"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 303 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 мамырда № 20764 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-7) тармақшасына, "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, иновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 19 мамырдағы
№ 303 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 51 бұйрығымен
бекітілген
Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 303. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20764.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10400, опубликован 6 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 26-7) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте", подпунктом 55-2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна и прав на него, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 19 мая 2020 года № 303
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 51
Правила государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Ішкі су көлігі туралы Заңы) 9-бабы 1-тармағының 26-7) тармақшасына, "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-2) тармақшасына және "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Мемлекеттік қызметтер туралы заңы) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және ішкі су мен "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемені, сондай-ақ шағын көлемді кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібін және "Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу", "Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу", Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу", "Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды.
2. Қағидалар барлық жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) қолданылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кеме - шағын көлемді кемені қозғалысқа механикалық қондырғымен, сондай-ақ желкенді;
2) өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кеме - өздігінен қозғалуға арналған механикалық қондырғысы жоқ шағын көлемді кеме;
3) Мемлекеттiк кеме тiзiлiмi - кемелер (жолаушы, жүк-жолаушылар, мұнай құйылатын, сүйреткіш кемелер, құрғақ жүк кемелері, қалқымалы крандар және техникалық флот кемелері, сондай-ақ шағын көлемді кемелер болып табылмайтын кемелер) мен оларға құқықтар тiркелетiн құжат;
4) жалға алынған шетелдiк кемелер тiзiлiмi - осы заңның 24-бабының 11-тармағында және 26-бабының 5-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін шетелдік кемелер тіркелетін құжат.
5) Кеме кiтабы - шағын көлемді кемелер және оларға құқықтар тiркелетiн құжат;
4. Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде, жалға алынған шетелдiк кемелер тiзiлiмiнде және Кеме кiтабында Ішкі су мен "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемені, сондай-ақ шағын көлемді кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна и прав на него (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 26-7) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" (далее – Закон о внутреннем водном транспорте), подпунктом 55-2) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон о государственных услугах) и определяют порядок государственной регистрации судна внутреннего водного плавания и судна плавания "река – море", а также маломерного судна и прав на него и оказания государственных услуг "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре", "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов", "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них", "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна".
2. Правила распространяются на все физические и юридические лица (далее – услугополучатель).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) самоходное маломерное судно - маломерное судно, приводимое в движение механической установкой, а также парусное;
2) несамоходное маломерное судно - маломерное судно, не имеющее механической установки для самостоятельного движения;
3) Государственный судовой реестр - документ, в котором регистрируются суда (пассажирские, грузопассажирские, нефтеналивные, буксирные суда, сухогрузы, плавучие краны и суда технического флота, а также суда, не являющиеся маломерными судами) и права на них;
4) Реестр арендованных иностранных судов – документ, в котором регистрируются иностранные суда, соответствующие требованиям, установленным пунктом 11 статьи 24 и пунктом 5 статьи 26 Закона о внутреннем водном транспорте;
5) Судовая книга – документ, в котором регистрируются маломерные суда и права на них.
4. Государственная регистрация судна внутреннего водного плавания и судна плавания "река – море", а также маломерного судна и прав на них в Государственном судовом реестре, в Реестре арендованных иностранных судов и в Судовой книге осуществляется территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).

5. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеуді келіп түскен күні жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету өтінішін тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу мерзімін көрсете отырып өтінішті қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.
8. Жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
9. Кемелерді мемлекеттік тіркеуге берілетін құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады;
2) ресми шетелдік құжаттар, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде заңдастырылады.
3) егер ұсынатын құжаттар шет тілінде жасалған жағдайда, оларға мемлекеттік немесе орыс тіліндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
4) құжаттардың мәтіндері анық, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері - қысқартусыз жазылған болуы тиіс.
2-тарау. Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу және "Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде жолаушы, жүк-жолаушылар, мұнай құйылатын, сүйреткіш кемелер, құрғақ жүк кемелері, қалқымалы крандар және техникалық флот кемелері, сондай-ақ шағын көлемді кемелер болып табылмайтын кемелер тіркеледі.
11. Қазақстан Республикасынан тыс жерден сатып алынған кеменi Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiне тiркеу осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
12. Кемелерді жеке тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу жеке тұлғаның тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады.
Кемелерді заңды тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу заңды тұлғаның не оның филиалының немесе өкілдігінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.

5. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственных услуг в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственных услуг посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
6. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления и документов в день их поступления.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. При подаче документов через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
8. Сведения документов, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
1) документы составляются на государственном или русском языках;
2) официальные иностранные документы легализовываются в консульских службах Республики Казахстан, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан;
3) в том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках;
4) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений.
Глава 2. Порядок государственной регистрации судов в Государственном судовом реестре и оказания государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре"
10. В Государственном судовом реестре Республики Казахстан регистрируются пассажирские, грузопассажирские, нефтеналивные, буксирные суда, сухогрузы, плавучие краны и суда технического флота, а также суда, не являющиеся маломерными судами.
11. Регистрация в Государственном судовом реестре судна, приобретенного за пределами Республики Казахстан, осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.
12. Государственная регистрация судов за физическими лицами осуществляется по месту регистрации физического лица.
Государственная регистрация судов за юридическими лицами осуществляется по месту нахождения юридического лица, либо его филиала или представительства.

13. Мемлекеттік кеме тізілімін жүргізуді көрсетілетін қызметті беруші қағаз және электронды тасымалдағыштарда жүзеге асырады.
14. Шетел мемлекеті кемелері тізілімінде тіркелген кеме Мемлекеттік кеме тізілімінде меншік иесінің шетел мемлекеті кемелер тізілімінен шығарылғандығы туралы үзіндіні ұсынғаннан кейін ғана тіркеледі.
15. Кемеге тіркеу нөмірін беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі - Нөмір беру бойынша қосымша).
16. Көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнен:
1) қаза тапқан немесе хабарсыз жоғалып кеткен;
2) конструкциялық жағынан қаза тапқан;
3) қайта жасау немесе кез келген басқа өзгерiстер нәтижесiнде кеме сапасын жоғалтқан;
4) Ішкі су көлігі туралы Заңның 24-бабының 3-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмей қалған;
5) кеме иесінің ауысуына байланысты кеме шығарылуға тиiс.
17. Зақымдалған кеме, егер:
1) кеме тұрған орнында да, ол жеткізілуі мүмкін кез келген басқа орында да қалпына келтіріле алмаса;
2) кемені жөндеу экономикалық жағынан орынсыз болса конструкциялық жағынан күйреген деп саналады.
18. Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркеу үшін өтініш беруші "электрондық үкіметтің" www.egov.kz порталы (бұдан әрі - портал) арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына (бұдан әрі - 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтінішті (1 - өтініш) жолдайды.
Меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлғаларға қатысты) немесе заңды тұлғаны - меншік иесін (заңды тұлғаларға қатысты) мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алынады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып үдерістің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын және көрсетудің нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында мазмұндалған.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
Өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінімді қабылдау туралы хабарлама жолданады.

13. Ведение Государственного судового реестра, осуществляется услугодателем на бумажных и электронных носителях.
14. Судно, которое было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства, регистрируется в Государственном судовом реестре только после представления собственником выписки об исключении судна из судового реестра иностранного государства.
15. Присвоение регистрационного номера судна осуществляется в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам (далее – Приложение по присвоению номера).
16. Услугодатель исключает из Государственного судового реестра Республики Казахстан судно:
1) погибшее или пропавшее без вести;
2) конструктивно погибшее;
3) утратившее качество судна в результате перестройки или других изменений;
4) переставшее соответствовать требованиям, предусмотренным пунктом 3 статьи 24 Закона о внутреннем водном транспорте;
5) в связи со сменой владельца судна.
17. Поврежденное судно считается конструктивно погибшим, если:
1) судно не может быть восстановлено ни в том месте, в котором судно находится, ни в любом другом месте, в которое судно может быть доставлено;
2) ремонт судна экономически нецелесообразен.
18. Для регистрации судна в Государственном судовом реестре заявитель направляет заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявление 1), посредством портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов в соответствии со стандартом государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре" согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги 1).
Сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц) получаются из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги 1.
19. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результата государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня.
При подаче документов через портал в "личный кабинет" заявителя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.

20. Көрсетілетін қызметті беруші 2 екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәтінен бастап олардың толықтығын және Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді және нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметтің мынадай қорытындыларын береді:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топатамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік кеме тізіліміне тіркеу туралы жазба енгізеді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Кеме куәлігін немесе Кеме куәлігінің түпнұсқасын (бұдан әрі - Кеме куәлігі) береді;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама (бұдан әрі - Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама);
2) дәлелді бас тартуға негіздер анықталған жағдайда, дәлелді бас тартуды дайындайды және оны электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
21. Дәлелді бас тарту 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес негіздер бойынша жүзеге асырылады.
22. Егер оқиға немесе басқа себептермен кеме бұрын Мемлекеттік кеме тізіліміне енгізілген мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда кемені мемлекеттік қайта тіркеу жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қайта тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік кеме тізіліміне қайта тіркеу туралы жазба енгізеді және жаңа Кеме куәлігін береді.
23. Осы Қағидалардың 16-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнен шығаруды көрсетілетін қызметті берушінің кемені тіркеуден шығаруға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініші (бұдан әрі - 2-өтініш ) негізінде жүргізіледі . 2 - өтінішке онда баяндалған фактілерді растайтын құжаттар, сондай-ақ кемені мемлекеттік тіркеу кезінде берілген Кеме куәлігі қоса беріледі.
Заңның 24-бабының 3-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмей қалған кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығаруды көрсетілетін қызметті беруші кеме иесінің (шарттың тараптары) құқық белгілейтін құжаттарды қоса берген 2 - өтініші негізінде жүргізеді.
24. Қазақстан Республикасының тиісті уәкілетті органы шетелдік азаматқа немесе шетелдік заңды тұлғаға кемені мәжбүрлі түрде сатқан кезде Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару мерзімі көрсетілген орган кеменің сатылғанын және сатып алушының өзіне қабылдап алғандарынан басқаларын қоспағанда, ешқандай ипотекалармен ауыртпалық салынбағанын куәландыратын құжаттарды ұсынған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
25. Кеменің тіркелген ипотекасы болмаған жағдайда, бұл кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару мерзімі 2 - өтініші берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік кеме тізілімге кеменің шығарылғаны туралы жазбаны енгізеді және кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтаманы береді.

20. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет их полноту и на соответствие требованиям Правил и по результатам выдает следующие результаты государственной услуги:
1) в случае представления услугополучателем полного пакета документов услугодатель вносит в Государственный судовой реестр запись о регистрации и выдает судовое свидетельство, либо дубликат судового свидетельства в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам (далее – Судовое свидетельство);
справку об исключении судна из Государственного судового реестра в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам (далее – Справка об исключении судна из Государственного судового реестра);
2) в случае установления оснований для отказа дает мотивированный отказ и направляет его через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
21. Мотивированный отказ осуществляется по основаниям в соответствии со стандартом государственной услуги 1.
22. В случаях, если в результате происшествия или по другой причине судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в Государственный судовой реестр, осуществляется государственная перерегистрация судна.
При перерегистрации услугодатель вносит в Государственный судовой реестр запись о перерегистрации судна и выдает новое Судовое свидетельство.
23. Исключение из Государственного судового реестра в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 16 настоящих Правил, производится услугодателем на основании заявления на снятие с регистрации судна, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – заявление 2). К заявлению 2 прилагаются документы, подтверждающие изложенные в нем факты, а также Судовое свидетельство, выданные при государственной регистрации судна.
Исключение из Государственного судового реестра, переставшего соответствовать требованиям, предусмотренным пунктом 3 статьи 24 Закона о внутреннем водном транспорте, производится услугодателем на основании заявления 2 собственника (стороны договора) судна с приложением правоустанавливающих документов.
24. При принудительной продаже судна соответствующим уполномоченным органом Республики Казахстан иностранному гражданину или иностранному юридическому лицу срок исключения из Государственного судового реестра составляет 2 (два) рабочих дня со дня представления указанным органом документа, удостоверяющего, что судно продано и не обременено никакими ипотеками.
25. В случае отсутствия зарегистрированной ипотеки судна, срок исключения данного судна из Государственного судового реестра Республики Казахстан составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления 2. Услугодатель вносит в Государственный судовой реестр запись о об исключении судна и выдает Справку об исключении судна из Государственного судового реестра.

26. Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық пошта мекенжайы: miid@miid.gov.kz (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына ("Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" парақшасы).
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жөнелткен кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
27. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
3-тарау. Кемені шет мемлекеттің туына уақытша көтеруге көшіру

26. Жалобы подаются на имя руководителя услугодателя или Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miid@miid.gov.kz, телефон (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан").
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
27. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 3. Перевод судна под флаг иностранного государства

28. Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркелген кемені жалдау шарты бойынша шетелдік жалға алушыға беру кезінде пайдалануға және иеленуге мұндай кеме уәкілетті органның шешімі негізінде шет мемлекеттің туын көтеруге уақытша ауыстырылады.
29. Кемені шет мемлекеттің туын уақытша көтеруге көшіру туралы шешімді кеме иесінің немесе тиісті түрде ресімделген сенімхаты бар тұлғаның мынадай құжаттарды қоса бере отырып, кемені мемлекеттік тіркеу орны бойынша аумақтық бөлімшенің атына жіберілген өтініші (еркін түрде) негізінде уәкілетті орган қабылдайды:
1) ипотеканы кепiл ұстаушының кеменi шет мемлекеттiң туын көтеруге көшiруге жазбаша келiciмi (белгiленген тәртiппен белгiленген және тiркелген кеме ипотекасын ұстаушыларды алдын ала қанағаттандыру болмаған кезде);
2) жалдаушы мемлекеттiң құзыреттi органдарының немесе кеме туын көтеруге көшiрiлетiн өзге де шет мемлекеттiң белгiленген тәртiппен куәландырылған, сол мемлекеттiң заңнамасында Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде тiркелген кемеге осындай мемлекеттiң туын көтерiп жүзу құқығын беруге тыйым салатын ережелердiң жоқтығын және кемеге осындай мемлекеттiң туын көтерiп жүзу құқығының берiлу мерзiмi өткен соң кеме Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзуге қайтарылатынын растайтын құжаты;
3) шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзу құқығының берiлуiн немесе бұл құқықтың Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығының тоқтата тұру сәтiнде берiлетiндiгiн растайтын құжат;
4) жалға алу шарты.
30. Бас тартуға негiздер болмаған кезде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығының тоқтатыла тұрған күнi, кеменi шет мемлекеттің туын көтеруге көшiруге рұқсат етiлген мерзiм, кемеге туын көтерiп жүзуiне рұқсат етiлген мемлекеттiң атауы, жалға алу шарты бойынша шетелдiк кеме жалдаушының аты мен мекенжайы көрсетiледi.
31. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығын тоқтата тұру күнi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiне тиiстi белгi енгiзiлген күн болып есептеледi. Кеме куәлiгiне белгiлер енгiзу мерзімі өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнiн құрайды.
32. Кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығы тоқтатыла тұрған мерзiм iшiнде оның бортында осы құқықтың тоқтатыла тұрғандығы туралы белгi қойылған Кеме куәлiгi болуы тиiс.

28. При предоставлении судна, зарегистрированного в Государственном судовом реестре, в пользование и владение иностранному арендатору по договору аренды такое судно временно переводится под флаг иностранного государства на основании решения уполномоченного органа.
29. Решение о временном переводе судна под флаг иностранного государства принимает уполномоченный орган на основании заявления (произвольной формы) собственника судна или лица, имеющее соответствующим надлежащим образом оформленную доверенность, направленного в адрес территориального подразделения по месту государственной регистрации судна с приложением следующих документов:
1) письменное согласие залогодержателя ипотеки на перевод судна под флаг иностранного государства (при отсутствии предварительного удовлетворения держателей ипотеки судна, установленной и зарегистрированной в установленном порядке);
2) заверенный в установленном порядке соответствующий документ компетентных органов государства арендатора или иного иностранного государства, под флаг которого переводится судно, подтверждающий, что законодательство этого государства не содержит положений, запрещающих предоставление судну, зарегистрированному в Государственном судовом реестре, права плавания под флагом такого государства и возврат судна под Государственный флаг Республики Казахстан по истечении срока предоставления судну права плавания под флагом такого государства;
3) документ, подтверждающий предоставление права плавания под флагом иностранного государства или то, что это право будет предоставлено в момент приостановления права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
4) договор аренды.
30. При отсутствии оснований для отказа для государственной регистрации судна в Государственном судовом реестре Республики Казахстан указывается дата приостановления права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, срок, на который допускается перевод судна под флаг иностранного государства, название государства, под флагом которого разрешено плавать судну, имя и адрес иностранного фрахтователя по договору аренды.
31. Датой приостановления права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан считается дата внесения соответствующей отметки в Государственный судовой реестр Республики Казахстан. Срок внесения отметки в судовое свидетельство составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления.
32. В течение срока, на который судну приостановлено право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, на его борту должно находиться Судовое свидетельство с отметкой о том, что это право приостановлено.

33. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығы тоқтатыла тұрған мерзiм iшiнде кемеге құқықтарды, шектеулердi (ауыртпалықтарды) осы Қағидаларға сәйкес Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiне тiркеудi жүргiзу жалғастырылады.
34. Кеменi жалға алу шартының қолданысы тоқтаған немесе уәкiлеттi органның рұқсатында көрсетiлген мерзiм өткен кезде Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiне кеме иесiнiң өтiнiшi негiзiнде (еркін түрде) тиiстi жазба енгiзiледi және осы Қағидаларда белгiленген тәртiппен жаңа Кеме куәлiгi берiледi.
35. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде сатып алынған кеме Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесі осындай құқықты растайтын және кеме Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде мемлекеттiк тiркелгенге дейiн, бiрақ бiр жылдан аспайтын мерзімге жарамды кеменiң Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығы туралы уақытша куәлiк (бұдан әрi - Уақытша куәлiк) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес берген күннен бастап Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтеріп жүзу құқығын пайдаланады.
36. Уақытша куәлiктi Қазақстан Республикасының консулдық қызметі құқық иесiнiң мынадай құжаттарды қоса берген өтiнiшi негiзiнде (еркін түрде) бередi:
1) кемеге меншiк құқығын растайтын құжат;
2) кеменi бұған дейiн тiркеген мемлекеттiң құзыретті билiк орындары берген (eгep мұндай жағдай өтiнiш берiлгенге дейiн орын алған болса) кеменiң бұл мемлекеттiң тiзiлiмiнен шығарылғанын және ипотека ауыртпалығы жоқтығын куәландыратын құжат;
3) өлшем куәлiгі ("өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелер үшін);
4) сыныптау куәлігі;
5) жолаушылар куәлігі (жолаушылар кемелері үшін).
37. Уақытша куәлiк беру туралы өтiнiш берген кезде жеке тұлға оның жеке басын растайтын құжатты, ал заңды тұлғаның өкiлi - заңды тұлғаның құрылтайшы құжаттарын немесе олардың нотариалды расталған көшірмелерін, сондай-ақ заңды тұлғаның атынан әрекет ету өкiлеттiгiн растайтын құжатты ұсынады.
38. Осы Қағидалардың 36-тармағында көрсетілген құжаттарды алған кезде Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемесінің консулдық лауазымды тұлғасы құжаттарды есепке алу кітабына тиісті жазба енгізеді.
39. Уақытша куәлік бергені туралы әрбір жазба тіркеу нөмірімен сәйкестендіріледі. Мұндай нөмір құжаттарды қабылдаған кезде беріледі және қабылдаған құжаттардың кіріс нөміріне сәйкес келеді. Ұсынылған құжаттарды тексергеннен кейін Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемесі Уақытша куәлік береді. Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемесі берілген Уақытша куәлік туралы он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға Уақытша куәліктің көшірмесін қоса бере отырып, хабар жібереді.

33. В течение срока приостановления права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан регистрация прав на судно, ограничений (обременений) продолжает проводиться в Государственном судовом реестре в соответствии с настоящими Правилами.
34. При прекращении действия договора аренды судна или истечении срока, указанного в разрешении уполномоченного органа, в Государственный судовой реестр на основании заявления (произвольной формы) собственника судна вносится соответствующая запись, и выдается новое Судовое свидетельство в установленном настоящими Правилами порядке.
35. Судно, приобретенное за пределами Республики Казахстан, пользуется правом плавания под Государственным флагом Республики Казахстан со дня выдачи загранучреждением Республики Казахстан Временного свидетельства о праве плавания судна под Государственным флагом Республики Казахстан (далее - Временное свидетельство), согласно приложению 7 к настоящим Правилам, удостоверяющего такое право и действительного до государственной регистрации судна в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, на срок не более одного года.
36. Временное свидетельство выдается консульской службой Республики Казахстан на основании заявления (произвольной формы) правообладателя с приложением следующих документов:
1) документ, подтверждающий право собственности на судно;
2) документ, выданный компетентными властями государства предыдущей регистрации судна (если таковая имела место до даты подачи заявления), удостоверяющий, что судно исключено из реестра судов этого государства и не обременено ипотекой;
3) мерительное свидетельство (для судов плавания "река-море");
4) классификационное свидетельство;
5) пассажирское свидетельство (для пассажирских судов).
37. При подаче заявления о выдаче Временного свидетельства физическое лицо предъявляет документ, удостоверяющий его личность, а представитель юридического лица - учредительные документы юридического лица или их нотариально засвидетельствованные копии, а также документ, подтверждающий полномочия действовать от имени юридического лица.
38. При получении документов, указанных в пункте 36 настоящих Правил, консульское должностное лицо консульской службы Республики Казахстан вносит соответствующую запись в книгу учета документов.
39. Каждая запись о выдаче Временного свидетельства идентифицируется с номером регистрации. Такой номер присваивается при приеме документов и соответствует входящему номеру принятых документов. После проверки представленных документов консульская служба Республики Казахстан выдает Временное свидетельство. О выданном Временном свидетельстве консульская служба Республики Казахстан в течение семи рабочих дней направляет сообщение с приложением копии Временного свидетельства в уполномоченный орган.

