Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 12 маусымдағы № 252 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 тамызда № 17307 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11455 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 8 (сегіз) жұмыс күні.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін Мемлекеттік корпорацияда күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 20 (жиырма) минут.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2018 года № 252. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2018 года № 17307. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 "Об утверждении Правил субсидирования развития семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190, опубликован 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила субсидирования развития семеноводства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11455, опубликован 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в стандарте государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденном указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов в Государственную корпорацию – 8 (восемь) рабочих дней.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген орны бойынша "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды:
1) нақты сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (бұдан әрі - элиттұқымшар) бір уақытта бірегей тұқым өндіруші (бұдан әрі - оригинатор) болып табылған жағдайда, нақты егіске пайдаланылған өзі өндірген суперэлиталық тұқымдарға (мақта үшін - көбейту питомниктерін қоспағанда, бірегей тұқымдар) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген суперэлиталық тұқымдарға (мақта үшін - көбейту питомниктерін қоспағанда, бірегей тұқымдар) субсидиялар алуға арналған өтінімді;
3) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
4) тұқым өсіру шаруашылығы (бұдан әрі - тұқымшар) бір уақытта элиттұқымшар болып табылған жағдайда, нақты егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;

"6. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Государственная корпорация направляет услугополучателю уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по месту регистрации услугополучателя без ускоренного обслуживания.
9. Услугополучатель (либо его представитель по доверенности) представляет в Государственную корпорацию:
1) для получения субсидий за фактически приобретенные оригинальные семена заявку на получение субсидий на приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения субсидий за фактически использованные для посева суперэлитные семена (для хлопчатника – оригинальные семена, за исключением питомников размножения) собственного производства, в случае, если элитно-семеноводческое хозяйство (далее – элитсемхоз) является одновременно производителем оригинальных семян (далее – оригинатор), заявку на получение субсидий за использованные для посева суперэлитные семена (для хлопчатника – оригинальные семена, за исключением питомников размножения) собственного производства по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для получения субсидий за фактически приобретенные элитные семена заявку на получение субсидий на приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) для получения субсидий за фактически использованные для посева элитные семена собственного производства, в случае, если семеноводческое хозяйство (далее – семхоз) является одновременно элитсемхозом, заявку на получение субсидий за использованные для посева элитные семена собственного производства по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;

5) майлы дақылдардың, көпжылдық және біржылдық шөптердің, арпаның, күріштің, картоптың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымдарына (бұдан әрі - бірінші көбейтілген тұқымдар) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші көбейтілген тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтінімді;
6) жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына (бұдан әрі - бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінімді;
7) нақты сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне (бұдан әрі - элиталық көшеттер) субсидиялар алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алуға арналған өтінімді;
8) сатып алынған элиталық тұқымдарға немесе бірінші репродукция тұқымдарына және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына тиесілі субсидияларды алу үшін (элиттұқымшарға немесе тұқымшарға субсидиялар алу құқығы берілген жағдайда) осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым шаруашылығы немесе тұқым шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінімді ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде Мемлекеттік корпорация жұмыскері берген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат өтінімнің қабылданғанын растайды.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне, өкілдігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның өкіліне) дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қолхат негізінде оның жұмыскері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжатттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5) для получения субсидий за фактически приобретенные семена первой репродукции масличных культур, многолетних и однолетних трав, ячменя, риса, картофеля и хлопчатника (далее – семена первой репродукции) заявку на получение субсидий на приобретенные семена первой репродукции по форме согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) для получения субсидий за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника и хлопчатника (далее – семена гибридов первого поколения) заявку на получение субсидий на приобретенные семена гибридов первого поколения по форме согласно приложению 9 к настоящему стандарту государственной услуги;
7) для получения субсидий за фактически приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы) заявку на получение субсидий на приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 10 к настоящему стандарту государственной услуги;
8) для получения причитающихся субсидий за приобретенные элитные семена или семена первой репродукции и гибридов первого поколения (в случае предоставления права получения субсидий элитсемхозу или семхозу) сводную заявку, сформированную на основании заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей, поданных через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство, по форме согласно приложению 11 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства.".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки является выданная работником Государственной корпорации расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности, представителю юридического лица – по документу, подтверждающему полномочия).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында;
3) Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) порталда орналастырылған.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mgov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2017 жылғы 14 наурыздан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_______________ Д. Абаев

"10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 12 к настоящему стандарту государственной услуги.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz;
3) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz;
4) портале.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.";
приложения 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к указанному стандарту государственной услуги изложить в новой редакции, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 14 марта 2017 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев

2018 жылғы 25 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 22 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 12 маусымдағы
№ 252 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 4-2/664 бұйрығымен
бекітілген
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау (бұдан әрі - субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Өнімділік және басқа да шаруашылық бағалы белгілері бойынша ең жақсы көрсеткіштерге ие сорттардың және будандардың тұқымдары басым тәртіппен субсидияланады (сорттардың және будандардың сипаттамалары жөніндегі ақпарат http://www.mgov.kz сайтында орналастырылған).
2-тарау. Субсидия алушылар
3. Субсидиялар:
1) элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының (бұдан әрі - элиттұқымшар) нақты сатып алған бірегей тұқымдарға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге;
2) элиттұқымшар бір уақытта бірегей тұқым өндіруші (бұдан әрі - оригинатор) болып табылған жағдайда, элиттұқымшардың егіске нақты пайдаланған өзі өндірген суперэлиталық тұқымдарына (мақта үшін - көбейту питомниктерін қоспағанда, бірегей тұқымдар) жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге. Бұл ретте, элиттұқымшардың шығындарын ішінара өтеу элиталық тұқымдарды жоспарлы өндіру көлемін қамтамасыз ету үшін суперэлиталық тұқымдардың (мақта үшін - көбейту питомниктерін қоспағанда, бірегей тұқымдар) ғылыми негізделген қажеттілігін есепке ала отырып жүргізіледі;
3) тұқым өсіру шаруашылықтарының (бұдан әрі - тұқымшар), ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - ауылшартауарөндірушілер) және ауыл шаруашылығы кооперативтерінің (бұдан әрі - ауылшаркооперативтері) нақты сатып алған элиталық тұқымдарға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге;
4) тұқымшар бір уақытта элиттұқымшар болып табылған жағдайда, тұқымшарлардың егіске нақты пайдаланған өзі өндірген элиталық тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге. Бұл ретте, тұқымшардың шығындарын ішінара өтеу элиталық тұқымдарды жоспарлы өндіру көлемін қамтамасыз ету үшін элиталық тұқымдардың ғылыми негізділген қажеттілігін есепке ала отырып жүрізіледі;
5) ауылшартауарөндiрушiлердің және ауылшаркооперативтерінің майлы дақылдардың, көпжылдық және біржылдық шөптердің, арпаның, күріштің, картоптың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына (бұдан әрі - бірінші репродукция тұқымдары) жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге;

25 июля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
22 июня 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Т. Сулейменов
30 июня 2018 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 июня 2018 года № 252
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2014 года № 4-2/664
Правила субсидирования развития семеноводства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития семеноводства (далее – Правила) определяют порядок субсидирования развития семеноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии).
2. В приоритетном порядке субсидируются семена сортов и гибридов, имеющих наилучшие показатели по урожайности и другим хозяйственно-ценным признакам (информация по характеристикам сортов и гибридов размещена на сайте: http://www.mgov.kz).
Глава 2. Получатели субсидий
3. Субсидии предназначаются для:
1) частичного возмещения затрат элитно-семеноводческих хозяйств (далее – элитсемхоз) за фактически приобретенные оригинальные семена;
2) частичного возмещения затрат элитсемхозов за фактически использованные для посева суперэлитные семена (для хлопчатника – оригинальные семена, за исключением питомников размножения) собственного производства, в случае, если элитсемхоз является одновременно производителем оригинальных семян (далее – оригинатор). При этом частичное возмещение затрат производится элитсемхозу с учетом научно-обоснованной потребности суперэлитных семян (для хлопчатника – оригинальных семян, за исключением питомников размножения) для обеспечения планового объема производства элитных семян;
3) частичного возмещения затрат семеноводческих хозяйств (далее – семхоз), сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваропроизводители) и сельскохозяйственных кооперативов (далее – сельхозкооперативы) за фактически приобретенные элитные семена;
4) частичного возмещения затрат семхозов за фактически использованные для посева элитные семена собственного производства, в случае, если семхоз является одновременно элитсемхозом. При этом частичное возмещение затрат производится семхозу с учетом научно-обоснованной потребности элитных семян для обеспечения планового объема производства семян первой репродукции;
5) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей и сельхозкооперативов за фактически приобретенные семена первой репродукции масличных культур, многолетних и однолетних трав, ячменя, риса, картофеля и хлопчатника (далее – семена первой репродукции);

6) ауылшартауарөндiрушiлердің және ауылшаркооперативтерінің жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың және мақтаның нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына (бұдан әрі - бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары) жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге;
7) ауылшартауарөндiрушiлердің және ауылшаркооперативтерінің жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (бұдан әрі - элиталық көшеттер) нақты сатып алуға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналады.
3-тарау. Субсидияларды алу шарттары
4. Субсидиялар субсидиялауға жататын тұқымдар егілген (жиынтықта) тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншiк құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бар болған жағдайда беріледі, бұл ретте ауылшаркооперативтері үшін ауылшаркооперативінің және (немесе) оның мүшелерінің жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығындағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің жиынтық алаңы есептеледі.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиттұқымшар "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірегей тұқымдарға субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
6. Осы Қағидалардың 3-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиттұқымшар Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген суперэлиталық тұқымдарға (мақта үшін - көбейту питомниктерін қоспағанда, бірегей тұқымдар) субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар, ауылшартауарөндiрушi немесе ауылшаркооперативі Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
8. Осы Қағидалардың 3-тармағы 4) тармақшасында көрсетілген субсидиялар тұқымшар Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған өзі өндірген элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
9. Осы Қағидалардың 3-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi немесе ауылшаркооперативі Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
10. Осы Қағидалардың 3-тармағы 6) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi немесе ауылшаркооперативі Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.

6) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей и сельхозкооперативов за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника и хлопчатника (далее – семена гибридов первого поколения);
7) частичного возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей и сельхозкооперативов за фактически приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы).
Глава 3. Условия получения субсидий
4. Субсидии выдаются при условии наличия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади, засеваемой семенами, подлежащими субсидированию (в совокупности), при этом для сельхозкооперативов учитывается совокупная площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, имеющаяся на праве землепользования и (или) частной собственности у сельхозкооператива и (или) его членов.
5. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) заявки на получение субсидий на приобретенные оригинальные семена по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитсемхозом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий за использованные для посева суперэлитные семена (для хлопчатника – оригинальные семена, за исключением питомников размножения) собственного производства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом, сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные элитные семена по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. Субсидии, указанные в подпункте 4) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче семхозом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий за использованные для посева элитные семена собственного производства по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные семена первой репродукции по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
10. Субсидии, указанные в подпункте 6) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные семена гибридов первого поколения по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

11. Осы Қағидалардың 3-тармағы 7) тармақшасында көрсетілген субсидиялар ауылшартауарөндiрушi немесе ауылшаркооперативі Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алуға өтінім берген жағдайда төленеді.
12. Ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқымдарды, бірінші репродукция және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын немесе элиталық көшеттерді арзандатылған құны бойынша сатып алған элиттұқымшар немесе тұқымшар арқылы бере алады. Мұндай жағдайда, субсидиялар осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауылшартауарөндірушілердің немесе ауылшаркооперативтерінің элиттұқымшар және тұқымшар арқылы берген өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінімді Мемлекеттік корпорацияға ұсынатын элиттұқымшарға немесе тұқымшарға төленеді.
13. Элиттұқымшарлар, тұқымшарлар, ауылшартауарөндiрушiлер және ауылшаркооперативтері субсидиялауға жататын бірегей және элиталық тұқымдарды, бірінші репродукция және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын (бұдан әрі - тұқымдар) және элиталық көшеттерді тиісінше оригинаторлардан, элиттұқымшарлардан, тұқымшарлардан, тұқым өткізушілерден, шетелдік компаниялардан және олардың Қазақстан Республикасындағы ресми өкілдерінен сатып алады.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
14. Осы Қағидалардың 3-тармағы 1), 2), 3), 4) және 7) тармақшаларында көрсетілген субсидиялар облыстың жергілікті атқарушы органы белгілеген квоталар шегінде төленеді.
Бұл ретте, квоталар облыс бойынша көзделіп отырған егіс алаңдарының құрылымына, сорт жаңарту мен сорт алмастырудың ғылыми негізделген нормаларына сүйене отырып белгіленеді.
15. Субсидияларды төлеу сорттың немесе буданның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне (бұдан әрі - Мемлекеттік тізілім) енгізілгендігіне (енгізілмегендігіне) байланысты жүзеге асырылады. Бұл ретте, субсидиялар осы Қағидаларға 10-қосымшада көрсетілген тұқымдарға және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне арналған субсидиялар нормативтерінен (бұдан әрі - субсидиялар нормативі) аспауы тиіс.
Субсидиялар нормативі:
1) Мемлекеттiк тiзiлiмге енгізілген сорттарға - тұқымдардың және элиталық көшеттердің толық құнының 70 пайызы;

11. Субсидии, указанные в подпункте 7) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются при подаче сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом в Государственную корпорацию заявки на получение субсидий на приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
12. Сельхозтоваропроизводитель или сельхозкооператив может подать заявку об оплате причитающихся ему субсидий через элитсемхоз или семхоз, у которого он приобрел по удешевленной стоимости элитные семена, семена первой репродукции и гибридов первого поколения или элитные саженцы по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам. В таком случае субсидии выплачиваются элитсемхозу или семхозу, который представляет в Государственную корпорацию сводную заявку, сформированную на основании заявок сельхозтоваропроизводителей или сельхозкооперативов, поданных через элитсемхоз или семхоз, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
13. Элитсемхозы, семхозы, сельхозтоваропроизводители и сельхозкооперативы приобретают оригинальные и элитные семена, семена первой репродукции и гибридов первого поколения, подлежащие субсидированию (далее – семена), и элитные саженцы соответственно у оригинаторов, элитсемхозов, семхозов, реализаторов семян, иностранных компаний и их официальных представителей в Республике Казахстан.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
14. Субсидии, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 7) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются в пределах установленных местным исполнительным органом области квот.
При этом квоты устанавливаются исходя из намечаемой по области структуры посевных площадей, научно-обоснованных норм сортообновления и сортосмены.
15. Выплата субсидий осуществляется в зависимости от включения (невключения) сорта или гибрида в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5759) (далее – Госреестр). При этом субсидии не должны превышать нормативы субсидий на семена и элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда (далее – нормативы субсидий), указанные в приложении 10 к настоящим Правилам.
Нормативы субсидий установлены из расчета:
1) 70 процентов от полной стоимости семян и элитных саженцев – для сортов, включенных в Госреестр;

