2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 17-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5008 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 наурыздағы № 30-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 28.03.2019 № 30-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32 409 366 мың теңге:
салықтық түсімдер – 20 101 417 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209 298 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 707 779 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 390 872 мың теңге;
2) шығындар – 33 562 501 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 406 444 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 406 444 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 559 579 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 559 579 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 406 444 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 375 221 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 528 356 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 14.12.2018 № 27-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық маслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы №15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Батыс Қазақстан облыстық әділет департаментінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда №4984 болып тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4,5 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы басшылыққа алынсын.

О городском бюджете на 2018-2020 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 15 декабря 2017 года № 17-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2017 года № 5008. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 марта 2019 года № 30-6
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28.03.2019 № 30-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 409 366 тысяч тенге:
налоговые поступления – 20 101 417 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 209 298 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 707 779 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 390 872 тысячи тенге;
2) затраты – 33 562 501 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 406 444 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 6 406 444 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 559 579 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 559 579 тысяч тенге:
поступления займов – 6 406 444 тысячи тенге;
погашение займов – 1 375 221 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 528 356 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в городской бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" от 30 ноября 2017 года, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированный департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 декабря 2017 года №4984) согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы".

4. 2018 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 69,2%;
2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 69,2%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 4 662 743 мың теңге:
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 4 405 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 5 806 мың теңге;
жастар практикасына – 29 163 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 5 864 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 93 425 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 22 784 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 45 731 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 68 511 мың теңге;
үй жағдайында және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 22 289 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 8 462 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 6 844 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 9 051 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 30 732 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 392 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 636 536 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 913 036 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 690 782 мың теңге;

4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2018 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 69,2%;
2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 69,2%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 4 662 743 тысячи тенге:
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 4 405 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 5 806 тысяч тенге;
на молодежную практику – 29 163 тысячи тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 5 864 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 93 425 тысяч тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 22 784 тысячи тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 45 731 тысяча тенге;
на выплату адресной социальной помощи – 68 511 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 22 289 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 8 462 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 6 844 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 9 051 тысяча тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 30 732 тысячи тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 392 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 636 536 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 913 036 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 481 тысяча тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 690 782 тысячи тенге;

ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 68 449 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 728 129 мың теңге:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 785 212 мың теңге;
облыстық мектептерге жаңартылған білім бағдарламасы бойынша оқушыларды оқыту үшін жиынтықтағы компьютер сатып алуға – 9 900 мың теңге;
"Білім беруге интерактивті құралдар. Мұғалімге қажетті технологиялар" тренингіне мұғалімдерді жолдауға және "Академия" педагогикалық шеберлік виртуалды лабораториясы" білім берудегі онлайн порталына жазылуға – 7 425 мың теңге;
шағын жинақталған мектептерге Bilimbook компьютер-трансформер контентін сатып алуға – 2 200 мың теңге;
Орал қаласының білім беру бөлімінің "№19 орта жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 200 473 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 25 164 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 26 504 мың теңге;
жастар практикасына – 35 380 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 304 156 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 370 636 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 453 559 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 497 225 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 219 587 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамыту – 27 250 мың теңге;
қуаты 25 МВА трансформатор сатып алуға – 163 710 мың теңге;
аула аумағын абаттандыруға – 432 587 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 481 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 811 мың теңге;
Зачаган кенті Сарытау шағынауданында 900 орындық жаңа орта жалпы білім беретін мектепті ұстауға – 59 922 мың теңге;
облыс мектептерінде информациялық-технологиялық сыныптар ашуға – 3 320 мың теңге;
Орал қаласының №44 мектеп-гимназиясына "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын бөлуге – 22 627 мың теңге;
Орал қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің күрделі шығыстарына – 80 000 мың теңге;

на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 68 449 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 4 728 129 тысяч тенге:
на приобретение учебников в связи с введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 785 212 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров в комплекте для школ области для обучения учебников по обновленной программе – 9 900 тысяч тенге;
для направления учителей области на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия" – 7 425 тысяч тенге;
на приобретение контента компьютера-трансформера Bilimbook для малокомплектных школ области – 2 200 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средней образовательной школы №19" отдела образования города Уральска – 200 473 тысячи тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 25 164 тысячи тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 26 504 тысячи тенге;
на молодежную практику – 35 380 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 1 304 156 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 370 636 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 453 559 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 497 225 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 219 587 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 27 250 тысяч тенге;
на приобретение трансформатора мощностью 25 МВА – 163 710 тысяч тенге;
на благоустройство дворовых территорий – 432 587 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 481 тысяча тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 811 тысяч тенге;
на содержание новой средней общеобразовательной школы на 900 мест в микрорайоне Сарытау поселка Зачаганск – 59 922 тысячи тенге;
на открытие информационно-технологических классов в школах области – 3 320 тысяч тенге;
на выделение гранта "Лучшая организация среднего образования" школе-гимназии №44 города Уральска – 22 627 тысяч тенге;
на капитальные расходы отдела жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Уральска – 80 000 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 6 406 444 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға, құрылысқа – 1 487 407 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 4 919 037 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 14.12.2018 № 27-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы сомасы 779 812 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 24.10.2018 № 26-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте 28 604 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 30.03.2018 № 20-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте кенттік бюджеттерге облыстық және қалалық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 110 967 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды кенттік бюджеттерге бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 30.03.2018 № 20-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал калалық мәслихатының 14.12.2018 № 27-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Жылдар бойынша бөлінген абсолютті көріністегі 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеттен кенттік, селолық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері белгіленсін:
1) 2018 жылға 129 789 мың теңге сомада, оның ішінде:
Круглоозерный кенті – 70 084 мың теңге;
Желаев селолық округі – 59 705 мың теңге;
2) 2019 жылға 272 508 мың теңге сомада, оның ішінде:
Зашаған кенті – 120 708 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 85 479 мың теңге;
Желаев селолық округі – 66 321 мың теңге;
3) 2020 жылға 291 955 мың теңге сомада, оның ішінде:
Зашаған кенті – 128 263 мың теңге;
Круглоозерный кенті – 91 436 мың теңге;
Желаев селолық округі – 72 256 мың теңге;
9. 2018 жылға арналған қалалық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.

бюджетные кредиты в общей сумме 6 406 444 тысячи тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 487 407 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 4 919 037 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства в общей сумме 779 812 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 24.10.2018 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 28 604 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2018 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-2. "Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселков, выделяемые за счет средств областного и городского бюджетов в общей сумме 110 967 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2018 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Установить объемы субвенции, передаваемой из городского бюджета бюджетам поселков, сельских округов на 2018-2020 годы в абсолютном выражении с разбивкой по годам:
1) на 2018 год в сумме 129 789 тысяч тенге, в том числе:
Поселок Круглоозерный – 70 084 тысячи тенге;
Желаевский сельский округ – 59 705 тысяч тенге.
2) на 2019 год в сумме 272 508 тысяч тенге, в том числе:
поселок Зачаганск – 120 708 тысяч тенге;
поселок Круглоозерный – 85 479 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 66 321 тысяча тенге.
3) на 2020 год в сумме 291 955 тысяч тенге, в том числе:
поселок Зачаганск – 128 263 тысячи тенге;
поселок Круглоозерный – 91 436 тысяч тенге;
Желаевский сельский округ – 72 256 тысяч тенге.
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в городской бюджет на 2018 год не предусматриваются.

10. 2018 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 10 976 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 14.12.2018 № 27-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
14. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в размере 10 976 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающими в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2018 года.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
13. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
14. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.