Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын міндеттердің орындалуы үшін қажетті және жеткілікті дербес деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 14 маусымда № 18843 болып тіркелді.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын міндеттердің орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын міндеттерді орындауы үшін қажетті және жеткілікті дербес деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 30 қыркүйектегі № 17-1/458 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8862 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 қаңтарда № 8 (28232) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан задач
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2019 года № 18843.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан задач.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 сентября 2013 года № 17-1/458 "Об утверждении перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8862, опубликован 15 января 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 8 (27629)).
3. Департаменту кадрового и административного обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 234 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын міндеттердің орындалуы үшін қажетті және жеткілікті дербес деректер тізбесі
р/с №
Дербес деректердің атауы
1
Аты
2
Әкесінің аты (бар болса)
3
Тегі
4
Атын, әкесінің атын (бар болса), тегін ауыстырғаны туралы мәліметтер
5
Тегі мен атының транскрипциясы
6
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
7
Туған күні, айы, жылы және туған жері
8
Ұлты
9
Жынысы
10
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
құжаттың атауы;
құжаттың нөмірі;
құжаттың берілген күні;
құжаттың қолданылатын мерзімі;
құжатты берген орган
11
Азаматтығы туралы деректер:
азаматтығы (бұрынғы азаматтығы);
Қазақстан Республикасы азаматтығын алған күні;
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу негіздері;
Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту негіздері;
Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтірген күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру негіздері
12
Портреттік бейнесі (цифрландырылған фотосурет)
13
Қолтаңбасы (оның ішінде электрондық цифрлық (бар болса))
14
Тұрғылықты жерінің мекенжайы, тұрғылықты жері бойынша немесе келген жері бойынша тіркелген күні
15
Байланыс телефондары жұмыс, үй, ұялы телефоны (бар болса)
16
Электрондық пошта (бар болса) мекенжайы
17
Еңбек кітапшасының мәліметтері:
нөмірі;
сериясы;
берілген күні;
ондағы жазбалар
18
Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, грамоталар, алғыс хаттар туралы мәліметтер;
Награданың атауы немесе аты;
Наградтау туралы нормативтік актінің күні және түрі
19
Медициналық қорытынды нәтижелері туралы мәліметтер
20
Әлеуметтік жеңілдіктер мен әлеуметтік мәртебесі туралы мәліметтер:
жеңілдіктер мен мәртебе беруге негіз болып табылатын құжатты берген органның атауы;
құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
мүгедектіктің себебі, мүгедектік тобы;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамға берілетін жеңілдікке құқықты растайтын куәлік;
Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен адамға берілетін жеңілдікке құқықты растайтын куәлік
21
Ағымдағы еңбек қызметі туралы деректер:
лауазымын, құрылымдық бөлімшесін, ұйымды, оның атауын толық көрсету;
жалпы және үздіксіз жұмыс өтілі;
бұрын жұмыс істеген ұйымдарының мекенжайы мен телефондары, сондай-ақ сол ұйымдарда атқарған лауазымдарының толық атауы мен жұмыс істеген уақыты және басқа да деректемелер
22
Білімі, біліктілігі және арнайы білімінің немесе арнайы дайындығының бар-жоғы туралы мәліметтер:
оқу орнына түскен (оқу орнынан шығарылған) күні;
дипломның, куәліктің немесе білім беру мекемесін аяқтағаны туралы басқа да құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
факультеті немесе бөлімшесі, білім беру мекемесін аяқтағаннан кейінгі біліктілігі және мамандығы;
ғылыми дәрежесі;
ғылыми атағы;
шет тілдерді білуі
23
Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер:
біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
білім беру мекемесін аяқтағаннан кейінгі біліктілігі және мамандығы
24
Жеке табыс салығы бойынша декларация тапсырғаны туралы мәліметтер
25
Әскери міндетті адамдардың және әскери қызметке шақырылатын адамдардың әскери есепке алынғаны туралы мәліметтер:
әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген (тапсырылған) күні:
әскери билетті берген органның атауы;
әскери-есепке алу мамандығы;
әскери атағы;
есепке қабылданғаны/алынғаны туралы деректер;
әскери қызметтен босатуға негіз
26
Отбасылық жағдайы туралы мәліметтер:
некеде тұруы;
некеге тұрғаны туралы куәліктің деректері;
некені бұзғаны туралы куәліктің деректері;
ерінің (зайыбының) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі;
ерінің (зайыбының) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
туысқандық дәрежесі;
отбасының басқа да мүшелерінің, асырауындағылардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және туған күндері;
балаларының (оның ішінде асырап алынған, қамқорындағы) бар-жоғы және олардың жасы
27
Сотталғаны (сотталмағаны) туралы мәліметтер

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Утвержден приказом
Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 234
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан задач
Наименование персональных данных
1
Фамилия
2
Имя
3
Отчество (при его наличии)
4
Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии)
5
Транскрипция фамилии и имени
6
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
7
Число, месяц, год и место рождения
8
Национальность
9
Пол
10
Данные документа, удостоверяющего личность:
наименование документа;
номер документа;
дата выдачи документа;
срок действия документа;
орган, выдавший документ
11
Данные о гражданстве:
гражданство (прежнее гражданство);
дата приобретения гражданства Республики Казахстан;
основания приобретения гражданства Республики Казахстан;
дата утраты гражданства Республики Казахстан;
основания утраты гражданства Республики Казахстан;
дата восстановления в гражданстве Республики Казахстан;
основания восстановления в гражданстве Республики Казахстан
12
Портретное изображение (оцифрованная фотография)
13
Подпись (в том числе электронная цифровая (при наличии))
14
Адрес места жительства, дата регистрации по месту жительства или по месту пребывания
15
Контактные телефоны (рабочий, домашний, сотовый (при наличии))
16
Адрес электронной почты (при наличии)
17
Сведения трудовой книжки:
номер;
серия;
дата выдачи;
записи в ней
18
Сведения о государственных и ведомственных наградах, грамотах, благодарственных письмах;
Наименование или название награды;
Дата и вид нормативного акта о награждении
19
Сведения о результатах медицинских заключений
20
Сведения о социальных льготах и социальном статусе:
наименование органа, выдавшего документ, являющийся основанием для предоставления льгот и статуса;
серия, номер, дата выдачи документа;
причина инвалидности, группа инвалидности;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие экологического бедствия в Приаралье
21
Данные о трудовой деятельности на текущее время:
полное указание должности, структурного подразделения, организации, ее наименование;
общий и непрерывный стаж работы;
адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и времени работы в этих организациях
22
Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки:
дата поступления в учебное заведение (отчисления из учебного заведения);
серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения;
ученая степень;
ученое звание;
владение иностранными языками
23
Сведения о повышении квалификации и переподготовке:
серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения
24
Сведения о сдаче декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу
25
Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу:
серия, номер, дата выдачи (сдачи) военного билета;
наименование органа, выдавшего военный билет;
военно-учетная специальность;
воинское звание;
данные о принятии/снятии с учета;
основание освобождения от воинской службы
26
Сведения о семейном положении:
состояние в браке;
данные свидетельства о заключении брака;
данные свидетельства о расторжении брака;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) супруги (-а);
данные документа, удостоверяющего личность супруги (-а);
степень родства;
фамилии, имена, отчества (при их наличии) и даты рождения других членов семьи, иждивенцев;
наличие детей (в том числе усыновленных, находящихся на попечении) и их возраст
27
Сведения о наличии (отсутствии) судимости