2) Мемлекеттiк тiзiлiмге енгізілмеген сорттарға - тұқымдардың және элиталық көшеттердің толық құнының 30 пайызы есебінен белгіленген.
Тұқымдардың және элиталық көшеттердің құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу осы тармақтың үшінші және төртінші бөлігінде көрсетілген субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Тұқымдардың және элиталық көшеттердің құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
Осы Қағидалардың 3-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар дақылдың егіс алаңының 10 пайызына дейінгі алаң үшін сатып алынған тұқым көлеміне төленеді.
Осы Қағидалардың 3-тармағы 1), 2), 3), 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген субсидиялардың қажетті көлемде төленуі қамтамасыз етілген және тиісті қаржы жылында жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген жағдайда, осы Осы Қағидалардың 3-тармағы 5) тармақшасында көрсетілген субсидиялар дақылдың егіс алаңының 10 пайызынан асатын алаңға төленеді.
5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі және субсидиялау жөніндегі есептілік
16. Ауданның немесе облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - бөлім) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің интернет-ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында субсидиялар алуға құжаттар қабылдау мерзімдерін көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысу үшін өтінімдер қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру жариялауды қамтамасыз етеді.
Бұл ретте өсіру нысанына (күздік, жаздық) және бақтар (жүзімдіктер) отырғызу мерзіміне қарай субсидиялар алуға арналған өтінімдердің кезең-кезеңмен берілуі ескеріледі.
17. Бөлім Мемлекеттік корпорация субсидия алуға тиісті өтінім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-тармақтарында көрсетілген нысандарға сәйкестігі және олардың толық толтырылуы тұрғысынан тексереді.
Элиттұқымшарға немесе тұқымшарға субсидиялар алуға құқық берілген жағдайда, бөлім осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер олар арқылы берілген элиттұқымшарлар және тұқымшарлар тізілімін жасайды және оны облыстың ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі - облыс басқармасы) жолдайды.
18. Өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде бөлім:
өтінім берушіге субсидиялар беруге оң шешім қабылданған жағдайда - осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оны тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлдаған өтінімдердің тізіміне енгізеді;

2) 30 процентов от полной стоимости семян и элитных саженцев – для сортов, невключенных в Госреестр.
В случае если стоимость семян и элитных саженцев ниже стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий, указанных в частях третьей и четвертой настоящего пункта.
В случае если стоимость семян и элитных саженцев выше стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
Субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются на объем семян, приобретенный на площадь до 10 процентов от посевной площади культуры.
При условии обеспечения выплаты в необходимом объеме субсидий, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 6) и 7) пункта 3 настоящих Правил, и в случае дополнительного выделения средств из местного бюджета в соответствующем финансовом году, субсидии, указанные в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются на площадь более 10 процентов от посевной площади культуры.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий и отчетность по субсидированию
16. Отдел сельского хозяйства района или города областного значения (далее – отдел) обеспечивает публикацию на интернет-ресурсе акимата района (города областного значения) и в местных средствах массовой информации объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования с указанием сроков приема документов на получение субсидий.
При этом учитывается поэтапная подача заявок на получение субсидий в зависимости от формы выращивания (яровая, озимая) и срока закладки садов (виноградников).
17. Отдел в течение трех рабочих дней с момента представления Государственной корпорацией соответствующей заявки на получение субсидий проверяет их на предмет соответствия формам, указанным в пунктах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 настоящих Правил, и полноты их заполнения.
В случае предоставления права получения субсидий элитсемхозу или семхозу отдел составляет реестр элитсемхозов и семхозов, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, и направляет его в управление сельского хозяйства области (далее – управление области).
18. Отдел в течение двух рабочих дней после окончания проверки заявки:
в случае положительного решения в предоставлении субсидии заявителю – включает его в список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;

теріс шешім қабылданған жағдайда - субсидиялар беруден бас тарту негіздерін көрсете отырып, өтінім берушіні немесе Мемлекеттік корпорацияны жазбаша хабардар етеді және осы Қағидаларға 13, 14-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша субсидиялар беруден бас тарту негіздерін көрсете отырып, субсидиялар беруге теріс шешім қабылданған өтінім берушілердің тізбесін жасайды;
облыс басқармасына тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлдаған өтінімдердің тізімін және субсидиялар беруге теріс шешім қабылданған өтінім берушілердің тізбесін жолдайды.
19. Облыс басқармасы тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімі келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне өтінім берушілердің шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттары тізілімін және (немесе) төлем шотын ұсынады.
Бұл ретте, облыс басқармасы ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің тұқымдарды немесе элиталық көшеттерді субсидиялауға арналған өтінімді өзі беруі және осы ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің өтінімді элиттұқымшар немесе тұқымшар арқылы беруі фактілерін тексереді.
Ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер беруі фактілерін анықтаған жағдайда, облыс басқармасы элиттұқымшар және тұқымшар арқылы берілген ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативтерінің өтінімін қабылдаудан бас тартады. Бұл жағдайда ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі элиттұқымшарға немесе тұқымшарға тұқымдардың немесе элиталық көшеттердің нарықтық құны мен оларға төленген сома арасындағы айырмашылықты қосымша төлейді.
Элиттұқымшардың немесе тұқымшардың көрсетілген элиттұқымшарға және тұқымшарға тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім ұсынған басқа облыстың ауылшартауарөндірушілеріне және ауылшаркооперативтеріне тұқым өткізуі фактілері болған жағдайда, аумағында элиттұқымшар және тұқымшар орналасқан облыс басқармасы осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия төлеуге басқа облыстың ауылшартауарөндірушілеріне немесе ауылшаркооперативтеріне тұқым немесе элиталық көшет өткізген элиттұқымшарлардың және тұқымшарлардың жиынтық тізілімін жасайды және аталған ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне субсидия төлеуге жол бермеу мақсатында оны аумағында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасына жолдайды.
20. Субсидиялар беруден бас тартуға арналған негіздер мыналар болып табылады:
1) оригинатор, элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндіруші немесе ауылшаркооперативі субсидия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;

в случае отрицательного решения – письменно уведомляет заявителя или Государственную корпорацию с указанием основания отказа в выдаче субсидий и составляет перечень заявителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий, с указанием основания отказа в выдаче субсидий, по формам согласно приложению 13, 14 к настоящим Правилам;
направляет в управление области список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий и перечень заявителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий.
19. Управление области в течение трех рабочих дней после поступления списка одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счет заявителя.
При этом управление области проверяет факты самостоятельной подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки на субсидирование семян или элитных саженцев, и подачи этим же сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки через элитсемхоз или семхоз.
В случае выявления фактов подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки об оплате причитающихся субсидий управление области отказывает элитсемхозу или семхозу, через которое подана заявка сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива. В этом случае сельхозтоваропроизводитель или сельхозкооператив доплачивает элитсемхозу или семхозу разницу между рыночной стоимостью семян или элитных саженцев и оплаченной им суммой.
В случае наличия фактов реализации элитсемхозами или семхозами семян или элитных саженцев сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам другой области, представившим заявки об оплате причитающихся субсидий указанным элитсемхозам или семхозам, управление области, на территории которой находятся элитсемхоз или семхоз, составляет сводный реестр элитсемхозов и семхозов, реализовавших семена или элитные саженцы сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам другой области, на выплату субсидий по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, и направляет его в управление области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителей или сельхозкооперативов, с целью недопущения выплаты субсидий данным сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам.
20. Основаниями для отказа в выдаче субсидий являются:
1) установление недостоверности документов, представленных оригинатором, элитсемхозом, семхозом, сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

Тиесілі субсидиялар сомасы, теңге (6-баған х 8-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
*Есептеме Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының 15-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі):
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                              (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___" ____________
Өтінім 20 __ жылғы "__" ________ қарауға қабылданды және № __ болып тіркелді.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                        (өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№____________ өтінім
20 __ жылғы "__" _______ ___ сағат ___ минутта қарауға қабылданды.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                  өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың)
ауыл шаруашылығы бөліміне
Сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
_________________________________________________________________________ атынан
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы)
________________________________________________________________________ негізінде
(құрылтай құжаты)
әрекет ететін басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) _______________________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
_______________________________________________________________ тонна мөлшеріндегі
________________________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, будан)
_______________________________________________________ бірінші ұрпақ будандарының
тұқымдарын (бұдан әрі - тұқымдар) сатып алу жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар
төлеуді сұрайды.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
БСН**
тіркеу нөмірі
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
ЖСН**
кім берді
берілген күні
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативі үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
БСН**
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
4.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің субсидия тиесілі мүшелері туралы ақпарат (ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда толтырылады)
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
5.
Жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілеу құжаты***
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік, гектар
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
6.
Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының анықтамасы***
ЖСН/БСН**
Кбе**
банктің немесе Ұлттық почта операторының деректемелері:
банктің немесе Ұлттық почта операторының атауы
БСК**
ЖСК**
БСН**
Кбе**
7.
Сатып алынған тұқымдарға арналған бастапқы төлем құжаттары, тұқымдарды тиеп-жөнелтуге арналған жүкқұжаттар
төлем құжатының нөмірі (шот-фактуралар, кіріс және шығыс кассалық ордерлер және (немесе) төлем тапсырмалары)
төлем құжатының берілген күні
тұқым сатушының атауы
тұқым сатушының орналасқан жерінің мекенжайы
тұқым сатушының ЖСК**
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі
дақыл, будан, репродукция
өлшем бірлігі
мөлшері (көлемі)
ҚҚС-мен** бағасы (теңге)
барлық өткізу құны
8.
Тұқымдардың сорттық және себу сапасын растайтын құжаттар
нөмірі
берілген күні
кім берді
шарт жасалған күн
9.
Тұқымдарды сатып алуға тұқымшармен, өткізушімен немесе шетелдік компаниямен жасалған шарт
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
10.
Мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге арналған шарт жөніндегі ақпарат****
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
тұқымдарды химиялық әдіспен жалаңаштау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізуші
актіге сәйкес жұмыстардың орындалған күні
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге жол берілмейді;
** аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендiру нөмiрі;
ЖСК - жеке сәйкестендiру коды;
БСК - банктік сәйкестендiру коды;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
ҚҚС - қосылған құн салығы;
Кбе - бенефициар коды;
*** ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативіне (оның жер учаскесі болған жағдайда) және ауыл шаруашылығы кооперативінің субсидия тиесілі әрбір мүшесіне толтырылады;
**** кестенің 10-жолында көрсетілген мәліметтер импортталатын мақта тұқымдарын қоспағанда, мақта тұқымдарын сатып алған кезде толтыралады.
Тиесілі субсидиялар есептемесі*
Дақылдың атауы
Буданның атауы
Репродукция
Сатып алынған тұқымдар, тонна
1 тонна тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға субсидиялар нормативі, теңге

Сумма, причитающейся субсидии, тенге (графа 6 х графу 8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
* расчет производится в соответствии с пунктом 15 Правил субсидирования развития семеноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190).
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель (либо его представитель по доверенности):
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
и зарегистрирована за № ________________
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
Заявка №___________________
принята к рассмотрению "__" ______ 20__года ______часов ____ минут
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Форма
Отдел сельского хозяйства
______________________
района
(города областного значения)
Заявка
на получение субсидий на приобретенные семена гибридов первого поколения
_______________________________________________________________________________,
(наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива)
_______________________________________________________________________________
в лице руководителя (либо его представителя по доверенности) ________________________
______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
действующий на основании _______________________________________________________
(учредительный документ)
настоящим просит выплатить субсидии на возмещение затрат по приобретению семян гибридов первого поколения (далее – семена)
_______________________________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, гибрид)
использованных на проведение посевных работ, в количестве ___ тонн.
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
БИН**
регистрационный номер
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН**
кем выдано
дата выдачи
3.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственного кооператива
БИН**
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
4.
Информация о членах сельскохозяйственного кооператива, которым причитается субсидия (заполняется в случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом)
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
5.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок***
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни, гектар
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
6.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета ***
ИИН/БИН**
Кбе**
реквизиты банка или Национального оператора почты:
наименование банка или Национального оператора почты:
БИК**
ИИК**
БИН**
Кбе**
7.
Первичные платежные документы на приобретенные семена, накладные на отгрузку семян
номер платежного документа (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения)
дата выдачи платежного документа
наименование продавца семян
адрес места нахождения продавца семян
ИИК** продавца семян
номер товарно-транспортной накладной
культура, гибрид, репродукция
единица измерения
количество (объем)
цена с НДС** (тенге)
всего стоимость реализации
8.
Документы, подтверждающие сортовые и посевные качества семян
номер
дата выдачи
кем выдан
дата заключения договора
9.
Договор с семхозом, реализатором или иностранной компанией на приобретение семян
номер договора
дата заключения договора
10.
Информация по договору на подработку семян хлопчатника химическим методом****
номер договора
дата заключения договора
поставщик услуг по химическому оголению семян
дата выполненных работ согласно акту
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя не допускается;
** расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
*** в случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом заполняется на сельскохозяйственный кооператив (при наличии у него земельного участка) и на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия;
**** сведения, указанные в строке 10 таблицы, заполняются при приобретении семян хлопчатника, за исключением импортируемых семян хлопчатника.
Расчет причитающихся субсидий*
Наименование культуры
Наименование гибрида
Репродукция
Приобретено семян, тонн
Фактическая цена 1 тонны семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну, тенге

Тиесілі субсидиялар сомасы, теңге (5-баған х 7-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
*есептеме Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының 15-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі):
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                              (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___" ____________
Өтінім 20 __ жылғы "__" ________ қарауға қабылданды және № __ болып тіркелді.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                        (өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№____________ өтінім
20 __ жылғы "__" _______ ___ сағат ___ минутта қарауға қабылданды.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                  өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
____________________
ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың)
ауыл шаруашылығы бөлімі
Сатып алынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алуға арналған өтінім
_________________________________________________________________________ атынан
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы)
________________________________________________________________________ негізінде
(құрылтай құжаты)
әрекет ететін басшысы (не сенімхат бойынша оның өкілі) _______________________________
________________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы)
_________________________________________________________________ дана мөлшердегі
________________________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы дақылы, сорты)
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (бұдан әрі - элиталық көшеттер)
сатып алуға жұмсалған шығындарды өтеуге субсидиялар төлеуді сұрайды.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
БСН**
тіркеу нөмірі
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
ЖСН**
кім берді
берілген күні
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативі үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама
БСН**
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
4.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің субсидия тиесілі мүшелері туралы ақпарат (ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда толтырылады)
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
атауы
БСН/ЖСН**
5.
Жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілеу құжаты***
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
6.
Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының анықтамасы ***
ЖСН/БСН**
Кбе**
банктің не Ұлттық почта операторының деректемелері:
банктің не Ұлттық почта операторының атауы:
БСК**
ЖСК**
БСН**
Кбе**
7.
Сатып алынған элиталық көшеттерге арналған бастапқы төлем құжаттары, элиталық көшеттерді тиеп-жөнелтуге арналған жүкқұжаттар
төлем құжатының нөмірі (шот-фактуралар, кіріс және шығыс кассалық ордерлер және (немесе) төлем тапсырмалары)
төлем құжатының берілген күні
элиталық көшеттерді сатушының атауы
элиталық көшеттерді сатушының орналасқан мекенжайы
элиталық көшеттерді сатушының ЖСК**
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі
дақыл, сорт
өлшем бірлігі
мөлшері (дана)
ҚҚС-мен** бағасы (теңге)
барлық өткізу құны
8.
Элиталық көшеттердің сорттық және егіс сапасын растайтын құжат
нөмірі
берілген күні
кім берді
9.
Элиталық көшеттер сатып алуға оригинатормен, элиттұқымшармен, өткізушімен немесе шетелдік компаниямен жасалған шарт
шарттың нөмірі
шарттың жасалған күні
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге жол берілмейді;
** аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендiру нөмiрі;
ЖСК - жеке сәйкестендiру коды;
БСК - банктік сәйкестендiру коды;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрі;
ҚҚС - қосылған құн салығы;
Кбе - бенефициар коды;
*** ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы коопетативіне (оның жер учаскесі болған жағдайда) және ауыл шаруашылығы кооперативінің субсидия тиесілі әрбір мүшесіне толтырылады.
Тиесілі субсидиялар есептемесі*
Дақыл
Сорттың атауы
Сатып алынған элиталық көшеттердің көлемі, дана
Элиталық көшеттердің 1 данасының нақты бағасы, теңге
1 данаға субсидиялар нормативі, теңге

Сумма, причитающейся субсидии, тенге (графа 5 х графу 7)
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
* расчет производится в соответствии с пунктом 15 Правил субсидирования развития семеноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190).
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель (либо его представитель по доверенности):
_________ _____________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
и зарегистрирована за № ________________
_________ _____________________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица,
принявшего заявку)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
Заявка №___________________
принята к рассмотрению "__" ______ 20__года ______часов ____ минут
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Форма
Отделу сельского хозяйства
_________________________
района
(города областного значения)
Заявка
на получение субсидий на приобретенные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда
_______________________________________________________________________________,
(наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива)
в лице руководителя (либо его представителя по доверенности) _________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
действующий на основании ________________________________________________________
(учредительный документ)
настоящим просит выплатить субсидии на возмещение затрат по приобретению элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы)
________________________________________________________________________________
(сельскохозяйственная культура, сорт)
в количестве ____________штук.
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
БИН**
регистрационный номер
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
ИИН**
кем выдано
дата выдачи
3.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственного кооператива
БИН**
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
место нахождения
дата государственной регистрации
кем выдано
4.
Информация о членах сельскохозяйственного кооператива, которым причитается субсидия (заполняется в случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом)
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
наименование
БИН/ИИН**
5.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок***
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
6.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета ***
ИИН/БИН**
Кбе**
реквизиты банка или Национального оператора почты:
наименование банка или Национального оператора почты:
БИК**
ИИК**
БИН**
Кбе**
7.
Первичные платежные документы на приобретенные элитные саженцы, накладные на отгрузку элитных саженцев
номер платежного документа (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения)
дата выдачи платежного документа
наименование продавца элитных саженцев
адрес места нахождения продавца элитных саженцев
ИИК** продавца элитных саженцев
номер товарно-транспортной накладной
культура, сорт
единица измерения
количество (штук)
цена с НДС** (тенге)
всего стоимость реализации
8.
Документ, подтверждающий сортовые качества элитных саженцев
номер
дата выдачи
кем выдан
9.
Договор с оригинатором, элитсемхозом, реализатором или иностранной компанией на приобретение элитных саженцев
номер договора
дата заключения договора
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя не допускается;
** расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
*** в случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом заполняется на сельскохозяйственный кооператив (при наличии у него земельного участка) и на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Расчет причитающихся субсидий*
Культура
Наименование сорта
Объем приобретенных элитных саженцев, штук
Фактическая цена 1 штуки элитных саженцев, тенге
Норматив субсидий на 1 штуку, тенге

