"Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 81 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 маусымда № 20846 болып тіркелді
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі № 310 заңының 36-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4939 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2007 жылы жарияланған, № 10) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын және "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму,
инновация және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
____________________
____________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 8 маусымдағы
№ 81 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін
атқарушының
2007 жылғы 24 тамыздағы
№ 244 бұйрығымен
бекітілген
Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидалары

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2020 года № 20846
В соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 310 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4939, опубликованный в 2007 году в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, № 10) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции" и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инновация и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
____________________
____________________
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 8 июня 2020 года № 81
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 августа 2007 года № 244
Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии)утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 26 шілдедегі № 310 Заңының 36-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"Қазақстан РеспубликасыЗаңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленгенжәнежылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру тәртібін айқындайды.
2. Осы қағиладаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) жылжымайтын мүлік - жер учаскелері, ғимараттар, құрылыстар және жермен тығыз байланысты өзге де мүлік, яғни мақсатына шамадан тыс зиян келтірілмей көшірілуі мүмкін болмайтын объектілер;
2) құқықтық кадастр - жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтардың, азаматтық әуе кемелеріне, теңіз кемелеріне, ішкі суда жүзу кемелеріне, "өзен-теңіз" жүзу кемелеріне тіркелген құқықтар туралы мәліметтердің бірыңғай мемлекеттік тізілімі;
3) құқық белгілейтін құжаттар - солардың негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтар (құқықтар ауыртпалықтары) туындайтын, өзгеретін және (немесе) тоқтатылатын құжаттар;
4) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі - мемлекеттік тіркеу) - Заң мен өзге де заңдарда белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жылжымайтын мүлікке құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын және құқықтық кадастрдағы мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілерін мемлекеттің тануы мен растауының міндетті рәсімі;
5) көрсетілетін қызметті алушы - құқық иесі, сатып алушы және мүддесі үшін мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын өзге де адамдар;
6) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілі - көрсетілетін қызметті алушының атынан өтініш беретін және сенімхатқа, заңнамаға, соттың шешіміне не құқықтық актіге негізделген өкілеттіктерге орай мемлекеттік тіркеуге байланысты өзге де әрекетті жүзеге асыратын адам;
7) тіркеу ісі - құқықтық кадастрдың мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттардың көшірмелерін объектілік принцип бойынша сақтау жүзеге асырылатын бөлігі;
3. "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 310"О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" определяют порядок оказания государственной услуги по выдаче дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) недвижимое имущество (недвижимость) - земельные участки, здания, сооружения и иное имущество, прочно связанное с землей, то есть объекты, перемещение которых без несоразмерного ущерба их назначению невозможно;
2) правовой кадастр - единый государственный реестр зарегистрированных прав на недвижимое имущество, сведений о зарегистрированных правах на гражданские воздушные суда, морские суда, суда внутреннего водного плавания, суда плавания "река-море";
3) правоустанавливающие документы - документы, на основании которых возникают, изменяются и (или) прекращаются права (обременения прав) на недвижимое имущество;
4) государственная регистрация прав на недвижимое имущество (далее - государственная регистрация) - обязательная процедура признания и подтверждения государством возникновения, изменения или прекращения прав (обременении прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации в правовом кадастре в порядке и сроки, установленные настоящим Законом и иными законами;
5) услугополучатель - физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
6) уполномоченный представитель заявителя - лицо, которое от имени заявителя подает заявление и осуществляет иные действия, связанные с государственной регистрацией, в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо правовом акте;
7) регистрационное дело - часть правового кадастра, в котором по объектному принципу осуществляется хранение копии документов, представленных на государственную регистрацию;
3. Государственная услуга "Выдача дубликата правоустанавливающего документа" (далее – государственная услуга) оказывается филиалами НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества (далее – услугодатель).

4. Негізінде құқықтық кадастрда тіркеу жүргізілген жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасы (куәландырылған көшірмесі) жоғалған немесе бүлінген жағдайларда құқық белгілейтін құжатты қалпына келтіруді көрсетілетін қызметті берушітіркеу ісінде сақталатын көрсетілген құжаттың көшірмесінен телнұсқа беру арқылы жүргізеді.
5. Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын берген кезде тіркеуші орган құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне және құқықтық кадастрдың тіркеу ісінің тиісті бағандарына құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасының күшін жою туралы тиісті жазба енгізеді.
6. Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы құқық иесіне немесе оның уәкілетті өкіліне ғана беріледі (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы);
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішпен (бұдан әрі-өтініш) осы Қағиданың 2-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт) 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы немесе "электрондық үкімет" порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
8. Стандартта мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері мен өзге де мәліметтерді қамтитын мәліметтер баяндалған.
9. Өтінішті көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген кезде қызметті беруші құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және оларды жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жөніндегі басқармаға (бөлімге) жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері осы Қағиданың 3- қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат бере отырып, қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкеріне құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, олардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері осы Қағиданың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын бір мезгілде тексере отырып, тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.

4. В случаях утраты или повреждения подлинника (удостоверенной копии) правоустанавливающего документа на недвижимое имущество, на основании которого была произведена регистрация в правовом кадастре, восстановление правоустанавливающего документа производится путем выдачи услугодателем дубликата с копии указанного документа, который хранится в регистрационном деле.
5. При выдаче дубликата правоустанавливающего документа регистрирующий орган вносит соответствующую запись об аннулировании подлинника правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра и в соответствующие графы регистрационного листа правового кадастра.
6. Дубликат правоустанавливающего документа выдается только правообладателю или его уполномоченному представителю (далее - услугополучатель)
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) с приложением документов согласно перечню, предусмотренного пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество" (далее – Стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте.
9. При подаче заявления через услугодателя работник отдела приема и выдачи документов услугодателя осуществляет прием документов и направляет их в управление (отдел) по регистрации прав на недвижимое имущество.
При этом в случае представления услугополучателем неполного пакета документов работник отдела приема и выдачи документов услугодателя отказывает в приеме с выдачей расписки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При предъявлении работнику отдела приема и выдачи документов услугодателя полного пакета документов услугополучателю выдается расписка о их приеме с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет прием документов от отдела приема и выдачи документов согласно реестру с одновременной проверкой полноты документов в соответствии с перечнем, предусмотренным пунктом 8 стандарта к настоящим Правилам. Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество запрашивает регистрационные дела из архива.

11. Содан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтардың (ауыртпалықтардың) пайда болуына, өзгеруіне, тоқтатылуына немесе мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілеріне құқықтардың (ауыртпалықтардың) туындауына, тоқтатылуына негіз болып табылатын жасалатын мәміленің және (немесе) өзге де заңдық фактілердің (заңдық құрамдардың) заңдылығын тексеруді қоса алғанда, мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарды тексеруді жүзеге асырады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін қажетті мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оның жеке электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасын жою және құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген жағдайларда бас тарту туралы жазба енгізеді.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері ұсынылған құжаттар Стандарттың 8-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келген кезде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Телнұсқа" белгісі бар және тіркеуші органның мөртаңбасы қойылып жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын дайындайды.
Телнұсқаны беруден бас тартқан жағдайда жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы жазбаша хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға (өтініш берушінің уәкілетті өкіліне) жолдайды.
Телнұсқаны дайындау немесе бас тарту туралы хабарламаны дайындау бойынша рәсімді жүзеге асырғаннан кейін құжаттар басшылыққа қарауға, кейіннен қол қою үшін жіберіледі.
Қол қойылған құжаттар, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы немесе құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беруден бас тарту туралы хабарлама кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беріледі.
12. Өтінішті портал арқылы берген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге автоматты түрде жіберіледі.
Портал арқылы құжаттардың толық топтамасын көрсеткен кезде "жеке кабинетте" нәтижені алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

11. После чего работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет проверку документов, представленных на государственную регистрацию, включая проверку законности совершаемой сделки и (или) иных юридических фактов (юридических составов), являющихся основаниями возникновения, изменения, прекращения прав (обременении) на недвижимое имущество или иных объектов государственной регистрации на соответствие действующему законодательству.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, необходимые для государственной регистрации прав на недвижимое имущество, работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных его личной электронной цифровой подписью.
Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество вносит запись в информационную систему правового кадастра об аннулировании подлинника правоустанавливающего документа и выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо об отказе в случаях, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество при соответствии представленных документов предусмотренными пунктом 8 стандарта готовит дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество с отметкой "дубликат" и штампа регистрирующего органа по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае отказа в выдаче дубликата работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет подготовку и направление услугополучателю (уполномоченному представителю заявителя) письменное уведомление об отказе по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
После осуществления процедуры по подготовки дубликата либо подготовки уведомления об отказе документы направляются на рассмотрение руководству, для последующего их подписания.
Подписанные документы передаются в отдел приема и выдачи документов, для последующей выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо уведомление об отказе выдачи дубликата правоустанавливающего документа услугополучателю.
12. При подаче заявления через портал отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" услугополучателя. Запрос автоматически направляется услугодателю в соответствии с выбранной услугой.
При предъявлении через портал полного пакета документов в "личном кабинете" отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием места и даты получения результата.

