Ақсу ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 55-248 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5380 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 458 826 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 848 145 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4 989 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5 545 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 9 600 147 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 10 000 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферт 3 562 275 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 734 911 мың теңге;
субвенциялар 5 292 961 мың теңге;
2) шығындар 12 170 708 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 91 018 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 120 867 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 849 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 802 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)1 802 900 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 71-311 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 410 502 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауылдық округіне 23 967 мың теңге;
Арасан ауылдық округіне 23 097 мың теңге;
Б. Сырттанов ауылдық округіне 21 231 мың теңге;
Егінсу ауылдық округіне 20 942 мың теңге;
Есеболатов ауылдық округіне 16 246 мың теңге;
Жаңалық ауылдық округіне 21 180 мың теңге;
Жансуруров ауылдық округіне 35 535 мың теңге;
Қапал ауылдық округіне 28 928 мың теңге;
Қаракөз ауылдық округіне 20 738 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 24 595 мың теңге;
Қарашілік ауылдық округіне 32 277 мың теңге;
Көшкентал ауылдық округіне 21 484 мың теңге;

О бюджете Аксуского района на 2020-2022 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 55-248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5380.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 10 458 826 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 848 145 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4 989 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 545 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 600 147 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления10 000 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 3 562 275 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 734 911 тысяч тенге;
субвенции 5 292 961 тысяча тенге;
2) затраты 12 170 708 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 91 018 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 120 867 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 849 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 802 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета1 802 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 71-311 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 410 502 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому сельскому округу 23 967 тысяч тенге;
Арасанскому сельскому округу 23 097 тысяч тенге;
Б. Сырттановскому сельскому округу 21 231 тысяча тенге;
Егинсускому сельскому округу 20 942 тысячи тенге;
Есеболатовскому сельскому округу 16 246 тысяч тенге;
Жаналыкскому сельскому округу 21 180 тысяч тенге;
Жансугуровскому сельскому округу 35 535 тысяч тенге;
Капальскому сельскому округу 28 928 тысяч тенге;
Каракозскому сельскому округу 20 738 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 24 595 тысяч тенге;
Карачиликскому сельскому округу 32 277 тысяч тенге;
Кошкенталскому сельскому округу 21 484 тысячи тенге;

Қызылағаш ауылдық округіне 48 535 мың теңге;
Матай ауылдық округіне 4 821 мың теңге;
Молалы ауылдық округіне 18 810 мың теңге;
Ойтоған ауылдық округіне 20 442 мың теңге;
Суықсай ауылдық округіне 27 674 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 40 713 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 06.04.2020 № 58-262 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

Кызылагашскому сельскому округу 48 535 тысяч тенге;
Матайскому сельскому округу 4 821 тысяча тенге;
Молалинскому сельскому округу 18 810 тысяч тенге;
Ойтоганскому сельскому округу 20 442 тысячи тенге;
Суыксайскому сельскому округу 27 674 тысячи тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 40 713 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменением внесенным решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 06.04.2020 № 58-262 (вводится в действие с 01.01.2020).

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ақсу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
дошкольное воспитание и обучение и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Аксуского района.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының сессия төрағасы Т. Баулыбаев
Ақсу аудандық мәслихатының хатшысы Б. Сулейменов

5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Аксуского районного маслихата Т. Баулыбаев
Секретарь Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

850 340
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
850 340
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 820
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
9 200
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
66 342
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2 346
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 188
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
13 056
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
227 516
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
503 872
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
917 829
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
320 084
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
316 404
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
316 404
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 680
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 680
02
Әлеуметтік көмек
548 410
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
548 410
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
360 186
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 969
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
183
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 957
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 043
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58 817
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
37 573
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 682
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 335
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 335
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

850 340
464
Отдел образования района (города областного значения)
850 340
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 820
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
9 200
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
66 342
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2 346
012
Капитальные расходы государственного органа
8 188
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 056
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
227 516
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
503 872
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
917 829
01
Социальное обеспечение
320 084
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
316 404
005
Государственная адресная социальная помощь
316 404
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 680
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 680
02
Социальная помощь
548 410
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
548 410
002
Программа занятости
360 186
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 969
006
Оказание жилищной помощи
183
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 957
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 043
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 817
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 573
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 682
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 335
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 335
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения