Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 8230 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10577734,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3243640,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 36526,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1122518,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 6175049,9 мың теңге;
2) шығындар - 10139564,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 65366,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 109176,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 43810,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 372804,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 372804,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1842341,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Кент, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2019 жылға арналған кент, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 219784,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Затобол кенті - 58138,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 9239,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 9747,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі - 9973,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі -7216,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 50222,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 14411,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 11135,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 1000,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 38857,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 9846,0 мың теңге;
2) 2020 жылға арналған кент, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 392445,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 26 декабря 2018 года № 336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2018 года № 8230. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 10577734,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3243640,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 36526,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1122518,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 6175049,9 тысячи тенге;
2) затраты - 10139564,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 65366,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 109176,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 43810,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 372804,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 372804,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1842341,0 тысяча тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2019 год в сумме 219784,0 тысячи тенге, в том числе:
поселка Затобольск - 58138,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 9239,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 9747,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 9973,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 7216,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 50222,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 14411,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 11135,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 1000,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 38857,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 9846,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2020 год в сумме 392445,0 тысяч тенге, в том числе:

Затобол кенті - 150862,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 18348,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 16601,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі - 11919,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі - 12482,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 79255,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 17277,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 14233,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 5411,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 50376,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 15681,0 мың теңге;
3) 2021 жылға арналған кент, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 392059,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Затобол кенті - 150118,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 18558,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 17071,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі -11673,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі - 12500,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 79255,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 17131,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 14247,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 4825,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 51035,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 15646,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 453 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте төменгі тұрған бюджеттерге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 62776,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 16200,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 30.09.2019 № 429 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте төменгі тұрған бюджеттерге 3310,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

поселка Затобольск - 150862,0 тысячи тенге;
Озерного сельского округа - 18348,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 16601,0 тысяча тенге;
Айсаринского сельского округа - 11919,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 12482,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 79255,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 17277,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 14233,0 тысячи тенге;
Мичуринского сельского округа - 5411,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 50376,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 15681,0 тысяча тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2021 год в сумме 392059,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Затобольск - 150118,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 18 558,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 17071,0 тысяча тенге;
Айсаринского сельского округа - 11673,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 12500,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 79255,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 17131,0 тысяча тенге;
Московского сельского округа - 14247,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 4825,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 51035,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 15646,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 62776,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 16200,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019).
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 3310,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).

4. 2019 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 109176,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 596966,0 мың теңге сомасында;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 23166,0 мың теңге сомасында, оның ішінде мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 14989,0 мың теңге сомасында, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейтуге 7966,0 мың теңге сомасында, ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне 211,0 мың теңге сомасында;
8) еңбек нарығын дамытуға 58433,5 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 30138,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 8853,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 19442,5 мың теңге сомасында;
9) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 7980,0 мың теңге сомасында;
10) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 790354,0 мың теңге сомасында;

4. Учесть, что в 2019 году бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 109176,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования в сумме 596966,0 тысяч тенге;
2) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
3) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
4) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
5) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
6) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
7) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 23166,0 тысяч тенге, в том числе на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 14989,0 тысяч тенге, на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 7966,0 тысяч тенге, на оказание услуг специалиста жестового языка в сумме 211,0 тысяч тенге;
8) развитие рынка труда в сумме 58433,5 тысячи тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 30138,0 тысяч тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, и работодателям, оказывающим содействие в переселении, в сумме 8853,0 тысячи тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 19442,5 тысячи тенге;
9) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 7980,0 тысяч тенге;
10) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 790354,0 тысячи тенге;

мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 45468,0 мың теңге сомасында;
11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 353326,0 мың теңге сомасында;
12) төменгі ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге 45000,0 мың теңге сомасында;
13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 212584,0 мың теңге сомасында;
14) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 67200,0 мың теңге сомасында;
15) алынып тасталды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 30.09.2019 № 429 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
16) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан еңбек нарығын дамытуға 83823,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 25250,0 мың теңге сомасында, қысқа мерзімді кәсіби оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге 58573,0 мың теңге сомасында;
17) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 111500,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2019 № 429 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 453 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарды өтеуге 1995,0 мың теңге сомасында;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 57688,0 мың теңге сомасында;
3) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 46477,0 мың теңге сомасында;
4) балаларды жеткізу үшін автобустар сатып алуға 29097,0 мың теңге сомасында;
5) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6) "Болашақ" балалар лагерін қамтамасыз етуге 69432,0 мың теңге сомасында;
7) инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды жоюға 4674,0 мың теңге сомасында;
8) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге 678622,3 мың теңге сомасында;

повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 45468,0 тысяч тенге;
11) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 353326,0 тысяч тенге;
12) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы в сумме 45000,0 тысяч тенге;
13) государственную адресную социальную помощь в сумме 212584,0 тысячи тенге;
14) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 67200,0 тысяч тенге;
15) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019);
16) развитие рынка труда из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 83823,0 тысяч тенге, в том числе на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 25250,0 тысяч тенге, на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением в сумме 58573,0 тысячи тенге;
17) государственную адресную социальную помощь из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 111500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть, что в бюджете района на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1995,0 тысяч тенге;
2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 57688,0 тысяч тенге;
3) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 46477,0 тысяч тенге;
4) приобретение автобусов для подвоза детей в сумме 29097,0 тысяч тенге;
5) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
6) содержание детского лагеря "Болашақ" в сумме 69432,0 тысячи тенге;
7) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
8) средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов в сумме 678622,3 тысячи тенге;

9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 166351,2 мың теңге сомасында;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз етуге 577,7 мың теңге сомасында;
11) "Үкіметтік және ресми делегациялардың қорғалатын тұлғалары үшін қонақжай кешені" объектісін ағымдағы қамтамасыз етуге 55747,3 мың теңге сомасында;
12) "Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығаруға және оларды мектептерге енгізуге 1781,6 мың теңге сомасында;
ауданның, қаланың білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге 104923,0 мың теңге сомасында;
13) Қостанай ауданының "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қамтамасыз етуге 35149,7 мың теңге сомасында;
14) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
15) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6498,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 7809,0 мың теңге сомасында;
16) алынып тасталды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 30.09.2019 № 429 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
17) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек бойынша төлемдерді ортақ қаржыландыруға 21122,0 мың теңге сомасында;
18) Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек төлемін ұлғайтуға 600,0 мың теңге сомасында;
19) Қостанай ауданы әкімдігінің білім бөлімі "Надеждин орта мектебі" мемлекеттік мекемесін күрделі жөндеуге 200000,0 мың теңге сомасында;
20) Қостанай ауданының "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі үшін IVECO маркалы шағын автобус сатып алуға 21616,0 мың теңге сомасында;
21) білім беру бөлімдерінің рейтингтік бағалау нәтижелері бойынша ынталандыруға 1500,0 мың теңге сомасында;
22) Қостанай ауданы Заречное ауылының "Северный" шағын ауданындағы тұрғын үйлерді жылыту үшін берешекті өтеуге 4073,1 мың теңге сомасында;
23) Қостанай ауданы Заречное ауылының "Северный" шағын ауданындағы тұрғын үйлердің жылу энергиясына ақы төлеуге 5776,9 мың теңге сомасында;

9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 166351,2 тысячи тенге;
10) обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 577,7 тысячи тенге;
11) текущее содержание объекта "Гостиничный комплекс для охраняемых лиц, правительственных и официальных делегаций" в сумме 55747,3 тысячи тенге;
12) издание учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 1781,6 тысячи тенге;
приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района, города в сумме 104923,0 тысячи тенге;
13) содержание коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" Костанайского района в сумме 35149,7 тысяч тенге;
14) аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 795,0 тысяч тенге;
15) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 6498,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 7809,0 тысяч тенге;
16) исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019);
17) софинансирование выплат по государственной адресной социальной помощи в сумме 21122,0 тысячи тенге;
18) увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 600,0 тысяч тенге;
19) капитальный ремонт государственного учреждения "Надеждинская средняя школа" отдела образования акимата Костанайского района в сумме 200000,0 тысяч тенге;
20) приобретение микроавтобуса марки IVECO для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" Костанайского района в сумме 21616,0 тысяч тенге;
21) поощрение по результатам рейтинговой оценки отделов образования в сумме 1500,0 тысяч тенге;
22) погашение задолженности за отопление жилых домов в микрорайоне "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 4073,1 тысячи тенге;
23) оплату тепловой энергии жилых домов в микрорайоне "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 5776,9 тысячи тенге;

