Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 218 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 31 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 18611 болып тіркелді.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 3-тармағына және 143-бабының 1-тармағына, "Әділет органдары туралы" 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес авторлық құқықты басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сабақтас құқықтарды басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта және табыс алмай қайта шығарғаны үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметін тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 09.06.2022 № 474 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 10.06.2022 № 474 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;

Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 218 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2019 года № 18611.
В соответствии с пунктом 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления авторским правом согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления смежными правами согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе в сфере управления авторским правом и смежными правами согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции совместного приказа Министра юстиции РК от 09.06.2022 № 474 и Министра национальной экономики РК от 10.06.2022 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
комитеті
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 218 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 29 сәуірдегі
№ 31 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 141-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларына және тексеру парақтарының нысанына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
бақылау субъектісі – "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" 1996 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар (бұдан әрі – коммерциялық ұйым емес), жекеменшік мекемесі, республикалық қоғамдық бірлестігі, заңды тұлғалар бірлестігі;
тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне оның салдарының ауырлық дәрежесін ескергендегі зиян келтіру ықтималдығы;
тәуекелдерді бағалау жүйесі – бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындау мақсатында бақылау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі – объективті өлшемшарттар) – қызметтің тәуекел дәрежесіне байланысты бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдалатынатын және жекелеген бақылау субъектісіне тікелей байланысты емес тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі – субъективті өлшемшарттар) – нақты бақылау субъектісі қызметінің нәтижелеріне байланысты бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдалатынатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
тексеру парағы – бақылау субъектілерінің қызметіне қойылатын, оларды сақтамау жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне қатер төндіруге алып келетін талаптарды қамтитын талаптар тізбесі.

3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 218
Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 апреля 2019 года № 31
Критерии оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Кодекс) и Правилами формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17371).
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля законным интересам физических и юридических лиц с учетом степени тяжести его последствий;
система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимых органом контроля с целью назначения профилактического контроля с посещением субъекта контроля;
объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от степени риска деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта контроля;
субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта контроля;
проверочный лист – перечень требований, включающий в себя требования, предъявляемые к деятельности субъектов контроля, несоблюдение которых влечет за собой угрозу законным интересам физических и юридических лиц, государства;
субъект контроля – организации, управляющие имущественными правами на коллективной основе (далее – некоммерческая организация), Частное Учреждение, Объединение юридических лиц, Республиканское общественное объединение в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июня 1996 года № 6 "Об авторском праве и смежных правах".

2-тарау. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу тәсілдері
3. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемшарттар арқылы қалыптасады.
1-параграф. Объективті өлшемшарттар
4. Бақылау субъектілерін тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызу бақылау субъектілерінің қызметі нәтижесінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығына қарай жүзеге асырылады.
5. Объективті өлшемдер бойынша тәуекел дәрежесі жоғары бақылау субъектілеріне коммерциялық емес ұйым, ұжымдық басқарудың мынадай салаларында қызметін жүзеге асыратын бақылау субъектілері жатады:
1) жария етілген музыкалық туындыларға (мәтіні бар немесе мәтінсіз) және музыкалық-драмалық туындылары үзінділерінің көпшілік алдында орындалуына, жалпы жұрттың назарына кәбіл арқылы хабарлауға немесе ретрансляциялау арқылы эфирге беруге қатысты айрықша құқықтарды басқару;
2) дыбыстау-бейнелеу туындысында пайдаланылған музыкалық туындылардың (мәтіні бар немесе мәтінсіз) авторлары болып табылатын композиторлардың осындай дыбыстау-бейнелеу туындысын көпшілік алдында орындағаны немесе жалпы жұрттың назарына кәбіл арқылы хабарлағаны немесе эфирге бергені үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру;
3) орындаушылардың коммерциялық мақсатта жарияланған фонограммаларды көпшілік алдында орындағаны үшін, сондай-ақ жалпы жұрттың назарына кәбіл арқылы хабарлағаны немесе эфирге бергені үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру;
4) коммерциялық мақсатта жарияланған фонограммаларды көпшілік алдында орындағаны үшін, сондай-ақ жалпы жұрттың назарына кәбіл арқылы хабарлағаны немесе эфирге бергені үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру;
5) эфирлік және кәбілдік хабар тарату ұйымдарының коммерциялық мақсатта жарияланған өз хабарларын көпшілік алдында орындағаны үшін, сондай-ақ жалпы жұрттың назарына кәбіл арқылы хабарлағаны немесе эфирге бергені үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру;
6) бейнелеу өнерінің туындыларына қатысты қадағалау құқығын басқару;
7) жарияланған туындыларды көшіруге (репрографиялық қайта шығаруға) арналған құқықтарды басқару;
6. Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмаған коммерциялық емес ұйымдар авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар және дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммаларды және дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта әрі табыс алмастан қайта шығару үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласында қызметін жүзеге асыратын субъектілер.

Глава 2. Способы проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля
3. Критерии для профилактического контроля с посещением субъекта контроля формируются посредством объективных и субъективных критериев.
Параграф 1. Объективные критерии
4. Отнесение субъектов контроля к высокой степени риска осуществляется в зависимости от вероятности причинения вреда законным интересам физических и юридических лиц, интересам государства в результате деятельности субъектов контроля.
5. По объективным критериям к субъектам контроля высокой степени риска относятся некоммерческие организации, субъекты контроля, осуществляющие деятельность в следующих сферах коллективного управления:
1) управление исключительными правами на обнародованные музыкальные произведения (с текстом или без текста) и отрывки музыкально-драматических произведений в отношении их публичного исполнения, сообщения для всеобщего сведения по кабелю или передачи в эфир, в том числе путем ретрансляции;
2) осуществление прав композиторов, являющихся авторами музыкальных произведений (с текстом или без текста), использованных в аудиовизуальном произведении, на получение вознаграждения за публичное исполнение или сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачу в эфир такого аудиовизуального произведения;
3) осуществление прав исполнителей на получение вознаграждения за публичное исполнение, а также за сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачу в эфир фонограмм, опубликованных в коммерческих целях;
4) осуществление прав производителей фонограмм на получение вознаграждения за публичное исполнение, а также за сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачу в эфир фонограмм, опубликованных в коммерческих целях;
5) осуществление прав организаций эфирного и кабельного вещания на получение вознаграждения за публичное исполнение, а также за сообщение для всеобщего сведения по кабелю или передачу в эфир собственных передач, опубликованных в коммерческих целях;
6) управление правом следования в отношении произведения изобразительного искусства;
7) управление правами на репродуцирование (репрографическое воспроизведение) обнародованных произведений.
6. К не отнесенной к высокой степени риска относятся некоммерческие организации, осуществляющих деятельность в сфере осуществление прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода.

7. Бақылау субъектілерінің тәуекел дәрежесін бағалау және оларды жоғары тәуекел тобына жатқызу оның салдарының ауырлық дәрежесі ескеріле отырып, бақылау субъектісі қызметінің нәтижесінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне зиян келтірудің барынша ықтималдығы негізінде объективті және субъективті өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады.
8. Объективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылған бақылау субъектілеріне қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу мақсатында субъективті өлшемшарттар қолданылады.
2-параграф. Субъективті өлшемшарттар
9. Субъективті өлшемшарттарды айқындау:
1) дерекқорды қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау.
10. Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау Қазақстан Республикасының мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметі туралы заңнамасын бұзатын бақылау субъектілерін анықтау үшін қажет.
Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны;
бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері;
бұрынғы тексерулер мен бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері;
мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау.
11. Тәуекел дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) "расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес айқындалады;
2) "бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес айқындалады;
3) "авторлардың, орындаушылардың, фонограмма және дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта және табыс алмай қайта шығарғаны үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын бақылау субъектілеріне бару арқылы алдыңғы тексерулер мен профилактикалық бақылаудың нәтижелері" ақпараттық көзі бойынша субъективті өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 3-қосымшаға сәйкес айқындалады;
4) "авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласындағы қызметті жүзеге асыратын бақылау субъектілеріне бару арқылы алдыңғы тексерулер мен профилактикалық бақылаудың нәтижелері" ақпараттық көзі бойынша субъективті өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 4-қосымшаға сәйкес айқындалады.

