Қапшағай қаласының көп балалы аналарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № 566 қаулысы және Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № 55-05 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қыркүйекте № 5231 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, 31-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына сәйкес Қапшағай қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жол жүру Қапшағай қаласының келесі санаттағы азаматтарына белгіленсін:
- "Алтын алқа" алқасымен наградталған көп балалы аналар ;
- "Күміс алқа" алқасымен наградталған көп балалы аналар;
- "Батыр ана" атағын бұрын алған көп балалы аналар ;
- I және II дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған көп балалы аналар;
- бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көп балалы аналарға.
2. Қаржыландыру көзі болып Қапшағай қаласының жергілікті бюджеті белгіленсін.
3. Осы бірлескен қаулының және шешімнің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары И.С. Сугуровке және қалалық мәслихат депутаты Б.А. Абеновке жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы және шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қаласының әкімі Т. Кайнарбеков
Қапшағай қалалық мәслихаты сессиясының төрағасы Ю. Донская
Қапшағай қалалық мәслихатының хатшысы К. Ахметтаев

О льготном проезде многодетных матерей города Капшагай на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)
Постановление акимата города Капшагай Алматинской области от 6 сентября 2019 года № 566 и решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 6 сентября 2019 года № 55-05. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 сентября 2019 года № 5231
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", акимат города Капшагай ПОСТАНОВЛЯЕТи Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси),при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Капшагай:
- многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа";
- многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа";
- многодетным матерям, получившим ранее звание "Мать-героиня";
- многодетным матерям, награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени;
- многодетным матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
2. Источником финансирования определить бюджет города Капшагай.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на заместителя акима города Сугурова И.С. и депутата городского маслихата Абенова Б.А.
4. Настоящее совместное постановление и решение вступают в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Капшагай Т. Кайнарбеков
Председатель сессии Капшагайского городского маслихата Ю. Донская
Секретарь Капшагайского городского маслихата К. Ахметтаев