"Семей қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 21/129-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5364 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 32/212-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 21.12.2018 № 32/212-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5341 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 580 543,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 160 074,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 99 418,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 170 827,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 150 223,5 мың теңге;
2) шығындар – 42 830 482,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 361 931,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 367 302,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 371,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 453 699,6 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 763 699,6 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 310 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 065 569,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 065 569,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 22.02.2018 № 23/143-VI, 27.04.2018 № 25/159-VI, 15.06.2018 № 27/174-VI; 06.09.2018 № 28/180-VI; 29.11.2018 № 30/193-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Семей қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 377 927,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 29.11.2018 № 30/193-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

"О бюджете города Семей на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 21/129-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5364. Утратило силу - решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 32/212-VI.
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Семей ВосточноКазахстанской области от 21.12.2018 № 32/212-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5341), маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 580 543,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 17 160 074,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 99 418,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 170 827,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 150 223,5 тысяч тенге;
2) затраты – 42 830 482,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 361 931,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 367 302,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 371,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 453 699,6 тысяч тенге:
Приобретение финансовых активов – 763 699,6 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 310 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 065 569,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 065 569,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22.02.2018 № 23/143-VI, от 27.04.2018 № 25/159-VI, от 15.06.2018 № 27/174-VI ; от 06.09.2018 № 28/180-VI; от 29.11.2018 № 30/193-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Семей – 377 927,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 30/193-VI (вводится в действие с 01.01.2018).

3. 2018 жылға арналған әлеуметтік салық және жеке табыс салығы бойынша табысты бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 6 маусымдағы № 20/233-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 16/176-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5648 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 98,5 пайыз атқарылуға алынсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 15.06.2018 № 27/174-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 - тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлщерлемелермен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
6. Қалалық бюджетте ауылдық округтерге берілетін субвенция 134 868,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
"Знаменка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі– 51 993,0 мың теңге;
"Ертіс ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі– 15 208,0 мың теңге;
"Новобаженово ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 16 194,0 мың теңге;
"Озерки ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 16 937,0 мың теңге;
"Приречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 17 312,0 мың теңге;
"Шульбинск кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 17 224,0 мың теңге;

3. Принять к исполнению на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу и индивидуальному подоходному налогу в размере 98,5 процентов, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 июня 2018 года № 20/233-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 16/176-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5648).
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 15.06.2018 № 27/174-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим образования и культуры, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области образования и культуры, являющиеся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяются местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Учесть в городском бюджете субвенцию, передаваемую в сельские округа в сумме 134 868,0 тысяч тенге, в том числе:
Государственное учреждение "Аппарат акима Знаменского сельского округа" - 51 993,0 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Иртышского сельского округа" - 15 208,0 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Новобаженовского сельского округа" - 16 194,0 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Озерского сельского округа" - 16 937,0 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Приречного сельского округа" - 17 312,0 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шульбинск" - 17 224,0 тысяч тенге.

7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
10. Бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 9, 10, 11 – қосымшаларға сәйкес ескерілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2018 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
9. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложеним 6, 7, 8.
10. Учесть в бюджете трансферты органам местного самоуправления согласно приложениям 9, 10, 11.

159 200,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 603 540,6
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 603 540,6
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
456 289,9
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 455,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
60 000,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
66 754,7
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
297 166,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
99 005,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
163 757,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
220 957,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
154 428,5
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76 726,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
126 823,9
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
126 823,9
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 885,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
122 938,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 154 354,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 900 636,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 616 444,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 996 837,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 557 553,4
07
1
467
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
54 802,0
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
7 251,9
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
284 192,2
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

159 200,0
2
Социальная помощь
1 603 540,6
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 603 540,6
004
Программа занятости
456 289,9
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 455,0
007
Оказание жилищной помощи
60 000,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
66 754,7
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
297 166,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
99 005,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163 757,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
220 957,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
154 428,5
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76 726,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
126 823,9
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
126 823,9
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 885,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
122 938,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 154 354,7
1
Жилищное хозяйство
6 900 636,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 616 444,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 996 837,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 557 553,4
07
1
467
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
54 802,0
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 251,9
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
284 192,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 29.11.2018 № 30/193-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
№
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 " Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер "
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.11.2018 № 30/193-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
тысяч тенге
№
Наименование сельского округа, поселка
Всего
в том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах"
022 "Капитальные расходы государственного органа"