7. Оценка степени риска субъектов контроля и отнесение их к высокой группе риска осуществляется по объективным и субъективным критериям на основании наибольшей вероятности причинения вреда законным интересам физических и юридических лиц, в результате деятельности субъекта контроля с учетом степени тяжести его последствий.
8. В отношении субъектов контроля, отнесенных по объективным критериям к высокой степени риска, применяются субъективные критерии с целью проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля.
Параграф 2. Субъективные критерии
9. Определение субъективных критериев:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
10. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля, нарушающих законодательство Республики Казахстан деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.
Для оценки степени рисков по субъективным критериям используются следующие источники информации:
наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля;
результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля;
анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации.
11. Для оценки степени риска используются следующие источники информации:
1) субъективные критерии по информационному источнику "наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений", определяются согласно приложению 1 к настоящим Критериям;
2) субъективные критерии по информационному источнику "результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля" определяются согласно приложению 2 к настоящим Критериям;
3) субъективные критерии по информационному источнику "результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля, осуществляющих деятельность в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода", определяются согласно приложению 3 к настоящим Критериям;
4) субъективные критерии по информационному источнику "результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля, осуществляющих деятельность в сфере управления авторским правом и смежными правами", определяются согласно приложению 4 к настоящим Критериям.

5) "мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын талдау нәтижелері" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар осы Өлшемшарттарға 5-қосымшаға сәйкес айқындалады.
12. Проблеманың ықтимал тәуекеліне және маңыздылығына, бұзушылықтың даралығына немесе жүйелілігіне, әрбір ақпарат көзі бойынша бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес бұзушылық дәрежесіне сәйкес келетін субъективті өлшемшарттар айқындалады – өрескел, елеулі және елеусіз.
Өрескел бұзушылық – бақылау объектілерінің зияткерлік меншік саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген міндеттерді уәкілетті органға жылдық есепті ұсыну, авторларға және құқық иеленушілерге сыйақы бөлмеу және төлемеу бөлігінде бұзу және орындамау, әкімшілік шығыстарды жабуға жиналған сыйақының жалпы сомасының отыз пайызынан астамын пайдалану, мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарға беру туралы шарттардың, авторлардың, орындаушылардың, фонограмма жасаушылардың құқықтарын басқару өкілеттіктерінің болмауы, "Туындыларды пайдаланудың кейбір түрлері үшін авторлық сыйақының ең төменгі ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қазандағы N 1083, "Орындаушыларға және фонограммалар шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қарашадағы № 1373 қаулыларымен белгіленген ең төменгі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен сыйақы мөлшерлемелерін қолдану бөлігінде бұзу және орындамау.
Елеулі бұзушылық – бақылау субъектілерінің зияткерлік меншік саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген міндеттерді жылдық балансты, жылдық есепті, жиналған, бөлінген, бөлінбеген, төленген, төленбеген, талап етілмеген сыйақылар туралы мәліметтерді қоса алғанда, есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей ұсынбау, есептерді бұрмалау, жиналған авторлық сыйақыны аудару үшін авторларды,орындаушыларды, фонограмма жасаушыларды іздеу жөнінде шаралар қолданбауы бөлігінде бұзуы және орындамауы.
Елеусіз бұзушылық – бақылау субъектісіне жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен бір расталған шағымның не өтініштің болуы, авторлық құқық немесе сабақтас құқықтар объектілерін пайдаланғаны үшін сыйақы жинау, бөлу және төлеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жергілікті жерлердегі филиалдар мен өкілдіктер туралы ақпаратты ұсынбау.
13. Бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне 100 тәуекел дәрежесінің көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Егер өрескел бұзушылықтар анықталмаса, онда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін айқындау үшін елеулі және елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткіш есептеледі.

5) субъективные критерии по информационному источнику "анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации" определяются согласно приложению 5 к настоящим Критериям.
12. В зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений по каждому источнику информации определяются субъективные критерии, которые в соответствии с критериями оценки степени риска соответствуют степени нарушения – грубое, значительное и незначительное.
Грубые нарушения – нарушение и невыполнение обязанностей установленных нормативными правовыми актами в сфере интеллектуальной собственности субъектами контроля, в части представления годового отчета в уполномоченный орган, нераспределения и невыплаты вознаграждения авторам и правообладателям, использования более тридцати процентов от общей суммы собранного вознаграждения на покрытия административных расходов, отсутствия договоров о передаче организациям, управляющим имущественными правами на коллективной основе, полномочий на управление правами авторов, исполнителей, производителей фонограмм, применения ставок вознаграждения ниже минимальных ставок, утвержденных постановлениями Правительством Республики Казахстан от 20 октября 2004 года № 1083 "Об утверждении минимальных ставок авторского вознаграждения за некоторые виды использования произведений", от 23 ноября 2011 года № 1373 "Об утверждении минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм".
Значительные нарушение – нарушение и невыполнение обязанностей субъектами контроля, установленных нормативными правовыми актами в сфере интеллектуальной собственности, в части непредставления годового баланса, годового отчета, включая сведений о собранных, распределенных, нераспределенных, выплаченных, невыплаченных, невостребованных вознаграждениях не позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом, искажения отчетов, непринятия мер по поиску авторов, исполнителей, производителей фонограмм для перечисления собранного авторского вознаграждения.
Незначительные нарушение – наличие одной подтвержденной жалобы либо обращения на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов, не представление информации о филиалах и представительствах на местах, осуществляющих функции по сбору, распределению и выплате вознаграждения за использование объектов авторского права или смежных прав.
13. При выявлении одного грубого нарушения, субъекту контроля приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта контроля.
В случае если грубых нарушений не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель по нарушениям значительной и незначительной степени.

Елеулі дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициент қолданылады және аосы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
∑ Рз = (∑ Р2 х 100/∑ Р1) х 0,7
мұнда:
∑ Рз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
∑ Р1 – елеулі бұзушылықтардың талап етілетін саны;
∑ Р2 - анықталған елеулі бұзушылықтардың саны.
Елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициент қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
∑ Рн = (∑ Р2 х 100/∑ Р1) х 0,3
мұнда:
∑ Рн – елеусіз бұзушылықтардың көрсеткіші;
∑ Р1 – елеусіз бұзушылықтардың талап етілетін саны;
∑ Р2 – анықталған елеусіз бұзушылықтардың саны.
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (∑ Р) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және көрсеткіштерді мынадай формула бойынша қосу арқылы айқындалады:
∑ Р = ∑ Рз +∑ Рн
мұнда:
∑ Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
∑ Рз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
∑ Рн – елеусіз бұзушылықтардың көрсеткіші.
12. Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектісі:
1) тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 61-ден бастап 100-ді қоса алғанға дейін болса және оған қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізілсе – тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылады;
2) тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0-ден 60-қа дейін болса және оған қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізілмесе –тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмаған болып есептеледі.
13. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жиілігі жылына бір реттен жиі болмауға тиіс.
Тәуекел дәрежесін талдау және бағалау кезінде нақты бақылау субъектісіне қатысты бұрын есепке алынған және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері қолданылмайды.
14. Бақылау субъектісіне бару арқылы жүргізілетін профилактикалық бақылау тізімдері субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдің ең жоғары дәрежесі көрсеткіші бар бақылау субъектілерінің басымдылығы ескеріле отырып жасалады.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдар
қызметінің тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
1-қосымша
"Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.09.2022 № 822 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2022 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1.
Бір жыл ішінде бақылау субъектілеріне жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен бір расталған шағымның не өтініштің болуы
елеусіз
2.
Бір жыл ішінде бақылау субъектілеріне жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен екі расталған шағымның не өтініштің болуы
елеулі
3.
Бір жыл ішінде бақылау субъектілеріне жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен үш және одан да көп расталған шағымның не өтініштің болуы
өрескел
Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдар
қызметінің тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
2-қосымша
"Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар

При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
∑ Рз = (∑ Р2 х 100/∑ Р1) х 0,7
где:
∑ Рз – показатель значительных нарушений;
∑ Р1 – требуемое количество значительных нарушений;
∑ Р2 - количество выявленных значительных нарушений.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
∑ Рн = (∑ Р2 х 100/∑ Р1) х 0,3
где:
∑ Рн – показатель незначительных нарушений;
∑ Р1 – – требуемое количество незначительных нарушений;
∑ Р2 – количество выявленных незначительных нарушений.
Общий показатель степени риска (∑ Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
∑ Р = ∑ Рз +∑ Рн
где:
∑ Р – общий показатель степени риска;
∑ Рз – показатель значительных нарушений;
∑ Рн – показатель незначительных нарушений.
12. По показателям степени риска субъект контроля относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 61 до 100 включительно и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта контроля;
2) не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится профилактический контроль с посещением субъекта контроля.
13. Кратность проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля не может быть чаще одного раза в год.
При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного субъекта контроля.
14. Списки проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля составляются с учетом приоритетности субъектов контроля с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям.
Приложение 1
к Критериям оценки степени
рисков деятельности
организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе
Субъективные критерии по информационному источнику "наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений"
Сноска. Приложение 1 - в редакции cовместного приказа Министра юстиции РК от 30.09.2022 № 822 и Министра национальной экономики РК от 30.09.2022 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерии Степень нарушений
1.
Наличие одной подтвержденной жалобы либо обращения на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов в течение одного года.
незначительное
2.
Наличие двух подтвержденных жалоб либо обращений на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов в течение одного года.
значительное
3.
Наличие трех и более подтвержденных жалоб либо обращений на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов в течение одного года.
грубое
Приложение 2
к Критериям оценки степени
рисков деятельности
организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе
Субъективные критерии по информационному источнику "результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.09.2022 № 822 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2022 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1.
Ұсынылған есептерде жиналған, бөлінген, бөлінбеген, төленген, төленбеген, талап етілмеген сыйақылар туралы мәліметтерді қоса алғанда, жылдық балансты, жылдық есепті уәкілетті органға ұсынбау
өрескел
2.
Жиналған, бөлінген, бөлінбеген, төленген, төленбеген, талап етiлмеген сыйақылар туралы мәлiметтердi қоса алғанда, жылдық балансты, жылдық есепті уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
3.
Ұйымның жарғысына және өзге де құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстерді уәкілетті органға ұсынбау
өрескел
4.
Ұйымның жарғысына және өзге де құрылтай құжаттарына енгiзiлген өзгерiстерді уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
5.
Авторлық құқық немесе сабақтас құқықтар объектілерін пайдаланғаны үшін сыйақыны жинау, бөлу және төлеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жергілікті жерлердегі филиалдар мен өкілдіктер туралы ақпаратты уәкілетті органға ұсынбау
өрескел
6.
Авторлық құқық немесе сабақтас құқықтар объектілерін пайдаланғаны үшін сыйақыны жинау, бөлу және төлеу жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жергілікті жерлердегі филиалдар мен өкілдіктер туралы ақпаратты уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
7.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдердің көшірмелерін уәкілетті органға ұсынбау
өрескел
8.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдердің көшірмелерін уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
9.
Жалпы жиналыстың шешiмдерiнің көшірмелерін уәкілетті органға ұсынбау
өрескел
10.
Жалпы жиналыстың шешiмдерiнің көшірмелерін уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
11.
Уәкілетті органға екі жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей ұсынылатын аудиторлық есепті ұсынбау
өрескел
12.
Уәкілетті органға аудиторлық есепті екі жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
13.
Құқық иеленушілер үшін бес жыл бойы ашық қолжетімділікте болуға тиіс аудиторлық қорытындыны және тексеру нәтижелерін тиісті бухгалтерлік (қаржылық) есептілікпен бірге бекітілген (қол қойылған) күннен бастап бір ай мерзімде ұйым интернет-ресурсында жарияланбауы
өрескел
14.
Авторлардың, орындаушылардың, фонограмма шығарушылардың, дыбыстау-бейнелеу туындыларын шығарушылардың және өзге де құқық иеленушілердің құқықтарын басқару өкілеттіктерін мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарға беру туралы шарттардың болмауы
өрескел
15.
Құқық иеленушілер, басқаруға берілген құқықтар, сондай-ақ авторлық және сабақтас құқықтар объектілері туралы мәліметтерді қамтитын тізілімдердің болмауы
өрескел
16.
Сыйақыны жинау, бөлу және төлеу бойынша өзінің нақты шығыстарын жабуға арналған, сондай-ақ арнаулы қорларға жіберілетін сомалардың жиналған сыйақының жалпы сомасының отыз пайызынан асуы
өрескел
17.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның қызметі туралы хабар беру мақсатындағы интернет-ресурстың болмауы
өрескел
18.
Интернет-ресурстың тәулік бойы режимде қолжетімділігін, онда орналастырылатын ақпараттың ашықтығын, сондай-ақ осындай ақпараттың өтеусіз негізде берілуін қамтамасыз етпеу
өрескел
19.
Авторлық немесе сабақтас құқықтар объектісінің атауын, автордың немесе өзге құқық иеленушінің атын, ал мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйыммен өзара мүдделілік білдіру туралы шарттар бойынша құқықтар берілген жағдайда – осындай ұйымның атауын қоса алғанда, өзіне басқаруға берілген құқықтар, сыйақы мөлшерлемелері туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
өрескел
20.
Ұйым өкілдері туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеулі
21.
Уәкілетті органға жіберілетін Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында, өзінің интернет-ресурсында жарияланған есептердің болмауы
елеулі
22.
Пайдаланушының атауын және оның тұрған жерін, сондай-ақ осындай шарттың жасасқан күнін қоса алғанда, пайдаланушылармен жасасқан лицензиялық шарттар туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеулі
23.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдер туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеусіз
24.
Ұйымның авторлық және сабақтас құқықтарды иеленушілерге ұйымның интернет-ресурсындағы жеке кабинет арқылы ұсынатын олардың құқықтарын пайдалану, оның ішінде жиналған сыйақы мөлшері туралы және одан ұсталған сомалар туралы мәліметтерді қамтитын есептердің болмауы
өрескел
Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдар
қызметінің тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
3-қосымша
"Авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар және дыбыстау-бейнелеу туындыларын шығарушылардың фонограммаларды және дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта әрі табыс алмастан қайта шығару үшін сыйақы алу саласындағы қызметті жүзеге асыратын бақылау субъектілеріне алдыңғы тексерулер мен бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері" ақпараттық көзі бойынша субъективті өлшемшарттар (ауырлық дәрежесі төменде аталған талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)

