Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың нысанын, құрылымын және форматын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 301 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16587 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2021 № 548 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабының 3-тармағына және 349-бабының 26-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2021 № 548 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидасы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы және форматы.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар
не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың
есеп-қисаптың нысаны
Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисап нысанның негізгі парақғы

Об утверждении структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также Правил ее заполнения и внесения в нее изменений (дополнений)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2018 года № 16587.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра финансов РК от 09.06.2021 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 9 и пунктом 26 статьи 349 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2021 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, и внесения в нее изменений (дополнений), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) структуру и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 301
Форма расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа
Основной лист расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа

1. Есептің түрі
2. Қосымша парақ
3. Анықтама нөмірі
4. Төлеуші
4.1. Салық төлеушініңжеке нөмірі
5. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімі
6. Төлем бағамы
6.1.АҚШ долларның бағамы
6.2. Еуро бағамы
7. Тауар туралы мәлімет
7. 1. Алдыңғы жолаушы кедендік декларациясы /өзге құжаттар
7.2. Жалпы салмағы (кг)
7.3. Жалпы құны теңгемен
7.4. Жалпы құн АҚШ долларымен
7.5. Жалпы құн еурода
7.6. Тауардың атауы және сипаттамасы
7.7. Тауардың коды
7.8. Тауардың салмағы (кг)
7.9. Саны
7.10. Өзге ақпарат
8. Тауардың құны
8.1. теңгемен
8.2.АҚШ долларында
8.3.еурода
9. Платежи
9.1. Түрі
9.2. Негізгі есептеу
9.3. Мөлшерлеме
9.4. Есептелген сомасы
9.5. Төлем тәсілі
9.6. Төлемнің егжей-тегжейлігі
9.7. Барлық төлеуге жататындар
Цифрмен
Жазумен
10. лауазымды тұлғаның Тегі аты әкесінің аты
11. Лауазымды тұлғаның қолы
М.О.
Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисап нысанның қосымша парақғы
7.6. Тауардың атауы және сипаттамасы
7.7. Тауардың коды
7.8. Тауардың салмағы (кг)
7.9. Саны
7.10. Өзге ақпарат
8. Тауардың құны
8.1. теңгемен
8.2. АҚШ долларында
8.3. еурода
9. Төлемдер
9.1. Түрі
9.2. Негізгі есептеу
9.3. Мөлшерлеме
9.4. Есептелген сомасы
7.6. Тауардың атауы және сипаттамасы
7.7. Тауардың коды
7.8. Тауардың салмағы (кг)
7.9. Саны
7.10. Өзге ақпарат
8. Тауардың құны
8.1. теңгемен
8.2. АҚШ долларында
8.3. еурода
9.Төлемдер
9.1. Түрі
9.2. Негізгі есептеу
9.3. Мөлшерлеме
9.4. Есептелген сомасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың
есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидалары (бұдан әрі – қағида) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 349-бабы 26-тармағына сәйкес әзірленген және бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың (бұдан әрі – есеп) толтыру тәртібін, сондай-ақ оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2021 № 548 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Тип расчета
2. Добавочный лист
3. Справочный номер
4. Плательщик
4.1. индивидуальный номер налогоплательщика
5. Срок уплаты таможенных пошлин, налогов
6. Валюта платежа
6.1. Курс доллара США
6.2. Курс евро
7. Сведения о товаре
7. 1 Предшествующая пассажирская таможенная декларация/иные документы
7.2. Общий вес (кг)
7.3. Общая стоимость в тенге
7.4. Общая стоимость в долларах США
7.5. Общая стоимость в евро
7.6. Наименование и описание товара
7.7. Код товара
7.8. Вес товара (кг)
7.9. Количество
7.10. Иная информация
8. Стоимость товаров
8.1. в тенге
8.2. в долларах США
8.3. в евро
9. Платежи
9.1. Вид
9.2. Основа начисления
9.3.Ставка
9.4. Исчисленная сумма
9.5.Способ платежа
9.6.Подробности уплаты
9.7. Всего подлежит уплате
цифрами
прописью
10. Фамилия имя отчество должностного лица
11. Подпись должностного лица
М.П.
Добавочный лист расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа
7.6. Наименование и описание товара
7.7.Код товара
7.8. Вес товара (кг)
7.9. Количество
7.10. Иная информация
8. Стоимость товаров
8.1. в тенге
8.2. в долларах США
8.3. в евро
9.Платежи
9.1. Вид
9.2. Основа начисления
9.3. Ставка
9.4. Исчисленная сумма
7.6. Наименование и описание товара
7.7. Код товара
7.8. Вес товара (кг)
7.9. Количество
7.10. иная информация
8. Стоимость товаров
8.1. в тенге
8.2. в долларах США
8.3.в евро
9.Платежи
9.1. Вид
9.2. Основа начисления
9.3. Ставка
9.4. Исчисленная сумма
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 301
Правила
заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа и внесения в нее изменений (дополнений)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа и внесения в нее изменений (дополнений) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 26 статьи 349 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа (далее – расчет), а также порядок внесения в него изменений (дополнений).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2021 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Есеп осы бұйрықпен бекітілген нысан есебі бойынша қағаз тасымалдағышында толтырылады және А4 форматы қағазында, 2 (екі) данада жасалады.
3. Есепте өшірулерге және түзетулерге жол берілмейді.
4. Есепті мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) толтырады.
5. Егер қағаз тасымалдағышындағыбір есепте бірден артық тауарға бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждарды, салықтарды (бұдан әрі – кедендік баждар, салықтар) есептеу туралы мәліметтер көрсетілсе, есептің негізгі парағын толықтыруда қосымша парақ қолданылады.
Есептің қосымша парағында бір тауарға қатысты кедендік баждарды, салықтарды есептеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
Есептің қосымша парағында 2 (екі) артық емес тауарға кедендік баждарды, салықтарды есептеу туралы мәліметтері көрсетіледі.
6. Есептің бірінші данасы лауазымды тұлға есепті толтырған мемлекеттір кірістер органдарында сақталады, мемлекеттік кірістер органдарының мөрімен куәландырылған екінші данасы, төлеушіге беріледі.
7. Осы бұйрыпен бекітілген, есептің құрлымына сәйкес есеп электрондық құжат түрінде толтырылады. Бұл ретте электрондық құжат түріндегі есеп есепті автоматтандырылған түрде өңдеу үшін қажетті техникалық сипаттағы мәліметті қамтиды. Осындай мәліметтер мемлекетттік кірістер органдараның ақпараттық жүйесінде құрылады немесе техникалық мүмкіндіктердің болмаған жағдайында лауазымды тұлғалар көрсетеді. Көрсетілген мәліметтердің құрылымы электрондық құжат түріндегі есеп құрылымында айқындалады.
Электрондық құжат түрінде есептің көшірмесі бастып шығарылған кезде техникалық сипаттағы мәлімет көрсетілмейді.
8. Бір есепте:
бір тұлғада кедендік баждар, салықтарды төлеу бойынша міндеттері туындаған;
Кодекстің 351-бабының 6, 7 және 15-тармақтарында көзделген бір жағдайдың туындауында байланысты кедендік баждар, салықтарды төлеу бойынша міндеттер орындауға жататын тауарларға қатысты кедендік баждардың, салықтардың есебі туралы мәліметтер қөрсетіледі.
9. Есепті толтыру кезінде кеден мақсаты үшін пайдаланылатын анықтамалықтар және жіктеуіштер қолданылады.
10. Есепте 7-бағынының 7.6-кіші бағанын толтыру үшін көзделген тәртіппен, Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес бір кодпен жіктелетін тауарларға қатысты кедендік баждар, салықтар есептеледі.
11. ЕАЭО СЭҚ ТН әр түрлі кодымен жіктелетін тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды есептеу, қосымша парақтың 7-бағынының 7.6-кіші бағамында осындай тауарлар туралы мәлімет көрсетіледі.

2. Расчет на бумажном носителе заполняется по форме расчета, утвержденных настоящим приказом и составляется на листах бумаги формата А4 в 2 (двух) экземплярах.
3. В расчете наличие подчисток и помарок не допускается.
4. Расчет заполняется должностным лицом органов государственных доходов (далее – должностное лицо).
5. Если в одном расчете на бумажном носителе указываются сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа (далее – таможенные пошлины, налоги), более чем на один товар, в дополнение к основному листу расчета используются добавочные листы.
В основном листе расчета указываются сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов в отношении одного товара.
В одном добавочном листе расчета указываются сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов не более чем 2 (двух) товаров.
6. Первый экземпляр расчета хранится в органах государственных доходов, должностное лицо которого заполнило расчет, второй экземпляр, заверенный печатью органа государственных доходов, выдается плательщику.
7. Расчет в виде электронного документа заполняется в соответствии со структурой расчета, утвержденной настоящим приказом. При этом расчет в виде электронного документа содержит сведения технического характера, необходимые для автоматизированной обработки расчета. Такие сведения формируются информационной системой органов государственных доходов либо в случае отсутствия технической возможности – должностным лицом. Состав указанных сведений определяется в структуре расчета в виде электронного документа.
Сведения технического характера не отображаются при распечатывании бумажной копии расчета в виде электронного документа.
8. В одном расчете подлежат указанию сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, по которым:
обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов возникла у одного лица;
обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению в связи с наступлением одного из случаев, предусмотренных в пунктах 6, 7 и 15 статьи 351 Кодекса.
9. При заполнении расчета применяются справочники и классификаторы, используемые для таможенных целей.
10. В расчете таможенные пошлины, налоги в отношении товаров, классифицируемых в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), исчисляются одним кодом и отражаются в подграфе 7.6 графы 7 расчета.
11. При исчислении таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, классифицируемых различными кодами ТН ВЭД ЕАЭС, сведения о таких товарах отражаются в добавочных листах в подграфе 7.6 графы 7 расчета.

12. 1-бағанда есеп түрінің коды мынадай құрылымда:
ПП/ХХ,
мұнда:
1) "ПП" жеке пайдалануға арналған таураларды өткізу мақсатында екі таңбалы әріптік кодын білдіреді және осындай мәнді қабылдайды:
"ТС" - егер есеп жеке пайдалануға арналған уақытша әкелінген көлік құралдарына қатысты толтырылса,Кодекстің 351-бабы 6-тармағында белгіленген мән-жайлар басталған кезде кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндет орындауға жатады;
"ОУ" - егер есеп кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып әкелінген жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты толтырылса, Кодекстің 351-бабы 7-тармағына сәйкес белгіленген кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып әкелу шарттарын және (немесе) осындай тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді бұзу әрекеттері жасалған жағдайда, төлеу бойынша міндет орындауға жатады;
"ВХ" - егер есеп Кодекстің 342-бабы 2-тармағында көрсетілген жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларына қатысты толтырылса, Кодекстің 351-бабы 15-тармағында көрсетілген мән-жайлар басталған кезде уақытша сақтау кезінде төлеу бойынша міндет орындауға жатады;
2) "ХХ" Еузаиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу кезіндепайдаланылған көлік түрініңекі таңбалы цифрлы кодын білдіреді және "Кедендік декларацияны толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бектіліген (бұдан әрі - № 378 шешім), көлік түрінің жіктеуіштеріне және тауарларды тасымалдауға сәйке мәні қолданылуы мүмкін есеп түрінің коды көрсетіледі.
13. 2-бағанда есептің негізгі парағына қосымша парақтардың саны көрсетіледі. Егер есептің негізгі парағына қосымша парақ толтырылмаса, есептің бағанында сызықша қойылады.
Әрбір қосымша парақта оның реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте есеп толассыз болып табылады және есептің негізгі парағынан басталады.
14. 3-баған есептің тіркеу нөмірі көрсетіледі, ол мынадай схема бойынша құрылады:
1-элемент – мемлекеттік кірістер органдарының бес цифрлы коды;
2-элемент – есепті толтырған күні, айы, күнтізбелік жылдың саңғы екі цифры форматында;
3-элемент – есептің тіркеу журналы бойынша берілген, есептің реттік нөмірі (бір күнтізбелік жыл ішінде толассыз нөмілеудің 0000001 басталатынын ескере отырып);
4-элемент – есепті бірінші рет толтырғанда реттік "01" нөмірі көрсетіледі.
Көрсетілген элеметтер:
қағаз тасымалдағышындағы нөмірлерінің барлық элементтері "/" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі, элементтер арасында бос орынның болуына жол берілмейді.
Мысалы:
Электрондық құжат түріндегі есеп құрылымының тиісті деректемелерінде көрсетіледі.

12. В графе 1 указывается код типа расчета следующей структуры:
ПП/ХХ,
где:
"ПП" представляет собой двузначный буквенный код цели перемещения товаров для личного пользования и принимает значения:
"ТС" - если расчет заполняется в отношении временно ввезенных транспортных средств для личного пользования, по которым обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению при наступлении обстоятельств, установленных пунктом 6 статьи 351 Кодекса;
"ОУ" - если расчет заполняется в отношении товаров для личного пользования, ввезенных с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, обязанность по уплате которых, подлежит исполнению, в случае совершения действий в нарушение установленных пунктом 7 статьи 351 Кодекса условий ввоза с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами;
"ВХ" - если расчет заполняется в отношении товаров для личного пользования физических лиц, указанных в пункте 2 статьи 342 Кодекса, обязанность по уплате которых при временном хранении подлежит исполнению при наступлении обстоятельств, указанных в пункте 15 статьи 351 Кодекса;
"ХХ" представляет собой двузначный цифровой код вида транспорта, использованного при перемещении товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, и принимает значения в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее – Решение № 378).
13. В графе 2 указывается при необходимости количество добавочных листов к основному листу расчета. Если добавочные листы к основному листу расчета не заполняются, в графе расчета ставится прочерк.
В каждом добавочном листе указывается его порядковый номер, при этом счет является сквозным и начинается с основанного листа расчета.
14. В графе 3 указывается регистрационный номер расчета, сформированный по следующей схеме:
элемент 1 – пятизначный цифровой код органа государственных доходов;
элемент 2 – дата заполнения расчета в формате день, месяц, два последние цифры календарного года;
элемент 3 – порядковый номер расчета, присваиваемый по журналу регистрации расчета (с учетом того, что сквозная нумерация в течение одного календарного года начинается с 0000001);
элемент 4 – порядковый номер при первичном заполнении расчета указывается "01";
Указанные элементы:
на бумажном носителе указываются через знак разделителя "/", пробелы между элементами не допускаются.
Например:
в виде электронного документа в соответствии со структурой расчета.

15. 4-бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттері туындаған төлеуші туралы мәліметтер:
төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
төлеушінің Қазақстан Республикасының резиденті болып табылады ма жоқ па, сол туралы мәліме;
жеке сәйкестендiру нөмiрі (ол болған кезде) көрсетіледі.
Егер төлеуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса не оның жеке сәйкестендiру нөмiрі туралы мәлімет болмаған жағдайда, бағанда қосымша жеке тұлғаның тұрғылықты немесе уақытша тұратын жері және жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлімет көрсетіледі.
16. 5-бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімі күні, айы, күнтізбелік жылдың соңғы екі цифры форматында көрсетіледі.
17. 6-бағанда төлем бағамының атауы көрсетіледі.
6.1-кіші бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі белгіленген және төлемді есептеу мақсаты үшінпайдаланылатын теңгеге шаққандағы Америка Құрама Штаттары долларының (бұдан әрі – АҚШ доллары) бағамы көрсетіледі.
6.2-кіші бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі белгіленген және төлемді есептеу мақсаты үшін пайдаланылатын теңгеге шаққандағы Еуро бағамы көрсетіледі.
18. 7-бағанда тауар туарлы мәліметтер көрсетіледі.
7.1-кіші бағанда:
ресімделген жолаушы кедендік декларациясы, сондай-ақ Кодекстің 351-бабы 6-тармағында көрсетілген мән-жайлар басталған кезде кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндет орындауға жататын уақытша әкелінген жеке пайдалануға арналған көлік құралдарына қатысты, сондай-ақ Кодекстің 351-бабы 7-тармағына сәйкес белгіленген кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып әкелу шарттарын және (немесе) осындай тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді бұзу әрекеттері жасалған жағдайда, төлеу бойынша міндет орындауға жататын кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып әкелінген жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты жасалған есеп үшін кедендік баждарды, салықтарды есептеуге және (немесе) төлеуге қатысты;
жеке пайдалануға арналған тауарлар жоғалған немесе жеке пайдалануға арналған тауарларды өзге тұлғаға берген күні туралы, егер бұл күн анықталмаса – уақытша сақтау кезінде Кодекстің 351-бабы 15-тармағында көрсетілген мән-жайлар басталған кезде төлеу бойынша міндет орындауға жататын, Кодекстің 342-бабы 2-тармағында көрсетілген жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларына қатысты жасалатын Есеп үшін жеке пайдалануға арналған тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылған өтінішті тіркеген күнітуралы мәліметтер көрсетіледі.
7.2-кіші бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндетін орындауға жататын, оның ішіндетауардан оны тұтынғанға дейін ажырамайтын және (немесе) сол күйінде тауар бөлшек саудағы ұсынылатын, тауардың бастапқы орамын ескере отырып, тауарлардың жалып салмағы көрсетіледі.

15. В графе 4 указываются сведения о плательщике:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщика;
сведения о том, является ли плательщик резидентом Республики Казахстан;
индивидуальный идентификационный номер (при его наличии).
Если плательщик не является резидентом Республики Казахстан, либо при отсутствии сведений о индивидуальном идентификационном номере, в графе дополнительно указываются место постоянного или временного проживания физического лица и сведения о документе, удостоверяющем личность.
16. В графе 5 указывается срок уплаты таможенных пошлин, налогов в формате день, месяц, два последние цифры календарного года.
17. В графе 6 указываются наименование валюты платежа.
В подграфе 6.1. указывается курс доллара Соединенных Штатов Америки (далее – доллар США) к тенге, установленный Национальным банком Республики Казахстан и применяемый для целей исчисления платежей.
В подграфе 6.2. курс Евро к тенге, установленный Национальным банком Республики Казахстан и применяемый для целей исчисления платежей.
18. В графе 7 указываются сведения о товаре.
В подграфе 7.1:
об оформленных пассажирских таможенных декларациях, а также иных документах, имеющих отношение к исчислению и (или) уплате таможенных пошлин, налогов для расчета, составляемого в отношении временно ввезенных транспортных средств для личного пользования обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов по которым подлежит исполнению при наступлении обстоятельств, установленных пунктом 6 статьи 351 Кодекса, а также в отношении товаров для личного пользования, ввезенных с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, обязанность по уплате которых подлежит исполнению, в случае совершения действий в нарушение установленных пунктом 7 статьи 351 Кодекса условий ввоза с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами;
о дате утраты товаров для личного пользования или передачи товаров для личного пользования иному лицу, если такая дата не установлена, – о дате заявления, представленного для помещения товаров для личного пользования на временное хранение для расчета, составляемого в отношении товаров для личного пользования физических лиц, указанных в пункте 2 статьи 342 Кодекса, обязанность по уплате которых при временном хранении подлежит исполнению при наступлении обстоятельств, указанных в пункте 15 статьи 351 Кодекса.
В подграфе 7.2 указывается общий вес товаров, в отношении которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению, в том числе с учетом первичной упаковки товара, которая неотделима от товара до его потребления и (или) в которой товар представляется для розничной торговли.

7.3-кіші бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндетін орындауға жататын тауарлардың жалпы құны көрсетіледі.
7.4-кіші бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндетін орындауға жататын, АҚШ долларымен есептелгенбарлық тауарлардың құны жалпы көрсетіледі.
7.5-кіші бағанда кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндетін орындауға жататын, еуромен есептелген тауарлардың жалпы құны көрсетіледі.
7.6-кіші бағанда кедендік баждарды, салықтарды мөлшерлемесін қолдану үшін жеткілікті тауарлар атауы және сипаттамасы көрсетіледі:
ЕЭАО СЭҚ ТН сәйкес тауардың жіктеу үшін қажетті ақпарат– жиынтық кедендік төлемді төлей отырып әкелінетін тауарларға қатсыты;
ортақ пайдаланудағы жолдармен жүруге арналмаған квадроциклдарды, қарда жүретін машиналарды және өзге де жеңіл көлік құралдарын (бұдан әрі – автомобильдер) – маркасы, моделі, сәйкестендіру нөмірі (VIN), шығарылған сәті, қозғалтқышының көлемі, қозғалтқышының қуаты (жиынтық кедендік төлем қолданылған кезде) басқа,ЕЭАО СЭҚ ТН 8703 тауар позициясында жіктелетін, негізінен адам тасымалдауға арналған жеке пайдалануға арналған жеңіл автомобильдерге жәнеөзге де моторлы көлік құралдарына қатысты кедендік баждар, салықтар мөлшерлемелерін қолдану үшін жеткілікті болатын атауы және сипаты туралы ақпарат көрсетіледі.
7.7-кіші бағамда 7.6-кіші бағанында сипатталған тауардың коды көрсетіледі. Жиынтық кедендік төлем төленетін тауарларға қатысты кіші бағанда ЕЭАО СЭҚ ТН сәйкес он таңбалы коды көрсетіледі өзге тауарларға қатысты олардың коды мынадай шартты белгілерді қолданады:
"002206" –алкоголь сусындары және сыра;
"002208" – этил спирті;
"008703" – бірыңғай мөлшерлеме бойынша өндіріп алынатын, кедендік баждар, салықтар төленетін автомобильдер;
"ХХ" – ЕЭАО СЭҚ ТН сәйкес тауар тобының нөмірі бірыңғай мөлшерлеме бойынша өндіріп алынатын, кедендік баждарды, салықтарды төлей отырып әкелінетін жеке пайдалануға арналған өзге де тауарлар.
7.8-кіші бағанда 7-бағанының 7.5-кіші бағанында сипатталған,оның ішінде тауардан оны тұтынғанға дейін ажырамайтын және (немесе) сол күйінде тауар бөлшек саудағы ұсынылатын, тауардың бастапқы орамын ескере отырып, тауарлардың салмағы көрсетіледі.
7.9-кіші бағанда егер "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі және Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясының Кеңесінің шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне сәйкес осындай тауарларға қатысты қосымша өлшем бірлігі қолданса, қосымша өлшем бірлігінде тауардың мөлшері көрсетіледі, бос орын арқылы қосымша өлшем бірлігінің коды көрсетіледі.

