"Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 82 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 сәуірде № 3347 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 18 маусымдағы № 119 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 18.06.2020 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес Қарақия ауданының әкімдігі ҚАУЛЫЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған"Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (А.Таубаев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау "Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы А.Таубаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ә. Дауылбаев
Қарақия ауданы әкімдігінің 2017 жылғы
24 наурыздағы № 82 қаулысымен
бекітілген
"Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – аппарат), Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының (бұдан әрі – ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары), Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі – атқарушы органдар) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Каракиянского района и его описание
Постановление акимата Каракиянского района Мангистауской области от 24 марта 2017 года № 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 апреля 2017 года № 3347. Утратило силу постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 18 июня 2020 года № 119
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 18.06.2020 № 119(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Каракиянского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Каракиянского района и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Каракиянского района" (Таубаев А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждение "Аппарат акима Каракиянского района" Таубаева А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Дауылбаев
Утверждено постановлением акимата Каракиянского района от 24 марта 2017 года № 82
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Каракиянского района и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета Каракиянского района и его описание (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяет порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района" (далее – аппарат), аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района (далее - аппараты акимов сел, сельских округов), исполнительных органов, финансируемых из бюджета Каракиянского района (далее - исполнительные органы) и его описание.

2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі – Куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшімен аппаратта, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарында, атқарушы органдарда атқаратын лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Куәлік белгіленген тәртіппен:
1) аудан әкімінің орынбасарларына, аппарат басшысына, ауылдар, ауылдық округтер әкімдеріне, атқарушы органдардың басшыларына, аудан әкімі тағайындайтын аппараттың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне - аудан әкімінің;
2) аппарат басшысы тағайындайтын аппараттағы "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне – аппарат басшысының;
3) ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, атқарушы органдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне - тиісті ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, атқарушы органдардың басшыларының қолы қойылып беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған кезде белгіленбеген мерзімге беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, мемлекеттік әкімшілік қызметші өкімнің/бұйрықтың шығарылған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті кадр қызметіне тапсырады.
6. Куәлікті ауыстырған жағдайларда бұрын берілген куәлік қайтарылуға жатады.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алу осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналдарында жүзеге асырылады.
Куәліктерді есептен шығару және жою кадр қызметімен осы Қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді есептен шығару және жою актісі жасала отырып жүргізіледі.
8. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда мемлекеттік әкімшілік қызметші үш жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда кадр қызметін хабардар етеді.
9. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша кадр қызметімен қызметтік тексеру жүргізу қажеттілігі қаралады.
10. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлік мемлекеттік әкімшілік қызметшінің өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
11. Куәлік мұқаба мен жапсырмалардан тұрады.
Мұқаба көгілдір түсті былғары алмастырғыштан дайындалады, ашық түріндегі өлшемі - 65х190 миллиметр. Мұқабаның беткі жағында, ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, төменде баспаханалық шрифтімен "куәлік", "удостоверение" жазбасы орналасқан.

2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в аппарате, в аппаратах акимов сел, сельских округов, в исполнительных органах.
3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью:
1) акима района - заместителям акима района, руководителю аппарата, акимам сел, сельских округов, руководителям исполнительных органов, административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых акимом района;
2) руководителя аппарата - административным государственным служащим корпуса "Б" аппарата, назначаемых руководителем аппарата;
3) соответствующих акимов сел, сельских округов, руководителей исполнительных органов – административным государственным служащим корпуса "Б" аппаратов акимов сел, сельских округов, исполнительных органов.
4. Удостоверение выдается на неопределенный срок при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении со службы, перемещении (переназначении), административный государственный служащий в течение трех рабочих дней со дня издания распоряжения/приказа сдает удостоверение в кадровую службу.
6. В случаях замены удостоверения, ранее выданное удостоверение подлежит возврату.
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах
выдачи и возврата служебных удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Списание и уничтожение удостоверений производится кадровой службой с составлением акта списания и уничтожения служебных удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. В случае утраты или порчи удостоверения административный государственный служащий в течение трех рабочих дней в письменной форме извещает кадровую службу.
9. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, кадровой службой рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
10. Утраченное или испорченное по вине административного государственного служащего удостоверение восстанавливается за счет собственных средств административного государственного служащего.
11. Удостоверение состоит из обложки и вкладышей.
Обложка изготавливается из кожзаменителя синего цвета, размер в развернутом виде - 65х190 миллиметра. На лицевой стороне обложки, по центру изображен Государственный герб Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом размещена надпись "куәлік", "удостоверение".

Жапсырмалардың ішкі жағы (өлшемі - 60х90 миллиметр) көгілдір түсті тангир торы аясында шеңбер ішіндегі күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасы қолдана отырып орындалған.
Жапсырмалардың жоғары бөлігінде, екі жағынан да "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы", "Республика Казахстан Мангистауская область" жазбасы мен тиісті мемлекеттік органның атауы (қызыл түсті қою шрифтімен) мемлекеттік (сол жапсырмада) және орыс (оң жапсырмада) тілдерінде жазылады. Олардан төмен үзік жолақпен бөлектелген "Қазақстан Республикасы" (қызыл түсті, шрифт өлшемі - 4) жазбасы орналасқан.
Сол жапсырмада: фотосурет (3х4 сантиметр өлшемде), орталығында куәліктің нөмірі көрсетіледі және "куәлік" жазбасы (қара түсті қою шрифтімен) орналасқан, олардың астында жол-жолымен мемлекеттік тілде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қара түсті қою шрифтімен, шрифті өлшемі - 14) және лауазымы (қара түсті қою курсивті шрифтімен) көрсетіледі. Төменде "Берілген күні" (курсивті шрифтімен) жазбасы орындалған және куәліктің берілген күні көрсетіледі.
Оң жапсырмада: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және оның астында көгілдір түсті "Қазақстан" жазбасы орналасқан, ортаcында "удостоверение" жазбасы орналасқан және куәліктің нөмірі (қара түсті қою шрифтімен) көрсетіледі, олардың астында жол-жолымен орыс тілінде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қара түсті қою шрифтімен, шрифті өлшемі - 14) және лауазымы (қара түсті қою курсивті шрифтімен) көрсетіледі. Төменде "Дата выдачи" (курсивті шрифтімен) жазбасы орындалған және куәліктіңберілген күні көрсетіледі.
12. Куәлік басшылықтың қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдықокругтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетіненқаржыландырылатынатқарушыоргандардың қызметтік куәлігін беруқағидаларына және оныңсипаттамасына 1 қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандығытуралықолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар,ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметтік куәлігін беру қағидаларына және оның сипаттамасына 2 қосымша
Нысан
Ұйымныңатауы
АКТІ
________________________№_____________
Жасалу орны            күні

Внутренняя сторона вкладышей (размер - 60х90 миллиметра) выполнена на фоне тангирной сетки голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
В верхней части вкладышей, с двух сторон прописывается надписи "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы", "Республика Казахстан Мангистауская область" и на государственном (на левом вкладыше) и русском (на правом вкладыше) языках наименование соответствующего государственного органа (жирным шрифтом красного цвета). Под ними отделяющиеся отбивочной полосой размещена надпись "Қазақстан Республикасы" (красного цвета, размер шрифта - 4).
На левом вкладыше: фотография (размером 3х4 сантиметра), в центре указывается номер удостоверения и размещена надпись "куәлік" (жирным шрифтом черного цвета), под ними построчно на государственном языке фамилия, имя, отчество (при его наличии) (жирным шрифтом черного цвета, размер шрифта - 14) и должность (жирным-курсивным шрифтом черного цвета). Ниже выполнена надпись "Берілген күні" (курсивным шрифтом) и указывается дата выдачи удостоверения.
На правом вкладыше: изображен Государственный герб Республики Казахстан и под ним размещена надпись голубого цвета "Қазақстан", в центре размещена надпись "удостоверение" и указывается номер удостоверения (жирным шрифтом черного цвета), под ними построчно на русском языке указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) (жирным шрифтом черного цвета, размер шрифта - 14) и должность (жирным-курсивным шрифтом черного цвета). Ниже выполнена надпись "Дата выдачи" (курсивным шрифтом) и указывается дата выдачи удостоверения.
12. Удостоверение заверяется подписью руководства и скрепляется гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
Каракиянского района", аппаратов
акимов сел, сельских округов
Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета
Каракиянского района и его описанию
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Дата сдачи
Роспись о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат акима
Каракиянского района", аппаратов
акимов сел, сельских округов
Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из бюджета
Каракиянского района и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ
_____________ ____________ №___________
Место составления дата

Біз төменде қол қойғандар (3-тен кем емес қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Қарақия ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің, Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттарының, Қарақия ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасының 5 тармағының негізінде қызметкердің есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп:__________________ байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасадық:
Лауазымныңатауы            Қолы
Лауазымныңатауы            Қолы
Лауазымныңатауы            Қолы

Мы, ниже подписавшиеся (не менее 3-х работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат акима Каракиянского района", аппаратов акимов сел, сельских округов Каракиянского района, исполнительных органов, финансируемых из Каракиянского районного бюджета, и его описание, изучив собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников в связи ______________________ согласно списку __________________________ :
составили настоящий акт по их списанию и уничтожению:
Наименование должности             Подпись
Наименование должности             Подпись
Наименование должности             Подпись