Сноска. Приложение 2 - в редакции cовместного приказа Министра юстиции РК от 30.09.2022 № 822 и Министра национальной экономики РК от 30.09.2022 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерии Степень нарушений
1.
Непредставление в уполномоченный орган годового баланса, годового отчета, включая сведений о собранных, распределенных, нераспределенных, выплаченных, невыплаченных, невостребованных вознаграждениях в представленных отчетах
грубое
2.
Представление в уполномоченный орган годового баланса, годового отчета, включая сведения о собранных, распределенных, нераспределенных, выплаченных, невыплаченных, невостребованных вознаграждениях в представленных отчетах позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
3.
Непредставление в уполномоченный орган изменений, внесенных в устав и иные учредительные документы организации
грубое
4.
Представление в уполномоченный орган изменений, внесенных в устав и иные учредительные документы организации позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
5.
Непредставление в уполномоченный орган информации о филиалах и представительствах на местах, осуществляющих функции по сбору, распределению и выплате вознаграждения за использование объектов авторского права или смежных прав
грубое
6.
Представление в уполномоченный орган информации о филиалах и представительствах на местах, осуществляющих функции по сбору, распределению и выплате вознаграждения за использование объектов авторского права или смежных прав позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
7.
Непредставление в уполномоченный орган копий заключенных двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе
грубое
8.
Представление в уполномоченный орган копий заключенных двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
9.
Непредставление в уполномоченный орган копий решений общего собрания
грубое
10.
Представление в уполномоченный орган копий решений общего собрания позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
11.
Непредставление аудиторского отчета в уполномоченный орган, представляемого один раз в два года не позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
грубое
12.
Представление в уполномоченный орган аудиторского отчета один раз в два года позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
13.
Не опубликование на интернет-ресурсе организации в месячный срок с даты утверждения (подписания) аудиторского заключения и результатов проверки вместе с соответствующей бухгалтерской (финансовой) отчетностью, которые должны находиться в открытом доступе для правообладателей в течение пяти лет
грубое
14.
Отсутствие договоров о передаче организациям, управляющим имущественными правами на коллективной основе, полномочий на управление правами авторов, исполнителей, производителей фонограмм, производителей аудиовизуальных произведений и иных правообладателей
грубое
15.
Отсутствие реестров, содержащих сведения о правообладателях, о правах, переданных ей в управление, а также об объектах авторских и смежных прав
грубое
16.
Превышение тридцати процентов от общей суммы собранного вознаграждения на покрытие своих фактических расходов по сбору, распределению и выплате вознаграждения, а также сумм, направляемых в специальные фонды
грубое
17.
Отсутствие интернет-ресурса в целях информирования о деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе
грубое
18.
Необеспечение доступности интернет-ресурса в круглосуточном режиме, открытости информации, размещаемой на нем, а также непредоставление такой информации на безвозмездной основе
грубое
19.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о правах, переданных организации в управление, включая наименование объекта авторских или смежных прав, имя автора или иного правообладателя, а в случае передачи прав по договорам о взаимном представительстве интересов с организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, – наименование такой организации, ставках вознаграждения
грубое
20.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о представителях организации
значительное
21.
Отсутствие обнародованных отчетов, направляемых в уполномоченный орган, в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, на своем интернет-ресурсе
значительное
22.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о лицензионных договорах, заключенных с пользователями, включая наименование пользователя и его место нахождения, а также дату заключения такого договора
значительное
23.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о заключенных двусторонних и многосторонних соглашениях с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе
незначительное
24.
Отсутствие отчетов, представляемых организацией обладателям авторских и смежных прав через их личные кабинеты на интернет-ресурсе организации, содержащих сведения об использовании их прав, в том числе о размере собранного вознаграждения и об удержанных из него суммах
грубое
Приложение 3
к Критериям оценки степени
рисков деятельности
организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе
Субъективные критерии по информационному источнику "результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля, осуществляющих деятельность в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода" (степень тяжести устанавливается при не соблюдений ниже перечисленных требований)

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 30.09.2022 № 822 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.09.2022 № 68 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1.
Уәкілетті органға жыл сайынғы есепті ұсынбау
өрескел
2.
Жыл сайынғы есепті уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктіріп ұсыну
елеулі
3.
Уәкілетті органға екі жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей ұсынылатын аудиторлық есепті ұсынбау
өрескел
4.
Уәкілетті органға екі жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей ұсынылатын аудиторлық есепті кешіктіріп ұсыну
елеулі
5.
Құқық иеленушілер үшін бес жыл бойы ашық қолжетімділікте болуға тиіс аудиторлық қорытындыны және тексеру нәтижелерін тиісті бухгалтерлік (қаржылық) есептілікпен бірге бекітілген (қол қойылған) күннен бастап бір ай мерзімде ұйым интернет-ресурсында жарияланбауы
өрескел
6.
Уәкілетті органға жіберілетін Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарында, өзінің интернет-ресурсында жарияланған есептердің болмауы
елеулі
7.
Авторлардың, орындаушылардың, фонограмма шығарушылардың, дыбыстау-бейнелеу туындыларын шығарушылардың және өзге де құқық иеленушілердің құқықтарын басқару өкілеттіктерін мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарға беру туралы шарттардың болмауы
өрескел
8.
Құқық иеленушілер, басқаруға берілген құқықтар туралы, сондай-ақ авторлық және сабақтас құқықтар объектілері туралы мәліметтерді қамтитын тізілімдердің болмауы
өрескел
9.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның қызметі туралы хабар беру мақсатында интернет-ресурстың болмауы
өрескел
10.
Интернет-ресурстың тәулік бойы режимде қолжетімділігін, онда орналастырылатын ақпараттың ашықтығын, сондай-ақ осындай ақпараттың өтеусіз негізде берілуін қамтамасыз етпеу
өрескел
11.
Авторлық немесе сабақтас құқықтар объектісінің атауын, автордың немесе өзге құқық иеленушінің атын, ал мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйыммен өзара мүдделілік білдіру туралы шарттар бойынша құқықтар берілген жағдайда – осындай ұйымның атауын қоса алғанда, өзіне басқаруға берілген құқықтар, сыйақы мөлшерлемелері туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
өрескел
12.
Ұйым өкілдері туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеулі
13.
Пайдаланушының атауын және оның тұрған жерін, сондай-ақ осындай шарттың жасасқан күнін қоса алғанда, пайдаланушылармен жасасқан лицензиялық шарттар туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеулі
14.
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдер туралы ақпараттың ұйым интернет-ресурсында болмауы
елеусіз
15.
Ұйымның авторлық және сабақтас құқықтарды иеленушілерге ұйымның интернет-ресурсындағы жеке кабинет арқылы ұсынатын олардың құқықтарын пайдалану, оның ішінде жиналған сыйақы мөлшері туралы және одан ұсталған сомалар туралы мәліметтерді қамтитын есептердің болмауы
өрескел
16.
Сыйақыны жинау, бөлу және төлеу бойынша өзінің нақты шығыстарын жабуға арналған, сондай-ақ арнаулы қорларға жіберілетін сомалардың жиналған сыйақының жалпы сомасының отыз пайызынан асуы
өрескел
17.
Ұйым жасасқан лицензиялық шарттарға және сыйақы төлеу туралы шарттарға сәйкес сыйақы алуға құқығы бар құқық иеленушілерді белгілеу бойынша қабылданған шаралар, оның ішінде мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын басқа да ұйымдардан, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарынан алынған ақпаратты осы мақсатта пайдалану туралы растаушы материалдардың болмауы
елеулі
18.
Жиналған авторлық сыйақыны аудару үшін авторларды, орындаушыларды, фонограмма жасаушыларды, дыбыстау-бейнелеу туындыларын шығарушыларды және өзге де құқық иеленушілерді іздеу бойынша шараларды қабылдауды растайтын материалдардың болмауы
елеулі
19.
Арнайы қорларға жиналған сыйақы сомаларын жіберу бойынша ұйым мүшелері келісімдерінің болмауы
өрескел
20.
Жалпы жиналыстың өткізілетіні туралы хабардар етпеу және оған уәкілетті органның өкіліне қолжетімділікті қамтамасыз етпеу
елеулі
Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдар
қызметінің тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
4-қосымша
"Авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласындағы қызметті жүзеге асыратын бақылау субъектілеріне алдыңғы тексерулер мен бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері" ақпараттық көзі бойынша субъективті өлшемшарттар (ауырлық дәрежесі төменде аталған талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді)

Сноска. Приложение 3 - в редакции cовместного приказа Министра юстиции РК от 30.09.2022 № 822 и Министра национальной экономики РК от 30.09.2022 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерии Степень нарушений
1.
Непредставление в уполномоченный орган ежегодного отчета
грубое
2.
Представление в уполномоченный орган ежегодного отчета позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
3.
Непредставление аудиторского отчета в уполномоченный орган, представляемого один раз в два года не позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
грубое
4.
Представление в уполномоченный орган аудиторского отчета один раз в два года позднее 15 апреля, следующего за отчетным периодом
значительное
5.
Не опубликование на интернет-ресурсе организации в месячный срок с даты утверждения (подписания) аудиторского заключения и результатов проверки вместе с соответствующей бухгалтерской (финансовой) отчетностью, которые должны находиться в открытом доступе для правообладателей в течение пяти лет
грубое
6.
Отсутствие обнародованных отчетов, направляемых в уполномоченный орган, в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, на своем интернет-ресурсе
значительное
7.
Отсутствие договоров о передаче организациям, управляющим имущественными правами на коллективной основе, полномочий на управление правами авторов, исполнителей, производителей фонограмм, производителей аудиовизуальных произведений и иных правообладателей
грубое
8.
Отсутствие реестров, содержащих сведения о правообладателях, о правах, переданных ей в управление, а также об объектах авторских и смежных прав
грубое
9.
Отсутствие интернет-ресурса в целях информирования о деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе
грубое
10.
Необеспечение доступности интернет-ресурса в круглосуточном режиме, открытости информации, размещаемой на нем, а также непредоставление такой информации на безвозмездной основе
грубое
11.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о правах, переданных организации в управление, включая наименование объекта авторских или смежных прав, имя автора или иного правообладателя, а в случае передачи прав по договорам о взаимном представительстве интересов с организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, – наименование такой организации, ставках вознаграждения
грубое
12.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о представителях организации
значительное
13.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о лицензионных договорах, заключенных с пользователями, включая наименование пользователя и его место нахождения, а также дату заключения такого договора
значительное
14.
Отсутствие на интернет-ресурсе организации информации о заключенных двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе
незначительное
15.
Отсутствие отчетов, представляемых организацией обладателям авторских и смежных прав через их личные кабинеты на интернет-ресурсе организации, содержащих сведения об использовании их прав, в том числе о размере собранного вознаграждения и об удержанных из него суммах
грубое
16.
Превышение тридцати процентов от общей суммы собранного вознаграждения на покрытие своих фактических расходов по сбору, распределению и выплате вознаграждения, а также от сумм, направляемых в специальные фонды
грубое
17.
Отсутствие подтверждающих материалов о принятых мерах по установлению правообладателей, имеющих право на получение вознаграждения в соответствии с заключенными этой организацией лицензионными договорами и договорами о выплате вознаграждения, в том числе об использовании для этой цели информации, полученной от других организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, средств массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан
значительное
18.
Отсутствие материалов, подтверждающих принятие мер по поиску авторов, исполнителей, производителей фонограмм, производителей аудиовизуальных произведений и иных правообладателей для перечисления собранного вознаграждения
значительное
19.
Отсутствие согласий членов организации по направлению сумм собранного вознаграждения в специальные фонды
грубое
20.
Не уведомление о проведении общего собрания и не обеспечение доступа к нему представителя уполномоченного органа
значительное
Приложение 4
к Критериям оценки степени
рисков деятельности
организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе
Субъективные критерии по информационному источнику "результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля, осуществляющих деятельность в сфере управления авторским правом и смежными правами" (степень тяжести устанавливается при несоблюдении ниже перечисленных требований)

проза түріндегі бір актілі туындылар үшін – 5,5
өлең түріндегі көп актілі туындылар үшін – 13
өлең түріндегі бір актілі туындылар үшін – 6,5
өрескел
22.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен балаларға арналған пьесаларды (төлтума драмалық туындыларды) көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
проза түріндегі көп актілі туындылар үшін – 12
проза түріндегі бір актілі туындылар үшін – 6
өлең түріндегі көп актілі туындылар үшін – 13
өлең түріндегі бір актілі туындылар үшін – 7
өрескел
23.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен қуыршақпен орындалатын пьесаларды (төлтума драмалық туындыларды) көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
проза түріндегі көп актілі туындылар үшін – 14
проза түріндегі бір актілі туындылар үшін – 9
өлең түріндегі көп актілі туындылар үшін – 15
өлең түріндегі бір актілі туындылар үшін – 10
өрескел
24.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен сахналауды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Авторлық құқықпен қорғалмайтын туындыларды сахналау үшін:
көп актілі туындылар үшін – 7,5
бір актілітуындылар үшін – 5
өрескел
25.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомамының не табыстардың өзге сомасының пайызымен сахналауды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Авторлық құқықпен қорғалатын туындыны сахналау үшін:
көп актілі туындылар үшін – 10,5
бір актілітуындылар үшін – 5
өрескел
26.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен аударма драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Авторлық құқықпен қорғалмайтын пьесалар аудармасы үшін:
проза түріндегі көп актілі туындылар үшін – 6,5
проза түріндегі бір актілі туындылар үшін – 4

за одноактные произведения в прозе – 5,5
за многоактные произведения в стихах – 13
за одноактные произведения в стихах – 6,5
грубое
22.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование пьес для детей (оригинальных драматических произведений) путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за многоактные произведения в прозе – 12
за одноактные произведения в прозе – 6
за многоактные произведения в стихах – 13
за одноактные произведения в стихах – 7
грубое
23.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование пьес в кукольном исполнении (оригинальных драматических произведений) путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за многоактные произведения в прозе – 14
за одноактные произведения в прозе – 9
за многоактные произведения в стихах – 15
за одноактные произведения в стихах – 10
грубое
24.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование инсценировок путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за инсценировки произведений, не охраняемых авторским правом:
за многоактные произведения – 7,5
за одноактные произведения – 5
грубое
25.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование инсценировок путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за инсценировки произведений, охраняемых авторским правом:
за многоактные произведения – 10,5
за одноактные произведения – 5
грубое
26.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование переводных драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за перевод пьес, не охраняемых авторским правом:
за многоактные произведения в прозе – 6,5
за одноактные произведения в прозе – 4

өлең түріндегі көп актілі туындылар үшін – 7,5
өлең түріндегі бір актілітуындылар үшін – 4
өрескел
27.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен аударма драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Авторлық құқықпен қорғалатын пьесаларды аудармасы үшін:
проза түріндегі көп актілі туындылар үшін – 9,5
проза түріндегі бір актілітуындылар үшін – 5,5
өлең түріндегі көп актілі туындылар үшін– 11,5
өлең түріндегі бір актілітуындылар үшін – 6
өрескел
28.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен аударма драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Авторлық құқықпен қорғалатын сахналаудың аудармасы үшін:
көп актілі туындылар үшін – 10,5
бір актілітуындылар үшін – 5
өрескел
29.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым соманың, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Опера үшін:
көп актілі туындылар үшін – 18,5
бір актілітуындылар үшін – 8
өрескел
30.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Либреттосы аударылған опера үшін:
көп актілі туындылар үшін – 18,5
бір актілітуындылар үшін – 8
өрескел
31.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Балет үшін:
көп актілі туындылар үшін – 15
бір актілі туындылар үшін – 7
өрескел
32.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Оперетта, музыкалық комедия, мюзикл үшін:
көп актілі туындылар үшін – 12

за многоактные произведения в стихах – 7,5
за одноактные произведения в прозе – 4
грубое
27.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование переводных драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за перевод пьес, охраняемых авторским правом:
за многоактные произведения в прозе – 9,5
за одноактные произведения в прозе – 5,5
за многоактные произведения в стихах – 11,5
за одноактные произведения в стихах – 6
грубое
28.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование переводных драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за перевод инсценировки, охраняемой авторским правом:
за многоактные произведения – 10,5
за одноактные произведения – 5
грубое
29.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за оперу:
за многоактные произведения – 18,5
за одноактные произведения – 8
грубое
30.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за оперу при переводе либретто:
за многоактные произведения – 18,5
за одноактные произведения – 8
грубое
31.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за балет:
за многоактные произведения – 15
за одноактные произведения – 7
грубое
32.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за оперетту, музыкальную комедию, мюзикл:
за многоактные произведения – 12

бір актілі туындылар үшін – 5,5
өрескел
33.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомаының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Мәтіні аударылған оперетта, музыкалық комедия, мюзикл үшін:
көп актілі туындылар үшін – 12,5
бір актілі туындылар үшін – 6
өрескел
34.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен музыкалық-драмалық туындыларды көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Драмалық туындыларды сүйемелдейтін музыка үшін – 1 (музыкамен сүйемелденетін әрбір акт үшін)
өрескел
35.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Халық аспаптарына арналған симфониялық, вокалдық-симфониялық, камералық туындылардан концерт, хореографиялық концерт үшін – 7
өрескел
36.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Концерттер, оның ішінде эстрадалық және басқалар, айтыстар және терме үшін – 4
өрескел
37.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Цирк бағдарламасы үшін – 1,5
өрескел
38.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Цирк бағдарламасында кемінде бір дербес бөлімнен тұратын пантомима, феерия, балет орындалғаны үшін – 1 (әрбір бөлім үшін)
өрескел
39.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым соманың, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Цирк бағдарламасында кемінде бір дербес бөлімнен тұратын сюжеттік аттракцион орындалғаны үшін – 1 (әрбір бөлім үшін)
өрескел
40.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Кемінде бір дербес бөлімнен тұратын цирк пантомимасын, феерияны, балетті, аттракционды сүйемелдеу үшін арнайы жазылған төлтума музыка – 0,5 (осы бағдарламаларды орындағаны үшін есептелімдерге қарамастан әрбір орындалғаны бөлім үшін)
өрескел
41.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Театрландырылған, эстрадалық, толық сюжетті жаңа жылдық қойылымдар үшін – 3
өрескел
42.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Қуыршақ-марионеткалар спектаклін (әдеби мәтінсіз) және төлтума жанр әртістерінің (иллюзионистердің, психоэкспериментшілердің, экстрасенстердің) өнер көрсетуін сүйемелдейтін музыка үшін – 0,5
өрескел
43.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:

за одноактные произведения – 5,5
грубое
33.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за оперетту, музыкальную комедию, мюзикл при переводе текста:
за многоактные произведения – 12,5
за одноактные произведения – 6
грубое
34.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкально-драматических произведений путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за музыку, сопровождающую драматические произведения – 1 (за каждый акт, сопровождаемый музыкой)
грубое
35.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за концерт из симфонических, вокально-симфонических, камерных произведений для народных инструментов, хореографический концерт – 7
грубое
36.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за концерты, в том числе эстрадные, айтысы и терме – 4
грубое
37.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за цирковую программу – 1,5
грубое
38.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за исполнение в цирковой программе пантомимы, феерии, балета, занимающих не менее одного самостоятельного отделения – 1 (за каждое отделение)
грубое
39.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за исполнение в цирковой программе сюжетного аттракциона, занимающего не менее одного самостоятельного отделения – 1 (за каждое отделение)
грубое
40.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за исполнение оригинальной музыки, специально написанной для сопровождения цирковой пантомимы, феерии, балета, аттракциона, занимающих не менее одного самостоятельного отделения – 0,5 (за каждое отделение независимо от начислений за исполнение этих программ)
грубое
41.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за театрализованные, эстрадные, новогодние елочные представления со сквозным сюжетом – 3
грубое
42.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковые, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за музыку, сопровождающую спектакль кукол-марионеток (без литературного текста) и выступления артистов оригинальных жанров (иллюзионистов, психо- экспериментаторов, экстрасенсов) – 0,5
грубое
43.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста (как публичное исполнение произведений артистами-исполнителями, так и публичное исполнение фонограмм) при платном входе:

1) би алаңдарында, дискотекаларда, клубтарда, дәмханаларда, мейрамханаларда, казиноларда ақы төлеп кіргенде де, кепілді төлем сомасынан да, оның ішінде мүшелік жарналардың, клуб карточкаларының құнынан және соған ұқсастардан; – 4
2) көлікте (ұшақта, пойызда) орындағаны үшін – 0,001 (билеттердің құнынан)
өрескел
44.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Ақы төлеп кіретін көпшілік ареналарда орындалатын мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды спорт жарыстарын, спортшылардың өнер көрсетулерін, ойын аттракциондарын, сән көрсетулерін, көрмелер, жәрмеңкелер, фестивальдар, конкурстар және басқа да шаралар өткізуді сүйемелдеу ретінде орындағаны үшін – 1 (бүкіл бағдарлама үшін)
өрескел
45.
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер ) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін – 1
өрескел
46.
Тыңдаушылар үшін кіру ақысыз болған кезде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды көпшілік алдында орындағаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен қолдану:
Мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды орындаушы-әртістер де, техникалық құралдардың көмегімен де (кез келген дыбыс жеткізгіштердің ойнатқыштары) ақысыз кіретін
1) дискотекаларда – 3 айлық есептік көрсеткіш
2) түнгі клубтарда – 3 айлық есептік көрсеткіш
3) мейрамханаларда – 2 айлық есептік көрсеткіш
4) дәмханаларда – 1,5 айлық есептік көрсеткіш
5) кинотеатрларда, казиноларда, барларда, шағын дәмханаларда, асханаларда, ашық алаңдарда, ойын аттракциондарында және басқа қоғамдық орындарда орындағаны үшін – 0,5 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
47.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Жарыққа шыққан туындыларды эфирге хабарлағаны үшін – 1% (табыстың жалпы сомасынан)
өрескел
48.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Жарыққа шыққан туындыларды кәбіл арқылы хабарлағаны үшін – 3% (табыстың жалпы сомасынан)
өрескел
49.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Туындыларды жерсеріктік телевизия арқылы хабарлағаны үшін – 4% (табыстың жалпы сомасынан)
өрескел
50.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Туындыларды дыбыстық жазуда қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату – 3% – дыбыстық жазудың әрбір шығарылған данасының еркін бағасынан (дыбыстық жазба жеткізгіштеріне жазылған туындылардың санына қарамастан)
өрескел
51.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Туындыларды ұялы (мобильді) телефондар үшін әуен (рингтондар) ретінде қайта шығару және тарату – туындыны пайдаланғаны үшін кірістен – 10%
өрескел
52.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін келесі авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Дыбыстық жазбаларды және (немесе) дыбыстау-бейнелеу туындыларының даналарын прокатқа (жалға) беру –1 айлық есептік корсеткіш
өрескел
53.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Дәмханаларда, барларда (айына әрбір отыратын орынға)

1) на танцевальных площадках, дискотеках, в клубах, кафе, ресторанах, казино, как при платном входе, так и с сумм гарантированной оплаты, в том числе со стоимости членских взносов, клубных карточек и тому подобных – 4
2) на транспорте (в самолетах, поездах) – 0,001 (от стоимости билетов)
грубое
44.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов ниже следующих:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста в качестве сопровождения спортивных соревнований, показательных выступлений спортсменов, игровых аттракционов, показа мод, проведения выставок, ярмарок, фестивалей, конкурсов и других мероприятий, исполняемых на массовых аренах при платном входе – 1 (за всю программу)
грубое
45.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкальных произведений с текстом или без текста в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) ниже следующих:
за использование музыкальных произведений с текстом или без текста при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах – 1
грубое
46.
Применение ставок авторского вознаграждения за публичное исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений при бесплатном для слушателей входе:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений как артистами-исполнителями, так и при исполнении с помощью технических средств (проигрыватели любых носителей звука) при бесплатном входе ниже следующих:
1) на дискотеках – 3 месячных расчетных показателей;
2) в ночных клубах – 3 месячных расчетных показателей;
3) в ресторанах – 2 месячных расчетных показателей;
4) в кафе – 1,5 месячных расчетных показателей;
5) в кинотеатрах, казино, барах, бистро, столовых, на открытых площадках, игровых аттракционах и других общественных местах – 0,5 месячных расчетных показателей
грубое
47.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения ниже следующих:
за сообщение в эфир выпущенных в свет произведений – 1% (от общей суммы дохода)
грубое
48.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения ниже следующих:
за сообщение по кабелю выпущенных в свет произведений – 3% (от общей суммы дохода)
грубое
49.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения ниже следующих:
за сообщение произведений посредством спутникового телевидения – 4% (от общей суммы дохода)
грубое
50.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений ниже следующих:
за воспроизведение (тиражирование) и (или) распространение произведений в звуковой записи – 3% - от отпускной цены каждого выпущенного экземпляра звукозаписи (независимо от количества произведений, записанных на носителях звукозаписи)
грубое
51.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений ниже следующих:
за воспроизведение и распространение произведений в качестве мелодий (рингтонов) для сотовых (мобильных) телефонов – 10% - от дохода за использование произведения
грубое
52.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений ниже следующих:
за сдачу экземпляров звукозаписей и (или) аудиовизуальных произведений в прокат (внаем) – 1 месячного расчетного показателя
грубое
53.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в кафе, барах (в месяц за каждое посадочное место)

Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
54.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Мейрамханаларда (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,25 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,15 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
55.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Қоғамдық тамақтандыру объектілерінде (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,008 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,004 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
56.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Түнгі клубтарда (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде билеттерді сатудан түскен кірістен 1%
Тегін кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
57.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Казинода және басқа да ойын мекемелерінде (айына әрбір отыратын орынға) 0,4 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
58.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Мәдени ойын-сауық орталықтарында, кешендерде (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін) 0,05 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
59.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Спорттық-сауықтыру орталықтарында, кешендерінде (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
60.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Жәрмеңкелерде, көрмелерде, сән көрсетулерде, сұлулық және кәсіби шеберлік сайыстарда (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,02 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,002 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
61.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Қонақүйлерде, санаторийлерде, демалыс үйлерінде және пансионаттарда (айына көпшілік алдында орындау, көрсету, хабарлау және жалпы жұрттың назарына жеткізу үшін қолданылатын техникалық құралдың бірлігі үшін) 0,2 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
62.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Жолаушылар көлігі құралдары үшін (әрбір билетті сату нәтижесінде түскен кірістен) 0,001 %
өрескел
63.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Спорттық жарыстарда, спортшылардың көрсетілімдік орындауларында (әрбір өткізілген іс-шарадан түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,05 %
Тегін кіру кезінде 0,001 %
өрескел
64.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Конькимен, роликпен жаппай сырғанау орындарында (айына осы мақсатта пайдаланатын орындардың (аумақтың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,05 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
65.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Театрларда, кинозалдарда (айына дыбыстандырылатын үй-жайдың әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
66.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Мәдени-демалыс ұйымдарында (мәдениет және демалыс парктерінде, мәдениет үйлерінде мен сарайларында, аквапарктерде) (айына дыбыстандырылатын аумақтың (үй-жайдың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
67.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Сауда үйлерінде, дүкендерде, сауда базарларында және сауда мақсатына арналған өзге де орындарда (айына дыбыстандырылатын аумақтың әрбір шаршы метрі үшін) 0,002 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
68.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Театрландырылған, концерттік, цирктік бағдарламалар үшін (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
өрескел
69.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Бұқаралық іс-шаралар, қала күндері, мейрамдар, фестивальдар үшін (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
өрескел
70.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Музыкалық автоматтар жүйелері және караоке арқылы (айына әрбір музыкалық автомат және караоке үшін) 0,2 МРП
Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
өрескел
71.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдары (жарнамадан түскен кірістен) 0,1 %
өрескел
72.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдарымен (жарнамадан түскен кірістен) 0,1 %
өрескел
73.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдарымен (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) 0,1 %
өрескел
74.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдарымен (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) 0,1 %
өрескел
75.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін келесі сыйақы мөлшерлемелерінен төмен қолдану:

при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,1 месячного расчетного показателя
грубое
54.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в ресторанах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,25 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,15 месячного расчетного показателя
грубое
55.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
на объектах общественного питания (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,008 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,004 месячного расчетного показателя
грубое
56.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в ночных клубах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 1 % от дохода от продажи билетов
при бесплатном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
грубое
57.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в казино, игорных заведениях (в месяц за каждое посадочное место) – 0,4 месячного расчетного показателя
грубое
58.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в культурно-развлекательных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади) – 0,05 месячного расчетного показателя
грубое
59.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в спортивно-оздоровительных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
грубое
60.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
на ярмарках, выставках, показах мод, конкурсах красоты и профессионального мастерства (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,02 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,002 месячного расчетного показателя
грубое
61.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в гостиницах, санаториях, домах отдыха и пансионатах (в месяц за единицу технического средства, используемого для публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения) – 0,2 месячного расчетного показателя
грубое
62.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
за средства пассажирского транспорта (от дохода, полученного в результате продажи каждого билета) – 0,001 %
грубое
63.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
на спортивных соревнованиях, показательных выступлениях спортсменов (от дохода, полученного при проведении каждого мероприятия)
при платном входе – 0,05 %
при бесплатном входе – 0,001 %
грубое
64.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в местах для массового катания на коньках, роликах (в месяц за каждый квадратный метр помещения (территории), используемого для этих целей)
при платном входе – 0,05 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
грубое
65.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в театрах, кинозалах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемого помещения)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
грубое
66.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в культурно-досуговых организациях (парках культуры и отдыха, домах и дворцах культуры, аквапарках) (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой территории (помещения) при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
грубое
67.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
в торговых домах, магазинах, торговых рынках (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой территории) – 0,002 месячного расчетного показателя
грубое
68.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
за театрализованные, концертные, цирковые программы (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
грубое
69.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
за массовые мероприятия, дни города, праздники, фестивали (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
грубое
70.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
с помощью систем музыкальных автоматов и караоке (в месяц за каждый музыкальный автомат и караоке)
при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе 0,1 месячного расчетного показателя
грубое
71.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
эфирными телевещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
грубое
72.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
эфирными радиовещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
грубое
73.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
кабельными (проводными), спутниковыми телевещательными организациями (в месяц от полученной абонентской платы за услуги кабельного, спутникового телевидения) – 0,1 %
грубое
74.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения ниже следующих:
кабельными (проводными), спутниковыми радиовещательными организациями (в месяц от полученной абонентской оплаты за услуги кабельного, спутникового радиовещания) – 0,1 %
грубое
75.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли ниже следующих:

1) би алаңдарында, дискотекаларда, клубтарда, дәмханаларда, мейрамханаларда, казиноларда ақы төлеп кіргенде де, кепілді төлем сомасынан да, оның ішінде мүшелік жарналардың, клуб карточкаларының құнынан және соған ұқсастардан; – 4
2)көлікте (ұшақта, пойызда) орындағаны үшін – 0,001 (билеттердің құнынан)
44.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен емес қолдану:
Ақы төлеп кіретін көпшілік ареналарда орындалатын мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды спорт жарыстарын, спортшылардың өнер көрсетулерін, ойын аттракциондарын, сән көрсетулерін, көрмелер, жәрмеңкелер, фестивальдар, конкурстар және басқа да шаралар өткізуді сүйемелдеу ретінде орындағаны үшін – 1 (бүкіл бағдарлама үшін)
45.
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер ) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін – 1
46.
Тыңдаушылар үшін кіру ақысыз болған кезде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды көпшілік алдында орындағаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды орындаушы-әртістер де, техникалық құралдардың көмегімен де (кез келген дыбыс жеткізгіштердің ойнатқыштары) ақысыз кіретін
1) дискотекаларда – 3 айлық есептік көрсеткіш
2) түнгі клубтарда – 3 айлық есептік көрсеткіш
3) мейрамханаларда – 2 айлық есептік көрсеткіш
4) дәмханаларда – 1,5 айлық есептік көрсеткіш

1) на танцевальных площадках, дискотеках, в клубах, кафе, ресторанах, казино, как при платном входе, так и с сумм гарантированной оплаты, в том числе со стоимости членских взносов, клубных карточек и тому подобных – 4
2) на транспорте (в самолетах, поездах) – 0,001 (от стоимости билетов)
44.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов не ниже:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста в качестве сопровождения спортивных соревнований, показательных выступлений спортсменов, игровых аттракционов, показа мод, проведения выставок, ярмарок, фестивалей, конкурсов и других мероприятий, исполняемых на массовых аренах при платном входе – 1 (за всю программу)
45.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкальных произведений с текстом или без текста в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) не ниже:
за использование музыкальных произведений с текстом или без текста при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах – 1
46.
Применение ставок авторского вознаграждения за публичное исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений при бесплатном для слушателей входе:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений как артистами- исполнителями, так и при исполнении с помощью технических средств (проигрыватели любых носителей звука) при бесплатном входе не ниже:
1) на дискотеках – 3 месячных расчетных показателей
2) в ночных клубах – 3 месячных расчетных показателей
3) в ресторанах – 2 месячных расчетных показателей
4) в кафе – 1,5 месячных расчетных показателей

