Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүзеге асыру қағидаларын, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандарын, оларды жүргізу, толтыру тәртібін және ұсыну мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 7 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-235/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 8 желтоқсанда № 21735 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 75-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 2) тармақшасына, 13-бабына және 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 19.08.2022 № ҚР ДСМ-87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүзеге асыру қағидаларын, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандарын, оларды жүргізу, толтыру тәртібін және ұсыну мерзімдерін бекіту туралы қағидалары бекітілсін.
2.Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалу туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 7 желтоқсандағы
№ҚР ДСМ-235/2020
бұйрығына қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүзеге асыру қағидалары, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандары, оларды жүргізу, толтыру тәртібі және ұсыну мерзімдері

Об утверждении правил осуществления статистического наблюдения в области здравоохранения, формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядка их ведения, заполнения и сроков представления
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-235/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2020 года № 21735.
В соответствии с пунктом 3 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 2) статьи 4, статьей 13 и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 19.08.2022 № ҚР ДСМ-87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить правила осуществления статистического наблюдения в области здравоохранения, формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков представления согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-235/2020
Правила осуществления статистического наблюдения в области здравоохранения, формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков представления

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.03.2023 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүзеге асыру қағидалары, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандарын, оларды жүргізу, толтыру тәртібі және ұсыну мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 75-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 2) тармақшасына, 13-бабына және 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүргізу тәртібін, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандарын, оларды жүргізу тәртібін, толтыру мен ұсыну мерзімдерін айқындайды.
2-тарау. Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқауды жүзеге асыру тәртібі, денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу мен есептілік нысандары, оларды жүргізу, толтыру тәртібі және ұсыну мерзімдері
2. Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқау халықтың денсаулығы көрсеткіштерінің және денсаулық сақтау ұйымдары қызметінің динамикасын зерделеу мақсатында жүргізіледі. Жинаудың және өңдеудің жаңа технологияларын қолдана отырып, есепке алудың, есептіліктің, медициналық-статистикалық ақпараттың бірыңғай жүйесін қалыптастыруды, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның статистикалық деректерді ұсынуын "Цифрлық денсаулық сақтау субъектілерінің дербес медициналық деректерді жинауды, өңдеуді, сақтауды, қорғауды және беруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № ҚР ДСМ-30 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32015 болып тіркелген) 28-тармағына сәйкес дербес медициналық деректер агрегаторы жүзеге асырады.
3. Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық есепке алу және есептілік нысандары, оларды жүргізу, толтыру тәртібі және оларды ұсыну мерзімдері "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген), "Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21879 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес айқындалады.

Сноска. Правила – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 29.03.2023 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила осуществления статистического наблюдения в области здравоохранения, формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков представления (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс), подпунктом 2) статьи 4, статьей 13 и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон) и определяют порядок проведения статистического наблюдения в области здравоохранения, форм статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков представления.
Глава 2. Порядок осуществления статистического наблюдения в области здравоохранения, формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков представления
2. Статистическое наблюдение в области здравоохранения проводится с целью изучения динамики показателей здоровья населения и деятельности организаций здравоохранения. Формирование единой системы учета, отчетности, медико-статистической информации с применением новых технологий сбора и обработки, а также предоставление статистических данных уполномоченным органом в области здравоохранения, осуществляет агрегатор персональных медицинских данных в соответствии с пунктом 28 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № ҚР ДСМ-30 "Об утверждении правил осуществления сбора, обработки, хранения, защиты и предоставления персональных медицинских данных субъектами цифрового здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32015).
3. Формы статистического учета и отчетности в области здравоохранения, порядок их ведения, заполнения и сроков их представления определяется в соответствии с приказами исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579), Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21879).

4. Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық байқау "Денсаулық сақтау саласындағы көрсеткіштерді қалыптастыру (есептеу) әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-212/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21698 болып тіркелген) сәйкес жүргізіледі.
5. Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандар дербес медициналық деректер агрегаторының аумақтық филиалдарында аудандық, облыстық деңгейде жиынтық нысандарда қалыптастырылады.
6. Дербес медициналық деректер агрегаторының аумақтық филиалдары денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды дербес медициналық деректер агрегаторына ұсынады.
7. Дербес медициналық деректер агрегаторы денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды қабылдайды және кейіннен осы қағидалардағы № 1, 2, 3, 4 қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға ұсына отырып, Қазақстан Республикасы бойынша жиынтық нысандарды қалыптастырады.
8. Осы қағидалардағы № 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес өңірлер бөлінісінде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды және Қазақстан Республикасы бойынша жиынтық нысандарды мемлекеттік статистика жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
9. Осы қағидалардағы № 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес өңірлер бөлінісінде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандардың статистикалық деректерін және Қазақстан Республикасы бойынша жиынтық нысандарды өңірлер бөлінісінде және Қазақстан Республикасы бойынша халықтың денсаулығы мен денсаулық сақтау ұйымдары қызметінің көрсеткіштерін есептеу, статистикалық байқау жүргізу үшін пайдаланады.
Денсаулық сақтау саласындағы
статистикалық байқауды жүзеге
асыру, денсаулық сақтау
саласындағы статистикалық
есепке алу мен есептілік
нысандары, оларды
жүргізу,толтыру тәртібі
және ұсыну мерзімдерінің
қағидаларына № 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында, "Салалық статистикалық деректер" "Денсаулық сақтау статистикасы" "Статистикалық жинақтар" бөлімінде орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Денсаулық сақтау ұйымдарының саны туралы есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 (ДҰСЕ)
Кезеңділігі: жыл сайын
Есеп беру кезеңі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:

4. Статистическое наблюдение в области здравоохранения проводится в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-212/2020 "Об утверждении методики формирования (расчета) показателей в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21698).
5. Формы, предназначенные для сбора административных данных субъектов здравоохранения, формируются в сводные формы на районном, областном уровне в территориальных филиалах агрегатора персональных медицинских данных.
6. Территориальные филиалы агрегатора персональных медицинских данных предоставляют формы, предназначенные для сбора административных данных субъектов здравоохранения агрегатору персональных медицинских данных.
7. Агрегатор персональных медицинских данных принимает формы, предназначенные для сбора административных данных субъектов здравоохранения, и формирует сводные формы по Республике Казахстан с последующим предоставлением в уполномоченный орган в области здравоохранения согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящим Правилам.
8. Уполномоченный орган в области здравоохранения предоставляет формы, предназначенные для сбора административных данных субъектов здравоохранения, в разрезе регионов и сводные формы по Республике Казахстан в уполномоченный орган по государственной статистике согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящим Правилам.
9. Статистические данные форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения, в разрезе регионов и сводные формы по Республике Казахстан уполномоченный орган в области здравоохранения использует для проведения расчетов показателей здоровья населения и деятельности организаций здравоохранения, статистического наблюдения в разрезе регионов и по Республике Казахстан согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к правилам
осуществления статистического
наблюдения в области здравоохранения,
формы статистического учета и
отчетности в области здравоохранения,
порядок их ведения, заполнения
и сроков представления
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области здравоохранения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz уполномоченный орган в области здравоохранения в разделе "Статистические отраслевые данные" "Статистика здравоохранения" "Статистические сборники".
Наименование формы административных данных: "Отчет о числе организаций здравоохранения"
Индекс формы административных данных: 1 (ОЧОЗ)
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: годовая
Круг лиц, представляющих информацию:

1. Ауылдық денсаулық сақтау ұйымдары аудандық денсаулық сақтау ұйымдарына есепті ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін;
2. Аудандық денсаулық сақтау ұйымдары – облыстық денсаулық сақтау ұйымдарына, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтау ұйымдарына есепті кезеңнен кейінгі 1 қаңтарға дейін;
3. Облыстық денсаулық сақтау ұйымдары, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары дербес медициналық деректердің агрегаторының аумақтық филиалдарына есепті кезеңнен кейінгі 5 қаңтарға дейін;

1. Сельские организации здравоохранения представляют отчет в районные организации здравоохранения до 25 декабря текущего года;
2. Районные организации здравоохранения – в областные организации здравоохранения, организации здравоохранения городов республиканского значения и столицы до 1 января следующего за отчетным периодом;
3. Областные организации здравоохранения, организации здравоохранения городов республиканского значения и столицы в территориальные филиалы агрегатора персональных медицинских данных до 5 января следующего за отчетным периодом;

4. Дербес медициналық деректердің агрегаторының аумақтық филиалдары дербес медициналық деректердің агрегаторына есепті кезеңнен кейінгі 10 қаңтарға дейін;
5. Дербес медициналық деректердің агрегаторы Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органына есепті кезеңнен кейінгі 20 қаңтарға дейін ұсынады.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі 20 қаңтарға дейін

4. Территориальные филиалы агрегатора персональных медицинских данных в агрегатор персональных медицинских данных до 10 января следующего за отчетным периодом;
5. Агрегатор персональных медицинских данных в уполномоченный орган в области здравоохранения Республики Казахстан до 20 января следующего за отчетным периодом.
Срок представления формы административных данных: до 20 января следующего за отчетным периодом.

1. Есеп мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) Өткен жылғы есепті кезеңінің соңына дербес және біріктірілген аурухана ұйымдары мен диспансерлерге кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың саны туралы ақпарат (абсолюттік сандар);
2) Есепті жылдың есепті кезеңінің соңында дербес және біріктірілген аурухана ұйымдары мен диспансерлерге кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың саны туралы ақпарат (абсолюттік сандар);
3) өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ауруханалық ұйымдардың саны (абсолюттік сандар) туралы ақпарат;
4) есептік жылдағы есепті кезеңнің соңына ауруханалық ұйымдардың саны (абсолюттік сандар) туралы ақпарат.
2. 1-бөлім. Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың саны (абсолюттік сандар):
1) А бағанында № нөмір ретімен толтырылады;
2) В бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі;
3) В бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 1-бағанда дербес АЕҰ саны, стоматологиялық емханалар, өткен жылғы есепті кезеңнің соңына дербес және құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар көрсетіледі;
5) 2-бағанда дербес АЕҰ саны, стоматологиялық емханалар, есепті жылдың есепті кезеңінің соңына дербес және құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар көрсетіледі;
6) 3-бағанда өткен жылғы есепті кезеңнің соңына біріккен аурухана ұйымдары мен диспансерлерге кіретін бөлімшелердің АЕҰ саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда есептік жылғы есепті кезеңнің соңына біріккен аурухана ұйымдары мен диспансерлерге кіретін бөлімшелердің АЕҰ саны көрсетіледі.
3. 2-бөлім. Аурухана ұйымдардың саны туралы есеп (абсолюттік сандар):
1) А бағанында № нөмір ретімен толтырылады;
2) В бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атын көрсетіледі;
3) В бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 1-бағанда өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы аурухана ұйымдарының саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда есептік жылдағы есепті кезеңнің соңындағы аурухана ұйымдарының саны көрсетіледі.
Денсаулық сақтау саласындағы
статистикалық байқауды жүзеге
асыру, денсаулық сақтау
саласындағы статистикалық
есепке алу мен
есептілік нысандары, оларды
жүргізу, толтыру тәртібі
және ұсыну мерзімдерінің
қағидаларына № 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында, "Салалық статистикалық деректер" "Денсаулық сақтау статистикасы" "Статистикалық жинақтар" бөлімінде орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Халықтың сырқатанушылығы бойынша есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 (ХСЕ)
Кезеңділігі: жыл сайын
Есеп беру кезеңі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:

1. Отчет содержит следующие сведения:
1) Информацию о числе амбулаторно-поликлинических организаций, самостоятельных и входящих в объединенные больничные организации и диспансеры (абсолютные числа) на конец отчетного периода за предыдущий год;
2) информацию о числе амбулаторно-поликлинических организаций, самостоятельных и входящих в объединенные больничные организации и диспансеры (абсолютные числа) на конец отчетного периода за отчетный год;
3) информацию о числе больничных организаций (абсолютные числа) на конец отчетного периода за предыдущий год;
4) информацию о числе больничных организаций (абсолютные числа) на конец отчетного периода за отчетный год;
2. Раздел 1.Число амбулаторно-поликлинических организаций (абсолютные числа):
1) в графе А заполняется номер по порядку №;
2) в графе Б указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы;
3) в графе В указывается код классификатора административно-территориальных объектов;
4) в графе 1 указывается число самостоятельных АПО, стоматологические поликлиники, врачебные амбулатории как самостоятельные, так и входящие в состав на конец отчетного периода за предыдущий год;
5) в графе 2 указывается число самостоятельных АПО, стоматологические поликлиники, врачебные амбулатории как самостоятельные, так и входящие в состав на конец отчетного периода за отчетный год;
6) в графе 3 указывается число АПО отделения, входящие в объединенные больничные организации и диспансеры на конец отчетного периода за предыдущий год;
7) в графе 4 указывается число АПО отделения, входящие в объединенные больничные организации и диспансеры на конец отчетного периода за отчетный год.
3. Раздел 2. Число больничных организаций (абсолютные числа):
1) в графе А заполняется номер по порядку №;
2) в графе Б указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы;
3) в графе В указывается код классификатора административно-территориальных объектов;
4) в графе 1 указывается число больничных организации на конец отчетного периода за предыдущий год;
5) в графе 2 указывается число больничных организации на конец отчетного периода за отчетный год.
Приложение 2 к правилам
осуществления статистического
наблюдения в области здравоохранения,
формы статистического учета
и отчетности в области здравоохранения,
порядок их ведения, заполнения
и сроков представления
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области здравоохранения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz уполномоченный орган в области здравоохранения Республики Казахстан в разделе "Статистические отраслевые данные" "Статистика здравоохранения" "Статистические сборники".
Наименование формы административных данных: "Отчет по заболеваемости населения"
Индекс формы административных данных: 1 (ОЗН)
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: годовая
Круг лиц, представляющих информацию:

1. Есеп мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) өткен жылғы есепті кезеңінің соңында өмірінде алғаш рет анықталған диагнозбен (абсолюттік сандар) тіркелген аурулардың саны туралы ақпарат;
2) есепті жылғы есепті кезеңнің соңында өмірінде алғаш рет анықталған диагнозбен (абсолюттік сандар) тіркелген аурулардың саны туралы ақпарат;
2. 1, 2, 3-бөлім. Өмірінде алғаш рет анықталған диагнозбен (абсолюттік сандар) тіркелген аурулардың саны
1) А бағанында № нөмір ретімен толтырылады;
2) В бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі;
3) В бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 1-бағанда өткен жылғы есепті кезеңінің соңындағы барлық аурулардың саны (А00-Т98) көрсетіледі;
5) 2-бағанда есепті жыл үшін есепті кезеңінің соңындағы барлық аурулардың саны (А00-Т98) көрсетіледі;
6) 3-бағанда өткен жылғы есепті кезеңінің соңындағы анемия ауруларының саны (D50-D53, D55-D64) көрсетіледі;
7) 4-бағанда есепті жылғы есепті кезеңнің соңындағы анемия ауруларының саны (D50-D53, D55-D64) көрсетіледі;
8) 5-бағанда өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы қан айналым жүйесі ауруларының (I00-I99) саны көрсетіледі;
9) 6-бағанда есептік жылғы есепті кезеңнің соңындағы қан айналым жүйесі ауруларының (I00-I99) саны көрсетіледі;
10) 7-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы гипертониялық ауруының саны (I10-I13) көрсетіледі;
11) 8-бағанда есептік жылғы есепті кезеңінің соңындағы гипертониялық ауруының саны (I10-I13) көрсетіледі;
12) 9-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы жүректің ишемиялық ауруының саны (I20-I25) көрсетіледі;
13) 10-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы жүректің ишемиялық ауруының саны (I20-I25) көрсетіледі;
14) 11-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы миокард инфаркті ауруының саны (I21-I22) көрсетіледі;
15) 12-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы миокард инфаркті ауруының саны (I21-I22) көрсетіледі;
16) 13-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы цереброваскулярлық ауруының саны (I60-I69) көрсетіледі;
17) 14-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы цереброваскулярлық ауруының саны (I60-I69) көрсетіледі;
18) 15-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы қант диабеті ауруының саны (Е10-Е11) көрсетіледі;
19) 16-бағанда есепті жылғы есептік кезеңінің соңындағы қант диабеті ауруының саны (Е10-Е11) көрсетіледі;

1. Отчет содержит следующие сведения:
1) информацию о числе заболеваний, зарегистрированных с впервые в жизни установленным диагнозом (абсолютные числа) на конец отчетного периода за предыдущий год;
2) информацию о числе заболеваний, зарегистрированных с впервые в жизни установленным диагнозом (абсолютные числа) на конец отчетного периода за отчетный год;
2. Раздел 1, 2, 3 Число заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом (абсолютные числа)
1) в графе А заполняется номер по порядку №;
2) в графе Б указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы;
3) в графе В указывается код классификатора административно-территориальных объектов;
4) В графе 1 указывается число заболеваний всего (А00-Т98) на конец отчетного периода за предыдущий год;
5) В графе 2 указывается число заболеваний всего (А00-Т98) на конец отчетного периода за отчетный год;
6) В графе 3 указывается число заболеваний анемии (D50-D53, D55-D64) на конец отчетного периода за предыдущий год;
7) В графе 4 указывается число заболеваний анемии (D50-D53, D55-D64) на конец отчетного периода за отчетный год;
8) В графе 5 указывается число болезней системы кровообращения (I00-I99) на конец отчетного периода за предыдущий год;
9) В графе 6 указывается число болезней системы кровообращения (I00-I99) на конец отчетного периода за отчетный год;
10) В графе 7 указывается число гипертонической болезни (I10-I13) на конец отчетного периода за предыдущий год;
11) В графе 8 указывается число гипертонической болезни (I10-I13) на конец отчетного периода за отчетный год;
12) В графе 9 указывается число ишемической болезни сердца (I20-I25) на конец отчетного периода за предыдущий год;
13) В графе 10 указывается число ишемической болезни сердца (I20-I25) на конец отчетного периода за отчетный год;
14) В графе 11 указывается число заболеваний инфарктом миокарда (I21-I22) на конец отчетного периода за предыдущий год;
15) В графе 12 указывается число заболеваний инфарктом миокарда (I21-I22) на конец отчетного периода за отчетный год;
16) В графе 13 указывается число цереброваскулярной болезни (I60-I69) на конец отчетного периода за предыдущий год;
17) В графе 14 указывается число цереброваскулярной болезни (I60-I69) на конец отчетного периода за отчетный год;
18) В графе 15 указывается число заболеваний сахарным диабетом (E10-E11) на конец отчетного периода за предыдущий год;
19) В графе 16 указывается число заболеваний сахарным диабетом (E10-E11) на конец отчетного периода за отчетный год;

20) 17-бағанда өткен жылғы есептік кезеңнің соңындағы туберкулезбен ауырғандар саны (А15-А19) көрсетіледі;
21) 18-бағанда есепті жылғы есептік кезеңінің соңындағы туберкулезбен ауырғандар саны (А15-А19) көрсетіледі;
22) 19-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы қатерлі ісік ауруының саны (С00-С97) көрсетіледі;
23) 20-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы қатерлі ісік ауруының саны (С00-С97) көрсетіледі;
24) 21-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы психикалық және мінез-құлықтық бұзылышықтары ауруларының (F00-F09, F20-F99) саны көрсетіледі;
25) 22-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы психикалық және мінез-құлықтық бұзылышықтары ауруларының (F00-F09, F20-F99) саны көрсетіледі;
26) 23-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы психикаға белсенді әсер ететін заттарды пайдалануға байланысты психикалық және мінез-құлықтық бұзулышықтары ауруларының саны (F10-F19) көрсетіледі;
27) 24-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы психикаға белсенді әсер ететін заттарды пайдалануға байланысты психикалық және мінез-құлықтық бұзулышықтары ауруларының саны (F10-F19) көрсетіледі;
28) 25-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы жыныстық жолмен берілетін аурулардың барлық саны (A50-A64) көрсетіледі;
29) 26-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы жыныстық жолмен берілетін аурулардың барлық саны (А50-А64) көрсетіледі;
30) 27-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы жыныстық жолымен берілетін аурулардың мерез саны (А50-А53) көрсетіледі;
31) 28-бағанда есептік жылғы есептік кезеңінің соңындағы жыныстық жолмен берілетін аурулардың мерез саны (А50-А53) көрсетіледі;
32) 29-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы сүйек-бұлшық жүйесінің мен дәнекер тін ауруларының саны (M00-M99) көрсетіледі;
33) 30-бағанда есепті жылдың есептік кезеңінің соңындағы сүйек-бұлшық жүйесінің мен дәнекер тін ауруларының саны (M00-M99) көрсетіледі;
34) 31-бағанда өткен жылғы есептік кезеңінің соңындағы жарақаттар мен уланулардан болған жағдайлардың саны (S00-T98) көрсетіледі;
35) 32-бағанда есепті жылдағы есептік кезеңінің соңындағы жарақаттар мен уланулардан болған жағдайлардың саны (S00-T98) көрсетіледі;
Денсаулық сақтау саласындағы
статистикалық байқауды жүзеге
асыру, денсаулық сақтау
саласындағы статистикалық
есепке алу және
есептілік нысандары, оларды
жүргізу,толтыру тәртібі және
ұсыну мерзімдерінің
қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында, "Салалық статистикалық деректер" "Денсаулық сақтау статистикасы" "Статистикалық жинақтар" бөлімінде орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Медициналық кадрлар жөніндегі есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 (МКЕ)
Кезеңділігі: жыл сайын
Есеп беру кезеңі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы

20) В графе 17 указывается число заболеваний туберкулезом (A15-A19) на конец отчетного периода за предыдущий год;
21) В графе 18 указывается число заболеваний туберкулезом (A15-A19) на конец отчетного периода за отчетный год;
22) В графе 19 указывается число заболеваний злокачественными новообразованиями (C00-C97) на конец отчетного периода за предыдущий год;
23) В графе 20 указывается число заболеваний злокачественными новообразованиями (C00-C97) на конец отчетного периода за отчетный год;
24) В графе 21 указывается число заболеваний психическими расстройствами и расстройствами поведения (F00-F09, F20-F99) на конец отчетного периода за предыдущий год;
25) В графе 22 указывается число заболеваний психическими расстройствами и расстройствами поведения (F00-F09, F20-F99) на конец отчетного периода за отчетный год;
26) В графе 23 указывается число заболеваний психическими расстройствами и расстройствами поведения, связанные с употреблением психоактивных веществ (F10-F19) на конец отчетного периода за предыдущий год;
27) В графе 24 указывается число заболеваний психическими расстройствами и расстройствами поведения, связанные с употреблением психоактивных веществ (F10-F19) на конец отчетного периода за отчетный год;
28) В графе 25 указывается общее число болезней передающиеся преимущественно половым путем (A50-A64) на конец отчетного периода за предыдущий год;
29) В графе 26 указывается общее число болезней передающиеся преимущественно половым путем (A50-A64) на конец отчетного периода за отчетный год;
30) В графе 27 указывается число болезней передающиеся преимущественно половым путем, Сифилис (A50-A53) на конец отчетного периода за предыдущий год;
31) В графе 28 указывается число болезней передающиеся преимущественно половым путем, Сифилис (A50-A53) на конец отчетного периода за отчетный год;
32) В графе 29 указывается число болезней костно-мышечной системы и соединительной ткани (M00-M99) на конец отчетного периода за предыдущий год;
33) В графе 30 указывается число болезней костно-мышечной системы и соединительной ткани (M00-M99) на конец отчетного периода за отчетный год;
34) В графе 31 указывается число травм и отравлении (S00-T98) на конец отчетного периода за предыдущий год;
35) В графе 32 указывается число травм и отравлении (S00-T98) на конец отчетного периода за отчетный год.
Приложение 3 к правилам
осуществления статистического
наблюдения в области здравоохранения,
формы статистического учета
и отчетности в области здравоохранения,
порядок их ведения, заполнения
и сроков представления
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области здравоохранения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz Министерство здравоохранения Республики Казахстан в разделе "Статистические отраслевые данные" "Статистика здравоохранения" "Статистические сборники".
Наименование формы административных данных: "Отчет по медицинским кадрам"
Индекс формы административных данных: 1 (ОМК)
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: годовая
Круг лиц, представляющих информацию:

1. Есеп мынадай мәліметтерді қамтиды
1) Есепті кезеңнің соңындағы дәрігерлер саны туралы ақпарат;
2) Есепті кезеңнің соңындағы жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина қызметкерлерінің саны туралы ақпарат;
2. 1-бөлім Медициналық кадрлар жөніндегі есеп:
1) А бағанында № нөмір ретімен толытырылады;
2) В бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі;
3) В бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 1-бағанда өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы дәрігерлердің саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда есепті жылдың есепті кезеңнің соңындағы дәрігерлердің саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы орта медицина қызметкерлерінің саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, есепті жылдың есепті кезеңінің соңындағы орта медицина қызметкерлерінің саны көрсетіледі;
Денсаулық сақтау саласындағы
статистикалық байқауды жүзеге
асыру, денсаулық сақтау
саласындағы статистикалық
есепке алу және
есептілік нысандары, оларды
жүргізу, толтыру тәртібі және
ұсыну мерзімдерінің
қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында, "Салалық статистикалық деректер" "Денсаулық сақтау статистикасы" "Статистикалық жинақтар" бөлімінде орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Ана өлімі жөніндегі есеп"
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1 (АӨЕ)
Кезеңділігі: жыл сайын
Есеп беру кезеңі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:

1. Отчет содержит следующие сведения:
1) информацию о числе врачей на конец отчетного периода;
2) информацию о числе специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских работников на конец отчетного периода;
2. Раздел 1 Медицинские кадры (абсолютные числа):
1) в графе А заполняется номер по порядку №;
2) в графе Б указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы;
3) в графе В указывается код классификатора административно-территориальных объектов;
4) В графе 1 указывается число врачей на конец отчетного периода за предыдущий год;
5) В графе 2 указывается число врачей на конец отчетного периода за отчетный год;
6) В графе 3 число специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских работников на конец отчетного периода за предыдущий год;
7) В графе 4 указывается число специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских работников на конец отчетного периода за отчетный год.
Приложение 4 к правилам
осуществления статистического
наблюдения в области здравоохранения,
формы статистического учета
и отчетности в области здравоохранения,
порядок их ведения, заполнения
и сроков представления
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области здравоохранения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz уполномоченный орган в области здравоохранения в разделе "Статистические отраслевые данные" "Статистика здравоохранения" "Статистические сборники".
Наименование формы административных данных: "Отчет по материнской смертности"
Индекс формы административных данных: 1 (ОМС)
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: годовая
Круг лиц, представляющих информацию:

1. Есеп мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ана өлімі жағдайларының саны туралы ақпарат;
2) есепті жылғы есепті кезеңнің соңындағы ана өлімі жағдайларының саны туралы ақпарат.
2. 1-бөлім. Ана өлімі жөніндегі есеп (абсолюттік сандар)
1) А бағанында № нөмір ретімен толтырылады;
2) В бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі;
3) В бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 1-бағанда өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ана өлімі жағдайларының саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда есепті жылғы есепті кезеңнің соңындағы ана өлімі жағдайларының саны көрсетіледі.

1. Отчет содержит следующие сведения:
1) информацию о числе случаев материнских смертей на конец отчетного периода за предыдущий год;
2) информацию о числе случаев материнских смертей на конец отчетного периода за отчетный год;
2. Раздел 1 Материнская смертность (абсолютные числа):
1) в графе А заполняется номер по порядку №;
2) в графе Б указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы;
3) в графе В указывается код классификатора административно-территориальных объектов;
4) В графе 1 указывается число случаев материнских смертей на конец отчетного периода за предыдущий год;
5) В графе 2 указывается число случаев материнских смертей на конец отчетного периода за отчетный год.