4-тарау. Кемелерді шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу және "Жалға алынған ішкі кеме және "өзен-теңіз" кемелерін жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
40. Жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде Ішкі су көлігі туралы Заңның 24-бабының 11-тармағында және 26-бабының 5-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін шетелдік кемелер тіркеледі.
41. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы уақытша берілген қазақстандық тұлға экипажсыз жалға алған шетелдік кеме (бербоут-чартер) оның негізгі тіркелген мемлекеттің кемелері тізілімінде тіркелуі тоқтатыла тұрғаннан кейін жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде тіркеледі.
42. Шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген кеме Заңның 24-бабының 11-тармағына сәйкес осындай кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркелуге жатады.
43. Кеменің тіркеу нөмірін беру Нөмір беру бойынша қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
44. Жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінен кемені экипажсыз жалдау шарты бойынша (бербоут-чартер) қазақстандық жалға алушыға пайдалануға және иеленуге берілген шетелдік кеме алып тасталады.:
1) кемені (бербоут-чартер) жалдау шартының қолданылуын тоқтату;
2) кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге уақытша құқық беру мерзімі;
3) уәкілетті органның кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге уақытша құқық беру туралы шешімінің күшін жою туралы шешім қабылдайды.
45. Жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде тіркелген шетелдік кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге уақытша құқық беру мерзімі аяқталғанға дейін бір ай бұрын көрсетілетін қызметті беруші қазақстандық жалға алушыға тиісті хабарлама жібереді.
46. Қазақстандық жалға алушы кеме жалға алынған шетелдік кемелер тізіліміне енгізілген көрсетілетін қызметті берушіге тиісті куәлікті қайтарады.
47. Кемені шетелдік кемелер тізілімінде тіркеу үшін өтініш беруші портал арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Жалға алынған ішкі кеме және "өзен-теңіз" кемелерін жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін 2 - қызметтің стандарты) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, 1-өтініштің нысаны бойынша сәйкес өтінішті жолдайды.
Меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлғаларға қатысты) немесе заңды тұлғаны - меншік иесін (заңды тұлғаларға қатысты) мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алынады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып үдерістің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын және көрсетудің нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 2-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында мазмұндалған.

Глава 4. Порядок государственной регистрации судов в реестре арендованных иностранных судов и оказания государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов"
40. В Реестре арендованных иностранных судов регистрируются инностранные суда соответствующие требованиям установленные пунктом 11 статьи 24 и пунктом 5 статьи 26 Закона о внутреннем водном транспорте.
41. Иностранное судно, арендованное без экипажа (бербоут-чартер) казахстанским лицом, которому временно предоставлено право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан, регистрируется в Реестре арендованных иностранных судов после приостановления его регистрации в реестре судов государства основной регистрации.
42. Судно, зарегистрированное в судовом реестре иностранного государства, подлежит государственной регистрации в реестре арендованных иностранных судов в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения о временном предоставлении такому судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в соответствии с пунктом 11 статьи 24 Закона о внутреннем водном транспорте.
43. Присвоение регистрационного номера судна осуществляется в соответствии с Приложением по присвоению номера.
44. Из Реестра арендованных иностранных судов исключается иностранное судно, переданное в пользование и во владение казахстанскому арендатору по договору аренды судна без экипажа (бербоут-чартер), в случае:
1) прекращения действия договора аренды судна (бербоут-чартера);
2) истечения срока предоставления судну временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
3) аннулирования решения уполномоченного органа о предоставлении судну временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан.
45. За месяц до истечения срока предоставления временного права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну, зарегистрированному в Реестре арендованных иностранных судов, услугодатель направляет казахстанскому арендатору соответствующее уведомление.
46. Казахстанский арендатор возвращает услугодателю, в котором судно было внесено в Реестр арендованных иностранных судов, соответствующее свидетельство.
47. Для регистрации судна в Реестре арендованных иностранных судов заявитель направляет заявление по форме, согласно заявления 1 посредством портала с приложением документов в соответствии со стандартом государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в Реестре арендованных иностранных судов" согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги 2).
Сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц) получаются из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги 2.

48. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
Өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінімді қабылдау туралы хабарлама жолданады.
49. Көрсетілетін қызметті беруші 2 екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәттен бастап олардың толықтығын және Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді және нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметтің мынадай қорытындыларын береді:
1) көрсетілетін қызметті алушы толық құжаттары ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Жалға алынған шетелдік кемелер тізіліміне тіркеу туралы жазба енгізеді және шетелдік кемеге осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлікті береді;
2) дәлелді бас тартуға негіздер анықталған жағдайда, дәлелді бас тартуды дайындайды және оны электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
50. Дәлелді бас тарту 2-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес негіздер бойынша жүзеге асырылады.
51. Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық пошта мекенжайы: miid@miid.gov.kz (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына ("Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" парақшасы).
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жөнелткен кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі;

48. Срок оказания государственной услуги – 2 (два) рабочих дня.
При подаче документов через портал в "личный кабинет" заявителя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
49. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет их полноту и на соответствие требованиям Правил и по результатам выдает следующие результаты государственной услуги:
1) в случае представления услугополучателем полного пакета документов услугодатель вносит в Реестр арендованных иностранных судов запись о регистрации выдает Свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
2) в случае установления оснований для отказа дает мотивированный отказ и направляет его через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
50. Мотивированный отказ осуществляется по основаниям в соответствии со стандартом государственной услуги 2.
51. Жалобы подаются на имя руководителя услугодателя или Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miid@miid.gov.kz, телефон (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан").
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;

2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
52. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
5-тарау. Шағын кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу тәртібі және "Шағын кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
53. Шағын көлемдi кеме оған тiркеу нөмiрi берiле отырып, кеме кiтабында мемлекеттiк тiркеуге жатады.
54. Кеме кiтабын жүргiзудi аумақтық бөлімшелер қағаз және электронды тасымалдағыштарда жүзеге асырады.
55. Массасын қоса алғанда екі жүз килограмға дейінгі және қозғалтқыштарының (орнатылған жағдайда) қуаты қоса алғанда сегіз киловатқа дейінгі шағын көлемді кемелер, сондай-ақ ұзындығы тоғыз метрден аспайтын, қозғалтқыштары жоқ және демалуға арналған орындармен жабдықталмаған спорттық желкенді кемелер мемлекеттік тіркелуге жатпайды.
56. Тiркелген әрбiр шағын көлемдi кемеге осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемені есепке алу карточкасы ашылады.
57. Меншік құқығына қарамастан көрсетілетін қызметті алышулар, сондай- ақ техникалық жағдайына, жыл мезгіліне немесе кеменің тұрақтау орнына қарамастан шағын көлемдi кемелердi меншік құқығына сатып алған Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдік азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдар оларды тіркеу үшін осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі - 3-өтініш) көрсетілетін қызметті берушіге сатып алған (алған), жасалған немесе оларды тіркеуге, қайта тіркеуге әкелетін жағдайлар туындаған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
58. Мұрагерлiкпен берiлген шағын көлемдi кемелердi қоспағанда, шағын көлемдi кемелердi тiркеу он сегіз жасқа толған адамдардың атына жүргiзiледi. Шағын көлемдi кеменi он сегіз жасқа толмаған мұрагерге тiркеген кезде тiркеу карточкасында ата-анасының немесе қамқоршысының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiледi және ата-анасының немесе қамқор органдарының келiсiмiнсiз есептен алуға тыйым салынатыны туралы жазба жасалады.

2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
52. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Порядок государственной регистрации маломерных судов и прав на них и оказания государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них"
53. Маломерное судно подлежит государственной регистрации в судовой книге с присвоением ему регистрационного номера.
54. Ведение судовой книги осуществляется услугодателем на бумажных и электронных носителях.
55. Не подлежат государственной регистрации маломерные суда массой до двухсот килограммов включительно и мощностью двигателей (в случае установки) до восьми киловатт включительно, а также спортивные парусные суда, длина которых не превышает девяти метров, которые не имеют двигателей и на которых не оборудованы места для отдыха.
56. На каждое зарегистрированное маломерное судно заводится карточка учета маломерного судна согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
57. Услугополучатели независимо от формы собственности, а также иностранные граждане и лица без гражданства постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, приобретшие маломерные суда на праве собственности, независимо от их технического состояния, времени года и места базирования судов, подают заявление, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам (далее – заявление 3) на их регистрацию услугодателю, в течение тридцати календарных дней с момента приобретения (получения), постройки, либо возникновения обстоятельств, влекущих их регистрацию, перерегистрацию.
58. Регистрация маломерных судов производится на имя лиц, достигших возраста восемнадцати лет, за исключением маломерных судов, перешедших по наследству. При регистрации маломерного судна за наследником, не достигшим восемнадцати лет, в регистрационной карточке указывается фамилия, имя, отчество родителя или опекуна и производится запись о том, что снятие с учета без согласия родителей или органов опеки запрещено.

