2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-142-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4351 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4305 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 14 281 333 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 768 049 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 4 896 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 655 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 11 484 733 мың теңге;
2) шығындар – 14 332 028 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6 022 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 430 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 408 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 56 717 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 56 717 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 430 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 408 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 695 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 19.11.2018 № 33-219-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
2. 2018 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2018 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 1 035 390 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне - 73 859 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне - 98 025 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне - 129 588 мың теңге;
Ұзын-ата ауылдық округіне - 59 625 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне - 117 846 мың теңге;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2017 года № 22-142-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 4351. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4305, Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шардаринского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 281 333 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 768 049 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 896 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 655 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 484 733 тысяч тенге;
2) затраты – 14 332 028 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 022 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 430 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 408 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 56 717 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 56 717 тысяч тенге:
поступление займов – 14 430 тысяч тенге;
погашение займов – 8 408 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 695 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2018 № 33-219-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2018 год – 0;
3. Утвердить на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 1 035 390 тысяча тенге, в том числе:
сельский округ им. К.Турысбекова - 73 859 тысяч тенге;
сельский округ Коссеит - 98 025 тысяч тенге;
сельский округ Коксу - 129 588 тысяч тенге;
сельский округ Узуната - 59 625 тысяч тенге;
сельский округ Алатау батыр - 117 846 тысяч тенге;

Қызылқұм ауылдық округіне - 33 234 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне - 58 395 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне - 44 886 мың теңге;
Достық ауылдық округіне - 77 256 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округіне - 73 491 мың теңге;
Шардара қаласына - 269 185 мың теңге;
4. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резервi – 43 622 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
7. "Шардара аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

сельский округ Кызылкум - 33 234 тысяч тенге;
сельский округ Акшенгелди - 58 395 тысяч тенге;
сельский округ Суткент - 44 886 тысяч тенге;
сельский округ Достык - 77 256 тысяч тенге;
сельский округ Жаушыкум - 73 491 тысяч тенге;
город Шардара - 269 185 тысяч тенге;
4. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме – 43 622 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
6. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Государственному учреждению "Аппарат Шардаринского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы Р.Жунускулова
Аудандық мәслихат
хатшысы Б. Муталиев
Шардара аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 22-142-VІ шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Р. Жунускулова
Секретарь районного
маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 21 декабря
2017 года № 22-142-VІ
Районный бюджет на 2018 год