Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 17 қарашадағы № 73/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 қарашада № 6094 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағы 18) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 21-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімі бекітілсін.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № 11/03 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1879 нөмірмен тіркелген, 2010 жылғы 10 маусымдағы № 64-65 (20927-20928) "Индустриальная Караганда", 2010 жылғы 10 маусымдағы № 89-92 (20 876) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған);
2) "Қарағанды облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № 11/03 "Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 5 қарашадағы № 64/07 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3549 нөмірмен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 25 желтоқсанында жарияланған).
3. "Қарағанды облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
мәдениет және спорт министрі
_____________________ А. Райымкұлова
"___ " _______________ 2020 жыл
Қарағанды облысы
әкімдігінің

Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области
Постановление акимата Карагандинской области от 17 ноября 2020 года № 73/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 ноября 2020 года № 6094
В соответствии c подпунктом 18) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 21 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Государственный список памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Карагандинской области:
1) Постановление акимата Карагандинской области от 16 апреля 2010 года №11/03 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №1879, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 10 июня 2010 года № 64-65 (20927-20928), "Орталық Қазақстан" от 10 июня 2010 года № 89-92 (20 876);
2) Постановление акимата Карагандинской области от 5 ноября 2015 года № 64/07 "О внесении изменения и дополнения в постановление акимата Карагандинской области от 16 апреля 2010 года № 11/03 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3549, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 25 декабря 2015 года).
3. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
_____________________ А. Раймкулова
"___ " _______________ 2020 года
Приложение
к постановлению
акимата Карагандинской области

2020 жылғы 17
қарашасы
№ 73/01
қаулысына қосымша
Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімі
Ескерткіш атауы
Ескерткіш түрі
Ескерткіш тұрған жері
1
2
3
4
Абай ауданы
1.
Шерубай қорымы, ерте темір дәуірі (әрі қарай ЕТҒ)
археология
Топар кентінен оңтүстік- шығысқа (әрі қарай ОШ) 7 шақырым (әрі қарай шм) жерде
2.
Шерубай 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Топар кентінен ОШ-қа 8 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінің аймағында
3.
Топар қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағанды 2-суэлектростанциясынан (әрі қарай СЭС-2) ОШ-қа 5 шм жерде
4.
Топар 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Топар кентінің аймағында
5.
Топар 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Топар кентінен оңтүстік-батысқа (әрі қарай ОБ) 0,2 шм жерде
6.
Жартас қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынан солтүстік-шығысқа (әрі қарай СШ) 0,6 шм жерде
7.
Восход қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынан 0,7 шм жерде
8.
Көксу қорымы, ЕТҒ
археология
"Жартас" сауықтыру орнынан ОБ-қа 2 шм жерде
9.
Көксу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Юбилейный селосынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
10.
Құлаайғыр қорымы, ортағасыр
археология
Құлаайғыр селосынан 4,5 шм жерде
11.
Көксу қорғаны, ЕТҒ
археология
Көксу селосынан солтүстікке (әрі қарай С) 2 шм жерде, "Жартас" сауықтыру орнынан ОБ-қа 2 шм жерде
12.
Южный қорғаны, ЕТҒ
археология
Топар кентінен оңтүстік-оңтүстік-шығысқа (әрі қарай ООШ) 12 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 2,5 шм жерде, Южный кентінен солтүстік-батысқа (әрі қарай СБ) 7 шм жерде
13.
8-ші ауыл 1 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
8-ші ауыл селосынан оңтүстікке (әрі қарай О) 4 шм жерде
14.
Захаровка қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Есенгелді селосынан С 7 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, арнадан 200 м жерде
15.
Құлаайғыр 1 қорымы, ортағасыр
археология
Құлаайғыр селосынан СБ-қа 2 шм жерде, Топар кентінен ОШ-қа 10 шм жерде
16.
Қарабас тұрағы, тас дәуірі
археология
Абай қаласынан ОШ-қа 5 шм жерде
17.
Самарка қорымы, ЕТҒ
археология
Самарка селосынан ОШ-қа 6 шм жерде, Изумрудный селосынан оңтүстік-оңтүстік-батысқа (әрі қарай ООБ) 3 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
18.
Самарка 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Самарка селосынан О-ке 7,7 шм жерде, Изумрудный селосынан ОБ-қа 4,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
19.
Самарка 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Самарка селосынан О-ке 8 шм жерде, Изумрудный селосынан ООБ-қа 5 шм жерде
20.
Шерубай-Нұра қорымы, ортағасыр
археология
Южный кентінен СБ-қа 8 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОШ-қа 0,3 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
21.
Шерубай-Нұра 1 қорымы, ортағасыр
археология

от 17 ноября 2020 года
№ 73/01
Государственный список памятников истории и культуры местного значения Карагандинской области
Наименование памятника
Вид памятника
Местонахождение памятника
1
2
3
4
Абайский район
1.
Могильник Шерубай, ранний железный век (далее РЖВ)
археология
в 7 километрах (далее – км) к юго-востоку (далее ЮВ) от поселка Топар
2.
Могильник Шерубай 1, эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮВ от поселка Топар, на территории железнодорожной станции Шерубай-Нура
3.
Могильник Топар, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от Карагандинской гидроэлектростанции-2 (далее ГРЭС-2)
4.
Могильник Топар 1, РЖВ
археология
на территории поселка Топар
5.
Могильник Топар 2, РЖВ
археология
в 0,2 км к юго-западу (далее ЮЗ) от поселка Топар
6.
Могильник Жартас, РЖВ
археология
в 0,6 км к северо-востоку (далее СВ) от санатория "Жартас"
7.
Могильник Восход, РЖВ
археология
в 0,7 км от санатория "Жартас"
8.
Могильник Коксу, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от санатория "Жартас"
9.
Могильник Коксу 1, РЖВ
археология
в 7,5 км к ЮВ от села Юбилейный
10.
Могильник Кулаайгыр, средневековье
археология
в 4,5 км от села Кулаайгыр
11.
Курган Коксу, РЖВ
археология
в 2 км к северу (далее С) от села Коксу, в 2 км к ЮЗ от санатория "Жартас"
12.
Курган Южный, РЖВ
археология
в 12 км к юго-юго-востоку (далее ЮЮВ) от поселка Топар, в 2,5 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 7 км к северо-западу (далее СЗ) от поселка Южный
13.
Могильник 8-й аул 1, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 4 км к югу (далее Ю) от села 8-й аул
14.
Могильник Захаровка, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от села Акмечеть, в 7 км к С от села Есенгельды, на левом берегу реки Нуры в 200 м от русла
15.
Могильник Кулаайгыр 1, средневековье
археология
в 2 км к СЗ от села Кулаайгыр, в 10 км к ЮВ от поселка Топар
16.
Стоянка Карабас, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮВ от города Абай
17.
Могильник Самарка, РЖВ
археология
в 6 км к ЮВ от села Самарка, в 3 км к юго-юго-западу (далее ЮЮЗ) от села Изумрудный, левый берег реки Нура
18.
Могильник Самарка 1, РЖВ
археология
в 7,7 км Ю села Самарка, в 4,5 км к ЮЗ от села Изумрудный, левый берег реки Нура
19.
Могильник Самарка 2, РЖВ
археология
в 8 км к Ю от села Самарка, в 5 км к ЮЮЗ от села Изумрудный
20.
Могильник Шерубай-Нура, средневековье
археология
в 8 км к СЗ от поселка Южный, в 0,3 км к ЮВ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, на правом берегу реки Нура
21.
Могильник Шерубай-Нура 1, средневековье
археология

Южный кентінен СБ-қа 7,5 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОШ-қа 0,5 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
22.
Южный қорымы, ЕТҒ
археология
Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 6 шм жерде, Южный кентінен СШ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
23.
Южный 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Южный кентінен батысқа (әрі қарай Б) 2,5 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 7 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
24.
Южный 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 6 шм жерде, Южный кентінен солтүстік-батыс-батысқа (әрі қарай СББ) 2,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
25.
Южный 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Топар кентінен О-ке 12 шм жерде, Шерубай-Нұра теміржол бекетінен ОБ-қа 4 шм жерде, Южный кентінен СБ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
26.
Есенгелді қорымы, ЕТҒ
археология
Есенгелді селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
27.
Есенгелді қонысы, қола дәуірі
археология
Есенгелді селосынан ООШ-қа 3 шм жерде, Есенгелді қорымы мен Нұра өзенінің құйылысы аралығы
28.
Есен қорымы, қола дәуірі
археология
8 ауыл селосынан О-ке 5 шм жерде, Есен өзенінен С-ке 200 м жерде
29.
Есен 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Есен өзенінің арнасынан О-ке 200 м жерде, 8 ауыл селосынан О-ке 15 шм жерде
30.
Есен қорғаны, ЕТҒ
археология
8 ауыл селосынан О-ке 18 шм жерде, Есен 1 қорымынан СШ-қа 50 м жерде, Есен өзенінің сол жақ жағасында
31.
Бауырөзен қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 3 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 3 шм жерде
32.
Бауырөзен 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 3 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 3 шм жерде, Бауырөзен қорғанынан ОШ-қа 500 м жерде
33.
Бауырөзен 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 10 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан Б-қа 11 шм жерде
34.
Бауырөзен қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан ОБ-қа 8 шм жерде, жылыту пунктінен ОБ-қа 8 шм жерде
35.
Бауырөзен 1 қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан С-ке 10 шм жерде, жылыту пунктінен С-ке 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан С-ке 11 шм жерде
36.
Бауырөзен 2 қорымы, ортағасыр
археология
Қарағанды-Алматы автожолынан Б-қа 10 шм жерде, жылыту пунктінен Б-қа 10 шм жерде, Билайн ұялы байланысының мұнарасынан Б-қа 11 шм жерде
37.
"Мамочкино" зираты
киелі объект
Жартас кенті
Ақтоғай ауданы
38.
Шағала некрополі, ХІХ ғ.
ансамбльдер мен кешендер
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
1.
№84 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
2.
№ 85 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
3.
№86 мешіті, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
4.
№88 мешіті, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
5.
Тобышақ кесенесі, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Абай селолық округі
39.
Текежан некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Абай селосынан ОШ-қа 9 шм жерде, Абай селолық округі
1.
№90 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Абай селосынан ОШ-қа 9 шм жерде, Абай селолық округі
40.
Асылбек некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
1.
№106 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
2.
Жүнісбек кесенесі, ХІХ ғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
3.
Махамбет кесенесі, ХІХ ғ.
Қарасу селосынан Б-қа 7 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
41.
Ақтай некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Нарманбет селосынан шығысқа (әрі қарай Ш) 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
1.
Қошқар Сағанасы, ХІХ ғ.
Нарманбет селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
2.
Шоқтай кесенесі, ХІХ ғ.
Нарманбет селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
42.
Дүйсек некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
1.
№149 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
2.
№150 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
Сарышаған кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде
43.
Егізқойтас қорымы, ортағасыр
археология
Буденный селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Тоқырауын өзенінің сол жақ жағындағы Егізқойтас сайында
44.
Тас қорғандар, ЕТҒ
археология
Егізқойтас сайынан ООШ-қа 5 шм жерде, Тоқырауын өзенінің сол жақ жағасында
45.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен 40 шм жерде, Балқыдақ сайында, Ақтоғай селолық округі
46.
38 қоршаудан салынған қорым, қола дәуірі
археология

в 7,5 км к СЗ от поселка Южный, в 0,5 км к ЮВ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, на правом берегу реки Нура
22.
Могильник Южный, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2 км к СВ от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
23.
Могильник Южный 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к западу (далее З) от поселка Южный, в 7 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, левый берег реки Нура
24.
Могильник Южный 2, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2,5 км к северо-западу-западу (далее СЗЗ) от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
25.
Могильник Южный 3, РЖВ
археология
в 12 км к Ю от поселка Топар, в 4 км к ЮЗ от железнодорожной станции Шерубай-Нура, в 2 км к СЗ от поселка Южный, на левом берегу реки Нура
26.
Могильник Есенгельды, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Есенгельды
27.
Поселение Есенгельды, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮЮВ от села Есенгельды, между могильником Есенгельды и устьем реки Нуры
28.
Могильник Есен, эпоха бронзы
археология
в 5 км к Ю от села 8 аул, в 200 м к С от реки Есен
29.
Могильник Есен 1, РЖВ
археология
в 200 м к Ю от русла реки Есен, в 15 км к Ю от села 8 аул
30.
Курган Есен, РЖВ
археология
к 18 км к Ю от села 8 аул, в 50 м к СВ от могильника Есен 1, на левом берегу реки Есен
31.
Курган Баурозен, средневековье
археология
в 3 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 3 км к З от обогревательного пункта
32.
Курган Баурозен 1, средневековье
археология
в 3 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 3 км к З от обогревательного пункта, в 500 м к ЮВ от кургана Баурозен
33.
Курган Баурозен 2, средневековье
археология
в 10 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к З от обогревательного пункта, в 11 км к З от вышки сотовой связи Билайн
34.
Могильник Баурозен, средневековье
археология
в 8 км к ЮЗ от автотрассы Караганды-Алматы, в 8 км к ЮЗ от обогревательного пункта
35.
Могильник Баурозен 1, средневековье
археология
в 10 км к С от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к С от обогревательного пункта, в 11 км к С от вышки сотовой связи Билайн
36.
Могильник Баурозен 2, средневековье
археология
в 10 км к З от автотрассы Караганды-Алматы, в 10 км к З от обогревательного пункта, в 11 км к З от вышки сотовой связи Билайн
37.
"Мамочкино" кладбище
сакральные объекты
поселок Жартас
Актогайский район
38.
Некрополь Шагала, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
1.
Мавзолей безымянный №84, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
2.
Мавзолей безымянный №85, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
3.
Мечеть №86, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
4.
Мечеть №88, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
5.
Мавзолей Тобышак, ХІХ в.
в 8 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
39.
Некрополь Текежан, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 9 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
1.
Мавзолей безымянный №90, ХІХ в.
в 9 км к ЮВ от села Абай, сельский округ Абайский
40.
Некрополь Асылбек, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 7 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
1.
Мавзолей безымянный №106, ХІХ в.
в 7 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
2.
Мавзолей Жунусбека, ХІХ в.
в 7 км к З от от села Карасу, сельский округ Карабулакский
3.
Мавзолей Махамбета, ХІХ в.
в 7 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
41.
Некрополь Актая, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 2 км к востоку (далее В) от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
1.
Сагана Кошкар, ХІХ в.
в 2 км к В от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
2.
Мавзолей Шоктая, ХІХ в.
в 2 км к В от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
42.
Некрополь Дюсека, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 1,5 км к СВ от поселка Сарышаган
1.
Безымянный мавзолей №149, ХІХ в.
в 1,5 км к СВ от поселка Сарышаган
2.
Мавзолей безымянный №150, ХІХ в.
в 1,5 км к СВ от поселка Сарышаган
43.
Могильник Егизкойтас, средневековье
археология
в 4 км к В от села Буденного, в урочище Егизкойтас на левом берегу реки Токраун
44.
Курганы каменные, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЮВ от урочища Егизкойтас, на левом берегу реки Токраун
45.
Курганы с "Усами", РЖВ
археология
в 40 км от поселка Актогай, в урочище Балкыдак, сельский округ Актогайский
46.
Могильник из 38 нанесенных оград, эпоха бронзы
археология

Егізқойтас сайынан ООШ-қа 3,5 шм жерде, Тоқырауын өзенінің бойымен 5 шм жерде
47.
Тас қорғандардан тұратын Сыпраоба қорымы, ортағасыр
археология
Буденный селосынан О-ке 4 шм жерде, Сыпраоба сайында
48.
Тас және жер үйінділерінен жасалған қорғандар, қола дәуірі
археология
Телман селосынан 11 шм жерде, Жалаңаш өзенінің оң жақ жағасында
49.
Қарасай қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен 64 шм жерде, Қарасай өзенінің сол жақ жағасында, Ақтоғай селолық округі
50.
Тас мүсін, ортағасыр
археология
Түлкілі өзенінің сол жақ жағасында, Қаратал селосынан 12 шм жерде, Нүркен селолық округі
51.
Қоршаулар мен қорғандардан жасалған қорым, ЕТҒ
археология
Қызылқозы сайында, Нұртай өзенінің жоғары бойында
52.
Қаратас тас қорғаны, ортағасыр
археология
Қаратас сайынан 2 шм жерде, Нұртай өзенінің сол жақ жағасында, Ақтоғай кенінен СБ-қа 64 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
53.
Қола дәуір қорымы
археология
Қаратас сайынан 7 шм жерде, Нұртай өзенінің оң жақ жағасында
54.
20 тас қорғанынан тұратын Қарабие 1 қорымы, ортағасыр
археология
Нұртай өзенінің оң жақ жағасында, Қанаттас сайынан ООШ-қа 5 шм жерде
55.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқырауын өзенінің оң жақ жағасында, Қаратас сайынан 3 шм жерде
56.
Тас қорғандарынан жасалған 37 жауынгердің қорымы, ЕТҒ
археология
Қарасай өзенінің жоғары бойында, Қаратас селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Нүркен селолық округі
57.
26 қоршаудан тұратын Қарабие II қорымы, қола дәуірі
археология
Қарасай өзенінің жоғары бойында, Ақтоғай кентінен Б-қа 40 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
58.
Тас мүсіні, ортағасыр
археология
Жәмші селосының солтүстік шеткері аймағында, Нүркен селолық округі
59.
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Жәмші селосының солтүстік шеткері аймағында, Нүркен селолық округі
60.
Меңгірлер, ортағасыр
археология
Қызылтас селосынан ОБ-қа 7 шм жерде, Нүркен селолық округі
61.
Тас мүсіні, ортағасыр
археология
Жәмші селосынан Ш-қа 34 шм жерде, Қызылтас селосының жанында, Нүркен селолық округі
62.
100 тас қорғаннан тұратын қорым, қола дәуірі
археология
Қызылтас селосынан ОБ-қа 8 шм жерде, Нүркен селолық округі
63.
Тас қоршаулар мен тас мүсін, ЕТҒ
археология
Шылым селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Шабанбай би селолық округі
64.
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Беғазы өзенінің оң жақ жағасында, Ақтоғай кентінен 20 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
65.
Қоршаулар, ЕТҒ
археология
Беғазы қорымынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы тауында, Шабанбай би селолық округі
66.
"Мұртты" қорғандар және стела, ЕТҒ
археология
Жіңішке өзенінің аңғарында, Беғазы тауының бөктерінде, Шабанбай би селолық округі
67.
Тас мүсін, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан 3 шм жерде, Қарашоқы сайында, Шабанбай би селолық округі
68.
Тас мүсіндер мен қоршаулар, ЕТҒ
археология
Беғазы қорымынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы өзенінің аңғарында, Шабанбай би селолық округі
69.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Беғазы өзенінің оң жақ жағасында, Ақтоғай кентінен СШ-қа 30 шм жерде, Шабанбай би селолық округінің аймағы
70.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Беғазы мен Тоқырауын өзендерінің бірігуінен С-ке 5 шм жерде, Беғазы тауында, Шабанбай би селолық округі
71.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Қаратал өзенінің сол жақ жағасында, Тоқырауын өзенінің құйылысы жерінде
72.
Тасқа салынған сурет, әр түрлі уақытта
археология
Жіңішке өзенінің сол жақ жағасындағы ойпаңында, Ақтұмсық селосынан СШ-қа 15 шм жерде, Сарытерек селолық округі
73.
Қоршаулар, ЕТҒ
археология

в 3,5 км к ЮЮВ от урочище Егизкойтас, в 5 км по реки Токраун
47.
Могильник Сыпраоба из каменных курганов, середневековья
археология
в 4 км к Ю от села Буденного, в урочище Сыпраоба
48.
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
в 11 км от села Тельман, на правом берегу реки Жаланаш
49.
Могильник Карасай, РЖВ
археология
в 64 км от поселка Актогай, на левом берегу реки Карасай, сельский округ Актогайский
50.
Каменное изваяние, средневековье
археология
на левом берегу реки Тулкилы, в 12 км от села Каратал, сельский округ Нуркенский
51.
Могильник из оград и курганов, РЖВ
археология
в урочище Кызылкозы, вверх по реке Нуртай
52.
Курганы каменные Каратас, средневековье
археология
в 2 км от урочища Каратас, на левом берегу реки Нуртай, в 64 км к СЗ от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
53.
Могильник эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Нуртай, в 7 км от урочище Каратас
54.
Могильник Карабие 1 из 20 каменных курганов, средневековье
археология
на правом берегу реки Нуртай, в 5 км к ЮЮВ от урочища Канаттас
55.
Курганы, эпоха бронзы
археология
на правом берегу реки Токраун, в 3 км от урочища Каратас
56.
Могильник 37 воинов из каменных курганов, РЖВ
археология
вверх по реке Карасай, в 5 км к ЮВ от села Каратас, сельский округ Нуркенский
57.
Могильник Карабие II из 26 оград, эпохи бронзы
археология
вверх по реке Карасай, в 40 км к З от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
58.
Каменное изваяние, средневековье
археология
на северной окраине села Жамши, сельский округ Нуркенский
59.
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
на северной окраине села Жамши, сельский округ Нуркенский
60.
Менгиры, средневековье
археология
в 7 км к ЮЗ от села Кызылтас, сельский округ Нуркенский
61.
Каменное изваяние, средневековье
археология
в 34 км к В от села Жамши, у села Кызылтас, сельский округ Нуркенский
62.
Могильник из 100 каменных курганов, эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮЗ от села Кызылтас, сельский округ Нуркенский
63.
Каменные изваяние и ограды, РЖВ
археология
в 5 км к СВ от села Шылым, сельский округ Шабанбай би
64.
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
на правом берегу реки Бегазы, в 20 км от поселка Актогай, сельский округ Актогайский
65.
Ограды, РЖВ
археология
в 3 км к З от Бегазинского могильника, в горах Бегазы, сельский округ Шабанбай би
66.
Курганы с "Усами" и стелой, РЖВ
археология
в долине реки Жинишке, на склоне горы Бегазы, сельский округ Шабанбай би
67.
Каменное изваяние, средневековье
археология
в 3 км от Бегазинского могильника, в урочище Кара-шокы, сельский округ Шабанбай би
68.
Каменное изваяние и ограды, РЖВ
археология
в 3 км к З от Бегазинского могильника, в долине реки Бегазы, сельский округ Шабанбай би
69.
Курганы каменные, РЖВ
археология
на правом берегу реки Бегазы, в 30 км к СВ от поселка Актогай, территория сельского округа Шабанбай би
70.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 5 км к С от места слияния рек Бегазы и Токраун, в горах Бегазы, сельский округ Шабанбай би
71.
Курганы каменные, РЖВ
археология
на левом берегу реки Каратал, при впадении в реку Токраун
72.
Изображение наскальное, разновременный
археология
на левом берегу реки Жинишке, в низовье, в 15 км к СВ от села Актумсык, сельский округ Сарытерекский
73.
Ограды, РЖВ
археология

Беғазы қорымынан Б-қа 3,5 шм жерде, Беғазы сайында, Шабанбай би селолық округі
74.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен солтүстік-солтүстік-шығысқа (әрі қарай ССШ) 4 шм жерде, Ақтоғай селолық округі
75.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Әмірхан селосынан С-ке 2 шм жерде, Қаратал қыстауынан С-ке 600-700 м жерде, Қызыларай селолық округі
76.
"Мұртты" қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен С-ке 5 шм жерде, Қарамеңде би мазарының жанында, Ақтоғай селолық округі
77.
Тас қорғандар, ЕТҒ
археология
Балқаш селосынан СШ-қа 5-6 шм жерде
78.
№79 құлпытасы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 19 шм жерде, Айыртас селолық округі
79.
Машан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Нүркен селолық округі
80.
Шайкен кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Нүркен селолық округі
81.
Нұрлан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 1 шм жерде, Айыртас селолық округі
82.
Оспан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
83.
Шамбылай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 22 шм жерде
84.
Адабай қызы кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Айыртас селолық округі
85.
Әзімбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОБ-қа 12 шм жерде, Айыртас селолық округі
86.
Игембай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан О-ке 81 шм жерде, Айыртас селолық округі
87.
Кенжал молла кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты теміржол бекетінен СШ-қа 30 шм жерде
88.
Ахметша кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жаңаорталық селосынан СШ-қа 9,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
89.
Ұлдан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан О-ке 68 шм жерде, Айыртас селолық округі
90.
№96 атауы жоқ кесенесі, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОШ-қа 6 шм жерде, Айыртас селолық округі
91.
Бесапан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Гүлшад кентінен С-ке 20 шм жерде
92.
Сәмбет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОБ-қа 42 шм жерде
93.
Серік кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 39 шм жерде
94.
Нұржан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан ОШ-қа 45 шм жерде, Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қоңырат кентінен СШ-қа 23 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
95.
Түсіпхан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қоңырат кентінен СШ-қа 25 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
96.
Үкібас кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жаңаорталық селосынан СБ-қа 10 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
97.
Қошқар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан СШ-қа 50 шм жерде, Абай селолық округі
98.
№93 атауы жоқ сағана, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 15 шм жерде, Абай селолық округі
99.
№94 атауы жоқ сағана, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 15 шм жерде, Абай селолық округі

в 3,5 км к З от Бегазинского могильника, в урочище Бегазы, сельский округ Шабанбай би
74.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 4 км к северо-северо-востоку (далее ССВ) от поселка Актогай, сельский округ Актогай
75.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 2 км к С от села Амирхан, в 600-700 м к С от зимовки Каратал, сельский округ Кызыларайский
76.
Курган с "Усами", РЖВ
археология
в 5 км к С от поселка Актогай, возле мазара Караменде би, сельский округ Актогайский
77.
Курганы каменные, РЖВ
археология
в 5-6 км к СВ от села Балхашский
78.
Кулпытас №79, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 19 км к В от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
79.
Мавзолей Машана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к В от села Нуркен, сельский округ Нуркенский
80.
Мавзолей Шайкена, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к В от села Нуркен, сельский округ Нуркенский
81.
Мавзолей Нурлана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к В от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
82.
Мавзолей Оспана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
83.
Мавзолей Шамблая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 22 км к ЮВ от города Балхаш
84.
Мавзолей Адабай кызы, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 3 км к ЮЗ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
85.
Мавзолей Азимбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к ЮЗ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
86.
Мавзолей Игембая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 81 км к Ю от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
87.
Мавзолей Кенжал мулла, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 30 км к СВ от железнодорожной станции Моинты
88.
Мавзолей Ахметша, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9,5 км к СВ от села Жанаорталык, сельский округ Карабулакский
89.
Мавзолей Улдана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 68 км к Ю от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
90.
Безымянный мавзолей №96, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮВ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
91.
Мавзолей Бесапана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к С от поселка Гульшад
92.
Мавзолей Самбета, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 42 км к ЮЗ от города Балхаш
93.
Мавзолей Серика, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 39 км к ЮВ от города Балхаш
94.
Мавзолей Нуржана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 45 км к ЮВ от села Карасу, в 4 км к З от села Карасу, в 23 км к СВ от поселка Конурад, сельский округ Карабулакский
95.
Мавзолей Тусупхана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от села Карасу, в 25 км к СВ от поселка Конурад, сельский округ Карабулакский
96.
Мавзолей Укубаса, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к СЗ от села Жанаорталык, сельский округ Карабулакский
97.
Мавзолей Кошкар, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 50 км к СВ от села Абай, сельский округ Абайский
98.
Сагана безымянная №93, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Абай, сельский округ Абайский
99.
Сагана безымянная №94, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Абай, сельский округ Абайский

100.
Бөртебай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
101.
Балықбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан СШ-қа 500 м жерде, Айыртас селолық округі
102.
Балбрауын кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан О-ке 6 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
103.
Алданазар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарасу селосынан Б-қа 4 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
104.
Даухар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 9 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
105.
Өзбек Қожа кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 18 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
106.
Ахмет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 9,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
107.
Нығыман кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нарманбет селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
108.
Нарманбет кесенесі, ХІХ ғ.
киелі объекті
Қарасу селосынан О-ке 6 шм жерде, Қарабұлақ селолық округі
109.
№119 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 20 шм жерде
110.
Қожа Ахмет кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 20 шм жерде
111.
Қазыбек кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 29 шм жерде
112.
Балажан кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Балқаш қаласынан ОШ-қа 35 шм жерде
113.
Ақкүшік кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты теміржол бекетінен О-ке 50 шм жерде
114.
Үйрекбейіт кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан СШ-қа 7 шм жерде, Абай селолық округі
115.
№95 атауы жоқ кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Еспе өзенінің сол жақ жағасында, Айыртас селолық округі
116.
Аққора қорғаны, ЕТҒ
археология
Қосабай селосынан ОШ-қа 5,77 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 12,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде
117.
Аққора қорғаны, ЕТҒ
археология
Қосабай селосынан ООШ-қа 3,52 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 14,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,8 шм жерде
118.
Ақөлке қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООБ-қа 5,58 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,25 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,4 шм жерде
119.
Ақөлке 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 7,73 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде, Шабанбай селосынан О-ке 7,22 шм жерде
120.
Ақөлке 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 9,69 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 20,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 5,15 шм жерде

100.
Мавзолей Бортебая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к В от села Карасу, сельский округ Карабулакский
101.
Мавзолей Балыкбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 500 м СВ от села Айыртас, сельский округ Айыртасский
102.
Мавзолей Балбрауын, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к Ю от села Карасу, сельский округ Карабулакский
103.
Мавзолей Алданазара, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к З от села Карасу, сельский округ Карабулакский
104.
Мавзолей Даухара, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9 км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
105.
Мавзолей Узбек Кожа, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 18 км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
106.
Мавзолей Ахмета, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 9,5 км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
107.
Мавзолей Ныгымана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2,5 км СВ от села Нарманбет, сельский округ Карабулакский
108.
Мавзолей Нарманбета, ХІХ в.
сакральные объекты
в 6 км Ю от села Карасу, сельский округ Карабулакский
109.
Мавзолей безымянный №119, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮВ от города Балхаш
110.
Мавзолей Кожа Ахмета, ХІХв.
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮВ от города Балхаш
111.
Мавзолей Казыбека, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 29 км к ЮВ от города Балхаш
112.
Мавзолей Балажана, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 35 км к ЮВ от города Балхаш
113.
Мавзолей Аккушик, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 50 км к Ю от железнодорожной станции Моинты
114.
Мавзолей Уйрекбейт, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 7 км СВ от села Абай, сельский округ Абайский
115.
Мавзолей безымянный №95, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2,5 км к ЮВ от села Айыртас, на левом берегу реки Еспе, сельский округ Айыртасский
116.
Курган Аккора, РЖВ
археология
в 5,77 км к ЮВ от села Косабай, в 12,2 км к СЗ от села Бегазы, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай
117.
Могильник Аккора, РЖВ
археология
в 3,52 км к ЮЮВ от села Косабай, в 14,5 км к СЗ от села Бегазы, в 16,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
118.
Курган Аколке, РЖВ
археология
в 5,58 км ЮЮЗ от села Шабанбай, в 9,25 км к СВ от села Бегазы, в 19,4 км к СЗ от села Жинишке
119.
Могильник Аколке 1, РЖВ
археология
в 7,73 км СВ от села Бегазы, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке, в 7,22 км к Ю от села Шабанбай
120.
Могильник Аколке 2, РЖВ
археология
в 9,69 км к ССВ от села Бегазы, в 20,5 км к СЗ от села Жинишке, в 5,15 км к ЮЗ от села Шабанбай

