Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № С 65-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 8316 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 16.09.2021 № С 8-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 және 9-баптарына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Ақкөл ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Б.Умербаев
Ақкөл аудандық
мәслихатының хатшысы
Д.Салыбекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақкөл ауданының әкімі
Ақкөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С 65-2 шешіміне
1-қосымша
Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 16.09.2021 № С 8-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Орталық алаң, Азат ауылы, Алаш көшесі, 4 Б.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Азат ауылы, Алаш көшесі, № 2 үйден № 25 үйге дейін.
3. Аудандық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы орталық алаң, Ақкөл қаласы, Сағадат Нұрмағамбетов көшесі, 71.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2020 года № С 65-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2021 года № 8316.
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16.09.2021 № С 8-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Аккольском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата
Б.Умербаев
Секретарь Аккольского
районного маслихата
Д.Салыбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аккольского района
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № С 65-2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16.09.2021 № С 8-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе:
1. Центральная площадь, село Азат, улица Алаш, 4 Б.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Азат, улица Алаш, от дома № 2 до дома № 25.
3. Центральная площадь перед зданием районного дома культуры, город Акколь, улица Сагадата Нурмагамбетова, 71.

4. Қалалық стадион, Ақкөл қаласы, Пушкин көшесі.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Ақкөл қаласы, Сағадат Нұрмағамбетов көшесі, № 1 үйден орталық алаңға дейін.
6. Ескерткіш-обелискінің алдындағы алаң, Домбыралы ауылы, Алаш көшесі.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Домбыралы ауылы, Алаш көшесі, № 2 үйден ескерткіш-обелиск алдындағы алаңға дейін.
8. Мәдени-спорттық кешеннің алдындағы алаң, Еңбек ауылы, Бейбітшілік көшесі, 37.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Еңбек ауылы, Студенттер көшесі, "Светлана" дүкенінен "Ақмола облысы білім басқармасының Ақкөл ауданы бойынша білім бөлімі Еңбек ауылының Кеңес Одағының батыры, Халық Қаһарманы С. Нұрмағамбетов атындағы мектеп-балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына дейін.
10. Обелискінің алдындағы алаң, Жалғызқарағай ауылы, Жамбыл Жабаев көшесі.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Жалғызқарағай ауылы, Орталық көшесі, № 1 үйден № 35 үйге дейін.
12. "Сембаев" жеке кәсіпкердің әкімшілік ғимаратының алдындағы алаң, Қына ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 2.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Қына ауылы, Тәуелсіздік көшесі, № 1 үйден "Айгуль" дүкеніне дейін.
14. Ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Наумов ауылы, Ыбырай Алтынсарин атындағы көшесі, 19.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Наумов ауылы, Ыбырай Алтынсарин атындағы көшесі, № 1 үйден ауылдық мәдениет үйінің ғимаратына дейін.
16. Ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Новорыбин ауылы, Павел Савельевич Стрельцов атындағы көшесі, 12.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Новорыбин ауылы, Павел Савельевич Стрельцов атындағы көшесі, № 2 үйден ауылдық мәдениет үйінің ғимаратына дейін.
18. Ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Урюпин ауылы, Кенесары атындағы көшесі, 66.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Урюпин ауылы, Абылайхан атындағы көшесі, № 78 үйден Мұхтар Әуезов атындағы көшесінің қиылысына дейін.
Ақкөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С 65-2 шешіміне
2-қосымша
Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 16.09.2021 № С 8-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Городской стадион, город Акколь, улица Пушкина.
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Акколь, улица Сагадата Нурмагамбетова, от дома № 1 до центральной площади.
6. Площадь перед памятником-обелиском, село Домбыралы, улица Алаш.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Домбыралы, улица Алаш, от дома № 2 до площади перед памятником-обелиском.
8. Площадь перед культурно-спортивным комплексом, село Енбек, улица Бейбитшилик, 37.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Енбек, улица Студенттер, от магазина "Светлана" до здания коммунального государственного учреждения "Школа-детский сад имени Героя Советского Союза, Халық Қаһарманы С. Нурмагамбетова, села Енбек отдела образования по Аккольскому району управления образования Акмолинской области".
10. Площадь перед обелиском, село Жалгызкарагай, улица Жамбыла Жабаева.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалгызкарагай, улица Орталык, от дома № 1 до дома № 35.
12. Площадь перед административным зданием индивидуального предпринимателя "Сембаев", село Кына, улица Тауелсиздик, 2.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кына, улица Тауелсиздик, от дома № 1 до магазина "Айгуль".
14. Площадь перед зданием сельского дома культуры, село Наумовка, улица имени Ыбырая Алтынсарина, 19.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Наумовка, улица имени Ыбырая Алтынсарина, от дома № 1 до здания сельского дома культуры.
16. Площадь перед зданием сельского дома культуры, село Новорыбинка, улица имени Павла Савельевича Стрельцова, 12.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новорыбинка, улица имени Павла Савельевича Стрельцова, от дома № 2 до здания сельского дома культуры.
18. Площадь перед зданием сельского дома культуры, село Урюпинка, улица имени Кенесары, 66.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Урюпинка, улица имени Аблайхана, от дома № 78 до пересечения с улицей имени Мухтара Ауэзова.
Приложение 2 к решению
Аккольского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № С 65-2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16.09.2021 № С 8-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Ақкөл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) орталық алаң, Азат ауылы, Алаш көшесі, 4 Б, шекті толу нормасы 40 адам;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Азат ауылы, Алаш көшесі, № 2 үйден № 25 үйге дейін, шекті толу нормасы 40 адам;
3) аудандық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы орталық алаң, Ақкөл қаласы, Сағадат Нұрмағамбетов көшесі, 71, шекті толу нормасы 100 адам;
4) қалалық стадион, Ақкөл қаласы, Пушкин көшесі, шекті толу нормасы 100 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Ақкөл қаласы, Сағадат Нұрмағамбетов көшесі, № 1 үйден орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
6) ескерткіш-обелискінің алдындағы алаң, Домбыралы ауылы, Алаш көшесі, шекті толу нормасы 40 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Домбыралы ауылы, Алаш көшесі, № 2 үйден ескерткіш-обелиск алдындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
8) мәдени-спорттық кешеннің алдындағы алаң, Еңбек ауылы, Бейбітшілік көшесі, 37, шекті толу нормасы 30 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Еңбек ауылы, Студенттер көшесі, "Светлана" дүкенінен "Ақмола облысы білім басқармасының Ақкөл ауданы бойынша білім бөлімі Еңбек ауылының Кеңес Одағының батыры, Халық Қаһарманы С. Нұрмағамбетов атындағы мектеп-балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 30 адам;

