"Нормативтік құқықтық актіге анықтама-негіздеме нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 912 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 25 қыркүйектегі № 1446 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 қыркүйекте № 17431 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 12 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 09.01.2019 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді ресімдеу, келісу, мемлекеттік тiркеу және олардың күшін жою қағидаларының 41-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нормативтік құқықтық актіге анықтама-негіздеме нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 912 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14355 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нормативтік құқықтық актіге анықтама-негіздеме нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттiк тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң жетекшiлiк ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 1446 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 21 қазандағы
№ 912 бұйрығына қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(нормативтік құқықтық актінің нысаны, қабылданған күні, тіркеу нөмірі
және тақырыбы) анықтама-негіздеме
Көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік органның ақпараты
1.
Нормативтік құқықтық актіні ұсынған мемлекеттік орган
2.
Нормативтік құқықтық актіні қабылдау қажеттігінің негіздемесі (нақты мақсаттары, уәждері және нормативтік құқықтық акт қабылданған актіге сілтеме)
3.

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 912 "Об утверждении формы справки-обоснования к нормативному правовому акту"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 сентября 2018 года № 1446. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2018 года № 17431. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 9 января 2019 года № 12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 09.01.2019 № 12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 41 Правил оформления, согласования, государственной регистрации нормативных правовых актов и их отмены, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 568, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 912 "Об утверждении формы справки-обоснования к нормативному правовому акту" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14355, опубликован 28 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Форму справки-обоснования к нормативному правовому акту, утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 сентября 2018 года № 1446
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 21 октября 2016 года № 912
форма
Справка-обоснование к
__________________________________________________________________________
(форма, дата принятия, регистрационный номер и заголовок
нормативного правового акта)
Перечень сведений, которые должны быть отражены
Информация государственного органа
1.
Государственный орган, представивший нормативный правовой акт
2.
Обоснование необходимости принятия нормативного правового акта (конкретные цели, мотивы и ссылка на нормативный правовой акт в соответствии с которым он принят)
3.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді ресімдеу, келісу, мемлекеттік тiркеу және олардың күшін жою қағидаларының 51-тармағының талаптары ескеріле отырып, күші жойылғаны туралы актілердің деректемелері көрсетіле отырып, осы мәселе бойынша бұрын қабылданған, мемлекеттік тіркеуден бас тартылған нормативтік құқықтық актілер туралы мәліметтер
4.
Осы нормативтік құқықтық акт республикалық немесе жергілікті бюджеттер шығыстарының көбеюін немесе түсімдерінің қысқаруын көздейме
5.
Нормативтік құқықтық актіні мүдделі мемлекеттік органдармен келісу туралы мәліметтер
6.
Интернет-ресурстарды қоса алғанда, бұқаралық ақпарат құралдарында жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілер жобаларының жариялануы туралы мәліметтер
7.

Сведения о ранее принятых нормативных правовых актах по данному вопросу, в государственной регистрации которых было отказано, с указанием реквизитов актов об их отмене с учетом требований пункта 51 Правил оформления, согласования, государственной регистрации нормативных правовых актов и их отмены, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 568
4.
Предусматривает ли данный нормативный правовой акт увеличение расходов или сокращение поступлений республиканского или местного бюджетов
5.
Сведения о согласовании нормативного правового акта с заинтересованными государственными органами
6.
Сведения об опубликовании (распространении) в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы, проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства
7.

"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8-тармағына (бұдан әрі – Заң ) сәйкес уәкілетті мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің саудасына немесе зияткерлік меншік құқықтарына қатысты нормативтік құқықтық актілер жобаларының орналастырылуы туралы мәліметтер
8.
Реттеушілік әсерді талдау жүргізу нәтижелері туралы мәліметтер (болған кезде)
9.*
Заңның 19-бабына сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актінің жобасы бойынша сараптамалық қорытындыларды ұсынбаған сараптама кеңестерінің мүшелері туралы мәліметтер
10.*
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актінің жобасы бойынша сараптамалық қорытындыны ұсынуы (ұсынбауы) туралы мәліметтер
11.**
Заңның 20-бабына сәйкес қоғамдық кеңестің нормативтік құқықтық актінің жобасы бойынша ұсынымдарды ұсынуы (ұсынбауы) туралы мәліметтер
12.***
Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында орналастырылған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын көпшілік талқылауы туралы мәліметтер
__________________ ____________ ___________________
Лауазымы             қолы      тегі және аты-жөні
Ескерту:
*сараптамалық қорытынды ұсынылмаған жағдайда, әзірлеуші органың хабарламасының күні мен нөмері, сондай-ақ сараптама кеңестерінің және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының кіріс нөмірі мен күні көрсетіледі.
**осы тармақ "Қоғамдық кеңестер туралы" 2015 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1-тармағында көзделген мемлекеттік органдарға қолданылмайды.
***осы тармақта "Ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталына заң жобалары тұжырымдамаларының жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және оларды көпшілік талқылауы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 22 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13974 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша нормативтік құқықтық актінің жобасын көпшілік талқылаудың аяқталуы туралы есеп қоса беріліп, нормативтік құқықтық актінің жобасын орналастырылу күні көрсетіледі.

Сведения об опубликовании проектов нормативных правовых актов, касающихся торговли товарами, услугами или прав интеллектуальной собственности, размещенных на интернет-ресурсах уполномоченных государственных органов в соответствии с пунктом 8 статьи 18 Закона от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" (далее – Закон)
8.
Сведения о результатах проведения анализа регуляторного воздействия (при наличии)
9*
Сведения о членах экспертных советов, не представивших экспертные заключения по проекту нормативного правового акта, затрагивающему интересы субъектов частного предпринимательства, в соответствии со статьей 19 Закона
10. *
Сведения о предоставлении (непредставлении) Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан экспертного заключения по проекту нормативного правового акта, затрагивающему интересы субъектов частного предпринимательства
11.**
Сведения о предоставлении (непредставлении) общественным советом рекомендации по проекту нормативного правового акта в соответствии со статьей 20 Закона
12.***
Сведения о публичном обсуждении проектов нормативных правовых актов, размещенных на интернет-портале открытых нормативных правовых актов
_____________________ ____________ ______________________________________________
Должность             подпись                   фамилия и инициалы
Примечание:
* В случае непредставления экспертного заключения, указывается дата и исходящий номер уведомления органа-разработчика, а также дата и входящий номер регистрации данного уведомления в экспертных советах и Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан
** Данный пункт не распространяется на государственные органы, предусмотренные пунктом 1 статьи 1 Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года "Об общественных советах".
*** В данном пункте указывается дата размещения проекта нормативного правового акта, с приложением отчета о завершении публичного обсуждения проекта нормативного правового акта по форме, утвержденной приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 22 "Об утверждении Правил размещения и публичного обсуждения проектов концепций законопроектов и проектов нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13974).