрите вопрос 2.50), перейдите к контролю перед вопросом 2.56. Если ребенок умер, продолжайте
2.55 Назовите месяц и год его/ее смерти.
месяц ...
год ...
Для заполнения данных о следующем ребенке перейдите к вопросу 2.53 Если детей больше нет, перейдите к вопросу 2.64
Только дети, которые все еще живы.
2.56 [Имя] в настоящее время живет в одном и том же домашнем хозяйстве с Вами?
1 – да
2 – нет
3 - часть времени
Контроль: Ребенок старше 14 лет? см. вопрос 2.27
да – продолжайте
нет – перейдите к вопросу 2.58
1
2
3
4
5
2.57 Какой из вариантов, указанных в карточке, наилучшим образом описывает то, чем [имя] в основном занимается в настоящее время?
Покажите карточку 1.06:
Род занятий
2.58 Имеются ли у [имя] физические или психические нарушения
или инвалидность, не позволяющие ему/ей выполнять обычные повседневные дела
1 – да
2 – нет
2.59 [Имя] когда-либо жил в одном домашнем хозяйстве с Вами более трех месяцев?
1 – да
2 – нет
Контроль: Ребенок младше 14 лет? смотрите вопрос 2.27
да – продолжайте

жоқ –2.61тағы сұраққа өтіңіз
2.60 Сіз [аты] жиі қарайлайсыз ба?
А=аптасына А=айына Ж=жылына
Бір рет
А А Ж
0 – ешқашан
2.61 Сіз [аты] қаншалықты жиі кездесесіз?
А=аптасына А=айына Ж=жылына
Бір рет
А А Ж
0 – ешқашан
2.62 [Аты] қазіргі уақытта тұратын жеріне дейінгі жол Сіздің қанша уақытыңызды алады ?
сағат ...
минут ...
2.63 Сіз өзіңіздің [аты] мен қарым-қатынасыңызға қаншалықты қанағаттанасыз? Мына карточкаға қараңыз және шәкілдегі мәндерді атауды өтінем.
1.13 Карточкасын көрсетіңіз:
Қанағаттанушылық шәкілі
Келесі бала үшін 2.53 сұраққа өтіңіз. Егер балалар жоқ болса, өтіңіз.
Егер сұрақтардың жалғасы 2.73 және 2.74 ,2.75 сұраққа өтіңіз
1
2
3
4
5
6
7
8
2.64 Сіз серіктеспен/жұбайыңызбен [ аты] бала асырап алдыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
2.65 Сіз неше бала асырап алдыңыз?
саны
0 – біреуі де емес
Бақылау: Барлық аталған балалар үшін 2.49 0-ден 0 2.63 аралығындағы сұрақтарды қайталаңыз. Алдында айтылған балалардың соңғысынан кейін жалғастырыңыз.
2.66 Сіз өз серіктесіңіз/жұбайыңыз [аты] бірге тұра бастаған кезде оның өз балалары болды ма?
1 – иә
2 – жоқ
2.67 Оның неше баласы болды?
саны
0 – біреуі де емес
Бақылау: Барлық аталған балалар үшін 2.49-ден 2.63 аралығындағы сұрақтарды қайталаңыз. Алдында аталған балалардың соңғысынан кейін жалғастырыңыз.
2.68 Серіктеспен/жұбайыңызбен бұл қатынастар қалай аяқталды? Өтінем жауапты карточкада көрсетілген нұсқалардан таңдаңыз.
2.68 карточканы көрсетіңіз2.68: Серіктеспен қатынастың аяқталуы
1 –айрылыстық
2 –серіктес қайтыс болды
2.69 Бұл қашан болды, ай мен жылды атаңыз
ай ...
жыл ...
Бақылау: Егер серіктес қайтыс болса (2.68 тағы қараңыз), 2.72 тағы алдында нұсқаулыққа өтіңіз. Егер серіктеспен қарым-қатынас айырылысумен аяқталса, жалғастырыңыз
Бақылау: Егер репондент осы серіктеспен некеде болса (2.45), жалғастырыңыз. Егер осы серіктеспен некеде тұрмаған болса, 2.72 сұраққа алдында нұсқаулыққа өтіңіз
1
2
3
4
5
6
7
8
2.70 а. Сіз ажырастыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Сіз ажырасқан ай мен жылды атаңыз
ай ...
жыл ...
2.71 Ажырасу рәсіміне кім бастама көтерді?
1 – респондент
2 –респондент және
серіктес бірге
3 – серіктес
Бақылау: Келесі серіктес бойынша деректерді толтыру үшін 2.44 сұрағына өтіңіз. Аталған серіктестер бойынша деректерді толтырғаннан кейін сұрауды жалғастырыңыз.
2.72 a. Алдыда айтылғандай біздің пікіртерім бір жынысты серіктестер арасындағы қатынастарды да қамтиды. Менің сұрауыма бола ма, Сіздің бұрынғы серіктестеріңіздің арасында Сіздің жынысыңызбен сәйкес келетіні болды ма?
1 - иә
2 - жоқ
б. Атап айтқанда кім?
Кестенің төменгі жолына бір жынысты серіктестердің нөмірін жазып алыңыз
______________________

нет – перейдите к вопросу 2.61
2.60 Как часто Вы присматриваете за [имя]?
Н= неделя М= месяц Г= год
раз в
Н М Г
0 – никогда
2.61 Как часто Вы видитесь с [имя]?
Н= неделя М= месяц Г= год
раз в
Н М Г
0 – никогда
2.62 Сколько времени у Вас занимает дорога из дома туда, где [имя] живет в настоящее время?
часов ...
минут ...
2.63 Насколько Вы удовлетворены своими отношениями с [имя]?
Пожалуйста, посмотрите на эту карточку и назовите значение
на шкале.
Покажите карточку 1.13:
Шкала удовлетворенности
Для следующего ребенка перейдите к вопросу 2.53.
Если детей больше нет, перейдите
Если продолжение вопросов 2.73 и 2.74 , перейдите к вопросу 2.75
1
2
3
4
5
6
7
8
2.64 Вы с партнером(шей)/супругом(ой) [имя ]
усыновляли детей?
1 – да
2 – нет
2.65 Сколько детей Вы усыновили?
количество
0 – ни одного
Контроль: Повторите вопросы с 2.49 по 2.63 для всех упомянутых детей. Продолжите после последнего из детей, о которых говорилось ранее.
2.66 Когда Вы начали жить вместе со своим
партнером(шей)/супругом(ой) [имя], у
него/нее были свои дети?
1 – да
2 – нет
2.67 Сколько детей у него/нее было?
количество
0 – ни одного
Контроль: Повторите вопросы с 2.49 по 2.63 для всех упомянутых детей. Продолжите после последнего из упомянутых детей.
2.68 Как закончились эти отношения с партнером(шей)/супругом (ой)? Пожалуйста, выберите ответ из вариантов, указанных на карточке.
Покажите карточку 2.682.68: Завершение отношений с партнером
1 – расстались
2 – партнер(ша) умер(ла)
2.69 Назовите месяц и год, когда это произошло.
месяц ...
год ...
Контроль: Если партнер(ша) умер(ла) (смотрите вопрос 2.68), перейдите к инструкциям перед вопросом 2.72. Если отношения с партнером(шей) завершились расставанием, продолжайте
Контроль:
Если респондент состоял в браке с этим партнером(шей) (2.45), продолжайте. Если не состоял в браке с этим партнером(шей), перейдите к инструкциям перед вопросом 2.72
1
2
3
4
5
6
7
8
2.70 a. Вы развелись?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда Вы
развелись.
месяц ...
год ...
2.71 Кто инициировал процедуру развода?
1 – респондент 2 – респондент и партнер(ша) вместе 3 – партнер(ша)
Контроль: Перейдите к вопросу 2.44 для заполнения данных о следующем партнере. Продолжайте опрос только после заполнения данных о всех упомянутых партнерах.
2.72 a. Как уже говорилось, наш опрос охватывает также и отношения между однополыми партнерами. Могу ли я спросить, был ли кто-либо из Ваших прежних партнеров того же пола, что и Вы?
1 - да       2 - нет
б. Кто именно?
Запишите номера однополых партнеров из таблицы в строке ниже.
______________________

2.73 Сіз ешқашан бірге тұрмаған біреуден Сізде бала бар ма?
1 – иә
2 - жоқ
2.75 сұраққа өтіңіз 97 – білмеймін, жауап беру қиын 98 – жауаптан бас тарту
2.74 Сіз ешқашан бірге тұрмаған адамнан Сізде неше бала бар?
_____ бала/балалар
Бақылау: 2.49-2.63 аралығындағы алдында айтылған барлық балалар үшін сұрақты қайталаңыз. Респонденттен аталған бала биологиялық, асыранды немесе өгей ұл/өгей қыз болып табыла ма (2.51), соны анықтаңыз.
2.75 Сіз берген ақпаратқа қарай (және Сіздің қазіргі серіктесіңізді қоспағанда) бұрын Сізде (серіктестер саны) серіктеспен қарым-қатынасыңыз болған. Бұл дұрыс па?
1 - иә
2.76 сұраққа өтіңіз
2 - жоқ
Бақылау: Барлық аталған серіктестермен қарым-қатынас үшін 2.43-ден 2.71 аралығындағы сұрақтарды қайталаңыз.
2.76 Сіздің берген ақпаратқа қарай, Сізде бүгінгі таңда [биологиялық бала саны –2.51 тағы сұрақты қараңыз] биологиялық бала , [асырап алған бала саны – 2.51 тағы сұрақты қараңыз] асыранды бала және [өгей ұл/өгей қыз саны –2.51 сұрақты қараңыз] өгей ұл/өгей қыз. Бұл дұрыс па?
1 –иә
2.78 алдын бақылауға өтіңіз
2 - жоқ
_____ биологиялық
_____ асырап алған
_____ өгей ұл/өгей қыз
2.77 Аталған серіктестердің қайсысынан Сізде бұл балалар туды?
Кестенің төменгі жолына серіктестердің/аттарын жазыңыз нөмерлерін.
______________________

2.73 Есть ли у Вас дети от кого-то, с кем Вы никогда не жили вместе?
1 – да
2 - нет
перейдите к вопросу 2.75
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
98 – отказ от ответа
2.74 Сколько детей у Вас от человека, с которым Вы никогда не жили вместе?
_____ ребенок(а)/детей
Контроль: Повторите вопросы с 2.49 по 2.63 для всех упомянутых детей. Уточните у респондента, является ли упомянутый ребенок биологическим, усыновленным или пасынком/падчерицей (смотрите вопрос 2.51).
2.75 Исходя из предоставленной Вами информации без учета Вашего нынешнего партнера], в прошлом у Вас были отношения с [количество партнеров] партнером(ами). Это верно?
1 - да
перейдите к вопросу 2.76
2 - нет
Контроль: Повторите вопросы с 2.43 по 2.71 для всех упомянутых отношений с партнерами.
2.76 Исходя из предоставленной Вами информации, у Вас на сегодня [число биологических детей смотрите вопрос 2.51] биологических детей, [число усыновленных детей смотрите вопрос 2.51] усыновленных детей и [число пасынков/падчериц смотрите вопрос 2.51] пасынков/падчериц. Это верно?
1 –да
перейдите к контролю перед вопросом 2.78
2 - нет
_____ биологический
_____ усыновленный
_____ пасынок/падчерица
2.77 С кем из упомянутых партнеров у Вас родились эти дети?
Запишите имена/номера партнеров из таблицы в строке ниже.
______________________

2.83 Сіз алдағы үш жыл ішінде біреуімен өз серіктестеріңізбен некеге тұруға ниеттеніп отырсыз ба?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін
5 – міндетті түрде
2.8 Балаларды күтіп-бағу үшін алименттер/төлемдер
2.87 Сіз соңғы 12 айда балаларды күтіп - бағу үшін ақша алдыңыз ба?
1 – иә, үнемі 2 – иә, уақыт өткен сайын 3 – жоқ
2.88 Сіз соңғы 12 айда балаларды күтіп - бағу үшін ақша төледіңіз бе?
1 --иә, үнемі 2 – иә, уақыт өткен сайын 3 – жоқ
2 9 Серіктестерге төлем
2.89 Соңғы 12 айда Сіз бұрынғы серіктестеріңізден/жұбайларыңыздан өзіңізді асырау үшін немесе басқа да төлемдер алдыңыз ба?
1 – иә, үнемі 2 – иә, уақыт өткен сайын 3 – жоқ
2.90 Соңғы 12 айда Сіз бұрынғы серіктестеріңізге/жұбайларыңызға немесе басқа да төлемдер төледіңіз бе?
1 – иә, үнемі 2 – иә, уақыт өткен сайын 3 – жоқ
2.10 Немерелер
2.91 Сізде неше немере бар?
_______________
0 – немере жоқ
Респонденте 2 немесе одан да көп немерелері бар ма, одан сұраңыз
Респондент бір немере бар ма, одан сұраңыз
2.92 a. Сіздің ең үлкен немерелеріңіздің туған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
б. Сіздің немере қыздың/немере ұлдың туған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
2.93 Ал енді Сіздің ең кіші немереңіздің туған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
2.94 a. Сізде шөбере бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
б. Нешеу?
_______________
3. Үй шаруашылығының құрамы, ұйымдастыру және серіктеспен қарым - қатынас сапасы
3.1 Үй шаруашылығының құрамы
3.01 a. Осы үй шаруашылығында Сізбен тағы басқа біреу тұра ма [Сізбен және Сіздің серіктесіңізбен/балаларыңызбен тұрады]? Осы үй шаруашылығында тұратындардың барлығын ескеріңіз (бір жылды ескеріңіз) әдетте осында тұратын, бірақ қазір жұмысқа, оқуға байланысты кеткен, қазіргі уақытта мектеп-интернатта, университетте, ауруханада немесе тағы басқа жаққа кеткендердің барлығын қоса отырып, кім бұл үй шаруашылығында орташа алғанда аптасына 2 күннен артық өткізетіндерді ескеріңіз.
1 – иә 2 – жоқ
б. Сіздің үй шаруашылығыңызда неше бөтен адам тұрады [Сізбен және Сіздің серіктесіңізбен/балаларыңызбен тұрады]?
____________ үй шаруашылығының басқа да мүшелері
3.02 Олардың аты мен тегінің алғашқы әрпін атаңыз [бұл адамның аты және тегінің бірінші әрпі].
Аты____________
0 – респондентпен аталған адамдардан басқа ешкім тұрмайды/респондент жалғыз тұрады.
Бақылау: 3.03 сұрақты қайталаңыз – 3.09 әрбір аталған үй шаруашылығы мүшесі үшін.
3.03 [Аты] әдетте осында тұрады, бірақ қазіргі уақытта оқуға, жұмысқа байланысты, мектеп-интернатта, университетте, ауруханада немесе тағы басқа жаққа кеткен?

2.83 Вы намереваетесь вступить в брак с кем-либо/со своим(ей) партнером(шей) в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
2.8 Алименты/выплаты на содержание детей
2.87 Получали ли Вы за последние 12 месяцев деньги на содержание детей?
1 – да, регулярно             2 – да, время от времени             3 – нет
2.88 Выплачивали ли Вы за последние 12 месяцев деньги на содержание детей?
1 – да, регулярно             2 – да, время от времени             3 – нет
2.9 Выплаты партнерам
2.89 Получали ли Вы содержание или другие выплаты от (любого) из Ваших прежних партнеров/супругов для себя за последние 12 месяцев?
1 – да, регулярно             2 – да, время от времени             3 – нет
2.90 Выплачивали ли Вы содержание или другие выплаты (любому) из Ваших прежних партнеров/супругов за последние 12 месяцев?
1 – да, регулярно             2 – да, время от времени             3 – нет
2.10 Внуки
2.91 Сколько у Вас внуков?
_______________
0 – нет внуков
Спросите респондента, есть ли у него/нее
2 или более внуков
Спросите респондента, есть ли у него/нее 1 внук
2.92 a. Назовите месяц и год рождения старшего из Ваших внуков.
месяц
год
б. Назовите месяц и год рождения Вашего внука/внучки.
месяц
год
2.93 А теперь назовите месяц и год рождения младшего из Ваших внуков.
месяц
год
2.94 a. У Вас есть правнуки?
1 – да
2 – нет
б. Сколько?
_______________
3. Состав, организация домохозяйства и качество отношений с партнером
3.1 Состав домашнего хозяйства
3.01 a. Кто-нибудь еще живет с Вами [живет с Вами и Вашим партнером/детьми] в этом домашнем хозяйстве? Учитывайте всех, кто (если считать за целый год) проводит в среднем более чем два дня в неделю в этом домашнем хозяйстве, включая тех, кто здесь обычно живет, но сейчас находится в отъезде по работе, по учебе, находится в настоящее время в школе-интернате, университете, больнице или где-то еще.
1 – да             2 – нет
б. Сколько других людей живет в Вашем домашнем хозяйстве [живет с Вами и Вашим партнером/детьми]?
____________ других членов домашнего хозяйства
3.02 Пожалуйста, назовите их имена и первую букву фамилии [имя и первая буква фамилии этого человека].
Имя ____________
0 – никто, кроме уже упомянутых лиц не живет с респондентом/респондент живет один
Контроль: Повторите вопросы 3.03 - 3.09 для каждого перечисленного члена домашнего хозяйства.
3.03 [Имя] обычно живет здесь, но в настоящее время находится в отъезде по работе, учебе, находится в школе-интернате, в университете, больнице или где-то еще?

1 – иә 2 – жоқ
3.04 [Аты] Сізге кім болып келеді?
1 – серіктес немесе жұбайы
2 – қазіргі серіктестің немесе жұбайының биологиялық баласы
3 – бұрынғы серіктестің немесе жұбайының биологиялық баласы
4 – өгей ұл/өгей қыз
5 – асырап алынған бала
6 – қамқорлыққа алынған бала
7 – биологиялық ата-анасы немесе асырап алушы
8 – өгей әке/өгей ана (асырап алуды ресімдемеген) немесе қамқоршы
9 – қазіргі серіктестің немесе жұбайдың биологиялық ата-анасы немесе асырап алушысы
10 – қазіргі серіктестің немесе жұбайдың өгей әкесі/өгей анасы (асырап алуды ресімдемегендер) немесе
қамқоршысы
11 – немере ұл/немере қыз немесе шөбере ұл/шөбере қыз (респонденттің немесе серіктестің)
12 – апасы/атасы немесе үлкен әжесі/үлкен атасы (респонденттің немесе серіктестің)
13 – аға немесе әпке
14 – серіктестің немесе жұбайының ағасы немесе әпкесі
15 – серіктестің немесе жұбайының қызыңың немесе баласының
16 – респонденттің басқа туысы
17 – серіктестің немесе жұбайының басқа туысы
18 – туыс емес (туыстық жоқ)
3.05 [Аты] ер немесе әйел?
1 – ер 2 – әйел
3.06 a. Оның туған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
Бақылау: Келесіл сұрақты егер туған күні белгісіз болса қойыңыз.
б. Ол неше жаста?
жыл
3.07 Карточкада көрсетілген жауаптардың қайсысы Сіздің қазіргі уақытта негізінде немен [аты] айналысатыныңызды айқын сипаттайды?
1.06 карточкасын көрсетіңіз: Қызмет түрі.
1 – кәсіпорында жалдану бойынша жұмыс
2 – жекелеген жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс
3 – шаруа немесе фермер қожалығында жалдану бойынша жұмыс
4 – қызмет көрсетуге азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыс
5 – жұмыс беруші
6 – дербес (жеке ауланы есепке алғанда) қызметкерлер
7 – отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарының көмек көрсетуші (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8 – өндірістік кооператив мүшелері
9 – жұмыссыз
10 – студенттер
11 – оқу демалыстары
12 – зейнеткерлер
13 – әскери немесе баламалы қызметте болу
14 – үй шаруашылығын жүргізумен айналысады
15 – жүктілікке және босану бойынша демалыс
16 – бала күтіміне бойынша демалыс
17 – ұзақ уақыт немесе үнемі науқастанып қалады
18 – басқасы жүктілікке және босану бойынша демалыс

1 – да 2 – нет
3.04 Кем Вам приходится [Имя]?
1 – супруг(а) или партнер(ша)
2 – биологический ребенок нынешнего супруга(и) или партнера(ши)
3 – биологический ребенок бывшего супруга(и) или партнера(ши)
4 – пасынок/падчерица
5 – усыновленный ребенок
6 – ребенок, находящийся под опекой
7 – биологический родитель или усыновитель
8 – отчим/мачеха (не оформлявшие усыновление) или опекун
9 – биологический родитель или усыновитель теперешнего партнера(ши) или супруга(и)
10 – отчим/мачеха (не оформлявшие усыновление) или опекун теперешнего партнера(ши) или супруга(и)
11 – внук/внучка или правнук/правнучка (респондента или партнера(ши))
12 – бабушка/дедушка или прабабушка/прадедушка (респондента или партнера(ши))
13 – брат или сестра
14 – брат или сестра супруга(и) или партнера(ши)
15 – супруг(а) или партнер(ша) дочери или сына
16 – другой родственник респондента
17 – другой родственник супруга(и) или партнера(ши)
18 – не родственник (нет родства)
3.05 [Имя] мужчина или женщина?
1 – мужчина             2 – женщина
3.06 a. Назовите месяц и год его/ее рождения.
месяц
год
Контроль: Задавайте следующий вопрос только, если неизвестна дата рождения.
б. Сколько ему/ей лет?
лет
3.07 Какой из вариантов, указанных в карточке, наилучшим образом описывает то, чем [имя] в основном занимается в настоящее время?
Покажите карточку 1.06: Род занятий.
1 – работа по найму в организации
2 – работа по найму у отдельных физических лиц
3 – работа по найму в крестьянском или фермерском хозяйстве
4 – работа по договору гражданско-правового характера на оказание услуг
5 – работодатель
6 – самостоятельные работники (с учетом личного подворья)
7 – помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8 – члены производственного кооператива
9 – безработный
10 – студенты
11 – учебные отпуска
12 – пенсионеры
13 – находится на военной или альтернативной службе
14 – занимается ведением домашнего хозяйства
15 – отпуск по беременности и родам
16 – отпуск по уходу за ребенком
17 – болеет или нетрудоспособен(на) длительное время или постоянно
18 – другое

3.16 Сіз және Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз үй шаруашылығының кірістерін қалай ұйымдастырасыздар? Мына карточкадағы нұсқаулардың қайсысы сәйкес келеді?
3.16 карточкасын көрсетіңіз3.16: Кірісті ұйымдастыру.
1 – мен ақшаның бәрін өзім иемденем және серіктес/жұбайыма өз үлесін берем
2 – менің серіктес/жұбайым барлық ақшаны өзі иемденеді және маған өз үлесімді береді
3 – бізде ортақ ақша және әркім қанша керек сонша алады
4 – бізде ақшаның бір бөлігі ортақ пайдалану үшін, ал қалған бөлігін біз жеке иеленеміз
5 – әркім өз ақшасын иеленеді
6 – басқа
3.17 Сіздер ай сайынғы бірлескен шығыстарды қалай бөлісесіздер (мысалы, жалдау ақысы, тамақ және тағы басқа)?
3.17 карточканы көрсетіңіз3.17: Шығысты ұйымдастыру II.
1 – мен бәрін өзім төлеймін
2 – менің серіктесім/жұбайым бәрін өзі төлейді
3 – біз екеуміз де шамамен бірдей үлесте төлейміз
4 – біз екеуміз де жеке табысымызға байланысты төлейміз
5 – біз екеуміз бөліп төлейміз, бірақ нақты белгіленген тәртіп жоқ
4. Ата-ана және ата-ана үйі
4.1 Биологиялық ата-анамен бірге тұру
Үй шаруашылығының құрамы
4.01 Респондент…
1 – ата-ананың екеуімен тұрады
2 – әкесімен тұрады (анасымен емес)
3 – анасымен тұрады (әкесімен емес)
4 – ата-анасымен тұрмайды
4.02 Осы үй шаруашылығында бірге тұратын ата-анаңыз да Сіздің биологиялық ата-анаңыз болып табылады ма?
1 – иә, екеуі де
2 – жоқ, тек менің әкем
3 – жоқ, тек менің анам
4 – жоқ, олардың екеуі де асырап алушылар, өгей ата-ана немесе өгей әке және өгей шеше
4.03 Сізбен осы үй шаруашылығында тұратын Сіздің әкеңіз - Сіздің биологиялық әкеңіз бе?
1 – иә 2 – жоқ
4.04 Сізбен осы үй шаруашылығында тұратын Сіздің анаңыз - Сіздің биологиялық анаңыз ба?
1 – иә 2 – жоқ
4.05 Сізден сұрауыма бола ма,Сіздің биологиялық анаңыз тірі ме?
1 – иә, тірі
2 – жоқ, қайтыс болған
3 – мен білмеймін, тірі ме ол
4 – мен өзімнің биологиялық анам жайлы ештеңе білмеймін
4.06 Сізден сұрауыма болады ма,Сіздің биологиялық әкеңіз тірі ме?
1 – иә, тірі
2 – жоқ, қайтыс болған
3 – мен білмеймін, тірі ме ол
4 – мен өзімнің биологиялық әкем жайлы ештеңе білмеймін
4.07 Сіздің әкеңіз бен анаңыз әлі бірге тұра ма?
1 – иә 2 – жоқ
4.2 Ана жайлы сұрақтар
4.08 Сіздің анаңыз қай жылы туды?
жыл
97 – білмеймін, жауап беру қиын
4.09 Сіздің анаңыз қай жылы қайтыс болды?
жыл
97 – білмеймін, жауап беру қиын
4.10 a. Сіздің анаңыз Қазақстан Республикасында туған ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Ол қандай елде туған?
Туған елі ___________________________________
в. Сіздің анаңыз Қазақстан Республикасында тұрады ма?
1 – иә
2 – жоқ
г. Қазақстан Республикасында тұрғылықты тұруды бастаған ай мен жылды атаңыз?
жыл

3.16 Как Вы и Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) организуете доход домашнего хозяйства? Какой из вариантов на этой карточке больше всего подходит?
Покажите карточку 3.163.16: Организация дохода.
1 – я распоряжаюсь всеми деньгами и выдаю партнеру(ше)/супругу(е) его/ее долю
2 – мой(я) партнер(ша)/супруг(а) распоряжается всеми деньгами и выдает мне мою долю
3 – у нас общие деньги, и каждый берет столько, сколько нужно
4 – часть денег у нас для общего пользования, а частью мы распоряжаемся отдельно
5 – каждый распоряжается своими деньгами
6 – другое
3.17 Как Вы поступаете с совместными ежемесячными расходами (например, арендная плата, питание и другие)?
Покажите карточку 3.173.17: Организация расхода II.
1 – я за все плачу сам(а)
2 – мой(я) партнер(ша)/супруг(а) за все платит сам(а)
3 – мы оба платим приблизительно в равных долях
4 – мы оба платим в зависимости от личного дохода
5 – мы оба платим частично, но четкого правила нет
4. Родители и родительский дом
4.1 Совместное проживание с биологическими родителями
Состав домашнего хозяйства
4.01 Респондент
1 – живет с обоими родителями
2 – живет с отцом (не с матерью)
3 – живет с матерью (не с отцом)
4 – не живет с родителями
4.02 Являются ли оба родителя, проживающих в этом домашнем хозяйстве, Вашими биологическими родителями?
1 – да, оба
2 – нет, только мой отец
3 – нет, только моя мать
4 – нет, они оба усыновители, приемные родители или отчим и мачеха
4.03 Ваш отец, живущий с Вами в этом домашнем хозяйстве, Ваш биологический отец?
1 – да                   2 – нет
4.04 Ваша мать, живущая с Вами в этом домашнем хозяйстве, Ваша биологическая мать?
1 – да                   2 – нет
4.05 Могу ли я Вас спросить, жива ли Ваша биологическая мать?
1 – да, жив(а)
2 – нет, уже умерл(а)
3 – я не знаю, жив(а) ли он(а)
4 – я ничего не знаю о своем(й) биологическом(й) отце (матери)
4.06 Могу ли я Вас спросить, жив ли Ваш биологический отец?
1 – да, жив(а)
2 – нет, уже умерл(а)
3 – я не знаю, жив(а) ли он(а)
4 – я ничего не знаю о своем(й) биологическом(й) отце (матери)
4.07 Ваши отец и мать все еще живут вместе?
1 – да                   2 – нет
4.2 Вопросы о матери
4.08 В каком году родилась Ваша мать?
год
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
4.09 В каком году умерла Ваша мать?
год
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
4.10 a. Ваша мать родилась в Республике Казахстан?
1 – да       2 – нет
б. В какой стране она родилась?
Страна рождения ___________________________________
в. Ваша мать живет (жила) в Республике Казахстан?
1 – да       2 – нет
c. Назовите месяц и год начала ее постоянного проживания в Республике Казахстан?
год

4.11 Сіздің ата-анаңыз қайда (баспана түрі) тұрады?
4.11 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-аналар баспанасының түрі.
1 – бөлек өзі (дері) өз алдына тұрады
2 – қарт адамдардың мұқтаждығына жауап беретін баспана (қызмет көрсетуі бар пәтер, қарттар мен мүгедектерге арналған қонақүй типіндегі үйлерде тұру)
3 – қарттар үйі
4 – медициналық қызметі бар қарттар үйі
5 – пансиондағы бөлме
4.12 Сіздің ата-анаңызбен басқа адамдар тұра ма?
1 – иә 2 – жоқ
4.13 Олар кіммен тұрады? Өтінемін, осы жағдайда қолданылатын барлық санаттарды көрсетіңіз.
4.13 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-ананың өмір сүруін ұйымдастыру.
Барлық үйлесімді сұрақтарды кодтау.
1 – ұлымен (ұлдарымен)
2 – қызымен (қыздарымен)
3 – басқа туысымен
4 – досымен
4.14 Сіздің үйіңізден Сіздің ата-анаңыз қазіргі уақытта тұратын жерге дейінгі жол қанша уақытыңызды алады?
_____сағ_____ минут
4.15 Алдағы үш жыл ішінде Сіз өз ата-аналарыңызбен бірге тұрып бастауға ниеттісіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – сенімді емеспін
4 – иә, мүмкін
5 – әрине
4.16 Сіздің анаңыздың тұрғын үй жағдайы қандай?
4.11 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-аналар тұрғын үй жағдайы.
1 – бөлек өзі (дері) өз алдына тұрады
2 - қарт адамдардың мұқтаждығына жауап беретін баспана (қызмет көрсетуі бар пәтер, қарттар мен мүгедектерге арналған қонақүй типіндегі үйлерде тұру)
3 – қарттар үйі
4 – медициналық қызметі бар қарттар үйі
5 – пансиондағы бөлме
4.17 Сіздің анаңызбен басқа адамдар тұра ма?
1 – иә 2 – жоқ
4.18 Ол кіммен тұрады? Осы жағдайда қолданылатын барлық санаттарды көрсетіңіз.
4.13 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-ананың өмір сүруін ұйымдастыру.
Барлық үйлесімді сұрақтарды кодтау
1 – ұлымен (ұлдарымен)
2 – қызымен (қыздарымен)
3 – басқа туысыммен
4 – досымен
5 – серіктесімен/жұбайымен

4.11 Где (в каком типе жилья) живут Ваши родители?
Покажите карточку 4.114.11: Тип жилья родителей.
1 – самостоятельное проживание, живет(ут) сам(а) (и) отдельно
2 – жилье, которое отвечает потребностям пожилых людей (например, квартира с обслуживанием, дома гостиничного типа для престарелых и инвалидов)
3 – дом престарелых
4 – дом престарелых с медицинским обслуживанием
5 – комната в пансионе
4.12 С Вашими родителями живут другие люди?
1 – да                   2 – нет
4.13 С кем они живут? Пожалуйста, укажите все категории, применимые в данном случае.
Покажите карточку 4.134.11: Организация проживания родителей.
Кодирование всех подходящих ответов.
1 – с сыном (сыновьями)
2 – с дочерью (дочерьми)
3 – с другим родственником
4 – с другом
4.14 Сколько времени у Вас занимает дорога из дома туда, где Ваши родители живут в настоящее время?
_____часов_____ минут
4.15 Вы намереваетесь начать жить вместе со своими родителями в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
4.16 Каковы жилищные условия Вашей матери?
Покажите карточку 4.114.11: Жилищные условия родителей.
1 – самостоятельное проживание, живет(ут) сам(а) (и) отдельно
2 – жилье, которое отвечает потребностям пожилых людей (например, квартира с обслуживанием, дома гостиничного типа для престарелых и инвалидов)
3 – дом престарелых
4 – дом престарелых с медицинским обслуживанием
5 – комната в пансионе
4.17 С Вашей матерью живут другие люди?
1 – да                   2 – нет
4.18 С кем она живет? Пожалуйста, укажите все категории, применимые в данном случае.
Покажите карточку 4.134.11: Организация проживания родителей.
Кодирование всех подходящих ответов.
1 – с сыном (сыновьями)
2 – с дочерью (дочерьми)
3 – с другим родственником
4 – с другом
5 – с супругом(гой)/партнером(шей)

4.19 Сіздің ата-анаңыз қазіргі уақытта тұратын жерге дейінгі жол Сіздің үйіңізден қанша уақытыңызды алады?
_____сағат_____ минут
4.20 Алдағы үш жыл ішінде Сіз өз ата-аналарыңызбен бірге тұруды бастауға ниеттісіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін иә
5 – әрине иә
4.21 Анаңызбен қаншалықты жиі кездесесіз?
Аптасына Айна Жылына _____ рет
0 – ешқашан
4.22 Сіз анаңызбен қарым-қатынасыңызға қаншалықты қанағаттанасыз? Мына карточкаға қарап және шәкілдегі мәндерді атауды өтінем.

4.19 Сколько времени у Вас занимает дорога из дома туда, где Ваша мать живет в настоящее время?
_____часов_____ минут
4.20 Вы намереваетесь начать жить вместе со своей матерью в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
4.21 Как часто Вы видитесь со своей матерью?
_____ раз в: Неделя Месяц Год
0 – никогда
4.22 Насколько Вы удовлетворены своими отношениями с матерью? Пожалуйста, посмотрите на эту карточку и назовите значение на шкале.

4.27 Сіздің әкеңіздің тұрғын үй жағдайы қандай?
4.11 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-аналар баспанасының жағдайы.
1 – бөлек өзі (дері) өз алдына тұрады
2 - қарт адамдардың мұқтаждығына жауап беретін баспана (қызмет көрсетуі бар пәтер, қарттар мен мүгедектерге арналған қонақүй типіндегі үйлерде тұру)
3 – қарттар үйі
4 – медициналық қызметі бар қарттар үйі
5 – пансиондағы бөлме
4.28 Сіздің әкеңізбен басқа адамдар тұра ма?
1 – иә 2 – жоқ
4.29 Ол кіммен тұрады? Осы жағдайда қолданылатын барлық санаттарды көрсетіңіз.
4.13 карточкасын көрсетіңіз4.11: Ата-ананың өмір сүруін ұйымдастыру.
Барлық үйлесімді жауаптарды кодтау.
1 – ұлымен (ұлдарымен)
2 – қызымен (қыздарымен)
3 – басқа туысымен
4 – досымен
5 – серіктесімен/жұбайымен

4.27 Каковы жилищные условия Вашего отца?
Покажите карточку 4.114.11: Жилищные условия родителей.
1 – самостоятельное проживание, живет(ут) сам(а) (и) отдельно
2 – жилье, которое отвечает потребностям пожилых людей (например, квартира с обслуживанием, дома гостиничного типа для престарелых и инвалидов)
3 – дом престарелых
4 – дом престарелых с медицинским обслуживанием
5 – комната в пансионе
4.28 С Вашим отцом живут другие люди?
1 – да                         2 – нет
4.29 С кем он живет? Пожалуйста, укажите все категории, применимые в данном случае.
Покажите карточку 4.134.11: Организация проживания родителей.
Кодирование всех подходящих ответов.
1 – с сыном(сыновьями)
2 – с дочерью(дочерьми)
3 – с другим родственником
4 – с другом
5 – с супругом(ой)/партнером(шей)

4.30 Сіздің үйіңізден Сіздің әкеңіз қазіргі уақытта тұратын жерге дейінгі жол қанша уақытыңызды алады?
_____сағат_____ минут
4.31 Алдағы 3 жыл ішінде Сіз өз әкеңізбен бірге тұруды бастауға ниеттенесіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін
5 – әрине
4.32 Әкеңізбен қаншалықты жиі кездесесіз?
Аптасына Айына Жылына _____ бір рет
0 – ешқашан
4.33 Сіз әкеңізбен қарым-қатынасыңызға қаншалықты қанағаттанасыз? Мына карточкаға қараңыз және шәкілдегі мәндерді атауды өтінем.

4.30 Сколько времени у Вас занимает дорога из дома туда, где Ваш отец живет в настоящее время?
_____часов_____ минут
4.31 Вы намереваетесь начать жить вместе со своим отцом в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
4.32 Как часто Вы видитесь со своим отцом?
_____ раз в: Неделя             Месяц             Год
0 – никогда
4.33 Насколько Вы удовлетворены своими отношениями с отцом? Пожалуйста, посмотрите на эту карточку и назовите значение на шкале.

4.4 Аға - іні, әпке – сіңлі - қарындас, ата және әже
4.37 а. Сіздің неше ағаңыз-ініңіз және әпкеңіз-сіңіліңіз-қарындасыңыз бар?
_______ аға-ініңіз
_______ әпкеңіз-сіңіліңіз-қарындасыңыз
б. Сіздің ағаңыздың-ініңіздің, әпкеңіздің-сіңіліңіздің-қарындасыңыздың нешеуі тірі?
_______ ағалар
_______ әпкелер
4.38 Сіздің ата, әжелеріңіздің нешеуі тірі?
___________________
4.5 Балалық шақтағы ата-ананың үйі
4.39 а. Сіз балалық шағыңыздың көп бөлігін, яғни 15 жасқа дейін қайда тұрдыңыз?
1 – Қазақстанда 2 – шетелде
б. Сіз қандай елді мекенде тұрдыңыз?
Туған жеріңіз (облыс) ___________________
4.40-сұраққа өтіңіз
в. Сіз қандай елде тұрдыңыз?
Тұрған еліңіз __________________
4.40 Сіз 15 жасқа дейінгі балалық шағыңыздың көп бөлігін биологиялық ата-аналардың екеуімен де тұрдыңыз ба?

4.4 Братья, сестры, дедушка и бабушка
4.37 a. Сколько у Вас братьев и сестер?
_______ братьев      _______ сестер
б. Сколько Ваших братьев и сестер живы?
_______ братьев      _______ сестер
4.38 Сколько Ваших бабушек и дедушек живы?
___________________
4.5 Родительский дом в детстве
4.39 a. Где Вы жили большую часть своего детства, то есть до 15 лет?
1 – в Казахстане             2 – за границей
б. В каком населенном пункте Вы жили?
Место жительства (область) ___________________
перейдите к вопросу 4.40
в. В какой стране Вы жили?
Страна проживания __________________
4.40 Вы жили большую часть детства до 15-летнего возраста с обоими биологическими родителями?

1 – иә 2 – жоқ
4.41 Сіз балалық шағыңыздың көп бөлігін, яғни 15 жасқа дейін кіммен тұрдыңыз? Мына карточкадағы
жауаптарды таңдап алуды өтінем.
0 карточкасын көрсетіңіз4.41: Балалық шақтағы отбасы.
1 – тек биологиялық анаммен
2 – тек биологиялық әкеммен
3 – биологиялық әкеммен және анаммен
4 – биологиялық әкеммен және өгей анаммен
5 – атаммен/әжеммен немесе екеуімен
6 – басқа туыстармен
7 – асырап алушылармен
8 – асырап алған ата-анаммен
9 – мектеп интернат
10 – балалар үйінде
11 – жасөспірімдер үшін арнайы мекемеде
12 – басқа

1 – да                   2 – нет
4.41 С кем Вы жили большую часть своего детства, то есть до 15 лет? Пожалуйста, выберите ответы с этой карточки.
Покажите карточку 04.41: Семья в детстве.
1 – только с биологической матерью
2 – только с биологическим отцом
3 – с биологической матерью и отчимом
4 – с биологическим отцом и мачехой
5 – с бабушкой/дедушкой или с обоими
6 – с другим родственником(ами)
7 – с усыновителем(ями)
8 – с приемным родителем(ями)
9 – в школе-интернате
10 – в детском доме
11 – в специальном учреждении для подростков
12 – другое

96 – әкесі жайлы ештеңе білмейді 97 – білмейді 99 – қолданылмайды
4.44 Сіздің әкеңіз алған жоғарғы білім деңгейін атаңыз.
___________________________________________________________
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
8 – білмейді
99 - қолданылмайды
4.45 Сіз 15 жаста болған кезде Сіздің анаңыз кім болып жұмыс істеді?
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
96 – анасы жайлы ештеңе білмейді 97 – білмейді 99 - қолданылмайды
4.46 Сіздің анаңыз алған жоғарғы білім деңгейін атаңыз.
___________________________________________________________
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
97 – білмейді
99 - қолданылмайды
4.47 Сіз 15 жаста болған кезде Сіздің биологиялық/асырап алушы әкеңіз кім болып жұмыс істеді?
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
97 – білмейді 99 – қолданылмайды
4.48 Сіздің биологиялық асырап алушы әкеңіздің алған жоғарғы білім деңгейін атаңыз.
___________________________________________________________
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
97 – білмейді
99 - қолданылмайды
4.49 Сіз 15 жаста болған кезде Сіздің биологиялық/асырап алушы анаңыз кім болып жұмыс істеді?
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
97 – білмейді 99 – қолданылмайды
4.50 Сіздің биологиялық/асырап алушы анаңыздың алған жоғарғы білім деңгейін атаңыз.
___________________________________________________________
1 – жоғары білімнен кейінгі білім
2 – жоғары білім
3 – техникалық және кәсіптік білім
4 – жалпы орта білім
5 – негізгі орта білім
6 – бастауыш білім
7 – ешқандай білім деңгейі жоқ
97 – білмейді
99 - қолданылмайды
4.51 Сіз өз ата-аналарыңыздан кем дегенде үш ай бойы алғаш рет бөлек тұруды бастаған ай мен жылды атаңыз.
ай
жыл
97 – жауап беру қиын
5.01 сұраққа өтіңіз
4.52 а. Сіз бір кездері ата-анаңыздан кем дегенде үш ай бойы бөлек тұрдыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Бұл алғаш рет қашан болды, ай мен жылды атаңыз?
ай
жыл
97 – жауап беру қиын

96 – ничего не знает об отце       97 – не знает             99 - не применимо
44.4 Назовите наивысший уровень образования, которое получил Ваш отец.
___________________________________________________________
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
7 – не знает
99 - не применимо
4.45 Кем работала Ваша мать, когда Вам было 15 лет?
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
96 – ничего не знает о матери       97 – не знает             99 - не применимо
4.46 Назовите наивысший уровень образования, которое получила Ваша мать.
___________________________________________________________
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
97 – не знает
99 - не применимо
4.47 Кем работал Ваш биологический/приемный отец, когда Вам было 15 лет?
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
97 – не знает                   99 - не применимо
4.48 Назовите наивысший уровень образования, которое получил Ваш биологический/приемный отец.
___________________________________________________________
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
97 – не знает
99 - не применимо
4.49 Кем работала Ваша биологическая/приемная мать, когда Вам было 15 лет?
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
97 – не знает                   99 - не применимо
4.50 Назовите наивысший уровень образования, которое получила Ваша биологическая мать/приемная мать.
___________________________________________________________
1 – послевузовское образование
2 – высшее образование
3 – техническое и профессиональное образование
4 – общее среднее образование
5 – основное среднее образование
6 – начальное образование
7 – не достигнут никакой уровень образования
97 – не знает
99 - не применимо
4.51 Назовите месяц и год, когда Вы впервые стали жить отдельно от своих родителей, по крайней мере, в течение трех месяцев.
месяц
год
97 – затрудняюсь ответить
Перейдите к вопросу 5.01
4.52 a. Вы когда-либо жили отдельно от родителей, по крайней мере, в течение трех месяцев?
1 – да
2 – нет
б. Назовите месяц и год, когда это произошло впервые?
месяц
год
97 – затрудняюсь ответить

4.6 Ата-анадан бөлек тұрып бастауға ниет білдіру
4.53 Сіз алдағы үш жыл ішінде өзіңіз ата-анаңыздан бөлек тұруды көздейсіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін
5 – әрине
4.54 Егер Сіз өзіңіз ата-анаңыздан бөлек тұрып бастасаңыз, Сіз өз серіктесіңізбен бірге тұруды бастайтыныңызға сенімдісіз бе?
1 – иә 2 – жоқ
4.55 Айталық, алдағы үш жыл ішінде Сіз ата-анаңыздан бөлек тұрып бастайсыз. Өтінемін, маған айтыңызшы, бұл Сіздің өміріңіздегі әртүрлі аспектілерге қалай әсер етер еді. Өтінем, карточкада көрсетілген нұсқалардан жауапты таңдаңыз.

4.6 Намерения начать жить отдельно от родителей
4.53 Вы намереваетесь начать жить отдельно от своих родителей в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
4.54 Если Вы начнете жить отдельно от своих родителей, Вы рассчитываете начать жить совместно со своим(ей) партнером(шей)?
1 – да                         2 – нет
4.55 Если в течение ближайших трех лет Вы бы начали жить отдельно от своих родителей, как бы это отразилось на различных аспектах Вашей жизни. Пожалуйста, выберите ответы из вариантов, указанных на карточке.

5. Өзара қарым-қатынас және қолдау жүйесі
5.1 Эмоционалдық қолдау (жеке мәселелерді талқылау)
5.01 Көптеген адамдар уақыт өте келе басқа адамдармен өздері үшін маңызды мәселелерді талқылайды. Мысалы, бұл Сізбен болған жақсы немесе жаман бір жағдай, Сіз тап болған проблемалар немесе Сіздің алаңдаушылығыңызды тудыратын сұрақтар. Соңғы 12 айда болғандардың барлығына қарай отырып, Сіз әдетте маңызды жеке мәселелеріңізді кіммен талқылайсыз? Өтінем, бұл адамдардың барлығының аттарын атап өтіңізші.
___________________
5.2 Балаларға күтім жасауды қамтамасыз ету
5.02 Соңғы 12 ай ішінде Сіздің үй шаруашылығыңыздағы [балаларға/сәбилерге] кім қарады? Өзіңізді қоспағанда сол адамдардың барлығының аттарын атауды өтінем.
___________________
5.03 Соңғы 12 ай ішінде Сіз туысқандарыңыздың немесе достарыңыздың тарапынан немесе негізгі кәсібі балаға қарау болып табылмайтын басқа адамдардан балаға қарау үшін үнемі жәрдем алдыңыз ба? Сіздің үй шаруашылығыңызда тұрмайтын адамдар жайында сөйлесейік.
иә
жоқ
5.04 Мұндай көмекті Сіз кімнен алдыңыз? Өтінемін, осы адамдардың әрқайсысының аты мен тегінің алғашқы әрпін атаңыз
___________________
5.05 Сізге [көрсетілген тұлға], Сіздің [балаларыңызға/сәбилеріңізге] қарауға қаншалықты жиі көмектесті?
Аптасына Айына Жылына ____________рет
5.06 [Көрсетілген тұлға] көмегі төленді ме?
1 – иә 2 – жоқ
5.07 a. Сіз балабақша, бөбекжай, ұзартылған күн топтары, бала күтімі бойынша өздігінен ұйымдастырылған топтар, бала күтуші немесе ақылы немесе басқа институционалдық механизм немесе ақылы қызметтер бойынша тұрақты көмек алдыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
б. Өтінемін, карточкада көрсетілген барлық тұрақты қолданылатын нұсқаларды атаңыз.
5.07 карточкасын көрсетіңіз5.07: Балаларға кәсіби күтім жасау
1 – бала бағушы
2 – балабақша
3 – бөбекжай немесе өзге де мектепке дейінгі мекеме
4 – ұзартылған күн тобы
5 – өз бетімен ұйымдастырылған балаларға күтім жасау тобы
6 – басқа нұсқа
б. Сіз қаншалықты [көрсетілген қызметтер] жиі қолданасыз?
Кестеге жауаптарды жазыңыз.
егер еске алынса белгі қойыңыз
қолдану жиілігі
А= апта; А= ай; Ж= жыл
1 – бала бағушы
А А Ж_____ рет
2 – бала бақша
А А Ж_____ рет
3 – бөбекжай немесе басқа мектепке
дейінгі ұйым
А А Ж_____ рет
4 – ұзартылған күн тобы
А А Ж_____ рет
5 – өз бетімен ұйымдастырылған
балаларға қарау топтары
А А Ж_____ рет
6 – басқа нұсқалар
А А Ж_____ бір рет
5.08 Әдетте Сіздің үй шаруашылығыңыз бала күтіміне жалпы қанша төлейді, егер төлейтін болса?
Аптасына Айына Жылына __________________ каз. теңге
0 – балаға күтім жасау бойынша қызметке төленбейді

5. Система взаимоотношений и поддержка
5.1 Эмоциональная поддержка (обсуждение личных проблем)
5.01 Время от времени большинство людей обсуждают важные для них вопросы с другими людьми. Например, это что-то хорошее или плохое, что с Вами произошло, проблемы, с которыми Вы сталкиваетесь, или вопросы, вызывающие Вашу озабоченность. Оглядываясь на все, что произошло за последние 12 месяцев, с кем Вы обычно обсуждаете важные личные вопросы? Пожалуйста, назовите всех этих людей по именам.
___________________
5.2 Обеспечение ухода за детьми
5.02 Кто ухаживал за [детьми/ребенком] в Вашем домашнем хозяйстве за последние 12 месяцев? Пожалуйста, назовите имена всех этих людей, не учитывая себя.
___________________
5.03 Получали ли Вы за последние 12 месяцев регулярную помощь по уходу за детьми со стороны своих родственников или друзей или других людей, для которых уход за детьми не является основным профессиональным занятием? Рассматривайте только тех, кто не живет в Вашем домашнем хозяйстве.
1 – да
2 – нет
5.04 От кого Вы получали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.05 Насколько часто [указанное лицо] помогал(а) Вам присматривать за Вашими [детьми/ребенком]?
____________ раз в: Неделя Месяц Год
5.06 Оплачивалась ли помощь [указанного лица]?
1 – да                   2 – нет
5.07 a. Получаете ли Вы регулярную помощь по уходу за ребенком в виде услуг детского сада, яслей, группы продленного дня, самостоятельно-организованной группы по уходу за детьми, няни или в рамках другого институционального механизма или платных услуг?
1 –да       2 – нет
б. Пожалуйста, назовите все регулярно используемые варианты из тех, что указаны на карточке.
Покажите карточку 5.075.07: Профессиональный уход за детьми
1 – няня
2 – детский сад
3 – ясли или иное дошкольное учреждение
4 – группа продленного дня
5 – самостоятельно-организованная группа ухода за детьми
6 – другой вариант
в. Насколько часто вы пользуетесь [указанными услугами]?
Запишите ответы в таблицу.
поставьте галочку, если будет упоминаться
частота использования:
Н= неделя; М= месяц; Г= год
1 – няня
_____ раз в
Н М Г
2 – детский сад
_____ раз в
Н М Г
3 – ясли или иное дошкольное
учреждение
_____ раз в
Н М Г
4 – группа продленного дня
_____ раз в
Н М Г
5 – самостоятельно-организованная
группа ухода за детьми
_____ раз в
Н М Г
6 – другой вариант
_____ раз в
Н М Г
5.08 Сколько обычно Ваше домохозяйство платит за уход за ребенком, если вообще платит?
__________________ тенге в Неделя Месяц Год
0 - не платит за услуги по уходу за ребенком

5.09 Соңғы 12 ай ішінде Сіз басқа адамдарға бала қарауға көмектестіңіз бе? Егер Сіз балаға қарау бойынша кәсіби қызмет көрсететін болсаңыз, өтінем Сіз өз жұмысыңыздан бөлек көрсеткен көмекті ғана көрсетіңіз.
1 – иә
2 – жоқ
5.10 Сіз кімге мұндай көмек көрсеттіңіз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты мен тегінің алғашқы әрпін атаңыз.
___________________
5.11 [Көрсетілген тұлға] балаларына қарауға қаншалықты жиі көмектестіңіз?
Аптасына Айына Жылына ____________рет
5.3 Практикалық көмек
5.12 Соңғы 12 айда Сіздің үй шаруашылығыңызда күнделікті ас дайындау, шаңсорғыштың көмегімен үй жинау, кір жуу, үйдегі ұсақ-түйек жөндеулер, шоттарды төлеу мен қаржылық есеп жүргізу сияқты міндеттерді әдетте кім орындайды? Өтінем өзіңізді қоспағанда, бұл адамдардың бәрінің атын атаңыз.
___________________
5.13 Соңғы 12 айда үйдегі мұндай жұмыстармен кәсіби айналыспайтын адамдар тарапынан мысалы, күнделікті ас дайындау, шаңсорғыштың көмегімен үй жинау, үйдегі ұсақ-түйек жөндеулер, шоттарды төлеу мен қаржылық есеп жүргізу үшін тұрақты көмек алдыңыз ба? Сіздің үй шаруашылығыңызда тұрмайтын адамдар жайында сөйлесейік.
1 – иә
2 – жоқ
5.14 Сіз мұндай көмекті кімнен алдыңыз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.15 Сізге [көрсетілген тұлға] үй шаруасындағы жұмысты орындау үшін каншалықты жиі көмектесті?
____________рет Аптасына Айына Жылына
5.16 [Көрсетілген тұлға] көмегіне ақы төленді ме?
1 – иә 2 – жоқ
5.17 a. Сіз мемлекеттік немесе жеке ұйымдар (мысалы, үй шаруасына көмек, "жеткізіп беретін тамақ", үй шаруасына әлеуметтік қызмет көрсету) тарапынан үй шаруасының жұмысын орындау үшін кәсіби көмекті үнемі аласыз ба?
1 – иә, мемлекет тарапынан
2 – иә, жеке ұйым тарапынан
3 – иә, бірақ мен ұйымның типін білмеймін
4 – жоқ
б. Сіз мұндай көмекті қаншалықты жиі пайдаланасыз?
Аптасына Айына Жылына ____________рет
5.18 Сіздің үй шаруашылығыңыз үйдегі жұмыстарды орындау үшін әдетте қанша төлейді, егер жалпы төлейтін болса?
Аптасына Айына Жылына __________________ теңге
0 - үй шаруасына көмек бойынша төлемейді
5.19 Сіз соңғы 12 айда Сіздің үй шаруашылығыңызда тұрмайтын адамдарға үй шаруасы жұмыстарын атқаруда тұрақты көмек көрсеттіңіз бе? Егер Сіз үй шаруашылығын жүргізу қызметімен кәсіби айналысатын болсаңыз, өтінем Сіз жұмысыңыздан бөлек көрсеткен көмектеріңізді ғана көрсетіңіз.
1 – иә
2 – жоқ
5.20 Сіз кімге мұндай көмек көрсеттіңіз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз
___________________

5.09 Помогали ли Вы другим людям ухаживать за ребенком в течение последних 12 месяцев? Если Вы профессионально оказываете услуги по уходу за детьми, пожалуйста, укажите только помощь, которую Вы оказываете помимо своей работы.
1 – да
2 – нет
5.10 Кому Вы оказывали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.11 Насколько часто Вы помогали присматривать за детьми [указанного лица]?
____________ раз в: Неделя Месяц Год
5.3 Практическая помощь
5.12 За последние 12 месяцев кто в Вашем домашнем хозяйстве обычно выполнял такие обязанности по дому, как ежедневное приготовление еды, уборка с помощью пылесоса, стирка, мелкий ремонт по дому, оплата счетов и ведение финансового учета? Пожалуйста, назовите имена всех этих людей, не учитывая себя.
___________________
5.13 Получали ли Вы за последние 12 месяцев регулярную помощь в выполнении работы по дому, например, в приготовлении еды, уборке с помощью пылесоса, стирке, мелком ремонте по дому, оплате счетов и ведению финансового учета со стороны людей, которые профессионально не занимаются такой работой? Рассматривайте только тех, кто не живет в Вашем домашнем хозяйстве.
1 – да
2 – нет
5.14 От кого Вы получали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
__________________
5.15 Как часто [указанное лицо] помогал(а) Вам выполнять работу по дому?
____________ раз в: Неделя Месяц Год
5.16 Оплачивалась ли помощь [указанного лица]?
1 – да                   2 – нет
5.17 a. Получаете ли Вы регулярно профессиональную помощь в выполнении работы по дому со стороны государственной (например, помощь на дому, "еда на колесах", социальное обслуживание на дому) или частной организации?
1 – да, со стороны государства
2 – да, со стороны частной организации
3 – да, но я не знаю тип организации
4 – нет
б. Насколько часто Вы пользуетесь такой помощью?
____________ раз в: Неделя Месяц Год
5.18 Сколько обычно Ваше домохозяйство платит за выполнение работ по дому, если вообще платит?
__________________ тенге в Неделя Месяц Год
0 - не платит за помощь по дому
5.19 Оказывали ли Вы в течение последних 12 месяцев регулярную помощь в выполнении работы по дому людям, которые не живут в Вашем домохозяйстве? Если Вы профессионально оказываете услуги по ведению домашнего хозяйства, пожалуйста, укажите только помощь, которую Вы оказываете помимо своей работы.
1 – да       2 – нет
5.20 Кому Вы оказывали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________

5.4 Өзіне күтім жасау (жеке бас тазалығы)
5.21 Сіз өзіңізге күтім жасауда, мысалы киіну кезінде, жуыну немесе душ қабылдау, тамақтану, төсектен тұру немесе төсекке жатқызу, дәретхананы пайдалану кезінде тұрақты көмекті қажет етесіз бе?
1 – иә
2 – жоқ
5.22 Үй шаруашылығыңызда соңғы 12 айда Сізге күтім жасауда мысалы, киіну кезінде, жуыну немесе душ қабылдау, тамақтану, төсектен тұру немесе төсекке жатқызу, дәретхананы пайдалану кезінде тұрақты көмек көрсеткен адам бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
5.23 Сіз мұндай көмекті кімнен алдыңыз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.24 Сізге өзіңізге қарауға соңғы 12 айда мысалы киіну кезінде, жуыну немесе душ қабылдау, тамақтану, төсектен тұру немесе төсекке жатқызу, дәретхананы пайдалану кезінде тұрақты көмек көрсететін адам бар ма? Сіздің үй шаруашылығыңызда тұрмайтын адамдар жайында сөйлесейік.
1 – иә
2 – жоқ
5.25 Сіз мұндай көмекті кімнен алдыңыз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.26 [Көрсетілген тұлға] Сізге өзіңізге күтім жасауға қаншалықты жиі көмектесті?
Аптасына Айына Жылына ____________
5.27 [Көрсетілген тұлға] көмегіне ақы төленді ме?
1 – иә 2 – жоқ
5.28 Соңғы 12 айда Сіз мемлекеттік немесе жеке ұйымдардағы мамандар тарапынан өзіңізге күтім жасау үшін тұрақты көмек алдыңыз ба?
1 – иә, мемлекет тарапынан
2 – иә, жеке ұйым тарапынан
3 – иә, бірақ мен ұйымның типін білмеймін
4 – жоқ
б. Сіз мұндай көмекті қаншалықты жиі пайдаланасыз?
Аптасына Айына Жылына ____________
5.29 Сіз өзіңізге көрсетілген көмек бойынша күнделікті қанша төлейсіз?
Аптасына Айына Жылына __________________ теңге
0 - өзіне күтім жасау бойынша көмекке төлемейді
5.30 Соңғы 12 ай ішінде Сіз өз үй шаруашылығыңыздағы немесе кез-келген кімге болсын өзін қарауға мысалы жууыну, төсектен тұру немесе киіну кезінде көмек көрсеттіңіз бе?
1 – иә
2 – жоқ
5.31 Сіз кімге мұндай көмек көрсеттіңіз? Өтінем, бұл адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.5 Қаржылық көмек
5.32 Сіз [немесе Сіздің] [жұбайыңыз/серіктесіңіз] соңғы 12 айда бұл үй шаруашылығының құрамына кірмейтін кімнен болса да ақша немесе қандайда бір тауар алдыңыз ба? 80 000 мың теңгеден кем емес соманың сыйлықтары ғана ескеріледі және бірге тұру немесе тамақтануды қоспауды өтінем
1 – иә
2 – жоқ

5.4 Уход за собой (личная гигиена)
5.21 Нуждаетесь ли Вы в регулярной помощи по уходу за собой, например, при одевании, мытье или принятии душа, приеме пищи, вставании из постели или укладывании в постель, пользовании туалетом?
1 – да       2 – нет
5.22 Есть ли в домохозяйстве человек, который за последние 12 месяцев регулярно оказывал Вам помощь в уходе за собой, например, при одевании, мытье или принятии душа, приеме пищи, вставании из постели или укладывании в постель, пользовании туалетом?
1 – да       2 – нет
5.23 От кого Вы получали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.24 Существует ли человек, который за последние 12 месяцев регулярно оказывал Вам помощь в уходе за собой, например, при одевании, мытье или принятии душа, приеме пищи, вставании из постели или укладывании в постель, пользовании туалетом, который профессионально не занимается оказанием такой помощи? Рассматривайте только тех, кто не живет в Вашем домашнем хозяйстве.
1 – да       2 – нет
5.25 От кого Вы получали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.26 Как часто [указанное лицо] помогал(а) Вам ухаживать за собой?
____________ в Неделя Месяц Год
5.27 Оплачивалась ли помощь [указанного лица]?
1 – да                         2 – нет
5.28 Получали ли Вы за последние 12 месяцев регулярную помощь в уходе за собой со стороны специалистов из государственной или частной организации?
1 – да, со стороны государства
2 – да, со стороны частной организации
3 – да, но я не знаю тип организации
4 – нет
б. Насколько часто Вы пользуетесь такой помощью?
____________ в Неделя Месяц Год
5.29 Сколько Вы обычно платите за помощь по уходу за собой?
__________________ тенге в Неделя             Месяц             Год
0 - не платит за помощь по уходу за собой
5.30 Оказывали ли Вы за последние 12 месяцев кому-либо в Вашем домашнем хозяйстве или за его пределами помощь по уходу за собой, например, при мытье, вставании из постели или одевании?
1 – да       2 – нет
5.31 Кому Вы оказывали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.5 Финансовая помощь
5.32 Получали ли Вы [или Ваш(а)] [супруг(а)/партнер(ша)] за последние 12 месяцев какие-либо товары или деньги от кого-либо, не входящего в состав этого домашнего хозяйства? Пожалуйста, учитывайте только подарки на сумму не менее 80 000 тенге и не учитывайте совместное проживание или питание.
1 – да
2 – нет

5.33 Сіз кімнен мұндай көмек алдыңыз? Өтінем, осы адамдардың әрқайсысының аты және тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.34 Сіз [немесе Сіздің] [жұбайыңыз/серіктесіңіз] соңғы 12 айда кімге болса да ақша немесе қандай да бір тауарды басқа адамдарға сыйладыңыздар ма? 250 евродан (87250 теңге) кем емес соманың сыйлықтары ғана ескеріледі және бірге тұру немесе тамақтануды қоспауды өтінем.
1 – иә
2 – жоқ
5.35 Сіз кімге мұндай көмек көрсеттіңіз? Өтінем, осы адамдардың әрқайсысының аты мен тегінің бірінші әрпін атаңыз.
________________
5.36 Сіз [немесе Сіздің] [жұбайыңыз/серіктесіңіз] бұрын соңды тауар немесе 170 000 мың теңгеден жоғары сомада мүлік, мұраға ақша алдыңыз ба?
1 – иә
2 – жоқ
5.37 Сіз [немесе Сіздің] [жұбайыңыз/серіктесіңіз] үлкен сыйлық немесе мұраны қай жылы алдыңыз?
Жыл: ______
5.38 Сіз [немесе Сіздің] [жұбайыңыз/серіктесіңіз] бұл сыйлық немесе мұраны кімнен алдыңыз? Өтінем, осы адамдардың әрқайсысының аты мен тегінің бірінші әрпін атаңыз.
___________________
5.6 Аттарды интерпретациялау
5.39 Ал енді менің Сіз атап өткен адамдар жайлы көбірек білгім келеді [көрсетілген тұлға] әйел немесе ер?
1 – ер 2 – әйел
5.40 [Көрсетілген тұлға] неше жаста?
______ жас
0 – [көрсетілген тұлға] қайтыс болды
5.41 [Көрсетілген тұлға] Сізге туыстық/қатынас дәрежесін көрсетіңіз?
5.41 карточкасын көрсетіңіз5.07:5.41
1 –жұбай немесе серіктес
2 – қазіргі жұбайдың немесе серіктестің биологиялық баласы
3 – бұрынғы жұбайының немесе серіктестің биологиялық баласы
4 – өгей ұл/өгей қыз
5 – асырап алынған бала
6 – қамқорлыққа алынған бала
7 –биологиялық ата-анасы немесе бала асырап алушы
8 – өгей әке/өгей ана (бала асырап алуды ресімдемеген)
9 – қазіргі серіктестің немесе жұбайының бала асырап алушы немесе биологиялық ата-анасы
10 – өгей әке/өгей ана (бала асырап алуды ресімдемеген) немесе қазіргі серіктестің немесе жұбайының
қамқоршысы
11 – немере ұл/немере қыз немесе шөбере ұл/шөбере қыз (респонденттің немесе серіктестің)
12 – ата/әже немесе үлкен ата/үлкен әже (респонденттің немесе серіктестің)
13 – аға-іні немесе әпке-қарындас
14 – жұбайының немесе серіктестің аға-інісі немесе әпке-қарындасы
15 – серіктестің немесе жұбайының қызыңың немесе баласының
16 – респонденттің басқа туысы
17 – серіктестің немесе жұбайының басқа туысы
18 – туыс емес (туыстық жоқ)
6. Репродукциәлық функциә
6.1 Ағымдағы жүктілік
6.1 а. Енді мен жүктілік және балалардың тууы жайында Сізге тағы бірнеше сұрақ қойғым келіп тұр. Сіз қазіргі уақытта жүктісіз бе?
1 – иә 2 – жоқ 3 – мүмкін, әзір білмеймін
б. Енді мен жүктілік және балалардың тууы жайында Сізге тағы бірнеше сұрақ қойғым келіп тұр. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз қазіргі уақытта жүкті ме?
1 – иә 2 – жоқ 3 – мүмкін, әзір білмеймін
в. Енді мен жүктілік және балалардың тууы жайында Сізге тағы бірнеше сұрақ қойғым келіп тұр. Сізден қазіргі уақытта жүкті болған әйелдерді Сіз білесіз бе?
1 – иә 2 – жоқ 3 – мүмкін, әзір білмеймін

5.33 От кого Вы получили такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.34 Дарили ли Вы [или Ваш(а)] [супруг(а)/партнер(ша)] какие-либо товары или деньги за последние 12 месяцев другим людям? Пожалуйста, учитывайте только подарки на сумму не менее 80 000 тенге и не учитывайте совместное проживание или питание.
1 – да       2 – нет
5.35 Кому Вы оказывали такую помощь? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.36 Вы [или Ваш(а)] [супруг(а)/партнер(ша)] когда-либо получали или наследовали деньги, товары или имущество на сумму более 170 000 тенге? Пожалуйста, не учитывайте крупные подарки от группы людей, например, по случаю свадьбы, годовщины или другого праздничного события.
1 – да       2 – нет
5.37 В каком году Вы [или Ваш(а)] [супруг(а)/партнер(ша)] получили крупный дар или наследство?
Год: ______
5.38 От кого Вы [или Ваш(а)] [супруг(а)/партнер(ша)] получили этот дар или наследство? Пожалуйста, назовите имя и первую букву фамилии каждого из этих людей.
___________________
5.6 Интерпретация имен
5.39 А теперь я бы хотел(а) узнать побольше о людях, которых Вы перечислили. [указанное лицо] мужчина или женщина?
1 – мужчина 2 – женщина
5.40 Сколько лет [указанному лицу] ?
______ лет
0 – [указанное лицо] умер(ла)
5.41 Укажите степень родства/отношение к Вам [указанного лица]?
Покажите карточку 5.07: 5.415.41
1 – супруг(а) или партнер(ша)
2 – биологический ребенок нынешнего супруга(и) или партнера(ши)
3 – биологический ребенок бывшего супруга(и) или партнера(ши)
4 – пасынок/падчерица
5 – усыновленный ребенок
6 – ребенок, находящийся под опекой
7 – биологический родитель или усыновитель
8 – отчим/мачеха (не оформлявшие усыновление) или опекун
9 – биологический родитель или усыновитель теперешнего партнера(ши) или супруга(и)
10 – отчим/мачеха (не оформлявшие усыновление) или опекун теперешнего партнера(ши) или супруга(и)
11 – внук/внучка или правнук/правнучка (респондента или партнера(ши)
12 – бабушка/дедушка или прабабушка/прадедушка (респондента или партнера(ши)
13 – брат или сестра
14 – брат или сестра супруга(и) или партнера(ши)
15 – супруг(а) или партнер(ша) дочери или сына
16 – другой родственник респондента
17 – другой родственник супруга(и) или партнера(ша)
18 – не родственник (нет родства)
6. Репродуктивная функция
6.1 Текущая беременность
6.01 а. Теперь я бы хотел(а) задать Вам еще несколько вопросов о беременностях и рождении детей. Вы в настоящее время беременны?
1 – да             2 – нет             3 – возможно, пока не знаю
б.Теперь я бы хотел(а) задать Вам еще несколько вопросов о беременностях и рождении детей. Ваша супруга/партнерша в настоящее время беременна?
1 – да            2 – нет             3 – возможно, пока не знаю
в.Теперь я бы хотел(а) задать Вам еще несколько вопросов о беременностях и рождении детей. Знаете ли Вы женщину, которая в настоящее время беременна от Вас?
1 – да             2 – нет             3 – возможно, пока не знаю

6.02 Баланың туу айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
6.03 Тікелей жүкті болмас алдында Сіз қандай да бір уақытта балалы/тағы бір балалы болуды көздедіңіз бе?
1 – иә 2 – жоқ 3 – сенімді емеспін
6.04 Бұл жүктілік Сіз қалаған уақытыңыздан ерте, кеш немесе мөлшермен уақытында болды ма?
1 – бұрын 2 – кейін 3 – мөлшермен уақытында
6.2 Бала тууға қабілеттілік
6.05 Сіздің балалы/тағы бір балалы болуға физикалық қабілетіңіз жете ме?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – мүмкін
4 – әрине
97–білмеймін
6.06 a.Сізге стерилизация немесе операция жасалды, Сіз сол себептен бала/тағы бала көтере алмайсыз ба?
1 – иә
2 – жоқ 98 – жауаптан бас тарту
б.Мұндай операция қашан жасалған, айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
6.07 Сіз енді бала/тағы балалар көтере алмайтындығыңыз жайлы қашан білдіңіз, ай мен жылды атаңыз?
ай
жыл
97 – білмеймін, айта алмаймын
6.08 Сіздің қазіргі серіктесіңіздің/жұбайыңыздың физикалық тұрғыда балалы бола алатыны жайлы Сізге қаншалықты мәлім, егер ол мұны қаласа?
1 – әрине жоқ
2 – жоқ шығар
3 – мүмкін
4 – әрине иә
97– білмеймін
6.09 а. Сіздің серіктесіңізге/жұбайыңызға бір кездері стерилизация немесе операция жасалған ба, сол себептен ол бала/тағы бала көтере алмай ма?
1 – иә
2 – жоқ 98 – жауаптан бас тарту
б. Мұндай операция қашан жасалған айы мен жылын атаңыз.
ай
жыл
97 – білмеймін, жауап беруге қиналамын
6.10 а. Сіздің (немесе Сіздің қазіргі серіктесіңіз/жұбайыңыз) қазіргі уақытта жүкті болуға тырысасыз ма?
1 – иә
2 – жоқ
б. Сіз (немесе Сіздің қазіргі серіктесіңіз/жұбайыңыз) алғаш рет қашан жүкті болуға тырыстыңыз?
ай
жыл
97 – білмеймін, жауап беруге қиналамын
в. Сіз (немесе Сіздің қазіргі серіктесіңіз/жұбайыңыз) қазіргі уақытта Сіздің (Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз) жүкті болуыңыз үшін мына карточкада көрсетілгендердің қайсысын істейсіз? Өтінем не істейтіндеріңіздің барлығын атап шығыңыз.
6.10 карточкасын көрсетіңіз6.10: Ұрықсыздықты емдеу.
1 – дәрілік ем
2 –овуляция уақытын анықтау әдістері
3 – экстракорпоральды ұрықтандыру (ЭКҰ) немесе ооцит цитоплазмасына (ИКСИ) сперматозоидтар
енгізу
4 – хирургиялық операция
5 – жасанды ұрықтандыру
6 – емдеудің басқа да әдістері
0 – қолданбадыңыз немесе ештеңе істемедіңіз (карточкада жоқ)
6.11 Осы жолы жүкті болу үшін Сізге (Сіздің серіктесіңізге/жұбайыңызға) көмек беру үшін Сіз қашан қандай да бір шешім қабылдап бастаған ай мен жылды атаңыз?
ай
жыл
6.12 Қазіргі таңда Сіз [немесе Сіздің серіктес/жұбайыңыз] жүктіліктен алдын-ала сақтану үшін, мына карточкада аталғандардың арасынан қайсысын жасайсыз немесе қолданасыз? Өтінем Сіз жасаған немесе қолданғандардың барлығын атап өтіңіз.
6.12 карточкасын көрсетіңіз6.12: Контрацепция
1 – презерватив
2 – дәрілер
3 – жатырішілік құрал (спираль, ілмек)
4 – бауырша/ мойнақ қалпақшасы
5 – көпіршік/ крем/ сілікпе/ суппозиторий
6 – инъекциялық дәрі-дәрмектер (мысалы, депо-провера)
7 – имплантациялық контрацептивтер (мысалы, норплант)
8 – персона (ықшам монитор және әйелдің зәріндегі жыныстық гормондар концентрацияларының ай сайынғы
ауытқуын анықтау үшін тест белдеу жиынтығы)
9 – жеделдетілген гормоналдық контрацепция (келесі күні таңертең қабылдайтын, дәрі)
10 – тоқтатылған жыныстық акт
11 – күнтізбелік (ырғақты) әдіс
0 – ешқашан пайдаланбағансыз немесе ештеме істемегенсіз (карточкада жоқ)

6.02 Назовите месяц и год, когда ребенок должен родиться.
месяц
год
6.03 Непосредственно перед началом беременности Вы намеревались заводить ребенка/еще одного ребенка?
1 – да             2 – нет             3 – не уверен(а)
6.04 Эта беременность наступила раньше, позже, чем Вы хотели, или примерно вовремя?
1 – раньше             2 – позже             3 – примерно вовремя
6.2 Способность к деторождению
6.05 Способны ли Вы физически иметь ребенка/еще одного ребенка?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – вероятно да
4 – определенно да
97 – не знаю
6.06 a. Вам проведена стерилизация или операция, из-за которой вы неспособны иметь ребенка/еще детей?
1 – да       2 – нет                   98 – отказ от ответа
б. Назовите месяц и год, когда проводилась такая операция.
месяц
год
6.07 Назовите месяц и год, когда Вы обнаружили, что (скорее всего) больше не сможете иметь ребенка/еще детей?
месяц
год
97 – не знаю, не могу сказать
6.08 Насколько Вам известно, Ваш(а) текущий(ая) партнер(ша)/супруг(а) физически способен(а) иметь своего ребенка/детей, если бы он/она этого захотел(а)?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – вероятно да
4 – определенно да
97 – не знаю
6.09 a. Вашему(ей) партнеру(ше)/супругу(е) когда-либо проводилась стерилизация или операция, из-за которой он/она не способен(на) иметь ребенка/еще детей?
1 – да       2 – нет             98 – отказ от ответа
б. Назовите месяц и год, когда проводилась такая операция.
месяц
год
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
6.10 а. Вы (или Ваш(а) текущий(ая) партнер(ша)/супруг(а)) в настоящее время пытаетесь забеременеть?
1 – да       2 – нет
б. Когда Вы (или Ваш(а) текущий(ая) партнер(ша)/супруг(а)) впервые пытались забеременеть?
месяц
год
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
в. Вы (или Ваш(а) текущий(ая) партнер(ша)/супруг(а) в настоящее время делаете что-либо из перечисленного на этой карточке, чтобы Вы (Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) могли забеременеть? Пожалуйста, перечислите все, что Вы делаете
Покажите карточку 6.106.10: Лечение бесплодия.
1 – лекарственное лечение
2 – методы определения времени овуляции
3 – экстракорпоральное оплодотворение (ЭКО) или введение сперматозоида в цитоплазму ооцита (ИКСИ)
4 – хирургическая операция
5 – искусственное оплодотворение
6 – другие методы лечения
0 – не использовали или ничего не делали (отсутствует на карточке)
6.11 Назовите месяц и год, когда Вы впервые начали предпринимать что-либо, чтобы помочь Вам (Вашему(ей) партнеру(ше)/супругу(е) забеременеть в этот раз?
месяц
год
6.12 На данный момент Вы [или Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а)] используете или делаете что-либо из перечисленного на этой карточке, чтобы предупредить беременность? Пожалуйста, перечислите все, что Вы используете или делаете.
Покажите карточку 06.12: Контрацепция
1 – презерватив
2 – таблетки
3 – внутриматочное средство (спираль, петля)
4 – диафрагма/шеечный колпачок
5 – пена/крем/желе/суппозиторий
6 – инъекционные препараты (например, депо-провера)
7 – имплантационные контрацептивы (например, норплант)
8 – персона (портативный монитор и комплект тест-полосок для определения ежемесячных колебаний концентрации половых гормонов в моче женщины)
9 – экстренная гормональная контрацепция (таблетки, принимаемые на следующий день утром)
10 – прерванный половой акт
11 – календарный (ритмический) метод
0 – не использовали или ничего не делали (отсутствует на карточке)

6.13 Сіз соңғы рет жүктілікті алдын алу үшін қандай да бір шара қолданған ай мен жылды атаңыз.
ай
жыл
0 - пайдаланбаған немесе ештеме істемеген
6.3 Бала тууға ниет білдіру
6.14 Сіз алдағы үш жыл ішінде бала/тағы бір бала тууға ниеттісіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – мүмкін жоқ
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін
5 – әрине
6.15 Жақын арадағы үш жыл ішінде Сіз бала/тағы бір бала тумасаңыз, Сіз жалпы биологиялық балалы болуды, бала асырап алуды немесе өгей балалы болуға ниеттісіз бе?
1 – әрине жоқ
2 – мүмкін жоқ
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін
5 – әрине

6.13 Назовите месяц и год, когда Вы в последний раз предпринимали что-либо для предупреждения беременности.
месяц
год
0 - не использовали или ничего не делали
6.3 Намерения родить детей
6.14 Вы намереваетесь завести ребенка/еще одного ребенка в течение ближайших трех лет?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
6.15 Предположим, в ближайшие три года у Вас не родится ребенок/еще один ребенок, намереваетесь ли Вы вообще иметь(еще) биологических детей, усыновлять или брать приемных детей?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да

6.16 Сіздің бірінші/келесі балаңыздың ұл немесе қыз болғанын қалайсыз ба?
1 – ұл 2 – қыз 3 – маңызды емес
6.17 Сіз барлығы неше балалы болуды көздедіңіз?
________ бала
0 – білмеймін, жауап беруге қиналамын
6.18 Сіз бала/тағы бір бала тууды көздемесеңіз де, жақын үш жыл ішінде Сізде бала/тағы бір бала туылады делік. Өтінемін, маған айтыңызшы Сіздің ойыңызша Сіздің өмірлік аспектілеріңізге бұл қалай әсер ететінін көрсетіңіз. Өтінемін, карточкада көрсетілген нұсқалардан жауаптарды таңдаңыз.

6.16 Вы бы хотели, чтобы Ваш первый/следующий ребенок был мальчиком или девочкой?
1 – мальчик             2 – девочка                   3 – не важно
6.17 Сколько всего детей Вы намереваетесь иметь?
________ детей
97 – не знаю, затрудняюсь ответить
6.18 Предположим, что, несмотря на то, что Вы не планировали, в течение ближайших трех лет у Вас родится ребенок/еще один ребенок. Пожалуйста, расскажите мне, как по Вашему мнению это отразилось бы на различных аспектах Вашей жизни. Выберите ответы из вариантов, указанных на карточке.

7.04 Сізге алғаш рет диагноз қойылған кезде Сіз қанша жаста едіңіз [дертті атаңыз]?
_________ жыл.
7.05 a. Сізге күнделікті үй шаруасын орындауға мүмкіндік бермейтін Сізде физикалық немесе психологиялық ауытқуларыңыз немесе мүгедектігіңіз бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
б. Қаншалықты ұзақ?
1 – 6 айдан аз
2 – 6 айдан – 1 жылға дейін
3 – 1 жылдан 5 жылға дейін
4 – 5 - 10 жылға дейін
5 – 10 жыл немесе одан астам
6 – балалық шақтан
в. Өтініш, айтыңызшы, Сізге қандайда бір мүгедектік бойынша топ тағайындалды ма?
1 – иә 2 – жоқ 3 – құжаттар рәсімделуде
г. Сізге мүгедектіктің қай тобын тағайындады?
1 - I топ 2 - II топ 3 - III топ
д. Өтініш,Сізге қашан мүгедектік тағайындалды, айы мен жылын көрсетіңіз.
ай
жыл

7.04 Сколько Вам было лет, когда у Вас впервые диагностировали [название заболевания]?
_________ лет.
7.05 a. Имеются ли у Вас физические или психические нарушения или инвалидность, не позволяющие Вам выполнять обычные повседневные дела?
1 – да       2 – нет
б. Как долго?
1 – менее 6 месяцев
2 – от 6 месяцев до 1 года
3 – от 1 года до 5 лет
4 – от 5 до 10 лет
5 – 10 лет и более
6 – с детства
в. Скажите, пожалуйста, назначена ли Вам какая-нибудь группа по инвалидности?
1 – да 2 – нет 3 – оформляю документы
г. Какая группа инвалидности Вам назначена?
1 - I группа 2 - II группа 3 - III группа
д. Укажите, пожалуйста, месяц и год, когда Вам была назначена инвалидность.
месяц
год

8.02 Сіздің өміріңізде бұл кезең қашан басталды?
ай
жыл
8.03 Сіз соңғы 4 апта ішінде жұмыс іздедіңіз бе немесе ақылы жұмысқа орналастыңыз ба?
1 – иә
2 – кейінірек кірісетін жұмысты тауып қойғандықтан, жоқ
3 – жоқ
8.1 Зейнеттемін немесе үй шаруашылығымен айналысамын.
8.04 Қаншалықты Сіз өз дәрежеңізбен қанағаттанасыз [үй шаруашылығымен айналысатын зейнеткер/адам]? Өтінем, осы карточкаға қарап шәкілдегі мәндерді атаңыз.

8.02 Когда начался этот период Вашей жизни?
месяц
год
8.03 Искали ли Вы работу или оплачиваемое трудоустройство в течение последних 4 недель?
1 – да
2 – нет, поскольку я уже нашел работу, к которой приступаю позже
3 – нет
8.1 На пенсии или занимаюсь домашним хозяйством
8.04 Насколько Вы удовлетворены своим положением [пенсионера/человека, занимающегося домашним хозяйством]? Пожалуйста, посмотрите на эту карточку и назовите значение на шкале.

8.07 Өтінем, Сіз орындаған негізгі жұмысты сипаттаңыз.
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды: |___|___|___|___|___|___|___|___|
8.08 Сіз:
1 – жалдамалы жұмыс істеді(ңіз)
2 – өзіңізге жұмыс істеді(ңіз)
3 – кәсіби оқытудан өтті(ңіз) немесе
4 – отбасылық істе немесе фермер/шаруа қожалығында отбасы мүшелеріне көмектесті(ңіз)
8.09 Сіздің қол астыңызда қанша адам болды?
Жұмысшылар саны _____________ 0 – қол астымда ешкім болған жоқ
8.10 Еңбегіне ақы алатын отбасы мүшелерін қоса алғанда Сізде қанша ақы төлейтін жұмыскерлеріңіз болды?
Жұмыскерлер саны _____________ 0 – қол астыңызда ешкім болған жоқ
8.11 Неге Сіз алдыңғы жұмысты немесе бизнесті істемей қойдыңыз? Өтінем, негізгі себебін белгілеңіз.
8.11 карточкасын көрсетіңіз8.11: Жұмысты аяқтау себептері.
1 – жұмыстан кету (бизнестің жабылуы, қысқартулар, зейнетке ерте шығу, отставка және тағы басқа)
2 – шекті жасқа жетуге байланысты жұмыстан шығу
3 – келісімшарттың аяқталуы/уақытша жұмыс
4 – өзінің немесе отбасы бизнесінің сатылуы/жабылуы
5 – некеге тұру
6 – бала туу балаға/балаларға күтім жасау қажеттілігі
7 – қарт(тарға), ауру адам(дар)ға немесе мүгедек(тер)ге күтім жасау қажеттілігі
8 – серіктестің/жұбайының жұмысы көшуді талап етті
9 – оқу
10 – әскери немесе балама қызмет
11 – өзінің ауруы немесе мүгедектік
12 –зейнетке кету немесе өз қаражаты есебінен өмір сүруді қалауы
13 – басқалар
8.12 Сіз жалдамалы жұмысшы немесе өзін-өзі жұмыспен қамтитын жұмысшы болып жеті күн ішінде өткен жексенбіге дейін ақы төлейтін қандай да бір жұмысты істедіңіз бе?
1 – иә
2 – жоқ
8.2 Ана –жүктілікке және тууға байланысты демалыста, ата-аналарыныңдың немесе отбасы мүшелері біреуі бала күтіміне байланысты демалыста.
8.13 Сіз жүктілікке немесе босану бойынша, бала күтіміне байланысты демалыстасыз ба?
1 – анам жүктілікке немесе босану, бала күтімі бойынша демалыста
2 – балаға күтім жасау бойынша ата-аналардың бірі демалыста
3 – балаға күтім жасау бойынша отбасы мүшесі демалыста
8.14 Сіз жалдамалы жұмысшы немесе өзін-өзі жұмыспен қамтитын жұмысшы болып жеті күн ішінде өткен жексенбіге дейін ақы төлейтін қандай да бір жұмысты істедіңіз бе??
1 – иә 2 – жоқ
8.15 Сіздің бала күтімі, туу немесе жүктілікке демалысыңыз біткен соң жұмысқа қайта оралу мүмкіндігіңіз бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
3 – маған келмейді, демалысқа дейін жұмыс істегем жоқ
8.16 a. Сіз демалыс аяқталған соң бастапқы жұмысқа оралуды көздеп отырсыз ба?
1 – әрине жоқ
2 – мүмкін жоқ
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін иә
5 – әрине иә
б. Сіз демалыс аяқталған соң жұмыс істеуді көздеп отырсыз ба?
1 – әрине жоқ
2 – мүмкін жоқ
3 – сенімді емеспін
4 – мүмкін иә
5 – әрине иә

8.07 Пожалуйста, опишите основную работу, которую Вы выполняли.
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
8.08 Вы …
1 – работал(и),(а) по найму
2 – работал(и),(а) на себя
3 – проходил(и),(а) профессиональное обучение
4 – помогал(и),(а) члену семьи в семейном деле или фермерском/крестьянском хозяйстве
8.09 Сколько человек было у Вас в подчинении?
Количество работников _____________ 0 – подчиненных не было
8.10 Сколько оплачиваемых работников у Вас было, включая членов семьи, получающих плату за труд?
Количество работников _____________ 0 – подчиненных не было
8.11 Почему Вы оставили прежнюю работу или бизнес? Пожалуйста, укажите основную причину.
Покажите карточку 8.118.11: Причины прекращения работы.
1 – увольнение (закрытие бизнеса, сокращение, ранняя пенсия, отставка и так далее)
2 – увольнение в связи с достижением предельного возраста
3 – окончание контракта/временная работа
4 – продажа/закрытие собственного или семейного бизнеса
5 – вступление в брак
6 – рождение ребенка/необходимость ухода за ребенком/детьми
7 – необходимость ухода за престарелым(и), больным(и) человеком/(людьми) или инвалидом(ами)
8 – работа супруга(ги)/партнера(ши)потребовала переезда
9 – учеба
10 – военная или альтернативная служба
11 – собственная болезнь или инвалидность
12 – желание уйти на пенсию или жить за счет собственных средств
13 – другое
8.12 Выполняли ли Вы какую-либо оплачиваемую работу в течение семи дней вплоть до прошлого воскресенья в качестве наемного работника или самостоятельно занятого работника?
1 – да       2 – нет
8.2 Мать – в отпуске по беременности и родам, один из родителей или членов семьи в отпуске по уходу за ребенком
8.13 Находитесь ли Вы в отпуске по беременности и родам, уходу за ребенком?
1 – мать в отпуске по беременности, родам и по уходу за ребенком
2 – один из родителей в отпуске по уходу за ребенком
3 – член семьи в отпуске по уходу за ребенком
8.14 Выполняли ли Вы какую-либо оплачиваемую работу в течение семи дней вплоть до прошлого воскресенья в качестве наемного работника или самостоятельно занятого работника?
1 – да                   2 – нет
8.15 Есть ли у Вас возможность вернуться на работу по окончании отпуска по беременности и родам, уходу за ребенком?
1 – да
2 – нет
3 – не применимо, до отпуска не работал(а)
8.16 a. Вы намереваетесь вернуться к прежней работе по окончании отпуска?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да
б. Вы намереваетесь работать по окончании отпуска?
1 – определенно нет
2 – вероятно нет
3 – не уверен(а)
4 – вероятно да
5 – определенно да

8.3 Жұмыс істейтіндерге қойылатын сұрақтар.
8.17 Қазіргі уақытта Сіз кім болып жұмыс істейсіз? Өтінем, Сіз істейтін негізгі қызметті сипаттаңыз. Егер Сіз екі немесе одан көп жұмыста немесе өзіңіздің екі ісіңізді жүргізсеңіз, Сіздің жұмыс уақытыңыздың көп бөлігі жұмсайтынын көрсетіңіз.
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
8.18 Сіз толық немесе жартылай жұмыспен қамтылғансыз ба?
1 – жұмыспен толық қамтылу 2 – жұмыспен жартылай қамтылу
8.19 Сіз жалпы уақыттан тыс еңбекті қоса алғанда бұл жұмыста/бизнесте аптасына қанша сағат еңбек етесіз?
аптасына _____________ сағат
8.20 Жұмыс үшін интернетті пайдалану, электрондық поштаны тексеру, жұмысқа байланысты телефон қоңырауларын қоса алғанда Сізге әдетте, үйде қандай да бір жұмысты орындайтын кездеріңіз бола ма?
1 – иә, аптасына екі рет және одан да көп
2 – иә, аптасына екі реттен жиі
3 – жоқ
8.21 a.Әдетте Сіз кешке кем дегенде 2 сағат немесе 20.00 мен таңғы 5 аралығында түнде жұмыс істейсіз бе?
1 – иә, аптасына екі рет және одан да көп
2 – иә, аптасына екі реттен жиі
3 – жоқ
b. Бұл жұмысты Сіз әдетте үйде немесе үйден тыс істейсіз бе?

8.3 Вопросы к тем, кто работает
8.17 Кем Вы работаете в настоящее время? Пожалуйста, опишите основную деятельность, которой Вы занимаетесь. Если Вы заняты на двух или более работах, укажите только ту, где проходит большая часть Вашего рабочего времени.
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
8.18 Вы работаете на условиях полной или частичной занятости?
1 – полная занятость             2 – частичная занятость
8.19 Сколько часов в неделю Вы обычно заняты на этой работе/бизнесе, включая сверхурочные?
_____________ часов в неделю
8.20 Случается ли Вам, как правило, выполнять какую-то работу дома, включая использование интернета для работы, проверку электронной почты, телефонные звонки, связанные с работой?
1 – да, два и более раз в неделю
2 – да, реже, чем два раза в неделю
3 – нет
8.21 a. Как правило, Вы работаете минимум 2 часа по вечерам или ночью в промежутке между 20.00 и 5 часами утра?
1 – да, два и более раз в неделю
2 – да, реже, чем два раза в неделю
3 – нет
б. Вы обычно выполняете эту работу дома или вне дома?

1 – үйде 2 – үйден тыс
8.22 a. Сіз әдетте сенбі және жексенбі сайын жұмыс істейсіз бе?
1 – иә, соңғы төрт аптада екі рет және одан да көп
2 – иә, соңғы төрт аптада екі реттен аз
3 – жоқ
b. Сіз бұл жұмысты әдетте үйде немесе үйден тыс істейсіз бе?
1 – үйде
2 – үйден тыс
8.23 Сіздің тұрақты немесе күнделікті жұмысыңызда Сізде жұмыс күнінің басталуы мен аяқталу белгіленген ба?
1 – иә 2 – жоқ
8.24 Сіз әдетте өзіңіздің тұрақты немесе күнделікті жұмысыңызда ауысыммен жұмыс істейсіз бе?

1 – дома             2 – вне дома
8.22 a. Работаете ли Вы обычно по субботам или воскресеньям?
1 – да, два и более раз за последние четыре недели
2 – да, менее двух раз за последние четыре недели
3 – нет
б. Вы обычно выполняете эту работу дома или вне дома?
1 – дома
2 – вне дома
8.23 На вашей постоянной или повседневной работе у Вас обычно фиксированное время начала и окончания рабочего дня?
1 – да                   2 – нет
8.24 На вашей постоянной или повседневной работе Вы обычно работаете посменно?

8.27 Сіз жұмыс істейтін кәсіпорын жеке, мемлекеттік, аралас түрдегі ұйым болып табылады ма?
1 – жеке 2 – мемлекеттік 3 – аралас түрде
8.28 Сіз жұмыс істейтін ұйым немесе кәсіпорынмен тегін немесе субсидияланатын немесе төленетін кез келген келесі қызметтер мен жеңілдіктерді алуға Сіздің құқығыңыз бар ма?
иә жоқ
a. балаларға қарау немесе бөбекжай/балабақша 1 2
б. медициналық қызмет немесе сақтандыру 1 2
в. білім және оқу 1 2
г. баспана 1 2
8.29 Сіздің жалдаушыңыз жеке жағдайларға байланысты жұмыс графигін үнемі өзгертуге мысалы, балалар күн тәртібіне жақсы икемделу үшін рұқсат береді ме?
1 – иә 2 – жоқ
8.30 Сіздің еңбек шартыңыз, егер ол Сізде болса, тұрақты, яғни мерзімсіз, белгіленген уақытпен, яғни жедел немесе уақытша болып табылады ма?
1 – тұрақты – мерзімсіз шарт
2 – белгіленген мерзіммен – жедел келісімшарт
3 – уақытша
4 – жазбаша рәсімделген келісім жоқ

8.27 Является ли предприятие, организация, в которой Вы работаете, частной, государственной, смешанного типа?
1 – частная             2 – государственная                   3 – смешанного типа
8.28 Есть ли у Вас право на получение любых из следующих услуг или льгот, которые либо бесплатны, либо субсидируются или оплачиваются предприятием или организацией, в которых Вы работаете?
да
нет
a. присмотр за детьми или ясли/детский сад
1
2
б. медицинские услуги или страховка
1
2
в. образование и обучение
1
2
г. жилье
1
2
8.29 Позволяет ли Ваш наниматель регулярное изменение графика работы в связи с личными обстоятельствами, например, для лучшего приспособления к расписанию детей?
1 – да                   2 – нет
8.30 Является ли Ваш трудовой договор, если он у Вас есть, постоянным, то есть бессрочным, с фиксированным сроком, то есть срочным или временным?
1 – постоянный – бессрочный договор
2 – с фиксированным сроком – срочный контракт
3 – временный
4 – нет письменно оформленного договора

8.31 Қаншалықты Сіз "Мен жақын арадағы 12 ай ішінде жұмысымнан айрылуым мүмкін" деген пікірмен келісесіз немесе келіспейсіз
1 – толық келісем
2 – келісем
3 – келісем немесе келіспеймін деп айта алмаймын
4 – келіспеймін
5 – мүлде келіспеймін
8.33 т. сұраққа өтіңіз
8.5 Жалдамалы жұмыспен айналыспайтындарға/өзін-өзі жұмыспен қамтамасыз еткендерге сұрақтар
8.32 Ақшаға жұмыс істейтін отбасы мүшелерін қоса алғанда Сізде ақы төлейтін жұмыскерлеріңіз нешеу?
Жұмыскерлер саны _____________
0 – ақы төленетін жұмыскерлер жоқ

8.31 Насколько Вы согласны или не согласны со следующим утверждением "Я могу потерять работу в течение ближайших 12 месяцев"
1 – полностью согласен(на)
2 – согласен(на)
3 – не могу сказать, что согласен(на) или не согласен(на)
4 – не согласен(на)
5 – совершенно не согласен(на)
Перейдите к вопросу 8.33
8.5 Вопросы к работающим не по найму/самостоятельно занятые
8.32 Сколько оплачиваемых работников у Вас есть, включая членов семьи, которые работают за деньги?
Количество работников _____________
0 – нет оплачиваемых работников

8.7 Қосымша жұмыс немесе бизнес
8.39 Сіз қазір қосымша жұмысты орындап немесе қосымша бизнеспен айналысып табыс табасыз ба? Сұрақ кез келген жұмыс түріне, толық емес жұмыспен қамтылу түріне, кездейсоқ жұмыстарға, үй жұмысына, екінші дәрежелі жұмыстарға, жартылай еңбек шарты бойынша өз ісіндегі жұмысқа, шағын бизнесті басқаруға, ауыл шаруашылығындағы жеке еңбекке қатысты.
1 – иә
2 – жоқ
8.40 Мерзімінен тыс сағаттарды қоса алғанда сіздің қосымша жұмыстар немесе бизнесте жалпы Сіз аптасына қанша сағат еңбек етесіз?
Аптасына _____________ сағат
8.8 Доход
1
2
3
4
5
6
7
9
8.41 Осы тізімде әртүрлі табыс түрлері көрсетілген.Өтінем солардың ішінен Соңғы 12 айда Сіз жеке өзіңіз алғандарыңызды көрсетіңіз.
Осы жолда барлық алынған төлем түрлерін жазыңыз.
8.41 карточкасын көрсетіңіз8.41: Төлем түрі
1 – Ақы төлейтін жұмыстағы табыс
2 – Зейнетақы
3 – Жесірдің жәрдемақы, апатқа ұшырағандар мен соғысқа қатысқандар жәрдемақысы
4 – Мүгедектік, жұмысқа қабілетсіздік немесе ауруы бойынша жәрдемақы
5 – Жұмыссыздық бойынша немесе жұмыс іздеушілер үшін төлем
6 – Әлеуметтік көмек, әлеуметтік қамсыздандыру бойынша жәрдемақы
7 – Оқушыларға жәрдемақы немесе шәкіртақы
8 – Жүктілік пен босану, балаға күтім жасау бойынша төлем
8.42 Соңғы12 ай ішінде мұндай төлемдерді [төлем түрі] Сіз қанша рет алдыңыз?
Неше рет

8.7 Дополнительная работа или бизнес
8.39 Зарабатываете ли Вы сейчас, выполняя дополнительную работу или занимаясь дополнительным бизнесом? Вопрос относится к любому виду работы, типа неполной занятости, случайной работы, домашней работы, второстепенной работы, работы в собственном деле на условиях частичной занятости, управления малым бизнесом, частичной занятости в сельском хозяйстве.
1 – да       2 – нет
8.40 Сколько часов в неделю Вы обычно заняты на вашей дополнительной работе или в бизнесе, включая сверхурочные часы?
_____________ часов в неделю
8.8 Доход
1
2
3
4
5
6
7
9
8.41 В этом списке показаны различные виды доходов. Укажите, пожалуйста, те из них, которые Вы лично получили в течение последних 12 месяцев.
Запишите все полученные виды платежей в этой строке.
Покажите карточку 8.418.41: Тип оплаты
1 – Заработок на оплачиваемой работе
2 – Пенсия
3 – Пособие вдовы, пособие пережившего катастрофу, войну
4 – Пособие по инвалидности, нетрудоспособности или болезни
5 – Пособие по безработице или выплаты для соискателей работы
6 – Социальная помощь, пособие по социальному обеспечению
7 – Пособие учащимся или стипендия
8 – Выплаты по беременности и родам, по уходу за ребенком
8.42 Сколько раз Вы получали такую оплату [вид оплаты] в течение последних 12 месяцев?
Количество раз

8.43 Бұл төлемдердің жалпы сомасы қандай?
1 және 2 - төлем түрлері үшін: Егер Сіз жұмыс берушіге жұмыс істесеңіз, өтінемін Сіз өтеген кез келген ішкі сағаттар табысын қоса алыңыз. Таза, яғни салықты алып тастағаннан кейінгі қолға алатын табысты атаңыз .
Келесі төлем түрі үшін 8.42 т. өтіңіз және жалпы соманы жазыңыз
97 – білмеймін
98 – жауаптан бас тарту
8.44 Карточкаға қараңыз да, Сіз [төлем түрі] бойынша Сіз шамамен алған сомның диапазонын көрсетіңіз.
8.44 карточкасын көрсетіңіз 8.44: Кіріс диапазоны (теңге).

8.43 Какова средняя сумма этих платежей?
Для видов оплаты 1 и 2: Если Вы работаете на работодателя, пожалуйста, включите также доходы от любых внеурочных часов, которые Вы отработали. Назовите чистый заработок, то есть заработную плату после вычета налогов, получаемую на руки .
Впишите сумму и перейдите к вопросу 8.42 для следующего вида оплаты.
97 – не знаю
98 – отказ от ответа
8.44 Взгляните на карточку и укажите приблизительно диапазон сумм, которые Вы получали по [вид платежа].
Покажите карточку 8.448.44: Диапазон доходов (тенге).