Тиесілі субсидияның сомасы, теңге (4-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:
*есептеме Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының 15-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Басшы (не сенімхат бойынша оның өкілі):
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                              (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___" ____________
Өтінім 20 __ жылғы "__" ________ қарауға қабылданды және № __ болып тіркелді.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                        (өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№____________ өтінім
20 __ жылғы "__" _______ ___ сағат ___ минутта қарауға қабылданды.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                  өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың)
ауыл шаруашылығы бөлімі
Көшірмесі:
____________________________
(облыс, аудан, атауы)
элиталық тұқым өсіру немесе
тұқым өсіру шаруашылығына
Тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім
Мен, _____________________________________________________________________,
(облыстың, ауданның, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл
шаруашылығы кооперативінің атауы)
осымен _______________________________________________________________ сатып алуға
(субсидияланатын тұқым мен элиталық көшет түрі көрсетіледі)
берілетін субсидияларды өзімнің банктік шотыма (немесе Ұлттық почта операторына) алудан
бас тартатынымды мәлімдеймін және маған тиесілі субсидияларды
________________________________________________________________________________
(облыстың, ауданның, элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығының атауы)
элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығына төлеуді сұраймын.
Сатып алынған тұқымдар мен элиталық көшеттер туралы ақпарат
Дақылдың атауы
Сорттың, буданның атауы
Репродукция
Сатып алынған тұқымдардың/ элиталық көшеттердің мөлшері, тонна/дана
1 тоннасының/ данасының нарықтық бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Төлем құжаттары бойынша төленгені, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Мен ағымдағы жылы ________________________________________________________
(субсидияланатын тұқым мен элиталық көшет түрі көрсетіледі)
сатып алуға субсидияларды тек бір рет алуға құқығым бар екенінен хабардармын, олай
болмағанда жағдайда, маған төленген субсидиялар кері қайтарылуы тиіс.
______________ _________________________________________________________________
(қолы)                              (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___" ____________
Өтінім 20__ жылғы "__" _____ қарауға қабылданды және № __ болып тіркелді.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)            (өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№____________ өтінім
20 __ жылғы "__" _______ ___ сағат ___ минутта қарауға қабылданды.
__________ _____________________________________________________________________
(қолы)                  өтінімді қабылдаған жауапты адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың)
ауыл шаруашылығы бөлімі
Элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің және ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінім
________________________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының немесе тұқым өсіру
шаруашылығының атауы және заңды мекенжайы)
Тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім берген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы, заңды мекенжайы
ЖСН/БСН*
Дақылдың атауы
Сорттың, буданның атауы
Репродукция
Сатып алынған тұқымдардың/ элиталық көшеттердің мөлшері, тонна/дана
1 тоннасының/ данасының нарықтық бағасы, теңге
Сомасы, теңге
Төлем құжаттары бойынша төленгені, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
* аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - жеке сәйкестендiру нөмiрі;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрі.
Басшы __________ _______________________________________________________________
(қолы)                              (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
20__жылғы "___" ____________
Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
Тұқымдарға субсидиялар нормативі
Р/с
Дақыл
1 тоннаға субсидиялар нормативі, теңге
бірегей тұқымдар
элиталық тұқымдар
бірінші репродукция тұқымдары
бірінші ұрпақ будандары
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгізілген сорттардың тұқымдары мен будандары үшін
1.
бидай

Сумма, причитающейся субсидии, тенге (графа 4 х графу 6)
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
* расчет производится в соответствии с пунктом 15 Правил субсидирования развития семеноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190).
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель (либо его представитель по доверенности):
___________ ____________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
и зарегистрирована за № ________________
___________ ____________________________________________________________________
(подпись)                               (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
Заявка №___________________
принята к рассмотрению "__" ______ 20__года ______часов ____ минут
___________ ____________________________________________________________________
(подпись)                               (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 8
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Форма
Отдел сельского хозяйства
_______________________
района
(города областного значения)
Копия: Элитно-семеноводческому
или семеноводческому хозяйству
____________________________
(наименование, район, область)
Заявка об оплате причитающихся субсидий
Я, _______________________________________________________________________________,
(наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива, района, области)
настоящим заявляю, что отказываюсь от получения субсидии на приобретение
________________________________________________________________________________
(указывается вид субсидируемых семян и элитных саженцев)
на свой банковский счет (или Национального оператора почты) и прошу выплатить элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого или семеноводческого
хозяйства, района, области)
причитающуюся мне субсидию.
Информация о приобретенных семенах и элитных саженцах
Наименование культуры
Наименование сорта, гибрида
Репродукция
Количество приобретенных семян/ элитных саженцев, тонн/штук
Рыночная цена за 1 тонну/штуку, тенге
Сумма, тенге
Уплачено по платежным документам, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Я уведомлен, что имею право получить субсидию на приобретение
________________________________________________________________________________
(указывается вид субсидируемых семян и элитных саженцев)
в текущем году только один раз, в противном случае выплаченная мне субсидия подлежит возврату.
_____________ __________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
и зарегистрирована за № ________________
_____________ __________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
Заявка №___________________
принята к рассмотрению "__" ______ 20__года ______часов ____ минут
____________ ___________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ответственного лица, принявшего заявку)
Приложение 9
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Форма
Отдел сельского хозяйства
_______________________
района
(города областного значения)
Сводная заявка, сформированная на основании заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей и сельскохозяйственных кооперативов, поданных через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство
________________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес элитно-семеноводческого
или семеноводческого хозяйства)
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, подавшего заявку об оплате причитающихся субсидий, юридический адрес
ИИН/ БИН*
Наименование культуры
Наименование сорта, гибрида
Репродукция
Количество приобретенных семян/ элитных саженцев, тонн/штук
Рыночная цена за 1 тонну/штуку, тенге
Сумма, Тенге
Уплачено по платежным документам, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
* расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Руководитель _________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Приложение 10
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Норматив субсидий на семена
№ п/п
Культура
Норматив субсидий на 1 тонну, тенге
оригинальные семена
элитные семена
семена первой репродукции
гибриды первого поколения
1
2
3
4
5
6
Для семян сортов и гибридов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан
1.
пшеница