Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының техникалық қызмет көрсетуді және жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлердің жүктеме нормативтері мен санын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16515 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 25) тармақшасына, сондай-ақ 2014 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 16-бабы 40-1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының техникалық қызмет көрсетуді және жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлердің жүктеме нормативтері мен саны қоса берілген қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (Қ.Ә. Сұлтанбаев) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаздағы және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Б.Б. Бисенқұловқа, Тыл департаментіне (Қ.Ә. Сұлтанбаев) және Кадр жұмыс департаментіне (А.Ү. Әбдіғалиев) жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
__________________ Т. Дүйсенова
201_ ж. "____"________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы № 86
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының техникалық қызмет көрсетуді және жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлердің жүктеме нормативтері мен саны
Лауазымдардың тізбесі
Жүктеме нормативтері мен саны
Механик (электромеханикалық жүйелер мен жабдықтарға қызмет көрсету бойынша)
ІІМ орталық аппаратына 1 бірлік
Қойма меңгерушісі (шаруашылық, сантехникалық және электротехникалық тауарлар, құрылыс материалдарының қоймасы)
ІІМ орталық аппаратына 1 бірлік
Қойма меңгерушісі (заттай мүлiк)
ІІМ орталық аппаратына 1 бірлік
Қойма меңгерушісі (кеңсе тауарларының, құрылғылардың және шығыс материалдарының қоймасы)
ІІМ орталық аппаратына 1 бірлік
Коммуналдық-пайдалану қызметінің бастығы
Ішкі істер министрлігінің Алматы қаласындағы өкілдігіне 1 бірлік
Құрылыс жайлар мен құрылыстарды түгендеу технигі
Бөлініс орналасқан әрбір жеке аумағына 1 бірлік
Шаруашылық меңгерушісі
Бар ғимарат кешенінің және оған жататын құрылыстар мен аумақтарына 1 бірлік
Басшының хатшысы (1-ші басшы, оның орынбасарлары, аппарат басшысы, құрылымдық бөлімшенің басшысы (департамент, дербес басқарма)

Об утверждении нормативов нагрузки и численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16515
В соответствии с подпунктом 40-1) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, а также с подпунктом 25) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" от 23 апреля 2014 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы нагрузки и численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Султанбаев К.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстангенерал-майора полиции Бисенкулова Б.Б., Департамент тыла (Султанбаев К.А.) и Департамент кадровой работы (Абдигалиев А.У.).
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
СОГЛАСОВАН
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
______________Т. Дуйсенова
9 февраля 2018 года
УТВЕРЖДЕН
Приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года
№ 86
Нормативы нагрузки и численности работников,
обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование
органов внутренних дел Республики Казахстан
Перечень должностей Нормативы нагрузки и численности
Механик (по обслуживанию электромеханических систем и оборудования)
1 единица на центральный аппарат МВД
Заведующий складом (склада хозяйственных, сантехнических и электротехнических товаров, строительных материалов)
1 единица на центральный аппарат МВД
Заведующий складом (вещевого имущества)
1 единица на центральный аппарат МВД
Заведующий складом (склада канцелярских товаров, принадлежностей и расходных материалов)
1 единица на центральный аппарат МВД
Начальник коммунально-эксплуатационной службы в г.Алматы
1 единица на представительство Министерства внутренних дел в г. Алматы
Техник по инвентаризации строений и сооружений
1 единица на каждую отдельную территорию дислокации подразделений
Заведующий хозяйством
1 единица
при наличии комплекса зданий и относящихся к ним строений и территорий
Секретарь руководителя (1-й руководитель, его заместители, руководитель аппарата, руководитель структурного подразделения (департамент, самостоятельное управление)

Басшыға 1 бірлік (қабылдау бөлмесіне 1 бірлік)
Қызметтік үй-жайлар тазалаушысы
Жинайтын аумақтың 250 шаршы метріне 1 бірлік
Өндірістік үй-жайлар тазалаушысы
Жинайтын аумақтың 900 шаршы метріне 1 бірлік
Аумақты тазалаушы (аула тазалаушысы)
Жинайтын аумақтың 3000 шаршы метріне 1 бірлік
Бағбан
30000 шаршы метріне 1 бірлік
Ағаш ұстасы
Ғимараттың жалпы аумағының 10000 шаршы метріне 1 бірлік
Слесарь-сантехник
Ғимараттың жалпы аумағының 5000 шаршы метріне 1 бірлік
Электр жабдықтарын жөндеу мен қызмет көрсету бойынша электромонтер
Ғимараттың жалпы аумағының 2700 шаршы метріне 1 бірлік
Ғимараттар, құрылыстар мен жабдықтарды ағымдағы жөндеу мен қызмет көрсету бойынша жұмысшы
Ғимараттың жалпы аумағының 10000 шаршы метріне 1 бірлік
Бақылау-өлшеу жабдықтары және автоматика жөніндегі слесарь
Ғимараттың жалпы аумағының 5500 шаршы метріне 1 бірлік
Электрлі-газ пісіруші
Ғимараттың жалпы аумағының 100000 шаршы метріне 1 бірлік
Ағаш шебері
Жиһаздың 1250 бірлігіне қызмет көрсетуге 1 бірлік
Лифтер
Лифтілерді дербес пайдалану кезінде 1 бекетке ауысымда 1 бірлік
Гардеробшы
Гардеробқа 1 бірлік, гардеробтағы орын саны 500-ден артықболғанда қосымша 1 бірлік
Инспектор (өткізу режимінің, өткізу бюросының), келушілерді есепке алу және тіркеу техниктері
8 сағаттық жұмыс кестесі кезінде постқа 1,57 бірлік
12 сағаттық жұмыс кестесі кезінде постқа 2,35 бірлік
16 сағаттық жұмыс кестесі кезінде постқа 3,14 бірлік
24 сағаттық тәулік бойы жұмыс кестесі кезінде постқа 4,7 бірлік
Кір жуу бойынша машинист
ІІМ орталық аппаратына 1 бірлік
Комендант
Жеке тұрған бір ғимаратқа және оған жататын құрылыстар мен аумақтарға 1 бірлік
Механизатор, тракторшы
Арнайы техника жұмысының жылына 612 мото-сағатына немесе нарядта болудың 900 машина-сағатына 0,5 бірлік
Аккумуляторшы, вулканизаторшы, шина жөндеушісі, автомобильдерді жөндеу бойынша слесарь, жол-құрылыс машиналары мен тракторларын жөндеу бойынша слесарь, отын арматурасы бойынша слесарь, инжекторды жуу бойынша слесарь, слесарь-шанақшы, агрегат цехының слесарі, токарь, автоэлектрик, электрлік-газ пісіруші, моторист, мысшы, диагностика жүйесінің және геометриялық параметрлер операторы, автокөлікті қабылдау және тапсыру бойынша жұмысшы, шанақшы-сырлаушы, тежегіш дискілерін қашап өңдеу бойынша слесарь, жүк автомобильдерінің слесарь моторисі
Түрлері бойынша:
Кіші және орта сыныпты автомобиль – 1 млн. км жүрген жолға 2 бірл.;
Барлық сыныпты автобустар – 1 млн. км жүрген жолға 4,7 бірл.;
Бортты автомобиль – 1 млн. км жүрген жолға 2,7 бірл;
трактор жәнешағын тиегіштер – 10 мың мото-сағатқа 1,32 бірл.
Көлік жуу операторы
Жуу қондырғысы бар болғанда автокөлік шаруашылығына 1 бірлік
Жылжымалы құрамның жуушы-тазалаушысы

1 единица на руководителя (1 единица в приемную)
Уборщик служебных помещений
1 единица на 250 квадратных метров
убираемой площади
Уборщик производственных помещений
1 единица на 900 квадратных метров
убираемой площади
Уборщик территорий (дворник)
1 единица на 3000 квадратных метров
убираемой площади
Садовник
1 единица на 30000 квадратных метров
Плотник
1 единица на 10000 квадратных метров общей площади здания
Слесарь-сантехник
1 единица на 5000 квадратных метров общей площади здания
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
1 единица на 2700 квадратных метров общей площади здания
Рабочий по обслуживанию и текущему ремонту зданий, сооружений и оборудования
1 единица на 10000 квадратных метров общей площади здания
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике
1 единица на 5500 квадратных метров общей площади здания
Электрогазосварщик
1 единица на 100000 квадратных метров общей площади здания
Столяр
1 единица на обслуживание 1250 единиц мебели
Лифтер
1 единица в смену на 1 пост
при самостоятельном пользовании лифтами
Гардеробщик
1 единица на гардероб, дополнительно 1 единица при количестве мест в гардеробе свыше 500
Инспектор (пропускного режима, бюро пропусков), техники по учету и регистрации посетителей
1,57 единиц на пост при 8 часовом графике работы;
2,35 единица на пост при 12 часовом графике работы;
3,14 единица на пост при 16 часовом графике работы;
4,7 единица на пост при 24 часовом круглосуточном графике работы
Машинист по стирке белья
1 единица на центральный аппарат МВД
Комендант
1 единица на одно отдельно стоящее здание и относящихся к ним строений и территорий
Механизатор, тракторист
0,5 единицы на 612 мото-часов работы специальной техники в год или 900 машино-часов пребывание в наряде
Аккумуляторщик, вулканизаторщик, монтировщик шин, слесарь по ремонту автомобилей, слесарь по ремонту дорожно-строительных машин и тракторов, слесарь по топливной арматуре, слесарь по промывке инжектора, слесарь-кузовщик, слесарь агрегатного цеха, токарь, автоэлектрик, электрогазосварщик, моторист, медник, оператор линии диагностики и геометрии параметров, рабочий по приемке и сдачи автотранспорта, кузовщик-маляр, слесарь по расточке тормозных дисков, слесарь моторист грузовых автомобилей
По видам:
автомобиль малого и среднего класса –
2 ед. на 1 млн. км пробега;
автобусы всех классов – 4,7 ед. на 1 млн. км пробега;
бортовой автомобиль – 2,7 ед. на 1 млн. км пробега;
трактора и минипогрузчики – 1,32 ед. на 10 тыс. мото-часов
Оператор автомойки
1 единица на автотранспортное хозяйство при наличии моечной установки
Мойщик-уборщик подвижного состава

Жылжымалы құрамның 1 бірлігіне 0,035 бірл.
Ат күтуші
5-10 қызметтік жылқыға 1 бірлік
Қызметтік иттер бастаушысы
20 қызметтік итке 1 бірлік
Қызметтік иттер асханасының аспазшысы
Кинологиялық қызмет орталығына 1 бірлік
Фельдшер, медбике
Жүргізуші құрамының саны 50 адамға дейінгі автокөлік шаруашылығына 0,5 бірлік;
Жүргізуші құрамының саны 50 адамнан асқан автокөлік шаруашылығына 1 бірлік
Фельдшер
Уақытша ұстау изоляторына 1 бірлік
Кастелянша
Уақытша ұстау изоляторына 1 бірлік
Дезинфектор
Уақытша ұстау изоляторына 51 орынға дейінгі толтыру лимитінде 0,5 бірлік;
Уақытша ұстау изоляторына 51 орыннан астам толтыру лимитінде 1 бірлік
Баспахана бастығы
1 бірлік
Техникалық редактор
1 бірлік
Түптеуші
3 бірлік
Баспашы
1 бірлік
Технолог
1 бірлік
Көркемдік редактор
1 бірлік

0,035 ед. на 1 единицу подвижного состава
Конюх
1 единица на 5-10 служебных лошадей
Вожатый служебных собак
1 единица на 20 служебных собак
Повар кухни служебных собак
1 единица на центр кинологической службы
Фельдшер, медсестра
0,5 единицы на автотранспортное хозяйство при численности водительского состава до 50 человек;
1 единица на автотранспортное хозяйство при численности водительского состава свыше 50 человек
Фельдшер
1 единица на изолятор временного содержания
Кастелянша
1 единица на изолятор временного содержания
Дезинфектор
0,5 единицы на изолятор временного содержания при лимите наполнения до 51 места;
1 единица на изолятор временного содержания при лимите наполнения свыше 51 места
Начальник типографии
1 единица
Технический редактор
1 единица
Переплетчик
3 единицы
Печатник
1 единица
Технолог
1 единица
Художественный редактор
1 единица