1 –20 000 дейін
2 – 20 001 – 40 000
3 – 40 001 – 60 000
4 – 60 001 – 100 000
5 – 100 001 – 140 000
6 – 140 001 – 200 000
7 – 200 001 – 260 000
8 – 260 001 – 320 000
9 – 320 001 – 400 000
10 – 400 001 – 500 000
11 – 500 001 – 600 000
12 –600 000 жоғары
97 – білмеймін 98 – жауаптан бас тарту
Келесі алынған төлем түрі үшін 8.42 т. сұраққа өтіңіз
9. Серіктестің қызметі мен табысы
9.01 Мен сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың қазіргі және күнделікті қызметі жайында бірнеше сұрақ қойғым келіп тұр. Алдында Сіз маған айтқансыз Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз [2.06 сұрағына жауап]

1 – до 20 000
2 – 20 001 – 40 000
3 – 40 001 – 60 000
4 – 60 001 – 100 000
5 – 100 001 – 140 000
6 – 140 001 – 200 000
7 – 200 001 – 260 000
8 – 260 001 – 320 000
9 – 320 001 – 400 000
10 – 400 001 – 500 000
11 – 500 001 – 600 000
12 – свыше 600 000
97 –не знаю
98 –отказ от ответа
Перейдите к вопросу 8.42 для следующего полученного вида платежа.
9. деятельность и доходы партнерА
9.01 Я хотел(а) бы задать несколько вопросов о нынешней работе и повседневной деятельности Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и). Ранее Вы говорили мне, что Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) [ответ на вопрос 2.06]

Бақылау: Респондент 2.06 сұрағына не жауап берді қараңыз, төмендегі кодты көрсетіңіз және әрі қарай тиісті сұрақты таңдаңыз.
1 – кәсіпорында жалдану бойынша жұмыс
2 – жекелеген жеке тұлғаларда жалдану бойынша жұмыс
3 – шаруа немесе фермер қожалығында жалдану бойынша жұмыс
4 – қызмет көрсетуге азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыс
5 – жұмыс беруші
6 – дербес (жеке ауланы есепке алғанда) қызметкерлер
7 – отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарының көмек көрсетуші (ақы төленбейтін) қызметкерлері
8 – өндірістік кооператив мүшелері
9 – жұмыссыз
10 – студенттер
11 – оқу демалыстары
12 – зейнеткерлер
13 – әскери немесе баламалы қызметте болу
14 – үй шаруашылығын жүргізумен айналысады
15 – жүктілікке және босану бойынша демалыс
16 – бала күтіміне бойынша демалыс
17 – ұзақ уақыт немесе үнемі науқастанып қалады
18 – басқасы жүктілікке және босану бойынша демалыс
9.02 Ол қандай [керегін қойыңыз] ай мен жылын атаңыз?
ай
жыл
9.03 Ол [ағымдағы дәреже] болғанға дейін, Сіздің серіктесіңізде/жұбайыңызда жұмысы немесе бизнес болды ма?
1 – иә
2 – жоқ
Бақылау: Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың екі немесе одан көп жұмыста істеген болса, осылардың арасынан қайсысында жұмыс уақытының көп бөлігін өткізген жұмысты көрсетіңіз.
9.04 Өтінемін, ол айналысатын негізгі қызметті сипаттап беріңіз?
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
9.05 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз …
1 – жалдамалы жұмыс істеді(ңіз)
2 – өзіңізге жұмыс істеді(ңіз)
3 – кәсіби оқытудан өтті(ңіз) немесе
4 – отбасылық істе немесе фермер/шаруа қожалығында отбасы мүшелеріне көмектесті(ңіз)
9.06 Сіздің серіктесіңізде/жұбайыңызда қол астында қанша адам болды?
Жұмыскерлер саны _____________
0 – қол астында ешкім болған жоқ
Бақылау: 9.08 т. өтіңіз
9.07 Еңбегіне ақы алатын отбасы мүшелерін қоса алғанда Сіздің серіктесіңізде/жұбайыңызда ақы төленетін қанша жұмыскері болды?
Жұмыскерлер саны _____________
0 – ақы төлейтін жұмыскерлер болмаған
9.08 Неге Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз алдыңғы жұмысын немесе бизнесін тастап кетті? Өтінем, негізгі себебін көрсетіңіз.
9.08 карточкасы9.08: Жұмысты аяқтау себебі
1 – жұмыстан шығу (бизнестің жабылуы, қысқарту, зейнетке ерте шығу, отставка және тағы басқа)
2 – шекті жасқа жетуге байланысты жұмыстан шығу
3 – келісімшарттың аяқталуы/уақытша жұмыс
4 – өзінің немесе отбасы бизнесінің сатылуы/жабылуы
5 – некеге тұру
6 – бала туу балаға/балаларға күтім жасау қажеттілігі
7 – қарт(тарға), ауру адам(дар)ға немесе мүгедек(тер)ге күтім жасау қажеттілігі
8 – серіктестің/жұбайының жұмысы көшуді талап етті
9 – оқу
10 – әскери немесе балама қызмет
11 – өзінің ауыруы немесе мүгедектік
12 – зейнетке кету немесе өз қаражаты есебінен өмір сүруді қалауы
13 – басқа себеп

Контроль: Посмотрите, что ответил респондент на вопрос 2.06, ниже укажите код и далее выбирайте соответствующие вопросы.
1 – работа по найму в организации
2 – работа по найму у отдельных физических лиц
3 – работа по найму в крестьянском или фермерском хозяйстве
4 – работа по договору гражданско-правового характера на оказание услуг
5 – работодатель
6 – самостоятельные работники (с учетом личного подворья)
7 – помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
8 – члены производственного кооператива
9 – безработный
10 – студенты
11 – учебные отпуска
12 – пенсионеры
13 – находится на военной или альтернативной службе
14 – занимается ведением домашнего хозяйства
15 – отпуск по беременности и родам
16 – отпуск по уходу за ребенком
17 – болеет или нетрудоспособен(на) длительное время или постоянно
18 – другое
9.02 Назовите месяц и год, когда он/она [вставьте нужное]?
месяц
год
9.03 Были ли работа или бизнес у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и) до того, как они стали [текущий статус]?
1 – да       2 – нет
Контроль: Если партнер(ша)/супруг(га) работал(а) в двух или более местах, необходимо указать информацию только о той работе, где проходила большая часть его/ее рабочего времени.
9.04 Пожалуйста, опишите основную деятельность, которой он/она занимались?
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
9.05 Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) …
1 – работал(и),(а) по найму
2 – работал(и),(а) на себя
3 – проходил(и),(а) профессиональное обучение
4 – помогал(и),(а) члену семьи в семейном деле или фермерском/крестьянском хозяйстве
9.06 Сколько человек было в подчинении у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и)?
Количество работников _____________
0 – подчиненных не было
Контроль: Перейдите к вопросу 9.08
9.07 Сколько оплачиваемых работников было у Вашего партнера(ши)/супруга(и), включая членов семьи, получающих плату за труд?
Количество работников _____________
0 – не было оплачиваемых работников
9.08 Почему Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) оставил(а) прежнюю работу или бизнес? Пожалуйста, укажите основную причину.
Карточка 9.089.08: Причина прекращения работы
1 – увольнение (закрытие бизнеса, сокращение, ранняя пенсия, отставка и так далее)
2 – увольнение в связи с достижением предельного возраста
3 – окончание контракта/временная работа
4 – продажа/закрытие собственного или семейного бизнеса
5 – вступление в брак
6 – рождение ребенка/необходимость ухода за ребенком/детьми
7 – необходимость ухода за престарелым(ми), больным(ми) человеком/людьми или инвалидом(ами)
8 – работа респондента потребовала переезда
9 – учеба
10 – военная или альтернативная служба
11 – собственная болезнь или инвалидность
12 – желание уйти на пенсию или жить за счет собственных средств
13 – другая причина

9.09 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жалдамалы жұмысшы немесе өзін-өзі жұмыспен қамтитын жұмысшы болып жеті күн ішінде өткен жексенбіге дейін ақы төлейтін қандай да бір жұмысты істеді ме?
1 – иә
2 – жоқ
9.1 Жүктілігі мен босануы, бала күтімі бойынша демалыс
9.10 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жүктілігі мен босануы, бала күтімі бойынша еңбек демалысында ма?
1 – ана жүктілігі, босану мен бала күтімі бойынша демалыста
2 – ата-аналардың бірі бала күтімі бойынша демалыста
3 – отбасы мүшелерінің бірі бала күтімі бойынша демалыста
9.11 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жалдамалы жұмысшы немесе өзін-өзі жұмыспен қамтитын жұмысшы болып жеті күн ішінде өткен жексенбіге дейін ақы төлейтін қандай да бір жұмысты істеді ме?
1 – иә
2 – жоқ
9.12 Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың жүктілігі және босануы, бала күтімі бойынша демалысы аяқталғаннан кейін жұмысқа оралуына мүмкіндігі бар ма?
1 – иә
2 – жоқ
3 – қолданылмайды, демалысқа дейін жұмыс істемеген
9.13 a. Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың демалысы аяқталған соң бұрынғы жұмысына оралғысы келеді ме?
1 – иә
2 – жоқ
3 – серіктесім/жұбайым сенімді емес
97 – респондент білмейді
б. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз демалысы аяқталған соң жұмысты бастай ма/оралғысы келеді ме?
1 – иә
2 – жоқ
3 – серіктесім/жұбайым сенімді емес
97 – репондент білмейді
9.2 Кімнің серіктестері жұмыс істейді соларға қойылатын сұрақтар
Бақылау: Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың екі немесе одан көп жұмыста істеген болса, осылардың арасынан қайсысында жұмыс уақытының көп бөлігін өткізген жұмысты көрсетіңіз.
9.14 Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың қазіргі кәсібі қандай? Өтінемін, ол айналысатын негізгі жұмысты сипаттап беріңіз.
___________________________________________________________
Жұмыс сыныптаушы коды:
97 – серіктесімнің жұмысы жайлы білмеймін
9.15 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз толық немесе жартылай жұмыс пен қамтылған ба?
1 – жұмыспен толық қамтылу 2 – жұмыспен жартылай қамтылу
9.16 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жалпы уақыттан тыс еңбекті қоса алғанда бұл жұмыста/бизнесте аптасына қанша сағат бос емес ?
аптасына _____________ сағат
9.17 Жұмыс үшін интернетті пайдалану, электрондық поштаны тексеру, жұмысқа байланысты телефон қоңрауларын қоса алғанда Сіздің серіктесіңізге/жұбайыңызға әдетте, үйде қандай да бір жұмысты орындайтын кездері бола ма?
1 – иә, аптасына екі рет және одан да көп
2 – иә, аптасына екі реттен жиі
3 – жоқ
9.18 a. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз кешке кем дегенде 2 сағат немесе 20.00 мен таңғы 5 аралығында түнде жұмыс істейді бе?
1 – иә, аптасына екі рет және одан да көп
2 – иә, аптасына екі реттен жиі
3 – жоқ
б. Бұл жұмысты Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз әдетте үйде немесе үйден тыс істейді ме?

9.09 Выполнял(а) ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) какую-либо оплачиваемую работу в течение семи дней вплоть до прошлого воскресенья в качестве наемного работника или работающего не по найму?
1 – да       2 – нет
9.1 Отпуск по беременности и родам, уходу за ребенком
9.10 Находится ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) в отпуске по беременности и родам, уходу за ребенком?
1 – мать в отпуске по беременности, родам и по уходу за ребенком
2 – один из родителей в отпуске по уходу за ребенком
3 – один из членов семьи в отпуске по уходу за ребенком
9.11 Выполнял(а) ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) какую-либо оплачиваемую работу в течение семи дней вплоть до прошлого воскресенья в качестве наемного работника или работающего не по найму?
1 – да      2 – нет
9.12 Есть ли у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и) возможность вернуться на работу по окончании отпуска по беременности и родам, уходу за ребенком?
1 – да
2 – нет
3 – не применимо, до отпуска не работал(а)
9.13 a. Хочет ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) вернуться к прежней работе по окончании отпуска?
1 – да
2 – нет
3 – партнер(ша)/супруг(а) не уверен(а)
97– респондент не знает
б. Хотел(а) бы Ваш(а)партнер(ша)/супруг(а) начать работать/вернуться к работе по окончании отпуска?
1 –да
2 –нет
3 –партнер(ша)/супруг(а) не уверен(а)
97–респондент не знает
9.2 Вопросы к тем, чьи партнеры работают
Контроль: Если партнер(ша)/супруг(га)работает в двух или более местах, необходимо указать информацию только о той работе, где проходит большая часть его/ее рабочего времени.
9.14 Нынешняя профессия Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и). Пожалуйста, опишите основную деятельность, которой он/она занимается.
___________________________________________________________
Код классификатора занятий:
97 – не знаю о работе партнера(ши)/супруга(и)
9.15 Работает ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) на условиях полной или частичной занятости?
1 – полная занятость 2 – частичная занятость
9.16 Сколько часов в неделю Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) обычно занят(а) на этой работе/бизнесе, включая сверхурочные?
_____________ часов в неделю
9.17 Случается ли Вашему(ей) партнеру(ше)/супругу(е) когда-либо выполнять какую-то работу дома, включая использование интернета для работы, проверку электронной почты, телефонные звонки, связанные с работой?
1 – да, два и более раз в неделю
2 – да, реже, чем два раза в неделю
3 – нет
9.18 a. Случается ли Вашему(ей) партнеру(ше)/супругу(и) работать минимум 2 часа по вечерам или ночью в промежутке между 20:00 и 5 часами утра?
1 – да, два и более раз в неделю
2 – да, реже, чем два раза в неделю
3 – нет
б. Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) обычно выполняет эту работу дома или вне дома?

1 – үйде 2 – үйден тыс
9.19 a. Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз әдетте сенбі және жексенбі сайын жұмыс істейді ме?
1 – иә, соңғы төрт аптада екі рет және одан да көп
2 – иә, соңғы төрт аптада екі реттен аз
3 – жоқ
б. Бұл жұмысты Сіздің серіктесіңіз әдетте үйде немесе үйден тыс істейді ме?
1 – үйде 2 – үйден тыс
9.20 Тұрақты, кәдімгі жұмыс кестесі аясында Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың жұмыс күнінің басталуы мен аяқталуы белгіленген уақытта ма?
1 – иә 2 – жоқ
9.21 Тұрақты, кәдімгі жұмыс кестесі аясында Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз әдетте ауысыммен жұмыс істейді ме?
1 – иә 2 – жоқ
9.3 Кімнің серіктестері жалдамалы жұмыс істейді, соларға қойылатын сұрақтар
9.22 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз кез-келген қызметкерлерді басқарумен немесе жұмысын үйлестірумен айналысады ма?
1 – иә 2 – жоқ
9.23 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жұмыс істейтін кәсіпорын жеке, мемлекеттік, аралас түрдегі ұйым болып табылады ма?
1 – жеке 2 – мемлекеттік 3 – аралас түрде
9.24 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жұмыс істейтін ұйым немесе кәсіпорынмен тегін немесе субсидияланатын немесе төленетін, кез келген келесі қызметтер мен жеңілдіктер алуға оның құқығы бар ма?
иә жоқ білмеймін
a. Балаларға қарау немесе бөбекжай/балабақша 1 2 97
б. Медициналық қызметтер немесе сақтандыру 1 2 97
в. Білім және оқыту 1 2 97
г. Баспана 1 2 97
9.25 Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың жалдаушысы жеке жағдайларға байланысты жұмыс кестесін үнемі өзгертуге мысалы, балалар күн тәртібіне жақсы икемделу үшін рұқсат береді ме?
1 – иә 2 – жоқ 97 – білмеймін
9.4 Кімнің серіктестері жалдамалы жұмыс істемей - өзін-өзі жұмыспен қамтамасыз етеді, соларға қойылатын сұрақтар
9.26 Ақшаға жұмыс істейтін отбасы мүшелерін қоса алғанда Сіздің серіктесіңіздің/жұбайыңыздың ақы төленетін қанша жұмыскері бар?
Жұмысшылар саны _____________
0 – ақы төленетін жұмыс жоқ
9.5 Серіктестің қосымша жұмысы немесе өз ісі
9.27 Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз қазір қосымша жұмысты орындап немесе қосымша бизнеспен айналысып табыс табады ма? Сұрақ кез келген жұмыс түріне, толық емес жұмыспен қамтылу түріне, кездейсоқ жұмыстарға, үй жұмысына, екінші дәрежелі жұмыстарға, жартылай еңбек шарты бойынша өз ісіндегі жұмысқа, шағын бизнесті басқаруға, ауыл шаруашылығындағы жеке еңбекке қатысты.
1 – иә
2 – жоқ
9.28 Мерзімнен тыс сағаттарды қоса алғанда қосымша жұмыстар немесе бизнесте жалпы Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз аптасына қанша сағат еңбек етеді? _____________

1 – дома                   2 – вне дома
9.19 a. Работает ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) обычно по субботам или воскресеньям?
1 – да, два и более раз за последние четыре недели
2 – да, менее двух раз за последние четыре недели
3 – нет
б. Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) обычно выполняет эту работу дома или вне дома?
1 – дома                   2 – вне дома
9.20 В рамках постоянного, обычного графика работы у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и), как правило, фиксированное время начала и окончания рабочего дня?
1 – да                         2 – нет
9.21 В рамках постоянного, обычного графика работы Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а), как правило, работает по сменам?
1 – да                         2 – нет
9.3 Вопросы к тем, чьи партнеры работают по найму
9.22 Занимается ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) руководством или координацией работы любых сотрудников?
1 – да                         2 – нет
9.23 Является ли предприятие, организация, в которой работает Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а), частной, государственной, смешанного типа?
1 – частная             2 – государственная                   3 – смешанного типа
9.24 Есть ли у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и) право на получение любых из следующих услуг или льгот, которые либо бесплатны, либо субсидируются или оплачиваются предприятием или организацией, в которых он/она работает?
да
нет
Не знаю
a. Присмотр за детьми или ясли/детский сад
1
2
97
б. Медицинские услуги или страховка
1
2
97
в. Образование и обучение
1
2
97
г. Жилье
1
2
97
9.25 Позволяет ли наниматель Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и) регулярное изменение графика работы в связи с личными обстоятельствами, например, для лучшего приспособления к расписанию детей?
1 – да                   2 – нет             97 – не знаю
9.4 Вопрос к тем, чьи партнеры работают не по найму – самостоятельно заняты
9.26 Сколько оплачиваемых работников есть у Вашего(ей) партнера(ши)/супруга(и), включая членов семьи, которые работают за деньги?
Количество работников _____________
0 – нет оплачиваемых работников
9.5 Дополнительная работа или свое дело партнера
9.27 Зарабатывает ли Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) сейчас, выполняя дополнительную работу или занимаясь дополнительным бизнесом? Вопрос относится к любому виду работы, типа неполной занятости, случайной работы, домашней работы, второстепенной работы, работы в собственном деле на условиях частичной занятости, управления малым бизнесом, частичной занятости в сельском хозяйстве.
1 – да       2 – нет
9.28 Сколько часов в неделю обычно занят(а) Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) на дополнительной работе или в бизнесе, включая сверхурочные часы?
_____________

9.6 Серіктестің табысы
1
2
3
4
5
6
7
9
9.29 Осы тізімде әртүрлі табыс түрлері көрсетілген. Өтінем соңғы 12 айда Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз бұл табыс түрлерінің қайсысын алғанын көрсетіңіз.
Осы жолда барлық алынған төлем түрлерін жазыңыз.
8.41 карточкасын көрсетіңіз8.41: Төлем түрі
1 – Ақы төлейтін жұмыстағы табыс
2 – Зейнетақы
3 – Жесірге жәрдемақы, апатқа ұшырағандар мен соғысқа қатысқандар жәрдемақысы
4 – Мүгедектік, жұмысқа қабілетсіздік немесе ауруы бойынша жәрдемақы
5 – Жұмыссыздық бойынша немесе жұмыс іздеушілер үшін төлем
6 – Әлеуметтік көмек, әлеуметтік қамсыздандыру бойынша жәрдемақы
7 – Оқушыларға жәрдемақы немесе шәкіртақы
8 – Жүктілік пен босану, балаға күтім жасау бойынша төлем
9.30 Соңғы12 ай ішінде мұндай төлемдерді [төлем түрі] Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз қанша рет алды?
Неше рет
9.31 Бұл төлемдердің орташа сомасы қандай?
1 және 2 - төлем түрлері үшін: Егер Сіздің серіктесіңіз/жұбайыңыз жұмыс берушіге жұмыс істесе, өтінемін ол өтеген кез келген ішкі сағаттар табысын қоса алыңыз. Таза, яғни салықты алып тастағаннан кейінгі қолға алатын табысты атаңыз
Соманы жазып алыңыз және келесі төлем түрі үшін 9.30 сұраққа өтіңіз.
97 – білмеймін
98 – жауаптан бас тарту

9.6 Доход партнера
1
2
3
4
5
6
7
9
9.29 В этом списке показаны разные виды доходов. Укажите, какие из этих типов доходов Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) получил(а) за последние 12 месяцев.
Записывайте все полученные виды доходов в этой строке.
Покажите карточку 8.41: Тип оплаты
1 – Заработок за оплачиваемую работу
2 – Пенсия
3 – Пособие вдове, пособие пережившему катастрофу, войну
4 – Пособие по инвалидности, нетрудоспособности или болезни
5 – Пособие по безработице или выплаты для соискателей
работы
6 – Социальная помощь, пособие по социальному обеспечению
7 – Пособие учащимся или стипендия
8 – Выплаты по беременности и родам, по уходу за ребенком
9.30 Сколько раз Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) получал(а) этот [вид оплаты] в течение последних 12 месяцев?
Количество раз
9.31 Какова средняя сумма этих платежей?
Для видов оплаты 1 и 2: Если Ваш(а) партнер(ша)/супруг(а) работает на работодателя, пожалуйста, включите также доходы от любых внеурочных часов, которые он/она отработал. Назовите чистый заработок, то есть заработную плату после вычета налогов, получаемую на руки.
Впишите сумму и перейдите к вопросу 9.30 для следующего типа оплаты.
97 – не знаю
98 – отказ от ответа

97 – білмеймін 98 – жауаптан бас тарту
Келесі төлем түрі үшін 9.30 т. сұраққа өтіңіз
10. үй шаруашылығының мүлкі, табыстары және ақшалай аударымдары
10.1 Үй шаруашылығының мүлік және экономикалық жағдайының нашарлауы
Бұл бөлімде мен Сізбен сіздің үй шаруашылығыңыздың қаржылық жағдайы, Сіздің иелігіңізде не бар және неге мүмкіндік бере алатыныңыз, сондай-ақ Сіздің үй шаруашылығыңыздың мүшелері алатын табыстары мен ақша аударымдары туралы сөйлескім келеді.
10.01 Сіздің иелігіңіздегі жерді қоса алғанда, жеке баспанаңыз, кез келген басқа үйлерді, кез келген басқа да иелігіңіздегі жылжымайтын мүлікті есепке ала отырып – Сіз олардың қазіргі нарықтық құнын қалай бағалар едіңіз?
_____________ теңге
10.02 Сіздің жоғарыда атап өткен мүліктеріңізге байланысты Сіздің үй шаруашылығыңыздың несиелер қарызының жалпы сомасы қандай?
___________________теңге.
10.03 Сізде немесе сіздің үй шаруашылығының басқа қатысушыларында келесі түрдегі қандай да бір жинақтары бар ма?
Иә
Жоқ
a. Банктік шоттар, қысқа мерзімді шоттар немесе жинақ салымдары (депозит)
1
2
б. Мемлекеттік немесе корпоративтік облигациялар
1
2
в. Акциялар
1
2
г. Дербес зейнетақы шоты, қосымша сақтандыру зейнетақысы, зейнетақы салымы
1
2
10.04 Үй шаруашылығында әртүрлі табыс көздері болуы мүмкін және бір немесе бірнеше үй шаруашылығы қатысушылары оған өздерінің үлесін қоса алады. Оның жалпы ай сайынғы табыстарын қоса алғанда Сіздің үй шаруашылығыңыз өзін-өзі қамтамасыз ете ала ма:
1 – үлкен қиындықпен
2 – қиындықпен
3 – кейбір қиындықтармен
4 – әжептәуір жеңіл
5 – жеңіл
6 – өте жеңіл

97 – не знаю 98 – отказ от ответа
Перейдите к вопросу 9.30 для следующего типа оплаты.
10. имущество, доходы и ДЕНЕЖНЫЕ перечисления домашнего хозяйства
10.1 Имущество и ухудшение экономического положения домашнего хозяйства
10.01 Принимая в расчет Ваше собственное жилье, любые другие дома, владение любым другим недвижимым имуществом, включая владение землей – как бы Вы оценили их сегодняшнюю рыночную стоимость?
_____________ тенге
10.02 Какова общая сумма долга Вашего домашнего хозяйства по кредитам, связанным с имеющейся у Вас собственностью, перечисленной выше?
_____________ тенге
10.03 Имеются ли у Вас или других участников Вашего домашнего хозяйства какие-либо сбережения в следующих формах?
Да
Нет
a. Банковские счета, краткосрочные счета или сберегательные вклады (депозиты)
1
2
б. Государственные или корпоративные облигации
1
2
в. Акции
1
2
г. Персональные пенсионные счета, страхование дополнительной пенсии, пенсионные вклады
1
2
10.04 Домашнее хозяйство может иметь разные источники доходов, и один или несколько участников домашнего хозяйства могут вносить в него свой вклад. Сводит ли Ваше домашнее хозяйство концы с концами, учитывая его общий ежемесячный доход:
1 – с большим трудом
2 – с трудом
3 – с некоторыми затруднениями
4 – довольно легко
5 – легко
6 – очень легко

10.05 Көпшілік адамдар бір заттың болғанын шынымен қаласа да өзіне мүмкіндік бере алмайтын дүниелер бар. Сіздің үй шаруашылығыңыз өздеріне келесілерді жасауға мүмкіндік бере ала ма?
Иә
Жоқ
a. Үйде жылудың жеткілікті деңгейі
1
2
б. Жыл сайынғы бір апталық демалыс сапары
1
2
в. Ескі жиһазды ауыстыру
1
2
г. Ескі емес жаңа киімдерді сатып алу
1
2
д. Күнара ет, тауық немесе балық жеу
1
2
е. Кем дегенде айына бір рет достарын немесе отбасын қонаққа шақыру
1
2
10.06 Сіздің үй шаруашылығыңызда уақтылы төлеуге мүмкіндігі болмағандықтан соңғы 12 ай ішінде төлемнің мерзімін өткізіп алу болды ма?
иә
жоқ
a. Жалдамалы баспана
1
2
б. Баспана кредиті бойынша төлем
1
2
в. Электр энергиясы, су, газ шоттары
1
2
г. Сатып алу жарналары немесе басқа кредит төлемдері
1
2
10.2 Үй шаруашылығының жалпы табысы
10.07 Егер Сіз соңғы 12 айдағы барлық табыс көздерін қосcаңыз, Сізді қоса алғанда барлық отбасы мүшелерінің үй шаруашылығындағы таза табысы қандай болар еді? Өтінемін, әлеуметтік сақтандыру және барлық салықтарды төлегеннен кейін қалған сома болып табылатын таза табысты көрсетіңіз.
Жазып қойыңыз.Егер респондент бір айға жауап берсе, жалғастырыңыз:
Осы сома соңғы 12 ай ішіндегі сіздің үй шаруашылығыңыздағы орташа ай сайынғы табысты сипаттай ма? [егер жоқ] Өтінемін, соңғы 12 айдағы орташа мәнін атаңыз.
А Ж __________________
97 – білмеймін, айта алмаймын
98 – жауаптан бас тарту
10.08 Сіздің үй шаруашылығыңыздағы ай сайынғы таза табыс шамасындағы диапазонды карточкаға қараңыз және таңдауды өтінем.
8.44 карточкасын көрсетіңіз: Табыстар диапазоны (теңге).
1 –20 000 дейін
2 – 20 001 – 40 000
3 – 40 001 – 60 000
4 – 60 001 – 100 000
5 – 100 001 – 140 000
6 – 140 001 – 200 000
7 – 200 001 – 260 000
8 – 260 001 – 320 000
9 – 320 001 – 400 000
10 – 400 001 – 500 000
11 – 500 001 – 600 000
12 –600 000 жоғары
97 – білмеймін
98 – жауаптан бас тарту
11. мәнді бағдар және өмірлік ұстаным
11.01 Сіздің өмірлік ұстанымыңыз бен көзқарасыңыз жайында кейбір жақтарын ескере отырып, жалпы Сіз адамдардың көпшілігіне сенуге болады немесе адамдармен қарым-қатынаста өте абай болу керек деп айта алсыз ба?
1 – адамдардың көпшілігіне сенуге болады
2 – өте абай болу керек
11.02 Адамдардың көпшілігінің мүмкіндігі болса Сізді алдар еді немесе шынайы болуға тырысар еді деп ойлайсыз ба?
1 – мені алдар еді
2 – шынайы болуға тырысар еді
11.03 Сіз жалпы бүгінгі күнмен өмір сүресіз бе немесе өз болашағыңызды жоспарлайсыз ба? Өтінемін, 0-ден 10-ға дейінге жауаптарды таңдай отырып өз ойыңызды түсіндіріңіз, мұндағы 0 "қаншалықты мүмкін болғанша мен өз болашағымды жоспарлаймын" және 10 "мен бүгінгі өмірмен сүрем" дегенді білдіреді.
11.03 карточкасын көрсетіңіз 11.03: Жоспарлау шәкілі
Мен өз болашағымды барынша толық жоспарлаймын
Мен бүгінгі күнмен өмір сүрем
білмеймін
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
97

10.05 Есть вещи, которые многие люди не могут себе позволить, даже если действительно хотели бы их иметь. Может ли Ваше домашнее хозяйство при желании позволить себе следующее?
Да
Нет
a. Достаточный уровень отопления в доме
1
2
б. Ежегодная недельная поездка на отдых
1
2
в. Замена старой мебели
1
2
г. Покупка не подержанной, а новой одежды
1
2
д. Есть мясо, курицу или рыбу через день
1
2
е. Приглашать друзей или семью в гости хотя бы раз в месяц
1
2
10.06 Случались ли у Вашего домашнего хозяйства просрочки платежей за последние 12 месяцев из-за невозможности в срок оплатить?
Да
Нет
a. Аренда жилья
1
2
б. Выплаты по жилищным кредитам
1
2
в. Счета за электричество, воду, газ
1
2
г. Взносы за покупки или другие выплаты кредита
1
2
10.2 Общий доход домашнего хозяйства
10.07 Если Вы сложите доходы из всех источников за последние 12 месяцев, каков будет чистый доход домашнего хозяйства от всех членов семьи, включая Вас? Пожалуйста, укажите чистый доход, что означает сумму, оставшуюся после выплат всех налогов и социального страхования.
Впишите. Если респондент дал ответ за месяц, продолжите:
Описывает ли эта сумма средний ежемесячный доход вашего домашнего хозяйства за последние 12 месяцев? [если нет] Пожалуйста, назовите среднее значение за последние 12 месяцев.
_____________________ раз в Месяц Год
97 – не знаю, не могу сказать
98 – отказ от ответа
10.08 Пожалуйста, взгляните на карточку и выберите приблизительный диапазон чистого ежемесячного дохода Вашего домохозяйства.
Покажите карточку 8.44: Диапазон доходов (тенге).
1 – до 20 000
2 – 20 001 – 40 000
3 – 40 001 – 60 000
4 – 60 001 – 100 000
5 – 100 001 – 140 000
6 – 140 001 – 200 000
7 – 200 001 – 260 000
8 – 260 001 – 320 000
9 – 320 001 – 400 000
10 – 400 001 – 500 000
11 – 500 001 – 600 000
12 – свыше 600 000
97 – не знаю
98 – отказ от ответа
11. ЦЕННОСТНАЯ ОРИЕНТАЦИЯ И ЖИЗНЕННАЯ ПОЗИЦИЯ
11.01 Принимая во внимание Ваши взгляды и жизненную позицию по отношению к некоторым сторонам жизни, в целом, могли бы Вы сказать, что большинству людей можно доверять, или что нужно быть очень осторожным в отношениях с людьми?
1 – большинству людей можно доверять
2 – нужно быть очень осторожным
11.02 Думаете ли Вы, что большинство людей обманули бы Вас, будь у них на то возможность, или попытались бы быть честными?
1 – обманули бы меня
2 – попытались бы быть честными
11.03 Вы в целом планируете свое будущее или живете сегодняшним днем? Пожалуйста, объясните свое мнение, выбрав ответ от 0 до 10, где 0 означает "я планирую свое будущее настолько, насколько это возможно" и 10 означает "я живу сегодняшним днем".
Покажите карточку 11.0311.03: Шкала планирования
Я максимально планирую свое будущее
Я живу сегодняшним днем
Не знаю
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
97

11.09 Мектепке дейінгі жастағы баласы бар отбасын ойлап көрейік. Сіздің ойыңызша, отбасылық және еңбектегі өмірді кім бәрінен де жақсы ұйымдастыра алады?
1 – анам үйде қалады, ал әкем күні бойы жұмыс істейді
2 – анам жарты күн, ал әкем толық күн жұмыс істейді
3 – анам да, әкем де толық күн жұмыс істейді
4 – анам да, әкем де жарты күн жұмыс істейді
5 – әкем жарты күн, ал анам – толық күн жұмыс істейді
6 – әкем үйде қалады, ал анам толық күн жұмыс істейді
7 – таңдай алмаймын
11.10 Сіз қандай дінді ұстанасыз, егер ұстансаңыз?1 – православ (орыстың, грекиялық православ және тағы басқа)
2 – римдік-котоликтік
3 – протестанттық/ағылшындық шіркеу
4 – мұсылмандық
5 – иудейлік
6 – буддистік
7 – индуистік
8 – сикхстік
9 – басқа христиандық
10 – басқа діндер
11 – біреуі де емес

11.09 Представим семью с ребенком дошкольного возраста. По вашему мнению, как для них будет лучше всего организовать семейную и трудовую жизнь?
1 – мать остается дома, а отец работает полный день
2 – мать работает неполный день, а отец – полный день
3 – и мать, и отец работают полный день
4 – и мать, и отец работают неполный день
5 – отец работает неполный день, а мать – полный день
6 – отец остается дома, а мать работает полный день
7 – не могу выбрать
11.10 Какого вероисповедания Вы придерживаетесь, если придерживаетесь?
1 – православного (русское, греческое православие и другие)
2 – римско-католического
3 – протестантского/англиканская церковь
4 – мусульманского
5 – иудейского
6 – буддистского
7 – индуистского
8 – сикхского
9 – другого христианского
10 – другой религии
11 – ни одного

11.11 Сіз қаншалықты мешітке/шіркеуге жиі барасыз, егер баратын болсаңыз (шоқыну, жерлеу, некелесу және тағы басқа қоспағанда)
Аптасына Айына Жылына_____ бір рет:
0 – ешқашан
11.12 Қандай да бір дінге жататыныңызға қарамастан, Сіз өзіңізді қаншалықты діндар деп санар едіңіз? Өтінемін, өзіңіздің діндарлығыңызды 0 - ден 10 – ға дейінгі шәкіл бойынша айтып беріңіз, мұндағы 0 "мүлдем діндар емеспін", ал 10 "өте діндармын" дегенді білдіреді.

11.11 Как часто Вы посещаете службы в мечети/церкви, если посещаете (кроме бракосочетаний/венчаний, похорон, крещения и тому подобному)?
_____ раз в: Неделя             Месяц                  Год
0 – никогда
11.12 Вне зависимости от принадлежности к определенной религии, насколько религиозным бы Вы себя назвали? Пожалуйста, выразите свою религиозность по шкале от 0 до 10, где 0 означает "совсем не религиозный(ая)", а 10 – "очень религиозный(ая)".

11.12 карточкасын көрсетіңізError! Reference source not found.: Діндарлық шкаласы
Мүлде діндар емес
Өте діндар
білмеймін
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
97
11.13 Бұл барлық сұрақтар. Сіздің уақытыңыз және шыдамыңызға үлкен рахмет. Сіз бізге өте көмектестіңіз. Бізді қатты қызықтыратын жағдайлар уақыт өте келе өзгереді, сондықтан біз Сізден сұхбат алуды қайтадан өтінетін боламыз. Егер Сіз көшіп кетсеңіз, Сізді табу үшін біз кіммен байланыса аламыз?
Байланысатын адамның аты: __________________________
Респондентке кім болып келеді: __________________
Телефон нөмірі: ______________
Бақылау: Егер респондент онымен байланысқанды қаламаса, тек осы жағдайда ғана _х_ мұнда белгі қойыңыз.

Покажите карточку 11.12Error! Reference source not found.: Шкала религиозности
Совсем не религиозный(ая)
Очень религиозный(ая)
Не знаю
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
97
11.13 Это все вопросы. Спасибо большое за ваше время и терпение. Вы нам очень помогли. Один из наиболее интересующих нас моментов касается того, как с течением времени меняются обстоятельства, поэтому мы снова обратимся к Вам за интервью. Если вдруг Вы переедете, есть ли кто-то, с кем мы могли связаться, чтобы найти Вас?
Имя контактного лица: __________________________
Кем приходится респонденту: __________________
Номер телефона: ______________
Контроль : Поставьте здесь отметку _х__ только в том случае, если респондент не хочет, чтобы с ним связывались.

12. интервьюерді қадағалау
12.1 Сұхбат аяқталды _______________________________________________
12.2 Баспана түрі
1 – жеке үй
2 – екі пәтерлі үй
3 – блок типтес үй
4 – 5 қабаттан төмен ғимараттағы пәтер/бөлме және лифтсіз
5 – 5 қабаттан төмен ғимараттағы пәтер/бөлме және лифтпен
6 – 5 қабаттан төмен ғимараттағы пәтер/бөлме және лифтсіз
7 – 5 қабаттан төмен ғимараттағы пәтер/бөлме және лифтпен
8 – қарт адамдардың мұқтаждығына жауап беретін баспана (қызмет көрсетуі бар пәтер, қарттар мен мүгедектерге арналған қонақүй типіндегі үйлерде тұру)
9 – мекеме (қарттар үйі, медициналық көмегі бар қарттар үйі)
10 – басқа, нақты не екенін көрсетіңіз_________________
12.3 Респондент тұратын қабат________________
13. Интервьюердің есебі
13.1 Сұхбат үзілді:
1 – уақытылы/№ сұрақтан соң ….. ….. минут
2 – уақытылы/№ сұрақтан соң ….. ….. минут
3 – уақытылы/№ сұрақтан соң ….. ….. минут
4 – уақытылы/№ сұрақтан соң ….. ….. минут
5 – уақытылы/№ сұрақтан соң ….. ….. минут

12. наблюдения интервьюера
12.1 Интервью окончено __________________ в _____________________________
12.2 Тип жилья
1 – отдельный дом
2 – двухквартирный дом
3 – дом блочного типа
4 – квартира/комната в здании ниже 5 этажей и без лифта
5 – квартира/комната в здании ниже 5 этажей и с лифтом
6 – квартира/комната в здании 5 этажей и выше и без лифта
7 – квартира/комната в здании 5 этажей и выше и с лифтом
8 – жилье, которое отвечает потребностям пожилых людей (например, квартира с обслуживанием,
дома гостиничного типа для престарелых и инвалидов)
9 – учреждение (дом престарелых, дом престарелых с медицинской помощью)
10 – другое, укажите, что именно_________________
12.3 Этаж, на котором проживает респондент
________________
13. Отчет интервьюера
13.1 Интервью прерывалось:
1 – во время/после вопроса № ….. на ….. минут
2 – во время/после вопроса № ….. на ….. минут
3 – во время/после вопроса № ….. на ….. минут
4 – во время/после вопроса № ….. на ….. минут
5 – во время/после вопроса № ….. на ….. минут

13.02 a. Сұхбаттың қандай да бір бөлігінде басқа адамдар болды ма?
1 – иә
– жоқ
б. Респонденттің қандай да бір жауабына бұл адамдар ықпал еткені сезілді ме?
1 –бірнеше рет
2 –айтарлықтай, бірнеше рет
3 –аздап
4 –мүлде жоқ
в. Респондентке қандай сипатта ықпал көрсетілді?
1 –адам респонденттің орнына сұрақтарға жауап берді
2 –респондент ықылассыз жауап берді
3 –респонденттің ойын балалары бөлді
4 –басқа, нақты не екенін көрсетіңіз
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

13.02 a. Присутствовали ли во время какой-либо части интервью другие люди?
1 – да
2 – нет
б. Было ли ощущение, что эти люди влияют на какие-либо ответы респондента?
1 – много раз
2 – значительное количество раз
3 – немного
4 – совсем нет
в. Каким образом на респондента было оказано влияние?
1 – человек отвечал на вопрос вместо респондента
2 – респондент отвечал неохотно
3 – дети отвлекали внимание респондента
4 – другое, укажите, что именно …
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________

1. Осы "Ұрпақ және гендер" (коды 611105227, индексі ҰГ, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Ұрпақ және гендер (сауалнама)" (коды 611105227, индексі ҰГ, кезеңділігі біржолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысанын) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) жалдамалы (ақы төленетін) қызметкерлер - еңбекақы, сыйлықақы, үстемеақы және тағы сол сияқты түрде немесе заттай нысанда ақы (сыйақы) төлеу қарастырылған жалдау еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін адамдар;
2) жұмыс берушілер – өзінің меншікті кәсіпорнын басқаратын немесе қандай да бір экономикалық қызмет түрінде тәуелсіз кәсіпкерлік қызметпен айналысатын және бір немесе бірнеше жалдамалы қызметкерлері бар тұлғалар;
3) жұмыссыз халық - халықтың экономикалық белсенділігін өлшеу үшін белгіленген жастағы, қаралатын кезеңде:
а) жұмыссыз болған (табысты жұмысы болмаған);
б) оны іздеумен белсенді айналысқан;
в) уақыттың белгілі бір кезеңі ішінде жұмысқа кірісуге дайын болған деген үш негізгі өлшемшартқа бір мезгілде жауап берген адамдар.
4) интервьюер – статистикалық байқаулар (зерттеу) жүргізу үшін респонденттерден пікіртерім жүргізетін тұлға (аумақтық статистика органдарының ақылы қызмет көрсету шарты бойынша жұмысқа тартылған қызметкер);
5) кооператив мүшелері – кәсіпкерлік қызметпен айналысатын, еңбек кооперативінің мүшелері болып табылатын адамдар;
6) отбасылық ұйымдардың, шаруа немесе фермер қожалықтарына көмектесетін (ақы төленбейтін) қызметкерлері – туысы басқаратын кәсіпорында (шаруашылықта) әдетте сыйақысыз жұмыс істейтін тұлғалар;
7) өз бетінше жұмыспен қамтылған қызметкерлер (жеке шаруашылығы есебімен) – өз бетінше немесе бір я бірнеше серіктеспен жұмыс істейтін, өз бетінше жұмыспен қамтылу негізінде қызмет істейтін және қызметкерлерді тұрақты негізде жалдамайтын тұлғалар;
8) серіктес – бірге немесе бөлек тұруына қарамастан 3-айдан кем емес уақытта респондентпен тұрақты, жақын, интимдік қатынастары бар адам;
9) үй шаруашылығы - бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.