121.
Аралтөбе 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 6,98 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,38 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,6 шм жерде
122.
Аралтөбе 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 7,18 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 8,93 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,6 шм жерде
123.
Аралтөбе 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 7,73 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,22 шм жерде
124.
Бағлы 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 6,37 шм жерде, Беғазы селосынан шығыс-оңтүстік-шығысқа (әрі қарай ШОШ) 11,3 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 14,6 шм жерде
125.
Бағлы 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан батыс-оңтүстік-батыс (әрі қарай БОБ) 5,06 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 12,9 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 15,0 шм жерде
126.
Беғазы қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 2,7 шм жерде, Қаратал қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,2 шм жерде
127.
Беғазы 1 қорымы,
әр дәуірлі
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 30 шм жерде, Беғазы селосынан батыс-солтүстік-батысқа (әрі қарай БСБ) 0,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 14,7 шм жерде, Шабанбай селолық округі
128.
Беғазы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан солтүстік-солтүстік-батысқа (әрі қарай ССБ), Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,9 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,2 шм жерде
129.
Беғазы 3 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан С-ке 1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,6 шм жерде
130.
Беғазы 3А қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 0,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 17,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 14,0 шм жерде
131.
Беғазы 3В қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 1,23 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,6 шм жерде
132.
Беғазы 4 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,4 шм жерде, Беғазы селосынан ОБ-қа 1,3 шм жерде
133.
Беғазы 5 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы қорымынан ОБ-қа 0,6 шм жерде, Беғазы селосынан ОБ-қа 1,55 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,4 шм жерде
134.
Беғазы 6 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 1,83 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 15,8 шм жерде
135.
Беғазы 7 қорымы, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде

121.
Могильник Аралтобе 1, РЖВ
археология
в 6,98 км к ЮВ от села Шабанбай, в 9,38 км к СВ от села Бегазы, в 16,6 км к СЗ от села Жинишке
122.
Могильник Аралтобе 2, РЖВ
археология
в 7,18 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 8,93 км к СВ от села Бегазы, в 16,6 км к СЗ от села Жинишке
123.
Могильник Аралтобе 3, РЖВ
археология
в 7,73 км к СВ от села Бегазы, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке, в 7,22 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
124.
Курган Баглы 1, РЖВ
археология
в 6,37 км СЗ от села Жинишке, в 11,3 км к востоку-юго-востоку (далее ВЮВ) от села Бегазы, в 14,6 км к ЮЗ от села Сона
125.
Курган Баглы 2, РЖВ
археология
в 5,06 км к западу-юго-западу (далее ЗЮЗ) от села Жинишке, в 12,9 км к ЮВ от села Бегазы, в 15,0 км к ЮЗ от села Сона
126.
Курган Бегазы, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каратал, в 2,7 км к СВ от села Бегазы, в 17,2 км к СЗ от села Жинишке
127.
Могильник Бегазы 1, разновременный
археология
в 30 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 0,7 км к западу-северо-западу (далее ЗСЗ) от села Бегазы, Шабанбайского сельского округа, в 14,7 км к ЮЗ от села Шабанбай
128.
Могильник Бегазы 2, РЖВ
археология
к северо-северо-западу (далее ССЗ) от села Бегазы, в 13,9 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,2 км к СЗ от села Жинишке
129.
Могильник Бегазы 3, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к СВ от могильника Бегазы, в 1 км к С от села Бегазы, в 13,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 17,6 км к СЗ от села Жинишке
130.
Могильник Бегазы 3А, средневековье
археология
в 0,8 км к С от села Бегазы, в 17,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 14,0 км к СЗ от села Жинишке
131.
Могильник Бегазы 3В, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,23 км к С от села Бегазы, в 17,8 км к СЗ от села Жинишке, в 13,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
132.
Могильник Бегазы 4, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 18,9 км к СЗ от села Жинишке, в 15,4 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 1,3 км к ЮЗ от села Бегазы
133.
Могильник Бегазы 5, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 0,6 км к ЮЗ от могильника Бегазы, в 1,55 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,1 км к СЗ от села Жинишке, в 15,4 км к ЮЗ от села Шабанбай
134.
Могильник Бегазы 6, РЖВ, средневековье
археология
в 1,83 км к СЗ от села Бегазы, в 19,3 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 15,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
135.
Могильник Бегазы 7, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,0 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай

136.
Беғазы 8 қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 1,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,1 шм жерде
137.
Беғазы 9 қорымы, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 3,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,6 шм жерде
138.
Беғазы 10 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Қаратал өзенінің сол жақ жағасында, Беғазы селосынан О-ке 4 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 19,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 17,5 шм жерде
139.
Бөгеу 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,93 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде
140.
Бөгеу 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,95 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,1 шм жерде
141.
Бөгеу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 5,74 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 10,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде
142.
Бөгеу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 4,66 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,4 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде
143.
Қызылжал қорғандар- қоршаулар тобы, қола дәуірі
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 2,07 шм жерде, Беғазы селосынан ШОШ-қа 16,1 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 10,7 шм жерде
144.
Жіңішке 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 14 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 8,4 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 11,9 шм жерде
145.
Жіңішке 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 16 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 6,47 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 10,7 шм жерде
146.
Жіңішке 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 13,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 9,07 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 14,3 шм жерде
147.
Жолдыбай 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 5,41 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 18,4 шм жерде, Жіңішке селосынан БОБ-қа 1,6 шм жерде
148.
Жолдыбай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 5,85 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 18,0 шм жерде, Жіңішке селосынан БОБ-қа 14,5 шм жерде
149.
Итөлген 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан О-ке 1,89 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,9 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 21,8 шм жерде
150.
Итөлген 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 1,67 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,2 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,4 шм жерде
151.
Итөлген 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,3 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,4 шм жерде
152.
Итұшқан қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БСБ-қа 3,27 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 14,5 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 23,0 шм жерде

136.
Могильник Бегазы 8, средневековье
археология
в 1,3 км к ЮЗ от села Бегазы, в 18,9 км к СЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ЮЗ от села Шабанбай
137.
Могильник Бегазы 9, средневековье
археология
в 3,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 19,0 км к СЗ от села Жинишке, в 16,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
138.
Могильник Бегазы 10, эпоха бронзы, средневековье, РЖВ
археология
на левом берегу реки Каратал, в 4 км Ю от села Бегазы, в 19,1 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 17,5 км к ЮЗ от села Шабанбай
139.
Курган Богеу 1, РЖВ
археология
в 4,93 км к ЮВ от села Шабанбай, в 11,2 км к СВ от села Бегазы, в 19,0 км к СЗ от села Сона
140.
Курган Богеу 2, РЖВ
археология
в 4,95 км к ЮВ от села Шабанбай, в 11,2 км к СВ от села Бегазы, в 19,1 км к СЗ от села Сона
141.
Могильник Богеу 1, РЖВ
археология
в 5,74 км к ЮВ от села Шабанбай, в 10,8 км к СВ от села Бегазы, в 18,4 км к СЗ от села Сона
142.
Могильник Богеу 2, РЖВ
археология
в 4,66 км к ЮВ от села Шабанбай, в 12,4 км к СВ от села Бегазы, в 18,4 км к СЗ от села Сона
143.
Группа курган-оград Кызылжал, эпоха бронзы
археология
в 2,07 км к СЗ от села Жинишке, в 16,1 км к ВЮВ от села Бегазы, в 10,7 км к ЮЗ от села Сона
144.
Могильник Жинишке 1, РЖВ
археология
в 14 км к ЮВ от села Шабанбай, в 8,4 км к СЗ от села Сона, в 11,9 км к ССЗ от села Жинишке
145.
Могильник Жинишке 2, РЖВ
археология
в 16 км к ЮВ от села Шабанбай, в 6,47 км к ЗСЗ от села Сона, в 10,7 км к С от села Жинишке
146.
Могильник Жинишке 3, РЖВ
археология
в 13,6 км к ЮВ от села Шабанбай, в 9,07 км к СЗ от села Сона, в 14,3 км к ССЗ от села Жинишке
147.
Курган Жолдыбай 1, РЖВ
археология
в 5,41 км к ЮВ от села Бегазы, в 18,4 км к СВ от села Сарытерек, в 1,6 км к ЗЮЗ от села Жинишке
148.
Курган Жолдыбай 2, РЖВ
археология
В 5,85 км к ЮВ от села Бегазы, в 18,0 км к СВ от села Сарытерек, в 14,5 км к ЗЮЗ от села Жинишке
149.
Курган Итолген 1, РЖВ
археология
в 1,89 км к Ю от села Шабанбай, в 12,9 км к СВ от села Бегазы, в 21,8 км к СЗ от села Сона
150.
Курган Итолген 3, РЖВ
археология
в 1,67 км ЮЗ от села Шабанбай, в 13,2 км к СВ от села Бегазы, в 22,4 км к СЗ от села Сона
151.
Курган Итолген 4, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 13,3 км к СВ от села Бегазы, в 22,4 км к СЗ от села Сона
152.
Курган Итушкан, РЖВ
археология
в 3,27 км к ЗСЗ от села Бегазы, в 14,5 км к ЮВ от села Косабай, в 23,0 км к ССЗ от села Сарытерек

153.
Итұшқан 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БОБ-қа 2,8 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 15,2 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 22,5 шм жерде
154.
Итұшқан 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан БСБ-қа 2,94 шм жерде, Қосабай селосынан ОШ-қа 14,9 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 22,7 шм жерде
155.
Жүндіоба 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 9,78 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 16,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 8,46 шм жерде
156.
Кенелі қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан БСБ-қа 17,5 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 22,1 шм жерде, Ақтоғай селосынан СШ-қа 17,0 шм жерде
157.
Сиыртас қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 6,67 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 8,31 шм жерде
158.
Беғазы тас жүйектері, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 1,15 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 24,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 13,7 шм жерде
159.
Қарамеңде қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ССБ-қа 5,14 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 31,0 шм жерде, Қосабай селосынан БОБ-қа 15,9 шм жерде
160.
Қарамеңде қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ССБ-қа 6,11 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 31,0 шм жерде, Қосабай селосынан Б-қа 15,5 шм жерде
161.
Қаратал қорғаны, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 2,63 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 12,2 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 17,5 шм жерде
162.
Қаратал 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССБ-қа 2,33 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 12,8 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,5 шм жерде
163.
Қаратал 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 2,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 12,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,5 шм жерде
164.
Қаратал 4 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан С-ке 3,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 11,0 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,1 шм жерде
165.
Қаратал 5 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан С-ке 4,61 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 10,2 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 18,0 шм жерде
166.
Қараүңгір 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 7,5 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 15,7 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,67 шм жерде
167.
Қараүңгір 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОБ-қа 7,4 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 16,0 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 9,46 шм жерде
168.
Қарашоқы құрбандық шалу орны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 4,57 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 10,4 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,8 шм жерде
169.
Қарашоқы 1 қорғаны, ЕТҒ
археология

