2019-2021 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 4081 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақтоған ауылдық округі:
1) кірістер – 46 414 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 40 777 мың теңге;
2) шығындар – 46 893 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 479 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 479 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 479 мың теңге.
1.2 Жамбыл ауылдық округі:
1) кірістер – 228 104 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 196 146 мың теңге;
2) шығындар – 233 210 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 5 106 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5 106 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 5 106 мың теңге.
1.3 Меркі ауылдық округі:
1) кірістер – 420 722 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 83 119 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О бюджете сельских округов Меркенского района на 2019-2021 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2018 года № 40-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2018 года № 4081.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2,3 в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1.1 Актоганский сельский округ:
1) доходы – 46 414 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 616 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 777 тысяч тенге;
2) затраты – 46 893 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 479 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 479 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 479 тысяч тенге.
1.2 Жамбылский сельский округ:
1) доходы – 228 104 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 952 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 196 146 тысяч тенге;
2) затраты – 233 210 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 5 106 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 5 106 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 106 тысяч тенге.
1.3 Меркенский сельский округ:
1) доходы – 420 722 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 83 119 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері – 39 493 мың теңге;
2) шығындар – 43 220 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1 016 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 016 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 016 мың теңге.
1.13 Ақермен ауылдық округі:
1) кірістер – 56 640 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 52 883 мың теңге;
2) шығындар – 57 575 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 935 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 935 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 935 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 03.04.2019 № 45-2 (01.01.2019 бастап қолданылады); 16.05.2019 № 47-2 (01.01.2019 бастап қолданылады); 29.07.2019 № 51-2 (01.01.2019 бастап қолданылады); 03.10.2019 № 55-2 (01.01.2019 бастап қолданылады); 30.10.2019 № 57-2 (01.01.2019 бастап қолданылады); 26.11.2019 № 59-2 (01.01.2019 бастап қолданылады) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция 279 693 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоған ауылдық округіне – 18 771 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 28 435 мың теңге;
Меркі ауылдық округіне – 37 420 мың теңге;
Сарымолдаев ауылдық округіне – 32 640 мың теңге;
Ойтал ауылдық округіне – 30 574 мың теңге;
Т. Рыскулов ауылдық округіне – 16 100 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 15 250 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне – 17 263 мың теңге;
Андас Батыр ауылдық округіне – 24 432 мың теңге;

поступления трансфертов – 39 493 тысяч тенге;
2) затраты – 43 220 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1 016 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 016 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 016 тысяч тенге
1.13 Акерменский сельский округ:
1) доходы – 56 640 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 732 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 25 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 52 883 тысяч тенге;
2) затраты – 57 575 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 935 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 935 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 935 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2019 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 16.05.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.07.2019 № 51-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.10.2019 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 26.11.2019 № 59-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Объем субвенции на 2019 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов устоновить в размере 279 693 тысяч тенге, в том числе:
Актоганский сельский округ -18 771 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ –28 435 тысяч тенге;
Меркенский сельский округ – 37 420 тысяч тенге;
Сарымолдаевский сельский округ – 32 640 тысяч тенге;
Ойталский сельский округ –30 574 тысяч тенге;
Т.Рыскуловский сельский округ –16 100 тысяч тенге;
Суратский сельский округ –15 250 тысяч тенге;
Жанатоганский сельский округ – 17 263 тысяч тенге;
Андас батырский сельский округ – 24 432 тысяч тенге;

Кенес ауылдық округіне – 14 727 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 14 231 мың теңге;
Ақарал ауылдық округіне – 15 166 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 14 684 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2019-2021 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын тибиғи аумақтар саласындағы мамандарға қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін. 4. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
6. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қантарынан бастап қолданылады.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Н. Сейсенбаев
Аудандық мәслихат хатшысы І. Ахметжанов
Меркі аудандық мәслихатының
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 40-2 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Меркі ауданының ауылдық округтерінің бюджеті

Кенеский сельский округ – 14 727 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ –14 231 тысяч тенге;
Акаралский сельский округ – 15 166 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 14 684 тысяч тенге;
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравохранение и социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2019 год не предусмотрены.
5. В бюджете сельских округов на 2019 год учесть суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально- экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии районного маслихата Н. Сейсенбаев
Cекретарь районного маслихата И. Ахметжанов
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 28 декабря 2018 года № 40-2
Бюджет сельских округов Меркенского района на 2019 год