"Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 68 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 мамырда № 20714 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының заңдарына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, қаржы ұйымдарының, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілікті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Электрондық форматта ұсынылған қаржылық есептілік қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікке сәйкес келуге тиіс. Электрондық форматта ұсынылған деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен бірдейлігін ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы тұлға) қамтамасыз етеді.
Қағаз тасымалдағыштағы жылдық қаржылық есептілікте екі немесе одан көп салыстырмалы кезеңдердің болуына жол беріледі."
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ұйым тоқсан сайынғы (ай сайынғы) қаржылық есептілікпен бірге Ұлттық Банкке электрондық форматта бухгалтерлік баланстың "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, сондай-ақ пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің "басқа да кірістер" және "басқа да шығыстар" баптары бойынша нақтылануы ашып көрсетілетін түсіндірме жазбаны ұсынады. Қосымша екінші деңгейдегі банктер түсіндірме жазбада пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыстар" баптарының нақтылануын ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 68. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2020 года № 20714
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", в целях совершенствования порядка представления финансовой отчетности финансовыми организациями, организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504, опубликовано 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Финансовая отчетность, представленная в электронном формате, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем организации (в период его отсутствия - лицом, его замещающим).
В годовой финансовой отчетности на бумажном носителе допускается наличие двух или более сравнительных периодов.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Организация представляет в Национальный Банк совместно с ежеквартальной (ежемесячной) финансовой отчетностью пояснительную записку в электронном формате, в которой раскрывается детализация по статьям бухгалтерского баланса "прочие активы" и "прочие обязательства", а также по статьям отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе "прочие доходы" и "прочие расходы". Дополнительно банки второго уровня представляют в пояснительной записке детализацию статей "процентные доходы" и "процентные расходы" отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе и отчета о движении денежных средств.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Мынадай қаржы ұйымдары Ұлттық Банкке жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда - халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда - аудиторлық ұйым растаған жеке және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді қағаз тасымалдағышта ұсынады:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері;
2) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры;
3) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары;
4) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
5) инвестициялық портфельді басқарушылар;
6) бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
7) қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Екінші деңгейдегі банктер жылдық қаржылық есептілікті есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге дейінгі (қоса алғанда) мерзімде жыл сайын Ұлттық Банкке ұсынады, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда - халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларда - аудиторлық ұйым растаған, Қағидаларға 3-1, 3-2, 3-3 және 3-4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта жеке жылдық қаржылық есептілікті және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.
Екінші деңгейдегі банктер жылдық қаржылық есептілікпен бірге электрондық форматта түсіндірме жазбаны ұсынады, онда бухгалтерлік баланстың "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің "басқа да кірістер", "басқа да шығыстар", "пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыстар" баптары бойынша, сондай-ақ ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыстар" баптары бойынша нақтылануы ашылып жазылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. В Национальный Банк ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовые финансовые отчетности на бумажном носителе, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, и в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, – подтвержденные аудиторской организацией, следующие финансовые организации:
1) страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры;
2) единый накопительный пенсионный фонд;
3) добровольные накопительные пенсионные фонды;
4) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
5) управляющие инвестиционным портфелем;
6) организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг;
7) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком, за исключением юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Банки второго уровня представляют годовую финансовую отчетность в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную годовую финансовую отчетность и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и в случаях, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 57 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" - подтвержденные аудиторской организацией, по формам согласно приложениям 3-1, 3-2, 3-3 и 3-4 к Правилам.
Банки второго уровня представляют вместе с годовой финансовой отчетностью пояснительную записку в электронном формате, в которой раскрывается детализация по статьям бухгалтерского баланса "прочие активы" и "прочие обязательства", по статьям отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе "прочие доходы", "прочие расходы", "процентные доходы" и "процентные расходы", а также по статьям отчета о движении денежных средств "процентные доходы" и "процентные расходы".";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

"17. Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) сақтандыру брокерлері Қағидаларға 14 және 16-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) Қағидаларға 14 және 16-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
3) екінші деңгейдегі банктер, еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда - халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған, аудиторлық ұйым растаған (бар болса), Қағидаларға 3-1, 3-2, 3-3 және 3-4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жеке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті және шоғырландырылған тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей ұсынады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Ұлттық Банктің аумақтық филиалына өзінің орналасқан жері бойынша тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) Қағидаларға 14 және 16-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын кредиттік серіктестіктер және ломбардтар есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей;
2) Қағидаларға 17 және 18-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
халықаралық қаржылық есептілік шағын және орта бизнеске арналған стандарттарын немесе Қаржылық есептіліктің ұлттық стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
халықаралық қаржылық есептіліктің шағын және орта бизнеске арналған стандарттарын немесе Қаржылық есептіліктің ұлттық стандарттарын қолданатын кредиттік серіктестіктер және ломбардтар есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей ұсынады.";

"17. В Национальный Банк ежеквартальную финансовую отчетность представляют:
1) страховые брокеры по формам согласно приложениям 14 и 16 к Правилам не позднее шестого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), по формам согласно приложениям 14 и 16 к Правилам не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) банки второго уровня, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную ежеквартальную финансовую отчетность и консолидированную ежеквартальную финансовую отчетность, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, заверенные аудиторской организацией (при наличии), по формам согласно приложениям 3-1, 3-2, 3-3 и 3-4 к Правилам, не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. В территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения представляют ежеквартальную финансовую отчетность:
1) по формам согласно приложениям 14 и 16 к Правилам:
микрофинансовые организации, применяющие международные стандарты финансовой отчетности, не позднее двадцатого числа месяца следующего за отчетным кварталом;
кредитные товарищества и ломбарды, применяющие международные стандарты финансовой отчетности, не позднее двадцать пятого числа месяца следующего за отчетным кварталом;
2) по формам согласно приложениям 17 и 18 к Правилам:
микрофинансовые организации, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса или Национальные стандарты финансовой отчетности, не позднее двадцатого числа месяца следующего за отчетным кварталом;
кредитные товарищества и ломбарды, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса или Национальные стандарты финансовой отчетности, не позднее двадцать пятого числа месяца следующего за отчетным кварталом.";

осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда Қағидаларға 3-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда Қағидаларға 3-2-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда Қағидаларға 3-3-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда Қағидаларға 3-4-қосымшамен толықтырылсын;
4-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымша осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымша осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымша осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымша осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымша осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Бухгалтерлік есеп департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Ақпарат және коммуникациялар департаменті - Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

дополнить приложением 3-1 к Правилам в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 3-2 к Правилам в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 3-3 к Правилам в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 3-4 к Правилам в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
приложение 14 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
приложение 15 изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
приложение 18 изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
2. Департаменту бухгалтерского учета в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту информации и коммуникаций - пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі..
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
2020 жылғы "__" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
2020 жылғы "__" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
1-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
3-1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1Н-ЕДБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер.
Ұсыну мерзімі:
1) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтер жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
Капитал жиынтығы
Міндеттемелер мен капитал жиынтығы
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_________________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_______________
қолы
_________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік баланс"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 1Н-ЕДБ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"__" ________ 2020 года
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
"__" ________ 2020 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 3-1
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-БВУ.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: банки второго уровня.
Срок представления:
1) ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
2) ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
(в тысячах тенге)
Наименование статей
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес __________________________
__________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс - Ф1-БВУ, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
Екінші деңгейдегі банкте еншілес ұйым (ұйымдар) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банк жеке бухгалтерлік балансты және шоғырландырылған бухгалтерлік балансты жеке ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атауы екінші деңгейдегі банктердің операцияларына қарай еркін толтырылады.
7. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
2-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
3-2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 2Н-ЕДБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезең:20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер.
Ұсыну мерзімі:
1) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
Ағымдағы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
Салық салынғанға дейінгі таза пайда/таза шығын
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығын төлегеннен кейінгі пайда/шығын
Таза пайда/таза шығын
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы
__________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп/
жиынтық кіріс туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп/ жиынтық кіріс туралы есеп"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 2Н-ЕДБ , кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно банками второго уровня по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия у банка второго уровня дочерней (дочерних) организации (организаций), банк второго уровня отдельно представляет отдельный бухгалтерский баланс и консолидированный бухгалтерский баланс.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций банка второго уровня.
7. В графе 2 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 3-2
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе
Индекс формы административных данных: Ф2-БВУ.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: банки второго уровня.
Срок представления:
1) ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
2) ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
Чистая прибыль/чистый убыток до налогообложения
Расходы по подоходному налогу
Прибыль/убыток после уплаты подоходного налога
Чистая прибыль/чистый убыток
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес _________________________
_________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о прибылях и
убытках/отчет о совокупном доходе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе"
(индекс – Ф2-БВУ, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян туралы есеп/ жиынтық кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктер нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
Екінші деңгейдегі банкте еншілес ұйым (ұйымдар) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банк жеке пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті және шоғырландырылған пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті жеке ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары екінші деңгейдегі банктің операцияларына қарай еркін толтырылады.
7. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан бері кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезеңдегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
3-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
3-3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 3Н-ЕДБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер.
Ұсыну мерзімі:
1) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
2) есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (қоса алғанда) сәуіріне дейінгі мерзімде жыл сайын.
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Есепті кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
1
2
3
Табыс салығын төлегенге дейінгі операциялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Операциялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың жиынтығы
Инвестициялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Қаржылық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың ағыны
Жыл соңындағы жағдай бойынша ақшалай қаражат және олардың баламалары
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы
__________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________
қолы
"Ақшалай қаражаттың
қозғалысы туралы есеп"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 3Н-ЕДБ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно банками второго уровня по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия у банка второго уровня дочерней (дочерних) организации (организаций), банк второго уровня отдельно представляет отдельный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе и консолидированный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций банка второго уровня.
7. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 3 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 3-3
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.nationalbank.kz.
Отчет о движении денежных средств
Индекс формы административных данных: Ф3-БВУ.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: банки второго уровня.
Срок представления:
1) ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
2) ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За отчетный период
За аналогичный период предыдущего года
1
2
3
Чистые потоки денежных средств от операционной деятельности до уплаты подоходного налога
Итого денежных средств от операционной деятельности
Чистые потоки денежных средств от инвестиционной деятельности
Потоки денежных средств от финансовой деятельности
Денежные средства и их эквиваленты по состоянию на конец года
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет о движении
денежных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении денежных средств"
(индекс – Ф3-БВУ, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Ақшалай қаражатың қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3.Екінші деңгейдегі банктер нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
Екінші деңгейдегі банкте еншілес ұйым (ұйымдар) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банк жеке ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы шоғырландырылған есепті жеке ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары екінші деңгейдегі банктердің операцияларына қарай еркін толтырылады.
7. 2-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең үшін деректер көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
4-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
3-4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Капиталдағы өзгерістер туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 4Н -ЕДБ
Кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейлі банктер
Ұсыну мерзімі:
1) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тоқсан сайын;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении денежных средств" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно банками второго уровня по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия у банка второго уровня дочерней (дочерних) организации (организаций), банк второго уровня отдельно представляет отдельный отчет о движении денежных средств и консолидированный отчет о движении денежных средств.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций банка второго уровня.
7. В графе 2 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
8. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 3-4
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.nationalbank.kz.
Отчет об изменениях в капитале
Индекс формы административных данных: Ф4-БВУ.
Периодичность: ежеквартальная/ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: банки второго уровня.
Срок представления:
1) ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом;

2) есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын.
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Жарғылық капитал
Сатып алынған акциялар
Қосымша төленген капитал
Бағамдық айырмашылық
Жалпы банктік тәуекелдерге арналған резервтер (провизиялар)
Резервтік капитал
Негізгі құралдарды қайта бағалау резервтері
1
2
3
4
5
6
7
8
Өткен есепті жылдың соңында
Жалпы жиынтық кірістер/шығыстар
Басқа да жиынтық кірістер
Кезеңдік жалпы жиынтық кірістер/шығыстар период
Есепті кезеңге қалдықтар
кестенің жалғасы:
Әділ құны бойынша басқа да жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын қаржы активтері бойынша резервтер
Бөлінбеген пайда
Капитал жиынтығы
Бақыланбайтын қатысу үлесі
Капитал жиынтығы
9
10
11
12
13
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________
қолы
_____________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________
қолы
"Капиталдағы өзгерістер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Капиталдағы өзгерістер туралы есеп"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 4Н -ЕДБ, кезеңділігі: тоқсан сайын/жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын және жыл сайын толтырады.
Екінші деңгейдегі банктің еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банк капиталдағы өзгерістер туралы жеке есепті және капиталдағы өзгерістер туралы шоғырландырылған есепті ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.

