"Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне аумақтық әділет органдары ұсынатын әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 238 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 607 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 19797 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне аумақтық әділет органдары ұсынатын әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 238 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9646 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 14 тамызында жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі тармақта баяндалсын:
"1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған келесі нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша түскен өтініштер туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алым туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес тіркеуші органның іс-әрекеттеріне берілген сот талаптары туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес заңды тұлғаларды тіркеу саласында қозғалған әкімшілік істер саны туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес азаматтық хал актілерін тіркеу туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік бланктерінің қозғалысы туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес шетелдердегі іс әрекеттер үшін арналған ресми құжаттарға апостиль қою бойынша жұмысы туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес нотариустар куәландырған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы, сотқа және Әділет департаментіне берілген шағымдар туралы, нотариустарға қатысты шығарылған соттың жеке ұйғарымдары және қаулылары туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Әділет департаментінің нотариаттық қызмет мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылықты жүзеге асыруы туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 238 "Об утверждений форм, предназначенных для сбора административных данных, представляемых территориальными органами юстиции в Министерство юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 декабря 2019 года № 607. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2019 года № 19797
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 238 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных, представляемых территориальными органами юстиции в Министерство юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9646, опубликован 14 августа 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующие формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) отчет о поступивших обращениях по вопросам регистрации юридических лиц, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) отчет о сборах, поступивших в бюджет за произведенную регистрацию юридических лиц, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) отчет о судебных исках, поданных на действия регистрирующего органа, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) отчет о количестве возбужденных административных дел в сфере регистрации юридических лиц, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) отчет о регистрации актов гражданского состояния, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) отчет о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) отчет о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) отчет о поданных в суды исках о признании недействительными сделок, удостоверенных нотариусами, о жалобах, поданных в суды и в Департамент юстиции, о частных определениях и постановлениях судов, вынесенных в отношении нотариусов, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) отчет об осуществлении Департаментом юстиции организационно-методического руководства по вопросам нотариальной деятельности, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес нотариаттық іс-әрекеттер жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес нотариустардың сандық құрамы туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес нотариустарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің қозғалысына мониторинг туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес соттар, тергеу және анықтау органдарының мемлекет кепілдік берген заң көмегі шеңберінде шығарған қаулыларының саны туралы есеп жаңа редакцияда баяндалсын".
2. Мыналардың:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін Вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша түскен өтініштер туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: ЗТ 1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша түскен өтініштер туралы есеп
р/н
ӘАОЖ
Облыстық және қалалық Әділет департаменттері
Тіркеуге түскен өтініштердің саны
Тіркеу
Қайта тіркеу
Заңды тұлғалардын, филиалдар мен өкілдіктердін орналасқан жерінің өзгеруіне байланысты құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу
Тарату
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
1
2
3
4
жалғасы:
Заңды тұлғалардың хабарламалары
Тіркеуден бас тартылды,(қайта тіркеуден, құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден, таратудан)
Тіркеудің мерзімін үзуі (қайта тіркеуден,құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, таратудан)
Түскен хат-хабарлардың саны
Мемлекеттік органдардың сұраулары
Жеке және заңды тұлғалардың арыздары
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
5
6
7
8
Орындаушының __________________________ телефон нөмірі ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Заңды тұлғаларды тіркеу
мәселелері бойынша түскен
өтініштер туралы есептің
нысанына
қосымша
"Заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша түскен өтініштер туралы" есеп толтыру бойынша түсініктеме

10) отчет по должностным лицам местных исполнительных органов, уполномоченных на совершение нотариальных действий, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) отчет о количественном составе нотариусов согласно приложению, изложить в новой редакции 11 к настоящему приказу;
12) отчет о мониторинге движения уголовных дел, возбужденных в отношении нотариусов, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) отчет о количестве совершенных нотариусами нотариальных действий, изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) отчет о количестве постановлений, вынесенных в рамках гарантированной государством юридической помощи судами, органами следствия и дознания, изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о поступивших обращениях по вопросам регистрации юридических лиц Отчетный период _ квартал 20 ___ года.
Индекс: 1 ЮЛ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о поступивших обращениях по вопросам регистрации юридических лиц
№ п/н
Областные и городские Департаменты юстиции
КАТО
Количество поступивших заявлений на регистрацию
Регистрация
Перерегистрация
Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы в связи с изменением местонахождения юридического лица, филиала и представительства
Ликвидация
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период прошлого года
1
2
3
4
Продолжение:
Уведомление юридических лиц
Отказано в регистрации, (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации)
Перерывы срока регистрации (перерегистрации регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации)
Количество поступившей корреспонденции
Запросы государственных органов
Обращение физических и юридических лиц
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период прошлого года
отчетный период
аналогичный период прошлого года
4
5
6
7
Исполнитель _________________________________________ номер телефона _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "____" ______________ 20__ года                               М.П.
Приложение
к форме отчета о поступивших
обращениях по вопросам
регистрации юридических лиц
Пояснение по заполнению "Отчета о поступивших обращениях по вопросам регистрации юридических лиц"

1. Осы түсініктеме "Заңды тұлғаларды тіркеу мәселелері бойынша түскен өтініштер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанынға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және, әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облыстық, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда "Облыстық және қалалық әділет департаменттері"- әділет департаментінің атауы көрсетіледі;
4 - бағанда "Тіркеуге келіп түскен өтініштердің саны" 4 бөлімнен тұрады:
1 - бөлімде "Тіркеу" - заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің тіркеуге ұсынған өтініштерінің саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде тіркеуге ұсынылған өтініштердің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде тіркеуге ұсынылған өтініштердің саны.
2 - бөлімде "Қайта тіркеу" - заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің қайта тіркеуге ұсынған өтініштерінің саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде қайта тіркеуге ұсынылған өтініштердің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде қайта тіркеуге ұсынылған өтініштердің саны.
3 - бөлімде "Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің орналасқан жерінің өзгеруіне байланысты құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу" бұл бағанда заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің орналасқан жерінің өзгеруіне байланысты құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуге ұсынған өтініштерінің саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің орналасқан жерінің өзгеруіне байланысты құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуге ұсынған өтініштерінің саны;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о поступивших обращениях по вопросам регистрации юридических лиц" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 "Областные и городские департаменты юстиции" - указывается наименование департамента юстиции;
В графе 3 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 4 "Количество поступивших заявлений на регистрацию" включает в себя 4 раздела:
В разделе 1 "Регистрация" - указывается количество заявлений, представленных на регистрацию юридических лиц, филиалов и представительств, которая в свою очередь содержит подразделы:
1) количество заявлений представленных на регистрацию за отчетный период;
2) количество заявлений представленных на регистрацию за аналогичный период прошлого года.
В разделе 2 "Перерегистрация" - указывается количество заявлений, представленных на перерегистрацию юридических лиц, филиалов и представительств, которая в свою очередь содержит подразделы:
1) количество заявлений представленных на перерегистрацию за отчетный период;
2) количество заявлений представленных на перерегистрацию за аналогичный период прошлого года.
В разделе 3 "Регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы в связи с изменением местонахождения юридического лица, филиала и представительства" в данной графе указывается количество заявлений, представленных на регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, в связи с изменением местонахождения юридического лица, филиала и представительства которая включает в себя следующие подразделы:
1) количество заявлений представленных на регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы в связи с изменением местонахождения юридического лица, филиала и представительства за отчетный период;

2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің орналасқан жерінің өзгеруіне байланысты құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуге ұсынған өтініштерінің саны.
4 - бөлімде "Тарату" - бұл тарауда заңды тұлғалардың (филиалдар мен өкілдіктердің) таратуға ұсынған өтініштерінің саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде таратуға ұсынған өтініштердің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде таратуға ұсынған өтініштердің саны.
5 - бағанда "Заңды тұлғалардың хабарламалары" бұл тарауда тіркеуші органға түскен хабарламалардың саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімдерден тұрады:
1) есептік кезеңде ұсынған хабарламалардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде ұсынған хабарламалдардың саны.
6 – бағанда "Тіркеуден (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) бас тартылған" бас тарту жөнінде шығарылған бұйрықтардың саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімдерден тұрады:
1) есептік кезеңде тіркеуден (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) бас тарту жөнінде шығарылған бұйрықтардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде тіркеуден (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) бас тарту жөнінде қабылданған бұйрықтардың саны;
7- бағанда "Тіркеу (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) мерзімі үзілген" мерзімін үзу жөнінде шығарылған бұйрықтардың саны көрсетіледі, өз кезегінде келесі бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде тіркеу (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) мерзімін үзу жөнінде шығарылған бұйрықтардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде тіркеу (қайта тіркеу, құрылтай құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, тарату) мерзімін үзу жөнінде шығарылған бұйрықтардың саны;
8 - бағанда "Келіп түскен хат – хабарлардың саны" келіп түскен хат-хабарлардың саны көрсетіледі, өз кезегінде екі бөлімнен тұрады:
1 - бөлімде "Мемлекеттік органдардың сұрау хаттары", өз кезегінде 2 бөлімшелерден тұрады:
1) есептік кезеңде мемлекеттік органдардан келіп түскен өтініштердің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде мемлекеттік органдардан келіп түскен өтініштердің саны;
2 - бөлімде "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері", өз кезегінде 2 бөлімшелерден тұрады:

2) количество заявлений представленных на регистрацию внесенных изменений и дополнений в учредительные документы в связи с изменением местонахождения юридического лица, филиала и представительства за аналогичный период прошлого года.
В разделе 4 "Ликвидация" - в данном разделе указывается количество представленных заявлений на ликвидацию юридических лиц (филиалов и представительств), которая включает в себя следующие подразделы:
1) количество заявлений поданных на ликвидацию за отчетный период;
2) количество заявлений поданных на ликвидацию за аналогичный период прошлого года;
В графе 4 "Уведомление юридических лиц" указывается количество уведомлений поступивших в регистрирующий орган, включающая в себя следующие подразделы:
1) количество уведомлений за отчетный период;
2) количество уведомлений за аналогичный период прошлого года;
В графе 5 "Отказано в регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации)" указывается количество вынесенных приказов об отказе, которая включает в себя следующие подразделы:
1) количество вынесенных приказов об отказе в регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации) за отчетный период;
2) количество вынесенных приказов об отказе в регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации) за аналогичный период прошлого года;
В графе 6 "Перерывы срока регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации)" указывается количество вынесенных приказов о перерыве срока включает в себя следующие подразделы:
1) количество вынесенных приказов о перерыве срока в регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации) за отчетный период;
2) количество вынесенных приказов о перерыве срока в регистрации (перерегистрации, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы, ликвидации) за аналогичный период прошлого года;
В графе 7 "Количество поступившей корреспонденции" указывается количество поступившей корреспонденции которая содержит в себе 2 раздела:
В разделе 1 "Запросы государственных органов", включает в себя подразделы:
1) количество поступивших запросов с государственных органов за отчетный период;
2) количество поступивших запросов государственных органов за аналогичный период прошлого года;
В разделе 2 "Обращения физических и юридических лиц" включает в себя следующие подразделы:

1) есептік кезеңде жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштердің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштердің саны.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алым туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл. _ тоқсан
Индексі: ЗТ 2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алым туралы есеп
№ р/н
ӘАОЖ
Облыстық және қалалық Әділет департаменттері
Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алымның сомасы
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
1
2
3
4
Орындаушының __________________________ телефон нөмірі __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Заңды тұлғаларға жүргізілген
тіркеу бойынша бюджетке
түскен алым туралы есеп
нысанына
қосымша
"Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алым туралы" есеп толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы түсініктеме "Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алым туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және, әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облыстық, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда "Облыстық және қалалық әділет департаменттері" - әділет департаментінің атауы көрсетіледі;
4 - бағанда "Заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алымның сомасы" бұл бағанда тіркеу рәсімі (тіркеу, қайта тіркеу және тарату) үшін төленген тіркеу алымының сомасы көрсетіледі, өз кезегінде 2 бөлімнен тұрады:

1) количество поступивших обращений физических и юридических лиц за отчетный период;
2) количество поступивших обращений физических и юридических лиц за аналогичный период прошлого года.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о сборах, поступивших в бюджет за произведенную регистрацию юридических лиц Отчетный период _ квартал 20 ___ года.
Индекс: 2 ЮЛ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Отчет о сборах, поступивших в бюджет за произведенную регистрацию юридических лиц
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
№ п/н
КАТО
Областные и городские Департаменты юстиции
Сумма регистрационного сбора за произведенную регистрацию юридических лиц
Отчетный период
Аналогичный период прошлого года
1
2
3
Исполнитель ________________________________________ номер телефона ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "____" ______________ 20__ года                         М.П.
Приложение
к форме отчета о сборах,
поступивших в бюджет за
произведенную регистрацию
юридических лиц
Пояснение по заполнению "Отчета о сборах, поступивших в бюджет за произведенную регистрацию юридических лиц"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о сборах, поступивший в бюджет за произведенную регистрацию" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 "Областные и городские департаменты юстиции"- указывается наименование департамента юстиции;
В графе 3 "Сумма регистрационного сбора за произведенную регистрацию юридических лиц" в данной графе указывается сумма регистрационного сбора, оплачиваемая за регистрационную процедуру (регистрацию, перерегистрацию и ликвидацию) которая включает в себя:

1) есептік кезеңдегі заңды тұлғаларға жүргізілген тіркеу бойынша бюджетке түскен алымның сомасы (тоқсан);
2) өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі тіркеу алымының сомасы (тоқсан).
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Тіркеуші органның іс- әрекеттеріне берілген сот талаптары туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: ЗТ 3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Тіркеуші органның іс- әрекеттеріне берілген сот талаптары туралы есеп
№ р/н
ӘАОЖ
Облыстық және қалалық Әділет департаменттері
Сот тәртібімен шағымданған тіркеу (қайта тіркеу) деректері
Талап арыз қарау мәні
Қарау нәтижесі (шешімнің күні және нөмірі)
Тіркеуші органның кінәсі
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
жалғасы:
Талап арыздардың саны
Тіркеу (қайта) тіркеу туралы бұйрықтын күшін жою
Талап арыз тіркеуші органның бұйрығының күшін жоймай қанағаттандырылды
Қарау сатысында
Қараусыз қалдырылған
Талап арызды қанағаттандырудан бас тартылды
Өндіріс тоқтатылды
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Есептік кезеңде
Есептік кезеңде
Есептік кезеңде
8
9
10
11
12
13
14
Барлығы:
Орындаушының ____________________________ телефон нөмірі ________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Тіркеуші органның іс-
әрекеттеріне берілген
сотталаптары туралы есептің
нысанына
қосымша
"Тіркеуші органның іс-әрекеттеріне берілген сот талаптары туралы" есеп толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы түсініктеме "Тіркеуші органның іс-әрекеттеріне берілген сот талаптары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және, әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.

1) сумму регистрационного сбора за произведенную регистрацию юридических лиц за отчетный период;
2) сумму регистрационного сбора за аналогичный период прошлого года.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о судебных исках, поданных на действия регистрирующего органа Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 3 ЮЛ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о судебных исках, поданных на действия регистрирующего органа
№ п/н
КАТО
Областные и городские Департаменты юстиции
Данные регистрации (перерегистрации) оспариваемые в судебном порядке
Предмет рассмотрения иска
Результат рассмотрения (дата и номер решения)
Вина регистрирующего органа
За отчетный период
Аналогичный период
За отчетный период
Аналогичный период
За отчетный период
Аналогичный период
За отчетный период
Аналогичный период
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение:
Количество исковых заявлений
Отмена приказа о (пере) регистрации
Исковое заявление удовлетворено без отмены приказа регистрирующего органа
На стадии рассмотрения
Оставлено без рассмотрения
В удовлетворении иска отказано
Производство прекращено
Отчетный период
Аналогичный период прошлого года
Отчетный период
Аналогичный период прошлого года
Отчетный период
Аналогичный период прошлого года
Отчетный период
Отчетный период
Отчетный период
Отчетный период
8
9
10
11
12
13
14
Итого:
Исполнитель ________________________________________ номер телефона ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о судебных
исках, поданных на действия
регистрирующего органа
Пояснение по заполнению "Отчета о судебных исках, поданных на действия регистрирующего органа"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о судебных исках, поданные на действия регистрирующего органа" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.

4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облыстық, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3- бағанда "Облыстық және қалалық әділет департаменттері" - әділет департаментінің атауы көрсетіледі;
4 бағанда "Сот тәртібімен шағымданған тіркеу (қайта тіркеу) деректері" бұнда оған қатысты сот шешім шығарған заңды тұлғаның атауы, тіркеу номері және тіркелген (қайта тіркелген) күні міндетті көрсетіледі және 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезең
2) өткен жылдың ұқсас кезеңі;
5 - бағанда "Талап арызды қарау мәні"- есептік кезенде сотта қаралған талап арыздың қысқаша мазмұны және 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезең
2) өткен жылдың ұқсас кезеңі;
6 - бағанда "Қарау нәтижесі (шешімнің күні және нөмірі)" - сот қарауының нәтижесі күні мен нөмірі көрсетіледі және 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезең
2) өткен жылдың ұқсас кезеңі;
7 - бағанда "Тіркеуші органның кінәсі" тіркеуші органның заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) барысында жол берген кінәлері туралы көрсетіледі және 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезең
2) өткен жылдың ұқсас кезеңі;
8 - бағанда "Талап арыздардың саны" 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезеңдегі (тоқсан) талап арыздардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі (тоқсан) талап арыздардың саны.
9 - бағанда "Тіркеу (қайта) тіркеу туралы бұйрықтың күшін жою" 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезенде заңды тұлғаны тіркеу (қайта) тіркеу туралы бұйрықтың күшін жою жөніндегі сот шешімдерінің саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі заңды тұлғаны тіркеу (қайта) тіркеу туралы бұйрықтың күшін жою жөніндегі сот шешімдерінің саны;
10 - бағанда "Талап арыз тіркеуші орган бұйрығының күшін жоймай қанағаттандырылды". Бұл жағдайда заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы бұйрықтың күшін жоймай қанағаттандырылған талап арыздардың саны көрсетіледі, 2 бөлімнен тұрады:

4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 содержит указание на порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 "Областные и городские департаменты юстиции" - указывает на наименование департамента юстиции;
В графе 4 "Данные регистрации (перерегистрации) оспариваемые в судебном порядке" - здесь указывается наименование юридического лица в отношении, которого вынесено судебное решение, с обязательным указанием регистрационного номера и даты регистрации (перерегистрации) и состоит из 2 разделов:
1) за отчетный период;
2) аналогичный период.
В графе 5 "Предмет рассмотрения иска" - краткое содержание рассматриваемого иска в суде, и состоит из 2 разделов:
1) за отчетный период;
2) аналогичный период.
В графе 6 "Результат рассмотрения (дата и номер решения)" - указывается результат рассмотрения судом даты и номера и состоит из 2 разделов:
1) за отчетный период;
2) аналогичный период.
В графе 7 "Вина регистрирующего органа" - указывается о наличии вины регистрирующего органа, допущенное при регистрации (перерегистрации) юридического лица и состоит из 2 разделов:
1) за отчетный период;
2) аналогичный период.
В графе 8 "Количество исковых заявлений" состоит из 2 разделов:
1) количество исковых заявлений на отчетный период;
2) количество исковых заявлений за аналогичный период прошлого года.
В графе 9 "Отмена приказа о (пере) регистрации" состоит из 2 разделов:
1) количество судебных решений об отмене приказа о регистрации (перерегистрации) юридического лица за отчетный период;
2) количество судебных решений об отмене приказа о регистрации (перерегистрации) юридического лица за аналогичный период прошлого года.
В графе 10 "Исковое заявление удовлетворено без отмены приказа регистрирующего органа". В данном случае указывается количество удовлетворенных исков не повлекших за собой отмену приказа о регистрации (перерегистрации) юридического лица, состоящих из 2 разделов:

1) есептік кезеңде тіркеуші органның бұйрығының күшін жоймай қанағаттандырылған талап арыздардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде тіркеуші органның бұйрығының күшін жоймай қанағаттандырылған талап арыздардың саны.
11 - бағанда "Қарастыру сатысында"- есептік кезеңде қарастыру барысындағы талап арыздардың саны көрсетіледі
12 - бағанда "Қараусыз қалдырылды" - есептік кезеңде қараусыз қалдырылған талап арыздардың саны көрсетіледі;
13 - бағанда "Талап арызды қанағаттандырудан бас тартылды"- есептік кезеңде қанағаттандырудан бас тартылған талап арыздардың саны көрсетіледі;
14 бағанда "Өндіріс тоқтатылды" - есептік кезеңде сотта қарау тоқтатылған талап арыздардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Заңды тұлғаларды тіркеу саласында қозғалған әкімшілік істер саны туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: ЗТ 4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Заңды тұлғаларды тіркеу саласында қозғалған әкімшілік істер саны туралы есеп
р/н
ӘАОЖ
Облыстық және қалалық Әділет департаменттері
Заңды тұлғаның атауы, тіркеу (қайта тіркеу) күні
Арыздың түскен күні және ӘҚБтК бабы бойынша хаттаманы толтыру күні
Сот органының қаулы деректері
Заңды тұлғалардың әкімшілік құқық бұзушылығы анықталды
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
жалғасы:
АЕК көрсете отырып өндіру сомасы
Тоқтатылған материалдардың саны
Қозғаудан бас тартылған
Қарау үстінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
Есептік кезеңде
Өткен жылдың ұқсас кезеңінде
9
10
11
12
13
14
15
16
Орындаушының _________________________ телефон нөмірі ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: АЕК-айлық есептік көрсеткіш
Заңды тұлағаларды тіркеу
саласында қозғалған әкімшілік
істер саны туралы есептің
нысанына
қосымша
"Заңды тұлағаларды тіркеу саласында қозғалған әкімшілік істер саны туралы" есепті толтыру бойынша түсініктеме

1) количество исковых заявлений за отчетный период, которые удовлетворены без отмены приказа регистрирующего органа;
2) количество исковых заявлений за аналогичный период прошлого года которые удовлетворены без отмены приказа регистрирующего органа.
В графе 11 "На стадии рассмотрения" - указывается количество исковых заявлений за отчетный период, находящихся на стадии рассмотрения;
В графе 12 "Оставлено без рассмотрения" - отражает количество исковых заявлений за отчетный период оставленных без рассмотрения;
В графе 13 "В удовлетворении иска отказано" - отражает количество исковых заявлений за отчетный период в удовлетворении которых отказано;
В графе 14 "Производство прекращено" - указывается количество исков за отчетный период рассмотрение которых в суде прекращено.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о количестве возбужденных административных дел в сфере регистрации юридических лиц Отчетный период ___ квартал 20___ года.
Индекс форм: 4 ЮЛ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о количестве возбужденных административных дел в сфере регистрации юридических лиц
КАТО
Областные и городские Департаменты юстиции
Наименование юридического лица, дата регистрации (перерегистрации)
Дата поступления заявления, и дата составления протокола по статье КоАП
Данные постановления судебного органа
Выявлено административных правонарушений юридических лиц
за отче тны й период
за аналогичный период прошлого года
1
2
3
4
5
6
7
8
И того
продолжение таблицы
Сумма взыскания с указанием МРП
Количество приостановленных материалов
Отказано в возбуждении
На стадии рассмотрения
за отчетный период
за аналогичный период прошлого года
за отчетный период
за аналогичный период прошлого года
за отчетный период
за аналогичный период прошлого года
за отчетный период
за аналогичный период прошлого года
9
10
11
12
13
14
15
16
Исполнитель _____________________________________ Номер телефона __________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата " ___" ______________ 20__года                   М.П.
Примечание: МРП - Месячный расчетный показатель;
Приложение
к отчету о количестве возбужденных
административных дел в сфере
регистрации юридических лиц
Пояснение по заполнению формы "Отчета о количестве возбужденных административных дел в сфере регистрации юридических лиц"

1. Осы түсініктеме "Заңды тұлағаларды тіркеу саласында қозғалған әкімшілік істер саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда "Облыстық және қалалық әділет департаменттері" - әділет департаментінің атауы көрсетіледі;
4 - бағанда "Заңды тұлғаның атауы, тіркеу (қайта тіркеу) уақыты" әкімшілік өндіріс қозғалған заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның тіркеу нөмірі мен тіркеу күні көрсетіледі;
5 - бағанда өтініштің келіп түскен күні мен 2014 жылғы 5 шілдедегі Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің бабы бойынша толтырылған хаттаманың күні көрсетіледі;
6 - бағанда "Сот органы қаулысының деректері" - шығарылған сот қаулысының күні мен нөмірі;
7 және 8 бағандарда заңды тұлғаларға қатысты анықталған әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі, ол 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезеңде заңды тұлғаларға қатысты анықталған әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде заңды тұлғаларға қатысты анықталған әкімшілік құқық бұзушылықтардың саны;
9 және 10 бағандарда әкімшілік құқық бұзушылыққа жол берген заңды тұлғаға салынған өндіру сомасы көрсетіледі, ол 2 бөлімнен тұрады:
1) АЕК көрсете отырып есептік кезеңдегі өндіріп алу сомасы;
2) АЕК көрсете отырып өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі (ай, тоқсан, жарты жылға, жыл) өндіру сомасы;
11 және 12 – бағандарда тоқтатылған материалдардың саны көрсетіледі, ол 2 бөлімнен тұрады:

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о количестве возбужденных административных дел в сфере регистрации юридических лиц" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 "Областные и городские департаменты юстиции" указывается наименование департамента юстиции;
В графе 4 "Наименование юридического лица, дата регистрации (перерегистрации)" указывается наименование юридического лица, в отношении которого возбуждено административное производство, с указанием регистрационного номера юридического лица и даты регистрации (перерегистрации)";
В графе 5 указывается дата поступления заявления и дата составления протокола по статье Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года;
В графе 6 "Данные постановления судебного органа" указывается дата и номер вынесенного постановления суда;
В графах 7 и 8 указывается количество выявленных административных правонарушений в отношении юридических лиц, которые включают в себя 2 раздела:
1) количество выявленных за отчетный период административных правонарушений в отношении юридических лиц;
2) количество выявленных за аналогичный период прошлого года административных правонарушений в отношении юридических лиц;
В графах 9 и 10 указывается сумма взыскания, наложенного на юридическое лицо, за допущенное административное правонарушение, которые содержат 2 раздела:
1) сумму взыскания за отчетный период с указанием МРП;
2) сумму взыскания за аналогичный период прошлого года (месяц, квартал, полугодие, год) с указанием МРП;
В графах 11 и 12 указывается количество приостановленных материалов, которые содержат 2 раздела:

1) есептік кезеңде тоқтатылған материалдардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде тоқтатылған материалдардың саны;
13 және 14 бағандарда "Іс қозғаудан бас тартылған" - әкімшілік іс өндіріс қозғаудан бас тартылған материалдардың саны көрсетіледі, ол 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезеңде әкімшілік іс қозғаудан бас тартулардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде әкімшілік іс қозғаудан бас тартулардың саны;
15 және 16 бағандарда қарастыру сатысындағы әкімшілік материалдардың саны көрсетіледі, 2 бөлімнен тұрады:
1) есептік кезеңде қарастыру сатысындағы әкімшілік материалдардың саны;
2) өткен жылдың ұқсас кезеңінде қарастыру сатысындағы әкімшілік материалдардың саны.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: АХАТ 5
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы есеп
№ р/н
ӘАОЖ
Өңір атауы
Есептік кезеңде тіркелген актілердің саны
Туу
Қайтыс болу
Неке қию
Неке бұзу
Әкелікті анықтау
Барлығы
Оның ішінде с от шешімі немесе тіркеуші органның қорытындысы бойынша
Барлығы
Барлығы
Оның ішінде шетелдіктермен
Барлығы
Оның ішінде сот шешімі бойынша
Барлығы
Оның ішінде сот шешімі бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
жалғасы:
Есептік кезеңде тіркелген актілердің саны
Жасалған қорытындалар (оның ішінде бас тарту туралы)
Салтанатты жағдайда тіркелген актілердін саны
Мемлекеттік баж сомасы (АЕК)
Бала (қыз) асырап алу
Тегін, атын және әкесінің атын (бар болса) өзгерту
Барлық тіркелген акт жазбалар саны
Азаматтық хал акт жазбаларын қалпына келтіру туралы
Азаматтық хал акт жазбаларына түзету, өзгерту және толықтыру енгізу туралы
Азаматтық хал акт жазбаларын жою туралы
Неке қию туралы
Туу туралы
Барлығы
Оның ішінде шетелдіктермен
Барлығы
Тіркеуші органдар
Кенттік, селолық (ауылдық) округтер
Тіркеуші органдар
Кенттік, селосық (ауылдық) округтер
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Орындаушы ____________________________ Телефон нөмірі ____________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Басшы ___________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Күні "___ " _______________20 ___ жыл М.О.
Азаматтық хал актілерін
тіркеу туралы есептің нысанына
қосымша
"Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы есепті" толтыру бойынша түсініктеме

1) количество приостановленных материалов за отчетный период;
2) количество приостановленных материалов за аналогичный период прошлого года;
В графах 13 и 14 "Отказано в возбуждении" указывается количество материалов, по которым отказано в возбуждении административного производства, которые содержат 2 раздела:
1) количество отказов в возбуждении административного производства за отчетный период;
2) количество отказов в возбуждении административного производства за аналогичный период прошлого года;
В графах 15 и 16 указывается количество административных материалов, находящихся на стадии рассмотрения, которые содержат 2 раздела:
1) количество административных материалов, находящихся на стадии рассмотрения, за отчетный период;
2) количество административных материалов, находившихся на стадии рассмотрения, за аналогичный период прошлого года.
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о регистрации актов гражданского состояния Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 5 РАГС
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о регистрации актов гражданского состояния
№ п/н
КАТО
Наименование региона
Число зарегистрированных актов в отчетном периоде
Рождения
Смерти
Заключения брака
Расторжения брака
Установления отцовства
Усыновления (удочерения)
Всего
В том числе по решению суда либо по заключению
Всего
Всего
В том числе с иностранцами
Всего
В том числе по решению суда
Всего
В том числе по решению суда
Всего
В том числе с иностранцами
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение:
Число зарегистрированных актов в отчетном периоде
Составлено Заключений (в том числе об отказе)
Число зарегистрированных актов в торжественной обстановке
Сумма государственной пошлины
(МРП)
Перемена фамилии, имени и отчество (при его наличии)
Всего зарегистрированных актовых записей
О восстановлении записей актов гражданского состояния
Об исправлении, изменений и дополнении записей актов гражданского состояния
Об аннулировании записей актов гражданского состояния
О браке
О рождении
Всего
Регистрирующими органами
Поселками сельскими (аульными) округами
Регистрирующими органами
Поселками сельскими (аульными) округами
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Исполнитель ______________________________________ Номер телефона _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "__" ______________ 20__ года                         М.П.
Приложение
к форме отчета о регистрации
актов гражданского состояния
Пояснение по заполнению формы "Отчет о регистрации актов гражданского состояния"

1. Осы түсініктеме "Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын, жартыжылдықта және жылға есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облыстық, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмері көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда "Өңір атауы" көрсетіледі;
4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 бағандарда есептік кезеңде тіркелген актілердін саны көрсетіледі;
1) туу туралы тіркелген актілердін саны, соның ішінде мерзімін өткізіп алған немесе тіркеуші органның қорытындысы бойынша;
2) қайтыс болу туралы тіркелген актілердін саны;
3) неке (ерлі-зайыптылықты) тіркеу туралы тіркелген актілердің саны;
4) неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы тіркелген актілердің саны;
5) әкелікті анықтауды тіркеу туралы тіркелген актілердің саны;
6) бала (қыз) асырап алу туралы тіркелген актілердің саны;
7) тегін, атын және әкесінің атын (бар болса) ауыстыру туралы тіркелген актілердің саны;
15 бағанда есептік кезеңде тіркелген актілердін жалпы саны көрсетіледі;
17, 18, 19 бағандарда жасалған қорытындылар саны көрсетіледі, оның ішінде
1) азаматтық хал актілерін қалпына келтіру туралы;
2) азаматтық хал актілеріне түзетулер, өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы;
3) азаматтық хал актілерін жою туралы;
20, 21, 22, 23 бағандарда салтанатты жағдайда тіркеуші органдар, кенттік, селолық (ауылдық) округтар тіркеген неке қию және туу саны көрсетіледі;
24 бағанда азаматтық хал актілерін тіркеу үшін алынған мемлекеттік баж сомасы АЕК көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік бланктерінің қозғалысы туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: АХАТ 6
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік бланктерінің қозғалысы туралы есеп
Өңір атауы Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәліктердің атауы
ӘАОЖ
Есептік кезеңнің басына қалған бланктер
Есептік кезеңінде түскен бланктер
Есептік кезеңінде шығындалған бланктер
Есептік кезеңінің соңында қалған бланктер
Берілген бастапқы куәліктер
Берілген қайталама куәліктер
Толтырған кезде бүлінген
Жоғалған
Барлығы жұмсалғандар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Туу туралы
Неке (ерлі-зайыптылықты) қию туралы
Неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы
Әке болуды анықтау туралы
Бала (қыз) асырап алу туралы
Тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту туралы
Қайтыс болу туралы
Барлығы
Орындаушы _______________________________ Телефон нөмірі _________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Басшы ___________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Күні "__ " ______________________20 ___ жыл М.О.
Азаматтық хал актілерін тіркеу
туралы елтаңбалы куәлік
бланктерінің қозғалысының
есептің нысанына
қосымша
"Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік блактерінің қозғалысы туралы" есепті толтыру бойынша түсінікітеме
1. Осы түсініктеме "Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік блактерінің қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о регистрации актов гражданского состояния" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально, за полугодие и за год к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения,).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 указывается наименование региона;
В графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 указывается число зарегистрированных актов в отчетном периоде:
1) количество зарегистрированных актов о рождении, из них с пропуском срока либо по заключению регистрирующего органа;
2) количество зарегистрированных актов о смерти;
3) количество зарегистрированных актов о заключении брака (супружества);
4) количество зарегистрированных актов о расторжении брака (супружества);
5) количество зарегистрированных актов об установлении отцовства;
6) количество зарегистрированных актов об усыновлении (удочерении);
7) количество зарегистрированных актов о перемене фамилии, имени и отчества (при его наличии);
В графе 16 указывается общее количество зарегистрированных актов в отчетном периоде;
В графах 17, 18,19 указывается количество составленных заключений, из них:
1) о восстановлении записей актов гражданского состояния;
2) о внесении исправлений, изменений и дополнений в записи актов гражданского состояния;
3) об аннулировании записей актов гражданского состояния;
В графах 20, 21, 22, 23 указывается число зарегистрированных в торжественной обстановке браков и рождений, из них регистрирующими органами, поселками и сельскими (аульными) округами;
В графе 24 указывается сумма взысканной государственной пошлины за регистрацию актов гражданского состояния в МРП.
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 6 РАГС
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния
Наименование региона
Наименование гербового свидетельства о регистрации акта гражаданского состояния
КАТО
Остаток бланков на начало отчетного периода
Получено бланков за отчетный период
Израсходовано бланков за отчетный период
выдано первичных свидетельств
выдано повторных свидетельств
испорчено при заполнении
утрачено
всего израсходовано
остаток бланков на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
О рождении
О заключении брака (супружества)
О расторжении брака (супружества)
Об установлении отцовства
Об усыновлении (удочерении)
О перемене фамилии, имени и отчества (при его наличии)
О смерти
Итого
Исполнитель ______________________________________ Номер телефона ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность
Руководитель __________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                        М.П.
Приложение
к форме отчета о движении
бланков гербовых свидетельство
регистрации актов гражданского состояния
Пояснение по заполнению "Отчета о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы " Отчет о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния " (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.

3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын, жартыжылдықта және жылға есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Азаматтық хал актілерін тіркеу
туралы елтаңбалы куәлік
бланктерінің қозғалысының
есептің нысанына
қосымша
"Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік блактерінің қозғалысы туралы" есепті толтыру бойынша түсінікітеме
1. Алғы сөз
Әділет органдарына жүктелген функциялар мен міндеттеріне сәйкес, азаматтық хал актілерін тіркеуді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарға (бұдан әрі - тіркеуші орган) бақылау жүргізіледі. Тіркеуші органдар азаматтық хал актілерді тіркеудің 7 (жеті) түрін (тууды, әкелікті анықтауды, неке (ерлі - зайыптылықты) қию мен бұзуды, бала асырап алуды, тегін, атын және әкесінің аты (бар болса) өзгертуді, қайтыс болуды тіркеу) жүзеге асырады. Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы актілер негізінде елтаңбалы куәліктер беріледі.
Азаматтық хал актілерін тіркеу қызметтері әлеуметтік маңызы бар және берілетін куәліктер азаматтардың құқықтарын болашақта жүзеге асыру үшін негіз болып табылады.
2. Есеп берудің мерзімділігі
Әділет департаменттері тоқсан сайын, жарты жыл және бір жыл ішінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінші күніне дейін есеп береді.
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы елтаңбалы куәлік блактерінің қозғалысы туралы есеп өңірлер бөлінісінде кесте түрінде жасалады және келесі бағандардан тұрады:
1 баған - облыстардың атауы;
2 баған - "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 баған - есептік кезеңінің басында қалған бланктер;
4 баған - есептік кезеңінде алынған бланктер саны;
5 баған - берілген бастапқы куәліктер;
6 баған - берілген қайталама куәліктер;
7 баған - толтырған кезде бүлінген;
8 баған – жоғалған;
9 баған - барлығы жұмсалған;
10 баған - есептік кезеңінің соңында қалған бланктер.
Есеп соңында әрбір бағанның жалпы есебін әрбір түр бойынша жалпы кестеге енгіземіз, атап айтқанда туу, әкелікті анықтау, неке (ерлі - зайыптылықты) қию мен бұзу, бала асырап алу, тегін, атын және әкесінің атын (бар болса) өзгерту, қайтыс болу.
Есеп нысанына Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болса), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
Есептің соңында орындаушыны көрсету қажет (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, телефон нөмірі).
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Шетелдердегі іс әрекеттер үшін арналған ресми құжаттарға апостиль қою бойынша жұмыс туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РҚА 7
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Шетелдердегі іс әрекеттер үшін арналған ресми құжаттарға апостиль қою бойынша жұмысы туралы есеп
Аймақ
ӘАОЖ
"Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясына
ЭҮП
Келіп түскендердің саны
Апостилденгендердің саны
Қайтарылғандардың саны
Бас тартылғандардың саны
Келіп түскендердің саны
Апостилденгендердің саны
Қайтарылғандардың саны
Бас тартылғандардың саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
жалғасы:
("Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы+ЭҮП) құжаттарды қоса алғанда:
Барлығы келіп түсті
Барлығы апостилденді
Барлығы қайтарылды
Барлығы бас тартылды
Апостиль қоюға өндіріп алынған мемлекеттік баж
Тіркеуші орган бергендер
Нотариустар берген
Басқа мемлекеттік органдар бергені
11
12
13
14
15
16
17
18
* Ескерту: СІМ арқылы келіп түскен құжаттарды бөлек көрсетіңіз тоқсан, жартыжыл, жыл бойынша елдерде апостилденген құжаттар саны
Ай жыл
Аймақ
Австрия
Австралия
Англия
Америка
Беларусь
Бельгия
Болгария
Венгрия
Ұлыбритания
Германия
Греция
Италия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
жалғасы:
Испания
Индия
Израиль
Корея
Люксембург
Латвия
Литва
Молдова
Нидерланды
Норвегия
Польша
Португалия
Басқа елдер(атын көрсету)
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Орындаушы ____________________________ Телефон нөмірі ____________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Басшы ___________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Күні " __ " ______________________20 ___ жыл М.О.
Шетелдердегі іс әрекеттер үшін
арналған ресми құжаттарға
апостиль қою бойынша жұмыс
туралы есеп нысанына
қосымша
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері шетелдердегі іс әрекет үшін арналған, ресми құжаттарға апостиль қою жұмысы туралы" толтыру түсіндірмесі
1. Осы түсініктеме " Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері шетелдердегі іс әрекет үшін арналған, ресми құжаттарға апостиль қою жұмысы туралы толтыру есеп " нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.

3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Предисловие.
В соответствии с функциями и задачами, возложенными на органы юстиции, осуществляется контроль за местными исполнительными органами, осуществляющими регистрацию актов гражданского состояния (далее - регистрирующими органами). Регистрирующими органами осуществляется регистрация 7 (семи) видов актов гражданского состояния (регистрация рождения, установления отцовства, заключения и расторжения брака (супружества), усыновления, перемены фамилии, имени и отчества (при его наличии), смерти). На основании актов о регистрации гражданского состояния выдаются гербовые свидетельства.
Услуги регистрации актов гражданского состояния являются социально-значимыми и выдаваемые свидетельства являются основанием для реализации прав граждан в дальнейшем.
7. Периодичность представления отчетов
Департаменты юстиции представляют отчеты ежеквартально, за полугодие и за год к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчет о движении бланков гербовых свидетельств о регистрации актов гражданского состояния оформляется в табличной форме в разрезе регионов и включает в себя следующие графы:
1 графе – наименование областей;
2 графе указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
3 графе – остаток бланков на начало отчетного периода;
4 графе – количество полученных бланков за отчетный период;
5 графе – выдано первичных свидетельств;
6 графе – выдано повторных свидетельств;
7 графе – испорчено при заполнении;
8 графе – утрачено
9 графе – всего израсходовано;
10 графе – остаток бланков на конец отчетного периода.
В конце отчета итог каждой графы сводим в общую таблицу по каждому виду регистрации, а именно рождение, заключения брака, расторжение брака, усыновление, установление отцовства, перемена фамилии, имени и отчества (при его наличии), смерть.
Форма отчета подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
В конце отчета необходимо указать исполнителя (фамилии, имени и отчества (при его наличии), должность, номер телефона).
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 7 АОД
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей
Регион
КАТО
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ПЭП
количество поступивших
количество апостилированных
количество возвращенных
количество отказанных
количество поступивших
количество апостилированных
количество возвращенных
количество отказанных
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение:
В том числе документы (Государственная корпорация "Правительство для граждан"+ПЭП):
Всего поступило
Всего апостилировано
Всего возвращено
Всего отказано
Сумма госпошлины взысканной за проставление апостиля
выданные регистрирующими органами
выданные нотариусами
выданные другими государственными органами
11
12
13
14
15
16
17
18
Примечание: отдельно указать документы поступившие через МИД
Количество апостилированных документов по странам за год, полугодие, квартал
Месяц год
Регион
Австрия
Австралия
Англия
Америка
Беларусь
Бельгия
Болгария
Венгрия
Великобритания
Германия
Греция
Италия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Продожение:
Испания
Индия
Израиль
Корея
Люксембург
Латвия
Литва
Молдова
Нидерланды
Норвегия
Польша
Португалия
Другие страны (указать наименование)
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Исполнитель _______________________________________ Номер телефона ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность
Руководитель ___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о работе по
апостилированию официальных документов,
предназначенных для действия за границей
Пояснение по заполнению "Департаментам юстиции областей, городов республиканского значения и столицы о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы " Отчет о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей " (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.

3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4.Нысан тоқсан сайын, жартыжылдықта және жылға есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
Шетелдердегі іс әрекеттер үшін
арналған ресми құжаттарға
апостиль қою бойынша жұмыс
туралы есепнысанына
қосымша
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері шетелдердегі іс әрекет үшін арналған, ресми құжаттарға апостиль қою жұмысы туралы" толтыру түсіндірмесі.
1. Кіріспе
Әділет органдарына жүктелген функциялар мен міндеттерге сәйкес әділет органдарынан және өзге де мемлекеттік органдардан, сондай-ақ нотариустардан шығарылатын ресми құжаттарға апостиль қою жүзеге асыралады.
2. Есеп беру мерзімділігі
Әділет департаменттері есепті тоқсан сайын, жартыжылдық және жыл үшін есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
Шетелде әрекет жасауға арналған ресми құжаттарды апостилдеу бойынша жұмыс туралы есеп өңірлер бөлінісінде кесте түрінде жасалады және келесі бағананы құрайды:
1 баған – облыстың атаулары;
2 баған - "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 баған – "Азаматтарға арналған Үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі- Мемлекеттік корпорация) арқылы келіп түскен құжаттар саны;
4 баған - Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен апостилденген құжаттар саны;
5 баған – Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен орындалмаған қайтарылған құжаттар саны;
6 баған – Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен бас тартылған құжаттар саны;
7 баған- Электрондық үкімет порталы (бұдан әрі-ЭҮП) арқылы келіп түскен құжаттар саны;
8 баған –ЭҮП арқылы келіп түскен апостильденген құжаттар саны;
9 баған –ЭҮП арқылы келіп түскен орындалмаған, қайтарылған құжаттар саны;
10 баған –ЭҮП арқылы келіп түскен бас тартылған құжаттар саны;
11 баған –ЭҮП және Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен тіркеуші органдар берген апостильденген құжаттар саны;
12 баған–ЭҮП және Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен нотариустар берген апостилденген құжаттар саны;
13 баған – Мемлекеттік корпорация және ЭҮП арқылы келіп түскен басқа мемлекеттік органдар берген апостильденген құжаттар саны;
14 баған –келіп түскен барлық құжаттардың саны;
15 баған –апостилденген барлық құжаттардың саны
16 баған – кері қайтарылған барлық құжаттардың саны;
17 баған – бас тартылған барлық құжаттардың саны;
18 баған – апостиль мөртаңбасын қою үшін өндірілетін мемлекеттік баж сомасы.
Тоқсан, жартыжыл, жылда елдер бойынша апостилденген құжаттар саны
1 баған – кезең;
2 баған – аймақтың атауы;

3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Предисловие.
В соответствии с функциями и задачами, возложенными на органы юстиции, осуществляется проставление апостиля на официальных документах, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов.
7. Периодичность представления отчетов.
Департаменты юстиции представляют отчеты ежеквартально, за полугодие и за год к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчет о работе по апостилированию официальных документов, предназначенных для действия за границей оформляется в табличной форме в разрезе регионов и включает в себя следующие графы:
1 графе – наименование областей;
2 графе-указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
3 графе – количество поступивших документов через "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация );
4 графе – количество апостилированных документов поступившие через Государственную корпорацию;
5 графе – количество неисполненных возвращенных документов поступившие через Государственную корпорацию;
6 графе – количество отказанных документов поступившие через Государственную корпорацию;
7 графе - количество поступивших документов через Портал электронного правительства (далее - ПЭП);
8 графе – количество апостилированных документов, поступившие через ПЭП;
9 графе – количество неисполненных возвращенных документов, поступившие через ПЭП;
10 графе – количество отказанных документов, поступившие через ПЭП;
11 графе – количество апостилированных документов, выданные регистрирующими органами поступившие через Государственную корпорацию и ПЭП;
12 графе – количество апостилированных документов, выданные нотариусами поступившие через Государственную корпорацию и ПЭП;
13 графе – количество апостилированных документов, выданные другими государственными органами поступившие через Государственную корпорацию и ПЭП;
14 графе – количество всего поступивших документов;
15 графе – количество всего апостилированных документов;
16 графе – количество всего возвращенных документов;
17 графе – количество всего отказанных документов;
18 графе – сумма госпошлины взысканной за проставление апостиля.
Количество апостилированных документов по странам за год, полугодие, квартал
1 графа – период;
2 графа – наименование региона;

3-27 бағандар –шығу үшін құжатты апостилдеу қажет елдердің атауы;
Есеп нысанына Әділет департаментінің басшысы тегін және атын және әкесінің атын (бар болса), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
Есептің соңында орындаушыны (тегі, аты және әкесінің аты(болған жағдайда) көрсету қажет.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нотариустар куәландырған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың, сотқа және Әділет департаментіне берілген шағымдар туралы, нотариустарға қатысты шығарылған соттың жеке ұйғарымдары және қаулылары туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РНП 8
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Нотариустар куәландырған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың, сотқа және____________ облыстың Әділет департаментіне берілген шағымдар туралы, ______жылдың _______тоқсанында нотариустарға қатысты шығарылған соттың жеке ұйғарымдары және қаулылары туралы есептер (өсу бойынша)
№ р/н
ӘАОЖ
Облыстың атауы
Нотариаттық іс-әрекетті жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың саны
Оның ішінде нотариустың кінәсі бойынша нотариаттық іс-әрекетті жарамсыз деп тану туралы сот канағаттандырған талап арыздар
Нотариустардың іс-әрекеттеріне қатысты сотқа берілген шағымдардың саны
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
1
2
3
4
5
6
жалғасы:
Нотариустардың іс-әрекеттеріне сот қанағаттандырған шағымдардың саны
Әділет департаментіне нотариустардың іс-әрекеттеріне берген шағымдардың саны
Әділет департаментіне нотариустардың іс-әрекеттеріне берілген қанағаттандырылған шағымдардың саны
Нотариустарға қатысты сот шығарған жеке ұйғарымдардың және қаулылардың саны
қанағаттандырылған талап арыздар, расталған шағымдар соттардың жеке уйғарымдары мен қаулылары бойынша жауапкершілікке тартылған нотариустардың саны
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
Мемлекеттік
Жеке
7
8
9
10
11
Орындаушы ___________________________ Телефон нөмірі _____________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Басшы ___________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Күні "___" ______________________20 ___ жыл М.О.
Нотариустар куәландырған
мәмілелерді жарамсыз деп тану
туралы сотқа берілген талап
арыздардың, сотқа және Әділет
департаментіне берілген
шағымдар туралы,
нотариустарға қатысты
шығарылған соттың жеке
ұйғарымдары және қаулылары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Нотариустар куәландырған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың, сотқа және Әділет департаментіне берілген шағымдар туралы, нотариустарға қатысты шығарылған соттың жеке ұйғарымдары және қаулылары туралы" есепті толтыру бойынша түсініктеме

3-27 графы – наименование стран, для выезда в которую необходимо апостилировать документ;
Форма отчета подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
В конце отчета необходимо указать исполнителя (фамилии, имени и отчества (при его наличии), должность, номер телефона).
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о поданных в суды исках о признании недействительными сделок, удостоверенных нотариусами, о жалобах, поданных в суды и в Департамент юстиции, о частных определениях и постановлениях судов, вынесенных в отношении нотариусов
Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 8 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о поданных в суды исках о признании недействительными сделок, удостоверенных нотариусами, о жалобах, поданных в суды и Департамент юстиции _______________ области, о частных определениях и постановлениях судов, вынесенных в отношении нотариусов за _ квартал ____ года (по нарастанию)
№ п/н
КАТО
Наименование области
Количество поданных исков в суды о признании нотариальных действий недействительными
Из них удовлетворено судами исков о признании нотариальных действий недействительными по вине нотариуса
Количество поданных жалоб в суды на действия нотариусов
Государственных
частных
Государственных
частных
Государственных
частных
1
2
3
4
5
6
Продолжение:
Количество удовлетворенных жалоб судами на действия нотариусов
Количество жалоб, поданных на действия нотариусов в Департамент юстиции
Количество удовлетворенных жалоб, поданных в Департамент юстиции на действия нотариусов
Количество частных определений и постановлений судов, вынесенных судами в отношении нотариусов
Количество привлеченных к ответственности нотариусов по удовлетворенным искам, подтвержденным жалобам, частным определениям и постановлениям судов
Государственных
частных
Государственных
частных
Государственных
частных
Государственных
частных
Государственных
частных
7
8
9
10
11
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчества (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о поданных в
суды исках о признании
недействительными сделок,
удостоверенных нотариусами,
о жалобах, поданных в суды и в
Департамент юстиции,
о частных определениях и
постановлениях судов,
вынесенных в отношении нотариусов
Пояснение по заполнению "Отчета о поданных в суды исках о признании недействительными сделок, удостоверенных нотариусами, о жалобах, поданных в суды и в Департамент юстиции, о частных определениях и постановлениях судов, вынесенных в отношении нотариусов"

1. Осы түсініктеме "Нотариустар куәландырған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың, сотқа және Әділет департаментіне берілген шағымдар туралы, нотариустарға қатысты шығарылған соттың жеке ұйғарымдары және қаулылары туралы есепті" (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
5. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
6. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
7. Нысан келесі түрде толтырылады:
Мәліметтер мемлекетік және жекеше нотариустарға қатысты ұсынылады.
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда "Облыстың атауы";
4 – бағанда Нотариаттық кәуландырылған мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы сотқа берілген талап арыздардың саны;
5 - бағанда Оның ішінде сот қанағаттандырылғаны;
6 - бағанда Нотариустардың іс-әрекеттеріне қатысты соттарға берілген шағымдардың саны;
7 - бағанда оның ішінде сот негізді деп танығаны;
8 - бағанда Нотариустардың іс-әрекетіне Әділет департаментіне берілген шағымдардың саны;
9 - бағанда оның ішінде негізделгені;
10 - бағанда нотариустарға қатысты шығарған соттардың жеке ұйғарымдарының және қаулыларының саны;
11 - бағанда Нотариустарға қатысты қанағаттандырылған талап арыздар және шағымдар бойынша қабылданған шаралар.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әділет департаментінің нотариаттық қызмет мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылықты жүзеге асыруы туралы есеп
Есептік кезең 20___ ж ыл _ тоқсан
Индексі: РНП 9
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Әділет департаментінің нотариаттық қызмет мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылықты (облыстың, қаланың атауы) жүзеге асыру туралы _______________________ 20___жылдың қорытындысы бойынша кесте, өткен жылдың ұқсас мерзімімен салыстырғанда
р/н
ӘАОЖ
Өңірлік атауы
Дайындалғандар саны
Өткізілген семинарлардың саны
Нотариаттық практиканы шолу
Әдістемелік ұсыным
Нотариустардың қатысуымен
Лауазымды тұлғалардың қатысуымен
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
1
2
3
4
5
6
жалғасы:
Лауазымды тұлғаларға өткізген аттестаттаудың саны
Қызметтерге жүргізілген тексерістердің саны
Тексеріс қорытындысы бойынша жауапкершілікке тартылғандардың саны
Нотариустардың
Лауазымды тұлғалардың
Нотариустардың
Лауазымды тұлғалардың
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
Өткен жыл
Ағымдағы жыл
7
8
9
10
11
Орындаушының ____________________________ телефон нөмірі ________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік.
Әділет департаментінің
нотариаттық қызмет мәселелері
бойынша ұйымдастырушылық-
әдістемелік басшылықты жүзеге
асыру туралы есеп нысанына
қосымша
"Әділет департаментінің нотариаттық қызмет мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылықты жүзеге асыру туралы есепті" толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о количестве и движении поданных исков в суды о признании недействительными сделок, удостоверенных нотариусами, жалоб поданных в суды и в Департамент юстиции, частных определений и постановлений судов, вынесенных в отношении нотариусов" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
Сведения предоставляются в отношении частных и государственных нотариусов
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 Наименование области;
В графе 4 Количество поданных исков в суды о признании нотариально удостоверенных сделок недействительными;
В графе 5 из них удовлетворено судами;
В графе 6 Количество поданных жалоб в суды на действия нотариусов;
В графе 7 из них признаны судами обоснованными;
В графе 8 Количество жалоб, поданных на действия нотариусов в Департамент юстиции;
В графе 9 из них обоснованы;
В графе 10 Количество частных определений и постановлений судов, вынесенных в отношении нотариусов;
В графе 11 Принятые меры в отношении нотариусов по удовлетворенным искам и жалобам.
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет об осуществлении Департаментом юстиции организационно-методического руководства по вопросам нотариальной деятельности Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 9 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет об осуществлении Департаментом юстиции организационно-методического руководства по вопросам нотариальной деятельности _______________________________________________ по итогам _____________ 20 __ года в сравнении с аналогичным периодом прошлого года (наименование области, города)
№ п/н
КАТО
Наименование региона
Количество подготовленных
Количество проведенных семинаров с участием
Обобщений нотариальной практики
Методические рекомендаций
нотариусов
Должностных лиц
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение:
Количество проведенных аттестаций должностных лиц
Количество проведенных проверок деятельности
Количество привлеченных к ответственности по итогам проверки
нотариусов
Должностных лиц
нотариусов
Должностных лиц
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
Прошедший год
Текущий год
8
9
10
11
12
Исполнитель ____________________________________ номер телефона ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчества (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета об осуществлении
Департаментом юстиции
организационно-методического руководства
по вопросам нотариальной деятельности
Пояснение по заполнению формы "Отчета об осуществлении Департаментом юстиции организационно-методического руководства по вопросам нотариальной деятельности"

1. Осы түсініктеме "Әділет департаментінің нотариаттық қызмет мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылықты жүзеге асыру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы республикалық маңызы бар қаланы, көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің атауы көрсетіледі;
4- бағанда нотариаттық практика бойынша дайындалған қорытындылардың саны көрсетіледі;
5 - бағанда дайындалған әдістемелік ұсынымдардың саны көрсетіледі;
6 - бағанда нотариустардың қатысуымен өткізілген семинарлардың саны көрсетіледі;
7 - бағанда лауазымды тұлғалардың қатысуымен өткізілген семинарлардың саны көрсетіледі;
8 - бағанда лауазымды тұлғаларға өткізілген аттестаттаудың саны көрсетіледі;
9 - бағанда нотариаттық қызметке жүргізілген тексерістердің саны көрсетіледі;
10 - бағанда лауазымды тұлғалардың қызметіне жүргізілген тексерістердің саны көрсетіледі;
11 - бағанда нотариустарды тексеру қорытындысы бойынша жауапкершілікке тартылғандардың саны көрсетіледі;
12 - бағанда лауазымды тұлғаларды тексеру қорытындысы бойынша жауапкершілікке тартылғандардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нотариаттық іс-әрекеттер жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РНП 10
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Нотариаттық іс-әрекеттер жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп
ӘАОЖ
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің және ауылдық округтердің атауы
Жасалған нотариаттық іс-әрекеттің саны
Бір лауазымды тұлғаның орташа айлық жүктемесі
Өндірілген мемлекеттік баж сомасы
Нотариаттық іс-әрекет жасауға уәкілетті лауазымды тұлғалардың саны
1
2
3
4
5
6
7
№ р/н
1
2
3
4
5
өсиеттерді куәландыу
сенімхаттарды куәландыру
Құжаттар көшірмелерінің дұрыстығын куәландыру
Қойылған колдың түпнұсқалығын куәландыру
Барлығы:
Барлығы:
Орындаушының ___________________________телефон нөмірі __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік
"Нотариаттық іс-әрекеттерді жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп нысанына
қосымша
"Нотариаттық іс-әрекеттерді жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета характеризующих осуществление организационно-методического руководства по вопросам нотариальной деятельности Департаментом юстиции" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения,).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается номер по порядку;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 указывается наименование городов районного значения, поселков и сельских округов;
В графе 4 указывается количество подготовленных обобщений нотариальной практики;
В графе 5 указывается количество подготовленных методических рекомендации;
В графе 6 указывается количество проведенных семинаров с участием нотариусов;
В графе 7 указывается количество проведенных семинаров с участием с должностных лиц;
В графе 8 указывается количество проведенных аттестаций должностных лиц;
В графе 9 указывается количество проведенных проверок деятельности нотариусов;
В графе 10 указывается количество проведенных проверок деятельности должностных лиц;
В графе 11 указывается количество привлеченных к ответственности по итогам проверки нотариусов;
В графе 12 указывается количество привлеченных к ответственности по итогам проверки должностных лиц.
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет по должностным лицам местных исполнительных органов, уполномоченным на совершение нотариальных действий Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 10 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет по должностным лицам местных исполнительных органов, уполномоченным на совершение нотариальных действий
КАТО
Наименование городов районного значения, поселков и сельских округов
Количество совершенных нотариальных действий
Среднемесячная нагрузка на одного должностного лица
Сумма взысканной государственной пошлины
Количество должностных лиц, уполномоченных на совершение нот. действий
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
удостоверено завещаний
удостоверено доверенностей
свидетельствование верности копий документов
свидетельствование подлинности подписи на документах
итого
Итого:
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета по должностным лицам
местных исполнительных органов,
уполномоченным на совершение
нотариальных действий
Пояснение по заполнению формы "Отчета по должностным лицам местных исполнительных органов, уполномоченным на совершение нотариальных действий"

1. Осы түсініктеме "Нотариаттық іс-әрекеттер жасауға уәкілетті жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғалары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реті бойынша нөмірі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің және ауылдық округтің атауы;
4 - бағанда аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (село), ауылдық (селолық) округтің әкім аппаратының лауазымды тұлғасы (бұдан әрі-лауазымды тұлға) куәландырған өсиеттердің саны:
1 - бөлімде лауазымды тұлға куәландырған өсиеттердің саны;
2 - бөлімде лауазымды тұлға куәландырған сенімхаттардың саны;
3 - бөлімде лауазымды тұлға көшірмесінің дұрыстығын куәландырған құжаттардың саны;
4 - бөлімде лауазымды тұлғаның өзіне жүгінген тұлғаның қолының дұрыстығын куәландырған құжаттардың саны;
5 - бөлімде лауазымды тұлға жасаған нотариаттық іс-әрекеттің жалпы саны;
5 - бағанда бір лауазымды тұлғаға орташа айлық жүктеме (іс-әрекеттің жалпы санын есептік кезеңдегі айлардың санына және нотариаттық іс-әрекет жасауға уәкілетті лауазымды адамдардың санына бөлу арқылы анықталады);
6 - бағанда нотариаттық іс-әрекет жасағаны үшін лауазымды тұлға өндірген мемлекеттік баж сомасы;
7 - бағанда нотариаттық іс-әрекет жасау құқығына аттестаттау өткен лауазымды тұлғалардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нотариустардың сандық құрамы туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РНП 11
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай.
Нотариустардың сандық құрамы туралы есеп_______________________________ (облыстың, қаланың атауы) 20___жыл "____" _________ жағдайы бойынша
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
ӘАОЖ
Облыстың (қалалардың, аудандардың) атауы
Мемлекеттік нотариустардың саны
Жекеше нотариустардың саны
1
2
3
4
5
№ р/н
1
2
3
1
2
3
Штат бойынша саны
Нақты саны
Бос орындардың саны
ҚР ӘМ бұйрығы бойынша саны
Нақты саны
Бос орындардың саны
Орындаушының ______________________________ телефон нөмірі _______
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы ___________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік
Нотариустардың сандық құрамы
туралы есеп нысанына
қосымша
"Нотариустардың сандық құрамы туралы есепті" толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета по должностным лицам местных исполнительных органов, уполномоченным на совершение нотариальных действий" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 номер по порядку;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 наименование городов районного значения, поселков и сельских округов;
В графе 4 количество удостоверенных завещаний должностным лицом, аппарата акима городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов (далее - должностным лицом);
В разделе 1 количество удостоверенных завещаний должностным лицом;
В разделе 2 количество удостоверенных доверенностей должностным лицом;
В разделе 3 количество засвидетельствованных верность копии документов должностным лицом;
В разделе 4 количество документов, на которых засвидетельствована подлинность подписи обратившегося лица, должностным лицом;
В разделе 5 общее количество совершенных должностным лицом нотариальных действий;
В графе 5 среднемесячная нагрузка на одно должностное лицо (определяется путем деления общего количества действий на количество месяцев в отчетном периоде и на количество должностных лиц, уполномоченным на совершение нотариальных действий);
В графе 6 сумма взысканной должностным лицом государственной пошлины за совершение нотариальных действий;
В графе 7 указывается количество должностных лиц, прошедших аттестацию на право совершения нотариальных действий.
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о количественном составе нотариусов Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 11 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о количественном составе нотариусов ________________________________ (наименование области, города) по состоянию на "___" _________ 20__года.
КАТО
Наименование области (городов, районов)
Количество государственных нотариусов
Количество частных нотариусов
1
2
3
4
5
1
2
3
1
2
3
численность по штату
фактическая численность
количество вакансий
численность по приказу МЮ РК
фактическая численность
количество вакансий
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о
количественном составе нотариусов
Пояснение по заполнению "Отчета о количественном составе нотариусов"

1. Осы түсініктеме "Нотариустардың сандық құрамы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реті бойынша нөмірі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда облыстардың (қалалардың, аудандарының) атауы;
4 - бағанда мемлекеттік нотариустардың саны 3 бөлімнен тұрады:
1 - бөлімде әділет департаментінің штат санында тұрған мемлекеттік нотариустардың саны;
2 - бөлімде есептік кезеңнің соңында нақты жұмыс істейтін мемлекеттік нотариустардың саны;
3 - бөлімде есептік кезеңнің соңында қалыптасқан мемлекеттік нотариустардың бос орнының саны;
5 - бағанда жекеше нотариустардың саны 3 бөлімнен тұрады:
1 - бөлімде Әділетминінің саны туралы бұйрығына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескерумен нотариустардың жиынтық саны;
2 - бөлімде лицензиясының күші тоқтатыла тұрған, еңбек демалысында не басқа да себептермен уақытша жұмыс істемейтін нотариустарды коспағанда, есептік кезеңнің соңында нақты жұмыс істейтін жекеше нотариустардың саны;
3 - бөлімде қолда бар бірліктер босатылғаннан кейін не қосымша бірлік бөлуден қалыптасқан жекеше нотариустардың бос орындары.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нотариустарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің қозғалысына мониторинг туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РНП 12
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
__________________ облысының __________ жылғы жағдайы бойынша нотариустарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің қозғалысына мониторинг туралы есеп
№ р/н
ӘАОЖ
Кашан, кіммен (орган)қылмыстық іс қозғалды, оның нөмірі
Нотариустың АЖТ, лицензияның нөмірі және берілген күні
Қозғалған қылмыстық істердің баптары
Қылмыстық істің қаралу барысы
Нотариусқа қатысты қабылдаған шаралар
1
2
3
4
5
6
7
Орындаушының ___________________________ телефон нөмірі _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік
Нотариустарға қатысты
қозғалған қылмыстық істердің
қозғалысына мониторинг туралы
есептің нысанына
қосымша
"Нотариустарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің қозғалысына мониторингі туралы есепті" толтыру бойынша түсіктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о количественном составе нотариусов" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Форма представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Формы заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 номер по порядку;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 наименование области (городов, районов);
В графе 4 количество государственных нотариусов которая содержит в себе 3 раздела:
В разделе 1 количество государственных нотариусов, находящихся в штатной численности департамента юстиции;
В разделе 2 количество государственных нотариусов, фактически работающих на конец отчетного периода;
В разделе 3 количество вакансии государственных нотариусов, образованных на конец отчетного периода;
В графе 5 количество частных нотариусов, включает в себя 3 раздела:
В разделе 1 суммарное количество нотариусов с учетом внесенных в приказ МЮ о численности дополнений и изменений;
В разделе 2 количество действующих частных нотариусов, фактически работающих на конец отчетного периода, за исключением нотариусов, действие лицензии которых приостановлено, находящихся в отпуске либо временно не работающих по другим причинам;
В разделе 3 вакансии частных нотариусов, образованные после освобождения имеющихся единиц либо выделения дополнительных единиц.
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о мониторинге движения уголовных дел, возбужденных в отношении нотариусов Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 12 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Отчет о мониторинге движении уголовных дел, возбужденных в отношении нотариусов ________ области по состоянию на _____________ год
КАТО
Когда и кем (орган) возбуждено уголовное дело, номер
ФИО (при его наличии)      нотариуса, № и дата выдачи лицензии
Статьи, по которым возбуждены уголовные дела
Ход рассмотрения уголовного дела
Принятые меры в отношении нотариусов
1
2
3
4
5
6
7
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о мониторинге
движении уголовных дел,
возбужденных в отношении нотариусов
Пояснение по заполнению "Отчета о мониторинге движении уголовных дел, возбужденных в отношении нотариусов"

1. Осы түсініктеме "Нотариустарға қатысты қозғалған қылмыстық істердің қозғалысы мониторнгі туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда) сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реті бойынша нөмірі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда қылмыстық істі қашан және кім (орган) қозғаған, нөмірі;
4 - бағанда нотариустың Т.А.Ә (бар болған жағдайда), № және лицензияның берілген күні;
5 - бағанда қозғалған қылмыстық істердің баптары;
6 - бағанда қылмыстық істің қаралу барысы;
7 - бағанда нотариустарға қатысты қабылданған шаралар.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 607 бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: РНП 13
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
________ жылдары нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттер саны бойынша есеп (жекеше және мемлекеттік нотариустардың жартыжылдық және жылдық қорытындысы бойынша жасалады) А. Нотариаттық іс-әрекеттердің саны
№ р/н
ӘАОЖ
Облыстың (қалалар, аудандар) атауы
Шарттардың түрі
Рента шарты
өмірлік асырауында болу шарты
Жер учаскесін иеліктен айыру шарты
Тұрғын үйді иеліктен айыру туралы шарты
Оның ішінде шетел азаматтарының аттарына
Пәтерді иеліктен айыру шарты
Оның ішінде шетел азаматтарының аттарына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы:
жалғасы:
Автокөлікті иеліктен айыру шарты
Басқа шарттар
Куәліктер
Мұралық мүлікке сенімгерлік басқарушыны тағайындалды
өсиеттер куәландырылды
Сенімхаттар куәландырылды
Құжаттарды бір тілден басқа тілге дұрыс аударылғаны куәландырылды
Құжаттардың көшірмелері куәландырылды
Мұраға құқық туралы куәлік берілді
Ерлі-зайыптылардың ортақ бірлескен меншік құқығы туралы куәлік берілді
11
12
13
14
15
16
17
18
19
жалғасы:
Құжаттарға қойылған қолдың дұрыстығы куәландырылды
Неке шарты
Дәлелдемелермен қамтамасыз ету
Басқа да нотариаттық іс-әрекеттер
Нотариустардың саны

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о мониторинге движении уголовных дел, возбужденных в отношении нотариусов" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 номер по порядку;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 Когда и кем (орган) возбуждено уголовное дело, номер;
В графе 4 Ф.И.О (при его наличии) нотариуса, № и дата выдачи лицензии;
В графе 5 Статьи, по которым возбуждены уголовные дела;
В графе 6 Ход рассмотрения уголовного дела;
В графе 7 Принятые меры в отношении нотариусов.
Приложение 13
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о количестве совершенных нотариусами нотариальных действий Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 13 РНП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о количестве совершенных нотариальных действий нотариусами за __________________________________________ года (Составляется по итогам полугодия и года частными и государственными нотариусами) А. Количество нотариальных действий
№ п/н
КАТО
Наименование области (городов, районов)
Виды договоров
Договор ренты
Договор пожизненного содержания с иждивением
Договоры об отчуждении земельных участков
Договоры об отчуждении жилых домов
В том числе на имя иностранных граждан
Договоры об отчуждении квартир
В том числе на имя иностранных граждан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
:
Продолжение:
Договоры об отчуждении автотранспорта
Прочие договоры
Свидетельства
Назначено доверительных управляющих наследств. имуществом
Удостоверено завещаний
Удостоверено доверенностей
Свидетельствование верности перевода с одного языка на другой
Свидетельствование копий документов
Выдано свидетельств о праве на наследство
Выдано свидетельств о праве собственности на долю в общем имуществе супругов
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Продолжение:
Свидетельства подлинности подписи на документах
Брачные контракты
Обеспечение доказательств
Прочие нотариальные действия
Количество нотариусов

Барлығы (баған.1-4, 6, 8-20)
Оның ішінде шетелде іс-әрекет үшін ресімделген құжаттар
Бір нотариусқа орташа айлық жүктеме
20
21
22
23
24
25
26
27
Б. Нотариустардың қызметімен В. Депозиттік сома Г. Шығарылған қаулылар байланысты түскен ақшалай қаражат
Мемлекеттік баж төлеуден босатылды
Ақылы қызмет көрсеткені үшін өндіріліп алынды
Жекеше нотариустардың салық түрінде мемлекеттік бюджетке аударған сомасы
Депозитке қабылданған ақша
Кредиторға берілген ақша
Депозитке ақша салған тұлғаға қайтарылды
Мемлекеттің кірісіне аударылды
Есептік кезеңінің соңындағы калдығы
Нотариаттық іс-әрекет жасаудан бас тарту бойынша шығарылған қаулылар
1 Б
Орындаушының _____________________________ телефон нөмірі _______
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік
Нотариустар жасаған
нотариаттық іс-әрекеттердің
саны туралы есептің нысанына
қосымша
"Нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы есепті" толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы түсініктеме "Нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы есепті" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы, республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
Статистикалық есеп облысы, қаласы, ауданы көрсетіле отырып, әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде толтырыуы қажет.
Жартыжылдық және жылдық қорытынды бойынша жекеше және мемлекеттік нотариустар жасайды.
Мыналардан тұрады: А нотариаттық іс-әрекеттердің саны:
1 - бағанда реттік нөмірі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда облыстардың (аудандардың, қалалардың) атауы;

Итого (гр.1-4, 6, 8-20)
Из них оформлено документов для действия за границей
Среднемесячная нагрузка на одного нотариуса
20
21
22
23
24
25
26
27
Б. Денежные поступления, связанные
В. Депозитные суммы
Г. Вынесено с деятельностью нотариусов постановлений
Освобождено от уплаты государственный пошлины
Взыскано за оказание платных услуг
Сумма, перечисления в государственный бюджет частными нотариусами в виде налогов
Принято денег в депозит
Передано денег кредитору
Возвращено лицу, внесшему деньги в депозит
Перечислено в доход государства
Остаток на конец отчетного периода
Вынесено постановлений об отказе в совершении нотариальных действий
1 Б
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о количестве
совершенных нотариусами
нотариальных действий
Пояснение по заполнению "Отчета о количестве совершенных нотариусами нотариальных действий"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о количестве совершенных нотариальных действий нотариусами" (далее - Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
Статистические отчет необходимо заполнять в разрезе административно-территориальной единицы, а именно с указанием области, города, района.
Составляется по итогам полугодия и года частными и государственными нотариусами.
Состоит из: А. количество нотариальных действий:
В графе 1 номер по порядку;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 наименование области (районов, городов)

4-12 - бағандарда шарттардың түрлері (рента шарты, өмір бойы асырау шарты, жер учаскелерін иеліктен айыру туралы шарт, тұрғын үйді, оның ішінде шетел азаматтарының атына иеліктен айыру туралы шарт, пәтерді оның ішінде шетел азаматтарының атына иеліктен айыру туралы шарт, автокөлікті иеліктен айыру туралы шарттар, басқа да шарттар)
13-14 - бағандарда куәлік бағаны (мұраға құқық туралы куәлік берілді, ерлі-зайыптылардың ортақ мүлкіндегі үлеске меншік құқығы туралы куәлік);
15 - бағанда мұралық мүлікке сенімгерлік басқарушы тағайындалды;
16 - бағанда өсиеттер куәландырылды;
17 - бағанда сенімхаттар куәландырылды;
18 - бағанда бір тілден басқа тілге дұрыс аударылғаны куәландырылды;
19 - бағанда құжаттардың көшірмелері куәландырылды;
20 - бағанда құжаттарға қойылған қолдың дұрыстығы куәландырылды;
21 - бағанда неке шарттары;
22 - бағанда дәлелдемелермен қамтамасыз ету;
23 - бағанда басқа да нотариаттық іс-әрекеттер;
24 - бағанда нотариусардың саны;
25 - бағанда барлығы(1-4, 6, 8-20 бағ.);
26 - бағанда оның ішінде шетелде іс-әрекет ету үшін ресімделген құжаттар;
27 - бағанда бір нотариусқа орташа айлық жүктеме;
Б. нотариустың қызметімен байланысты ақшалай түсім:
1Б бағанда: мемлекеттік баж төлеуден босатылды;
2Б бағанда: ақылы қызмет көрсеткені үшін өндіріп алынды;
3Б бағанда: жекеше нотариустардың салық түрінде мемлекеттік бюджетке аударған сомасы.
В. депозиттік сомалар:
1В бағанда: депозитке қабылданған ақша;
1В бағанда: кредиторға берілген ақша;
1В бағанда: депозитке ақша салған тұлғаға қайтарылды;
1В бағанда: мемлекеттің кірісіне аударылды;
1В бағанда: есептік кезеңнің соңындағы қалдығы.
Г. шығарылған қаулылар:
1Г бағанда: нотариаттық іс-әрекеттен жасаудан бас тарту бойынша шығарылған қаулылар.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 607 бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Соттар, тергеу және анықтау органдарының мемлекет кепілдік берген заң көмегі шеңберінде шығарған қаулыларының саны туралы есеп Есептік кезең 20___ жыл _ тоқсан
Индексі: КБЗК 14
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Әділет департаменттері
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Әкімшілік деректерге арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.adіlet.gov.kz
Соттар, тергеу және анықтау органдарының мемлекет кепілдік берген заң көмегі шеңберінде шығарған қаулыларының саны туралы есеп
ӘАОЖ
Облыстардың және қалалық Әділет департаменттері
Қаулылардың жалпы саны
Сот органдары шығарған қаулылар
Тергеу және анықтау органдары шығарған қаулылардың жалпы саны
Қылмыстық істер бойынша қаулылар саны
Азаматтық істер бойынша қаулылар саны
Әкімшілік істер бойынша қаулылар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Орындаушының __________________________ телефон нөмірі __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы __________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні "____" ______________________20 ___ жыл М.О.
Ескерту: Осы нысанның қосымшасына сәйкес толтыру туралы түсінік
Соттар, тергеу және анықтау
органдарының мемлекет
кепілдік берген заң көмегі
шеңберінде шығарылған
қаулыларының саны туралы
есептің нысанына
қосымша
"Соттар, тергеу және анықтау органдарының мемлекет кепілдік берген заң көмегі шеңберінде шығарылған қаулыларының саны туралы есепті" толтыру бойынша түсініктеме

В графах 4-12 виды договоров (договор ренты, договор пожизненного содержания с иждивением, договоры об отчуждении земельных участков, договоры об отчуждении жилых домов, в том числе на имя иностранных граждан, договоры об отчуждении, квартир, в том числе на имя иностранных граждан, договоры об отчуждении автотранспорта, прочие договоры)
В графах 13-14 графа свидетельства (выдано свидетельств о праве на наследство, выдано свидетельств о праве собственности на долю в общем имуществе супругов);
В графе 15 назначено доверительных управляющих наследств имуществом;
В графе 16 удостоверено завещаний;
В графе 17 удостоверено доверенностей;
В графе 18 свидетельствование верности перевода с одного языка на другой;
В графе 19 свидетельствование копий документов;
В графе 20 свидетельствование подлинности подписи на документах;
В графе 21 брачные контракты;
В графе 22 обеспечение доказательств;
В графе 23 прочие нотариальные действия;
В графе 24 количество нотариусов;
В графе 25 итого (гр.1-4, 6, 8-20);
В графе 26 из них оформлено документов для действия за границей;
В графе 27 среднемесячная нагрузка на одного нотариуса;
Б. денежные поступления, связанные с деятельностью нотариусов:
В графе 1Б: освобождено от уплаты государственной пошлины;
В графе 2Б: взыскано за оказание платных услуг;
В графе 3Б: сумма, перечисленная в государственный бюджет частными нотариусами в виде налогов.
В. депозитные суммы:
В графе 1В: принято денег в депозит;
В графе 1В: передано денег кредитору;
В графе 1В: возвращено лицу, внесшему деньги в депозит;
В графе 1В: перечислено в доход государства;
В графе 1В: остаток на конец отчетного периода.
Г. вынесено постановлений:
В графе 1Г: Вынесено постановлений об отказе в совершении нотариальных действий.
Приложение 14
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 декабря 2019 года № 607
Форма предназначенная для
сбора административных данных
Отчет о количестве постановлений, вынесенных в рамках гарантированной государством юридической помощи судами, органами следствия и дознания Отчетный период _ квартал 20___ года.
Индекс: 14 ГЮП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Департаменты юстиции областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство юстиции Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.adilet.gov.kz
Отчет о количестве постановлений, вынесенных в рамках гарантированной государством юридической помощи судами, органами следствия и дознания
КАТО
Областные и городские Департаменты юстиции
Общее количество постановлений
Постановления, вынесенные судами
Общее количество постановлений, вынесенных органами следствия и дознания
Количество постановлений по уголовным делам
Количество постановлений по гражданским делам
Количество постановлений по административным делам
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Исполнитель _____________________________________ номер телефона ___________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Руководитель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Дата "___" ______________ 20__ года                   М.П.
Приложение
к форме отчета о количестве
постановлений, вынесенных
в рамках гарантированной государством
юридической помощи судами,
органами следствия и дознания
Пояснение по заполнению формы "Отчета о количестве постановлений, вынесенных в рамках гарантированной государством юридической помощи судами, органами следствия и дознания"

1. Осы түсініктеме "Соттар, тергеу және анықтау органдарының мемлекет кепілдік берген заң көмегі шеңберінде шығарған қаулыларының саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды аумақтық әділет органдары тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға Әділет департаментінің басшысы тегін, атын және әкесінің аты (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде көрсетіледі.
7. Нысандар әкімшілік-аумақтық бірлік бөлінісінде (облысты, астананы республикалық маңызы бар қаланы көрсетумен) толтырылады.
8. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2 – бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" заңның 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі (http://stat.gov.kz/іmportant/classіfіer);
3 - бағанда Әділет департаментінің атауы көрсетіледі:
4 - бағанда қаулылардың есептік кезеңдегі (тоқсандағы) жалпы саны көрсетіледі:
5, 6, 7- бағандарда соттар шығарған қаулылары көрсетіледі, ол 3 бөлімнен тұрады:
1) - есептік кезеңдегі (тоқсандағы) қылмыстық істер бойынша қаулылардың саны;
2) - есептік кезеңдегі (тоқсандағы) азаматтық істер бойынша қаулылардың саны;
3) - есептік кезеңдегі (тоқсандағы) әкімшілік істер бойынша қаулылардың саны;
8 - бағанда тергеу және анықтау органдары шығарған қаулылардың жалпы саны көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о количестве постановлений, вынесенных в рамках гарантированной государством юридической помощи судами, органами следствия и дознания" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально территориальными органами юстиции.
3. Форма подписывается руководителем Департамента юстиции, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
4. Формы представляются ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года.
7. Формы заполняются в разрезе административно-территориальной единицы (с указанием области, столицы, города республиканского значения).
8. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанный в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (http://stat.gov.kz/important/classifier);
В графе 3 указывается наименование Департамента юстиции;
В графе 4 указывается общее количество постановлений за отчетный период (квартал);
В графах 5, 6, 7 указываются постановления, вынесенные судами, которые включают в себя 3 раздела:
1) количество постановлений по уголовным делам за отчетный период (квартал);
2) количество постановлений по гражданским делам за отчетный период (квартал);
3) количество постановлений по административным делам за отчетный период (квартал);
в графе 8 указывается общее количество постановлений, вынесенных органами следствия и дознания.