Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 наурыздағы "Сарқан аудандық мәслихаты аппаратының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы" № 17-83 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 шілдедегі № 21-98 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 4 тамызда № 4285 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 14 наурыздағы № 34-150 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 34-150 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14637 тіркелген) сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан аудандық мәслихаты аппаратының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы" 2017 жылғы 14 наурыздағы № 17-83 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4172 тіркелген, 2017 жылдың 21 сәуірінде "Сарқан" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Сарқан аудандық мәслихаты аппаратының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесінде:
17, 18-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"17. Көтермелеу балдары осы Әдістеменің 1-1-қосымшасына сәйкес ағымдағы жұмыстын орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері, сондай-ақ мазмұндық және/немесе ұйымдастырушылық жағынан күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады.
18. Ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері және күрделі қызмет түрлері атқарылған жұмыстың көлемі мен күрделілігінің өсу тәртібімен "+1"-ден "+5" балға дейін бес деңгейлік шәкіл бойынша орналастырылған. Бұл ретте көтермеленетін қызмет көрсеткіштері мен түрлеріне Электрондық құжат алмасудың бірыңғай жүйесінде және мемлекеттік органның Интранет-порталында белгіленетін де, белгіленбейтін де құжаттар мен іс-шаралар кіре алады.
Әр көтермеленетін қызмет көрсеткіші немесе түрі үшін осы Әдістеменің 1-1-қосымшасына сәйкес "Б" корпусының қызметшісіне тікелей басшымен балл қойылады.";
осы шешімнің қосымшасына сәйкес 1-1-қосымшасымен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Сарканского районного маслихата от 14 марта 2017 года № 17-83 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата Сарканского районного маслихата"
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 14 июля 2017 года № 21-98. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 августа 2017 года № 4285. Утратило силу решением Сарканского районного маслихата Алматинской области от 14 марта 2018 года № 34-150
Сноска. Утратило силу решением Сарканского районного маслихата Алматинской области 14.03.2018 № 34-150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14637), Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата Сарканского районного маслихата" от 14 марта 2017 года № 17-83 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4172, опубликован 21 апреля 2017 года в газете "Саркан") следующие изменения и дополнение:
в Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата Сарканского районного маслихата, утвержденной указанным решением:
пункты 17, 18 изложить в новой редакции:
"17. Поощрительные баллы выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане согласно приложению 1-1 к настоящей Методике.
18. Показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы и сложные виды деятельности распределены по пятиуровневой шкале в порядке возрастания объема и сложности осуществляемой работы от "+1" до "+5" баллов. При этом, в число поощряемых показателей и видов деятельности могут входить как фиксируемые, так и не фиксируемые в Единой системе электронного документооборота и Интранет-портале государственных органов документы и мероприятия.
За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему корпуса "Б" непосредственным руководителем присваиваются баллы согласно приложению 1-1 к настоящей Методике.";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихат аппаратының басшысы Разбеков Бейсенбай Мерекебаевичке жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Т. Догоманов
Сарқан аудандық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы Ж. Игіман
Сарқан аудандық мәслихатының 2017 жылғы "14" шілдедегі № 21-98 шешіміне қосымша
Сарқан аудандық мәслихаты аппаратының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесіне 1-1-қосымша
Сарқан аудандық мәслихаты аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің көтермеленетін көрсеткіштері мен қызмет түрлері үшін балл шәкілдері
Балдар
Көтермеленетін көрсеткіштері мен қызмет түрлері
5 балл
Аудандық мәслихатпен қабылданатын нормативтік құқықтық актілердің жобасына ұсыныстар енгізу және аудан мерейін көтеретін іс-шараларға қатысу (форумдар, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және т.б.).
Өз лауазымдық міндеттерін жүзеге асыру барысында тікелей басшысына аппараттың тиімді қызмет атқаруы үшін ұсыныстар енгізу.
Жоғары органдардан шұғыл түрде келіп түскен ауқымды тапсырмаларды орындау
Жоғары және басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін талдамалы ақпараттарды, есептерді сапалы әрі уақытылы әзірлеу.
Шұғыл, күні бұрын болжанбаған жұмыстарды орындау үшін жұмыс уақытынан тыс істелетін жұмысқа, демалыс және мереке күндері жұмысқа тартылу.
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау уақтылы және толық қамтамасыз ету.
Депутаттардың сайлаушылармен кездесу кезінде олардың аудандық мәслихатта атқарылып жатқан жұмыстары туралы ақпарат дайындап, туындаған сұрақтарды бақылауға алып, орындалуына ықпал жасау.
Мемлекеттік қызметшілерд оқытумен толық қамтамасыз ету ( дайындық, біліктілігін арттыру).
Басқа органдармен ұйымдастырылатын және өткізілетін тексеру іс-шараларына катысу.
Мемлекеттік сатып алу бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен бір көзден тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді, бір көзден алу тәсілімен тікелей шарт жасасу арқылы ұйымдастыру.
Қаржы-шаруашылық қызметтің жиынтық жоспарын, бюджеттік жоспарды, қаржыландырудың жеке жоспарларын құру, бекіту, орындау.
Хатшының, аппарат басшысының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау.
4 балл
Мемлекеттік органның қызмет ерекшелігіне сәйкес қолданатын Заңдардың, нормативтік құқықтық актілердің талаптарын халыққа түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
Қосымша тексеруді талап ететін өтініштерді қарау және тексеру.
Бұқаралық ақпарат құралдарында қабылданған нормативтік құқықтық актілер туралы сұхбат беру.
Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған азаматтарға тәлімгер болу, оның бейімделу жұмыстарына атсалысу.
Нәтижесінде анықталған кемшіліктерді жою бойынша қабылданған шаралар жөнінде бақылау іс-шараларын жүргізу.
Мәслихат хатшысына мерекелік іс-шараларда, жиындарда және бұқаралық ақпараттарда сұхбат беретін сөздері мен баяндамаларды дайындау.
Мәслихаттын, аппаратың жұмысы туралы видео және аудио жазбаларды өңдеу авторлық мақалаларды әзірлеу және жариялау.
Мемлекеттік қызметшінің уақытша жұмыста болмауы кезеңінде оның функционалдық міндеттерін орындау.
Аумақтық, округтік және учаскелік сайлау комиссияларының құрамына уақтылы түзетулер жүргізу
3 балл
Аудандық мәслихат хатшысымен, аппарат басшысымен азаматтарды қабылдау жұмыстарына қатысу, ондағы азаматтарға сұрақтары бойынша заңдарға сәйкес түсіндіру жұмысына қатысу және шешімін табу.
БАҚ құралдарында материалдар жариялау.
2 балл
"Қызмет бабында пайдалу үшін" құжаттармен жұмыс жасау
Қызмет атқару кезінде мүдделер қақтығысын болдырмау үшін дер кезінде алдын алу шараларын қабылдау.
Мемлекеттік сатып алу шарттарына техникалық ерекшеліктердің жобасын сапалы әзірлеу
1 балл
Қоғамдық жұмыстарға қатысу (спорт, мәдени шаралар, тазалық күндері).
Жұмыс тобынын жұмысына қатысу.

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Сарканского районного маслихата Разбекова Бейсенбая Мерекебаевича.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Сарканского районного
маслихата Т. Догоманов
Исполняющий
обязанности секретаря
Сарканского районного маслихата
Приложение к решению Сарканского районного маслихата от "14" июля 2017 года № 21-98
Приложение 1-1
к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата Сарканского районного маслихата
Шкала баллов за поощряемые показатели и виды деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата Сарканского районного маслихата
Баллы
Поощряемые показатели и виды деятельности
5 балл
Внесение предложений в проекты нормативных правовых актов, принимаемых районным маслихатом; участие в мероприятиях на повышение имиджа района (форумы, семинары, конференции, круглые столы и другие)
В ходе осуществления своих должностных полномочий внесение предложений непосредственно руководителю по эффективной организации работы аппарата.
Выполнение срочных и объемных поручений поступивших с вышестоящих органов
Качественная и своевременная подоготовка отчетов, аналитических информации направляемых в вышестоящие и другие государственные органы
Выполнения неотложных и непредвиденных заранее работ в неурочное время выходные и праздничные дни
Своевременное и полное обеспечение оценки деятельности административных государственных служащих.
Подготовка информации для депутатов при встрече с избирателями о проводимой работе районного маслихата, взятие на контроль вопросов возникших в ходе встреч, содейстиве по их исполнению.
Обеспечение полного охвата обучением государственных служащих (подготовка, повышение квалификации)
Участие в мероприятиях по проверкам, организованных и проводимых другими органами.
Организация и проведение государственных закупок товаров, работ и услуг способом запроса ценовых предложений из одного источника, путем прямого заключения договора.
Составление, утверждение, исполнение индивидуальных планов финансирования, бюджетного планирования, сводного плана финансово - хозяйственной деятельности.
Качественное и своевременное исполнение поручении секретаря и руководителя аппарата
4 балл
Организация работы по разъяснению населения требований применяемых Законов, нормативных правовых актов в соответствии со спецификой деятельности государственного органа.
Рассмотрение и проверка обращений, требующих дополнительной проверки;
Интервью в средствах массовой информации о принятых нормативных правовых актах.
Быть наставником для лиц, впервые принятых на государственную службу, участие в работе по его адаптации.
Принятие мер по устранению нарушений, выявленных в результате проверок.
Подготовка для секретаря районного маслихата докладов и выступений в собраниях, праздничных мероприятиях, а также интревью для СМИ.
Разработка видео и аудиосценариев, подоготовка информации и опубликования в СМИ о работе маслихата, аппарата маслихата.
Совмещение должностей и выполнение обязанностей временно отсутствующего государственного служащего.
Своевременное проведение корректировки в составы территориальной, окружных и участковых избирательных комиссии.
3 балл
Участие вприеме Секретарем районного маслихата, руководителем аппарата граждан, а также разъяснение гражданам по вопросам законодательства и принятие решений.
Опубликование материалов в СМИ
2 балл
Работа с документами, имеющими пометку "Для служебного пользования"
Своевременное принятие профилактических мер для предотвращения конфликта интересов при исполнении обязанностей.
Качественная разработка проектов технических спецификаций к договорам государственных закупок.
1 балл
Участие в общественных работах (спорта, культурных мероприятий, санитарных дней)
Участие в работе рабочей группы.