13. Портал арқылы өтініш берген кезде жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес тіркеу іс-әрекеттерін жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) немесе порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға өтініш білдірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Телнұсқа" белгісі бар жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы және тіркеуші органның мөртаңбасы болып табылады.
16. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбі
17. "Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, шешімге шағымдану, іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) мен көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкеріне шағым: Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары, "Мемлекеттік қызметтер" бөліміне көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе мына мекен-жай бойынша: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, к. Мәңгілік ел, 10.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма – қол не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарма төрағасының блогына (бұдан әрі-Төрағаның блогы) қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады, онда шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, шағымға жауап алу уақыты мен орны көрсетіледі. Тіркелгеннен кейін шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шараларды қабылдау үшін жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымның нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі, мақсатты түрде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде ресімделеді немесе төрағаның блогында орналастырылады.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Жоғалған немесе бүлінген
құқық белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________
("Азаматтарғаарналғанүкімет" мемлекеттіккорпорациясының филиалы)
Құқықбелгілейтінқұжаттыңтелқұжатын беру туралы ӨТІНІШ N__________
Тегі, Аты, Әкесініңаты (олболғанкезде) (бұданәрі – Т.А.Ә.) /
Заңды тұлғаның толық атауы __________
ЖСН/БСН_______________________________________________________________
Тұратынжері/ Заңды мекенжайы ___________________________________________
Жеке бастыкуәландыратынқұжат: түрі____________, №__________
Берілді_______________________________, берілген күні______________________
(егер өтініш беруші біреуден артық болса ақпаратты қайталау)/
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Атынаніс-әрекететеді__________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде _______________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_______________________________________________________________________
________________________________________мекен-жайы бойынша орналасқан
жылжымайтын мүлік объектісіне
_______________________________________________________________________
(құжаттыңатауы)
Басшысының немесе
Уәкілетті өкілдің Т.Ә.А. ____________________________________________________
_______________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_____________________________________________________ атынан ісәрекет ететін
_______________________________________________________________________
________________________________телқұжатын беруді сұраймын (сұраймыз)
Құқық белгілейтін құжаттың жоғалуына немесе бүлінуіне
(бұзылуына) әкелгенмән-жайлар___________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

13. При подаче заявления через портал работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет регистрационные действия согласно пункту 11 настоящих правил.
14. Срок оказания государственной услуги три рабочих дня с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) или на портал.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
15. Результатом оказания государственной услуги является дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество с отметкой "дубликат" и штампа регистрирующего органа по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах".
Глава 3. Порядок обжалования решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
17. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его работника по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Нур-Султан, ул. Мәңгілік ел, 10.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – блог Председателя).
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, выдается нарочно в канцелярии услугодателя либо размещается на блоге Председателя.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам выдачи
дубликата и аннулирования
подлинника (удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Форма
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(филиал Государственной корпорации "Правительство для граждан")
Заявление № _____о выдаче дубликата правоустанавливающего документа
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О) / Полное наименование юридического лица
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
ИИН/БИН
___________________________________________________________________________
Место жительства/ Юридический адрес
___________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид______, №______________________________
Выдан _____________________________, дата выдачи _______________________
(повторение информации если заявителей больше одного)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Номер государственной регистрации______________________________________
От имени, которого действует ____________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании __________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
___________________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя или уполномоченного представителя
___________________________________________________________________________
Прошу (просим) выдать дубликат _________________________________________
(наименование документа)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: ________________________
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу) правоустанавливающего документа
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжат: түрі_______ N______ сомасы_________теңге
2. _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.Ә.А. мен қолы)
Өтініш берілген күн:_____________20__жыл.
Уақыты_________сағ.__________мин.
Орындаудың жоспарлы уақыты_____________________________________________
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі__________________________________________
_______________________________________________________________________
Тексерілді: күні________ 20__жыл.
_______________________________________________________________________
(орындаушының Т.Ә.А. және қолы)
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалы
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары (қол жеткізу арналары)
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www. egov. kz ескерту.
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
4
Мемлекеттік қызмет нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған-өтініш беру бөлігінде)/қағаз түрінде;
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы немесе осы Стандарттың 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігін көрсеткен кезде Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша төлем Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес алынады.
7
Жұмыс кестесі

1. Документ об оплате: вид _______ №________ на сумму _______ тенге
2. __________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: ____________ 20__ года. Время ____ час ____ мин
Плановая дата исполнения ________________________________________________
Результат выполнения/ рассмотрения/ заявления ______________________________
___________________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20 __ года.
____________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись исполнителя)
Приложение 2
к Правилам выдачи
дубликата и аннулирования
подлинника (удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
1
Наименование услугодателя
Филиал Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
три рабочих дня с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) или на портал
4
Форма оказания государственной услуги
Электрондық (ішінара автоматтандырылған-өтініш беру бөлігінде) / қағаз түрінде
5
Результат оказания государственной услуги
Дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имуществолибо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Выдача документов услугополучателю осуществляется в Государственной корпорации при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Оплата по оказанию государственной услуги взимается в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17498)
7
График работы

1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, көрсетілетін қызметті берушібелгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақытынан кейін және демалыс және мереке күндерi жүгінген кезде, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) өтініш;
2) жеке тұлға жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады;
3) құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжат;
"Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz (бұдан әрі – портал):
1) электрондық – цифрлық қолтаңбамен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлға жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді толтырады;
заңды тұлға мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді толтырады.
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлем туралы мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасы (бөлімі) "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Шетелдік заңды тұлғалар сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірмені немесе шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынады;
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;;

1) услугодателя по приему и выдаче документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала;
2) портала www.egov.kz- круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения дубликата правоустанавливающего документа услугополучатель (уполномоченный представитель заявителя) должен представить следующие документы:
Услугодателю:
1) заявление;
2) физическое лицо предъявляет документ, удостоверяющий его личность;
3) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа;
На веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной – цифровой подписью или одноразовым паролем;
физическое лицо заполняет сведения о документе, удостоверяющего личность;
юридическое лицо заполняет сведения о государственной регистрации.
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП). Сведения об оплате, произведенной посредством ПШЭП управление (отдел) по регистрации прав на недвижимое имущество получает через шлюз "электронного правительства".
Иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки;
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10
Мемлекеттікқызметтерді, оныңішіндеэлектрондықнысандажәнеМемлекеттіккорпорацияарқылыұсынуерекшеліктерінескеретінөзге де талаптар
Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар:
Заңда белгіленген тәртіппен, өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, навигация, мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін құжаттарды толық немесе ішінара жоғалтқан қызметалушылар Бірыңғай байланыс орталығына 1414, 8 800 080 777 мекен-жайы бойынша тұрғылықты жерінен кетіп, Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері болып табылады. .
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметтерді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, сондай-ақ "1414" бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қолжеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты ала алады.
Қызмет көрсетудің "маусымдылығы" (уақытшасипаттағы) болған жағдайда, қызмет ұсынуға өтініштерді қабылдау / қабылдау кезеңі үшін шарт көрсетіледі.
Үшінші тұлғалардың қызмет көрсету шарттары:
Порталдағы "жеке кабинеттен" ақпарат сұралатын адамның келісімімен, сондай-ақ порталдағы субъектінің тіркелген ұялы нөмірі арқылы бір реттік парольді жіберу немесе жауап ретінде қысқа мәтінді хабарлама жіберу арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұранысы портал туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар.
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тіркеуші органның мөртаңбасы
____________________________ _________________ құқығы (ауыртпалығы)
(объекттің мекен-жайы, (құқық, кадастрлық нөмірі) ауыртпалықтың түрі)
___________________________________ ______________________ тіркелген
(құқықты тіркеген органның атауы) (тіркелген уақыты)
_______________________________ телқұжаты __________________________
(құқық белгілейтін құжаттың (телқұжатты алуға арыз атауы, күні және нөмірі)
берген құқық иесінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде)
"___" 20__________жыл. N_______________ арызы бойынша
___________________________________________________________ берілген
(телқұжатты берген тіркеуші органның атауы)
Орындаушы ____________________ қолы ______________
Бөлім бастығы_________________ қолы ______________
Басшы ________________________ қолы ______________
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы) _____________________ (көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 20-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (филиалын көрсету) Сіздің осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренным пунктом8 настоящего стандарта, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 настоящих Правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные данные размещены на сайте услугодателя - www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Условие хранения услугодателем, Государственной корпорацией невостребованных в срок документов:
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам выдачи
дубликата и аннулирования
подлинника (удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Форма
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), или наименование организации
услугополучателя) _________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года
"О государственных услугах", Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(указать филиал) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Выдача
дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество", а именно:
Наименование отсутствующих документов: