Қостанай облысының мемлекеттік табиғи қаумалдар аумағында жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының шаруашылық қызметінің шектеулерін белгілеу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 499 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 31 қазанда № 7272 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 68-бабы 1-тармағына, 69-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысының Жарсор-Ұрқаш, Михайловка, Тауынсор мемлекеттік табиғи қаумалдар (зоологиялық) аумағында жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларының шаруашылық қызметінің шектеулері белгіленсін:
1) уәкілетті органның рұқсаты бойынша ғылыми-зерттеу, өсімін молайту және мелиорациялық мақсаттарда алып қою жағдайларын қоспағанда, аң аулауға, балықтарды қоспағанда, кез келген тәсiлдермен және құралдармен, жануарларды аулауға, жануарлардың бөтен түрлерiн интродукциялауға, ұяларды, iндердi, апандарды және басқа да мекендеу орындарын бүлдiруге, жұмыртқаларды жинауға жол берілмейді;
2) белгіленген режимді сақтай отырып, ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыруға (ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру, шөп шабу, мал жаю) және бал ара шаруашылығына рұқсат етіледі.
2. Мыналар:
1) Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 23 маусымдағы № 236 "Қостанай облысының мемлекеттік табиғи қаумалдары аумағындағы жер учаскесі иелерінің және жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметіне шектеу қою туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3683 болып тіркелген, 2009 жылғы 14 шілдеде "Қостанай таңы" газетінде жарияланған);
2) Қостанай облысы әкімдігінің 2011 жылғы 14 казандағы № 410 "Әкімдіктің 2009 жылғы 23 маусымдағы № 236 "Қостанай облысының мемлекеттік табиғи қаумалдары аумағындағы жер учаскесі иелерінің және жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметіне шектеу қою туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3777 болып тіркелген, 2011 жылғы 8 қарашада "Костанайские новости" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитетінің Қостанай
облыстық орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Д. Жұмабаев

Об установлении ограничений хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории государственных природных заказников Костанайской области
Постановление акимата Костанайской области от 5 октября 2017 года № 499. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 октября 2017 года № 7272
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 68, статьей 69 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ограничения хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории Жарсор-Уркашского, Михайловского, Тоунсорского государственных природных заказников (зоологических) Костанайской области:
1) не допускается: охота, добыча любыми способами и средствами животных, за исключением рыб, интродукция чужеродных видов животных, разрушение гнезд, нор, логовищ и других местообитаний, сбор яиц, за исключением случаев изъятия в научно-исследовательских, воспроизводственных и мелиоративных целях по разрешению уполномоченного органа;
2) разрешается: с соблюдением установленного режима осуществление сельскохозяйственной деятельности (выращивание сельскохозяйственных культур, сенокошение, пастьба скота) и пчеловодство.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Костанайской области от 23 июня 2009 года № 236 "Об установлении ограничений хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории государственных природных заказников Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов под № 3683, опубликовано 14 июля 2009 года в газете "Қостанай таңы");
2) постановление акимата Костанайской области от 14 октября 2011 года № 410 "О внесении изменений в постановление акимата от 23 июня 2009 года № 236 "Об установлении ограничений хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей на территории государственных природных заказников Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов под № 3777, опубликовано 8 ноября 2011 года в газете "Костанайские новости").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Костанайская областная территориальная
инспекция лесного хозяйства и животного
мира Комитета лесного хозяйства и животного
мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
_____________________ Д. Джумабаев