"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 4 тамыздағы № 244 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 тамызда № 21059 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4.т қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 4 тамызы
№ 244 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 7-1/37 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидалары

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 августа 2020 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2020 года № 21059
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466, опубликован 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 августа 2020 года № 244
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 7-1/37
Правила присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 32) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидалар жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға (бұдан әрі – өндіріс объектісі) есептік нөмірлер беру тәртібін және "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе – "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесіндегі өндіріс объектілеріне берілген есепке алу нөмірлері және олардың иелері туралы мәліметтерді орталықтандырылған есепке алуды қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
2) ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) – тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) орналасқан аумақтық бөлімшілер;
3) ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
4) геоақпараттық сервис – пайдаланушының цифрлық картада өндіріс объектісінің координаттарын (ендік пен бойлық) қалыптастыру үшін бұрылыс нүктелерін таңдауына арналған ақпараттық жүйенің автоматтандырылған сервисі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 32) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
2. Настоящие Правила определяют порядок присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (далее – объект производства) и порядок оказания государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее – государственная услуга).
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) информационная система – организационно-упорядоченная совокупность информационно коммуникационных технологий, обеспечивающая централизованный учет сведений о присвоенных учетных номерах объектов производства и их владельцах в информационной системе "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture";
2) территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – услугодатель) – территориальные подразделения, расположенные на соответствующих административно-территориальных единицах (область, город республиканского значения, столица);
3) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) геоинформационный сервис – сервис автоматизированной информационной системы, предназначенный для выбора пользователем на цифровой карте для формирования координат поворотных точек объекта производства (широты и долготы);

5) есепке алу нөмірі – қызмет түрінен және өндіріс объектісінің нөмірінен тұратын код;
6) жеке кабинет – пайдаланушының (жеке немесе заң тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы), көрсетілетін қызметті берушінің) ақпараттық жүйедегі дербес веб-парақшасы;
7) өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірлерінің электрондық тізілімі – өтініштер, өндіріс объектілері туралы мәліметтердің, сондай-ақ берілген есепке алу нөмірлері туралы мәліметтердің жиынтығы;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
9) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш жолдайды.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы жеке кабинеттегі тиісті мәртебе порталда өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызмет стандартында баяндалған.

5) учетный номер – код, включающий вид деятельности и номер объекта производства;
6) личный кабинет – персональная веб-страница пользователя (физического или юридического лица (далее – услугополучатель), услугодателя) в информационной системе;
7) электронный реестр учетных номеров объектов производства – совокупность сведений о заявлениях, объектах производства, а также сведений о присвоенных учетных номерах;
8) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством портала заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии соответствующих помещений на праве собственности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
Подтверждением принятия заявления на портале является соответствующий статус в личном кабинете о принятии запроса для оказания государственной услуги.
5. Перечень основных требований к получению государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложен в стандарте государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

6. Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларына және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға сәйкес өтініш берілген күнге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен асырмай берілген өндіріс объектісінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды болуы қажет.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету және нәтижесін беру мерзімі өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
8. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері өтінішті келіп түскен күні тіркейді және оны жауапты қызметкерді тағайындайтын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері өтініш тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) өтініште қамтылған мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) өтініште қамтылған мәліметтерді толық ұсынбаған, қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері өтінім тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін береді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірінің берілгені туралы растауды не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірінің берілгені туралы растау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

6. Для присвоения учетного номера объекту производства необходимо наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект производства о соответствии его ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, выданного в соответствии с Правилами выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11898), не более чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты подачи заявления.
7. Срок оказания и выдачи результата оказания государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня с момента регистрации заявления.
8. Работник канцелярии услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его руководителю услугодателя, которым назначается ответственный работник.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
9. Ответственный работник услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления проверяет полноту документов и (или) сведений, содержащихся в заявлении.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений, содержащихся в заявлении, представления документов с истекшим сроком действия, ответственный работник услугодателя готовит и направляет в личный кабинет услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений, ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления присваивает учетный номер объекту производства и оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.

10. Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген, дара кәсіпкерді қайта тіркеу және (немесе) оның атауы өзгерген, заңды тұлғаның атауы өзгерген және (немесе) заңды тұлға бірігу, қайта құру, заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаға қосылуы, бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өзгерістер туындаған сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, өзгерістер туралы ақпаратты растайтын тиісті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге өтініш береді.
Егер осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген өзгерістер өндіріс объектісінің жүзеге асырылатын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқпаса, онда көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өндіріс объектісіне есепке алу нөмірінің берілгені туралы растауды қайта ресімдейді.
Қызмет түрі өзгерген жағдайда, өндіріс объектісі осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірін беру рәсімінен қайта өтеді.
Жылжымалы (ұтқыр) объектілері бар өндіріс объектілері оларды қолданыстағы есепке алу нөміріне байланыстырады.
11. Өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған (уақытша тоқтатылған) кезде көрсетілетін қызметті алушы өндіріс объектісін есептен шығаруға бастамашылық жасайды және өндіріс объектісіндегі қызмет тоқтатылған (уақытша тоқтатылған) сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату (уақытша тоқтату) туралы өтініш береді.
Өндіріс объектісіндегі қызметті тоқтату (уақытша тоқтату) туралы өтініштіі көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қарайды және ақпараттық жүйеде өндіріс объектісінің мәртебесін өзгертуді жүзеге асырады.
12. Есепке алу нөмірі мал сою алаңдарын қоспағанда, өндіріс объектісі қызметінің барлық кезеңіне беріледі.
Мал сою алаңдарына есепке алу нөмірлері 1 (бір) жыл мерзімге беріледі және сол өңірде ет өңдеу кәсіпорындары немесе мал сою пункттері салынғанға дейін жыл сайын расталуы тиіс. Бар есепке алу нөмірін растау үшін сою алаңдары берілген есепке алу нөмірлерін сақтай отырып, осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірлерін беруді қайта рәсімдейді.
13. Өндіріс объектісінің қызмет түрі мен нөмірін қамтитын кодтан тұратын есепке алу нөмірі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірлерін беруге арналған литерлік кодта осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әріптік және сандық символдары болады.

10. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя и (или) изменения его наименования, изменения наименования юридического лица и (или) реорганизации юридического лица в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица к другому юридическому лицу, выделения и разделения, услугополучатель в течение 1 (одного) месяца с момента возникновения изменений подает услугодателю заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением соответствующих документов, подтверждающих информацию об изменениях, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
В случае, если изменения, указанные в части первой настоящего пункта, не повлекли изменения вида осуществляемой деятельности объекта производства, то услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления переоформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства.
В случае изменения вида деятельности, объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами.
Объекты производства, имеющие передвижные (мобильные) объекты, осуществляют их привязку к действующему учетному номеру.
11. При прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства, услугополучатель инициирует снятие объекта производства с учета и, в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента прекращения (приостановления) деятельности на объекте производства, подает заявление о прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Заявление о прекращении (приостановлении) деятельности на объекте производства рассматривается услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления и осуществляется изменение статуса объекта производства в информационной системе.
12. Учетный номер выдается на весь период деятельности объекта производства, за исключением убойных площадок.
Убойным площадкам учетные номера выдаются сроком на 1 (один) год и подлежат ежегодному подтверждению до строительства в данном регионе мясоперерабатывающих предприятий или убойных пунктов. Убойные площадки для подтверждения имеющегося учетного номера проходят повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами с сохранением присвоенных учетных номеров.
13. Учетный номер, состоящий из кода, включающий вид деятельности и номера объекта производства, определяется согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Литерный код для присвоения учетных номеров объектам производства согласно приложению 7 к настоящим Правилам имеет буквенные и числовые символы соответствующих административно-территориальных единиц (области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения).

14. Өндіріс объектісі бойынша қызмет түрі жоспарлы түрде өзгерген кезде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге қайтадан өтініш береді. Бұл ретте бұрын берілген есепке алу нөміріне "Белсенді емес" мәртебесі беріледі.
15. Елдің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарына сәйкес келген кезде экспортты/импортты жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектілерін есепке алу нөмірлерінің электрондық тізілімінде "Экспорт/Импорт" беріледі және есепке алу нөміріне осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес "Е" (экспорттаушылар үшін), "I" (импорттаушылар үшін) символы қосымша енгізіледі.
16. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 36/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19961 болып тіркелген) бекітілген "Бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізбесіне сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 472 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8560 болып тіркелген) бекітілген "Бір өтініш" қағидаты бойынша электрондық нысанда бірнеше мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларымен белгіленген тәртіппен "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметімен (бұдан әрі – "бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет) бірге "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетіледі.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті береді.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – өтініш тіркелген сәттен бастап 6 (алты) күн, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.

14. При запланированном изменении вида деятельности по объекту производства, услугополучатель повторно подает заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. При этом, ранее выданному учетному номеру присваивается статус "Неактивный".
15. Объектам производства, осуществляющим экспорт/импорт, при соответствии ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям страны, присваивается "Экспорт/Импорт" в электронном реестре учетных номеров объектов производства по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, и в учетный номер дополнительно вносится символ "Е" (для экспортеров), "I" (для импортеров), согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
16. В соответствии с Перечнем государственных услуг, оказываемых по принципу "одного заявления", утвержденным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 36/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19961), по выбору услугополучателя государственная услуга оказывается по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" (далее – государственная услуга по принципу "одного заявления") в порядке, установленном Правилами оказания нескольких государственных услуг в электронной форме по принципу "одного заявления", утвержденными приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8560).
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала подает заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Срок оказания государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней с момента регистрации заявления, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
Результат оказания государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.

17. Өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірлерін беру кезінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) есепке алу нөмірін алу үшін ұсынылған құжаттардың, объектілердің және (немесе) деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бұл туралы техникалық істен шығу пайда болған сәттен бастап дереу "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл ретте, туындаған істен шығуды жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
19. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне келіп түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
20. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, ветеринария саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
21. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес мыналар қарауы тиіс:
көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.

17. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги при присвоении учетных номеров объектам производства являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
18. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технического сбоя уведомляет об этом оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя оператор в течение 1 (одного) рабочего дня составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
20. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, ведомства, уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
21. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, ведомством, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

22. Көрсетілетін қызметті берушінің, ведомствоның, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің атауы)
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
Мына өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруді, қайта ресімдеуді,
(қажеттісінің астын сызу)
растауды, қайта тіркеуді сұраймын:
1) өндіріс объектісінің атауы: ______________________________________;
2) өндіріс объектісі қызметінің түрі: ________________________________;
3) экспортты/импортты жүзеге асыру: ______________________________;
4) өндіріс объектісінің құрамы:
Р/с №
Өндіріс объектісі (жер учаскесі, ғимарат, құрылыс, құрылысжай) орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісіне орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары
(геоақпараттық сервис арқылы)*
Ветеринариялық-санитариялық қорытындының деректемелері (нөмірі, күні және берген орган)
Ескертпелер
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ________________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
_____________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері: _______________
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: ______________
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
2-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардың, Нұрсұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

22. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, ведомством, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства
уполномоченного органа в области ветеринарии)
Заявление на присвоение учетного номера объекту производства
Прошу присвоить, переоформить, подтвердить, перерегистрировать (нужное подчеркнуть)учетный номер следующему объекту производства:
1) наименование объекта производства: ____________________________;
2) вид деятельности объекта производства: _________________________;
3) осуществление экспорта/импорта: ______________________________;
4) состав объекта производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса)*
Реквизиты ветеринарно-санитарного заключения (номер, дата и орган выдачи)
Примечания
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
Примечание:
* Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии технической возможности.
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: __________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: ________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя: ___________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): __________________________
индивидуальный идентификационный номер: _______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: _________________________________________________________
кем выдано: ____________________________________________________
дата выдачи: ____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
_____________________
Дата и время подписания ЭЦП: ____________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии: _______________
Дата и время подписания ЭЦП: ______________
Приложение 2
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Стандарт государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
1
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Белгіленген жұмыс уақытынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті ұсынады.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш береді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіндегі тиісті мәртебе өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) есепке алу нөмірін алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің және (немесе) деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель для получения государственной услуги посредством портала представляет заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала подает заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии соответствующих помещений на праве собственности, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
Подтверждением принятия заявления является соответствующий статус в личном кабинете услугополучателя о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным Правилами;

Мысалы: КZ С.01/G1-0001/Е; Мысалы: КZ С.01/G1-0001/І;
КZ - елдің коды;
С - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) литерлік коды;
01 - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коды (реттік нөмірі);
G1 - өндіріс объектісінің қызмет түрі;
0001 - өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
Е – экспорттаушы;
І – импорттаушы.
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Өндіріс объектілерінің есептік нөмірлерінің электрондық тізілімі
№ р/с
Өндіріс объектісінің есептік нөмірі
Өндіріс объектісі иесінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қызмет түрі
Өндіріс объектісінің санаты (стационарлық/ұтқыр)
Өндірістің ұтқыр объектісінің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Өндіріс объектісіне орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары
(геоақпараттық сервис арқылы)*
бойлық
ені
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Өндіріс объектісінің есептік нөмірін беру күні
Өндіріс объектісінің есептік нөмірін кім берді
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, ұйым)
Өндіріс объектісін есептен шығару күні
Өндіріс объектісін есепке алуды кім алып тастады
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, ұйым)
Мәртебесі (Белсенді)/Белсенді емес)
Экспорт/Импорт
9
10
11
12
13
14
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствоның аумақтық бөлімшесінің атауы)
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
________________________________________________________________
(объектінің типі)
ветеринариялық-санитариялық қорытынды және есепке алу нөмірін беруді сұраймын.
Объектінің атауы _________________________________________________
Объектінің мақсаты _______________________________________________
Объектінің сипаттамасы ___________________________________________
Объектінің шығу тегі ______________________________________________
Объектінің құрамы _______________________________________________
Үй-жайға меншік құқығы __________________________________________
Объектінің мекенжайы ____________________________________________
Үй-жай иесінің деректері __________________________________________
Шарт жасалған күн _______________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________
Шарттың ерекше талаптары _______________________________________
Үй-жайға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі, күні
өндіріс объектісі қызметінің түрі: ___________________________________
Экспортты/импортты жүзеге асыру: _________________________________
өндіріс объектісінің құрамы:
№№ п/п
Өндіріс объектісі орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің (жер учаскесінің, ғимараттың, құрылыстың, құрылысжайдың) кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісіне орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары
(геоақпараттық сервис арқылы)*
Ветеринариялық-санитариялық қорытындының деректемелері (нөмірі, күні және берген орган)
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: * Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі:
________________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ___________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін: ___________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
___________________________________
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: _____________________________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы " " ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері: _________________________
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: __________________________

Пример: KZ C.01/G1-0001/E; Пример: KZ C.01/G1-0001/I;
KZ – код страны;
С – литерный код области (города республиканского значения, столицы);
01 – код (порядковый номер) района (города областного значения);
G1 – вид деятельности объекта производства;
0001 – порядковый номер объекта производства;
Е – экспортер;
I – импортер.
Приложение 8
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
Электронный реестр учетных номеров объектов производства
№ п/п
Учетный номер объекта производства
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер владельца объекта производства
Вид деятельности
Категория объекта производства (стационарный/мобильный)
Государственный регистрационный номерной знак мобильного объекта производства
Координаты поворотных точек территории занятой под объект производства
(посредством геоинформационного сервиса)*
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Дата присвоения учетного номера объекту производства
Кем присвоен учетный номер объекту производства (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, организация)
Дата снятия с учета объекта производства
Кем снят учет объекта производства (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, организация)
Статус (Активный/ Неактивный)
Экспорт/Импорт
9
10
11
12
13
14
Примечание:
*Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии технической возможности.
Приложение 9
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и
реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
____________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии)
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления"
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение и присвоить учетный номер к объекту
________________________________________________________________
(тип объекта)
Наименование объекта ___________________________________________
Назначение объекта ______________________________________________
Описание объекта _______________________________________________
Происхождение объекта __________________________________________
Состав объекта __________________________________________________
Право собственности на помещение ________________________________
Адрес объекта __________________________________________________
Данные собственника помещения __________________________________
Дата заключения договора ________________________________________
Срок действия договора __________________________________________
Особые условия договора _________________________________________
Номер, дата свидетельства о государственной регистрации прав на помещение(я)
________________________________________________________________
вид деятельности объекта производства: ____________________________;
осуществление экспорта/импорта: _________________________________;
состав объекта производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории занятой под объект производства
(посредством геоинформационного сервиса)*
Реквизиты ветеринарно-санитарного заключения (номер, дата и орган выдачи)
Примечания
широта
Долгота
1
2
3
4
5
6
Примечание:
* Координаты поворотных точек территории (широты и долготы), занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного сервиса при наличии технической возможности.
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: __________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: ________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество (при
его наличии) руководителя: ________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): __________________________
индивидуальный идентификационный номер: _______________________
_______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: _________________________________________________________
кем выдано: ____________________________________________________
дата выдачи: ____________________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Прилагаю следующие документы:
________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя: __
Дата и время подписания ЭЦП: _________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии: ___________________
Дата и время подписания ЭЦП: ______________________