153.
Могильник Итушкан 1, РЖВ
археология
в 2,8 км к ЗЮЗ от села Бегазы, в 15,2 км к ЮВ от села Косабай, в 22,5 км к ССЗ от села Сарытерек
154.
Могильник Итушкан 2, РЖВ
археология
в 2,94 км к ЗСЗ от села Бегазы, в 14,9 км к ЮВ от села Косабай, в 22,7 км к ССЗ от села Сарытерек
155.
Курган Жундыоба 1, РЖВ
археология
в 9,78 км к СВ от села Бегазы, в 16,8 км к ЗСЗ от села Сона, в 8,46 км к ЮВ от села Шабанбай
156.
Курган Кенели, РЖВ
археология
в 17,5 км к ЗСЗ от села Шабанбай, в 22,1 км к СЗ от села Бегазы, в 17,0 км к СВ от села Актогай
157.
Курган Сиыртас, РЖВ
археология
в 6,67 км СВ от села Бегазы, в 17,7 км к СЗ от села Жинишке, в 8,31 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
158.
Каменные гряды Бегазы, РЖВ
археология
в 1,15 км к С от села Бегазы, в 24,1 км к ЮЗ от села Сона, в 13,7 км к ЮЗ от села Шабанбай
159.
Курган Караменде, РЖВ
археология
в 5,14 км ССЗ от поселка Актогай, в 31,0 км к СЗ от села Бегазы, в 15,9 км к ЗЮЗ от села Косабай
160.
Могильник Караменде, РЖВ
археология
в 6,11 км к ССЗ от поселка Актогай, в 31,0 км к СЗ от села Бегазы, в 15,5 км к З от села Косабай
161.
Курган Каратал, средневековье
археология
в 2,63 км к ССВ от села Бегазы, в 12,2 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 17,5 км к СЗ от села Жинишке
162.
Могильник Каратал 1, РЖВ, эпоха бронзы
археология
к ССЗ от села Бегазы 2,33 км, в 12,8 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,5 км к СЗ от села Жинишке
163.
Могильник Каратал 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2,6 км к С от села Бегазы, в 12,5 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,5 км к СЗ от села Жинишке
164.
Могильник Каратал 4, эпоха бронзы, РЖВ, средневековье
археология
в 3,9 км к С от села Бегазы, в 11,0 км к ЮЗ от села Шабанбай, 18,1 км к СЗ от села Жинишке
165.
Могильник Каратал 5, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4,61 км к С от села Бегазы, в 10,2 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 18,0 км к СЗ от села Жинишке
166.
Курган Караунгур 1, РЖВ
археология
в 7,5 км к ЮВ от села Шабанбай, в 15,7 км к СЗ от села Жинишке, в 9,67 км к СВ от села Бегазы
167.
Курган Караунгур 2, РЖВ
археология
в 7,4 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 16,0 км к СЗ от села Жинишке, в 9,46 км к СВ от села Бегазы
168.
Жертвенные сооружения Карашокы, РЖВ
археология
в 4,57 км к СВ от села Бегазы, в 10,4 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 21,8 км к ЗЮЗ от села Сона
169.
Курган Карашокы 1, РЖВ
археология

Беғазы селосынан СШ-қа 4,21 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 11,0 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,5 шм жерде
170.
Қарашоқы 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 4,2 шм жерде, Шабанбай селосынан О-ке 11,2 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,0 шм жерде
171.
Қасабай 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 17,2 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 15,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 16,5 шм жерде
172.
Қасабай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қасабай фермасынан Б-қа 3 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 18,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 19,3 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 12,4 шм жерде
173.
Қасабай 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 18,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 19,9 шм жерде, Ақтоғай селосынан СШ-қа 11,8 шм жерде
174.
Қойтас 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан БСБ-қа 1 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 11,5 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 16,6 шм жерде
175.
Қойтас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан СБ-қа 1,93 шм жерде, Сона селосынан ОБ-қа 11,9 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 15,7 шм жерде
176.
Күзеуай қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ССШ-қа 7,51 шм жерде, Сона селосынан БСБ-қа 22,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,3 шм жерде
177.
Арамтас қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 8,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СБ-қа 15,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 8,40 шм жерде
178.
Ыбырай қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 0,6 шм жерде, Сарытерек селосынан ССШ-қа 21,3 шм жерде, Жіңішке селосынан БСБ-қа 17,8 шм жерде
179.
Қайыншілік қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,1 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 19,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ООШ-қа 11,6 шм жерде
180.
Қарағандыөзек 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 21,2 шм жерде
181.
Қарақұл 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 12,2 шм жерде, Сарытерек селосынан СБ-қа 14,6 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,9 шм жерде
182.
Қарашілік қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОБ-қа 18,5 шм жерде, Сарытерек селосынан СБ-қа 5,62 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 26,7 шм жерде
183.
Қасым қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан шығыс-солтүстік-шығысқа (әрі қарай ШСШ) 21,2 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 27,4 шм жерде, Жіңішке селосынан ССБ-қа 16,5 шм жерде
184.
Кезеген қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан ООБ-қа 7,75 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 8,09 шм жерде
185.
Қосқызыл қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СБ-қа 4,8 шм жерде, Сарытерек селосынан ССБ-қа 24,5 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 14,5 шм жерде

в 4,21 км к СВ от села Бегазы, 11,0 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 21,5 км к ЗЮЗ от села Сона
170.
Курган Карашокы 2, РЖВ
археология
в 4,2 км к СВ от села Бегазы, в 11,2 км к Ю от села Шабанбай, в 21,0 км к ЗЮЗ от села Сона
171.
Курган Касабай 1, РЖВ
археология
в 17,2 км к СЗ от села Бегазы, в 15,3 км к СВ от поселка Актогай, в 16,5 км к ЮЗ от села Шабанбай
172.
Курган Касабай 2, РЖВ
археология
в 3 км к З от фермы Касабай, в 18,3 км к СЗ от села Бегазы, в 19,3 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 12,4 км к СВ от поселка Актогай
173.
Курган Касабай 3, РЖВ
археология
в 18,9 км к СЗ от села Бегазы, в 19,9 км к ЮЗ от села Шабанбай, в 11,8 км к СВ от поселка Актогай
174.
Могильник Койтас 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к ЗСЗ от села Жинишке, в 11,5 км к ЮЗ от села Сона, в 16,6 км к ЮВ от села Бегазы
175.
Могильник Койтас 2, РЖВ
археология
в 1,93 км к СЗ от села Жинишке, в 11,9 км к ЮЗ от села Сона, в 15,7 км к ЮВ от села Бегазы
176.
Могильник Кузеуай, РЖВ
археология
в 7,51 км к ССВ от села Бегазы, в 22,0 км к ЗСЗ от села Сона, в 7,3 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
177.
Могильник Арамтас, РЖВ
археология
в 8,3 км к СВ от села Бегазы, в 15,5 км к СЗ от села Жинишке, в 8,40 км к ЮВ от села Шабанбай
178.
Могильник Ибрай, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 0,6 км к ЮЗ от села Бегазы, в 21,3 км к ССВ от села Сарытерек, в 17,8 км к ЗСЗ от села Жинишке
179.
Могильник Кайыншилик, РЖВ, средневековье
археология
в 5,1 км к СВ от села Бегазы, в 19,6 км к ЗЮЗ от села Сона, в 11,6 км к ЮЮВ от села Шабанбай
180.
Могильник Карагандыозек 3, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Шабанбай, в 13,7 км к СВ от села Бегазы, в 21,2 км к СЗ от села Сона
181.
Могильник Каракула 2, РЖВ
археология
в 12,2 км к ЮЗ от села Бегазы, в 14,6 км к СЗ от села Сарытерек, в 25,9 км к ЮЗ от села Жинишке
182.
Могильник Карашилик, РЖВ
археология
в 18,5 км к ЮЗ от села Бегазы, в 5,62 км к СЗ от села Сарытерек, в 26,7 км к ЮЗ от села Жинишке
183.
Могильник Касым, РЖВ
археология
в 21,2 км к востоку-северо-востоку (далее ВСВ) от села Сарытерек, в 27,4 км к СЗ от села Бегазы, в 16,5 км к ССЗ от села Жинишке
184.
Могильник Кезеген, РЖВ, средневековье
археология
в 7,75 км к ЮЮЗ от села Шабанбай, в 8,09 км к СВ от села Бегазы
185.
Могильник Коскызыл, РЖВ
археология
в 4,8 км к СЗ от села Бегазы, в 24,5 км к ССЗ от села Сарытерек, в 14,5 км к ЮЗ от села Шабанбай

186.
Құланшат қорымы, ЕТҒ
археология
Қасабай селосынан ОБ-қа 4,15 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 19,0 шм жерде, Ақтоғай кентінен СШ-қа 11,2 шм жерде
187.
Омар 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,5 шм жерде, Сона селосынан ББО-ке 20,9 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,66 шм жерде
188.
Омар 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,8 шм жерде, Сона селосынан ББО-ке 20,8 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,35 шм жерде
189.
Омар 1 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,98 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 20,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ООШ-қа 9,35 шм жерде
190.
Омар 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,1 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 10,1 шм жерде
191.
Омар 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан СШ-қа 5,2 шм жерде, Сона селосынан БОБ-қа 21,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ООБ-қа 9,81 шм жерде
192.
Сармантай қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 14,4 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 13,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 13,9 шм жерде
193.
Сармантай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан СШ-қа 15,4 шм жерде, Беғазы селосынан ОШ-қа 14,1 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 11,8 шм жерде
194.
Сармантай 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 14,1 шм жерде, Сарытерек селосынан СШ-қа 14,2 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 13 шм жерде
195.
Сарыбұлақ 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 7 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 21,2 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 25,4 шм жерде
196.
Сарыбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 7,5 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 20,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 24,6 шм жерде
197.
Сарыбұлақ 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен ШОШ-қа 8,6 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 19,6 шм жерде, Шабанбай селосынан ОБ-қа 23,8 шм жерде
198.
Сарытерек 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан шеткі тұрғын үйлерінен СШ-қа 250м жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 21,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 26,3 шм жерде
199.
Сарытерек 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан С-ке 2,46 шм жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 20,3 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,6 шм жерде
200.
Сарытерек қорымы, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан ССБ-қа 3,06 шм жерде, Беғазы селосынан ООБ-қа 19,7 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 25,8 шм жерде
201.
Серікбай қорғаны, ЕТҒ
археология
Беғазы селосынан ОШ-қа 11,6 шм жерде, Жіңішке селосынан ОБ-қа 7,41 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,3 шм жерде
202.
Сона қорғаны, ЕТҒ
археология
Сона селосынан ССБ-қа 615 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,9 шм жерде

186.
Могильник Куланшат, РЖВ
археология
в 4,15 км к ЮЗ от села Касабай, в 19,0 км к СЗ от села Бегазы, в 11,2 км к СВ от поселка Актогай
187.
Курган Омар 1, РЖВ
археология
в 5,5 км к СВ от села Бегазы, в 20,9 км к ЗЗЮ от села Сона, в 9,66 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
188.
Курган Омар 2, РЖВ
археология
в 5,8 км к СВ от села Бегазы, в 20,8 км к ЗЗЮ от села Сона, в 9,35 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
189.
Могильник Омар 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 5,98 км к СВ от села Бегазы, в 20,6 км к ЗЮЗ от села Сона, в 9,35 км к ЮЮВ от села Шабанбай
190.
Могильник Омар 2, РЖВ
археология
в 5,1 км к СВ от села Бегазы, в 21,2 км к ЗЮЗ от села Сона, в 10,1 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
191.
Могильник Омар 3, РЖВ
археология
в 5,2 км к СВ от села Бегазы, в 21,3 км к ЗЮЗ от села Сона, в 9,81 км к ЮЮЗ от села Шабанбай
192.
Курган Сармантай, РЖВ
археология
в 14,4 км к ЮВ от села Бегазы, в 13,3 км к СВ от села Сарытерек, в 13,9 км к ЮЗ от села Жинишке
193.
Могильник Сармантай 1, РЖВ
археология
в 15,4 км к СВ от села Сарытерек, в 14,1 км к ЮВ от села Бегазы, в 11,8 км к ЮЗ от села Жинишке
194.
Могильник Сармантай 2, РЖВ
археология
в 14,1 км к ЮВ от села Бегазы, в 14,2 км к СВ от села Сарытерек, в 13 км к ЮЗ от села Жинишке
195.
Могильник Сарыбулак 1, РЖВ
археология
в 7 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 21,2 км к СЗ от села Бегазы, в 25,4 км к ЮЗ от села Шабанбай
196.
Могильник Сарыбулак 2, РЖВ
археология
в 7,5 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 20,6 км к СЗ от села Бегазы, в 24,6 км к ЮЗ от села Шабанбай
197.
Могильник Сарыбулак 4, РЖВ
археология
в 8,6 км к ВЮВ от поселка Актогай, в 19,6 км к СЗ от села Бегазы, в 23,8 км к ЮЗ от села Шабанбай
198.
Курган Сарытерек 1, РЖВ
археология
в 250 м к СВ от крайних жилых домов села Сарытерек, в 21,3 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 26,3 км к ЮЗ от села Жинишке
199.
Курган Сарытерек 3, РЖВ
археология
в 2,46 км к С от села Сарытерек, в 20,3 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 25,6 км к ЮЗ от села Жинишке
200.
Могильник Сарытерек, РЖВ
археология
в 3,06 км к ССЗ от села Сарытерек, в 19,7 км к ЮЮЗ от села Бегазы, в 25,8 км к ЮЗ от села Жинишке
201.
Курган Серикбай, РЖВ
археология
в 11,6 км к ЮВ от села Бегазы, в 7,41 км к ЮЗ от села Жинишке, в 21,3 км к ЮВ от села Шабанбай
202.
Курган Сона, РЖВ
археология
в 615 м к ССЗ от села Сона, в 11,3 км к СВ от села Жинишке, в 21,9 км к ЮВ от села Шабанбай

203.
Сона 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ОШ-қа 303 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,0 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 22,7 шм жерде
204.
Сона 2 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ССБ-қа 789 м жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 21,4 шм жерде
205.
Сона 3 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Сона селосынан ОШ-қа 0,640 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 23,4 шм жерде
206.
Сона 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Сона селосынан ОШ-қа 0,840 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 11,1 шм жерде, Шабанбай селосынан ОШ-қа 23,7 шм жерде
207.
Тарасу 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 20,3 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,3 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 16,4 шм жерде
208.
Тарасу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 20,1 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 16,3 шм жерде
209.
Тарасу 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Жіңішке селосынан ССШ-қа 19,9 шм жерде, Сона селосынан ССБ-қа 11,7 шм жерде, Шабанбай селосынан БСБ-қа 15,9 шм жерде
210.
Тесіктас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Б-қа 14,1 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,3 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,1 шм жерде
211.
Тесіктас 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 14 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,2 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,2 шм жерде
212.
Тесіктас 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 14,3 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 11,3 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 18,6 шм жерде
213.
Тесіктас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 13,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 18,4 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 11,4 шм жерде
214.
Тесіктас 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан Ш-қа 13,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 13,1 шм жерде, Жіңішке селосынан С-ке 20,1 шм жерде
215.
Ұзынбұлақ 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 27,2 шм жерде, Сона селосынан О-ке 20,5 шм жерде, Жіңішке селосынан ОШ-қа 15,2 шм жерде
216.
Ұзынбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 27,4 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,4 шм жерде
217.
Ұзынбұлақ 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 26,8 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,7 шм жерде
218.
Ұзынбұлақ 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарытерек селосынан Ш-қа 26,5 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,1 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,2 шм жерде
219.
Ұзынбұлақ 5 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ селосынан Ш-қа 27,5 шм жерде, Сона селосынан О-ке 19,3 шм жерде, Жіңішке селосынан СШ-қа 14,3 шм жерде

203.
Могильник Сона 1, РЖВ, средневековье
археология
в 303 м к ЮВ от села Сона, в 11,0 км к СВ от села Жинишке, в 22,7 км к ЮВ от села Шабанбай
204.
Могильник Сона 2, РЖВ, средневековье
археология
в 789 м к ССЗ от села Сона, в 11,7 км к СВ от села Жинишке, в 21,4 км к ЮВ от села Шабанбай
205.
Могильник Сона 3, РЖВ, средневековье
археология
в 0,640 км к ЮВ от села Сона, в 11,3 км к СВ от села Жинишке, в 23,4 км к ЮВ от села Шабанбай
206.
Могильник Сона 4, РЖВ
археология
в 0,840 км к ЮВ от села Сона, в 11,1 км к СВ от села Жинишке, в 23,7 км к ЮВ от села Шабанбай
207.
Могильник Тарасу 1, РЖВ
археология
в 20,3 км к ССВ от села Жинишке, в 11,3 км к ССЗ от села Сона, в 16,4 км к ЗСЗ от села Шабанбай
208.
Могильник Тарасу 2, РЖВ
археология
в 20,1 км к ССВ от села Жинишке, в 11,7 км ССЗ от села Сона, в 16,3 км к ЗСЗ от села Шабанбай
209.
Могильник Тарасу 3, РЖВ
археология
в 19,9 км к ССВ от села Жинишке, в 11,7 км к ССЗ от села Сона, в 15,9 км к ЗСЗ от села Шабанбай
210.
Курган Тесиктас 1, РЖВ
археология
в 14,1 км к З от села Шабанбай, в 11,3 км к СЗ от села Сона, в 18,1 км к С от села Жинишке
211.
Курган Тесиктас 2, средневековье
археология
в 14 км к В от села Шабанбай, в 11,2 км к СЗ от села Сона, в 18,2 км к С от села Жинишке
212.
Могильник Тесиктас 1, эпоха бронзы
археология
в 14,3 км к В от села Шабанбай, в 11,3 км к СЗ от села Сона, в 18,6 км к С от села Жинишке
213.
Могильник Тесиктас 2, РЖВ
археология
в 13,8 км к В от села Шабанбай, в 18,4 км к СЗ от села Сона, в 11,4 км к С от села Жинишке
214.
Могильник Тесиктас 3, РЖВ
археология
в 13,6 км к В от села Шабанбай, в 13,1 км к СЗ от села Сона, в 20,1 км к С от села Жинишке
215.
Курган Узунбулак 1, РЖВ
археология
в 27,2 км к В от села Сарытерек, в 20,5 км к Ю от села Сона, в 15,2 км к ЮВ от села Жинишке
216.
Курган Узунбулак 2, РЖВ
археология
в 27,4 км к В от села Сарытерек, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,4 км к СВ от села Жинишке
217.
Курган Узунбулак 3, РЖВ
археология
в 26,8 км к В от села Сарытерек, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,7 км к СВ от села Жинишке
218.
Курган Узунбулак 4, РЖВ
археология
в 26,5 км к В от села Сарытерек, в 19,1 км к Ю от села Сона, в 14,2 км к СВ от села Жинишке
219.
Курган Узунбулак 5, РЖВ
археология
в 27,5 км к В от села Сарыбулак, в 19,3 км к Ю от села Сона, в 14,3 км к СВ от села Жинишке

220.
Шабанбай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ОШ-қа 3,86 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 12,1 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 19,5 шм жерде
221.
Шабанбай 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ССШ-қа 1,99 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 16,8 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 22,8 шм жерде
222.
Шоқпартас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,53 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,7 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,5 шм жерде
223.
Шоқпартас 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,42 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,9 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,4 шм жерде
224.
Шоқпартас 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шабанбай селосынан ООШ-қа 3,8 шм жерде, Беғазы селосынан СШ-қа 11,6 шм жерде, Сона селосынан СБ-қа 20,2 шм жерде
225.
Шолакеспе қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен Ш-қа 22,6 шм жерде, Сарытерек селосынан С-ке 29,4 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 8,74 шм жерде
226.
Шолакеспе қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтоғай кентінен Ш-қа 21,8 шм жерде, Сарытерек селосынан С-ке 28,6 шм жерде, Беғазы селосынан СБ-қа 8,28, шм жерде
227.
"Үш арыс" мүсіндік композициясы (Ә.Бөкейханов, Ж.Ақбаев, Ә.Ермеков,), 1998 ж. мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылыстары.
Ақтоғай кенті, орталық алаңы
228.
"Талдыбейіт" Бөкейхановтардың зираты
киелі объекті
Сарытерек селосынан ШОШ-қа 20 шм жерде
229.
Дәулет кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақши селосынан О-ке 14 шм жерде
230.
Айнан кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосы
231.
Машақ кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жәмші селосынан Б-қа 1 шм жерде
232.
Сана би кесенесі, XVIII ғ.
киелі объекті
Сарытерек селосынан С-ке 11 шм жерде
233.
Атауы жоқ сағана 2 Айыртас, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Айыртас селосынан Ш-қа 15 шм жерде
234.
Тобышақ кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Абай селосынан Ш-қа 8 шм жерде
235.
Торақ батыр кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Кежек селосынан О-ке 12 шм жерде
236.
Қарамеңде би кесенесі, ХVІІІ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақтоғай кентінен С-ке 5 шм жерде
Балқаш қаласы
237.
Тасқа салынған суреттер
археология
Саяқ кенті көпірінен 1 шм жерде
238.
Монументальды ұшақ, 1980 ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қаласына кіреберісте
239.
"Бұл жерде Балқаш қаласы басталған" монументі, 1931 ж. Авторы В.К.Кузьмин
монументтік өнер құрылысы
Балқаш-Шашубай автожолынан 5 шм жерде, Балқаш көлінің жағасындағы төбеде
240.
Ұлы Отан соғысы майданында қаза болғандарғы арналған ескерткіш, 1941-1945 жж. 1970ж. Авторлар Б.Мусат, А.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағалауындағы төбе, Желтоқсан көшесі бойында

