Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 410 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 желтоқсанда № 6402 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 511 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 28.12.2020 № 511 қаулысымен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексiнiң 18 - бабының 2 - тармақшасына, 139 - бабының 9 - тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 31- бабының 2 - тармағына сәйкес, Күршім ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Күршім ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 7 желтоқсандағы "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы" № 331 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4854 тіркелген, 2017 жылдың 26 қаңтарында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Күршім ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Күршім ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Күршім ауданы әкімдігінің интернет - ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 10 декабря 2019 года № 410. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 декабря 2019 года № 6402. Утратило силу - постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2020 года № 511
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 28.12.2020 № 511 (вводится в действие c 01.01.2021).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Курчумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложения к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Курчумского района от 7 декабря 2016 года № 331 "Об определении перечня должностей специалистов социального обеспечения, образования, культуры, которым установлено повышение к должностным окладам за работу в сельской местности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4854, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 26 января 2017 года ).
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Курчумского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Курчумского района;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Курчумского района после его официального опубликования.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Күршім ауданы әкімінің орынбасары Р.Д. Умутбаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Күршім ауданының әкімі Д. Қажанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Күршім аудандық
мәслихатының хатшысы Л. Кемешева
"____" ___________ 2019 жыл
Күршім ауданы әкімдігінің
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 410 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме басшысы және басшысы орынбасары;
2) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
3) мүгедек балаларға және 18 жастан асқан психоневрологиялық аурумен ауыратын мүгедектерге күтім жасайтын әлеуметтік қызметкер;
4) қарттарға және мүгедектерге күтім жасайтын әлеуметтік қызметкер;
5) дефектолог, логопед, әдіскер, есепші, психолог.
2. Халықты жұмыспен қамту орталығы саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме басшысы;
2) бас есепші;
3) маман;
4) әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесші;
5) инспектор;
6) іс - жүргізуші;
7) ассистент.
3. Білім беру саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме басшысы және басшысының орынбасары;
2) мектепке дейінгі мемелекеттік мекеменің және қазыналық кәсіпорынның басшысы;
3) кітапхана, интернат, шеберхана меңгерушісі;
4) барлық мамандықтардың мұғалімдері;
5) әлеуметтік педагог;
6) педагог-психолог;
7) аға тәрбиеші;
8) тәрбиеші;
9) тәрбиешінің көмекшісі;
10) музыкалық, көркемдік жетекші, үйірме жетекшісі;
11) аға жетекші, жетекші;
12) қосымша білім беру педагогы;
13) медбике;
14) педогог-ұйымдастырушы;
15) бастауыш әскери дайындық жөніндегі оқытушы-ұймдастырушы;
16) хореограф;
17) жаттықтырушы;
18) аға шебер, шебер;
19) кітапханашы, зертханашы, есепші, экономист, хормейстер, дәрігер;
20) құрылыс жөніндегі маман;
21) деректер қоры базасы бойынша маман;
22) іс жүргізуші, хатшы.
4. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме басшысы және басшысының орынбасары;
2) аға мәдени ұйымдастырушы;
3) сүйемелдеуші;
4) аға кітапханашы, кітапханашы;
5) музыкалық жетекші;
6) барлық атаулының әдіскері;
7) көркемдік жетекші;
8) би үйірмесінің жетекшісі;
9) сүйемелдеуші-концертмейстер;

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Умутбаеву Р.Д.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Курчумского района Д. Кажанов
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Курчумского
районного маслихата Л.Кемешева
"____" ___________ 2019 года
Приложение к постановлению
акимата Курчумского района
от 10 декабря 2019 года № 410
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель государственного учреждения и его заместитель;
2) специалист по социальной работе;
3) социальный работник по уходу за детьми - инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
4) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
5) дефектолог, логопед, методист, бухгалтер, психолог.
2. Должности специалистов в области центра занятости:
1) руководитель государственного учреждения;
2) главный бухгалтер;
3) специалист;
4) консультант по социальной работе;
5) инспектор;
6) делопроизводитель;
7) ассистент.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель государственного учреждения и его заместитель;
2) руководитель дошкольного государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
3) заведующий библиотекой, интернатом, мастерской;
4) учителя всех специальностей;
5) социальный педагог;
6) педагог - психолог;
7) старший воспитатель;
8) воспитатель;
9) помощник воспитателя;
10) музыкальный, художественный руководитель, руководитель кружка;
11) старший вожатый, вожатый;
12) педагог дополнительного образования;
13) медицинская сестра;
14) педагог – организатор;
15) преподаватель - организатор начальной военной подготовки;
16) хореограф;
17) тренер;
18) старший мастер, мастер;
19) библиотекарь, лаборант, бухгалтер, экономист, хормейстер, врач;
20) специалист по строительству;
21) специалист по информационной базе;
22) делопроизводитель, секретарь.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и его заместитель;
2) старший культорганизатор;
3) аккомпаниатор;
4) старший библиотекарь, библиотекарь;
5) музыкальный руководитель;
6) методист всех наименований;
7) художественный руководитель;
8) руководитель танцевального кружка;
9) аккомпаниатор - концертмейстер;

10) дыбыс режиссері;
11) хор жетекшісі;
12) вокал студиясының жетекшісі;
13) көркемөнарпаздар ұжымының жетекшісі;
14) бұқаралық шаралардың режиссеры;
15) топ жетекшісі;
16) халықтық ұжымның жетекшісі;
17) студия жетекшісі;
18) есепші, экономист;
19) оператор - программист;
20) әдіскер;
21) әнші;
22) мәдени шара ұйымдастырушы;
23) музыкалық-оператор;
24) костюмер;
25) суретші.
5. Спорт саласы мамандарының лауазымдары:
1) басшы, директор, мемлекеттік мекеме басшысы және басшысының орынбасары;
2) әдіскер, есепші, экономист;
3) аға жаттықтырушы, жаттықтырушы;
4) медбике.
6. Ветеринария саласы мамандарының лауазымдары:
1) ветеринарлық дәрігер, ветеринар пунктінің меңгерушісі;
2) ветеринарлық пунктінің ветеринар фельдшері;
3) ветеринарлық пунктінің ветеринар санитары.

10) звукорежиссер;
11) руководитель хора;
12) руководитель вокальной студии;
13) руководитель самодеятельного коллектива;
14) режиссер массовых мероприятий;
15) руководитель группы;
16) руководитель народного коллектива;
17) руководитель студии;
18) бухгалтер, экономист;
19) оператор - программист;
20) методист;
21) певец;
22) организатор культурных мероприятий;
23) музыкальный оператор;
24) костюмер;
25) художник.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель, директор, государственного учреждения и его заместитель;
2) методист, бухгалтер, экономист;
3) старший тренер, тренер;
4) медицинская сестра.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) ветеринарный врач, заведующий ветеринарным пунктом;
2) ветеринарный фельдшер ветеринарного пункта;
3) ветеринарный санитар ветеринарного пункта.