2) ежегодно в срок до 30 апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Уставный капитал
Выкупленные акции
Дополнительный оплаченный капитал
Курсовая разница
Резервы (провизии) на общебанковские риски
Резервный капитал
Резервы переоценки основных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
На конец предыдущего отчетного года
Общий совокупный доход/расход
Прочий совокупный доход
Общий совокупный доход/убыток за период
Остаток на отчетную дату
продолжение таблицы:
Резервы по финансовым активам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Нераспределенная прибыль
Итого капитал
Неконтролирующая доля участия
Итого капитал
9
10
11
12
13
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет об изменениях
в капитале"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об изменениях в капитале"
(индекс – Ф4-БВУ, периодичность: ежеквартальная/ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменениях в капитале" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3.Форма представляется ежеквартально и ежегодно: банками второго уровня по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия у банка второго уровня дочерней (дочерних) организации (организаций), банк второго уровня отдельно представляет отдельный отчет об изменениях в капитале и консолидированный отчет об изменениях в капитале.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.

60.1
есепті кезеңнің
60.2
Капиталдың жиынтығы
61
Капиталдың және міндеттемелердің жиынтығы
62
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік баланс"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 1Н -СҰ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 - 62-жолдарда бас кітаптан алынған немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
6-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 2Н -СҰ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күнінен кешіктірмей.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең ішінде
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
Өткен жылдың ұқсас кезеңі ішінде
Ағымдағы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кірістер
Сақтандыру қызметінен болған кірістер
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
8
Сақтандыру қызметінен болған басқа кірістер
9
Инвестициялау қызметінен болған басқа кірістер
Сыйақы алуға байланысты кірістер
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кірістер

60.1
отчетного периода
60.2
Итого капитал
61
Итого капитал и обязательства
62
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс - Ф1-СО, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 62 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 5
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках
Индекс формы административных данных: Ф2-СО.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации.
Срок представления: не позднее шестого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде вознаграждения (купона или дисконта) по ценным бумагам

10.1
орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
10.2
қаржы активтерімен операциялар бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
11
оның ішінде:
бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.1
"РЕПО" операцияларынан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.2
тазартылған бағалы металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.3
туынды қаржы құралдарымен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.4
Қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто):
12
оның ішінде:
өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.1
сату үшін қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
12.2
шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.3
тазартылған бағалы металдарды қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.4
туынды қаржы құралдарын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.5
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан болған кірістер
13
Инвестициялық қызметтен болған басқа кірістер
14
Өзге қызметтен болған кірістер
Активтерді сатудан және активтерді алудан (беруден) болған кірістер (шығыстар)
15
Өзге қызметтен болған басқа кірістер
16
Басқа кірістер
17
Кірістердің жиынтығы
18
Шығыстар
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығыстары
19
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру шығыстары
20
Қайта сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығыстарды өтеу
21
Регрестік талап бойынша өтеу (нетто)
22
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыстар
23
Сақтандыру зиянын реттеу бойынша шығыстар
24
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
25
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
26
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян резервінің өзгеруі
27
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
28
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян резервінің өзгеруі
29
Болған, бірақ мәлімделмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
30
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян резервінің өзгеруі
31
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
32
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыстар
33
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартының бұзылуына байланысты шығыстар
34
Сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
35
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түріндегі шығыстар
35.1
Жалдау бойынша міндеттемелер бойынша пайыздық шығыстар
36
Құнсыздану бойынша резервтерге арналған шығыстар
37
Құнсыздану бойынша резервтерді қалпына келтіру
38
Құнсыздану бойынша резервтерге арналған таза шығыстар
39
Жалпы және әкімшілік шығыстар
40
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары

10.1
доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
10.2
Доходы (расходы) по операциям с финансовыми активами (нетто)
11
в том числе:
доходы (расходы) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
11.1
доходы (расходы) от операций "РЕПО" (нетто)
11.2
доходы (расходы) от операций с аффинированными драгоценными металлами
11.3
доходы (расходы) от операций с производными финансовыми инструментами
11.4
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
12
в том числе:
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка (нетто)
12.1
доходы (расходы) от изменения стоимости ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи
12.2
доходы (расходы) от переоценки иностранной валюты (нетто)
12.3
доходы (расходы) от переоценки аффинированных драгоценных металлов
12.4
доходы (расходы) от переоценки производных финансовых инструментов
12.5
Доходы от участия в капитале других юридических лиц
13
Прочие доходы от инвестиционной деятельности
14
Доходы от иной деятельности
Доходы (расходы) от реализации активов и получения (передачи) активов
15
Прочие доходы от иной деятельности
16
Прочие доходы
17
Итого доходов
18
Расходы
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
19
Расходы по осуществлению страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование
20
Возмещение расходов по рискам, переданным на перестрахование
21
Возмещение по регрессному требованию (нетто)
22
Чистые расходы по осуществлению страховых выплат
23
Расходы по урегулированию страховых убытков
24
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
25
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
26
Изменение резерва непроизошедших убытков по договорам аннуитета
27
Изменение активов перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
28
Изменение резерва произошедших, но незаявленных убытков
29
Изменение активов перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
30
Изменение резерва заявленных, но неурегулированных убытков
31
Изменение активов перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
32
Расходы по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
33
Расходы, связанные с расторжением договора страхования (перестрахования)
34
Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
35
в том числе:
расходы в виде премии по ценным бумагам
35.1
Процентные расходы по обязательствам по аренде
36
Расходы на резервы по обесценению
37
Восстановление резервов по обесценению
38
Чистые расходы на резервы по обесценению
39
Общие и административные расходы
40
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные

47.1
өзге қызметтен
47.2
Салықтарды төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян) жиынтығы
48
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2Н-СҰ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда өткен жылдың басынан бергі ұқсас кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-48 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
11. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
7-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1Н-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары.
Ұсыну мерзімдері:

47.1
от иной деятельности
47.2
Итого чистая прибыль (убыток) после уплаты налогов
48
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
(индекс - Ф2-СО, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 48 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
11. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 6
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды.
Сроки представления:

13.1
инвестициялық кірістен (зияннан)
13.2
Зейнетақы төлемдерінен алынатын жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
14
Туынды қаржы құралдары
15
Басқа міндеттемелер
16
Міндеттемелер жиынтығы
17
Таза активтер жиынтығы
18
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Зейнетақы активтері бойынша
бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 1НЗА-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс" нысанын (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1-18 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.

13.1
от инвестиционного дохода (убытка)
13.2
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
14
Производные финансовые инструменты
15
Прочие обязательства
16
Итого обязательства
17
Итого чистые активы
18
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс
по пенсионным активам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс по пенсионным активам"
(индекс - Ф1ПА-ЕиДНПФ, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по пенсионным активам" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 18 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертпелер көрсетіледі.
7. 3-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішіндегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
8. 4-бағанда алдыңғы жылдың басынан бастап осындай кезең ішіндегі деректер көрсетіледі (өспелі жиынтығымен).
9. 1-26 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
10. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
11-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-БДжИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақша қаражатының баламалары
1
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
Аффинирленген бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
3.1
"Кері РЕПО" операциялары
4
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
4.1
Өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
5.1
Басқа да жиынтық кіріс бойынша әділ құн бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
6
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
6.1
Амортизациялық құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
7
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
7.1
Инвестициялық мүлік
8
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар және реттелген борыш
9
Қорлар
10
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығатын топтар)
11
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зиянды шегергенде)
12
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зиянды шегергенде)
13
Пайдалану құқығы нысанындағы активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зиянды шегергенде)
14
Дебиторлық берешек
15
Алуға есептелген комиссиялық сыйақылар
16
оның ішінде:
консалтингтік қызметтерден, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 3 указываются данные, за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 4 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. В строках с 1 по 26 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
10. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 10
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-БДиУИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем.
Срок представления: не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
3
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
3.1
Операция "обратное REPO"
4
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
4.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка
5
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
5.1
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
6
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
6.1
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости (за вычетом резервов на обесценение)
7
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
7.1
Инвестиционное имущество
8
Инвестиции в капитал других юридических лиц и субординированный долг
9
Запасы
10
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
11
Основные средства (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
12
Нематериальные активы (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
13
Активы в форме права пользования (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
14
Дебиторская задолженность
15
Начисленные комиссионные вознаграждения к получению
16
в том числе:
от консалтинговых услуг, в том числе:

11. 2.8 және 2.9-жолдарды инвестициялық портфельді басқарушы ғана толтырады.
12. Қаржылық есептілік түрі: жеке
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
13-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны: www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: Н1-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары.
Ұсыну мерзімдері:

11. Строки 2.8 и 2.9 заполняются только управляющими инвестиционным портфелем.
12. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 12
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)
Индекс формы административных данных: Ф1-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем и страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика.
Сроки представления:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды).
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының әрбір клиент бөлінісінде сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезең басындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 - 23-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
14-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны: www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зияндар туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 2Н-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары.
Ұсыну мерзімдері:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни", и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на начало отчетного периода.
8. В строках с 1 по 23 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 13
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)
Индекс формы административных данных: Ф2-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем и страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика.
Сроки представления:

23.3
басқа да адамдарға
23.4
Басқа да шығыстар
24
Шығыстар жиынтығы
25
Анықталмаған (қате аударылған) сомалар
26
Анықталмаған (қате) аударылған сомаларды қайтару
27
Кезең соңындағы таза активтер
28
Таза активтердегі өзгерістер
29
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Инвестициялық қордың (басқа
клиенттердің) активтері
бойынша пайда мен зияндар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зияндар туралы есеп"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 2Н-ИПБ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зияндар туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының әрбір клиент бөлігінде сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жылдың басыннан бастап есепті күн аралығы кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.

23.3
прочим лицам
23.4
Прочие расходы
24
Итого расходов
25
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
26
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
27
Чистые активы на конец периода
28
Изменения в чистых активах
29
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет о прибылях и
убытках по активам
инвестиционного фонда
(прочих клиентов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)"
(индекс – Ф2-УИП, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента, по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.

8. 1 - 29-жолдарда бас кітаптан немесе деректер базасынан алынған ақпарат негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
9. 1-жолы бойынша 3-бағанда тиісті жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша деректер көрсетіледі, 4-бағанда әрбір есепті айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша деректер көрсетіледі.
10. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
15-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылды.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Ұлттық пошта операторы, сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары, кредиттік серіктестіктер мен ломбардтар.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Ұсыну мерзімі:

8. В строках с 1 по 29 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. По строке 1 в графе 3 указываются данные по состоянию на 1 января соответствующего года, в графе 4 указываются данные по состоянию на первое число каждого отчетного месяца.
10. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 14
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1- МФОиСБ.
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: Национальный оператор почты, страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), микрофинансовые организации, кредитные товарищества и ломбарды, применяющие международные стандарты финансовой отчетности.
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Сроки представления:

1) Ұлттық пошта операторы - есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей ай сайын;
2) сақтандыру брокерлері - есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күнінен кешіктірмей тоқсан сайын;
3) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) - тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;

1) Национальный оператор почты – ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) страховые брокеры – ежеквартально, не позднее шестого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа) – ежеквартально, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

51.2
Капитал жиынтығы
52
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
53
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік баланс"
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - 1Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Ұлттық пошта операторы ай сайын және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына берген лицензиясы негізінде тек айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын, микроқаржы ұйымы, кредиттік серіктестік және ломбард тоқсан сайын есепті кезең соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.

51.2
Итого капитал
52
Итого капитал и обязательства
53
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс – Ф1-МФОиСБ, периодичность: ежемесячная, ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно Национальным оператором почты и ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и микрофинансовой организацией, кредитным товариществом и ломбардом, применяющими международные стандарты финансовой отчетности, по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.

11. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
17-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары, кредиттік серіктестіктер, және ломбардтар
Ұсыну мерзімі:

11. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 16
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках
Индекс формы административных данных: Ф2-МФОиСБ.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: Круг лиц представляющих информацию: страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), микрофинансовые организации, кредитные товарищества и ломбарды, применяющие международные стандарты финансовой отчетности
Сроки представления:

1) сақтандыру брокерлері - есепті тоқсаннан кейінгі айдың алтыншы жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) - есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;

1) страховые брокеры – не позднее шестого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа) – не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

13.3
Сыйақы төлеумен байланысты емес банктік және өзге қызмет бойынша шығыстар
14
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған шығыстар
14.1
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
14.2
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
14.3
сейфтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
14.4
инкассациялаудан болған шығыстар
14.5
Қаржы активтері бойынша ықтимал залалдарға резервтер құру бойынша шығыстар
15
Операциялық шығыстар
16
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
16.1
амортизациялық аударымдар және тозу
16.2
корпоративтік табыс салығын қоспағанда, салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыстар
16.3
Операциялық жалдау бойынша шығыстар
16.4
Активтерді сатудан немесе өтеусіз беруден болған шығыстар
17
Басқа шығыстар
18
Шығыстардың жиынтығы
19
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (шығын)
20
Корпоративтік табыс салығы
21
Корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза пайда (шығын)
22
Тоқтатылған қызметтен болған пайда (зиян)
23
Кезең ішіндегі таза пайда (зиян) жиынтығы
24
Атауы ___________________________________
_________________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы, телефон
Бас бухгалтер
____________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
________________
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс -2Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары, кредиттік серіктестіктер және ломбардтар есепті кезең соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады.

13.3
Расходы по банковской и иной деятельности, не связанные с выплатой вознаграждения
14
в том числе:
расходы от осуществления переводных операций
14.1
расходы от осуществления клиринговых операций
14.2
расходы от осуществления кассовых операций
14.3
расходы от осуществления сейфовых операций
14.4
расходы от осуществления инкассации
14.5
Расходы по созданию резервов на возможные потери по финансовым активам
15
Операционные расходы
16
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные
16.1
амортизационные отчисления и износ
16.2
расходы по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за исключением корпоративного подоходного налога
16.3
Расходы по операционной аренде
16.4
Расходы от реализации или безвозмездной передачи активов
17
Прочие расходы
18
Итого расходов
19
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Итого чистая прибыль (убыток) за период
24
Наименование ____________________________
_________________________________________
Адрес ________________________
________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его
обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
(индекс – Ф2-МФОиСБ, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и микрофинансовой организацией, кредитным товариществом и ломбардом, применяющими международные стандарты финансовой отчетности, по состоянию на конец отчетного периода.

4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда алдыңғы жылдың осындай кезеңдегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1-24-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
11. 2.1, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 13.3, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 және 14.5-жолдар тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде толтырылады.
12. 12.1 және 12.4-жолдарды тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде акционерлік қоғамдар ғана толтырады.
13. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 18 мамырдағы
№ 68 қаулысына
18-қосымша
Қаржы ұйымдарының және
микроқаржылық қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есептілікті ұсыну
қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-МҚҰ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: шағын және орта бизнеске арналған халықаралық қаржылық есептілік стандарттарын немесе Ұлттық қаржылық есептілік стандарттарын қолданатын микроқаржы ұйымдары, кредиттік серіктестіктер және ломбардтар
Ұсыну мерзімі:

4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 24 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
11. Строки 2.1, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 13.1, 13.2, 13.3, 14.1, 14.2, 14.3, 14.4 и 14.5 заполняются при осуществлении соответствующей деятельности.
12. Строки 12.1 и 12.4 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.
13. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 мая 2020 года № 68
Приложение 17
к Правилам представления
финансовой отчетности
финансовыми организациями
и организациями,
осуществляющими
микрофинансовую деятельность
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-МФО.
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года
Круг лиц представляющих информацию: микрофинансовые организации, кредитные товарищества и ломбарды, применяющие международные стандарты финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса или Национальные стандарты финансовой отчетности
Срок представления:

10. 1-17-жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде шағын және орта бизнеске арналған халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары немесе Ұлттық стандарт талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
11. Қаржылық есептілік түрі: жеке.

10. В строках с 1 по 17 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности для малого и среднего бизнеса или требований национальных стандартов.
11. Вид финансовой отчетности: отдельная.