24) оқушылар санының ұлғаюына байланысты мұғалімдер еңбегіне ақы төлеу қорын ұлғайтуға 44034,0 мың теңге сомасында;
25) мүмкіндіктері шектеулі балалармен үйде жұмыс істеу үшін төлемдерді өтеуге 3060,0 мың теңге сомасында;
26) білім беру объектілерінің коммуналдық қызметтеріне ақы төлеуге 57000,0 мың теңге сомасында;
27) бюджеттің кіріс бөлігінің күтілуін орындамауға байланысты аудандар кірістерінің шығындарын өтеуге 111000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2019 № 429 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 453 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 767061,5 мың теңге сомасында, оның ішінде аудан бюджеттерін кредиттеу есебінен тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 722061,5 мың теңге сомасында;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 47347,0 мың теңге сомасында;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 107161,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2019 № 429 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 453 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне берілген 1379690,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 267969,0 мың теңге сомасында трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыру 165356,0 мың теңге сомасында;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайту 102613,0 мың теңге сомасында.
10-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді мынадай көлемдерде қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 275,6 мың теңге сомасында;

24) увеличение фонда оплаты труда учителей, в связи с увеличением числа учащихся в сумме 44034,0 тысячи тенге;
25) возмещение выплат за работу с детьми с ограниченными возможностями на дому в сумме 3060,0 тысяч тенге;
26) оплату коммунальных услуг объектов образования в сумме 57000,0 тысяч тенге;
27) компенсацию потерь доходов района в связи с ожидаемым не выполнением доходной части бюджета в сумме 111000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 767061,5 тысячи тенге, в том числе за счет кредитования бюджетов района на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 722061,5 тысячи тенге;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 47347,0 тысяч тенге;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 107161,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 1379690,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен возврат трансфертов в областной бюджет в сумме 267969,0 тысяч тенге, в том числе:
перенос срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в сумме 165356,0 тысяч тенге;
уменьшение ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в сумме 102613,0 тысяч тенге.
10-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 275,6 тысяч тенге;

аудандық және қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке 231,2 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 28.05.2019 № 402 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Алынып тасталды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 231,2 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 28.05.2019 № 402 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.

13. 2019 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
14. 2019 жылға арналған Қостанай ауданының ауылдары, ауылдық округтері арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов сел, сельских округов на 2019 год, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, сельскими округами Костанайского района на 2019 год, согласно приложению 6.

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
15. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 336 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2018 года № 336
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 336 шешіміне 5-қосымша
2019 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 03.12.2019 № 453 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 26 декабря 2018 года № 336
Перечень бюджетных программ по аппаратам акимов сел, сельских округов на 2019 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 03.12.2019 № 453 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"

300,9
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
300,9
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 336 шешіміне 6-қосымша
2019 жылға арналған Қостанай ауданының ауылдары, ауылдық округтері арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 30.09.2019 № 429 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы, мың теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
9780,7
15
Трансферттер
9780,7
1
Трансферттер
9780,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9780,7
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
9780,7
"Қостанай ауданының Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2115,0
"Қостанай ауданының Белозер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1583,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1238,7
"Қостанай ауданының И.Ф. Павлов атындағы ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1120,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2039,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
850,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
798,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (2019 жылғы 17 мамырда қызметінің тоқтатылуымен қайта ұйымдастырылды)
37,0

300,9
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
300,9
Приложение 6
к решению маслихата
от 26 декабря 2018 года № 336
Распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, сельскими округами Костанайского района на 2019 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 30.09.2019 № 429 (вводится в действие с 01.01.2019).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
9780,7
15
Трансферты
9780,7
1
Трансферты
9780,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9780,7
051
Трансферты органам местного самоуправления
9780,7
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа Костанайского района"
2115,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Белозерского сельского округа Костанайского района"
1583,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
1238,7
Государственное учреждение "Аппарат акима села имени И.Ф. Павлова Костанайского района"
1120,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
2039,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
850,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
798,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района" (17 мая 2019 года реорганизовано с прекращением деятельности)
37,0