Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Жамбыл облысы Байзақ ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 286 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 қыркүйекте № 3529 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Байзақ ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Сағындық Жұмағұлұлы Кенжебаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімі Р. Рахманбердиев
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы 2017 жылғы 25 тамыздағы №286 қаулысына келісім парағы
"КЕЛІСІЛДІ"
Байзақ аудандық мәслихатының хатшысы
Н.Тлепов
"25" тамыз 2017 жыл
Байзақ ауданы әкімдігінің 2017
жылғы 25 тамыздағы №286
қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары, бөлім және зертхана меңгерушілері;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандық дәрігерлері, акушер, медбике, медициналық зертханашы, психолог, рентген зертханашысы, күтім бойынша әлеуметтік қызметкер, фельдшер, фельдшер-зертханашы, зертханашы (оның ішінде зертханашы – бактериолог, лаборант – паразитолог, санитарлық – гигиеналық зертхананың зертханашысы).
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандарының лауазымдары:

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Байзакского района Жамбылской области от 25 августа 2017 года № 286. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 сентября 2017 года № 3529
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Байзакского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Кенжебаева Сагындык Жумагуловича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Р. Рахманбердиев
Лист согласования к постановлению акимата Байзакского района
от 25 августа 2017 года № 286 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности"
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Байзакского районного маслихата
Н.Тлепов
"25" августа 2017 год
Приложение к постановлению
акимата Байзакского района
от 25 августа 2017 года № 286
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя казенного предприятия, заведующие отделения и лаборатории;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, акушер, медицинская сестра, медицинский лаборант, психолог, рентгенолаборант, социальный работник по уходу, фельдшер, фельдшер-лаборант, лаборант (в том числе лаборант – бактериолог, лаборант – паразитолог, лаборант санитарно – гигиенической лаборатории).
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:

1) бөлімше жетекшілері, оның ішінде: бөлім меңгерушісі;
2) мамандары (бас, аға), оның ішінде: әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесші, әлеуметтік жұмыс бойынша маман, күтім бойынша әлеуметтік қызметкер.
3. Білім беру саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) гимназияның, мектептің, мектепке дейінгі мемлекеттік мекемелердің директорлары, оқу және тәрбие істерінің меңгерушілері, әдістемелік кабинеттің меңгерушісі;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандық мұғалімдері (оның ішінде: дефектолог мұғалім, логопед, бастапқы әскери дайындық мұғалімі, қосымша білім беру педагогы, әлеуметтік педагог), әдіскер, психолог, мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының медбикесі, аға вожатый, вожатый, тәрбиеші, музыка маманы, кітапханашы, өндірістік оқыту шебері, музыка жетекшісі, нұсқаушы (оның ішінде балалармен жұмыс, еңбек және өндірістік оқыту бойынша).
4. Мәдениет саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) мәдениет үйі, мұражай, аудандық кітапхана директорлары және директордың орынбасарлары, кітапхана, жинақтау және өңдеу бөлімінің, қызмет көрсету бөлімінің, ақпаратты библиографиялық бөлімінің, даму бөлімінің, филиалдың, мемориалдық кешеннің меңгерушілері;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: әдіскер (оның ішінде кітапханаларды дамыту бөлімінің), барлық атаулы суретшілер, шығармашылық жетекші, кітапханашы, аға библиограф, экскурсия жетекшісі, редактор, режиссер, мұражай қорының сақтаушысы, ғылыми қызметкер, қоюшы-оператор, желілік киноаппаратура және дыбыс жазу операторы, дыбыс режиссері, хореограф, үйірме жетекшісі, солист, музыкалық жетекші, дирижер (оның ішінде оркестр жетекшісі), концертмейстер, инструктор, клуб меңгерушісі, инспектор, мәдени ұйымдастырушы, аккомпаниатор, балетмейстер, хормейстер, киномеханик, қорлардың, экспонаттардың құндылығын сақтаушы.
5. Спорт саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) барлық спорт мектептердің директоры және директордың орынбасары;
2) барлық мамандық жаттықтырушылары, медбике, әдіскер, әдіскер-нұсқаушы.
6. Ветеринария саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік кәсіпорынның директоры және директордың орынбасары, бекет меңгерушісі;
2) мамандар (бас, аға), оның ішінде: (бас) мал дәрігерлері (оның ішінде дәрігер-дезинфектор, дәрігер-эпизоотолог), ветеринарлық фельдшер, ветеринарлық санитар.

1) руководители подразделений, в том числе: заведующий отделом;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: консультант по социальной работе, специалист по социальной работе, социальный работник по уходу.
3. Должности специалистов в области образования:
1) директора гимназий, школ, дошкольных государственных учреждений, завучи по учебной и воспитательной работе, заведующий методическим кабинетом;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей (в том числе: учитель дефектолог, логопед, учитель начальной военной подготовки, педагог дополнительного образования, социальный педагог), методист, психолог, медицинская сестра дошкольных организаций воспитания и обучения, старший вожатый, вожатый, воспитатель, музыкальный работник, библиотекарь, мастер производственного обучения, музыкальный руководитель, инструктор (в том числе по работе с детьми, по труду и производственному обучению).
4. Должности специалистов в области культуры:
1) директора и заместители директоров дома культуры, музея, районной библиотеки, заведующие библиотекой, сектором комплектования и обработки, сектором обслуживания, информационно-библиографическим сектором, отделом развития, мемориальным комплексом;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: методист (в том числе отдела развития библиотек), художники всех наименований, художественный руководитель, библиотекарь, старший библиограф, экскурсовод, редактор, режиссер, хранитель фондов музея, научный сотрудник, оператор-постановщик, оператор звукозаписи и световой киноаппаратуры, звукорежиссер, хореограф, руководитель кружка, солист, музыкальный руководитель, дирижер (в том числе руководитель оркестра), концертмейстер, инструктор, заведующий клубом, инспектор, культ организатор, аккомпаниатор, балетмейстер, хормейстер, киномеханик, хранитель ценностей фондов, экспонатов.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) директор и заместитель директора всех спортивных школ;
2) тренера всех специальностей, медицинская сестра, методист, методист-инструктор.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) директор и заместитель директора государственного предприятия, заведующий пункта;
2) специалисты (главные, старшие), в том числе: (главные) ветеринарные врачи (в том числе врач-дезинфектор, врач-эпизоотолог), ветеринарный фельдшер, ветеринарный санитар.