В подграфе 7.3 указывается общая стоимость товаров, в отношении которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению.
В подграфе 7.4 указывается общая стоимость товаров, в отношении которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению, пересчитанная в долларах США.
В подграфе 7.5 указывается общая стоимость товаров, в отношении которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов подлежит исполнению, пересчитанная в евро.
В подграфе 7.6 указывается наименование и описание товара, достаточное для применения ставок таможенных пошлин, налогов:
в отношении товаров, ввозимых с уплатой совокупного таможенного платежа информация, необходимая для классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;
в отношении автомобилей легковых и прочих моторных транспортных средств для личного пользования, предназначенных главным образом для перевозки людей, классифицируемых в товарной позиции 8703 ТН ВЭД ЕАЭС, кроме квадроциклов, снегоходов и иных легковых транспортных средств, не предназначенных для движения по дорогам общего пользования (далее - автомобили) марка, модель, идентификационный номер (VIN), момент выпуска, объем двигателя, мощность двигателя (при применении совокупного таможенного платежа).
В подграфе 7.7 указывается код товара, описанного в подграфе 7.6. В отношении товаров, по которым уплачивается совокупный таможенный платеж, в подграфе указывается десятизначный код в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС. В отношении иных товаров их код принимает следующие условные значения:
"002206" - алкогольные напитки и пиво;
"002208" - этиловый спирт;
"008703" - автомобили с уплатой таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единой ставке;
"ХХ" - номер товарной группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС по иным товарам для личного пользования, ввозимых с уплатой таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единой ставке.
В подграфе 7.8. указывается вес товара, описанного в подграфе 7.6, в том числе с учетом первичной упаковки товара, которая неотделима от товара до его потребления и (или) в которой товар представляется для розничной торговли.
В подграфе 7.9. указывается количество товара в дополнительной единице измерения, если в соответствии с Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54 "Об утверждении единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза", в отношении товара применяется дополнительная единица измерения, через пробел указывается код дополнительной единицы измерения.

7.10-кіші бағандакедендік реттеуді жүзеге асыру үшін қажетті, өзге де ақпарат көрсетіледі.
19. 8-кіші бағанда 7.6-кіші бағанында сипатталған, АҚШ долларындағы және еуродағы төлем бағамдағы тауардың құны көрсетіледі.
20. 9-бағанда төлемдерді есетеу және төлену туралы мәліметтер көрсетіледі.Төлемді есептеу төлемнің әрбір түрі бойынша жеке дара жүргізіледі. Бағанның бағаналарында сандық және символдық мәндер бөлінбей (бос орынсыз) енгізіледі.
9.1-кіші бағамда № 378 шешіммен бектіліген, өндіріп алу кеден органдарына жүктелген, салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрінің жіктеуішіне сәйкес төлемтүрініңкоды көрсетіледі.
9.2-кіші бағамда төлемді есептеуге арналған база көрсетіледі.
9.3-кіші бағамда төлем мөлшерлемесінің бекітілген мөлшері көрсетіледі.
9.4-кіші бағамда есептелгентөлем сомасы көрсетіледі.
9.5-кіші бағамда № 378 шешіммен бектіліген, өндіріп алу кеден органдарына жүктелген, Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі.
9.6-кіші бағамда нақты төленген сомалар, төлем жүргізілген құжаттың (құжаттардың) нөмірі және күні туралы мәліметтер көрсетіледі. Кодекстің 94-бабында белгіленген жағдайларда, төлемдерді төлеу жүргізілген құжаттың (құжаттардың) нөмірі және күні туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Төлемдердің нақты төленген сомасы есептің 9.7-кіші бағамда көрсетілген сомадан кем болмауы тиіс.
9.7-кіші бағамда есепте есептелген төлемнің төлеуге жататын жалпы сома цифрмен және жазумен көрсетіледі.
21. 10-бағанда есепті толтырған лауазымды тұлғаның тегі, аты-жөні және лауазымы көрсетіледі.
22. 11-бағанда аталған есепті толтырған лауазымды тұлға қолын қояды, өзінің жеке нөмірлі мөрінің (ол болған кезде) бедерімен куәландырады.
2-тарау. Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар,
салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың,
салықтардың есеп-қисапқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
23. Есепте көрсетілген мәліметтер мына жағдайларда:
1) тауарлар туралы нықты мәліметтер анықталған жағдайда;
2) кедендік баждарды, салықтарды төлегенде(өндіріп алғанда);
3) кедендік баждарды, салықтардытөлеубойынша міндеттерденжәне (немесе) оларды өндіріп алудан өзге, кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттер тоқтатылатын мән-жайлар басталған кезде;
4) есепте есептелген кедендік баждар, салықтар сомасы қайтарылуға есепке жатқызуға (қайтару) жатқан мән-жайлар басталған кезде;
5) Кодекстің 116-бабы 10-трамағына сәйкес кедендік баждарды, салықтарды өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмағанда өзгертуге (толықтыруға) жатады.

В подграфе 7.10 указывается иная информация, необходимая для осуществления таможенного регулирования.
19. В графе 8 указывается стоимость товара, описанного в подграфе 7.6., в валюте платежа, долларах США и евро.
20. В графе 9 указываются сведения об исчислении и уплате платежей. Исчисление платежей, производится раздельно по каждому виду платежа. В колонках графы числовые и символьные значения вносятся без разделителей (пробелов).
В подграфе 9.1. указывается код вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, утвержденным Решением № 378.
В подграфе 9.2. указывается база для исчисления платежа.
В подграфе 9.3. указывается установленный размер ставки платежа.
В подграфе 9.4. указывается исчисленная сумма платежа.
В подграфе 9.5. указывается код в соответствии с Классификатором способов уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, утвержденным Решением № 378.
В подграфе 9.6. указываются сведения о фактически уплаченных суммах, номере и дате документа (документов), по которому произведена уплата. Сведения о номере и дате документа (документов), по которому произведена уплата платежей, не указываются в случаях, установленных статьей 94 Кодекса.
Фактически уплаченная сумма платежей не должна быть менее суммы, указанной в подграфе 9.7. расчета.
В подграфе 9.7. указывается цифрами и прописью общая сумма, подлежащих уплате платежей, исчисленных в расчете.
21. В графе 10 указываются фамилия, инициалы и должность заполнившего расчет.
22. В графе 11 ставится подпись должностного лица, заполнившего данный расчет, которая заверяется оттиском его личной номерной печати (при его наличии).
Глава 2. Порядок внесения изменений и дополнений в Расчет таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа
23. Сведения, указанные в расчете, подлежат изменению (дополнению) в следующих случаях:
1) при установлении впоследствии точных сведений о товарах;
2) при уплате (взыскании) таможенных пошлин, налогов;
3) при наступлении иных, чем исполнение обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и (или) их взыскание, обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов прекращается;
4) при наступлении обстоятельств, при которых суммы таможенных пошлин, налогов, исчисленные в Расчете, подлежат зачету (возврату);
5) когда в соответствии с пунктом 10 статьи 116 Кодекса, меры по взысканию таможенных пошлин, налогов не принимаются;

24. Есептке өзгерістер (толықтырулар) енгізуді, осындай өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіздемелер болған күннен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей, ал кедендік баждарды, салықтарды төлеумен (өндіріп алумен) байланысты өзгерістер (толықтырулар) енгізу болған жағдайда – кедендік баждар, салықтар сомасы төленген (өндіріліп алынған) айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктермей есепті толтырған мемлекеттік кірістер органы жүзеге асырады.
25. Есептке өзгерістер (толықтырулар) енгізу жаңа Есепті толтыру арқылы жүргізіледі.
Бұл ретте енгізілген өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін Есептен барлық мәліметтер Есептің тиісті бағандарына көшіріледі.
Есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде осы Тараудың 2629-тармақтарында көзделген ерекшеліктер ескерілі отырып 3, 7, 8, және 9-бағандар толтырылады.
26. Есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде жаңа есептің 3-бағаны мынадай ерекшеліктерді ескере отырып толтырылады:
1-элемент – өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін жаңа есептің тіркеу нөмірінің бірінші 3 элемент;
2-элемент – енгізілетін өзгерістердің (толықтырулардың) реттік нөмірі "02" нөмірінен басталады.
Көрсетілген элеметтер:
қағаз тасымалдағышындағы нөмірлерінің барлық элементтері "/" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі, элементтер арасында бос орынның болуына жол берілмейді.
Электрондық құжат түріндегі есеп құрылымының тиісті деректемелерінде көрсетіледі.
27. Есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде жаңа есептің 7-бағанының мынадай ерекшеліктерді ескере отырып толтырылады.
Жаңа есептің 7-бағанының есепке енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар туралы мәлімет көрсетіледі.
Осы тараудың 23-тармағының 2 және 3-тармақшаларында көрсетілген мән-жайлар басталған кезде, осындай мән-жайлардың басталғанын растайтын құжаттар туралы мәліметтер мынадай тәртіппен көрсетіледі.
Қағаз тасымалдағышындағы есепте "/" бөлу белгісі арқылы, ал Электрондық құжат түріндегі есепте – есеп құрылымының тиісті деректемелерінде көрсетіледі.
28. Осы тараудың 23-тармағының 2 және 3-тармақшаларында көрсетілген мән-жайлардың басталуына байланысты есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезінде жаңа есептің 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.7, 7.8, 8.1, 8.2, 8.3-кіші бағандары және 9.6-кіші бағанының ерекшеліктерді ескере отырып толтырылады.
Жаңа есептің 7.2, 7.3, 7.4, 7,5, 7.7, 7.8, 8.1, 8.2, 8.3 - кіші бағандарында және 9.6-кіші бағанының осы тараудың 23-тармағының 2 және 3-тармақшаларында көрсетілген мән-жайлар басталған тауар бөлігінің мөлшерін, салмағын және құнын есепке алмай, тауар сипаты, мөлшері, салмағы және тауарлардың құны көрсетіледі.

24. Внесение изменений (дополнений) в расчет осуществляется органом государственных доходов, не позднее 10 рабочих дней со дня наступления основания для внесения таких изменений (дополнений), а в случае внесения изменений (дополнений) в связи с уплатой (взысканием) таможенных пошлин, налогов – не позднее последнего рабочего дня месяца, в котором уплачены (взысканы) суммы таможенных пошлин, налогов.
25. Внесение изменений (дополнений) в расчет осуществляется путем заполнения нового расчета.
При этом в соответствующие графы расчета переносятся все сведения из расчета, в который вносятся изменения (дополнения) с учетом внесенных изменений (дополнений).
При внесении изменений (дополнений) в расчет графы 3,7,8 и 9 заполняются с учетом особенностей, предусмотренных пунктами 2629 настоящей Главы.
26. При внесении изменений (дополнений) в графе 3 нового расчета заполняется с учетом следующих особенностей:
элемент 1 – первые 3 элемента регистрационного номера Расчета, в который вносятся изменения (дополнения);
элемент 2 – порядковый номер вносимых изменений (дополнений), начиная с номера "02".
Указанные элементы:
на бумажном носителе указываются через знак разделителя "/", пробелы между элементами не допускаются.
в виде электронного документа в соответствие со структурой расчета.
27. При внесении изменений (дополнений) в расчете графы 7 нового расчета заполняется с учетом следующих особенностей.
В графе 7 нового расчета указываются сведения о документах, подтверждающих вносимые в расчет изменения (дополнения).
При наступлении обстоятельств, указанных в подпунктах 2 и 3 пункта 23 настоящей Главы, сведения о документах, подтверждающих наступление таких обстоятельств, указываются в следующем порядке.
В расчет на бумажном носителе через знак разделителя "/", а в расчет в виде электронного документа – в соответствующих реквизитах структуры расчета.
28. При внесении изменений (дополнений) в расчет в связи с наступлением обстоятельств, указанных в подпунктах 2 и 3 пункта 23 настоящей Главы, подграфы 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.7, 7.8, 8.1, 8.2, 8.3 и 9.6. нового расчета заполняются с учетом следующих особенностей.
В подграфах 7.2, 7.3, 7.4, 7,5, 7.7, 7.8, 8.1, 8.2, 8.3 и 9.6.нового расчета описание товара, количество, вес и стоимость товаров указываются без учета количества, веса и стоимости той части товара, в отношении которой наступили обстоятельства, указанные в подпунктах 2 и 3 пункта 23 настоящей Главы.

Жаңа есептің 9.6-кіші бағанының кедендік баждарды, салықтарды есептеу туралы мәлімет көрсетілген мән-жай басталмаған тауар бөлігіне қатысты көрсетіледі.
Егер олар туралы мәлімет есептің 7.6-кіші бағанында, 7.7 және 7.8, 7.9, 8.1, 8.2 және 8.3-кіші бағандарында, сондай-ақ қағаз тасымалдағышындағы жаңа есептің 7.6-кіші бағанында 2 (екі) нөмірімен көрсетілген тауардың барлық мөлшеріне қатысты осы тараудың 23-тармағының 2 және 3-тармақшаларында көрсетілген мән-жайлар басталған жағдайда, ал электрондық құжат түріндегі есептің – есеп құрылымының тиісті деректемелерінде "0" цифры көрсетіледі. Мұндай жағдайда жаңа есептің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5-кіші бағамында кедендік баждарды, салықтарды есептеу туралы мәлімет көрсетілмейді.
29. Есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезінде жаңа есептің 9.6 -кіші бағамына мынадай ерекшелікті ескере отырып толтырылады.
Жаңа есептің 9.6-кіші бағамға өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін есептің 9.6-кіші бағанының барлық мәліметтер көшіріледі. Егер есепте көрсетілген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуге байланысты, жаңа есептің 9.6-кіші бағамында көрсетілген төленген (өндіріліп алынған) сома, жаңа есептің 9.7-кіші бағанында көрсетілген осындай төлем сомасынан асып кеткен жағдайда, жаңа есептің 9.7-кіші бағанында көрсетілген төленген (өндіріліп алынған) төлем сомасы туралы мәлімет "–" белгісімен көрсетіледі.
Осы тауардың 23-тармағының 5-тармақшасында көзделген жағдайларда, жаңа есептің 9.6-кіші бағамда оларға қатысты өндіріп алу жөніндегі шаралар қабылданбайтын төлем сомасы туралы мәлімет көрсетіледі. Мұндай жағдайда жаңа есептің 9.5-кіші бағамда кедендік баждарды, салықтарды есептеу туралы мәлімет көрсетілмейді.
3-тарау. Қортынды ережелер
30. Есепке кез келген сілтеме Есептің 3-бағанында көрстеліген анықтамалық нөмірі бойынша жіргізіледі.
31. ЕЭАО СЭҚ ТН 8703 тауар позициясында жіктелетін жеке пайдалануға арналған көлік құралдарына қатысты кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде, Есеп әр бір көлік құралында жеке ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 301 бұйрығына
3-қосымша
Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың
есеп-қисаптың құрлымы мен форматы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматы "Қазақстан Республикасында кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодекстің 9-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленген және бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматын айқындайды.

В подграфе 9.6. нового расчета сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов указываются в отношении части товаров, в отношении которых указанные обстоятельства не наступили.
В случае если обстоятельства, указанные в подпунктах 2 и 3 пункта 23 настоящей Правил, наступили в отношении всего количества товара, сведения о котором указаны в подграфе 7.6 расчета, в подграфах 7.8, 7.9, 8.1, 8.2 и 8.3, а также под номером 2 (два) в подграфе 7.6 нового расчета на бумажном носителе, а в расчете в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры расчета указывается цифра "0". В таком случае сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов в подграфах 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 нового расчета не указываются.
29. При внесении изменений (дополнений) в расчет подграфа 9.6 нового расчета заполняется с учетом следующих особенностей:
В подграфе 9.6. нового расчета переносятся все сведения из колонки подграфа 9.6. расчета, в который вносятся изменения (дополнения). В случае если в связи с внесением изменений (дополнений) в сведения, указанные в расчете, сумма уплаченного (взысканного) платежа, указанная в подграфе 9.6. нового расчета, превышает сумму такого платежа, указанную в подграфе 9.7 нового расчета, сведения о сумме платежа, уплаченного (взысканного) сверх суммы, указанной в подграфе 9.7 нового расчета, указываются со знаком "–".
В случаях, предусмотренных подпунктом 5 пункта 23 настоящей Главы, в подграфе 9.6. нового расчета указываются сведения о сумме платежа, в отношении которой меры по взысканию не принимаются. В таком случае сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов в подграфе 9.5. нового расчета не указываются.
Глава 3. Заключительные положения
30. Любая ссылка на расчет осуществляется по справочному номеру, указанному в графе 3 расчета.
31. При исчислении таможенных пошлин, налогов, в отношении транспортных средств для личного пользования, классифицируемых в товарной позиции 8703 ТН ВЭД ЕАЭС, расчет оформляется отдельно на каждое транспортное средство.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 301
Структура и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Структура и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют структуру и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2021 № 548 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматы Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың электронды түрде қалыптастыру мақсатында пайдаланылады (бұдан әрі – Есеп).
3. Электронды есепке, электронды есепті қалыптастырған уәкілетті тұлға электрондық цифрлық қолын (электрондық цифрлық қол қою) қояды.
4. Осы құжатта пайдалынатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың және Қазақстан Республикасының кеден заңнамаларында белгіленген мәнде қолданылады.
2-тарау. Бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар,
салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың,
салықтардың есеп-қисаптың құрлымы мен форматтын сипаттау
5. Осы құжатта айқындалған құрылымға сәйкес Дүниежүзілік паутина Консорциумы ұсынған (W3C) таңба тілінің кеңейтілген пішімінде – XML-форматында электронды есеп қалыптастырылады (бұдан әрі – есеп құрылымы), мынадай стандарт талаптарын ескере отырып:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша "Интернет" ақпарат-телекоммуникация желесінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша "Интернет" ақпарат-телекоммуникация желесінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2:
Datatypes" – http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайы бойынша "Интернет" ақпарат-телекоммуникация желесінде жарияланған.
6. Есеп құрылымы тіпті қарапайым (атомарлы) деректемелерге дейін иерархия деңгейін ескере отырып толық деректемелер (бұдан әрі – құрылым сипатын қамтитын кесте) құрамын көрсетіп, сондай-ақ пайдаланылатын базалық, жалпы қарапайым және қолданбалы деректер түрін сипаттай (бұдан әрі – деректер түрін сипаттайтын кесте) отырып кесте нысанында жүргізіледі.
7. Құрылым сипатын қамтитын кестеде мынадай ашық жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректемелер атауы" – деректемелердің иерархия нөмірін көрсетіп тұрақты немесе деректемелердің ресми сөздік белгілері;
"деректемені сипаттау" –  деректемелердің мағынасын (мәнін) түсіндіретін мәтін;
"деректер элементін сәйкестендіргіш" – тиісті деректемелердің деректер моделіндегі деректер элементін сәйкестендіргіш;
"деректер түрін сәйкестендіргіш" –  тиісті деректемелердің деректер моделіндегі деректер түрін сәйкестендіргіш;
"мн." –  деректемелердің көптігі (міндетті (міндетті емес) және деректемелердің қайталану мүмкіндігінің мөлшері).
Есебінің құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – міндетті деректерді қайталауға жол берілмейді;
n –  міндетті деректер n рет (n > 1) қайталауға тиіс;
1..* –  міндетті деректер шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* –  міндетті деректер кемінде n рет (n > 1) қайталауға тиіс;
n..m –  міндетті деректер кемінде n рет және m реттен (n > 1, m > n) көп емес қайталауға тиіс;
0..1 – міндетті емес деректерді қайталауға жол берілмейді;
0..* –  міндетті емес деректер шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m –  міндетті емес деректер m реттен көп емес (m > 1) қайталануы мүмкін.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2021 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Структура и формат расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, используются в целях формирования электронного вида расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа (далее – Расчет).
3. Электронный расчет подписывается электронной цифровой подписью (электронной цифровой подписью) уполномоченным лицом, который формирует электронный расчет.
4. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, установленных таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан.
Глава 2. Описание структуры и формата расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа
5. Электронный расчет формируется (далее – структура расчета), в XML-формате, рекомендованного Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемого языка разметки, с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2:Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
6. Структура расчета приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов (далее – таблица, содержащая описание структуры), а также описания используемых базовых, общих простых и прикладных типов данных (далее – таблица описания типов данных).
7. В таблице, содержащей описание структуры, формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор элемента данных" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"идентификатор типа данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующий реквизиту;
"мн."–множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры Расчета используются следующие обозначения:
1–реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n–реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..*–реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..*–реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m–реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1–реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..*–реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m–реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).

8. Деректер түрін сипаттау кестесінде мынадай ашық жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" –  деректер моделіндегі деректер түрін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" –  деректер түріне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясы сәйкестендіргіш;
"атау" –  деректер моделіндегі деректер түрінің атауы;
"мәнінің саласы" –  деректер түріне сәйкес келетін жол берілетін мәннің көптігі.
9. Есеп құрылымы туралы жалпы мәлімет бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп-қисаптың (бұдан әрі – Құрылым) 1-қосымшаға сәйкес 1-кестеде көрсетілген.
10. Импортталатын кеңістік атауы Құрылымның 2-қосымшаға сәйкес 2-кестеде көрсетілген.
Импортталатын кеңістік атауындағы "X.X.X" және "Y.Y.Y" символы есеп құрылымын әзірлеу кезінде қамтамасыз ету мөлшерінде пайдаланылатын деректердің жалпы моделінің құрамдас бөлігі нұсқаларының нөмірінесәйкес келеді.
11. Есеп құрылымының деректемелер құрамы (R.034), 1.0.0 версиясы Құрылымның 3-қосымшаға сәйкес 3-кестеде көрсетілген.
Бірыңғай мөлшерлемелер
бойынша өндіріп алынатын
кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем
түрінде өндіріп алынатын
кедендік баждардың,
салықтардың есеп-қисаптың
құрлымы мен форматы
1-қосымша
1-кесте
Есеп құрлымы туралы жалып мәліметтер
Элемент белгілері
Сипаттау
1
2
Атау
есеп
Сәйкестендіргіш
R.034
Нұсқа
1.0.0
Кеңістік атауын сәйкестендіргіш
urn:EEC:R:034:PaymentGuaranteeCalculation:v1.0.0
XML-құжатының негізгі элементі
PaymentGuaranteeCalculation
Файлдың атауы XML-схемасы
EEC_R_035_PaymentGuaranteeCalculation_v1.0.0.​xsd
Бірыңғай мөлшерлемелер
бойынша өндіріп алынатын
кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем
түрінде өндіріп алынатын
кедендік баждардың,
салықтардың есеп-қисаптың
құрлымы мен форматы
2-қосымша
2-кесте
Импортталатын кеңістік атауы
Кеңістік атауын сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Бірыңғай мөлшерлемелер
бойынша өндіріліп алынатын
кедендік баждар, салықтар не
жиынтық кедендік төлем
түрінде өндіріп алынатын
кедендік баждар, салықтар
есебінің құрлымы мен
форматына 3-қосымша
3-кесте
Есеп құрылымының деректемелер құрамы (R.034) 1.0.0 версиясы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2021 № 548 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Реквизитің атауы
Реквизитің сипаттамасы
Жіктегіш
Деректер типі
Көптік

8. В таблицах описания типов данных формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующий типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
9. Общие сведения о структуре расчета приведены в таблице 1 приложения 1 к настоящей структуре и формату расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа (далее – Структура).
10. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 2 приложению 2 к Структуре.
Символы "X.X.X" и "Y.Y.Y" в импортируемых пространствах имен соответствуют номерам версий составных частей общей модели данных, использованной при разработке структуры расчета размера обеспечения.
11. Реквизитный состав структуры расчета (R.034), версия 1.0.0 приведен в таблице 3 приложения 3 к Структуре.
Приложение 1
к Структуре и формату расчета
таможенных пошлин, налогов,
взимаемых по единым ставкам,
либо таможенных пошлин,
налогов, взимаемых в виде
совокупного таможенного
платежа
таблица 1
Общие сведения о структуре расчета
Обозначение элемента
Описание
1
2
Имя
расчет
Идентификатор
R.034
Версия
1.0.0
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:034:PaymentGuaranteeCalculation:v1.0.0
Корневой элемент XML-документа
PaymentGuaranteeCalculation
Имя файла XML-схемы
EEC_R_035_PaymentGuaranteeCalculation_v1.0.0.xsd
Приложение 2
к Структуре и формату расчета
таможенных пошлин, налогов,
взимаемых по единым ставкам,
либо таможенных пошлин,
налогов, взимаемых в виде
совокупного таможенного
платежа
таблица 2
Импортируемые пространства имен
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
urn:EEC:M:CA:ComplexDataObjects:vX.X.X
cacdo
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
casdo
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Приложение 3 к Структуре и
формату расчета таможенных
пошлин, налогов, взимаемых по
единым ставкам, либо
таможенных пошлин, налогов,
взимаемых в виде совокупного
таможенного платежа
таблица 3
Реквизитный состав структуры расчета (R.034), версия 1.0.0
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 09.06.2021 № 548 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Множественность

1. Электронды құжаттың коды (мәлімет) (csdo:EDocCode)
Электронды құжаттар құрылымы тізіліміне сәйкес электронды құжаттарды (мәліметтер) кодпен белгілеу және мәліметтер
M. SDE.90001
M. SDT.90001
1
2. Электронды құжаттың сәйкестендіргіш (мәлімет) (csdo:EDocId)
Электронды құжаттарды (мәліметтерді) біртекті сәйкестендіру белгілерінің жолы
M. SDE.90007
M. SDT.90003
1
3. Бастапқы электронды құжатты сәйкестендіргіш (мәлімет) (csdo:EDocRefId)
Оларға жауапта осы электронды құжат (мәлімет) қалыптастырылған электронды құжатты сәйкестендіргіш (мәлімет)
M. SDE.90008
M. SDT.90003
0..1
4. Электронды құжаттың күні және уақыты (csdo:EDocDateTime)
Электронды құжат (мәлімет) құрылған күн және уақыт
M. SDE.90002
M. BDT.00006
1
4.1. Есеп типінің коды (casdo:CRPurposeCode)
Есеп типінің екі таңбалы әріптік коды
M. CA. SDE.00046
(M. CA. SDT.00021)
5. Есептің Анықтамалық нөмірі (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
Есептің Анықтамалық нөмірі туралы мәлімет
M. CA. CDE.00037
M. CA. CDT.00029
0..1
5.1. Мемлекеттік кірістер органының коды (casdo:CustomsOfficeCode)
Мемлекеттік кірістер органының коды
M. CA. SDE.00034
M. CA. SDT.00025
1
5.2. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжат берілген, қол қойылған, бекітілген және тіркелген күн
M. SDE.00045
M. BDT.00005
1
5.3. Есептің тіркеу нөмірі (casdo:CustomsReceiptDocId)
Есептің сериясы және (немесе) баспа нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M. CA. SDE.00161
M. CA. SDT.00124
1
5.4. Реттік нөмір casdo:‌ Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін нөмір (сәйкестендіргіш)
M. CA. SDE.00627
M. CA. SDT.00183
0..1
6. Қосымша парақтар саны (casdo:AddPageQuantity)
Қосымша парақтар саны
M. CA. SDE.00153
M. SDT.00106
0..1
7. Төлеуші туралы мәлімет (cacdo:CRPayerDetails)
Төлеуші туралы мәлімет
M. CA. CDE.00084
M. CA. CDT.00049
1..2
7.1. Жеке тұлғаның белгісі (casdo:PersonIndicator)
Жеке тұлға мәліметтерінің тиесілілігін айқындайтын белгі
M. CA. SDE.00476
(M. BDT.00013)
1
7.2.Төлеушінің іс-жүзіндегі белгісі (casdo:CRFactPayerIndicator)
Нақты төлеушіге мәліметтердің тиесілілігін айқындайтын белгі
M. CA. SDE.00590
(M. BDT.00013)
1
7.3. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеген елдің не жеке тұлғаның азаматтығын кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.4. Байланыс деректемелері (ccdo:CommunicationDetails)
Жеке тұлғаның байланыс деректемелері
M. CDE.00003
(M. CDT.00003)
0..*

1. Код электронного документа (сведений) (csdo: EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDoc RefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
4.1. Код типа расчета (casdo:CRPurposeCode)
двузначный буквенный код типа расчета
M.CA.SDE.00046
(M.CA.SDT.00021)
5. Справочный номер расчета (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
сведения о справочном номере расчета
M.CA.CDE.00037
M.CA.CDT.00029
0..1
5.1. Код органа государственных доходов (casdo:CustomsOfficeCode)
код органа государственных доходов
M.CA.SDE.00034
M.CA.SDT.00025
1
5.2. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Регистрационный номер расчета (casdo:CustomsReceiptDocId)
серия и (или) типографский номер расчета, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
M.CA.SDT.00124
1
5.4.Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
6. Количество добавочных листов (casdo:AddPageQuantity)
количество добавочных листов
M.CA.SDE.00153
M.SDT.00106
0..1
7. Сведения о плательщике (cacdo:CRPayerDetails)
сведения о плательщике
M.CA.CDE.00084
M.CA.CDT.00049
1..2
7.1. Признак физического лица (casdo:PersonIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений физическому лицу
M.CA.SDE.00476
(M.BDT.00013)
1
7.2. Признак фактического плательщика (casdo:CRFactPayerIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений к фактическому плательщику
M.CA.​SDE.00590
(M.BDT.00013)
1
7.3. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны государственной регистрации юридического лица либо гражданства физического лица
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
7.4. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит физического лица
M.CDE.00003
(M.CDT.00003)
0..*

7.5. Мекенжай (cacdo:CRSubjectAddressDetails)
Мекенжай туралы мәлімет
M. CA. CDE.00055
(M. CA. CDT.00048)
0..*
7.5.1. Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)
Мекенжай түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00192
(M. SDT.00162)
0..1
7.5.2. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.5.3. Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)
Әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің коды
M. SDE.00031
(M. SDT.00031)
0..1
7.5.4. Өңір (csdo:RegionName)
Бірініші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің атауы
M. SDE.00007
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.5. Аудан (csdo:DistrictName)
Екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлігі бірлігінің атауы
M. SDE.00008
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.6. Қала (csdo:CityName)
Қаланың атауы
M. SDE.00009
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.7. Елді мекен (csdo:SettlementName)
Алді мекенннің атауы
M. SDE.00057
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.8. Көшесі (csdo:StreetName)
Қалалық инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M. SDE.00010
(M. SDT.00055)
0..1
7.5.9. Үйдің нөмірі (csdo:BuildingNumberId)
Үйді, корпусты, құрылысжайды белгілеу
M. SDE.00011
(M. SDT.00093)
0..1
7.5.10. үй-жайдың нөмірі (csdo:RoomNumberId)
Офисті және пәтерді белгілеу
M. SDE.00012
(M. SDT.00092)
0..1
7.5.11. Пошталық индексі (csdo:PostCode)
Пошталық байланыс кәсіпорынының пошталық индексі
M. SDE.00006
(M. SDT.00006)
0..1
7.5.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
Пошталық байланыс кәсіпорынындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M. SDE.00013
(M. SDT.00092)
0..1
7.5.13. Мәтін түріндегі мекенжай (csdo:AddressText)
Мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиынтығы
M. SDE.00005
(M. SDT.00071)
0..1
7.6. Жеке куәлігі (ccdo:IdentityDocV3Details)
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлімет
M. CDE.00056
(M. CDT.00062)
0..1
7.6.1. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
7.6.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)
Жеке басын куәландыратын құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00136
(M. SDT.00098)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
0..1
7.6.3. Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)
Құжат түрінің атауы
M. SDE.00095
(M. SDT.00134)
0..1