5) кинотеатрларда, казиноларда, барларда, шағын дәмханаларда, асханаларда, ашық алаңдарда, ойын аттракциондарында орындағаны үшін – 0,5 айлық есептік көрсеткіш
47.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Жарыққа шыққан туындыларды эфирге хабарлағаны үшін – 1% (табыстың жалпы сомасынан)
48.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Жарыққа шыққан туындыларды кәбіл арқылы хабарлағаны үшін – 3% (табыстың жалпы сомасынан)
49.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды жерсеріктік телевизия арқылы хабарлағаны үшін – 4% (табыстың жалпы сомасынан)
50.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды дыбыстық жазуда қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату – 3% – дыбыстық жазудың әрбір шығарылған данасының еркін бағасынан (дыбыстық жазба жеткізгіштеріне жазылған туындылардың санына қарамастан)
51.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды ұялы (мобильді) телефондар үшін әуен (рингтондар) ретінде қайта шығару және тарату – туындыны пайдаланғаны үшін кірістен – 10%
52.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Дыбыстық жазбаларды және (немесе) дыбыстау-бейнелеу туындыларының даналарын прокатқа (жалға) беру –1 айлық есептік корсеткіш
53.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Дәмханалар, барлар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
54.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мейрамханалар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,25 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,15 айлық есептік көрсеткіш
55.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Қоғамдық тамақтандыру объектілері (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,008 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,004 айлық есептік көрсеткіш
56.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Түнгі клубтар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде билеттерді сатудан түскен кірістен 1%
Тегін кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
57.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Казино және басқа да ойын мекемелері (айына әрбір отыратын орынға) 0,4 айлық есептік көрсеткіш
58.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мәдени ойын-сауық орталықтары, кешендер (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін) 0,05 айлық есептік көрсеткіш
59.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану: Спорттық-сауықтыру орталықтары, кешендері (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
60.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Жәрмеңкелер, көрмелер, сән көрсетулер, сұлулық және кәсіби шеберлік сайыстары (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,02 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,002 айлық есептік көрсеткіш
61.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Қонақүйлер, санаторийлер, демалыс үйлері және пансионаттар (айына көпшілік алдында орындау, көрсету, хабарлау және жалпы жұрттың назарына жеткізу үшін қолданылатын техникалық құралдың бірлігі үшін) 0,2 айлық есептік көрсеткіш
62.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Жолаушылар көлігі құралдары (әрбір билетті сату нәтижесінде түскен кірістен) 0,001 %
63.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Спорттық жарыстар, спортшылардың көрсетілімдік орындаулары (әрбір өткізілген іс-шарадан түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,05 %
Тегін кіру кезінде 0,001 %
64.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Конькимен, роликпен жаппай сырғанау орындары (айына осы мақсатта пайдаланатын орындардың (аумақтың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,05 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
65.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Театрлар, кинозалдар (айына дыбыстандырылатын үй-жайдың әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
66.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мәдени-демалыс ұйымдары (мәдениет және демалыс парктері, мәдениет үйлері мен сарайлары, аквапарктер) (айына дыбыстандырылатын аумақтың (үй-жайдың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
67.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Сауда үйлері, дүкендер, сауда базарлары және сауда мақсатына арналған өзге де орындар (айына дыбыстандырылатын аумақтың әрбір шаршы метрі үшін) 0,002 айлық есептік көрсеткіш
68.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Театрландырылған, концерттік, цирктік бағдарламалар (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
69.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Бұқаралық іс-шаралар, қала күндері, мейрамдар, фестивальдар (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
70.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Музыкалық автоматтар жүйелері және караоке арқылы (айына әрбір музыкалық автомат және караоке үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
71.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдары (жарнамадан түскен кірістен) 0,1 %
72.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдары (жарнамадан түскен кірістен) - 0,1 %
73.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдары (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) - 0,1 %
74.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдары (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) 0,1 %
75.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындауларды дыбыс және дыбыстау-бейнелеу жазбаларында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату (орындаулардың санына қарамастан, әрбір шығарылған данасын өткізу бағасынан) 0,3 %
76.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындаулар мен фонограммаларды телефондар (ұялы, смартфондар, дербес қалта компьютерлері), музыкалық аппараттар, автоматтар және караоке жүйелері үшін музыка, әуен (рингтондар, реалтондар) және қоңырау (рингбэктондар) ретінде қайта шығару және (немесе) тарату (айына әрбір пайдаланылатын туындының әрбір пайдаланғаны үшін) 0,03 айлық есептік көрсеткіш
77.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындаулардың дыбыс жазбалары және (немесе) дыбыстау-бейнелеу түріндегі даналарын прокатқа, жалға беру (айына әрбір пайдаланылатын дана үшін) 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Лауазымды адам (-дар) ____________________________ _____________
лауазымы қолы
_______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _____________________________________
____________________________________________________ _____________
лауазымы қолы
_______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

5) в кинотеатрах, казино, барах, бистро, столовых, на открытых площадках, игровых аттракционах – 0,5 месячных расчетных показателей
47.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение в эфир выпущенных в свет произведений – 1% (от общей суммы дохода)
48.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение по кабелю выпущенных в свет произведений – 3% (от общей суммы дохода)
49.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение произведений посредством спутникового телевидения – 4% (от общей суммы дохода)
50.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за воспроизведение (тиражирование) и (или) распространение произведений в звуковой записи – 3% - от отпускной цены каждого выпущенного экземпляра звукозаписи (независимо от количества произведений, записанных на носителях звукозаписи)
51.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за воспроизведение и распространение произведений в качестве мелодий (рингтонов) для сотовых (мобильных) телефонов – 10% - от дохода за использование произведения
52.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за сдачу экземпляров звукозаписей и (или) аудиовизуальных произведений в прокат (внаем) – 1 месячного расчетного показателя
53.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в кафе, барах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,1 месячного расчетного показателя
54.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в ресторанах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,25 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,15 месячного расчетного показателя
55.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на объектах общественного питания (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,008 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,004 месячного расчетного показателя
56.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в ночных клубах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 1 % от дохода от продажи билетов
при бесплатном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
57.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в казино, игорных заведениях (в месяц за каждое посадочное место) – 0,4 месячного расчетного показателя
58.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в культурно-развлекательных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади) – 0,05 месячного расчетного показателя
59.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в спортивно-оздоровительных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
60.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на ярмарках, выставках, показах мод, конкурсах красоты и профессионального мастерства (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,02 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,002 месячного расчетного показателя
61.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в гостиницах, санаториях, домах отдыха и пансионатах (в месяц за единицу технического средства, используемого для публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения) – 0,2 месячного расчетного показателя
62.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за средства пассажирского транспорта (от дохода, полученного в результате продажи каждого билета) – 0,001 %
63.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на спортивных соревнованиях, показательных выступлениях спортсменов (от дохода, полученного при проведении каждого мероприятия)
при платном входе – 0,05 %
при бесплатном входе – 0,001 %
64.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в местах для массового катания на коньках, роликах (в месяц за каждый квадратный метр помещения (территории), используемого для этих целей)
при платном входе – 0,05 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
65.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в театрах, кинозалах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемого помещения)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
66.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в культурно-досуговых организациях (парках культуры и отдыха, домах и дворцах культуры, аквапарках) (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой территории (помещения) при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
67.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в торговых домах, магазинах, торговых рынках (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой территории) – 0,002 месячного расчетного показателя
68.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за театрализованные, концертные, цирковые программы (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
69.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за массовые мероприятия, дни города, праздники, фестивали (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
70.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
с помощью систем музыкальных автоматов и караоке (в месяц за каждый музыкальный автомат и караоке)
при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе 0,1 месячного расчетного показателя
71.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
эфирными телевещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
72.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
эфирными радиовещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
73.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
кабельными (проводными), спутниковыми телевещательными организациями (в месяц от полученной абонентской платы за услуги кабельного, спутникового телевидения) – 0,1 %
74.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
кабельными (проводными), спутниковыми радиовещательными организациями (в месяц от полученной абонентской оплаты за услуги кабельного, спутникового радиовещания) – 0,1 %
75.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за воспроизведение (тиражирование) и (или) распространение исполнений в звуковой и аудиовизуальной записи (от отпускной цены каждого выпущенного экземпляра, независимо от количества исполнений) – 0,3 %
76.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за воспроизведение и (или) распространение исполнений и фонограмм в качестве музыки, мелодий (рингтонов, реалтонов) и гудков (рингбэктонов) для телефонов (мобильных, смартфонов, карманных персональных компьютеров), систем музыкальных аппаратов, автоматов и караоке (в месяц за каждое используемое произведение за каждый раз использования) – 0,03 месячного расчетного показателя
77.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за сдачу экземпляров исполнений в виде звукозаписей и (или) аудиовизуальной записи в прокат, внаем (в месяц за каждый используемый экземпляр) – 0,01 месячного расчетного показателя
Должностное (ые) лицо (а)___________________________________________
должность, подпись
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля________________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)