"Интернатура және резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 31 мамырдағы № ҚР ДСМ-89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 4 маусымда № 18780 болып тіркелді
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 22-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Интернатура және резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 27 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5134 болып тіркелген, 2008 жылғы наурыздағы № 3 Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер жинағында жарияланған, 311-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Интернатурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесінде:
1, 3 және 6 - тармақтар алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Резидентурада даярлаудың клиникалық мамандықтар тізбесінде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Психиатрия, оның ішінде балалар психиатриясы";
16.1 - тармақ алып тасталсын;
25, 37 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Анестезиология және реаниматология, оның ішінде балалар анестезиологиясы және реаниматологиясы
37. Акушерия және гинекология, оның ішінде балалар гинекологиясы
48. Жалпы хирургия";
Мынадай мазмұндағы 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 және 59-тармақтармен толықтырылсын:
"49. Нефрология, оның ішінде балалар нефрологиясы
50. Отбасылық медицина
51. Терапия
52. Дене медицинасы және оңалту
53. Жедел кезек күттірмейтін медициналық көмек
54. Клиникалық фармакология
55. Терапиялық стоматология
56. Хирургиялық стоматология
57. Ортопедиялық стоматология
58. Балалар стоматологиясы
59. Ортодонтия";
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"*Ескертпе: Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларында орналасқан стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда клиникалық практикамен айналысуға үміткер адамдар үшін".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде баспа және электронды түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 27 "Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 мая 2019 года № ҚР ДСМ-89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2019 года № 18780
В соответствии с пунктом 5 статьи 21 и пунктом 3 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 27 "Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5134, опубликован в марте 2008 года в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, № 3, ст. 311) следующие изменения:
в Перечне клинических специальностей подготовки в интернатуре, утвержденном указанным приказом:
пункты 1, 3 и 6 исключить;
в Перечне клинических специальностей подготовки в резидентуре, утвержденном указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Психиатрия, в том числе детская";
пункт 16.1 исключить;
пункты 25, 37 и 48 изложить в следующей редакции:
"25. Анестезиология и реаниматология, в том числе детская
37. Акушерство и гинекология, в том числе детская
48. Общая хирургия";
дополнить пунктами 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 и 59 следующего содержания:
"49. Неврология, в том числе детская
50. Семейная медицина
51. Терапия
52. Физическая медицина и реабилитация
53. Скорая и неотложная медицинская помощь
54. Клиническая фармакология
55. Терапевтическая стоматология
56. Хирургическая стоматология
57. Ортопедическая стоматология
58. Стоматология детского возраста
59. Ортодонтия";
примечание изложить в следующей редакции:
"*Примечание: для лиц, претендующих на занятие клинической практикой в организациях, оказывающих стационарную помощь, расположенных в областных центрах, городах Нур-Султан, Алматы и Шымкент.".
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі О.А. Әбішевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Абишева О.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан