Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін, оларды шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 426 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қазанда № 7244 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 344 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2022 № 344 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 39, 116, 125-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Уәкілетті органдармен келісілген, бекітілген жобалық құжаттама негізінде Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау
жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттiк мекемесінің басшысы
_____________________ Г. Оспанбекова
2017 жылғы 28 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Қоғамдық денсаулықты қорғау
комитетінің Қостанай облысының қоғамдық
денсаулықты қорғау департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ О. Бекмағамбетов
2017 жылғы 28 тамыз
Әкімдіктің
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 426 қаулысына
1-қосымша
Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуі
Су объектісі, оның учаскесі
Су қорғау аймағы
Су қорғау белдеуі
Орташа көп жылдық судың сабалық кемері (метр)
ұзындығы (метр)
Ені (метр)
Ауданы (гектар)
ұзындығы (метр)
Ені (метр)
Ауданы (гектар)
Қарасу өзені Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында

Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района, режима и особых условий их хозяйственного использования
Постановление акимата Костанайской области от 28 августа 2017 года № 426. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 октября 2017 года № 7244. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 3 августа 2022 года № 344
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 03.08.2022 № 344 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 39, 116, 125 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить водоохранную зону и полосу реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района, на основании утвержденной проектной документации, согласованной с уполномоченными органами согласно приложению 1.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района согласно приложению 2.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского государственного
учреждения "Тобол-Торгайская бассейновая
инспекция по регулированию использования
и охране водных ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
_________________ Г. Оспанбекова
28 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского государственного
учреждения "Департамент охраны общественного
здоровья Костанайской области Комитета охраны
общественного здоровья Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
________________ О. Бекмагамбетов
28 августа 2017 года
Приложение 1
к постановлению акимата
от 28 августа 2017 года
№ 426
Водоохранная зона и полоса реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района
Водный объект, его участок
Водоохранная зона
Водоохранная полоса
Средне-много-летний меженный урез воды (метр)
длина (метр)
ширина (метр)
площадь (гектар)
длина (метр)
ширина (метр)
площадь (гектар)
Река Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района

340
500
20
340
35
1,19
213,2
Ескерту: су қорғау аймағы мен су қорғау белдеуінің шекаралары "Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу жобасы" жобасының картографиялық материалында көрсетілген" (су қорғау аймағы мен белдеуін белгілеу жобасына тапсырыс беруші – "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі).
Әкімдіктің

340
500
20
340
35
1,19
213,2
Примечание: границы водоохранной зоны и водоохранной полосы отражены в картографическом материале проекта "Проект установления водоохранной зоны и полосы реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района" (заказчик проекта установления водоохранной зоны и полосы – товарищество с ограниченной ответственностью "Люблинка").
Приложение 2
к постановлению акимата

2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 426 қаулысына
2-қосымша
Қарасу ауданы Люблинский ауылдық округінің Люблинка ауылындағы "Люблинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі аумағында Қарасу өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін шаруашылықта пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайлары
1. Су қорғау белдеулерінің шегінде:
1) су объектілерінің сапалық және гидрологиялық жай-күйін нашарлататын (ластану, қоқыстану, сарқылу) шаруашылық қызметіне немесе өзге де қызметке;
2) 2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылысжайлар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылысжайларын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көліктік инфрақұрылым, кәсіпшілік балық өсіру, балық шаруашылығы технологиялық су айдындары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайларды салмай, ғимараттар мен құрылысжайларды салуға және пайдалануға. Осы тармақшаның ережесі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 125-бабының 7-тармағымен және 145-1-бабымен белгіленген талаптарды ескере отырып қолданылады;
3) бау-бақша егуге және саяжай салуға жер учаскелерін беруге;
4) су объектілерінің және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген қазіргі бар объектілерді пайдалануға;
5) жекелеген учаскелерді шалғындандыруға, егін егуге және ағаш отырғызуға арналған жерлерді өңдеуді қоспағанда, топырақ және өсімдік қабатын бұзатын жұмыстарды жүргізуге (оның ішінде жер жыртуға, мал жаюға, пайдалы қазбаларды өндіруге);
6) шатыр қалашықтарын, көлік құралдары үшін тұрақты тұрақтарды, малдың жазғы жайылым қостарын орналастыруға;
7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға жол берілмейді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 26.07.2021 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Су қорғау аймақтарының шегінде:
1) су объектілерін және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген жаңа және реконструкцияланған объектілерді пайдалануға беруге;
2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;

от 28 августа 2017 года
№ 426
Режим и особые условия хозяйственного использования водоохранной зоны и полосы реки Карасу на территории земельного участка товарищества с ограниченной ответственностью "Люблинка" в селе Люблинка Люблинского сельского округа Карасуского района
1. В пределах водоохранной полосы не допускаются:
1) хозяйственная и иная деятельность, ухудшающая качественное и гидрологическое состояние (загрязнение, засорение, истощение) водных объектов;
2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, промыслового рыболовства, рыбохозяйственных технологических водоемов, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения. Положения данного подпункта применяются с учетом требований установленных пунктом 7 статьи 125 и статьей 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан;
3) предоставление земельных участков под садоводство и дачное строительство;
4) эксплуатация существующих объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
5) проведение работ, нарушающих почвенный и травяной покров (в том числе распашка земель, выпас скота, добыча полезных ископаемых), за исключением обработки земель для залужения отдельных участков, посева и посадки леса;
6) устройство палаточных городков, постоянных стоянок для транспортных средств, летних лагерей для скота;
7) применение всех видов пестицидов и удобрений.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 26.07.2021 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В пределах водоохранной зоны не допускаются:
1) ввод в эксплуатацию новых и реконструированных объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение и засорение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;

3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;
4) мал шаруашылығы фермалары мен кешендерін, сарқынды су жинағыштарды, сарқынды сумен суарылатын егістіктерді, зираттарды, мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), сондай-ақ жерүсті және жерасты суларының микробпен ластану қаупіне себепші болатын басқа да объектілерді орналастыруға;
5) жүктелім нормасынан асырып мал жаюға, су тоғандарының режимін нашарлататын мал тоғыту мен санитариялық өңдеуге және шаруашылық қызметінің басқа да түрлеріне;
6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға жол берілмейді.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 26.07.2021 № 339 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;
4) размещение животноводческих ферм и комплексов, накопителей сточных вод, полей орошения сточными водами, кладбищ, скотомогильников (биотермических ям), а также других объектов, обусловливающих опасность микробного загрязнения поверхностных и подземных вод;
5) выпас скота с превышением нормы нагрузки, купание и санитарная обработка скота и другие виды хозяйственной деятельности, ухудшающие режим водоемов;
6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 26.07.2021 № 339 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).