1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Аккольском районе:
1) центральная площадь, село Азат, улица Алаш, 4 Б, норма предельной заполняемости 40 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Азат, улица Алаш, от дома № 2 до дома № 25, норма предельной заполняемости 40 человек;
3) центральная площадь перед зданием районного дома культуры, город Акколь, улица Сагадата Нурмагамбетова, 71, норма предельной заполняемости 100 человек;
4) городской стадион, город Акколь, улица Пушкина, норма предельной заполняемости 100 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Акколь, улица Сагадата Нурмагамбетова, от дома № 1 до центральной площади, норма предельной заполняемости 50 человек;
6) площадь перед памятником-обелиском, село Домбыралы, улица Алаш, норма предельной заполняемости 40 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Домбыралы, улица Алаш, от дома № 2 до площади перед памятником-обелиском, норма предельной заполняемости 30 человек;
8) площадь перед культурно-спортивным комплексом, село Енбек, улица Бейбитшилик, 37, норма предельной заполняемости 30 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Енбек, улица Студенттер, от магазина "Светлана" до здания коммунального государственного учреждения "Школа-детский сад имени Героя Советского Союза, Халық Қаһарманы С. Нурмагамбетова, села Енбек отдела образования по Аккольскому району управления образования Акмолинской области", норма предельной заполняемости 30 человек;

10) обелискінің алдындағы алаң, Жалғызқарағай ауылы, Жамбыл Жабаев көшесі, шекті толу нормасы 40 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Жалғызқарағай ауылы, Орталық көшесі, № 1 үйден № 35 үйге дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
12) "Сембаев" жеке кәсіпкердің әкімшілік ғимаратының алдындағы алаң, Қына ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 2, шекті толу нормасы 40 адам;
13) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Қына ауылы, Тәуелсіздік көшесі, № 1 үйден "Айгуль" дүкеніне дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
14) ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Наумов ауылы, Ыбырай Алтынсарин атындағы көшесі, 19, шекті толу нормасы 50 адам;
15) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Наумов ауылы, Ыбырай Алтынсарин атындағы көшесі, № 1 үйден ауылдық мәдениет үйінің ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
16) ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Новорыбин ауылы, Павел Савельевич Стрельцов атындағы көшесі, 12, шекті толу нормасы 30 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Новорыбин ауылы, Павел Савельевич Стрельцов атындағы көшесі, № 2 үйден ауылдық мәдениет үйінің ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
18) ауылдық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы алаң, Урюпин ауылы, Кенесары атындағы көшесі, 66, шекті толу нормасы 40 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу және жүру бағыты: Урюпин ауылы, Абылайхан атындағы көшесі, № 78 үйден Мұхтар Әуезов атындағы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 30 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.

10) площадь перед обелиском, село Жалгызкарагай, улица Жамбыла Жабаева, норма предельной заполняемости 40 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалгызкарагай, улица Орталык, от дома № 1 до дома № 35, норма предельной заполняемости 30 человек;
12) площадь перед административным зданием индивидуального предпринимателя "Сембаев", село Кына, улица Тауелсиздик, 2, норма предельной заполняемости 40 человек;
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кына, улица Тауелсиздик, от дома № 1 до магазина "Айгуль", норма предельной заполняемости 30 человек;
14) площадь перед зданием сельского дома культуры, село Наумовка, улица имени Ыбырая Алтынсарина, 19, норма предельной заполняемости 50 человек;
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Наумовка, улица имени Ыбырая Алтынсарина, от дома № 1 до здания сельского дома культуры, норма предельной заполняемости 30 человек;
16) площадь перед зданием сельского дома культуры, село Новорыбинка, улица имени Павла Савельевича Стрельцова, 12, норма предельной заполняемости 30 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новорыбинка, улица имени Павла Савельевича Стрельцова, от дома № 2 до здания сельского дома культуры, норма предельной заполняемости 30 человек;
18) площадь перед зданием сельского дома культуры, село Урюпинка, улица имени Кенесары, 66, норма предельной заполняемости 40 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Урюпинка, улица имени Аблайхана, от дома № 78 до пересечения с улицей имени Мухтара Ауэзова, норма предельной заполняемости 30 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.

9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Ақкөл ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Ақкөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С 65-2 шешіміне
3-қосымша
Ақкөл ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 16.09.2021 № С 8-2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ақкөл ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Аккольского района в день проведения мирных собраний
Приложение 3 к решению
Аккольского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № С 65-2
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Аккольском районе
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16.09.2021 № С 8-2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Аккольского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.