2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 3-18-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 4730 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, "Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 маусымдағы № 698 Жарлығына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 29/314-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 4717 тіркелген шешіміне сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 842 454 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 347 143 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 188 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 795 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 483 328 мың теңге;
2) шығындар – 7 842 454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -82 440 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 440 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 82 440 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – -82 440 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 82 440 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркістан облысы Жетысай аудандық мәслихатының 20.11.2018 № 7-39-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 1 099 010 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жетісай қаласы 306 917 мың теңге;
Жаңа ауыл ауылдық округі 84 505 мың теңге;
Жылы су ауылдық округі 74 719 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 104 207 мың теңге;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 14 сентября 2018 года № 3-18-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 19 сентября 2018 года № 4730. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2018 года № 698 "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Южно-Казахстанской области" и решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года № 29/314-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4717, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2018 годы следующих объемах:
1) доходы – 7 842 454 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 347 143 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 188 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 795 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 483 328 тысяч тенге;
2) затраты – 7 842 454 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -82 440 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 82 440 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 82 440 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – -82 440 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 82 440 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –0.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 20.11.2018 № 7-39-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в общей сумме 1 099 010 тысяч тенге, в том числе:
город Жетысай 306 917 тысяч тенге;
сельский округ Жана ауыл 84 505 тысяч тенге;
сельский округ Жылы су 74 719 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 104 207 тысяч тенге;

Қарақай ауылдық округі 26 282 мың теңге;
Асықата кенті 89 387 мың теңге;
Абай ауылдық округі 53 278 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 49 796 мың теңге;
Шаблан Ділдабеков ауылдық округі 66 650 мың теңге;
Жолдасбай Ералиев ауылдық округі 67 510 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 45 925 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 44 137 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 85 697 мың теңге;
3. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 39,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 61,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығыбойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50 пайыз;
облыстық бюджетке – 50 пайыз болып белгіленсін.
4. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 5 660 033 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған қала, кенттер, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Қала, кенттер ауылдық округтердің бюджеттерінің шығыстарында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына сәйкес 2018 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
10. "Жетісай аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:

сельский округ Каракай 26 282 тысяч тенге;
поселок Асыката 89 387 тысяч тенге;
сельский округ Абай 53 278 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 49 796 тысяч тенге;
сельский округ Шаблан Дилдабеков 66 650 тысяч тенге;
сельский округ Жолдасбай Ералиев 67 510 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 45 925 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 44 137 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 85 697 тысяч тенге;
3. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступления от индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 39,0 процентов;
областной бюджет – 61,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 100,0 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районный бюджет – 50,0 процентов;
областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
районный бюджет – 50,0 процентов;
областной бюджет – 50,0 процентов.
4. Утвердить на 2018 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 30 892 508 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2018 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов города районного значения, поселков и сельских округов на 2018 год, согласно приложению 6.
8. Учесть минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в расходах бюджетов города, поселков и сельских округов, согласно приложению 7.
9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
10. Государственному учреждению "Аппарат Жетысайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Жетісай ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Жетісай аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: Ж.Серқұл
Аудандық мәслихаттың хатшысы: А.Утанов
Жетісай аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
14 қыркүйектегі № 3-18-VI
шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Жетысайского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жетысайского районного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата: Ж.Серкул
Секретарь районного маслихата: А.Утанов
Приложение 1 к решению
Жетысайского районного
маслихата от 14 сентября
2018 года № 3-18-VI
Районный бюджет на 2018 год

14 642
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
222 037
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
34 866
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 114
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
226 562
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 735 463
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
970 871
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
960 054
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
960 054
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 817
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 817
2
Әлеуметтiк көмек
695 140
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
695 140
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
53 532
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
76 460
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
48 284
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 874
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 994
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 674
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
92 329
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
185 828
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 165
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 452
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 452
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 874
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 100
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0

14 642
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
222 037
012
Капитальные расходы государственного органа
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
34 866
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 114
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
226 562
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 735 463
1
Социальное обеспечение
970 871
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
960 054
005
Государственная адресная социальная помощь
960 054
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 817
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 817
2
Социальная помощь
695 140
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
695 140
002
Программа занятости
53 532
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
76 460
006
Оказание жилищной помощи
48 284
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 874
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 994
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 674
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
92 329
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
185 828
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 165
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 452
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 874
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 100
021
Капитальные расходы государственного органа
0