2017 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, ата-ананың ақы төлеу мөлшерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 31 қазандағы № 1933 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 қарашада № 4367 болып тіркелді
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 4-тармағының 8-1) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 27-бабына сәйкес Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2017 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы, ата-ананың ақы төлеу мөлшері осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің мынадай қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
"2017 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыру және ата-ананың ақы төлеу мөлшерін республикалық бюджеттен бекіту туралы" 2017 жылғы 01 наурыздағы № 433 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 12 сәуірде электронды түрде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 31 наурызда № 4126 болып тіркелген);
"2017 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын, жан басына шаққандағы қаржыландыру және ата-ананың ақы төлеу мөлшерін бекіту туралы" Петропавл қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 1 наурыздағы № 433 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы № 1211 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 8 тамызда электронды түрде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 2 тамызда № 4281 болып тіркелген).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау осы саланы басқаратын қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оны бірінші ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қаласының
әкімі М. Тасмағанбетов
Петропавл каласы әкімдігінң 2017 жылғы 31 қазандағы № 1933 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының мектепке дейінгі ұйымдарындағы 2017 жылға арналған мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы, ата-ананың ақы төлеу мөлшері
Петропавл қаласы
мектепке дейінгі тәрбие және білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер саны
балабақша
толық күн болумен
мектеп жанындағы
шағын орталық
толық
емес күн болумен мектеп жанындағы шағын орталық
толық күн болумен дербес шағын орталық
толық емес күн болумен дербес шағын орталық
1
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Петушок" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы на 2017 год
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 31 октября 2017 года № 1933. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 ноября 2017 года № 4367
В соответствии с подпунктом 8-1) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы в дошкольных организациях города Петропавловска Северо-Казахстанской области на 2017 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области:
"Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы на 2017 год из республиканского бюджета" от 1 марта 2017 года № 433" (опубликовано 12 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4126 от 31 марта 2017 года);
"О внесении изменений в постановление акимата города Петропавловска от 1 марта 2017 года № 433 "Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера подушевого финансирования и родительской платы на 2017 год" от 30 июня 2017 года № 1211 (опубликовано 8 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4281 от 2 августа 2017 года).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города, курирующего данную сферу.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
города Петропавловска М. Тасмаганбетов
Приложение
к постановлению акимата
города Петропавловска
от 31 октября 2017 года № 1933
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение, размер родительской платы в дошкольных организациях города Петропавловска Северо-Казахстанской области на 2017 год
город Петропавловск
количество воспитанников организаций дошкольного воспитания и обучения
детский сад
мини-центр
с полным
днем
пребывания
при школе
мини-центр
с неполным
днем
пребывания
при школе
мини-центр с полным
днем
пребывания самостоятельный
мини-центр с неполным
днем
пребывания самостоятельный
1
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Петушок" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"

336
2
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Батыр" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
302 олардан:
19 түзету балалары
3
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Ақ көгершін" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
195
4
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Айгөлек" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
280
5
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Арман" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
320
6
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Гулливер" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
320 олардан:
санаторлық топтан 20 бала
7
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Алпамыс" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны"
64
8
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Балауса" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
80
9
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ивушка" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
294 олардан:
24 баланың сөйлеуі бұзылған
10
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Арай" балабақшасы"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
84
11
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Алтын бесік" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
320
12
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Сәуле" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
150
13
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Нұрсәт" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
320
14
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Солнышко" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
180 олардан:
30 түзету балалары
15
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аленушка" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
100
16
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ласточка" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
95
17
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Салтанат" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны

336
2
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Батыр" коммунального государственного учреждения
"Отдел образования акимата города Петропавловска"
302 из них:
19 коррекционные дети
3
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад
"Ақ көгершiн" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата
города Петропавловска"
195
4
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Айгөлек" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
280
5
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Арман" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
320
6
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Гулливер" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
320 из них:
20 детей санаторной группы
7
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Алпамыс" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
64
8
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Балауса" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
80
9
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Ивушка" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
294 из них:
24 детей
с нарушением речи
10
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Арай" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
84
11
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Алтын бесiк" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
320
12
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Сауле" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
150
13
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Детский сад "Нұрсәт" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
320
14
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Солнышко" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
180 из них:
30 коррекционные дети
15
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Аленушка" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
100
16
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Ласточка" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
95
17
Государственное коммунальное казенное предприятие
"Ясли-сад "Салтанат" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"

14000
10000
48
Жеке кәсіпкер "Няня"
10047
49
Жеке кәсіпкер "Няня"
10047
50
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 2 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
51
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 4 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
12600
52
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 5 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
53
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 7 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
13650
54
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 8 жалпы білім беретін эстетикалық тәрбие орта мектеп-кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
55
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 9 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
56
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Н.К. Крупская атындағы
№ 10 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
57
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 12 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
58
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 13 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
0
59
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 17 ұлттық өркендеу орта мектеп-кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
60
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 23 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
61
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 26 мектеп-балабақша" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"

14000
10000
48
Индивидуальный предприниматель
"Няня"
10047
49
Индивидуальный предприниматель
"Няня"
10047
50
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 2" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
51
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 4" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
12600
52
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 5" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
53
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 7" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
13650
54
"Коммунальное государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа-комплекс эстетического воспитания № 8" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
55
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 9" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
56
"Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 10 имени
Н.К. Крупской" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
57
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 12" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
58
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 13" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
0
59
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа-комплекс национального возрождения № 17" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
60
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 23" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
61
"Коммунальное государственное учреждение
"Школа-детский сад
№ 26" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"

10500
62
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"№ 32 орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
14700
63
"Петропавл қаласы әкімдігінің білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
"Қазақ мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
12600
Ескерту: Бюджеттен қаржыландырылатын бөбекжай топтар (2-ден 3-ке дейінгі жас) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 17 тамыздағы № 615 бұйрығымен бекітілген "Мектепке дейінгі ұйымдарға және сәбилер үйлеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидалардың тамақтану нормалары негізінде, ал тамақтану құны соңғы статистикалық деректерден есептелінеді.
Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың ұйымдастыру-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда баланы ұстау үшін ата-аналар немесе заңды өкілдерінен алынатын ай сайынғы төлемнің мөлшері жасына байланысты емес тамақтануға кететін шығындардың 100 пайызын құрайды.

10500
62
"Коммунальное государственное учреждение
"Средняя школа № 32" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
14700
63
"Коммунальное государственное учреждение "Казахская школа-гимназия" коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата города Петропавловска"
12600
Примечание: Ясельные группы (с 2 до 3 лет) финансируемые из бюджета, рассчитываются на основании норм питания санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к дошкольным организациям и домам ребенка", утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 августа 2017 года № 615, а стоимость питания из последних статистических данных.
Размер ежемесячной оплаты, взимаемой с родителей или законных представителей за содержание ребенка в государственных дошкольных организациях, созданных в организационно-правовой форме коммунальных государственных казенных предприятий, составляет 100 процентов затрат на питание, независимо от возраста.

Жеке меншік мектепке дейінгі ұйымдарда ата-аналардан немесе заңды өкілдерден ақы алу тәртібі мектепке дейінгі ұйымның құрылтайшысымен белгіленеді, мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған ұйымдарды қоспағанда (Қазақстан Республикасы Үкіметінің2013 жылғы 17 мамырдағы № 499 қаулысы). Жеке мектепке дейінгі білім ұйымдарында бекітілген ақы тамақтану үшін көрсетілген.
"Болашақ" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнында, "Ашық Аспан" бөбекжай- бақшасы" жеке меншік білім беру мекемесінде мемлекеттік білім беру тапсырысы балаларға 3 жастан орналастырылды.
Мектепке дейінгі ұйымдарда баланы ұстау үшін ата-аналардан немесе заңды өкілдерден ата-аналар ақысы алынбайды:
"Батыр" балабақшасы", "Болашақ" бөбекжай-бақшасы", "Солнышко" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындарының, "САД СКО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің түзету топтарында;
"Ивушка" балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының сөйлеуі бұзылған топтарында;
"Гулливер" бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, "Чайка" балабақшасы" жеке меншік білім беру мекемесінің санаторлық топтарында.

В частных дошкольных организациях порядок взимания оплаты с родителей или законных представителей устанавливается учредителем дошкольной организации, за исключением тех, в которых размещен государственный образовательный заказ (Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2013 года № 499). Оплата, установленная в частных дошкольных организациях образования, указана за питание.
В государственном коммунальном казенном предприятии "Ясли-сад "Болашак", в частном учреждении образования "Ясли-сад "Ашық Аспан" государственный образовательный заказ размещен на детей в возрасте с 3 лет.
Родительская оплата с родителей или законных представителей за содержание ребенка в дошкольных организациях не берется:
В государственных коммунальных казенных предприятиях "Детский сад "Батыр", "Ясли-сад "Болашак", "Ясли-сад "Солнышко", в товарищество с ограниченной ответственностью "САД СКО" в коррекционных группах;
В государственном коммунальном казенном предприятии "Детский сад "Ивушка" в группах с нарушением речи;
В государственном коммунальном казенном предприятии "Ясли-сад "Гулливер", в частном учреждении образования "Детский сад "Чайка" в санаторных группах.