59. Шағын көлемді кемелерді жеке тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу жеке тұлғаның тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады.
Шағын көлемді кемелерді заңды тұлғалардың атына мемлекеттік тіркеу заңды тұлғаның немесе оның филиалының немесе өкілдігінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
60. Жеке жасалған шағын көлемді кемелерді тіркеу аумақтық бөлімшемен келісілген шағын көлемді кемені жасауға арналған жобалық техникалық құжаттаманың негізінде, кейіннен оны бастапқы куәландыруға ұсына отырып, жүргізіледі.
61. Өздiгінен жүзетiн шағын көлемдi кеменi тiркеген кезде оған тiркеу нөмiрi осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес берiледi.
62. Берiлген тiркеу нөмiрi қазақ әлiпбиiнiң үш әрпiнен (литерiнен) және төрт цифрдан тұрады. Бірінші үш әріп Қазақстан Республикасының облысына, қаласына тиесілігін білдіреді. Цифрлар кеме кітабында тiркелген реттiк нөмiрiне сәйкес келеді. Әрбiр серия 0001-ден 9999-ға дейiнгi төрт таңбалы нөмiрлерден тұрады және флоттың 9999 бiрлiгiн қамтиды.
63. Кемелерге берiлген тiркеу нөмiрлерi мен олардың литерлiк белгiлеулерi (әрiптiк және цифрлік) кеменiң алдыңғы жағының екi бортына оның атауынан жоғары жазылады. Бұл ретте кеменiң атауы жазбасы өзінің өлшемдерi бойынша оның тiркеу нөмiрi мен литерлiк белгiлеуiнен iрiлеу белгіленедія. Кеменiң алдыңғы жағында басқа жазбаларға рұқсат етiлмейдi.
64. Тiркеу нөмiрi шағын көлемдi кеменiң екi бортына да салынады және форштевеннен корпус ұзындығының 1/4-iне тең қашықтықта орналастырылады. Бояу жуғанда кетпейтіндей және корпустың түсiне қарама-қарсы түстi болуы тиiс. Әрiптер мен цирларды бiр жолға жазады. Олардың биiктiгi кемiнде 100-150 мм, ал енi тиiсiнше - 15-20 мм болуы тиiс.
65. Көрсетілетін қызмет беруші кеме кiтабынан:
1) қаза тапқан немесе хабарсыз жоғалып кеткен;
2) конструкциялық жағынан қаза тапқан;
3) қайта жасау немесе басқа да өзгерiстер нәтижесiнде кеме сапасын жоғалтқан;
4) осы Заңның 24-бабының 3-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмей қалған;
5) кеме иесінің ауысуына байланысты кеме шығарылуға тиiс.
66. Кеме иесінің жаңа тұрақты мекенжайға көшуіне байланысты кемені мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде кеме билетінде мемлекеттік тіркеуден алынуы туралы белгі қойылады және Кеме кітабында тиісті жазбамен тіркеу нөмірі жойылады.
67. Толық техникалық тозудың салдарынан кемені мемлекеттік тіркеуден шығару арнайы техникалық бақылау актісі бойынша, ал кемені оның қирауына байланысты мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде Кеме кітабында және тіркеу карточкасында тиісті жазбалар жасалады.

59. Государственная регистрация маломерных судов за физическими лицами осуществляется по месту регистрации физического лица.
Государственная регистрация маломерных судов за юридическими лицами осуществляется по месту нахождения юридического лица, либо его филиала или представительства.
60. Регистрация маломерных судов индивидуальной постройки производится на основании согласованной с услугодателем проектно-технической документации на постройку маломерного судна с последующим предъявлением его на первичное освидетельствование.
61. Присвоение регистрационного номера самоходного маломерного судна производится в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам.
62. Присвоенный регистрационный номер состоит из трех букв (литер) казахского алфавита и четырех цифр. Первые три буквы означают принадлежность к области, городу Республики Казахстан. Цифры соответствуют порядковому номеру регистрации в судовой книге. Каждая серия состоит из четырехзначных номеров от 0001 до 9999 и охватывает 9999 единиц флота.
63. Присвоенные судам регистрационные номера и их литерные обозначения (буквенные и цифровые) наносятся на обоих бортах носовой части судна выше его названия. При этом надпись названия судна по своим размерам обозночается крупнее его регистрационного номера и литерных обозначений. Другие надписи на носовой части судна не допускаются.
64. Регистрационный номер наносится на оба борта маломерного судна и располагают от форштевня на расстоянии, равном 1/4 длины корпуса. Краска должна быть несмываемой и контрастной по отношению к цвету корпуса. Буквы и цифры пишут в одну строку. Их высота должна быть не менее 100-150 мм, а ширина соответственно - 15-20 мм.
65. Услугодатель исключает из Судовой книги судно:
1) погибшее или пропавшее без вести;
2) конструктивно погибшее;
3) утратившее качество судна в результате перестройки или других изменений;
4) переставшее соответствовать требованиям, предусмотренным пунктом 3 статьи 24 Закона о внутреннем водном транспорте;
5) в связи со сменой владельца судна.
66. При снятии судна с государственной регистрации в связи с переездом на новое постоянное место жительства его владельца в Судовой книге делается отметка о снятии с государственной регистрации и аннулируется регистрационный номер с соответствующей записью.
67. Снятие судна с государственной регистрации из-за полного технического износа производится по акту специального технического осмотра, а при снятии судна с государственной регистрации, в связи с гибелью его делаются соответствующие записи в судовой книге и регистрационной карточке.

68. Мемлекеттік тіркеуден шығарылған шағын көлемді кеменің тіркеу нөмірі басқа ешқандай кемеге бес жыл ішінде берілмейді.
69. Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркеу үшін өтініш беруші портал арқылы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес "Шағын кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына (бұдан әрі - 3-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, 3- өтініштің нысаны бойынша өтінішті жолдайды.
Меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлғаларға қатысты) немесе заңды тұлғаны - меншік иесін (заңды тұлғаларға қатысты) мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алынады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып үдерістің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын және көрсетудің нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 3-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында мазмұндалған.
70. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
Өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінімді қабылдау туралы хабарлама жолданады.
71. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген сәтінен бастап 2 екі жұмыс күні ішінде олардың түгелдігін және Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді және нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметтің мынадай қорытындыларын береді:
1) көрсетілетін қызметті алушы толық құжаттары ұсынған жағдайда, көрсетіліетін қызметті беруші кеме кітабына тіркеу туралы жазба енгізеді және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес Кеме билетін немесе Кеме билетінің түпнұсқасын (бұдан әрі - Кеме билеті) береді;
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама (бұдан әрі - Кеме кітабынан шығару туралы анықтама);
2) дәлелді бас тартуға негіздер анықталған жағдайда, бас тартуды дайындайды және оны электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
72. Дәлелді бас тарту 3-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес негіздер бойынша жүзеге асырылады.
73. Өздiгінен жүзетiн шағын көлемдi кеменi тiркеген кезде оған тiркеу нөмiрi берiледi және кеме иесiне Кеме билетi тапсырылады.
74. Өздігінен жүзбейтiн шағын көлемдi кемелердi (ескектi қайықтар, байдаркалар және үрлемелі кемелер) тiркеу кезiнде тiркеу нөмiрi берiледi және кеме иесiне Кеме билетi тапсырылады, бiр "Е" әрпiнен тұратын литер және кеме кiтабы бойынша реттiк нөмiр белгіленеді.

68. Регистрационный номер снятого с государственной регистрации маломерного судна никакому другому судну, не присваивается в течение пяти лет.
69. Для регистрации маломерных судов и прав на них заявитель направляет заявление, по форме согласно заявлению 3, посредством портала с приложением документов в соответствии со стандартом государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них" согласно приложению 13 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги 3).
Сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц) получаются из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги 3.
70. Срок оказания государственной услуги - 2 (два) рабочих дня.
При подаче документов через портал в "личный кабинет" заявителя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
71. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов услугополучателя проверяет их полноту и на соответствие требованиям Правил и по результатам выдает следующие результаты государственной услуги:
1) в случае представления услугополучателем полного пакета документов услугодатель вносит в Судовую книгу запись о регистрации выдает судовой билет, либо дубликат судового билета в соответствии с приложением 14 к настоящим Правилам (далее – Судовой билет);
справку об исключении судна из Судовой книги в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам (далее - Справка об исключении судна из Судовой книги);
2) в случае установления оснований для отказа дает мотивированный отказ и направляет его через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
72. Мотивированный отказ осуществляется по основаниям в соответствии со стандартом государственной услуги 3.
73. При регистрации самоходного маломерного судна ему присваивается регистрационный номер и судовладельцу вручается Судовой билет.
74. При регистрации несамоходных маломерных судов (гребных лодок, байдарок и надувных судов) присваивается регистрационный номер и судовладельцу вручается Судовой билет, устанавливаются литер из одной буквы "Е" и порядковый номер по Судовой книге.

75. Оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеменің Кеме кітабына бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда кемені мемлекеттік қайта тіркеу жүзеге асырылады.
Қайта тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші кеме кітабына қайта тіркеу туралы жазба енгізеді және жаңа Кеме билетін береді.
76. Қазақстан Республикасының меншігіндегі және мемлекеттік органдар өздеріне жүктелген функцияларды орындау үшін пайдаланатын шағын көлемді кемені коммерциялық мақсаттарда пайдалануда шағын көлемді кемені қайта тіркеуге негіз болып табылады.
77. Шағын көлемді кемені қайта тіркеу шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) өтініш негізінде жүргізіледі.
78. Кеме билеті жоғалған жағдайда, өтініште кеме билетін жоғалту жағдайлары көрсетіледі.
79. Кеме билеті жоғалған, бүлінген, иесінің мекенжайы өзгерген немесе көшелердің, елді мекендердің атауы өзгертілген кезде және атауы өзгертілуіне байланысты басқа жағдайларда, осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес иесінің өтініші (бұдан әрі - 4-өтініш) негізінде және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексіне сәйкес бюджетке белгіленген алым төленгеннен кейін өтініш берушіге кеме билетінің телнұсқасы беріледі.
80. Кемелерді есептен шығару 4-өтініштің нысаны бойынша кеме иесінің өтініші бойынша мынадай жағдайларда жүргізіледі: кеме иесінің ауысуы (сату, сыйлау, мұраға алу), иегердің басқа тұрақты тұратын орынға көшуі.
Көрсетілетін қызметті беруші кеме кітабына кемені шығару туралы жазба енгізеді және кемені кітабынан шығару туралы анықтама береді.
81. Шағымдар көрсетілетін қызметті берушінің немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық пошта мекенжайы: miid@miid.gov.kz (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына ("Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" парақшасы).
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жөнелткен кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Шағымда:

75. В случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в Судовую книгу, осуществляется государственная перерегистрация судна.
При перерегистрации судна услугодатель вносит в Судовую книгу запись о перегистрации и выдает новый Судовой билет.
76. Основанием для перерегистрации маломерного судна является также использование маломерного судна, находящегося в собственности Республики Казахстан и используемого государственными органами для выполнения возложенных на них функций, в коммерческих целях.
77. Перерегистрация маломерного судна производится на основании заявления на государственную регистрацию (перерегистрацию) маломерного судна.
78. В случае утери судового билета в заявлении указываются обстоятельства утери судового билета.
79. При утере, порче, изменении адреса владельца, или в связи с переименованием улиц, населенных пунктов, и в других случаях, связанных с переименованием, на основании заявления владельца, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – заявление 4) и оплаты в бюджет, установленного Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) сбора заявителю выдается дубликат Судового билета.
80. Снятие судов с учета производится по заявлению владельца по форме, согласно заявления 4 к настоящим Правилам, в случаях: смены владельца судна (продажа, дарение, наследование), переезда владельца на новое постоянное место жительства.
Услугодатель вносит в Судовую книгу запись об исключении судна и выдает Справку об исключении судна из Судовой книги.
81. Жалобы подаются на имя руководителя услугодателя или Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miid@miid.gov.kz, телефон (8-7172) 98-35-08, 98-34-82 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан").
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
82. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
6-тарау. Кеменің, шағын кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу және "Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
83. Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын аумақтық бөлімше кеме тіркелген тізілімде тіркейді.
84. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер кіріс құжаттарын есепке алу кітабына және осы кеме тіркелген тиісті тізілімге енгізіледі.
85. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу кезінде бұл туралы кеме құжаттарына қандай да бір жазбалар енгізу талап етілмейді.
86. Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін өтініш беруші портал арқылы осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес "Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - 4-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес өтінішті (бұдан әрі - 5-өтініш) жолдайды.
Меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар (жеке тұлғаларға қатысты) немесе заңды тұлғаны - меншік иесін (заңды тұлғаларға қатысты) мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің ерекшеліктерін, нысанын, мазмұнын және көрсетудің нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 4-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
82. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 6. Порядок государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна и оказания государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна"
83. Ипотека судна, маломерного судна, строящегося судна регистрируется территориальным подразделением в том же реестре, в котором зарегистрировано судно.
84. Сведения о государственной регистрации ипотеки судна вносятся в соответствующий реестр, в котором зарегистрировано данное судно.
85. При государственной регистрации ипотеки судна не требуется вносить какие-либо записи об этом в судовые документы.
86. Для государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна заявитель направляет заявление по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам (далее – заявление 5), посредством портала с приложением документов в соответствии со стандартом государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна" согласно приложению 18 к настоящим Правилам (далее – стандарт государственной услуги 4).
Сведения о документах, удостоверяющих личность собственника (в отношении физических лиц) либо о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц) получаются из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги 4.

87. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 1 (бір) жұмыс күні.
Өтініш берушінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінімді қабылдау туралы хабарлама жолданады.
88. Көрсетілетін қызметті беруші 1 бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген уақыттан бастап олардың түгелдігін және Қағидалар талаптарына сәйкестігін тексереді және нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметтің келесі қорытындыларын береді:
1) толық құжаттары ұсынған жағдайда кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - Ипотека туралы куәлік), немесе кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын осы Қағидаларға 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес;
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты осы Қағидаларға 22, 23, 24 - қосымшаларға сәйкес (бұдан әрі - Қосымша парақтар);
кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат, шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру осы Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі - Кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат);
2) дәлелді бас тартуға негіздер анықталған жағдайда бас тартуды дайындайды және оны электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
89. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту 4-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес негіздер бойынша жүзеге асырылады.
90. Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кеме ипотекасы туралы шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілгеннен кейін Қосымша парақтардың нысаны бойынша осы куәлікке қосымша парақтарды қоса беру арқылы жүзеге асырылады.
91. Кеменің кепіл берушісі Кеменiң, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 5-өтініштің нысаны бойынша кепіл берушінің өтініші негізінде портал арқылы тиісті кеменің Ипотекасы туралы куәліктің телнұсқасын береді.

87. Срок оказания государственной услуги – 1 (один) рабочий день.
При подаче документов через портал в "личный кабинет" заявителя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
88. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов услугополучателя проверяет их полноту и на соответствие требованиям Правил и по результатам выдает следующие результаты государственной услуги:
1) в случае представления услугополучателем полного пакета документов выдает свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) (далее – Свидетельство об ипотеке) , либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) по форме согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящим Правилам;
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) по форме согласно приложениям 22,23,24 к настоящим Правилам (далее – Дополнительные листы);
информацию о прекращении ипотеки судна, информацию о прекращении ипотеки маломерного судна, либо информацию о прекращении ипотеки судна (строящегося судна) по формам согласно приложению 25 к настоящим Правилам (далее – Информация о прекращении ипотеки);
2) в случае установления оснований для отказа дает мотивированный отказ и направляет его через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
89. Мотивированный отказ осуществляется по основаниям в соответствии со стандартом государственной услуги 4.
90. Внесение изменений и (или) дополнений в Свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна осуществляется путем приложения дополнительных листов к данному свидетельству, по форме Дополнительных листов, после внесения изменения и (или) дополнений в договор об ипотеке судна.
91. В случае утраты залогодателем судна, маломерного судна, строящегося судна свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна услугодатель посредством портала по заявлению залогодателя, по форме согласно заявлению 5 выдает дубликат Свидетельства об ипотеке соответствующего судна.

94. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
1-қосымша
Кемені тіркеу нөмірлері
1. Кемелерге тiркеу нөмiрлерiн беру төменде санамаланған литерлерді пайдалану арқылы жүзеге асырылады:
1) Жоғарғы Ертіс бассейніне - "Ер";
2) Орал бассейніне - "Ж";
3) Іле бассейніне - "Іл";
4) Балқаш бассейніне - "Б";
5) Есіл бассейніне - "Ес";
6) Сырдария бассейніне - "С";
7) Орталық бассейнге (Қазақстан Республикасының басқа су қоймалары) - "Ор".
Жалға алынған шетелдiк кемелердiң тiзiлiмiне енгiзiлген кеменiң тiркеу нөмiрiне "А" әрпi қосылады.
2. Кеменiң тiркеу орнын белгiлеу мақсатында нақты бассейн үшiн белгiленген әрiптiк литерге цифрлық литер де қосылады:
1) Өскемен учаскесі - "Ер-1";
2) Семей учаскесі - "Ер-2";
3) Павлодар учаскесі - "Ер-3";
4) Орал учаскесі - "Ж-1";
5) Атырау учаскесі - "Ж-2";
6) Нұр-сұлтан қ. учаскесі - "Ес-1";
7) Петропавл учаскесі - "Ес-2";
8) Қарағанды учаскесі - "Ор-1";
9) Қостанай учаскесі - "Ор-2".
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органына _______________________________________________
Территориальному органу Комитета транспорта Министерства Индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан____________________________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы,
тіркелген жері____________________________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс,
место регистрации ________________________________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
_____________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге
алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу):
Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации
(необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее ________________,
имеющее следующие отличительные признаки:

94. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации судна, в том числе
маломерного судна и прав на него
Регистрационные номера судов
1. Присвоение судам регистрационных номеров осуществляется с использованием нижеперечисленных литеров:
1) Верхне-Иртышскому бассейну – "Ер";
2) Уральскому бассейну – "Ж";
3) Илийскому бассейну – "Іл";
4) Балхашскому бассейну – "Б";
5) Ишимскому бассейну – "Ес";
6) Сырдарьинскому бассейну – "С";
7) Центральному бассейну (другие водохранилища Республики Казахстан) – "Ор".
К регистрационному номеру судна, внесенного в Реестр арендованных иностранных судов, добавляется буква "А".
2. В целях обозначения места приписки судна к установленной для конкретного бассейна буквенной литере добавляется также и цифровая литера:
1) Усть-Каменогорский участок – "Ер-1";
2) Семейский участок – "Ер-2";
3) Павлодарский участок – "Ер-3";
4) Уральский участок – "Ж-1";
5) Атырауский участок – "Ж-2";
6) участок г. Нур - султан – "Ес-1";
7) Петропавловский участок – "Ес-2";
8) Карагандинский участок – "Ор-1";
9) Костанайский участок – "Ор-2".
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации судна, в том числе
маломерного судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік Комитетінің аумақтық органына ________________________________________________
Территориальному органу Комитета транспорта Министерства Индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан_________________________________________________________________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері
____________________________________________________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс,
место регистрации ____________________________________________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
_____________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды,
кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу): Прошу выдать дубликат судового свидетельства,
принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее ________________,
имеющее следующие отличительные признаки:

1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі
Название судна или его номер __________________
2. Түрі және мақсаты
Тип и назначение _______________________
3. Жобаның № жасалған жылы және жері
Проект № ___ год и место постройки ___________________________
4. Корпусының материалы
Материал корпуса ___________________________________
5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)
Главные машины (тип, число и общая мощность) _______________
6. Кеменің габариттік өлшемдері:
ұзындығы______ м, ені______ м,
Габариты размера судна:
длина ______ м, ширина ______ м,
толық жүкпен шөгу _______ м,
жүксіз шөгу _________м,
осадка в полном грузу _______ м,
осадка порожним _______ м,
қондырғысымен бірге ең жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде)_______м.
наибольшая высота с надстройками (от осадки порожнем)_____м.
7. Белгіленген жүккөтергіштігі ______ т. жолаушы сыйымдылығы (адам)__
Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) ____
8. Жүзу разряды_________________
Разряд плавания _____________________
9. Қозғаушыларының түрі_________
Род движителей ______________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с)_________
Рулевое устройство (ручное, механическое, электрическое и т.п.) _____
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны_____________________________
Число водонепроницаемых переборок _____________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы)_________________
Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) __________________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ)_________________________
Скорость хода (максимальная) (км/час)______________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы_____________________________
Количество якорей и их вес _______________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны)___________________
Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число) __________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі)__________________________
Водоотливные средства (система, производительность) ________________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі)________________________
Пожарная система (тип, производительность) _________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар _____________________________
Прилагаемые для регистрации документы: __________________________
Ақпараттық жүйелерді қамтылған заімен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін/Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах ____________
20 ___ жылғы "___" ____ ___________
Күні (заңды тұлға үшін)/Дата ____________ (для юридического лица)
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
"Ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі - портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
екі жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі -
Кеме куәлігі, кеме куәлігінің телнұсқасы, кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама немесе оны беруден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жолданады және порталда сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы

1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі/Название судна или его номер ______________________________________
2. Түрі және мақсаты/Тип и назначение _______________________________________________________________
3. Жобаның № жасалған жылы және жері /Проект № ___ год и место постройки ____________________________
4. Корпусының материалы/Материал корпуса _________________________________________________________
5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)/Главные машины (тип, число и общая мощность)
_________________________________________________________________________________________________
6. Кеменің габариттік өлшемдері: ұзындығы______ м, ені______ м, Габариты размера судна: длина ______ м,
ширина ______ м, толық жүкпен шөгу _______ м, жүксіз шөгу _________м, /осадка в полном грузу _______ м,
осадка порожним _______ м, қондырғысымен бірге ең жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде)_______м./
наибольшая высота с надстройками (от осадки порожнем)_____м. 7. Белгіленген жүккөтергіштігі ______ т.
жолаушы сыйымдылығы (адам)__/ Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) _____
8. Жүзу разряды_________________/Разряд плавания __________________________________________________
9. Қозғаушыларының түрі_________/Род движителей _________________________________________________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с)____________/ Рулевое устройство (ручное,
механическое, электрическое и т.п.) ________________________________________________________________
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны______________________________________________________________/
Число водонепроницаемых переборок _____________________________________________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы)________________________________________________/
Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) _________________________________________________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ)________________________________________________________/
Скорость хода (максимальная) (км/час)_____________________________________________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы___________________________________________________________/
Количество якорей и их вес ______________________________________________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны)_________________________________________________/
Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число) _______________________________________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі)_________________________________________________________/
Водоотливные средства (система, производительность) ______________________________________________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі)________________________________________________________/
Пожарная система (тип, производительность) ______________________________________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар ____________________________________________________________/
Прилагаемые для регистрации документы: _________________________________________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы /
Подпись собственника судна или уполномоченного лица _____________________________________________
(өтінімге кім және қандай лауазымында қол қояды, _____________________________________________________
_____________________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік негіздемесі, Т.А.Ә.,
паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление, основание полномочий лица, подписывающего
заявление, Ф.И.О., (паспортные данные) Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________________________________
"___" ____ 20 ___ г. ___________(подпись)
Күні (заңды тұлға үшін)/Дата ____________ (для юридического лица)
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственной судовом реестре"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Судовое свидетельство, дубликат судового свидетельства, справка об исключении судна из Государственного судового реестра либо мотивированный отказ в его выдаче.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно

Ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексіне сәйкес:
1) мемлекеттік тіркеу үшін - алым төленген күні 15 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК);
2) қайта тіркеу үшін - 7,5 АЕК, алымды төлеу күніне;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін - алым төленген күні 3,75 АЕК.
Алым сомасын төлеу қолма - қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Заңнамаға сәйкес төлеуден босату шарты (бар болса).
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және мереке күндері жүгінген кезде Кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.miid.gov.kz интернет-ресурсында "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" кіші бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді тіркеу және қайта тіркеу кезінде кеме куәлігін алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 1-өтініш;
кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер, мұраға құқық туралы куәлік, сондай-ақ заңды күшіне енген шешімі және кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар;
сыныптау куәлігінің электрондық көшірмесі;

Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
1) за государственную регистрацию – 15 месячных расчетных показателей (далее – МРП), на день оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 7,5 МРП, на день оплаты сбора;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию – 3,75 МРП, на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Условие освобождения от уплаты в соответствии с законодательством (при наличии).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения судового свидетельства при регистрации и перерегистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море":
заявление 1 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, свидетельство о праве на наследство, вступившее в законную силу решение суда иные документы, подтверждающие право собственности на судно;
классификационное свидетельство;

2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтер мен талап ету құқықтарының сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатып алуын көздейтін шарттың (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талап етуді) беру туралы талап қойылған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесінің электрондық көшірмесі қоса берілуге тиіс;
3) кемені жеке тұлға қайта тіркеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттарға Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен ағымдағы күнтізбелік жыл үшін көлік құралына салық төленгенін растайтын құжаттың немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі қосымша қоса беріледі;
4) кеме куәлігінің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 1-өтініш;
5) ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді тіркеуден шығару кезінде, қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кеткен, конструкциялық жағынан қаза тапқан немесе қайта құру немесе басқа да өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан, сондай-ақ қайта құрып кеткен, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген Қазақстан Республикасының мемлекетінің, азаматтарының және мемлекеттік емес заңды тұлғаларының меншігінде болған кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару үшін:
кеме иесінің көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 2-өтініші;
2-өтініште жазылған фактілерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
кемені мемлекеттік тіркеу кезінде берілген куәліктің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.

2) при проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
3) при перерегистрации судна физическим лицом к документам указанных в подпункте 1) дополнительно прилагается электронная копия документа, подтверждающий уплату налога на транспортное средство за текущий календарный год в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан, или документа, подтверждающий право на освобождение от его уплаты;
4) для получения дубликата судового свидетельства:
заявление 1 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
5) для исключения судна из Государственного судового реестра при снятии с регистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море", погибших или пропавших без вести, конструктивно погибших, или утративших качество судна в результате перестройки или других изменений, а также переставшего находится в собственности государства, граждан и негосударственных юридических лиц Республики Казахстан, зарегистрированных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
заявление 2 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронные копии документов, подтверждающие факты, изложенные в заявлении 2;
электронная копия свидетельства, выданного при государственной регистрации судна.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

4. Тіркелу порты
Порт регистрации ______________________________________________
5. Бас машиналар
Главные машины _______________________________________________
6. Белгіленген жүккөтергіштігі ______
7. Жолаушы сыйымдылығы (адам)
Установленная грузоподъемность ______ т. Пассажировместимость (чел)_____
8. Негізгі өлшемдері:
Главные размеры:
Ұзындығы _____Ені _________
9. Жүзу разряды
Длина _______Ширина ______Разряд плавания _______
10. Егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса кеменің бұрынғы атауы және бұрынғы
тіркелген порты
Прежнее название судна, если оно ранее плавало под иностранным флагом, и прежний порт
регистрации _____________________________________________________________________
Кеменің мемлекеттік тіркелуі жүзеге асырылатын порты
Порт, в котором будет осуществлена государственная регистрация судна
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің атауы
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
Лауазымды тұлға
Должностное лицо _______________________________________________________________
Күні/Дата _______________________________
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
8-қосымша
"Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде мемлекеттік тіркеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі - портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Шетелдік кемеге Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік не оны беруден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жолданады және порталда сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

4. Тіркелу порты Порт регистрации ____________________________________________________________________
5. Бас машиналар Главные машины ____________________________________________________________________
6. Белгіленген жүккөтергіштігі ______
7. Жолаушы сыйымдылығы (адам) Установленная грузоподъемность ______ т. Пассажировместимость (чел)_____
8. Негізгі өлшемдері: Главные размеры: Ұзындығы _____Ен _________
9. Жүзу разряды Длина _______Ширина ______Разряд плавания _______
10. Егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса кеменің бұрынғы атауы және бұрынғы тіркелген порты
Прежнее название судна, если оно ранее плавало под иностранным флагом, и прежний порт регистрации
__________________________________________________________________________________________________
Кеменің мемлекеттік тіркелуі жүзеге асырылатын порты
Порт, в котором будет осуществлена государственная регистрация судна
__________________________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің атауы
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
__________________________________________________________________________________________________
Лауазымды тұлға
Должностное лицо _________________________________________________________________________________
Күні/Дата _________________________________________________ Қолы/Подпись
Приложение 8
к Правилам государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о временном предоставлении права плавания под флагом Республики Казахстан иностранному судну либо мотивированный отказ в его выдаче.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно.

Ішкі суда жүзетін және "өзен-теңіз" суларында жүзетін жалға алынған кемелерді мемлекеттiк тіркеу үшін алым тіркеуді жүзеге асырған орын бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым мөлшерлемесі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрi - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және мереке күндері жүгінген кезде Кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.miid.gov.kz интернет-ресурсында "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" кіші бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Кемені шетел кемелерінің тізілімінде мемлекеттік тіркеу үшін:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 1-өтініш;
2) кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік;
соттың заңды күшіне енген шешімі;
кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар;
3) сыныптау куәлігінің электрондық көшірмесі;
4) кемені жалдау шартының электрондық көшірмесі;
5) кеменің меншік иесінің және кеменің тіркелген ипотекасын кепіл ұстаушының жазбаша рұқсатының немесе оған кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге ауыстыруға ауыртпалықтың электрондық көшірмесі;
6) кеме ту ауыстырылғанға дейін тікелей тіркелген шет мемлекеттің құзыретті билік орындары берген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатыла тұрғанын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.

Сбор за государственную регистрацию арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации судна в Реестре иностранных арендованных судов:
1) заявление 1 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
иные документы, подтверждающие право собственности на судно;
3) электронную копию классификационного свидетельства;
4) электронную копию договора аренды судна;
5) электронную копию письменного разрешения собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или обременения на него на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;
6) электронную копию документа, выданного компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага, и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында (бұдан әрі - Банктер және банк қызметі туралы заңы) көзделген операцияларды жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (беру актісін немесе одан үзінді көшірменің қосымшасымен) қоса берілуге тиіс;
Банктер және банк қызметі туралы заңның 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданған ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын (беру актісін немесе одан үзінді көшірменің қосымшасымен), құқықты (талап етуді) басқаға беру туралы талапты қамтитын шарт қоса берілуге тиіс.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777
Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
9-қосымша
Нысаны
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органы ______________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и нфраструктурного
развития Республики Казахстан___________________
ШЕТЕЛ КЕМЕСІНЕ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТУЫН КӨТЕРІП ЖҮЗУ ҚҰҚЫҒЫН УАҚЫТША БЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК СВИДЕТЕЛЬСТВО О ВРЕМЕННОМ ПРЕДОСТАВЛЕНИИ ПРАВА ПЛАВАНИЯ ПОД ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФЛАГОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ИНОСТРАННОМУ СУДНУ
Қазақстан Республикасының Жалға алынған шетел кемелерінің тізіліміне 20___ж. "___"
_________ № __ нөмірмен енгізілген деректердің негізінде осы арқылы _____________
кемесіне жалға алу шартымен (кемені экипажсыз жалға алу шарты) жалдау кезеңінде (кеменің
атауы) 20___ _______"____" ____________-нан 20___________"___"_____ аралығында
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге рұқсат етілгені куәландырылады.
На основании данных, внесенных в Реестр арендованных иностранных судов Республики
Казахстан под № ___ от "__"_________ 20__ г., настоящим удостоверяется, что судну
______________________________________________ (название судна) разрешается плавание
под Государственным флагом Республики Казахстан на период фрахтования его на условиях
аренды (договор аренды судна без экипажа) с "__" _________ 20 __ г. по "__"__________ 20 ___ г.
Кеменің меншік иесі және ұлты
Собственник и национальность судна ____________________________
Жалға алушы
Арендатор _____________________________________________________
Жалға алу шартын жасасу күні және оның қолданылу мерзім
Дата заключения договора аренды и срок его действия ___________
Негізгі тіркелген мемлекетте кемені тіркеуді тоқтата тұру күні
Дата приостановления регистрации судна в государстве основной регистрации
________________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер
Сведения о судне _________________

При проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках и банковской деятельности), к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается нотариально засвидетельствованная копия договора об одновременной передаче активов и обязательств (с приложением передаточного акта или выписки из него).
При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона о банках и банковской деятельности, к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается договор об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 9
к Правилам государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органы ______________________________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и
нфраструктурного развития Республики Казахстан__________________________
ШЕТЕЛ КЕМЕСІНЕ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТУЫН КӨТЕРІП ЖҮЗУ ҚҰҚЫҒЫН УАҚЫТША БЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ВРЕМЕННОМ ПРЕДОСТАВЛЕНИИ ПРАВА ПЛАВАНИЯ
ПОД ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФЛАГОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ИНОСТРАННОМУ СУДНУ
Қазақстан Республикасының Жалға алынған шетел кемелерінің тізіліміне 20___ж. "___" _________
№ __ нөмірмен енгізілген деректердің негізінде осы арқылы _____________ кемесіне жалға алу шартымен
(кемені экипажсыз жалға алу шарты) жалдау кезеңінде (кеменің атауы) 20___ _______"____" ____________-нан
20___________"___"_____ аралығында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге рұқсат
етілгені куәландырылады.
На основании данных, внесенных в Реестр арендованных иностранных судов Республики Казахстан под
№ ___ от "__"_________ 20__ г., настоящим удостоверяется, что судну
___________________________________________________________________________________ (название судна)
разрешается плавание под Государственным флагом Республики Казахстан на период фрахтования его на условиях
аренды (договор аренды судна без экипажа) с "__" _________ 20 __ г. по "__"__________ 20 ___ г.
Кеменің меншік иесі және ұлты/Собственник и национальность судна
_____________________________________________________________________________________________________
Жалға алушы/Арендатор _______________________________________________________________________________
Жалға алу шартын жасасу күні және оның қолданылу мерзім
Дата заключения договора аренды и срок его действия _____________________________________________________
Негізгі тіркелген мемлекетте кемені тіркеуді тоқтата тұру күні
Дата приостановления регистрации судна в государстве основной регистрации
_____________________________________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне ________________________________________________________________

1) Ақмола облысы - АҚМ 0001-ден 9999 дейін;
2) Нұр-Сұлтан қаласы АСТ-0001-ден 9999 дейін;
3) Ақтөбе облысы - АҚТ 0001-ден 9999 дейін;
4) Алматы облысы - АЛМ 0001-ден 9999 дейін;
5) Алматы қаласы - АЛҚ 0001-ден 9999 дейін;
6) Атырау облысы - АТР 0001-ден 9999 дейін;
7) Шығыс Қазақстан облысы- ШҚО 0001-ден 9999 дейін;
8) Жамбыл облысы - ЖАМ 0001-ден 9999 дейін;
9) Қарағанды облысы - ҚАР 0001-ден 9999 дейін;
10) Қызылорда облысы - ҚЗЛ 0001-ден 9999 дейін;
11) Қостанай облысы - ҚОС 0001-ден 9999 дейін;
12) Маңғыстау облысы - МҒУ 0001-ден 9999 дейін;
13) Павлодар облысы - ПВР 0001-ден 9999 дейін;
14) Солтүстік Қазақстан облысы - СҚО 0001-ден 9999 дейін;
15) Батыс Қазақстан облысы - БҚО 0001-ден 9999 дейін;
16) Түркістан облысы - ОҚО 0001-ден 9999 дейін
17) Шымкент қаласы- ШЫМ с 0001 до 9999 .
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
13-қосымша
"Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Екі күн
4
Мемлекеттік қызметтер көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: кеме билеті; кеме билетінің телнұсқасы; кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жолданады және порталда сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
ақылы
Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексіне сәйкес:
1) мемлекеттік тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен асатын өздігінен жүзетін шағын көлемді кемелер (37 кВт) - 3 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК));
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-2 АЕК;

1) Акмолинская область - АҚМ с 0001 до 9999;
2) г. Нур-Султан - НҰР с 0001 до 9999;
3) Актюбинская область - АҚТ с 0001 до 9999;
4) Алматинская область - АЛМ с 0001 до 9999;
5) г. Алматы - АЛҚ с 0001 до 9999;
6) Атырауская область - АТР с 0001 до 9999;
7) Восточно-Казахстанская область - ШҚО с 0001 до 9999;
8) Жамбылская область - ЖАМ с 0001 до 9999;
9) Карагандинская область - ҚАР с 0001 до 9999;
10) Кызылординская область - ҚЗЛ с 0001 до 9999;
11) Костанайская область - ҚОС с 0001 до 9999;
12) Мангыстауская область - МҒУ с 0001 до 9999;
13) Павлодарская область - ПВР с 0001 до 9999;
14) Северо-Казахстанская область - СҚО с 0001 до 9999;
15) Западно-Казахстанская область - БҚО с 0001 до 9999;
16) Туркестанская область – ТҮР с 0001 до 9999;
17) г. Шымкент – ШЫМ с 0001 до 9999.
Приложение 13
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного судна и прав на него
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация маломерных судов и прав на них "
1
Наименование услугодателя
территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
судовой билет, дубликат судового билета, справка об исключении судна из Судовой книги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
платно
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
1) за государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил
(37 кВт) – 3 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 2 МРП;

өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер үшін-1,5 АЕК;
2) қайта тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-1,5 АЕК;
қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер - 1 АЕК;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер-0,75 АЕК;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемді кемелер-0,75 АЕК;
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-0,5 АЕК;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер үшін-0,38 АЕК.
Алым сомасын төлеу қолма - қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және мереке күндері жүгінген кезде Кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.miid.gov.kz интернет-ресурсында "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" кіші бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) шағын көлемді кемені тіркеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған 3-өтініш;
шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
кеме билетінің немесе егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кемені есептен шығару туралы белгісі бар басқа құжаттың электрондық көшірмесі;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген болса, шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығару туралы куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтер мен талап ету құқықтарының сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатып алуын көздейтін шарттың (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талап етуді) беру туралы талап қойылған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесінің электрондық көшірмесі қоса берілуге тиіс;

несамоходных маломерных судов – 1,5 МРП;
2) за перерегистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1,5 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,75 МРП;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,75 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,5 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,38 МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для регистрации маломерного судна:
заявление 3 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия правоустанавливающего документа, являющегося основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него
электронная копия судового билета или другого документа с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации;
электронная копия документа, свидетельствующего об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства;
2) При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации маломерного судна и прав на него должны быть приложены следующие документы:
электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);

3) шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 3-өтініш;
кеме билетінің электрондық көшірмесі;
егер оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеме бұрын кеме кітабына енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіздерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін салық төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) кеме билетінің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 3- өтініш;
5) шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығару үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 4- өтініш;
кеме билетінің электрондық көшірмесі*;
ескертпе:* кеме билеті жоғалған кезде 3-өтініште электрондық құжат нысанында кеме билетінің жоғалу мән-жайлары көрсетіледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты аттестаттаудан өту үшін талап етілетін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі КӨЛІК КОМИТЕТІ
Министерство Индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
Шағын көлемді кеменің КЕМЕ БИЛЕТІ СУДОВОЙ БИЛЕТ маломерного судна

3) для перерегистрации маломерного судна:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия судового билета;
электронная копия документа, подтверждающего основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП;
4) для получения дубликата судового билета:
заявление 3 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
5) для снятия с государственной регистрации маломерного судна:
заявление 4 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия судового билета*;
примечание: *при утере судового билета в заявлении 3 указываются обстоятельства утери судового билета.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актам Республики Казахстан в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих для прохождения аттестации;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 14
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного судна и прав на него
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі КӨЛІК КОМИТЕТІ
Министерство Индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
Шағын көлемді кеменің КЕМЕ БИЛЕТІ СУДОВОЙ БИЛЕТ маломерного судна

3. Tipкey нөмipi/Регистрационный номер _____________________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні/Дата государственной регистрации
________________________________________________________________________________
5. Кеменің түрі/Тип судна __________________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты/Место и время постройки ________________________________
7. Ұзындығы/Длина ______________________________________________________________
8. Ені/Ширина ___________________________________________________________________
9. Биіктігі/Высота ________________________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы/Собственник и его адрес
_______________________________________________________________барлық тіркелген
құқықтары мен ауыртпалықтары тоқтатыла отырып, кеме кітабынан шығарылғандығы
расталады. исключено из Судовой книги с прекращением всех зарегистрированных прав и обременений.
20_____ж./г. "______"_____________________________ (күні/дата) (айы/месяц)
Көлік комитеті ________________________ аумақтық органының басшысы/(аты-жөні/Ф.И.О)
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі
Көлік комитетінің
____________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының
басшысына __________ (Т.А.Ә.)
атынан
____________________________
(ұйымның атауы, заңды
мекенжайы
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.,
туған күні, үй мекенжайы, тел.)
Өтініш
Тиесілі шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруды/шағын көлемді кемеге кеме
билетінің телнұсқасын беруді сұраймын _____________________________________________
________________________________________________________________________________
мынадай себептер бойынша ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруға немесе кеме билетінің телнұсқасын
беруге жүгінуге себеп болған негізді жазу қажет).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
ЖСН/БСН _____________________________
"____"__________20__ г
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
17-қосымша
1-нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
______________ облысы
(қаласы) бойынша аумақтық
органының басшысына
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған кезде) (бұдан әрі -
Т.А.Ә.)) атынан
_________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер жеке
тұлғалардың мемлекеттік дерек
қорынан (бұдан әрі – ЖТ
МДҚ)/Заңды тұлғалардың
мемлекеттік дерек қорынан
(бұдан әрі - ЗТ МДҚ) автоматты
түрде таратылады))
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________________
тиесілі кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
туралы куәлікке қосымша парақ/кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді
(қажетін белгілеу) сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін деректер (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелу нөмірі,
кеменің үлгісі мен класы, тоннажы) _________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы_____________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi
туралы мәліметтер _______________________________________________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген
мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде,
міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
________________________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні ___________________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
2-нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Көлік комитетінің
____________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/шағын көлемді
кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/шағын көлемді кеменің
ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/ шағын көлемді кеме
ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Шағын көлемді кемені сәйкестендіретін деректер ( тіркеу нөмірі, кеменің үлгісі)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы_____________________________________
________________________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi
туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен
қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары өлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi
болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні ______________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
3-нысан
Порттың теңiз әкiмшiлiгiнің
басшысына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кеменiң атауы _____________________________________________________________
Кеменің тіркелген порты немесе орны _________________________________________
Кеменің тіркелген нөмірі ____________________________________________________
Кеменің үлгiсi және сыныбы _________________________________________________
Кеменің тоннажы __________________________________________________________
Кемені жасау жүзеге асырылып жатқан орын ___________________________________
Кеменің жасалу нөмiрi ______________________________________________________
Кеменiң үлгiсi _____________________________________________________________
Кильдiң ұзындығы және басқа да негiзгi өлшемдер _______________________________
Кеменің тiзілімдік нөмiрi ____________________________________________________
Кепiл берушiнiң аты және мекенжайы _________________________________________
Ипотекаға кепiл ұстаушының аты мен мекенжайы немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәлiметтер
__________________________________________________________________________
Ипотекамен қамтамасыз етiлген мiндеттеменiң ең жоғары мөлшерi _____
Екi немесе одан астам кемеге не жасалып жатқан кемелерге ипотеканы белгiлеген кезде - тараптардың ол туралы келiсiмi болған кезде мiндеттеменi жеке алғанда әрбiр кеме қамтамасыз ететiн мөлшер
__________________________________________________________________________
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасының аяқталу күнi ____________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__"___
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
18-қосымша
"Кеменің, шағын көлемді кеменің, салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Тәсілдері, мемлекеттік қызметті ұсыну
Веб-портал арқылы "электрондық үкіметтің" www.egov.kz (бұдан әрі - портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Бір жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі -
кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ, немесе кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы

3. Tipкey нөмipi/Регистрационный номер _________________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні/Дата государственной регистрации ____________________
5. Кеменің түрі/Тип судна ______________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты/Место и время постройки ____________________________
7. Ұзындығы/Длина ___________________________________________________________
8. Ені/Ширина ________________________________________________________________
9. Биіктігі/Высота _____________________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы/Собственник и его адрес
_______________________________________________________________
барлық тіркелген құқықтары мен ауыртпалықтары тоқтатыла отырып, кеме кітабынан
шығарылғандығы расталады. исключено из Судовой книги с прекращением всех
зарегистрированных прав и обременений.
20_____ж./г. "______"_____________________________ (күні/дата) (айы/месяц)
Көлік комитеті ___________________________________
аумақтық органының басшысы/(аты-жөні/Ф.И.О)
Приложение 16
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного судна и прав на него
Руководителю территориального
органа Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по _________________ области
(городу)__________________________
(Ф.И.О.)от ________________________
(наименование организации,
юридический адрес или Ф.И.О.
физического лица, дата рождения,
домашний адрес, тел.)
Заявление
Прошу снять с государственной регистрации маломерное судно/
выдать дубликат судового билета на маломерное судно, принадлежащее
_______________________ _______________________________________________________________
по причине ____________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
(изложить основания, послужившие для обращения о снятии с государственной регистрации
маломерного судна или выдачи дубликата судового билета)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
ИИН/БИН _____________________________ "____"__________20__ г ______________
Приложение 17
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма 1
Руководителю территориального органа
Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ______________ области
(городу)
_____________________________
(Фамилия имя отчество (при его
наличии) (далее – Ф.И.О.))
от __________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
государственной базы данных
физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/
государственная база данных
юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ))
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна/ дополнительный лист
к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна/информацию о прекращении
ипотеки судна (отметить нужное), принадлежащего
_____________________________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер, место регистрации,
регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна)
_____________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки _______________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
_____________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на два
или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном в отдельности
при наличии соглашения сторон об этом
____________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна _________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 2
Руководителю территориального органа
Комитета транспорта
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
по ______________ области
(городу)
____________________________
(Ф.И.О.)
от _________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/дополнительный
лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/информацию
о прекращении ипотеки маломерного судна (отметить нужное), принадлежащего
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие маломерного судно (регистрационный номер, тип судна)
_________________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки ___________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки на два или
более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым маломерным судном
в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна __________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 3
Руководителю Морской
администрации порта
____________________________
(Ф.И.О.)
от
____________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются с
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) /
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) /
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна) /
информацию о прекращении ипотеки судна (строящегося судна)
Название судна __________________________________________________________________________
Порт или место регистрации судна _______________________________________________________________
Регистрационный номер судна __________________________________________________________________
Тип судна ____________________________________________________________________________________
Тоннаж судна _________________________________________________________________________________
Место, в котором осуществляется постройка судна _________________________________________________
Построечный номер судна ______________________________________________________________________
Класс судна __________________________________________________________________________________
Длина киля и другие основные измерения ________________________________________________________
Регистровый номер судна ______________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки _______________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
_____________________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой ______________________________________
При установлении ипотеки на два или более судов либо строящихся судов размер, в котором обязательство
обеспечивается каждым судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
______________________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна (строящегося судна) _________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Приложение 18
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного
судна и прав на него
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Один рабочий день
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо выдача информации о прекращении ипотеки судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо выдача информации о прекращении ипотеки маломерного судна, либо свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо выдача информации о прекращении ипотеки судна (строящегося судна), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно

Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені және кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің 553-бабының 3-тармағына сәйкес ставкалар бойынша жүзеге асырылады.
Алым ставкалары:
1) жеке тұлғалар үшін - 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК));
2) заңды тұлғалар үшін - 5 (бес) АЕК;
3) құжаттың телнұсқасын беру үшін - 0,5 АЕК.
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар, , репатрианттар (оралмандар) Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеуден босатылады, алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) портал - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс күндері және мереке күндері жүгінген кезде Кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.miid.gov.kz интернет-ресурсында "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" кіші бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 5 - өтініші;
осындай шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен бірге кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі;

Сбор за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию судна, маломерного судна, строящегося судна осуществляется по ставкам в соответствии с пунктом 3 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Ставки сбора составляют:
1) для физических лиц – 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
2) для юридических лиц – 5 (пять) МРП;
3) за выдачу дубликата документа – 0,5 МРП.
Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалиды, а также один из родителей инвалида с детства, репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан освобождаются от оплаты сбора за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
Оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна):
заявление 5, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия договора об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком договоре копиями документов;

2) кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 5 - өтініші;
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шартқа осындай қосымша келісімде көрсетілген құжаттармен қосымша келісімнің электрондық көшірмесі;
3) кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты не шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған 5-өтініші;
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын өтеу туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
4) "Қазақстан Республикасының Банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүргізген жағдайда, өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын иеленуін көздейтін шарттың, (тапсыру актісін немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың нотариат куәландырған көшірмесі қоса беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органы ______________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и нфраструктурного
развития Республики Казахстан___________________
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ____________ год
Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___енгізілген деректер негізінде
осы арқылы кемесінің ипотекасын мемлекеттік тіркеу куәландырылады.
__________________________________ (кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр под № ___
от "__"_______ 20__ г., настоящим удостоверяется государственная регистрация ипотеки
судна ___________________________(наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы
Описание предмета ипотеки судна __________________________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері
(реквизиты договора ипотеки судна)
________________________________________________________________________________
Кепіл беруші
Залогодатель ____________________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы
(заңды тұлғалар ушін); тегі, аты
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления
(для юридических лиц); фамилия,___________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),сондай-ақ телефон, факс,
имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс,
телекс, _________________________________________________________________________
телекс, электрондық почта/ электронная почта
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушы
Залогодержатель _________________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа,
управления (для юридических лиц);
________________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
фамилия, имя, отчество, гражданство, полный адрес
(для физических лиц), а также ______________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта)
телефон, факс, телекс, электронная почта)
________________________________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні
Дата окончания ипотеки судна ______________________________________________________
Ерекше белгілер Особые отметки ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер
Сведения о судне __________________________

2) для получения дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна:
заявление 5, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами;
3) для получения информации о прекращении ипотеки судна, либо информации о прекращении ипотеки маломерного судна:
заявление 5, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия справки о погашении ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
4) в случае проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению прилагаются нотариально засвидетельствованные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права требования.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям законодательства Республики Казахстан.
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 19
к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органы ______________________________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан________________________
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ____________ год
Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___енгізілген деректер негізінде осы арқылы
кемесінің ипотекасын мемлекеттік тіркеу куәландырылады. ______________________________________
(кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр под № ___ от "__"_______ 20__ г.,
настоящим удостоверяется государственная регистрация ипотеки судна
__________________________________________________________________________________________
наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы/Описание предмета ипотеки судна
__________________________________________________________________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері/(реквизиты договора ипотеки судна)
__________________________________________________________________________________________
Кепіл беруші/Залогодатель __________________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін); тегі, аты
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления для юридических лиц); фамилия,
__________________________________________________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),сондай-ақ телефон, факс, имя, отчество,
гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс, телекс,
__________________________________________________________________________________________
телекс, электрондық почта/ электронная почта
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушы/Залогодержатель ______________________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления (для юридических лиц);
__________________________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
фамилия, имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также
__________________________________________________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта) телефон, факс, телекс, электронная почта)
__________________________________________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері/
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
_____________________________________________________________________ _____________________
__________________________________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні/Дата окончания ипотеки судна __________________________________
Ерекше белгілер/Особые отметки _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне _____________________________________________________

1. Кеменің атауы _________________________________________________________________
2. Кеменің тіркеу нөмірі ___________________________________________________________
3. Кеме ипотекасының тіркеу нөмірі_________________________________________________
4.Кемені тіркеу орны______________________________________________________________
5.Тіркеу нөмірі __________________________________________________________________
6.Кеме түрі ______________________________________________________________________
7.Кеме сыныбы___________________________________________________________________
8.Кеме тоннажы__________________________________________________________________
тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның т. а. ә. ______________
2-нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік
комитетінің аумақтық органы ______________________
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Көлік комитетінің
аумақтық органы___________________
Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
Шағын көлемді кеменің ипотекасы:
1. Кеменің тіркеу нөмірі ___________________________________________________________
2. Шағын көлемді кеме ипотекасының тіркеу нөмірі ____________________________________
3. Тіркеу орны ___________________________________________________________________
4. Кеме түрі _____________________________________________________________________
тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның т. а. ә. __________________
3-нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік
комитетінің аумақтық органыны ______________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и нфраструктурного
развития Республики Казахста___________________
Кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
1. Кеменің атауы _________________________________________________________________
2. Кеменің тіркеу нөмірі ___________________________________________________________
3. Кеме ипотекасының тіркеу нөмірі_________________________________________________
4. Кеменің тіркелген порты немесе орны______________________________________________
5. Кеме түрі__________________________________________________ ___________________
6. Тіркеу нөмірі__________________________________________________________________
7. Кеме сыныбы__________________________________________________________________
8. Кеме тоннажы__________________________________________________________________
9. Кемені жасау жүзеге асырылатын орын_____________________________________________

1. Название судна ___________________________________________________________
2. Регистрационный номер судна ______________________________________________
3. Регистрационный номер ипотеки судна_______________________________________
4. Место регистрации судна___________________________________________________
5. Регистровый номер ________________________________________________________
6. Тип судна ________________________________________________________________
7. Класс судна ______________________________________________________________
8. Тоннаж судна ____________________________________________________________
прекращена.
Ф.И.О / подпись уполномоченного лица ______________
Форма 2
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органыны ____________________________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахста__________________________
Информация о прекращении ипотеки маломерного судна
Ипотека маломерного судна:
1. Регистрационный номер судна __________________________________________
2. Регистрационный номер ипотеки маломерного судна _______________________
3. Место регистрации ____________________________________________________
4. Тип судна ____________________________________________________________
прекращена.
Ф.И.О/подпись уполномоченного лица __________________
Форма 3
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Көлік комитетінің аумақтық органы ______________________________________
Территориальный орган Комитета транспорта Министерства индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан_________________________
Информация о прекращении ипотеки судна (строящегося судна)
Ипотека судна (строящегося судна):
1. Название судна _________________________________________________________
2. Регистрационный номер судна ____________________________________________
3. Регистрационный номер ипотеки судна_____________________________________
4. Порт или место регистрации судна_________________________________________
5. Тип судна______________________________________________________________
6. Регистровый номер______________________________________________________
7. Класс судна_____________________________________________________________
8. Тоннаж судна___________________________________________________________
9. Место, в котором осуществляется постройка судна____________________________

10. Кеменің салынған нөмірі________________________________________________________
11. Киль ұзындығы________________________________________________________________
12. Басқа негізгі өлшемдер_________________________________________________________
тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның т. а. ә. __________________

10. Построечный номер судна________________________________________________
11. Длина киля_____________________________________________________________
12. Другие основные измерения_______________________________________________
прекращена.
Ф.И.О/подпись уполномоченного лица __________________