7.5. Адрес (cacdo:CRSubjectAddressDetails)
сведения об адресе
M.CA.CDE.00055
(M.CA.CDT.00048)
0..*
7.5.1. Код вида адреса (csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
(M.SDT.00162)
0..1
7.5.2. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.​SDT.00112)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.DT.00091)
1
7.5.3. Код территории (csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
(M.SDT.00031)
0..1
7.5.4. Регион (csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.5. Район (csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.6. Город (csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.7. Населенный пункт (csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.8. Улица (csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
(M.SDT.00055)
0..1
7.5.9. Номер дома (csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
(M.SDT.00093)
0..1
7.5.10. Номер помещения (csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
(M.SDT.00092)
0..1
7.5.11. Почтовый индекс (csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
(M.SDT.00006)
0..1
7.5.12. Номер абонентского ящика (csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
(M.SDT.00092)
0..1
7.5.13. Адрес в текстовой форме (csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
(M.SDT.00071)
0..1
7.6. Удостоверение личности (ccdo:IdentityDocV3Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
(M.CDT.00062)
0..1
7.6.1. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
7.6.2. Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
(M.SDT.00098)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
0..1
7.6.3. Наименование вида документа (csdo:DocKindName)
наименование вида документа
M.SDE.00095
(M.SDT.00134)
0..1

7.6.4. Құжаттың сериясы (csdo:DocSeriesId)
Құжаттың сериясын цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00157
(M. SDT.00092)
0..1
7.6.5. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілетін цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
1
7.6.6. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжатты берген, қол қойған, бекіткен немесе тіркеген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
0..1
7.6.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)
Мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары сәйкестендіретін не оларға құжатты берген уәкілетті ұйым жолы
M. SDE.00068
(M. SDT.00092)
0..1
7.6.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы (csdo:AuthorityName)
Мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органының толық атауы не құжатты берген уәкілетті ұйым
M. SDE.00066
(M. SDT.00056)
0..1
8. Төлем валютасы туралы мәлімет (cacdo:CRCurrencyDetails)
Төлем валютасы туралы мәлімет
M. CA. CDE.00063
(M. CA. CDT.00063)
0..1
8.1. Валютаның атауы (casdo:CurrencyName)
Төлем валютасының атауы
M. CA. SDE.00012
(M. SDT.00069)
1

7.6.4. Серия документа (csdo:DocSeriesId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
(M.SDT.00092)
0..1
7.6.5. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
1
7.6.6. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
7.6.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена (csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
(M.SDT.00092)
0..1
7.6.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена (csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
(M.SDT.00056)
0..1
8. Сведения о валюте платежа (cacdo:CRCurrencyDetails)
сведения о валюте платежа
M.CA.CDE.00063
(M.CA.CDT.00063)
0..1
8.1. Наименование валюты (casdo:CurrencyName)
наименование валюты платежа
M.CA.SDE.00012
(M.SDT.00069)
1

8.5. Валюталық бағамның қолданылу күні (casdo:ExchangeRateDate)
Валюталық бағамның қолданылу күні
M. CA. SDE.00335
(M. BDT.00005)
0..1
9.Қосымша ақпарат (cacdo:CRAdditionalInformationDetails)
Ұсынылған құжаттар туралы мәлімет және қосымша ақпарат
M. CA. CDE.00290
(M. CA. CDT.00256)
0..1
9.1. Ұсынылған құжат (cacdo:CRPresentedDocDetails)
Ұсынылған құжаттар туралы мәлімет
M. CA. CDE.00003
(M. CA. CDT.00324)
0..*
9.1.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
Құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00054
(M. SDT.00140)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.1.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
Құжаттың атауы
M. SDE.00108
(M. SDT.00134)
0..1
9.1.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілетін цифрлы немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
0..1
9.1.4. Құжаттың түрі (csdo:DocCreationDate)
Құжатты берген, қол қойған, бекіткен немесе тіркеген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
0..1
9.1.5. Ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Елді кодпен белгілеу
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.1.6. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityV2Id)
Мемлекеттік немесе мемлекетаралық органдарды (ұйымдарды), берілген немесе бекітілген құжатты сәйкестендіретін белгілер жолы
M. SDE.00197
(M. SDT.00152)
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі (атрибут schemeId)
Оған сәйкес сәйкестендіргіш көрсеткіш объектілерді сәйкестендіру әдісін белгілеу
-
(M. SDT.00091)
1
9.2. Алдындағы құжат (cacdo:CRPreviousDocDocDetails)
Бұрын ресімделген құжаттар туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M. CA. CDE.00292
(M. CA. CDT.00257)
0..*
9.2.1. Елдің үш символды цифрлық коды (casdo:CountryN3Code)
Елдің цифрлық белгілеу коды
M. CA. SDE.00167
(M. CA. SDT.00006)
1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
9.2.2. Алдыңғы кедендік құжаттың типі (casdo:CRPreviousCustomsDocCode)
Бұрын ресімделген кедендік құжаттың типі
M. CA. SDE.00479
(M. CA. SDT.00019)
1
9.2.3. Өзге де мәліметтер (csdo:AdditionalInfoText)
Сипатталатын объектіге жататын қосымша ақпарат
M. SDE.00046
(M. SDT.00088)
0..*

8.5. Дата применения курса валюты (casdo:ExchangeRateDate)
дата применения курса валюты
M.CA.SDE.00335
(M.BDT.00005)
0..1
9. Дополнительная информация (cacdo:CRAdditionalInformationDetails)
Сведения о представленных документах и дополнительная информация
M.CA.CDE.00290
(M.CA.CDT.00256)
0..1
9.1. Представленный документ (cacdo:CRPresentedDocDetails)
Сведения о представленном документе.
M.CA.CDE.00003
(M.CA.CDT.00324)
0..*
9.1.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.1.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
(M.SDT.00134)
0..1
9.1.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
0..1
9.1.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
9.1.5. Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.1.6. Идентификатор уполномоченного органа (csdo:AuthorityV2Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00197
(M.SDT.00152)
0..1
а) метод идентификации (атрибут schemeId)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
-
(M.SDT.00091)
1
9.2. Предшествующие документы (cacdo:CRPreviousDocDocDetails)
детальная информация о ранее оформленных документах
M.CA.CDE.00292
(M.CA.CDT.00257)
0..*
9.2.1. Трехсимвольный цифровой код страны (casdo:CountryN3Code)
кодовое цифровое обозначение страны
M.CA.SDE.00167
(M.CA.SDT.00006)
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
9.2.2. Тип предшествующего таможенного документа (casdo:CRPreviousCustomsDocCode)
тип ранее оформленного таможенного документа
M.CA.SDE.00479
(M.CA.SDT.00019)
1
9.2.3. Иные сведения (csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
(M.SDT.00088)
0..*

11.7.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілері (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
Өлшем бірлігінің шартты белгілері
M. CA. SDE.00222
(M. CA. SDT.00022)
0..1
11.8. Қосымша парақ номері (casdo:AddPageOrdinal)
Қосымша парақ номері
M. CA. SDE.00503
(M. SDT.00105)
0..1
11.9. Тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің құны (casdo:GoodsCostAmount)
тауарлардың құны
M. CA. SDE.00383
(M. CA. SDT.00001)
0..3
а) валюта коды (атрибут currency Code)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіш атрибут currency CodeListId)
валютасының сәйкестендіру классификаторы
-
(M. SDT.00091)
1
11.10. Кедендік төлемдер туралы мәліметтер (cacdo:CRPaymentDetails)
Кедендік төлемдер туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00299
(M. CA. CDT.00265)
0..1
11.10.1. Кедендік төлемдер (cacdo:CRCustomsPaymentDetail)
Кедендік төлемдер туралы егжей-тегжейлі ақпараты
M. CA. CDE.00296
(M. CA. CDT.00263)
1..*
*.1. Салықтар, алымдар және өге де төлем түрлерінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар және өге де төлем түрлерін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
0..1
*.2. Төлемді есептеу үшін негіз (casdo:TaxBaseMeasure)
Төлемді есептеу үшін негіз (casdo:TaxBaseMeasure)
M. CA. SDE.00708
(M. CA. SDT.00800)
1
*.3. Есептеу негізінің цифрлық коды (адвалорлық алымдар) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Есептеудің негізгі валюталық цифрлық коды (адвалорлық алымдар)
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) белгілеуі
-
(M. SDT.00091)
1
*.4. Есептеудің (ерекше мөлшерлеме) негізгі өлшем бірлігінің коды (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
Есептеудің (ерекше мөлшерлеме) негізгі өлшем бірлігінің коды
M. SDE.00177
(M. SDT.00140)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) белгілеуі
-
(M. SDT.00091)
1
*.5. Кедендік төлемнің пайдаланылатын мөлшерлемелері (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
есептеу кезінде пайдаланылатын кедендік төлем мөлшерлемелері туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00445
(M. CA. CDT.00115)
0..1
*.5.1. Кедендік төлем мөлшерлемелерінің түрлері (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)
Кедендік төлем мөлшерлемелерінің түрлері
M. CA. SDE.00245
(M. CA. SDT.00779)
0..1
*.5.2. . Кедендік төлем мөлшерлемелері (casdo:DutyTaxFeeRateValue)
Кедендік төлем мөлшерлемелерінің мәні
M. CA. SDE.00022
(M. CA. SDT.00121)
1
*.5.3. Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
Өлшем бірлігін кодпен белгілеу
M. SDE.00177
(M. SDT.00140)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1

11.7.2. Условное обозначение единицы измерения (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
(M.CA.SDT.00022)
0..1
11.8. Номер добавочного листа (casdo:AddPageOrdinal)
номер добавочного листа
M.CA.SDE.00503
(M.SDT.00105)
0..1
11.9. Стоимость товаров или услуг (casdo:GoodsCostAmount)
стоимость товара
M.CA.SDE.00383
(M.CA.SDT.00001)
0..3
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
11.10. Сведения о таможенных платежах (cacdo:CRPaymentDetails)
сведения о таможенных платежах
M.CA.CDE.00299
(M.CA.CDT.00265)
0..1
11.10.1. Таможенные платежи (cacdo:CRCustomsPaymentDetail)
Детальная информация о таможенных платежах
M.CA.CDE.00296
(M.CA.CDT.00263)
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
0..1
*.2. Основа начисления платежа (casdo:TaxBaseMeasure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
(M.CA.SDT.00800)
1
*.3. Цифровой код основы начисления (адвалорная ставка) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровой код валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.4. Код единицы измерения основы начисления (специфическая ставка) (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.5. Используемая ставка таможенного платежа (cacdo:EffectiveCustomsRateDetails)
сведения о ставке таможенного платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
(M.CA.CDT.00115)
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)
вид ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00245
(M.CA.SDT.00779)
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа (casdo:DutyTaxFeeRateValue)
значение ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00022
(M.CA.SDT.00121)
1
*.5.3. Единица измерения (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDE.00177
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1

*.5.4. Мөлшерлеме (айырықша мөлшерлеме) валютасын кодпен белгілеу (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Мөлшерлеме (айырықша мөлшерлеме) валютасын цифрлық кодпен белгілеу
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
көрсетілген кодқа сәйкес анықтамалық (жіктеуіш) сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.6.Салмақтық коэффициент (casdo:WeightRatioNumber)
салмақтық коэффициент
M. CA. SDE.00700
(M. CA. SDT.00146)
0..1
*.7. Мөлшерлемені қолдану күні (casdo:DutyTaxFeeRateDate)
Кедендік төлем мөлшерлемесін қолдану күні
M. CA. SDE.00250
(M. BDT.00005)
0..1
*.8. Кедендік және өзге де төлемді төлеу ерекшелігін кодпен белгілеу (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)
Кедендік және өзге де төлемді төлеу ерекшелігін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00108
(M. CA. SDT.00050)
0..1
*.9. Төлемдердің сомасы (casdo:UnifiedPaymentNumericAmount)
төлемдердің сомасы
M. CA. SDE.00697
(M. CA. SDT.00147)
0..1
а) валюта коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00145)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
Валюта жіктеуішінің сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.10. Кедендік төлемдер түрлерінің коды (casdo:CRPaymentsKindCode)
Есептеу төлем түрлері туралы мәліметтер
M. CA. SDE.00492
(M. CA. SDT.00019)
0..1
*.11. Есептелген сомасы (casdo:CAPaymentAmount)
есептелген сомасы
M. CA. SDE.00334
(M. CA. SDT.00001)
1
а) валюта коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
1
б) жіктеуіш сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
Валюта жіктеуішінің сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
*.12. Қайта қаржыландыру мөлшерлемесі (casdo:RefinanceRate)
Қайта қаржыландыру мөлшерлемесі мәні
M. CA. SDE.00495
(M. CA. SDT.00121)
0..1
*.13. Күн саны (casdo:DayQuantity)
Күн саны
M. CA. SDE.00251
(M. SDT.00106)
0..1
11.11. Өзге де мәліметтер (csdo:AdditionalInfoText)
Сипаталатын объектіге жататын қосымша ақпарат
M. SDE.00046
(M. SDT.00088)
0..1
11.12. Тауарлар туралы қосымша мәліметтер (cacdo:AddGoodsDescriptionDetails)
Тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M. CA. CDE.00802
(M. CA. CDT.00800)
0..*
11.12.1. Өндіруші (casdo:GoodsProducerText)
Тауар өндіруші туралы мәліметтер
M. CA. SDE.00203
(M. SDT.00072)
0..1
11.12.2. Тауар белгісі (casdo:TradeMarkName)
Тауар белгісінің атауы, шығарылған жері, авторлық құқық объектісі, аралас құқық, патент
M. CA. SDE.00205
(M. SDT.00068)
0..1
11.12.3. Тауар маркасы (casdo:GoodsMarkName)
Тауар маркасының атауы
M. CA. SDE.00206
(M. SDT.00069)
0..1
11.12.4. Тауар артикулы (casdo:GoodsArticleName)
Тауар артикулының атауы
M. CA. SDE.00208
(M. SDT.00069)
0..1
11.12.5. Стандарт (casdo:GoodsStandardName)
Стандарттың атауы (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымдар) немесе тауарларға арналған техникалық шарттар
M. CA. SDE.00209
(M. SDT.00069)
0..1

*.5.4. Кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка) (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.6. Весовой коэффициент (casdo:WeightRatioNumber)
весовой коэффициент
M.CA.SDE.00700
(M.CA.SDT.00146)
0..1
*.7. Дата применения ставки (casdo:DutyTaxFeeRateDate)
дата применения ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00250
(M.BDT.00005)
0..1
*.8. Кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей (casdo:CustomsTaxPaymentFeatureCode)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
(M.CA.SDT.00050)
0..1
*.9. Сумма платежа (casdo:UnifiedPaymentNumericAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
(M.CA.SDT.00147)
0..1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00145)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
*.10. Код типа таможенного платежа (casdo:CRPaymentsKindCode)
сведения о типе платежа расчета
M.CA.SDE.00492
(M.CA.SDT.00019)
0..1
*.11. Исчисленная сумма (casdo:CAPaymentAmount)
исчисленная сумма
M.CA.SDE.00334
(M.CA.SDT.00001)
1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
*.12. Ставка рефинансирования (casdo:RefinanceRate)
значение ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00495
(M.CA.SDT.00121)
0..1
*.13. Количество дней (casdo:DayQuantity)
количество дней
M.CA.SDE.00251
(M.SDT.00106)
0..1
11.11. Иные сведения (csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
(M.SDT.00088)
0..1
11.12. Дополнительные сведения о товаре (cacdo:AddGoodsDescriptionDetails)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
(M.CA.CDT.00800)
0..*
11.12.1. Производитель (casdo:GoodsProducerText)
сведения о производителе товара
M.CA.SDE.00203
(M.SDT.00072)
0..1
11.12.2. Товарный знак (casdo:TradeMarkName)
наименование товарного знака, места происхождения, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
(M.SDT.00068)
0..1
11.12.3. Марка товара (casdo:GoodsMarkName)
наименование марки товара
M.CA.SDE.00206
(M.SDT.00069)
0..1
11.12.4. Артикул товара (casdo:GoodsArticleName)
наименование артикула товара
M.CA.SDE.00208
(M.SDT.00069)
0..1
11.12.5. Стандарт (casdo:GoodsStandardName)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
(M.SDT.00069)
0..1

11.13. Көлік құралы үшін төлемді есептеуге арналған деректер (cacdo:CRAutomobileDetails)
Автомобиль туралы мәлімет
M. CA. CDE.00302
(M. CA. CDT.00271)
0..1
11.13.1. Көлік құралын сәйкестендіру номері (csdo:VehicleId)
Өндіруші берген көлік құралын сәйкестендіру номері (көлік құралының шассисы, өзі жүретін машина)
M. SDE.00212
(M. SDT.00161)
0..1
11.13.2. Көлік құралының шасси (қаңқа) сәйкестендіру номері (csdo:VehicleChassisId)
Өндіруші берген көлік құралы шассинің (қаңқа) номері
M. SDE.00214
(M. SDT.00092)
0..1
11.13.3. Көлік құралының шанағын сәйкестендіру номері (csdo:VehicleBodyId)
Өндіруші берген көлік құралының шанағын (кабина) сәйкестендіру номері (көлік құралы шассиы, өзі жүретін машина)
M. SDE.00213
(M. SDT.00092)
0..1
11.13.4. Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo:VehicleModelDetails)
Көлік құралының маркасы, моделі туралы мәлімет
M. CA. CDE.00093
(M. CA. CDT.00082)
0..1
*.1. Көлік құралы маркасының коды (casdo:VehicleMakeCode)
Көлік құралының маркасын кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00072
(M. CA. SDT.00142)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
1
*.2. Көлік құралы маркасының атауы (csdo:VehicleMakeName)
Көлік құралы маркасының атауы (көлік құралы шассисі, өзі жүретін машина)
M. SDE.00219
(M. SDT.00055)
0..1
*.3. Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)
Көлік құралы моделінің атауы
M. CA. SDE.00076
(M. SDT.00068)
0..1
11.13.5. Өндірілген жылы (csdo:ManufactureYear)
Тауардың өндірілген жылы
M. SDE.00216
(M. BDT.00025)
0..1
11.13.6. Көлік құралының санаты (casdo:TransportCategoryCode)
Көлік құралы санатының коды
M. CA. SDE.00488
(M. CA. SDT.00119)
0..1
11.13.7. Көлік құралы түрлерінің атауы (casdo:TransportTypeName)
Көлік құралы түрлерінің атауы
M. CA. SDE.00489
(M. SDT.00069)
0..1
11.13.8. Көлік құралы түсінің коды (casdo:TransportColorCode)
Көлік құралының түсін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00490
(M. CA. SDT.00120)
0..1
11.13.9. Көлік құралының экологиялық класы (casdo:ECOClassCode)
Көлік құралының экологиялық класы
M. CA. SDE.00487
(M. CA. SDT.00019)
0..1
11.13.10. Қозғалтқышының сәйкестендіру номері (csdo:EngineId)
Өндіруші берген қозғалтқышының сәйкестендіру номері
M. SDE.00211
(M. SDT.00092)
0..1

11.13. Данные для расчета платежей за транспортное средство (cacdo:CRAutomobileDetails)
Сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00302
(M.CA.CDT.00271)
0..1
11.13.1. Идентификационный номер транспортного средства (csdo:VehicleId)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
(M.SDT.00161)
0..1
11.13.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:VehicleChassisId)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
(M.​DT.00092)
0..1
11.13.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:VehicleBodyId)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
(M.SDT.00092)
0..1
11.13.4. Марка (модель) транспортного средства (cacdo:VehicleModelDetails)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
(M.CA.CDT.00082)
0..1
*.1. Код марки транспортного средства (casdo:VehicleMakeCode)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.CA.SDE.00072
(M.CA.SDT.00142)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.2. Наименование марки транспортного средств а(csdo:VehicleMakeName)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
(M.SDT.00055)
0..1
*.3. Наименование модели транспортного средства (casdo:VehicleModelName)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
(M.SDT.00068)
0..1
11.13.5. Год производства (csdo:ManufactureYear)
год производства товара
M.SDE.00216
(M.BDT.00025)
0..1
11.13.6. Категория транспортного средства (casdo:TransportCategoryCode)
код категории транспортного средства
M.CA.SDE.00488
(M.CA.SDT.00119)
0..1
11.13.7. Наименование типа транспортного средства (casdo:TransportTypeName)
наименование типа транспортного средства
M.CA.SDE.00489
(M.SDT.00069)
0..1
11.13.8. Код цвета транспортного средства (casdo:TransportColorCode)
кодовое обозначение цвета транспортного средства
M.CA.SDE.00490
(M.CA.SDT.00120)
0..1
11.13.9. Экологический класс транспортного средства (casdo:ECOClassCode)
экологический класс транспортного средства
M.CA.SDE.00487
(M.CA.SDT.00019)
0..1
11.13.10. Идентификационный номер двигателя (csdo:EngineId)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
(M.SDT.00092)
0..1

11.13.17. Өндірілген ай (csdo:ManufactureMonth)
Тауар өндірілген ай
M. SDE.00217
(M. BDT.00024)
0..1
11.13.18. Дайындаушы-ұйымның атауы (csdo:OrganizationName)
Дайындаушы-ұйымның атауы
M. SDE.00022
(M. SDT.00056)
0..1
11.13.19. Дайындаушы-ел коды (csdo:UnifiedCountryCode)
Дайындаушы-ел коды
M. SDE.00162
(M. SDT.00112)
0..1
а) жіктеуішті (жіктеуіш) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
11.13.20. Пайдалану мерзімі (casdo:WorkDuration)
Пайдалану мерзімі
M. CA. SDE.00491
(M. BDT.00021)
0..1
12. Өндіріліп алынатын төлемдер туралы жалпы ақапарт (cacdo:CRCommonPaymentDetails)
Өндіріліп алынатын төлемдер туралы жалпы ақапарт
M. CA. CDE.00298
(M. CA. CDT.00266)
0..1
12.1. Қорытынды сома (casdo:TotalAmount)
Төлеуге жататын жалпы сома
M. CA. SDE.00163
(M. CA. SDT.00001)
0..1
а) валюта коды (атрибут currencyCode)
б) жіктеуішті сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
1
валюта жіктеуішті сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
1
12.2. төлем туралы мәлімет (cacdo:FactPaymentDetails)
Төлем туралы мәлімет
M. CA. CDE.00171
(M. CA. CDT.00129)
0..*
12.2.1. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
1
12.2.2. Нақты төлем сома (casdo:FactPaidAmount)
Нақты төленген төлем сомасы көрсетіледі
M. CA. SDE.00033
(M. CA. SDT.00001)
1
а) валютың коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
б) жіктеуішті сәйкестендіргіші (атрибут currencyCodeListId)
валюта жіктеуішті сәйкестендіргіші
-
(M. SDT.00091)
12.2.3. Төлем валютасының цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
Төлем валютасының цифрлық коды
M. SDE.00176
(M. SDT.00125)
0..1
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес код көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
(M. SDT.00091)
12.2.4. Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)
Валюта бағамы
M. CA. SDE.00178
(M. CA. SDT.00071)
0..1
а) валютаның коды (атрибут currencyCode)
Валютаны кодыпен белгілеу
-
(M. SDT.00144)
б) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес валютаны кодпен белгілеу көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш)
-
(M. SDT.00091)
в) масштабы (атрибут scaleNumber)
ұсынылған 10 саны дәрежесіндегі көрсеткіште түрінде есептелген ондық жұйедегі ақша сомасының маштабы
-
(M. SDT.00096)
12.2.5. кеден органдарына жүктелген кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілін кодпен белгісі (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)
Төлем түрін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00127
(M. CA. SDT.00061)
0..1

11.13.17. Месяц производства (csdo:ManufactureMonth)
месяц производства товара
M.SDE.00217
(M.BDT.00024)
0..1
11.13.18. Наименование организации-изготовителя (csdo:OrganizationName)
наименование организации-изготовителя
M.SDE.00022
(M.SDT.00056)
0..1
11.13.19. Код страны-изготовителя (csdo:UnifiedCountryCode)
код страны-изготовителя
M.SDE.00162
(M.SDT.00112)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
11.13.20. Срок эксплуатации (casdo:WorkDuration)
срок эксплуатации
M.CA.SDE.00491
(M.BDT.00021)
0..1
12. Общая информация о взимаемых платежах (cacdo:CRCommonPaymentDetails)
Общая информация о взимаемых платежах
M.CA.CDE.00298
(M.CA.CDT.00266)
0..1
12.1. Итоговая сумма (casdo:TotalAmount)
общая сумма, подлежащая уплате
M.CA.SDE.00163
(M.CA.SDT.00001)
0..1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
12.2. Сведения об уплате (cacdo:FactPaymentDetails)
сведения об уплате
M.CA.CDE.00171
(M.CA.CDT.00129)
0..*
12.2.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
1
12.2.2. Фактически уплаченная сумма (casdo:FactPaidAmount)
указывается фактически уплаченная сумма платежа
M.CA.SDE.00033
(M.CA.SDT.00001)
1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор классификатора (атрибут currencyCodeListId)
идентификатор классификатора валют
-
(M.SDT.00091)
1
12.2.3. Цифровой код валюты платежа (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)
цифровой код валюты платежа
M.SDE.00176
(M.SDT.00125)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
12.2.4. Курс валюты (casdo:ExchangeRate)
курс валюты
M.CA.SDE.00178
(M.CA.SDT.00071)
0..1
а) код валюты (атрибут currencyCode)
кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00144)
1
б) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указано кодовое обозначение валюты
-
(M.SDT.00091)
1
в) масштаб (атрибут scaleNumber)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
-
(M.SDT.00096)
0..1
12.2.5. Кодовое обозначение способа уплаты таможенных или иных платежей, возложенных на таможенные органы (casdo:CustomsTaxPaymentMethodCode)
кодовое обозначение способа уплаты
M.CA.SDE.00127
(M.CA.SDT.00061)
0..1

12.2.6. Төлемдерді төлеу туралы құжат (cacdo:PaymentDocDetails)
Нақты төленген және тиісті төлем құжаты туралы мәлімет
M. CA. CDE.00099
(M. CA. CDT.00085)
0..1
*.1. Құжат түрінің код (csdo:DocKindCode)
Құжат түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00054
(M. SDT.00140)
а) Анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш (атрибут codeListId)
Оған сәйкес коды көрсетілген, анықтаманы (жіктегішті) сәйкестендіргіш
-
*.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
Құжаттың атауы
M. SDE.00108
(M. SDT.00134)
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
Тіркеу кезінде құжатқа берілген цифрлық немес әрітптік- цифрлық белгелір,
M. SDE.00044
(M. SDT.00093)
*.4. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
Құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M. SDE.00045
(M. BDT.00005)
*.5. Төлем күгі (casdo:PaymentDate)
Төлем төленген күн
M. CA. SDE.00804
(M. BDT.00005)
*.6. Салық төлеуші (ccdo:TaxpayerDetails)
Мемлекеттік кірістер органдары жеке тұлғаға берген жиынтық деректемелер
M. CDE.00019
(M. CDT.00019)
*.6.1. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)
Салық төлеуші тіркелген елде салық төлеушілер тізіліміндегі жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M. SDE.00025
*.7. Бірігей сәйкестендірілген кедендік нөмір (csdo:UniqueCustomsNumberId)
Кедендік бақылау ақсаты үшін көзделген сыртқы экономикалық қызметке қатысушының бірігей сәйкестендіру нөмірі
M. SDE.00135
(M. SDT.00089)
12.3. Кедендік төлем түрлері туралы ақпарат (cacdo:CustomsTaxModeCodeDetails)
Төленге төлемдер туралы мәліметтер
M. CA. CDE.00297
(M. CA. CDT.00267)
0..*
12.3.1. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)
Салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерін кодпен белгілеу
M. CA. SDE.00110
(M. CA. SDT.00053)
1
12.3.2. Салықтар, алымдар немес өзге төлемдер түрінің атауы (casdo:CustomsTaxModeName)
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген, өндіріп алу кеден органына жүктелген, Салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерінің жіктеуіштеріне сәйкес салықтар, алымдар немес өзге төлем түрлерінің атауы
M. CA. SDE.00111
(M. SDT.00056)
1
13. Құжатқа қол қоятын, лауазымды тұлға (cacdo:SigningDetails)
Құжатты қол қойған, тұлға
M. CA. CDE.00204
(M. CA. CDT.00155)
0..1
13.1. Т.А.Ә. (csdo:PositionName)
Тегі, аты, әкесінің аты
M. SDE.00127
(M. SDT.00055)
0..1
13.2. Лауазымның атауы (csdo:PositionName)
Қызметкер лауазымының атауы
M. SDE.00127
(M. SDT.00055)
0..1
13.3. Байланыс деректемелері (ccdo:CommunicationDetails)
Уәкілетті тұлғаның байланыс деректемелері
M. CDE.00003
(M. CDT.00003)
0..*
13.2.1. Байланыс түрінің код (csdo:CommunicationChannelCode)
Байланыс (телефона, факса, электрондық почта және т.б.) құралының (арна) түрін кодпен белгілеу
M. SDE.00014
(M. SDT.00163)
0..1
13.2.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:CommunicationChannelName)
Байланыс (телефона, факса, электрондық почта және т.б.) құралы (арна) түрінің атауы
M. SDE.00093
(M. SDT.00055)
0..1
13.2.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannelId)
Байланыс арнасын сәйкестендіру символының реттілігі (телефона, факса нөмірлерін, электрондық почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M. SDE.00015
(M. SDT.00015)
1..*

12.2.6. Документ об уплате платежа (cacdo:PaymentDocDetails)
сведения фактической уплаты и соответствующего платежного документа
M.CA.CDE.00099
(M.CA.CDT.00085)
0..1
*.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
(M.SDT.00140)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
(M.SDT.00091)
1
*.2. Наименование документа (csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
(M.SDT.00134)
0..1
*.3. Номер документа (csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
(M.SDT.00093)
0..1
*.4. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
(M.BDT.00005)
0..1
*.5. Дата платежа (casdo:PaymentDate)
дата уплаты платежа
M.CA.SDE.00804
(M.BDT.00005)
0..1
*.6. Налогоплательщик (ccdo:TaxpayerDetails)
совокупность реквизитов, присвоенных органами государственных доходов физическому лицу
M.CDE.00019
(M.CDT.00019)
0..1
*.6.1. Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)
идентификатор физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
(M.SDT.00025)
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер (csdo:UniqueCustomsNumberId)
Уникальный идентификационный номер участника экономической деятельности, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
(M.SDT.00089)
0..1
12.3. Информация о виде таможенного платежа (cacdo:CustomsTaxModeCodeDetails)
сведения об уплачиваемом платеже
M.CA.CDE.00297
(M.CA.CDT.00267)
0..*
12.3.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeCode)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
(M.CA.SDT.00053)
1
12.3.2. Наименование вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:CustomsTaxModeName)
наименование вида налогов, сборов или иного платежа в соответствии с Классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378
M.CA.SDE.00111
(M.SDT.00056)
1
13. Должностное лицо, подписавшее документ (cacdo:SigningDetails)
лицо, подписавшее документ
M.CA.CDE.00204
(M.CA.CDT.00155)
0..1
13.1. ФИО (ccdo:FullNameDetails)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
(M.CDT.00016)
1
13.2. Наименование должности (csdo:PositionName)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
(M.SDT.00055)
0..1
13.3. Контактный реквизит (ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит уполномоченного лица
M.CDE.00003
(M.CDT.00003)
0..*
13.3.1. Код вида связи (csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
(M.SDT.00163)
0..1
13.3.2. Наименование вида связи (csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
(M.SDT.00055)
0..1
13.3.3. Идентификатор канала связи (csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
(M.SDT.00015)
1..*

13.4. Қол қайылғна күн (casdo:SigningDate)
Қол қайылғна күні
M. CA. SDE.00391
(M. BDT.00005)
1

13.4. Дата подписания (casdo:SigningDate)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
(M.BDT.00005)
1