Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 30 наурыздағы № 208 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 143 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 24 сәуірде № 16805 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің 202-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану қағидалары бекітілсін.
2. "Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Кеден одағының кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды шартты түрде шығарылған нысаналы пайдалануды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 23 ақпандағы № 106 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 ақпандағы № 84 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14860 болып тіркелген, 2017 жылғы 9 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

Об утверждении Правил признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 марта 2018 года № 208 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 апреля 2018 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2018 года № 16805.
В соответствии с пунктом 4 статьи 202 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов.
2. Признать утратившим силу Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 106 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 февраля 2017 года № 84 "Об утверждении Правил признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Таможенного союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов"(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14860, опубликован 9 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев___________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек___________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 5 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 30 наурыздағы
№ 208 және
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 3 сәуірдегі
№ 143 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 202-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Осы Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану тәртібін айқындайды.

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев__________
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек__________
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________Б. Султанов
5 апреля 2018 года
Утверждены
Совместным приказом
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 марта 2018 года № 208
и Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2018 года № 143
Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 202 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы инвестициялық жоба – арнайы экономикалық аймаққа қатысушы немесе Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес еркін қойманың иеленуші (бұдан әрі – АЭА Қатысушы немесе ЕҚ Иеленуші) ретінде тіркелген Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы іске асырған және (немесе) іске асыратын инвестициялық жоба не моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы іске асырған жоба ;
2) арнайы инвестициялық келісімшарт – арнайы инвестициялық жоба үшін инвестициялық преференциялар беруді көздейтін шарт;
3) дайын өнім (қайта өңдеу өнімі) – арнайы инвестициялық келісімшартты іске асыру шеңберінде, оның ішінде шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауар.
2-тарау. Арнайы экономикалық аймаққа қатысушы немесе еркін қойманы иеленуші Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану тәртібі
3. Арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одағының кедендік аумағына арнайы АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің әкелген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен ұштасқан кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берілген, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған, шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалану аталған тауарларды Еуразиялық экономикалық одақ пен Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес дайын өнімнің (қайта өңдеу өнімі) құрамында оларды сәйкестендірген жағдайда, дайын өнімді (қайта өңделген өнімді) өндіру, алу, жасау, дайындау үшін пайдалану (тұтыну) болып табылады.
4. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды растау АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің аумақтық мемлекеттік кірістер органына арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің қолымен және мөрімен (бар болса) расталған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы экономикалық аймақ қатысушының немесе бос қойма иесінің арнайы инвестициялық келісімшарты шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтерді ұсынуы болып табылады.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальный инвестиционный проект – инвестиционный проект, реализованный и (или) реализуемый юридическим лицом Республики Казахстан, зарегистрированным в качестве участника специальной экономической зоны или владельца свободного склада (далее – Участник СЭЗ или Владелец СС) в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, либо проект, реализованный юридическим лицом Республики Казахстан, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств;
2) специальный инвестиционный контракт – договор, предусматривающий предоставление инвестиционных преференций для специального инвестиционного проекта;
3) готовая продукция (продукт переработки) – товар, изготовленный (полученный) в том числе из иностранных товаров, в рамках реализации специального инвестиционного контракта.
Глава 2. Порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов, участником специальной экономической зоны или владельцем свободного склада
3. Целевым использованием условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов Участником СЭЗ или Владельцем СС, является использование (потребление) данных товаров для производства, получения, образования, изготовления готовой продукции (продукта переработки), при условии их идентификации в составе готовой продукции (продукта переработки) в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и Республики Казахстан.
4. Подтверждением целевого использования товаров, указанных в пункте 3 настоящих Правил, является представление Участником СЭЗ или Владельцем СС в территориальный орган государственных доходов копии специального инвестиционного контракта и сведений об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта Участником СЭЗ или Владельцем СС по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, заверенных подписью и печатью Участника СЭЗ или Владельца СС (при ее наличии).

5. Арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтерді АЭА Қатысушы немесе ЕҚ Иеленуші аумақтық мемлекеттік кірістер органына еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімін немесе бос қойманың кедендік рәсімін аяқтау мақсатында ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырғаннан кейін дайын өнімді (қайта өңделген өнімді) пайдалану және (немесе) билік ету, өткізу құқықтарын берген күннен кешіктірмейтін мерзімде ұсынады.
6. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарлар АЭА Қатысушы немесе ЕҚ Иеленуші арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтерді аумақтық мемлекеттік кірістер органына ұсынғаннан кейін кедендік бақылауда болып саналмайды және Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары мәртебесіне ие болады.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды тану мерзімі АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы АЭА Қатысушының немесе ЕҚ Иеленушінің арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтерді аумақтық мемлекеттік кірістер органына ұсынған күні болып табылады.
3-тарау. Моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғалардың Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалануды тану тәртібі
8. Моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғалардың Ішкі тұтыну үшін шығару рәсімімен орналастырылған, оған қатысты арнайы инвестициялық келісімшарттарды іске асыру шеңберінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулермен қатар қолданылған кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу жөнінде жеңілдіктер берілген шартты түрде шығарылған тауарларды нысаналы пайдалану дайын өнімді (қайта өңделген өнімді) өндіру, алу, жасау, дайындау үшін аталған тауарларды пайдалану (тұтыну) болып табылады.

5. Копия специального инвестиционного контракта и сведения об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта Участником СЭЗ или Владельцем СС по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, представляются Участником СЭЗ или Владельцем СС в территориальный орган государственных доходов после помещения товаров под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления в целях завершения таможенной процедуры свободной таможенной зоны или таможенной процедуры свободного склада в срок не позднее даты передачи прав пользования и (или) распоряжения, реализации готовой продукции (продукта переработки).
6. Товары, указанные в пункте 3 настоящих Правил, считаются не находящимися под таможенным контролем и приобретают статус товаров Евразийского экономического союза после представления Участником СЭЗ или Владельцем СС копии специального инвестиционного контракта и сведений об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта Участником СЭЗ или Владельцем СС по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в территориальный орган государственных доходов.
7. Сроком признания целевого использования товаров, указанных в пункте 3 настоящих Правил, является день представления Участником СЭЗ или Владельцем СС копии специального инвестиционного контракта и сведений об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта Участником СЭЗ или Владельцем СС по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в территориальный орган государственных доходов.
Глава 3. Порядок признания целевого использования условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов юридическими лицами, заключившими соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств
8. Целевым использованием условно выпущенных товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления, в отношении которых применены льготы по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженные с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению товарами, ввезенными на таможенную территорию Евразийского экономического союза в рамках реализации специальных инвестиционных контрактов юридическими лицами, заключившими соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств является использование (потребление) данных товаров для производства, получения, образования, изготовления готовой продукции (продукта переработки).

9. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды растау Заңды тұлғаның аумақтық мемлекеттік кірістер органына арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және заңды тұлғаның қолымен және мөрімен (бар болса) расталған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғамен арнайы инвестициялық келісімшартының шеңберінде енгізілетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді ұсынуы болып табылады.
10. Арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесі және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлға арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді заңды тұлға аумақтық мемлекеттік кірістер органына дайын өнімді (қайта өңделген өнімді) пайдалану және (немесе) билік ету, өткізу құқықтарын табыстаған күннен кешіктірмейтін мерзімде ұсынады.
11. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тауарларды нысаналы пайдалануды тану мерзімі заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшарттың көшірмесін және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалану туралы мәліметтерді аумақтық мемлекеттік кірістер органына ұсынған күні болып табылады.
Ішкі тұтыну үшін шығару
рәсімімен
орналастырылған, оған қатысты
арнайы инвестициялық
келісімшарттарды іске асыру
шеңберінде Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағына әкелінген тауарларды
пайдалану және (немесе) оларға
билік ету бойынша
шектеулермен
қатар қолданылған кедендік
әкелу
баждарын, салықтарды төлеу
жөнінде
жеңілдіктер берілген шартты
түрде
шығарылған тауарларды
нысаналы
пайдалануды тану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Арнайы экономикалық аймаққа қатысушының немесе бос қойма иесінің арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтер
1. Заңды тұлғаның деректемелері_____________________________________________
__________________________________________________________________________

