Ертіс аудандық 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 97-20-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 5775 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған, мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 5 126 853 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 490 751 мың теңге;
салық емес түсімдер – 17 670 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 902 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 4 612 530 мың теңге;
2) шығындар – 5 138 725 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 15 943 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 25 256 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9 313 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерді сатып алу - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -27 815 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 815 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 06.04.2018 № 123-24-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2018 № 133-28-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2018 № 144-31-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2018 № 151-33-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен берілген 3 024 812 мың теңге сомасында субвенция көлемі 2018 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде қарастырылсын.
3. Ертіс аудандық 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджетінде Ертіс аудандық бюджетінен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері Ертіс ауылы бюджетке мына көлемдерде қарастырылсын:
2018 жылға - 146 211 мың теңге;
2019 жылға - 148 668 мың теңге;
2020 жылға - 151 650 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган қорынан 2 130 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 06.04.2018 № 123-24-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.10.2018 № 144-31-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2018 № 151-33-6 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об Иртышском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 97-20-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2017 года № 5775
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Иртышский районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2018 год, в следующих объемах:
1) доходы – 5 126 853 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 490 751 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 670 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 902 тысяч тенге;
поступления трансфертов –4 612 530 тысяч тенге;
2) затраты – 5 138 725 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 943 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 256 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нолю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нолю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 815 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 815 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 06.04.2018 № 123-24-6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.07.2018 № 133-28-6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.10.2018 № 144-31-6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 11.12.2018 № 151-33-6 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2018 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 3 024 812 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2018 - 2020 годы объемы бюджетных субвенций, передаваемых из Иртышского районного бюджета в бюджет села Иртышск, в следующих объемах:
на 2018 год - 146 211 тысяч тенге;
на 2019 год - 148 668 тысяч тенге;
на 2020 год - 151 650 тысяч тенге.
4. Утвердить на 2018 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 2 130 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 06.04.2018 № 123-24-6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.10.2018 № 144-31-6 (вводится в действие с 01.01.2018); от 11.12.2018 № 151-33-6 (вводится в действие с 01.01.2018).

5. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджет бағдарламалардың тізімі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

5. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

7. 2018 жылы Ертіс аудандық бюджетінен қаржыландырылатын ауыл және ауылдық округтері жергілікті бюджеттік бағдарламаларының (бағдарламашалар) тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару ұйымдарымен трансферттерді таратуды 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить перечень местных бюджетных программ (подпрограмм) сел и сельских округов, финансируемых из Иртышского районного бюджета в 2018 году, согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 6 к настоящему решению.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.

179 520
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
93 162
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 370
006
Тұрғын үй көмегі
217
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 765
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
433
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7 422
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 901
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40 959
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 959
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 556
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
380
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
6 145
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 878
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
946 020
1
Тұрғын үй шаруашылығы
128 178
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 396
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
11 396
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 318
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
638
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 680
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
113 464
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 916
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
108 548
2
Коммуналдық шаруашылық
803 537
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 781
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
15 781
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

179 520
002
Программа занятости
93 162
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 370
006
Оказание жилищной помощи
217
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 765
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
433
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 422
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 901
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40 959
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 959
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 556
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
380
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
6 145
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 878
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
946 020
1
Жилищное хозяйство
128 178
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 396
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 396
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 318
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
638
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 680
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
113 464
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 916
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
108 548
2
Коммунальное хозяйство
803 537
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 781
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
15 781
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)