"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 10 қыркүйектегі № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 қазанда № 17500 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14126 санымен тіркелген, 2016 жылғы 1 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жана редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамамен бекітілген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 112 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 14 шілдедегі
№ 125 бұйрығына қосымша
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп

О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2018 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2018 года № 17500
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14126, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 1 сентября 2016 года) следующее изменение:
отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений", утвержденного указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
К. Кожамжаров
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 сентября 2018 года № 112
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 14 июля 2018 года №125
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

1-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар жөніндегі қылмыстық істер туралы мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде қылмыстық істе рі өндірісте бол ған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстарсаны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан

Раздел 1. Сведения о зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований коррупционных преступлениях и уголовных делах о них
Наименование
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР) в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3

Қылмыстық істер ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлі гінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқта тылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны
Қылмыстық істер Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
барлығы
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 1)-тармағы бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы сыбайлас жемқорлық қылмыстар
1
оның ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (бұдан әрі - ҚР ҚК) 189-бабы 3-бөлігінің 2)-тармағы)
6
Алаяқтық (ҚР ҚК 190-бабы 3-бөлігінің 2)-тармағы)
7
Іс жүзінде жұмыстар орындалмай, қызметтер көрсетілмей, тауарлар тиеп-жөнелтілмей шот-фактура жазу бойынша әрекеттер жасау (ҚР ҚК 216-бабы 2-бөлігінің 4)-тармағы)
8
Қаржылық (инвестициялық) пирамиданы құру және оған басшылық ету (ҚР ҚК 217-бабы 3-бөлігінің 3)-тармағы)
9
Экономикалық контрабанда (ҚР ҚК 234-бабы 3-бөлігінің 1)-тармағы)
11
Рейдерлік (ҚР ҚК 249-бабы 3-бөлігінің 2)-тармағы)
12
Заңсыз ойын бизнесін ұйымдастыру (ҚР ҚК 307-бабы 3-бөлігінің 3)-тармағы)
13
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану (ҚР ҚК 361-бабы)
14
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК 362-бабы 4-бөлігінің 3)-тармағы)
15
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК 364-бабы)
16
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК 365-бабы)
17
Пара алу (ҚР ҚК 366-бабы)
18
Пара беру (ҚР ҚК 367-бабы)
19
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК 368-бабы)
20
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК 369-бабы)
21
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК 370-бабы)
22
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК 450-бабы)
23
Билікті асыра пайдалану (ҚР ҚК 451-бабы 2-бөлігінің 2)-тармағы)
24
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК 452-бабы)
25
Сыбайлас жемқорлық емес болып қайта сараланған қылмыстардың барлығы
26
кестенің жалғысы
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 4)-тармағы бойынша сотқа дейінгі өндіріс мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 4)-тармағы бойынша сотқа дейінгі өндіріс мерзімдері үзілген бұрынғы жылдардың сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстық істер бойынша
Тіркеу сәтінен бастап 2 айдан артық уақыт өткен, ал мерзімді ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген істер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істері есептен шығарумен тергеулігі бойынша жолданған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны

Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК)
1
2
3
4
5
6
Всего коррупционных преступлений
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК)
6
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
7
Совершение действий по выписке счета-фактуры без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров (пункт 4) часть 2 статьи 216 УК РК)
8
Создание и руководство финансовой (инвестиционной) пирамидой (пункт 3) часть 3 статьи 217 УК РК)
9
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
10
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
11
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
12
Организация незаконного игорного бизнеса (пункт 3) часть 3 статьи 307 УК РК)
13
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
14
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
15
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
16
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
17
Получение взятки (статья 366 УК РК)
18
Дача взятки (статья 367 УК РК)
19
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
20
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
21
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
22
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
23
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статьи 451 УК РК)
24
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
25
Всего переквалифицированных в некоррупционные преступления
26
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК

ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 2)-тармағы бойынша
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 3)-тармағы бойынша
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 5)-тармағы бойынша
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 6)-тармағы бойынша
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігінің 7)-тармағы бойынша
Материалдық залалдың белгіленген мөлшері (мың теңге)
Мүлікке тыйым салынды (мың теңге)
Алынды және ерікті өтелді (мың теңге)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп
2-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті, және оларға теңестірілген адамдарға қатысты басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті, және оларға теңестірілген адамдарға қатысты басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар
соның ішінде бұрынғы есептік кезеңдерде СДТБТ-де тіркелген қылмыстар
соның ішінде 1-бағаннан келесілерге қатысты:
қызметкерлеріне
ішкі істер органдарының (4, 5 және 6-бағандардың көрсеткіштерін есепке алусыз)
Қазақстан Республикасы Ұлттық гвардиясының
Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің
ҚР ІІМ Төтенше жағдайлар жөніндегі комитетінің
ұлттық қауіпсіздік органдарының (8-бағанның көрсеткіштерін есепке алусыз)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің
прокуратура органдарының
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы сыбайлас жемқорлық қылмыстар
1
оның ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
олардың ішінен мемлекеттік органның өз бастамашылығымен анықталған
6
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (ҚР ҚК 189-бабы 3-бөлігінің 2)-тармағы)
7
Алаяқтық (ҚР ҚК 190-бабы 3-бөлігінің 2)-тармағы)
8
Іс жүзінде жұмыстар орындалмай, қызметтер көрсетілмей, тауарлар тиеп-жөнелтілмей шот-фактура жазу бойынша әрекеттер жасау (ҚР ҚК 216-бабы 2-бөлігінің 4)-тармағы)
9
Қаржылық (инвестициялық) пирамиданы құру және оған басшылық ету (ҚР ҚК 217-бабы 3-бөлігінің 3)-тармағы)
10

по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
Количество коррупционных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
По оконченным расследованием уголовным делам
Количество коррупционных преступлений, по делам по которым с момента регистрации прошло более 2-х месяцев, а информация о продлении срока не поступила
Количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым направлены по подследственности со снятием с учета
Установленный размер материального вреда (тысяч тенге)
Наложен арест на имущество (тысяч тенге)
Изъято и добровольно погашено (тысяч тенге)
14
15
16
17
18
19
20
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел и о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"
Раздел 2. Сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним
Наименование
Всего коррупционных преступлений, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним, в отчетном периоде
в том числе преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в прошлые отчетные периоды
в том числе из графы 1 в отношении:
сотрудников
органов внутренних дел (без учета показателей граф 4, 5 и 6)
Национальной гвардии Республики Казахстан
Комитета уголовно - исполнительной системы Министерства внутренних дел (далее - МВД РК)
Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД РК
органов национальной безопасности (без учета показателей графы 8)
Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
органов прокуратуры
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего коррупционных преступлений
1
из них:
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
выявлено по инициативе самого государственного органа
6
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 УК РК)
7
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
8
Совершение действий по выписке счета-фактуры без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров (пункт 4) часть 2 статьи 216 УК РК)
9
Создание и руководство финансовой (инвестиционной) пирамидой (пункт 3) часть 3 статьи 217 УК РК)
10

4-бөлім . Сотталғандар, ақталғандар, істерін сот тоқтатқан адамдар, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
Б-кестесі
Атауы
Қылмыстық істерін сот тоқтатқан адамдар саны
соның ішінде ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша (1-бағаннан)
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар саны
Ақталған адамдар саны
Негізгі жазалау шаралары
Бас бостандығынан айыру
1 жылға дейін қоса алғанда

Раздел 4. Сведения об осужденных, оправданных, лицах, дела в отношении которых прекращены судом, лицах в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
Таблица Б.
Наименование
Число лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
в том числе по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (из графы 1)
Число лиц, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера
Число оправданных лиц
Основные меры наказания
Лишение свободы
до 1 года включительно