Облыстық коммуналдық меншіктегі акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің дивидендтерінің (кірістерінің) көлемін белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 қазандағы № 250 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қазанда № 5812 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Акцияларының 100% мемлекеттік пакеті (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) облыстық коммуналдық меншікке жататын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің (бұдан әрі – акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) дивидендтерінің (кірістерінің) көлемі таза табысының 10 (он) пайызы көлемінде белгіленсін.
1-1. "Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының шаруашылық басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі үшін таза табысты аудару мөлшері 0 (нөл) пайыз көлемінде белгіленсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 30.04.2020 № 90 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің акцияларын (жарғылық капиталдағы қатысу үлесін) иелену және пайдалану құқығы берілген мемлекеттік органдар (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) дивидендтердің (кірістердің) белгіленген көлемінің облыстық бюджетке толық және уақтылы аударылуын қамтамасыз етсін.
3. Мемлекеттік органдар акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің иелігінде қалған таза табыс бөлігін олардың материалдық-техникалық базасын дамыту және жетілдіру мақсатында тиімді пайдалану бойынша қажетті шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. "Батыс Қазақстан облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Д.Б.Имашев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А.Алпысбаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Г. Искалиев

Об установлении размеров дивидендов (дохода) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, находящихся в областной коммунальной собственности
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 4 октября 2019 года № 250. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 октября 2019 года № 5812.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер дивидендов (дохода) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью (далее – акционерные общества и товарищества с ограниченной ответственностью) 100% государственный пакет акций (доля участия в уставном капитале), находящихся в областной коммунальной собственности, в размере 10 (десяти) процентов от чистого дохода.
1-1. Отчисления чистого дохода для товарищества с ограниченной ответственностью "Хозяйственное управление аппарата акима Западно-Казахстанской области" установить в размере 0 (ноль) процентов.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 30.04.2020 № 90 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Государственным органам которым переданы права владения и пользования акциями (долями участия в уставном капитале) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью (далее – государственные органы), обеспечить полноту и своевременность перечисления в областной бюджет установленного размера дивидендов (дохода).
3. Государственным органам в целях развития и совершенствования их материально-технической базы принять необходимые меры по эффективному использованию части чистого дохода, оставшегося в распоряжении акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью.
4. Государственному учреждению "Управление финансов Западно-Казахстанской области" (Имашев Д.Б.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Алпысбаева А.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Г. Искалиев