2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 46-417-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5347 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 09 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 42 590 231 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 266 126 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 776 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 861 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 231 468 мың теңге;
2) шығындар – 42 715 547 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 248 345 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 274 235 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -373 661 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 373 661 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 274 235 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 891 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 125 317 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 59-522-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз және төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2020 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 22 725 208 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2019 года № 46-417-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2019 года № 5347. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 09 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 590 231 тысяч тенге:
налоговые поступления –3 266 126 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 776 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 861 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 231 468 тысяч тенге;
2) затраты – 42 715 547 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 248 345 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 274 235 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -373 661 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 373 661 тысяч тенге:
поступления займов – 274 235 тысяч тенге;
погашение займов – 25 891 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 125 317 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2020 № 59-522-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов, социального налога 50 процентов и корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступления от организации нефтяного сектора 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2020 год в сумме 22 725 208 тысяч тенге.

4. 2020 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 7 838 473,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 178 530,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 314 621,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 185 768,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 655 375,0 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 1 341 627,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 497 851,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 236 604,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 778 977,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 259 730,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 220 180,0 мың теңге;
Көктерек кенті 215 361,0 мың теңге;
Жарты төбе ауылдық округі 743 795,0 мың теңге;
Сарыағаш қаласы 2 145 378,0 мың теңге;
Әлімтау ауылдық округі 64 676,0 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 56 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2020-2022 жылдарға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.

4. Предусмотреть размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, села, поселка, сельских округов на 2020 год в общей сумме 7 838 473 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти
178 530 тысяч тенге;
сельский округ Жемисти
175 131 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжар
314 621 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжар
307 966 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза
185 768 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза
175 765 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы
655 375 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы
635 880 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес
1 341 627 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес
1 289 012 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек
497 851 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек
471 153 тысяч тенге;
сельский округ Акжар
236 604 тысяч тенге;
сельский округ Акжар
221 048 тысяч тенге;
сельский округ Кабланбек
778 977 тысяч тенге;
сельский округ Кабланбек
743 993 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил
259 730 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил
254 125 тысяч тенге;
сельский округ Жилга
220 180 тысяч тенге;
сельский округ Жилга
210 265 тысяч тенге;
посҰлок Коктерек
215 361 тысяч тенге;
посҰлок Коктерек
183 709 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе
743 795 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе
721 231 тысяч тенге;
город Сарыагаш
сельский округ Алимтау
2 145 378 тысяч тенге;
64 676 тысяч тенге.
город Сарыагаш
сельский округ Алимтау
2 014 327 тысяч тенге;
60 446 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 56 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2020 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год согласно 5 приложения.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года предусмотреть на 2020-2022 годы повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. "Сарыағаш аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оның ресми жарияланғаннан кейін Сарыағаш аудандық мәслихат аппаратының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат Сарыагашского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Сарыагашского районного маслихата после его официального опубликования.

10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыағаш аудандық мәслихат хатшысы Б. Садыков
Сарыағаш аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
20 желтоқсандағы № 46-417-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 59-522-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Секретарь маслихата
Сарыагашского района Б. Садыков
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 20 декабря
2019 года № 46-417-VI
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2020 № 59-522-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

189 780
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
37 630
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
959
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
398 351
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 357 013
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
231 203
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
215 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
215 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16 203
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 203
2
Әлеуметтiк көмек
1 036 271
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 036 271
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
468 000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 100
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 639
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 975
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 023
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91 427
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
196 499
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 608
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 539
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
40 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
459 298
1
Тұрғын үй шаруашылығы
37 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

189 780
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
37 630
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
959
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
398 351
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 357 013
1
Социальное обеспечение
231 203
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
215 000
005
Государственная адресная социальная помощь
215 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
16 203
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 203
2
Социальная помощь
1 036 271
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 036 271
002
Программа занятости
468 000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 100
006
Оказание жилищной помощи
15 639
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 975
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 023
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 427
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
196 499
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63 608
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 539
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
40 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
459 298
1
Жилищное хозяйство
37 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда