"2017-2019 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 19 шілдедегі № 15/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 шілдеде № 4272 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4019 болып тіркелді, 2017 жылғы 21 қаңтарда "Көтерілген тың" аудандық газетінде, 2017 жылғы 21 қаңтарда "Нива" аудандық газетінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 281 495,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 319 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 276 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 10 130 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 944 515,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 339 454,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 636 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 17 017 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 381 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 2 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 2 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 67 095,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 67 095,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 17 017 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 381 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 60 459,2 мың теңге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 21 577,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 2 962 мың теңге – оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
2) 1 567 мың теңге – тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) 6 848,5 мың теңге – "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 52 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 8/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 19 июля 2017 года № 15/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 июля 2017 года № 4272
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 8/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4019, опубликовано 21 января 2016 года в районной газете "Көтерілген тың", 21 января 2017 года в районной газете "Нива") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 281 495,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 319 574 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 276 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 130 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 944 515,5 тысячи тенге;
2) затраты – 2 339 454,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 636 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 017 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 10 381 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 67 095,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 67 095,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 17 017 тысяч тенге;
погашение займов – 10 381 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 459,2 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 21 577,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 2 962 тысячи тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 1 567 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3) 6 848,5 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 52 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

4) 1 641 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
5) 8 451 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 3 239 мың теңге сомасында;
көшуге субсидия беруге 1 124 мың теңге сомасында;
жастар іс-тәжірбиесіне 4 088 мың теңге сомасында;
6) 108 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға.";
10-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 344 785 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 2 000 мың теңге – электрондық оқулықтар сатып алуға;
2) 8 505 мың теңге – ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесіне бару үшін Астана қаласына оқушыларды жіберуге;
3) 167 182 мың теңге – Тимирязев ауданының "Тимирязев-Целинное-Докучаево-Тимирязев" КТТМ-54 аудандық маңызы бар автожолының құм-тас төсемін ағымдағы жөндеуге;
4) 723 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
5) 2 781 мың теңге – қоныс аударушылар мен оралмандарға тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге арналған субсидиялар бойынша;
6) 14 070 мың теңге – жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтарға, мобильдік орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
7) 12 763 мың теңге – "Сәбит Мұқанов атындағы Тимирязев жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылыс конструкцияларын күрделі жөндеуге;
8) 11 238 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
9) 108 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
10) 105 848 мың теңге – Солтүстік Қазақстан облысы Есіл топтық су құбырына қоса отыра, ауылдық елді мекендердің сутартқыштарын, бұрғыштарын және таратушы желілерін реконструкциялауға (Тимирязев ауданының Дмитриевка ауылы);
11) 19 567 мың теңге – "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау үшін.";
12-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. Ауданның атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 597 мың теңге сомасында бекітілсін.";

4) 1 641 тысяча тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) 8 451 тысяча тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3 239 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 1 124 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 4 088 тысяч тенге;
6) 108 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов."
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 344 785 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 2 000 тысячи тенге – на приобретение электронных учебников;
2) 8 505 тысяч тенге – для направления учащихся в город Астану для посещения Международной специализированной выставки "ЭКСПО-2017";
3) 167 182 тысячи тенге – на текущий ремонт гравийного покрытия автодороги районного значения КТТМ-54 "Тимирязево-Целинное-Докучаево-Тимирязево" Тимирязевского района;
4) 723 тысячи тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) 2 781 тысяча тенге – субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
6) 14 070 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
7) 12 763 тысячи тенге – на капитальный ремонт строительных конструкций коммунального государственного учреждения "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова";
8) 11 238 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
9) 108 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
10) 105 848 тысяч тенге – на реконструкцию водоводов, отводов и разводящих сетей в сельских населенных пунктах с подключением к Ишимскому групповому водопроводу Северо-Казахстанской области (село Дмитриевка Тимирязевского района);
11) 19 567 тысяч тенге – на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 597 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XV сессиясының төрағасы М. Иванова
Аудандық мәслихаттың
Хатшысы С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2017 жылғы 19 шілдедегі № 15/2 шешіміне
1 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/1 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель XV сессии
районного маслихата М. Иванова
Секретарь
районного маслихата С. Мустафин
Приложение 1
к решению Тимирязевского районного маслихата от 19 июля 2017 года № 15/2
Приложение 1
к решению Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2016 года № 8/1
Бюджет Тимирязевского района на 2017 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

350
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 448
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 948
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
2
Қорғаныс
7 827
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 827
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 887
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 285
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
655
4
Бiлiм беру
1 393 640,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
653
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
653
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 364 735,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 949
003
Жалпы білім беру
1 170 003,8
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
25 939
006
Балаларға қосымша білім беру
41 519
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
556
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
41 210
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 654
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 062
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 320
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
37 374
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28 252
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
28 252
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
118350,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

350
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 448
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 948
003
Капитальные расходы государственного органа
1 500
2
Оборона
7 827
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 827
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3887
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 285
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
655
4
Образование
1 393 640,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
653
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
653
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 364 735,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 949
003
Общеобразовательное обучение
1 170 003,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
25 939
006
Дополнительное образование для детей
41 519
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
556
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
41 210
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 654
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 062
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 320
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37 374
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28 252
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
28 252
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
118350,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)