1. Настоящая инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Поколения и гендер" (код 611105227, индекс ПГ, периодичность единовременная) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Поколения и гендер" (код 611105227, индекс ПГ, периодичность единовременная) (далее – статистическая форма).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) наемные (оплачиваемые) работники – лица, работающие по трудовому договору найма, предусматривающему оплату (вознаграждение) в виде оклада, премии, надбавок, либо в натуральной форме;
2) работодатели – лица, управляющие своим собственным предприятием или занимающиеся независимой предпринимательской деятельностью в каком-либо виде экономической деятельности и имеющие одного или нескольких наемных работников;
3) безработное население – это лица в возрасте, установленном для измерения экономической активности населения, которые в рассматриваемый период отвечали одновременно трем основным критериям:
а) были без работы (не имели доходного занятия);
б) занимались активно ее поиском;
в) были готовы приступить к работе в течение определенного периода времени.
4) интервьюер – лицо (работник, привлеченный по договору возмездного оказания услуг территориальными органами статистики), осуществляющее опрос респондентов для проведения статистических наблюдений (обследований);
5) члены кооператива – лица, являющиеся членами трудового кооператива, занимающегося предпринимательской деятельностью;
6) помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств – лица, как правило, работающие без вознаграждения на предприятии (в хозяйстве), управляемом родственным лицом;
7) самостоятельные работники (с учетом личного подворья) – лица, которые работая самостоятельно или с одним или несколькими партнерами, занимаются деятельностью на основе самостоятельной занятости и не нанимают на постоянной основе работников;
8) партнер – человек, с которым респондента связывают устойчивые, близкие, интимные отношения в течение не менее 3-х месяцев, независимо от того, проживают они вместе или раздельно;
9) домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.

3. Байқауға, іріктемеге енгізілген және "Ұрпақ және гендер" іріктемелі зерттеуіне қатысатын үй шаруашылықтарында тұратын 18-79 жастағы адамдар жатады. Әрбір іріктеліп алынған үй шаруашылығында "Респондентті іріктеп алу нысанына" енгізілген үй шаруашылығында тұрақты тұратын барлық адамдардың тізімінен "келесі туылған күнге" әдісімен таңдалып алынған бір ғана адамнан сұралады.
Байқау кезеңі 2018 жылғы 16 сәуірден бастап 31 шілдеге дейінгі кезең болып табылады. Статистикалық нысанды пікіртерім жүргізуге уәкілетті адам (бұдан әрі – интервьюер) толтырады.
4. Титулдық парақтың 1-тармағында қаланың, ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің (округтің) атауы көрсетіледі.
2-9-тармақтарды супервайзерлер (аумақтық статистика органының интервьюер жұмысына бақылауды қамтамасыз ететін қызметкері) интервьюерлерге ұсынған зерттелетін үй шаруашылықтарының тізімдерінде көрсетілген деректемелерге сәйкес толтырады
5. Статистикалық нысанға қосымшаға сәйкес пікіртерім жүргізу үшін бір адамды іріктеп алу мақсатында интервьюер "Респондентті іріктеп алу нысанын" толтырады, оның ішінде жылына алты айдан көп уақыт жұмысқа/оқуға/ауруға байланысты сапарда жүрген үй шаруашылығы мүшелерінен басқа үй шаруашылығында тұрақты тұратын 18-79 жастағы барлық адамдар көрсетіледі.
Бұдан әрі интервьюер өз бетінше үй шаруашылық мүшелері тізімінен туған күні (айы мен күні) пікіртірім жүргізу күніне жақын респондентті таңдайды.
Іріктеп алған респондент жоқ болған жағдайда, ықтимал респондентің қол жетімді болатын уақыты мен күні нақтыналады.
6. "Респондент" 1-бөлімінде респонденттің негізгі әлеуметтік- демографиялық сиппатамалары толтырылады (жынысы, жасы, туған жері, білімі, кәсібі, баспанасы).
7. 1.06-сұрақта респонденттің кәсіп түрі (экономикалық белсеңділік мәртебесі) белгіленеді.
8. 1.07-сұрақта респонденттің пікіртерім сәтінде жеткізген ең жоғары білім деңгейі белгіленеді. Сұрақтар оқу бітіргендермен қатар қазіргі уақытта оқитын оқушылар мен студенттерге де қойылады.
1-жолда академиялық немесе ғылыми дәрежесі бар (магистр, ғылым кандидаты, ғылым докторы, PhD докторы) респонденттер белгіленеді.
2-жолда жоғары оқу орнын (институт, академия, университет және басқа оқу орындары) бітірген респонденттер белгіленеді.
3-жолда кәсіптік лицейді (кәсіптік техникалық мектепті), училищені немесе колледжді (техникумді) бітірген респонденттер белгіленеді.
4-жолда жалпы білім беретін мектептің 11 (12) сыныбын бітірген респонденттер белгіленеді (қазіргі уақытта училище немесе колледжде (9 сыныптан кейін) немесе жоғары оқу орындарында оқиды).

3. Наблюдению подлежат лица в возрасте 18-79 лет, проживающие в домашних хозяйствах, включенные в выборку и участвующих в выборочном обследовании "Поколения и гендер". В каждом отобранном домашнем хозяйстве опрашивается только один человек, выбранный методом "следующего дня рождения" из списка всех лиц, постоянно проживающих в домашнем хозяйстве включенного в "Форме отбора респондента".
Периодом наблюдения является период с 16 апреля по 31 июля 2018 года. Статистическая форма заполняется лицом, уполномоченным на проведение опроса (далее – интервьюер).
4. В пункте 1 титульного листа указывается наименование города, района (города) и сельского населенного пункта (округа).
Пункты с 2 по 9 заполняются в соответствии с реквизитами, указанными в списках обследуемых домашних хозяйств, представленных интервьюерам супервайзерами (сотрудник территориального органа статистики, обеспечивающий контроль работы интервьюера).
5. В целях отбора одного лица для проведения опроса интервьюером заполняется "Форма отбора респондента" согласно приложению к статистической форме, в которой перечисляются все лица в возрасте от 18 до 79 лет, постоянно проживающие в домашнем хозяйстве кроме членов домашнего хозяйства, которые находятся в отъезде в связи с работой/учебой/болезнью более чем шесть месяцев в году.
Далее интервьюером самостоятельно из списка членов домохозяйства выбирается респондент, чей день рождения (месяц и число) будет ближайшим к дате опроса.
В случае отсутствия выбранного респондента, уточняется дата и время, когда потенциальный респондент будет доступен.
6. В разделе 1 "Респондент" заполняются основные социально-демографические характеристики респондента (пол, возраст, место рождения, образование, род занятий, жилье).
7. В вопросе 1.06 указывается род занятий (статус экономической активности) респондента.
8. В вопросе 1.07 отмечается наивысший уровень образования, достигнутый респондентом на момент опроса. Вопросы задаются респондентам, как закончившим обучение, так и обучающимся в настоящее время учащимся и студентам.
По строке 1 отмечаются респонденты, имеющие академическую или ученую степень (магистр, кандидат наук, доктор наук, доктор PhD).
По строке 2 отмечаются респонденты, окончившие высшее учебное заведение (институт, академия, университет и другие учебные заведения).
По строке 3 отмечаются респонденты, окончившие профессиональный лицей (профессиональную техническую школу), училище или колледж (техникум).
По строке 4 отмечаются респонденты, окончившие 11 (12) классов общеобразовательной школы (обучаются в настоящее время в училище или колледже (после окончания 9 класса), в высшем учебном заведение).

5-жолда жалпы білім беретін мектептің 9 сыныбын бітірген респонденттер белгіленеді (қазіргі уақытта 10-11 (12)-сыныптарда, училище немесе колледжде оқиды, 1992 жылы және одан бұрын толық емес орта мектепті (жеті (8 немесе 9) жазғы мектепті бітірген).
6-жолда бастауыш мектепті бітірген респонденттер белгіленеді (қазіргі уақытта 5-9 сыныптарда оқиды, 1972 жылы және одан бұрын 4 сыныпты бітірген немесе үшжылдық бастауыш мектептің 3 сыныбын бітірген).
7-жолда ешқандай білім деңгейіне қол жеткізбеген респонденттер белгіленеді.
9. 1.09-сұрақта арнаулы мемлекеттік немесе жекеменшік білім мекемелерінде (жоғары оқу орындары, колледждер және басқа оқу орындары) арнайы дайындалған персоналмен өткізілетін оқыту нәтижесінде тиісті құжат (диплом) берілетін білімі туралы айтылады.
10. "Серіктестік қарым-қатынастар" 2-бөлімінде респонденттің серіктестік қатынастыры туралы негізгі мәліметтер толтырылады: қазіргі жұбайы/серіктесі, жұбайлық қатынастардың сапасы, балалары, бұрынғы серіктестік қатынастырының тарихы, бұрынғы жұбайларынан/серіктестерінен балалары, немерелері.
Ерекше көңілді серіктестік қатынастар тарихымен байланысты сұрақтарға бөлу керек: қазіргі және бұрынғы жұбайлары/серіктестері, қазіргі және бұрынғы жұбайлары/серіктестерінен балалары (биологиялық, асырап алған, өгей ұлдары/өгей қыздары) туралы айтылады.
11. Үй шаруашылығының құрамы мен ұйымдастырылуы, балалар күтімі және міндеттемелерді бөлу туралы сұрақтар "Үй шаруашылығының құрамы, ұйымдастыру және серіктеспен қарым - қатынас сапасы" 3-бөліміне енгізілген.
3.01-сұрақта осы үй шаруашылығында (бір жылды есепке алғанда) бір аптада орташа есеппен алғанда екі күннен аса өткізетін, қазіргі уақытта жұмыс/оқу бойынша үй шаруашылығынан кеткен, қазіргі уақытта мектеп-интернатта, университетте, ауруханада немесе тағы да басқа жерде болған жағдайдағы мүшелерді қоса есепке алу керек.
12. "Ата-ана және ата-ана үйі" 4-бөлімі биологиялық ата-аналары және өгей әке/өгей анасы, олардың әлеуметтік-демографиялық сипаттамалары, өмір жағдайлары мен респондентпен қарым-катынастары туралы сұрақтарға арналған.
Көңіл бөлу қажет: егер респондент 15 жасына дейін, мысалы, анасы мен өгей әкесімен (өгей анасы мен әкесімен) бірге тәрбиеленген болса, онда біріншіден өгей әкесі/өгей анасының білімі, жұмысы туралы сұрақтар қойылады, содан кейін ғана биологиялық әкесі/анасының білімі, жұмысы туралы сұрақтар қойылады.
13. "Өзара қарым-қатынас және қолдау жүйесі" 5-бөлімінде респондентте өзара қарым-қатынас жүйесі және жақын адамдар мен мемлекет тарапынан қолдаудың болуы туралы ақпарат толтырылады: респонденттің қоршаған адамдармен қатынастары, бір-біріне көмек беру, практикалық және қаржылай көмек (респондентке көмек беретін және ол көмектесетін адамдардың аты-жөні мен олардың туыстық/қатынас дәрежесін көрсетуімен қоса).

По строке 5 отмечаются респонденты, окончившие 9 классов общеобразовательной школы (обучаются в настоящее время в 10-11 (12) классах, училище или колледже, окончившие в 1992 году и ранее неполную среднюю школу (семи (8 или 9) летнюю школу).
По строке 6 отмечаются респонденты, окончившие начальную школу (обучаются в настоящее время в 5-9 классах, окончившие в 1972 году и ранее 4 класса или 3 класса трехлетней начальной школы).
По строке 7 отмечаются респонденты, не достигнувшие никакого уровня образования.
9. В вопросе 1.09 подразумевается образование, обучение которому проводится в специализированных государственных или частных образовательных учреждениях (высшие учебные заведения, колледжи и другие учебные заведения) специально подготовленным персоналом, в результате которого выдается соответствующий документ (диплом).
10. В разделе 2 "Партнерские отношения" заполняются основные сведения о партнерских отношениях респондента: нынешнем супруге/партнере, качестве супружеских отношений, детях, история прежних партнерских отношений, детей от прежних супругов/партнеров, внуках.
Особое внимание обращается на вопросы, связанные с историей партнерских отношений: речь идет о нынешних и бывших партнерах/супругах, о детях от нынешних и бывших партнеров/супругов (биологических, усыновленных, пасынках/падчерицах).
11. Вопросы о составе и организации домашнего хозяйства, уходе за детьми и распределении обязанностей включены в раздел 3 "Состав, организация домашнего хозяйства и качество отношений с партнером".
В вопросе 3.01 учитываются все лица, которые (если считать за целый год) проводят в среднем более чем два дня в неделю в этом домашнем хозяйстве, включая тех, кто здесь обычно живет, но сейчас находится в отъезде по работе/учебе, находится в настоящее время в школе-интернате, университете, больнице или в другом месте.
12. Раздел 4 "Родители и родительский дом" посвящен вопросам о биологических родителях и отчиме/мачехе, их социально-демографических характеристиках, условиях жизни и взаимоотношениях с респондентом.
Обращается внимание: если респондент до 15 лет воспитывался, например, матерью и отчимом (отцом и мачехой), то сначала задается вопрос об образовании, работе отчима/мачехи, а потом об образовании, работе биологического отца/матери.
13. В разделе 5 "Система взаимоотношений и поддержка" заполняется информация о наличии у респондента системы взаимоотношений и поддержки со стороны родных людей и государства: отношения респондента с окружающими людьми, взаимопомощь, практическая и финансовая помощь (включает людей, которые помогают респонденту и которым помогает он(она) с указанием имен и степени их родства/отношений).

14. "Репродуктивтік функция" 6-бөлімінің сұрақтары респонденттің және оның жұбайы/серіктесінің репродуктивтік денсаулығына арналған. Осы бөлім 50 жастан жоғары жастағы әйел-респонденттер мен 50 жастан асқан жастағы әйелі/серіктесі бар ер-респонденттерге толтырылмайды.
15. "Денсаулық және амандық" 7-бөлімінде респонденттің денсаулығының жағдайы, оның көңіл-күйі, өмірге канағаттануы туралы мәліметтер толтырылады.
16. "Респонденттің қызметі мен табысы" 8 және "Серіктестің қызметі мен табысы" 9-бөлімдері респондент пен оның жұбайы/серіктесінің жұмыспен қамтылуы, табыс көздері туралы сұрақтарды қамтиды.
17. Үй шаруашылығының жалпы табысын, мүлкін және экономикалық жағдайын бағалау "Үй шаруашылығының мүлкі, табыстары және ақшалай аударымдары" 10-бөлімінде жүргізіледі.
10.07-сұрақта үй шаруашылығының бір айда орташа есеппен алғанда жалпы ақшалай табысы (үй шаруашылығының барлық мүшелерінің ақшалай табыстарының сомасы) көрсетіледі.
Егер соңғы жыл ішінде алынған орташа айлық ақшалай табысты анықтау мүмкін болмаса, осы айда алынған ақшалай табыс мөлшері әдеттегідей болса, онда соңғы айдағы ақшалай табысты көрсетуге болады.
Табыстың жалпы сомасына табыстың барлық түрін қосу керек (соның ішінде әлеуметтік көмек, алименттер, туыстарының көмегі, жеке қосалқы шаруашылықтан түскен табыс, мүмкіндігінше толық есептей отырып және өзгелері).
18. Респондент үй шаруашылығының бір айда орташа есеппен алғанда жалпы ақшалай табысын атап өтуге қиналған жағдайда, онда 10.08-сұрақта үй шаруашылығының барлық мүшелерінің орташа айлық табыстарының сомасы табыстар диапазонының шкаласы бойынша көрсетіледі.
19. Респонденттің мәнді бағдарлары туралы ақпарат "Мәнді бағдар және өмірлік ұстаным" 11-бөлімінде толтырылады. 11.13-сұраққа ерекше көңіл бөліну керек: міндетті түрде байланысатын адамның координаттарын жазып алу немесе респондент әрі қарай байланыстан бас тартып жатқанын белгілеу қажет.
20. "Интервьюердің байқауы" 12 және "Интервьюердің есебі" 13 - бөлімдері толтыруға міндетті және тұрғын үйдің типі және жүргізілген сұхбаттың ерекшеліктері туралы интервьюердің пікірлеріне арналған (алынған ақпараттың анықтығы, респонденттің сұрақтарға жауап беруге тілегі және тағы басқа).

14. Вопросы раздела 6 "Репродуктивная функция" посвящены репродуктивному здоровью респондента и его(ее) супруги(а)/партнера(ши). Данный раздел не заполняется для респондентов-женщин старше 50 лет и респондентов-мужчин, имеющих жену/партнершу старше 50 лет.
15. В разделе 7 "Здоровье и благополучие" заполняются сведения о состоянии здоровья респондента, его самочувствии, удовлетворенности жизнью.
16. Разделы 8 "Деятельность и доходы респондента" и 9 "Деятельность и доходы партнера" включают вопросы о трудовой занятости, источниках доходов респондента и его супруги(а)/партнера(ши).
17. Оценка общего дохода, имущества и экономического положения домашнего хозяйства производится в разделе 10 "Имущество, доходы и денежные перечисления домашнего хозяйства".
В вопросе 10.07 указывается общий денежный доход домашнего хозяйства в среднем за месяц (сумма денежных доходов всех членов домашнего хозяйства).
Если не представляется возможным определить среднемесячный денежный доход, полученный в течение последнего года, то указывается денежный доход за последний месяц, если этот месяц является обычным по размеру получения дохода.
В общую сумму дохода включаются все виды доходов (в том числе социальная помощь, алименты, помощь родственников, доход от личного подсобного хозяйства, исчислив его как можно полнее, и прочее).
18. В случае, если респондент затрудняется назвать общий денежный доход домашнего хозяйства в среднем за месяц, то в вопросе 10.08 указывается сумма ежемесячного дохода всех членов домашнего хозяйства по шкале диапазона доходов.
19. Информация о ценностных ориентациях респондента заполняется в разделе 11 "Ценностная ориентация и жизненная позиция". Обращается особое внимание на вопрос 11.13: обязательно записываются координаты контактного лица или отмечается, что респондент отказывается от дальнейших контактов.
20. Разделы 12 "Наблюдение интервьюера" и 13 "Отчет интервьюера" обязательны для заполнения и предназначены для комментариев интервьюера о типе жилья и особенностях проведенного интервью (достоверность полученной информации, желание респондента отвечать на вопросы и другие комментарии).