9. Подтверждением целевого использования товаров, указанных в пункте 8 настоящих Правил, является представление юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств в территориальный орган государственных доходов копии специального инвестиционного контракта и сведений об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, заверенных подписью и печатью юридического лица, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств (при его наличии).
10. Копия специального инвестиционного контракта и сведения об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 представляются юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств в территориальный орган государственных доходов в срок не позднее даты передачи прав пользования и (или) распоряжения, реализации готовой продукции (продукта переработки).
11. Сроком признания целевого использования товаров, указанных в пункте 8 настоящих Правил, является день представления юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств копии специального инвестиционного контракта и сведений об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в территориальный орган государственных доходов.
Приложение 1
к Правилам признания целевого
использования условно выпущенных
товаров, помещенных под таможенную
процедуру выпуска для внутреннего
потребления, в отношении которых
применены льготы по уплате ввозных
таможенных пошлин, налогов,
сопряженные с ограничениями
по пользованию и (или) распоряжению
товарами, ввезенными на таможенную
территорию Евразийского
экономического союза в рамках
реализации специальных
инвестиционных контрактов
Форма
Сведения об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта участником специальной экономической зоны или владельцем свободного склада
1. Реквизиты юридического лица ____________________________________________
_________________________________________________________________________

2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі________________________________________________
Ішкі тұтыну үшін кедендік рәсіммен орналастырылған тауарларға арналған декларация нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын көрсете отырып дайын өнімнің (қайта өңдеу өнімінің) атауы (10 белгі деңгейінде)*
Еркін кедендік аймақтың/бос қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларға арналған декларация нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын көрсете отырып импортталатын тауардың атауы (10 белгі деңгейінде)*
Дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) шығаруға берілген жүкқұжаттың немесе кәсіпорындағы өндірістік операциялардың аяқталғандығын растайтын өзге де құжаттың нөмірі
Басшы ____________________________________________________/______________/
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні 20__ жылғы "__"___________ М.О. (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық
қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасы.
Ішкі тұтыну үшін шығару
рәсімімен
орналастырылған, оған қатысты
арнайы инвестициялық
келісімшарттарды іске асыру
шеңберінде Еуразиялық
экономикалық одақтың кедендік
аумағына әкелінген тауарларды
пайдалану және (немесе) оларға
билік ету бойынша
шектеулермен
қатар қолданылған кедендік
әкелу
баждарын, салықтарды төлеу
жөнінде
жеңілдіктер берілген шартты
түрде
шығарылған тауарларды
нысаналы
пайдалануды тану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлғаның арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде әкелінетін тауарларды пайдалануы туралы мәліметтер
1. Заңды тұлғаның деректемелері_____________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі________________________________________________
Ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға арналған декларация нөмірі
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын көрсете отырып импортталатын тауардың атауы (10 белгі деңгейінде)*
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын көрсете отырып дайын өнімнің (қайта өңдеу өнімінің) атауы (10 белгі деңгейінде)*
Дайын өнімді (қайта өңдеу өнімін) шығаруға берілген жүкқұжаттың немесе кәсіпорындағы өндірістік операциялардың аяқталғандығын растайтын өзге де құжаттың нөмірі
Басшы _____________________________________________________/______________/
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Күні 20__ жылғы "__"___________ М.О. (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
* ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық
қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасы.

2. Бизнес идентификационный номер________________________________________
Номер декларации на товары, помещенные под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления
Наименование готовой продукции (продукта переработки) с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер декларации на иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны/свободного склада
Наименование импортируемого товара с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер накладной на выпуск готовой продукции (продукта переработки) или иного документа, подтверждающего завершение производственных операций на предприятии
Руководитель _______________________________________________/______________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя) (подпись)
Дата "__"___________ 20__ г.                  М.П. (при наличии)
Примечание:
*ТН ВЭД ЕАЭС – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза.
Приложение 2
к Правилам признания целевого
использования условно выпущенных
товаров, помещенных под таможенную
процедуру выпуска для внутреннего
потребления, в отношении которых
применены льготы по уплате ввозных
таможенных пошлин, налогов,
сопряженные с ограничениями
по пользованию и (или) распоряжению
товарами, ввезенными на таможенную
территорию Евразийского
экономического союза в рамках
реализации специальных
инвестиционных контрактов
Форма
Сведения об использовании товаров, ввозимых в рамках специального инвестиционного контракта юридическим лицом, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств
1. Реквизиты юридического лица________________________________________________
_____________________________________________________________________________
2. Бизнес идентификационный номер_____________________________________________
Номер декларации на товары, помещенные под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления
Наименование импортируемого товара с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Наименование готовой продукции (продукта переработки) с указанием кода ТН ВЭД ЕАЭС (на уровне 10 знаков)*
Номер накладной на выпуск готовой продукции (продукта переработки) или иного документа, подтверждающего завершение производственных операций на предприятии
Руководитель _________________________________________________/______________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя) (подпись)
Дата "__"___________ 20__ г. М.П. (при наличии)
Примечание:
*ТН ВЭД ЕАЭС – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза.