"Ойыл" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін жерді резервте қалдыру туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 461 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 қарашада № 6483 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16-бабына, Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 10, 24-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 943 "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру туралы ережесін бекіту туралы" қаулысына және "Ойыл" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құруға арналған жер учаскесін 2019 жылғы 29 мамырдағы тексеру актісі негізінде Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысының Ойыл ауданы аумағында қоса беріліп отырған жер учаскесінің жоспарына (сызбасына) сәйкес шекара және көлем шектерінде "Ойыл" мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін 63 468 гектар көлеміндегі жер учаскесі 1 жыл мерзімімен резервке қалдырылсын.
2. "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Ойыл" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалына резервке қалдырылған мемлекеттік орман қоры жерлері учаскелерінде орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсіру саласындағы орман кодексінің талаптарының бұзылуына жол бермеу жөнінде шаралар қабылдауды;
2) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы "19" қарашадағы №461 қаулысына қосымша
Жобаланып отырған "Ойыл" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы жер учаскесінің жоспары (сызбасы)
Жер экспликациясы
№ р/н
Аймақтың функционалдық атауы
Ауданы, гектар
Қорғау тәртібі
1.
"Ойыл" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы
63 468
Шаруашылық қызметінің реттеу тәртібі
Ғылыми, экологиялық, мәдени-ағартушылық және оқу мақсатында пайдалану.
Барлығы:
63 468

О резервировании земель для создания государственного природного заказника местного значения "Уил"
Постановление акимата Актюбинской области от 19 ноября 2019 года № 461. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 ноября 2019 года № 6483
В соответствии со статьей 16 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 10, 24 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения" и на основании акта обследования земельного участка, предназначенного для создания государственного природного заказника "Уил" от 29 мая 2019 года, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать земельный участок сроком на 1 год площадью 63 468 гектаров для создания государственного природного заказника "Уил" на территории Уилского района Актюбинской области в пределах границ и площади согласно прилагаемого плана (схемы) земельного участка.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) принятие мер по недопущению нарушений норм лесного кодекса в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения на участках земель государственного лесного фонда зарезервированных под государственный природный заказник местного значения "Уил";
2) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от "19" ноября 2019 года № 461
План (схема) земельного участка проектируемого государственного природного заказника "Уил"
Экспликация земель
№ п/п
Наименование функциональной зоны
Площадь, гектар
Режим охраны
1.
Государственный природный заказник местного значения "Уил"
63 468
Регулируемый режим хозяйственной деятельности
Использование в научных, экологических, культурно-просветительских и учебных целях.
Всего:
63 468