Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 80/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда № 8199 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7655 тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5584536 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 752792 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10566,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23644 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4797533,4 мың теңге;
2) шығындар – 6007883,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 40,1) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 3976 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4016,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 5875 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 5875 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 429182,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429182,1 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4016,1 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерiлсiн, оның ішінде: жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 4016,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Л.Репутацкий
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Агымбаева
"КЕЛICIЛДI"
Есіл ауданының әкімдігі
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 80/2 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 62/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 2 декабря 2020 года № 80/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 7 декабря 2020 года № 8199
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 62/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7655, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5584536 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 752792 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10566,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23644 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4797533,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6007883,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 40,1) тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3976 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4016,1 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5875 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5875 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 429182,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429182,1 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 4016,1 тысяча тенге, в том числе погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 4016,1 тысяча тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Л.Репутацкий
Секретарь районного
маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 2 декабря
2020 года № 80/2
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

97447,2
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
27977,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27977,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42697,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37295,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
851,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4550
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29314
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25187
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4127
02
Қорғаныс
19013,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19013,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4713,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14300
04
Бiлiм беру
3996787,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3959510,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13981,8
003
Жалпы білім беру
2903012,7
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
30261
006
Балаларға қосымша білім беру
88111
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
124854,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17095
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
416,7
023
Әдістемелік жұмыс
29126
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
327695
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
424956,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
37277,1
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

97447,2
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
27977,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27977,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42697,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37295,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
851,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4550
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
25187
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4127
02
Оборона
19013,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19013,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4713,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14300
04
Образование
3996787,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
3959510,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13981,8
003
Общеобразовательное обучение
2903012,7
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
30261
006
Дополнительное образование для детей
88111
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
124854,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17095
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
416,7
023
Методическая работа
29126
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
327695
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
424956,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
37277,1
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту

97,3
NEET санатындағы жастарға және аз қамтылған көпбалалы отбасыларға, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға
31113,6
қоғамдық жұмыстарға
22000
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
9959
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
2566
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
3469
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
2462
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
118714,3
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
76242
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
42472,3
Ауданның білім беру бөлімі
434847
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
52145
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
284363
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
94530
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
3809
Ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
16776
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
16776
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
38850
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
38850
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
3849
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
3849
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
307681
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
307681
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
280949
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
26732
Бюджеттік кредиттер
3976
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3976
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3976
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 80/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы

97,3
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
31113,6
на общественные работы
22000
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
9959
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2566
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3469
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2462
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
118714,3
на выплату государственной адресной социальной помощи
76242
на гарантированный социальный пакет детям
42472,3
Отдел образования района
434847
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
52145
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
284363
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
94530
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
3809
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
16776
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
16776
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
38850
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
38850
Отдел физической культуры и спорта района
3849
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
3849
Целевые трансферты на развитие
307681
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
307681
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
280949
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26732
Бюджетные кредиты
3976
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3976
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3976
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 2 декабря
2020 года № 80/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего

842644,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
667998
оның iшiнде:
Ауданның білім беру бөлімі
437589,6
Мектептерде IT-сыныптарды ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
264
1-сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
4538,8
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
8527
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру және кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1818
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
15135,7
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3872
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
43784,6
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
5542
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
265452,5
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
2556
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
4226
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1065
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
800
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
7640
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
4280
Білім беру объектеріне мектеп автобустарды сатып алуға
13065
Есіл ауданы педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуге
50000
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18004,4
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
2637
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
1335
Жастар жылы аясында, сондай-ақ толық емес және көп балалы отбасылар, мүгедектер, сонымен қатар, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы/аз қамтылған отбасылар үшін бизнес-идеяларды жүзеге асыруға 200 айлық есептік көрсеткіштер гранттар беруге
2222,4
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
11014
Көпбалалы аналарға және көпбалалы отбасылардан шыққан балаларға жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
796
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
4550
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
4550
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

842644,2
Целевые текущие трансферты
667998
в том числе:
Отдел образования района
437589,6
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
264
На обеспечение горячим питанием учащихся 1-классов
4538,8
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
8527
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1818
На приобретение компьютеров для школ
15135,7
На приобретение кабинетов робототехники
3872
На оснащение ресурсных центров
43784,6
На увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
5542
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
265452,5
На увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
2556
На доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
4226
На доплату учителям со степенью магистра
1065
На доплаты учителям за наставничество молодым учителям
800
На увеличение доплаты за классное руководство педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
7640
На увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
4280
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
13065
На оплату труда педагогам Есильского района
50000
Отдел занятости и социальных программ района
18004,4
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2637
На выплату государственной адресной социальной помощи
1335
На предоставление грантов на реализацию бизнес-идей в рамках Года молодежи, а также для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных/малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов 200 месячных расчетных показателей
2222,4
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
11014
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
796
Отдел экономики и финансов района
4550
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
4550
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района