Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 21 өкіміне "Алдын ала болу үшін ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларынан топтар құру қағидаларын бекіту туралы" өзгерістер енгізу туралы
Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 17 өкімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 шілдеде № 19032 болып тіркелді. Күші жойылды - Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2023 жылғы 20 қаңтардағы № 2 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 20.01.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 21 өкіміне "Алдын ала болу үшін ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларынан топтар құру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8893 болып тіркелген, 2013 жылғы 28 қарашадағы № 325 (27599) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 40-бабы, "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 184-2-бабы, "Алкоголизмге, нашақорлық пен уытқұмарлық дертiне шалдыққан ауруларды ерiксiз емдеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабы, "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-11-бабы, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-2-бабы, "Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-2-бабын іске асыру мақсатында":";
көрсетілген өкіммен бекітілген Алдын ала болу үшін ұлттық алдын алу тетігінің қатысушыларынан топтар құру қағидаларының:
2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 40-бабы, "Халықтың денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 184-2-бабы, "Алкоголизмге, нашақорлық пен уытқұмарлық дертiне шалдыққан ауруларды ерiксiз емдеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабы, "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-11-бабы, "Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-2-бабы, "Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-2-бабына сәйкес әзірленген".".

О внесении изменений в распоряжение Уполномоченного по правам человека от 26 сентября 2013 года № 21 "Об утверждении Правил формирования групп из участников национального превентивного механизма для превентивных посещений"
Распоряжение Уполномоченного по правам человека от 27 июня 2019 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2019 года № 19032. Утратило силу приказом Уполномоченного по правам человека от 20 января 2023 года № 2.
Сноска. Утратило силу приказом Уполномоченного по правам человека от 20.01.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в распоряжение Уполномоченного по правам человека от 26 сентября 2013 года № 21 "Об утверждении Правил формирования групп из участников национального превентивного механизма для превентивных посещений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8893, опубликован 28 ноября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 325 (27599) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации статьи 40 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, статьи 184-2 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О принудительном лечении больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией", статьи 46-11 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества", статьи 47-2 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности", статьи 11-2 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах":";
в Правилах формирования групп из участников национального превентивного механизма для превентивных посещений, утвержденных указанным распоряжением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Настоящие правила разработаны в соответствии со статьей 40 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, статьей 184-2 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 10-2 Закона Республики Казахстан "О принудительном лечении больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией", статьей 46-11 Закона Республики Казахстан "О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества", статьей 47-2 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности", статьей 11-2 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах".".

2. Осы өкім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасындағы
Адам құқықтары жөніндегі уәкіл
А. Шәкіров

2. Настоящее распоряжение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Уполномоченный по правам человека в
Республике Казахстан
А. Шакиров