"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 мамырда № 20773 болып тіркелді.
"Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді, 1999 жылғы 22 ақпанда жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулық осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушы
Н. Пан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
____________________
2020 жылғы " ___" ___________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін
атқарушысының
2020 жылғы 28 мамырдағы
№ 65 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы "____" _______
№ _____ бұйрығымен
бекітілді
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы № 254 Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес әзірленген және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
Нұсқаулық Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қолдануына жатады, заңнамаға сәйкес оған жылжымалы мүлік кепілінің жекелеген түрлерін тіркеу жүктелген.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 "Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20773
В соответствии с пунктом 4 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества", с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 "Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913, опубликован 22 февраля 1999 года) следующие изменения и дополнения:
Инструкцию по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра юстиции
Республики Казахстан
Н. Пан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инновация и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
____________________
"____" _____________ 2020 года
Приложение к приказу
от 28 мая 2020 года № 65
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2020 года № 65
Инструкция по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
Глава 1. Общие положения.
1. Настоящая Инструкция о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации (далее - Инструкция) разработаны в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 254 "О регистрации залога движимого имущества (далее - Закон) и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" определяют порядок оказания государственной услуги по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
Инструкция подлежит применению на всей территории Республики Казахстан Государственной корпорацией "Правительство для граждан" на которую в соответствии с законодательством возложена регистрация отдельных видов залога движимого имущества.

2. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру бойынша қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру бойынша қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге арналған өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметтерді алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) көрсетілетін қызметті алушы (уәкілетті өкіл) – көрсетілетін қызметті алушыға кепілді тіркеу туралы өтінішті беретін тұлға; кепіл міндеттемесі тараптарының келісімі бойынша кепіл беруші, сол сияқты кепіл ұстаушы өтініш беруші бола алады;
3) жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі – жылжымалы мүлік кепілі ақпаратына қол жеткізудің, жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге электрондық нысанда өтініш жіберудің бірыңғай терезесін және көрсетілетін қызметті берушінің осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жасалатын өзге де әрекеттерін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі);
4) жылжымалы мүлік – көлік құралдарын, айналымдағы тауарларды, бағалы қағаздарды, ақшаны, мүліктік құқықтарды, оның ішінде болашақтағы өнімге және өзге де мүлікке құқықты қоса алғанда, жылжымайтын мүлікке жатпайтын мүлік;
5) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу – жылжымалы мүлік кепілінің тізіліміне кепіл туралы шарттағы немесе кепіл талаптары қамтылған өзге де шарттағы мәліметтерді енгізу жөнінде жылжымалы мүлік кепілін тіркеу кезінде туындайтын қатынастарға қатысушылар әрекеттерінің жиынтығын, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік беруді және көрсетілетін қызметті беруші осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жасалатын өзге де әрекеттерін білдіретін, көрсетілетін қызметті берушінің жылжымалы мүлік кепілін есепке алу рәсімі;
6) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік – көрсетілетін қызметті берушінің өтініш берушіге беретін және жылжымалы мүлік кепілін тіркеу фактісін растайтын құжат;

2. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) услугополучатель (уполномоченный представитель) - лицо, подающее заявление о регистрации залога услугодателю; заявителем по соглашению сторон залогового обязательства может быть как залогодатель, так и залогодержатель;
3) единый реестр залога движимого имущества – информационная система, представляющая собой единое окно доступа информации залога движимого имущества, направления заявления в электронной форме на регистрацию залога движимого имущества и иные действия услугодателя, совершаемые в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан (далее – информационная система услугодателя);
4) движимое имущество – имущество, не относящееся к недвижимости, включая транспортные средства, товары в обороте, ценные бумаги, деньги, имущественные права, в том числе право на будущую продукцию и иное имущество;
5) регистрация залога движимого имущества – процедура учета услугодателем залога движимого имущества, представляющая собой совокупность действий участников отношений, возникающих при регистрации залога движимого имущества, по включению в реестр залога движимого имущества сведений, содержащихся в договоре о залоге или ином договоре, содержащем условия залога, выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества и иные действия услугодателя, совершаемые в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан;
6) свидетельство о регистрации залога движимого имущества – документ, выдаваемый услугодателем заявителю и подтверждающий факт регистрации залога движимого имущества;

7) жылжымалы мүлік кепілінің тізілімі (кепіл тізілімі) – көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын ақпаратты есепке алу және сақтау жүйесі;
8) кепілді электрондық тіркеу – жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы электрондық нысандағы өтініш негізінде жүзеге асырылатын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу;
3. Осы Нұсқаулықтың күші міндетті мемлекеттік тіркеуге жататын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге, сондай-ақ тіркелуін Заңға сәйкес өзге де уәкілетті органдар жүзеге асыратын жылжымалы мүлік кепілінің жекелеген түрлерін тіркеуге қолданылмайды.
2-тарау. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тәртібі
4. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу:
1) кепіл туралы шарт немесе кепіл туралы талаптар қамтылған өзге де шарт тараптарының бірінің талап етуі бойынша;
2) егер кепіл туралы шартта немесе кепіл туралы талап қамтылған өзге де шартта кепілдегі мүлікті кейіннен кепілге қоюға (қайта кепілге қоюға) тыйым салынған болса, жүзеге асырылады;
5. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы не www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
6. Қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері есебімен өзге де мәліметтер Стандартта келтірілген.
7. Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін негіз Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды тіркей отырып, осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі.
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап өтініш қабылданған кезден бастап 2 жұмыс күні ішінде;
www.egov.kz порталында мемлекеттік қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен немесе төлемнен босатылған кезден бастап 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
9. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, жылжымалы мүлік кепілінің тіркеліміне кепіліді тіркеу туралы өтініштен алынған деректерді енгізу арқылы жүзеге асырылады.

7) реестр залога движимого имущества (реестр залога) – система учета и хранения информации, осуществляемая услугодателем в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) электронная регистрация залога – регистрация залога движимого имущества, осуществляемая на основании заявления в электронной форме посредством единого реестра залога движимого имущества;
3. Действия настоящей Инструкции не распространяются на регистрацию залога движимого имущества, подлежащего обязательной государственной регистрации, а также на регистрацию отдельных видов залога движимого имущества, регистрация которых осуществляется иными уполномоченными органами в соответствии Законом.
Глава 2. Порядок регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
4. Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации осуществляется:
1) по требованию одной из сторон договора о залоге или иного договора, содержащего условия о залоге;
2) если договором о залоге или иным договором, содержащем условие о залоге, запрещен последующий залог (перезалог) имущества, находящегося в залоге;
5. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, по форме согласно Стандарт государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее - Стандарт), согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
6. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающей характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в Стандарте.
7. Основанием для государственной регистрации залога движимого имущества является заявление, по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции, с приложением документов, согласно перечню, предусмотренного пунктом 8 Стандарта.
8. Срок оказания государственной услуги.
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение 2 рабочих дней с момента принятия заявления;
на портале www.egov.kz государственная услуга оказывается в течение 1 рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или освобождения от оплаты.
9. Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, осуществляется путем внесения в реестр залога движимого имущества данных из заявления о регистрации залога.

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алған кезде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге ұсынылатын құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші тиісінше ресімделген түрде қабылдайды. Өшірілген, қосып жазылған, сызып тасталған сөздер және өзге де ескертусіз жасалған түзетулер қабылданбайды.
Құжаттарды қабылдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар беруді осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхаттың негізінде; көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігі ұсынылған кезде; заңды тұлға үшін өкілеттікті растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша жүзеге асырады.
Электрондық тіркеу жүзеге асырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "электрондық үкімет" порталының жеке кабинетіне осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік жіберіледі.
11. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.
12. Көрсетілетін қызметті беруші тіркеуге берілген өтініште көрсетілген мәліметтердің және мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың деректемелерінің толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Кепіл туралы шартта кепіл нысанасы, кепілмен қамтамасыз етілетін міндеттеменің мәні, мөлшері немесе барынша жоғары сомасы мен орындау мерзімі көрсетілуге тиіс.
Кепіл нысанасы болып табылатын жылжымалы мүлік және (немесе) жылжымалы мүліктің жекелеген санаттары (машина жабдығы мен материалдық айналым құралдарының қорларын қоса алғанда) кепілмен қамтамасыз етудің нақты сипаттамасын талап етусіз және кепіл нысанасын бағалаусыз кепіл нысанасының ортақ сипаттамасы болуы мүмкін.
Кепіл туралы шартта тараптардың қайсысында кепілге салынған мүлік бар екені және оны пайдалану мүмкіндігі көрсетілуге тиіс.
Кепіл нысанасын бағалау, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, теңгемен көрсетіледі және тараптардың келісімімен айқындалуы мүмкін. Шетел валютасында міндеттеме қамтамасыз етілетін кепіл нысанасын бағалау теңгемен және кепіл туралы шартты жасау күніндегі айырбастау валютасының нарықтық бағамы бойынша міндеттеме валютасында көрсетіледі.

10. При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Документы, предъявляемые на регистрацию залога движимого имущества, принимаются услугодателем в надлежаще оформленном виде. Не принимаются документы, имеющие подчистки, приписки, зачеркнутые слова и иные неоговоренные исправления.
По результатам приема документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги. Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя; для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
После осуществления электронной регистрации в личный кабинет портала "электронного правительства" услугополучателя направляется свидетельство о регистрации залога движимого имущества, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции.
11. При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренного пунктом 8 Стандарта, работник услугодателя по приему документов выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
12. Услугодатель осуществляет проверку полноты сведений, указанных в заявлении на регистрацию и о реквизитах документа, подтверждающего уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию.
В договоре о залоге должны быть указаны предмет залога, существо, размер или максимальная сумма и срок исполнения обязательства, обеспечиваемого залогом.
Движимое имущество и (или) отдельные категории движимого имущества (включая машинное оборудование и запасы материальных оборотных средств), являющиеся предметом залога, могут иметь общее описание предмета залога без требования конкретного описания залогового обеспечения и без оценки предмета залога.
В договоре о залоге должно также содержаться указание на то, у какой из сторон находится во владении заложенное имущество, и допустимость его использования.
Оценка предмета залога выражается в тенге и может определяться соглашением сторон, если иное не установлено законами Республики Казахстан. Оценка предмета залога, обеспечивающего обязательство в иностранной валюте, выражается в тенге и валюте обязательства по рыночному курсу обмена валюты на дату заключения договора о залоге.

Тіркеуге ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы мүлік кепілінің тізіліміне мәліметтер енгізеді және осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлікті қалыптастырады.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге ұсынылған құжаттарда бұзушылықтар анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту шығарады.
13. Құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) тіркеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтінішті ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік телнұсқасын алу туралы өтінішті және тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжатты, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төлемді растайтын құжатты ұсынады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізеді.
16. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының ақпараттық жүйесі бұзылған жағдайда бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Нұсқаулықтың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.
17. Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінде кепілді тоқтату кепіл берушінің негізгі міндеттемені орындауын растайтын құжат ұсыныла отырып, осы Нұсқаулыққа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепіл ұстаушының өтініші негізінде жүргізіледі.
Осы мүлікке басқа кепіл ұстаушылар болған кезде кепілді тоқтату оларды хабардар ету туралы құжат ұсынылған соң жүзеге асырылады.
18. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеген кезде жіберілген техникалық қателерді түзету мүдделі тұлғаның өтініші бойынша жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тіркеуге өтініште көрсетілген мәліметтерді тексереді, мәліметтерді архивтік материалдардың деректерімен салыстырып тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші жылжымалы мүлік кепілінің тізіліміне "ерекше белгілер" бағанына, сондай-ақ кепілді тіркеу туралы куәлікке қосымша жазба енгізу арқылы техникалық қателерді түзетеді.

В случае соответствия представленных документов на регистрацию услугодатель вносит сведения в реестр залога движимого имущества по форме согласно приложению 6 к Инструкции и формирует свидетельство о регистрации залога движимого имущества, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции.
В случае выявления нарушений в представленных документах на регистрацию залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, услугодателем выносится отказ по форме согласно приложению 8 к настоящей Инструкции по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
13. В случае регистрации уступки прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) услугополучателем предоставляется заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции с приложением документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта.
14. Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества по форме, согласно приложению 10 к настоящей Инструкции и документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
15. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах".
16. В случае сбоя информационной системы, Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Инструкции, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
17. Прекращение залога в реестре залога движимого имущества производится на основании заявления залогодержателя по форме согласно приложению 11 к настоящей Инструкции с предоствлением документа, подтверждающего исполнение основного обязательства залогодателем.
При наличии других залогодержателей на данное имущество прекращение залога осуществляется по предоставлению документа об их уведомлении.
18. Исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, производится по заявлению заинтересованного лица.
Услугодатель осуществляет проверку сведений, указанных в заявлении на регистрацию, сверяет сведения с данными архивными материалов.
Услугодатель осуществляет исправление технических ошибок посредством внесения дополнительной записи в реестр залога движимого имущества, в графу "особые отметки", а также свидетельство о регистрации залога.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
20. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде – көрсетілетін қызметті берушінің;
ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның қарауына жатады;
21. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады;
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімін ұзарту кезінен бастап үш жұмыс күні ішінде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет өтініш қабылданған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі;

Глава 3.Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг.
19. Жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации;
21. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона "О государственных услугах" продлевается не более чем на десять рабочих дней в случае необходимости:
1) проведения дополнительного иизучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации;
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, надленное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Стандарт государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
1
Наименование Услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
1) государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней с момента принятия заявления;

2) "электрондық үкімет" порталында: www.egov.kz.
мемлекеттік қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште:
- міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік немесе осы Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
Берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
2) www.egov.kz порталы арқылы электрондық форматта:
жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік немесе осы Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз бетінде және электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алудың тәсілдері
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) жеке тұлғалардан – 5 АЕК.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлікті беру үшін – ҚҚС-ғын есепке алмай, 30,05 теңге.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушіде белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезек бронға қоюға болады;
2) www.egov.kz порталында – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
заңды тұлға үшін оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша;

2) на портале "электронного правительства": www.egov.kz.
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
1) через услугодателя на бумажном носителе:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 настоящей Инструкции;
Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
2) через портал www.egov.kz в электронном формате:
свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Стандарта.
Форма предоставления государственной услуги - бумажная и электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее - МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 30,5 тенге без учета НДС.
За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.
7
График работы
1) услугодатель по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Ресбулики Казахстан, в соответствии с установленным графикомработы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
2) портала www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности;

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы өтініш;
осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы өтініш (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтініш;
бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтініш;
тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төлемді растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызметкер тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
2) www.egov.kz порталы арқылы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу);
"электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кепілді тіркеу туралы өтініштің Заңның 9-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) өтінішті тиісті тұлғаның бермеуі;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасының төленгенін растайтын құжат.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды 1414, 88000807777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне Мемлекеттік корпорация қызметкері бара отырып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы өтініш № ______
Кепіл беруші _____________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә.(болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
тұрғылықты жері, ЖСН, туған күні және жылы)
_____________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН)
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _________ сериясы _________ № ______
_____________ жылы ___________________________________________ берген
(құжатты берген органның атауы
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
___________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_____________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы ________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған күні мен жылы, ЖСН, немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _________ сериясы _________ № ______
______ жылы___________________________________________________ берген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
____________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын: _______________________
Шартты жасасқан күн __________________________________________________
Шартты жасасқан орын ________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің тізбесі мен сипаттамасы)
_____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы _____________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданыс мерзімі ______________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _____________ кепіл ұстаушының ____________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы ____________________
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

1) услугодателю:
заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации по форме, согласно приложению 2;
заявление о регистрации уступки прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".
2)через портал www.egov.kz:
заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, за исключением уплаты через шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в регистрации залога движимого имущества являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям статьи 9 Закона;
3) заявление подано ненадлежащим лицом;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Приложение 2
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
___________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации № ______
Залогодатель __________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О),
место жительства, ИИН, дата и год рождения физического лица)
___________________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и БИН для юридического лица)
___________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия ________ № ________
выдан ______________________________________________ дата выдачи ___________
(наименование органа, выдавшего документ
Почтовый адрес, телефон ____________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании _______________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель ___________________________________________________________
(Ф.И.О, дата, год рождения, ИИН физического лица или наименование и БИН
юридического лица)
___________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия ________ № _____________
выдан ______________________________________________ дата выдачи ___________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
От имени которого действует ________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
___________________________________________________________________________
Дата заключения договора ___________________________________________________
Место заключения договора __________________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества) __________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом______________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства______________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании: залогодателя
______________________________ залогодержателя _____________________________
Допустимость его использования: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии) _____________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі ____________ № ____________ сомасы ___________
2. ___________________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ ж. ______________
Өтініш қабылданған күн: 20__ ж. ______________
Өтініш берушінің қолы: ________________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы _______________ "___"________
(қолы)
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
20___ ж. "___" ________ № ______ өтініш бойынша құжаттардың болуына қолхат
Уақыты: _____________ сағ.____________ мин.
Қабылданған құжаттар тізбесі (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді):
1. Төлегені туралы құжат: түрі __________ № _________ сомаға __________
2. ______________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қабылдаған:_______________________ Өтінішті орындау күні ___________
Мемлекеттік корпорацияның өтініштерді қабылдау жөніндегі қызметкерінің Т.А.Ә.
(ол болған кезде) және қолы
20____ ж. _____________
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
4-қосымша
Егер кепіл беруші жеке тұлға
болса, міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу
туралы, егер кепіл беруші
заңды тұлға болса, міндетті
мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін мемлекеттік тіркеу
туралы электрондық куәліктің
нысаны
МІНДЕТТІ МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУГЕ ЖАТПАЙТЫН ЖЫЛЖЫМАЛЫ МҮЛІК КЕПІЛІН ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
Органның атауы __________________________________________________
№ _____________ __________ Күні ___________
№ _____ ___ Күні ___
________________________________________________________________
____ кредитор банк ________________________________________ берілді
Мынадай:
Мүлік түрі
Тізілімдік нөмірі
Кепіл нысанасының сипаттамасы
Құрамдастарының саны
Құны
жылжымалы мүлікке қатысты кепіл тіркелгенін растау үшін.
Кепіл ұстаушының құқығы:
БСН ____________________________ ЖСН ____________________________
Кепіл ұстаушының атауы: __________________________________________
Заңды мекенжайы: _______________________________________________
________________________________________________ кепіл нысанасына
мыналардың негізінде туындады:
№ __________ күні __ кепіл туралы шарт
№ ____________ қосымша келісім, № _____________ кепіл туралы шартқа
_________________________________________ қосымша келісім жасалған
күн ___(бар болған жағдайда)
Тіркелген күні ___ және № __ және мынадай негізгі талаптарды қамтиды:
Негізгі міндеттеме мерзімі _____ай
Негізгі міндеттеменің мөлшері ________________________________ теңге
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Кепіл берушінің деректері
БСН_____________________________________________________________
Ұйымның атауы
________________________________________________________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Мүлікке құқық түрінің атауы ________________________________________

1. Документ об оплате: вид __________ № _________ на сумму _____________
2. __________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: ___________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора __________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г. (подпись)
Приложение 3
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
___________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Расписка
В получении документов по заявлению № _________ от "__"______ 20__ г.
Время: _____________ час.____________ мин.
Перечень принятых документов: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)
1. Документ об оплате: вид _________ № ________ на сумму ____________
2. ______________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Принял:___________________ Дата выполнения заявления _____________
Ф.И.О. (при его наличии)и подпись
_______________________________________________________ 20____ г.
Сотрудника по приему заявлений Государственной корпорации
Приложение 4
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Электронного свидетельства
о государственной регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации в
случае, если залогодатель
физическое лицо о регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
случае, если залогодатель
юридическое лицо
СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ ЗАЛОГА ДВИЖИМОГО ИМУЩЕСТВА,
НЕ ПОДЛЕЖАЩЕГО ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ
Наименование органа _________________________________________________
№ _____________ __________ Дата _____________________________________
Выдано ________________________ банк кредитор ________________________
_____________________________________________________________________
В подтверждение того, что в отношении движимого имущества:
Вид имущества
Реестровый номер
Описание предмета залога
Количество составляющих
Стоимость
зарегистрирован залог.
Право залогодержателя:
БИН ______________________________ ИИН _____________________________
Наименование залогодержателя: _______________________________________
Юридический адрес: __________________________________________________
На предмет залога ____________________________________________________
возникло на основании:
Договора о залоге № ____________________ дата _________________________
Дополнительное соглашение № __________ дата заключения дополнительного
соглашения ______________ к договору о залоге № _______________________
____________________________________________________ (при его наличии)
Зарегистрированного ________ Дата регистрации и № _______ и включающего
следующие основные условия:
Срок основного обязательства __________________________________ месяцев
Размер основного обязательства ___________________________________ тенге
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Данные залогодателя БИН ___________________________________________
Наименование организации __________________________________________
Юридический адрес _________________________________________________
Наименование вида права на имущество ________________________________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.

Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-код "Жылжымайтын мүлік кепілінің тізілімдемесі" АЖ-дан алынған және тиісті Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы
1) ______________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә.қолы
20___ жылғы "___" ____________
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Парақ № ______
Тіркеу ісі № ______
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілінің тізілімі
Жазба №
Тізілім №
Кепіл нысанасы
Кепіл ұстаушы
Кепіл беруші
Кепіл сомасы
Шарттың қолданылуы
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде), тұрғылықты жері, туған күні және жылы;
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы, БСН
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде), тұратын жері, туған күні және жылы;
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы, БСН
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы:
Ауыртпалықтың туындауы
Ауыртпалықтың тоқтатылуы
Тіркеушінің ерекше белгілері
Құжаттың атауы және №
Күні мен уақыты (сағаты және минуты) тіркеу №; тіркеушінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), және қолы
Құжаттың атауы және №
Күні мен уақыты (сағаты және минуты) тіркеу №; тіркеушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), және қолы
8
9
10
11
12
Тіркеу парағын жабу/жалғастыру туралы жазба
Жабу/жалғастыру үшін негіздеме
Орны ауыстырылған (жапқан кездегі) жазбалардың немесе соңғы жазбалардың (жалғастырған кездегі) тізбесі
Парақ нөмірі (жалғастырған кездегі)
Күні, уақыты (сағаты және минуты)
Тіркеушінің Т.А.Ә. (ол болған кезде) және қолы
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
7-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
органның атауы
20__ ж. "___" _________ № ____
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
___________________________________________________________ берді
________________________________________________________________
кепіл ұстаушының немесе кепіл ұстаушының уәкілетті өкілінің деректемелері
Мынадай:
Мүлік түрі
Тізілімдік нөмірі
Кепіл нысанасының сипаттамасы
Құрамдастарының саны
Құны
жылжымалы мүлікке қатысты кепіл тіркелгенін растау үшін.
Кепіл ұстаушының құқығы _________________________________________
________________________________________________________________
жеке тұлғаның Т.А.Ә.(ол болған кезде), тұрғылықты жері, туған күні және жылы,
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН
кепіл нысанасына ________________________________________________
кепіл нысанасының сипаттамасы
кепіл туралы шарттың негізінде туындады ____________________________
Шарт жасалған күн
тіркелген _________________ және мынадай негізгі талаптарды қамтиды:
тіркелген күні және нөмірі
________________________________________________________________
негізгі міндеттемелердің мөлшері, орындалу мерзімі және кепілдің басқа да талаптары
___________ кепіл берушінің ________________________________ құқығы
құқық түрі, жеке тұлғаның Т.А.Ә.(ол болған кезде), тұратын жері,
туған күні және жылы
________________________________________________________________
заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН
расталды ________________________________________________________
кепіл нысанасына құқық белгілейтін құжаттың атауы,
қабылдау күні, тіркеу нөмірі және күні
Тіркеуші ___________________________ _____________________________
Т.А.Ә.(ол болған кезде) қолы
Басшы _____________________________ М.О. ________________________
Т.А.Ә.(ол болған кезде)
________________________________________________________________
қолы
Ескертпе:

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код ЖМКД ақпараттық жүйесiнен алынған және Мемлекеттік корпорациясы электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректердi
штрих-код содержит данные, полученные из ИС "Реестр залога движимого имущества" и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующей Государственной корпорации
Приложение 5
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ___________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Лист № ______
Рег. дело № ______
Реестр залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
№ записи
№ реестра
Предмет залога
Залогодержатель
Залогодатель
Сумма залога
Действие договора
Ф.И.О. (при его наличии), место жительства, дата и год рождения физического лица; место нахождения, наименование, БИН юридического лица
Ф.И.О. (при его наличии), место жительства, дата и год рождения физического лица; место нахождения, наименование, БИН юридического лица
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы:
Возникновение обременения
Прекращение обременения
Особые отметки регистратора
Наименование и № документа
Дата и время (час и минута) регистрационный №; Ф.И.О. (при его наличии) и подпись регистратора
Наименование и № документа
Дата и время (час и минута) регистрационный №; Ф.И.О. (при его наличии) и подпись регистратора
8
9
10
11
12
Запись о закрытии/продолжении регистрационного листа
Основания для закрытия/ продолжения
Перечень перенесенных записей (при закрытии) или последних записей (при продолжении)
Номер листа (при продолжении)
Дата, время (час и минута)
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись регистратора
Приложение 7
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
_____________________________________________________________________
наименование органа
Свидетельство о государственной регистрации залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации
№ ____ от "___" _________ 20__ г.
Выдано ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
реквизиты залогодержателя или уполномоченного представителя
залогодержателя
Подтверждение того, что в отношении движимого имущества:
Вид имущества
Реестровый номер
Описание предмета залога
Количество составляющих
Стоимость
Примечание
зарегистрирован залог
Право залогодержателя ___________________________________________
________________________________________________________________
Ф.И.О.(при его наличии), место жительства, дата и год рождения
физического лица, место нахождение, наименование и БИН
юридического лица на предмет залога
________________________________________________________________
описание предмета залога
возникло на основании договора о залоге ___________________________
дата заключения договора
зарегистрированного _____________________________________________
дата и номер регистрации
и включающего следующие основные условия: _______________________
________________________________________________________________
размер, срок исполнения основного обязательства и другие условия залога
Право ________________ залогодателя ______________________________
________________________________________________________________
вид права Ф.И.О.(при его наличии), место жительства, дата и год
рождения физического лица, место нахождения, наименование и
БИН юридического лица подтверждено
________________________________________________________________
наименование, дата принятия, номер и дата регистрации
правоустанавливающего документа на предмет залога
Регистратор _____________________________ ________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Руководитель ___________________________ М.П. ____________________
Ф.И.О.(при его наличии)
_______________________________
подпись
Примечание:

1. Осы куәлік кепіл өтелген кезде Мемлекеттік корпорацияға қайтарылуға тиіс.
2. Куәлік жоғалған (бүлінген) кезде құқық иеленушісі куәліктің жоғалған (бүлінген) себебін көрсетіп, Мемлекеттік корпорацияға өтініш береді.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
Міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлік кепілін тіркеуден
дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Өтініштің бірегей №:______________________ Күні ____________________
Бас тартудың негізі: _______________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңның баптарына сілтемесі бар, заңгермен келісілген дәлелді бас тартудың мәтіні Мемлекеттік корпорацияда қалыптастырылады)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-код "Жылжымайтын мүлік кепілінің тізілімдемесі" АЖ-дан алынған және тиісті Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
9-қосымша
________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы № ________________ өтініш
Кепіл ұстаушы ___________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә.(ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
туған күні мен жылы, ЖСН немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ________________ сериясы ___________
______________________________ берген, берілген күні ____________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны _______________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
____________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде ____________________________________________________________
Кепілдің өзгеруін және/немесе толықтыруын немесе тоқтатуын тіркеуді сұраймын:
____________________________________________________________________
Шартты жасасқан күн _________________________________________________
Шартты жасасқан орын ________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) ________
____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы _____________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданылу мерзімі _____________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің ___________ кепіл ұстаушының ______________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы (болған кезде) _______
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

1. настоящее свидетельство подлежит возврату в Государственную корпорацию при погашении залога;
2. при утрате (повреждении) свидетельства правообладатель подает заявление в Государственную корпорацию с указанием причины утраты (повреждения) свидетельства.
Приложение 8
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Уведомление о мотивированном отказе в регистрации залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации
Уникальный заявления №: ______________________ Дата __________________
Основание для отказа: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа со ссылками на статьи закона, согласованный с юристом
формируется в Государственной корпорации)
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном
документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код ЖМР АЖ ақпараттық жүйесiнен алынған және Мемлекеттік корпорациясы
электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректердi штрих-код содержит
данные, полученные из ИС "Реестр залога движимого имущества" и подписанные
электронно-цифровой подписью соответствующей Государственной корпорации
Приложение 9
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление о регистрации внесения изменений и дополнений № ______
Залогодержатель _______________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О), дата, год рождения, ИИН
физического лица или наименование и БИН юридического лица)
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия _______№ выдан
__________________________________________________ дата выдачи ________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон______________________________________________
От имени которого действует __________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение или прекращение залога:
__________________________________________________________________________
Дата заключения договора _____________________________________________
Место заключения договора ____________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества)
___________________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом ________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства _______________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________________ залогодержателя ________________
Допустимость его использования: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)_________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі _____________ № _________ сомасы ____________
2. __________________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ ж.__________________
Өтініш қабылданған күн: 20__ ж.______________
Өтініш берушінің қолы: ________________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
10-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы )
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы № ____________ өтініш
Мен,
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және тұратын жері)
__________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
____________________________________________________________ негізінде
(өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
__________________________________________________ атынан әрекет ететін
(заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)
____________________________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе кепіл берушінің заңды тұлғасының атауы)
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беруді сұраймын:
Жылжымалы мүлік объектісінің түрі _____________________________________
(кепіл беруші бойынша деректер болған кезде толтырылады)
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. Төлеу туралы құжат: түрі ___________, № ____________, күні ______________
сомасы ______________________________________________________________
2. Өкілеттікті растайтын құжат № ________________________________________
Күні ___________/__________________/_________________________________/
(өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә)
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берілген күн: 20____ж. "____"_____________
Уақыты:__________сағ.________мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: ______________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні: ___ж.______________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________________
Уақыты:__________сағ.________мин.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
11-қосымша
Нысан
Міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлік кепілін тіркеуден
алып тастау туралы хабарлама
Міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлік кепілін тіркеуден
алып тастау туралы хабарлама
Өтініштің бірегей №: _______________________ Күні ___________________
Алып тастау үшін негіз: ____________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________

1. Документ об оплате: вид _________ № ________ на сумму ________________
2. ___________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ г.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ г.
Подпись заявителя: ___________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора _____________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах __________________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 10
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
___________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № ____________
о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
Я, ___________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства физического лица)
проживающий (ая) по адресу ___________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить: Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О физического лица или наименование юридического лица залогодателя)
Вид объекта движимого имущества _____________________________________
(заполняются при наличии данных по залогодателю)
Прилагаю следующие документы:
1. Документ об оплате: вид ____________, № __________, дата ______________
на сумму ____________________________________________________________
2. Документ, подтверждающий полномочие № ____________________________
Дата _________/______________/_______________________________________/
(подпись заявителя)                   (Ф.И.О заявителя) __________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника принявшего заявление)
Дата подачи заявления: "____" ___________ 20____ г.
Время:___________ час.__________ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: _________________________
Проверено: дата ____________________________ г.
Ф.И.О и подпись регистратора __________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________________ "___" ________ 20__ г. (подпись)
Приложение 11
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Уведомления о снятии с регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Уведомление о снятии регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Уникальные заявления №: ___________________ Дата _________________
Основание для снятия: ____________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________