220.
Курган Шабанбай 2, РЖВ
археология
в 3,86 км к ЮВ от села Шабанбай, в 12,1 км к СВ от села Бегазы, в 19,5 км к СЗ от села Сона
221.
Курган Шабанбай 3, РЖВ
археология
в 1,99 км к ССВ от села Шабанбай, в 16,8 км к СВ от села Бегазы, в 22,8 км к СЗ от села Сона
222.
Курган Шокпартас 1, РЖВ
археология
в 3,53 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,7 км к СВ от села Бегазы, в 20,5 км к СЗ от села Сона
223.
Курган Шокпартас 2, РЖВ
археология
в 3,42 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,9 км к СВ от села Бегазы, в 20,4 км к СЗ от села Сона
224.
Могильник Шокпартас 1, РЖВ, средневековье
археология
в 3,8 км к ЮЮВ от села Шабанбай, в 11,6 км к СВ от села Бегазы, в 20,2 км к СЗ от села Сона
225.
Курган Шолакеспе, РЖВ
археология
в 22,6 км к В от поселка Актогай, в 29,4 км к С от села Сарытерек, в 8,74 км к СЗ от села Бегазы
226.
Могильник Шолакеспе, РЖВ
археология
в 21,8 км к В от поселка Актогай, в 28,6 км к С от села Сарытерек, в 8,28 км к СЗ от села Бегазы
227.
Скультурная композиция "Уш арыс" (А.Букейханов, Ж.Акбаев, А.Ермеков), 1998 г. Скульптор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
поселок Актогай, центральная площадь
228.
Родовое кладбище Букейхановых "Талдыбейіт"
сакральные объекты
в 20 км к ВЮВ от села Сарытерек
229.
Мавзолей Даулет, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 14 км к Ю от села Акши
230.
Мавзолей Айнан, XIX в.
градостроительство и архитектура
село Айыртас
231.
Мавзолей Машак, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к З от села Жамши
232.
Мавзолей Сана би, XVIII в.
сакральные объекты
в 11 км к С от села Сарытерек
233.
Безымянный сагана 2 Айыртас, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Айыртас
234.
Мавзолей Тобышак, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к В от села Абай
235.
Мавзолей Торак батыра, XIXв.
градостроительство и архитектура
в 12 км к Ю от села Кежек
236.
Мавзолей Караменде би, ХVІІІв.
градостроительство и архитектура
в 5 км к С от поселка Актогай
город Балхаш
237.
Наскальные рисунки
археология
поселок Саяк в 1 км от моста
238.
Монументальный самолет, 1980 г.
сооружения монументального искусства
при въезде в город Балхаш
239.
Монумент "Здесь начинался г.Балхаш", 1931 г. Автор В.К.Кузьмин
сооружения монументального искусства
в 5 км от автотрассы Балхаш-Шашубай, на сопке у озера Балхаш
240.
Памятник погибшим на фронтах Великой Отечественной войны 1941-1945 гг. 1970 г. Автор Б.Мусат, А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на сопке, пролегающей к озеру Балхаш по улице Желтоксан

241.
Кеңес Одағының батыры В.Хоружейдің мүсіні, 1967 ж. Авторлар: Н.А.Селидиевская, А.И.Селидиевский, А.П.Ярохин
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатының аумағында, мыс балқыту зауыты
242.
№48-80 локомотиві, 1967 ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатына кіреберісінде
243.
Қоңырат жер қойнауын алғашқы жарған бұрғы станогы, 1967 ж.
монументтік өнер құрылысы
Мәдениет үйі алдында Қоңырат кентінің орталық алаңында
244.
"Бұл жерде Кеңес Одағының батыры Миллер жұмыс істеген" мемориалды тақтасы орнатылған метцех ғимараты, 1967 ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш тау-металлургия комбинатының аумағында, мыс балқыту зауыты
245.
Т-34 танкісі, 1978 ж.
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағасында, Желтоқсан көшесі бойында
246.
Балқаш қаласын салған алғашқұрылысшыларға арналған ескерткіш ансамбль. 1968 ж. Авторлар Б.Мусат, А.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қалалық орталық паркінің аумағында
247.
"Прибалхашстрой" трест ұйымының 50 жылдығына арналған монумент, 1981 ж. Автор А.Исмайылов
монументтік өнер құрылысы
Балқаш көлінің жағасында, Желтоқсан көшесі бойында
248.
Ағыбай батыр ескерткіші, 2007 ж. Мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Балқаш қаласы, орталық алаң
Бұқар жырау ауданы
249.
Ботақара қорғаны, қола дәуірі
археология
Петровка селосынан Б-қа 4,7 шм жерде
250.
Тас жәшіктері, қола дәуірі
археология
Ростов селосы, Нұра өзенінің оң жақ жағасында, Қызылжар селосының жанында
251.
Хорошевское қорымы, қола дәуірі
археология
Белағаш селосынан ОБ-қа 17 шм жерде
252.
Ащысу 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Ащысу өзеніндегі көпірден СШ-қа 2 шм жерде
253.
Алтынсу 1 қорымы, ортағасыр
археология
Ащысу өзенінің оң жақ жағасында, бөлімшеден ОШ-қа 7 шм жерде, Шешенқара селосы
254.
Алтынсу 2 қорымы, ЕТҒ
археология
үшінші бөлімшеден ОШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы
255.
Алтынтөбе кеніші, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынан О-ке 20 шм жерде
256.
Ташық қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 3,5 шм жерде
257.
Алтынтөбе қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынан ОБ-қа 20 шм жерде
258.
Алтынтөбе 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан ОБ-қа 20 шм жерде
259.
Ақбалшықты қорым, ЕТҒ
археология
үшінші бөлімшеден СБ-қа 0,2 шм жерде, Шешенқара селосы
260.
"Хорошевское" қорғаны, ЕТҒ
археология
Белағаш селосынан О-ке 3 шм жерде
261.
Қойтас қорғаны, қола дәуірі
археология
көпірден ОШ-қа 100 м жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
262.
Шешенқара 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара тауынан СШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы

241.
Бюст Героя Советского Союза В.Хоружей, 1967 г. Авторы: Н.А. Селидиевская, А.И. Селидиевский, А.П. Ярохин
сооружения монументального искусства
на территории Балхашского горно-металлургического комбината, медеплавильный завод
242.
Локомотив № 48-80, 1967 г.
сооружения монументального искусства
при въезде на территорию Балхашского горно-металлургического комбината
243.
Буровой станок, первый заставивший дрогнуть недра Коунрада, 1967 г.
сооружения монументального искусства
перед Дворцом культуры центральная площадь поселка Коунрад
244.
Здание метцеха, где установлена мемориальная доска "Здесь работал Герой Советского Союза Миллер", 1967 г.
сооружения монументального искусства
на территории Балхашского горно-металлургического комбината, медеплавильный завод
245.
Танк Т-34, 1978 г.
сооружения монументального искусства
на берегу озера Балхаш по улице Желтоксан
246.
Памятник ансамбль первостроителям г.Балхаша, 1968 г. Автор Б.Мусат, А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на территории центрального парка города Балхаш
247.
Монумент в честь 50-летия со дня организации треста "Прибалхашстрой",
1981 г. Автор А.Исмайлов
сооружения монументального искусства
на берегу озера Балхаш по улице Желтоксан
248.
Памятник Агыбай батыру, 2007 г. Скульптор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
город Балхаш, центральная площадь
Бухаржырауский район
249.
Курган Ботакара, эпоха бронзы
археология
в 4,7 км к З от села Петровка
250.
Каменные ящики, эпоха бронзы
археология
село Ростовский, на правом берегу реки Нуры, у села Кызыл-Жар
251.
Могильник Хорошевское, эпоха бронзы
археология
в 17 км к ЮЗ от села Белагаш
252.
Могильник Ащису 1, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от села Аюлы, в 2 км к СВ от моста через реку Ащису
253.
Могильник Алтынсу 1, средневековье
археология
село Шешенкара, в 7 км к ЮВ от отделения, на правом берегу реки Ащису
254.
Могильник Алтынсу 2, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 4 км к ЮВ от третьего отделения
255.
Рудник Алтынтобе, эпоха бронзы
археология
в 20 км к Ю от села Шешенкара
256.
Могильник Ташик, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к ЮВ от села Аюлы
257.
Могильник Алтынтобе, эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от села Шешенкара
258.
Могильник Алтынтобе 2, РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от села Шешенкара
259.
Могильник Белая Глина, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 0,2 км к СЗ от третьего отделения
260.
Курган "Хорошевское", РЖВ
археология
в 3 км к Ю от села Белагаш
261.
Курган Койтас, эпоха бронзы
археология
в 100 м к ЮВ от моста, на левом берегу реки Нуры, в 3 км к ЮЗ от села Самарканд
262.
Могильник Шешенкара 1, эпоха бронзы
археология
село Шешенкара, в 4 км к СВ от горы Шешенкара

263.
Құлса қорымы, қола дәуірі
археология
Ботақара кентінен Б-қа 4 шм жерде
264.
Құлса 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен 6 шм жерде, Құлса өзенінің оң жақ жағасында
265.
Кішкентай қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосы, Ащысу селосынан С-ке 4 шм жерде
266.
Қуандыққозы қорымы, ЕТҒ
археология
Мазардан ОШ-қа 600 м жерде, Ащысу теміржол бекетінен СШ-қа 4 шм жерде, Шешенқара селосы
267.
Құлса 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен Б-қа 9 шм жерде
268.
Жыланды тау қорымы, қола дәуірі
археология
Тоғызқұдық селосы, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу селосынан СШ-қа 3 шм жерде
269.
Нұра қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан СШ-қа 2 шм жерде
270.
Съезтөбе қорымы, қола дәуірі
археология
Шешенқара селосынан Ш-қа 350 м жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу теміржол бекетінен СШ-қа 3 шм жерде
271.
Дермен 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосы, Дермен қыстағынан С-ке 2,5 шм жерде
272.
Дермен 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан СБ-қа 9 шм жерде
273.
Нұра 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кенті, Қарағанды-Қарқаралы автожолының 70 шм жерінде
274.
Дермен тұрағы, тас дәуірі
археология
№3 теміржол бекетінен С-ке 3 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында, Шешенқара селосы
275.
Шешенқара қорымы, ЕТҒ
археология
№3 теміржол бекетінен БСБ-қа 3,5 шм жерде, Шешенқара селосы
276.
Дермен қорымы, ЕТҒ
археология
№3 теміржол бекетінен БСБ-қа 3,5 шм жерде, Шешенқара селосы
277.
Алғабас қорымы, ЕТҒ
археология
Алғабас селосынан ОБ-қа 6 шм жерде
278.
Бұқар жырау кесенесі, 1993 ж.
киелі объекті
"Садық" фермасының жанында, Шалқар селосынан С-ке 25 шм жерде
279.
Православиялық шіркеу ғимараты, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ботақара кенті
280.
Аяпберген қорымы, қола дәуірі
археология
Бұқар жырау селосынан С-ке 20 шм жерде, Аяпберген сайында, Садық қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде
281.
Сарыорман қорымы, ЕТҒ
археология
Ботақара кентінен (құс фабрикасы) СБ-қа 6 шм жерде
282.
Жамал қорымы, ЕТҒ
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының С жағасында, Жартас және Ақжар екі өзенінің құйылыс орыны
283.
Ақтөбе 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтөбе селосынан ОБ-қа 4 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
284.
Довгуев алаңы қорғаны, ЕТҒ
археология
Керней селосынан С-ке 6 шм жерде, Сарқырама шатқалында
285.
Қойтас 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
286.
Қойтас 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
287.
Қойтас 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2,5 шм жерде
288.
Белағаш қорымы, ортағасыр
археология
Белағаш селосынан ОШ-қа 12 шм жерде
289.
Ащысу қорымы, қола дәуірі
археология
Аюлы селосынан О-ке 5 шм жерде, Ащысу өзенінің сол жақ жағасында, Ащысу өзеніндегі көпірден Ш-қа 110 м жерде, Қарағанды-Қарқаралы автожолы

263.
Могильник Кульса, эпоха бронзы
археология
в 4 км к З от поселка Ботакара
264.
Могильник Кульса 1, РЖВ
археология
в 6 км от поселка Ботакара на правом берегу реки Кульсы
265.
Могильник Кишкентай, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 4 км к С от села Ащису
266.
Могильник Куандыккозы, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 600 м к ЮВ от мазаров, в 4 км к СВ от железнодорожной станции Ащису
267.
Могильник Кульса 2, РЖВ
археология
в 9 км на З от поселка Ботакара
268.
Могильник Змеиная гора, эпоха бронзы
археология
село Тогызкудык, на левом берегу реки Нура, в 3 км к СВ от села Ащису
269.
Могильник Нуринский, РЖВ
археология
в 2 км к СВ села Шешенкара
270.
Могильник Съезтобе, эпоха бронзы
археология
в 350 м к В от села Шешенкара, на левом берегу реки Нура, в 3 км к СВ от железнодорожной станции Ащису
271.
Могильник Дермен 1, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 2,5 км к С от зимовки Дермен
272.
Могильник Дермен 2, РЖВ
археология
в 9 км к СЗ от села Шешенкара
273.
Могильник Нуринский 1, РЖВ
археология
поселок Ботакара, на 70 км автотрассы Караганда-Каркаралинск
274.
Стоянка Дермен, эпоха камня
археология
село Шешенкара, на правом берегу реки Нура, в 3 км к С от железнодорожной станции №3
275.
Могильник Шешенкара, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 3,5 км к ЗСЗ от железнодорожной станции №3
276.
Могильник Дермен, РЖВ
археология
село Шешенкара, в 3,5 км к ЗСЗ от разъезда №3
277.
Могильник Алгабас, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от села Алгабас
278.
Мавзолей Бухар жырау, 1993 г.
сакральные объекты
в 25 км к С от села Шалкар, около фермы "Садык"
279.
Здание православной церкви, ХIХв.
градостроительство и архитектура
поселок Ботакара
280.
Могильник Аяпберген, эпоха бронзы
археология
в 20 км к С от села Бухаржырау, в 3 км к СЗ от зимовки Садык в урочище Аяпберген
281.
Могильник Сарыорман, РЖВ
археология
в 6 км к СЗ от поселка Ботакара (птицефабрика)
282.
Могильник Жамал, РЖВ
археология
на С берегу водохранилища Акжар (Жартас), на месте слияния двух рек Жартас и Акжар
283.
Могильник Актобе 3, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от села Актобе, на правом берегу Нуры
284.
Курган Довгуева площадь, РЖВ
археология
в 6 км к С от села Керней, в урочище Водопад
285.
Курган Койтас 2, средневековье
археология
в 3 км ЮЗ от села Самарканд
286.
Курган Койтас 3, средневековье
археология
в 3 км ЮЗ от села Самарканд
287.
Курган Койтас 4, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮЗ от села Самарканд
288.
Могильник Белагаш, средневековье
археология
в 12 км к ЮВ от села Белагаш
289.
Могильник Ащису, эпоха бронзы
археология
в 5 км к Ю от села Аюлы, на левом берегу реки Ащису, в 110 м к В от моста через реку Ащису, трасса Караганда-Каркаралинск

290.
Ащысу 2 қорымы, ортағасыр
археология
Аюлы селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Ащысу суқоймасының бөгетінен ОБ-қа және 1,5 шм су ағымы бойынша төмен
291.
Ташық 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Ащысу суқоймасынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Аюлы селосынан ООШ-қа 4 шм жерде
292.
Жиендік қорымы, ортағасыр
археология
Ташық селосынан О-ке 1,5 шм жерде, Ащысу суқоймасынан ШОШ-қа 2,5 шм жерде
293.
Нұра қорымы, ЕТҒ
археология
Шешенқара селосынан С-ке 2 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
294.
Қаратал қорымы, ЕТҒ, кейінгі ортағасыр
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының бөгетінен С-ке 800 м жерде, біратаулы өзенінің оң жақ жағасында
295.
Құйылыс қорымы, ЕТҒ
археология
Ақжар (Жартас) суқоймасының бөгетінен ОШ-қа 700 м жерде
296.
Ордабай қорымы, қола дәуірі
археология
Керней селосынан С-ке 5 шм жерде, таулы-орман массивінің Сарқырама шатқалында
297.
Довгуев алаңындағы қорым, ЕТҒ
археология
Керней селосынан С-ке 6 шм жерде, Сарқырама шатқалында
298.
Ащысу 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Аюлы селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Қарқаралы-Қарағанды автожолынан СШ-қа 2 шм жердегі автотұрақта
299.
Қызылжар қорғаны, ЕТҒ
археология
Тегісжол селосынан 5 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
300.
Қима қорғаны, ЕТҒ
археология
Қима сайында, Теміртау қаласынан О-ке 10 шм жерде
301.
Тегісжол қорымы, ортағасыр
археология
Теміртау қаласынан Б-қа 10 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Самарқанд пен Тегісжол селоларының арасында
302.
Тегісжол қонысы, қола дәуірі
археология
Тегісжол селосынан Ш-қа 1,5 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
303.
Қарағанбас қорымы, ЕТҒ
археология
Теміртау қаласынан ОБ-қа 7 шм жерде
304.
Темірқаш қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
305.
Тасауыл қорғаны, ЕТҒ
археология
Тасауыл селосынан ШОШ-қа 400 м жерде
306.
Темірқаш қонысы, қола дәуірі
археология
Самарқанд селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, Нұра өзенінің сол жақ жағасында
307.
Қойтас қорғаны, қола дәуірі
археология
Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Нұра өзеніндегі көпірден ОШ-қа 500 м жерде, Самарқанд селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
308.
Ростовка 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Ростовка селосынан Ш-қа 1,2 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында

290.
Могильник Ащису 2, средневековье
археология
в 2 км к ЮВ от села Аюлы, в 1,5 км ниже по течению и к ЮЗ от плотины Ащисуйского водохранилища
291.
Могильник Ташик 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ водохранилища Ащису, 4 км к ЮЮВ от села Аюлы
292.
Могильник Жиендик, средневековье
археология
в 1,5 км к Ю от села Ташик, в 2,5 км к ВЮВ от Ащисуйского водохранилища
293.
Могильник Нуринский, РЖВ
археология
в 2 км к С от села Шешенкара, на правом берегу реки Нура
294.
Могильник Каратал, РЖВ, позднее средневековья
археология
в 800 м к С от плотины водохранилища Акжар (Жартас), на правом берегу одноименной реки
295.
Могильник Куюлус, РЖВ
археология
в 700 м к ЮВ от плотины водохранилища Акжар (Жартас)
296.
Могильник Ордабай, эпоха бронзы
археология
в 5 км к С от села Керней, в урочище Водопад горно-лесного массива
297.
Могильник Довгуева площадь, РЖВ
археология
в 6 км к С от села Керней, в урочище Водопад
298.
Стоянка Ащису 1, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮЗ от села Аюлы, в 2 км к СВ от автомобильной стоянки трассы Каркаралинск-Караганда
299.
Курган Кызыл – Жар, РЖВ
археология
на правом берегу реки Нуры в 5 км от села Тегисжол
300.
Курган Кима, РЖВ
археология
в урочище Кима, в 10 км к Ю от города Темиртау
301.
Могильник Тегисжол, средневековье
археология
в 10 км З от города Темиртау, на левом берегу реки Нуры, между селами Самарканд и Тегисжол
302.
Поселение Тегисжол, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к В от села Тегисжол, на левом берегу реки Нуры
303.
Могильник Караганбас, РЖВ
археология
в 7 км ЮЗ от города Темиртау
304.
Могильник Темиркаш, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от села Самарканд
305.
Курган Тасаул, РЖВ
археология
в 400 м к ВЮВ от села Тасаул
306.
Поселение Темиркаш, эпоха бронзы
археология
на левом берегу реки Нуры, в 2 км к ЮЗ от села Самарканд
307.
Курган Койтас, эпоха бронзы
археология
на левом берегу реки Нуры, в 500 м к ЮВ от моста через реку Нура, в 3 км к ЮЗ от села Самарканд
308.
Поселение Ростовка 1, эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к В от села Ростовка, на правобережье реки Нуры

Қарағаш селосынан О-ке 4,1 шм жерде
314.
(Қарағаш) қорғандары, ЕТҒ
археология
Айдысты тауынан СШ-қа 2 шм жерде, Қарағаш сайынан СШ-қа 4,5 шм жерде
315.
Суландыру жүйесінің қалдықтары
археология
Сарысу өзені орта қалып ағысымен, Сарысу өзенінің жоғарғы ағысымен С-ке 2 шм жерде
316.
Қарағаш қорғандары (қорым), ЕТҒ
археология
Сарыкөл көлі Қараоба төбесінен С-ке 4,5 шм жерде, Қарағаш сайында
317.
"Мұртты" қорған, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан СШ-қа 16 шм жерде, Аралтөбе бөлімшесінен О-қа 1,5 шм жерде
318.
Тас қорғандар
археология
Қарағаш тауының батыс бөктерінде, Қарағаш селосының аймағында
319.
(Қарабек 1,2) қорғандары, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ООШ-қа 8,5 шм жерде, Қарабек бұлағынан ОШ-қа 4 шм жерде
320.
(Қарағаш 3) қорғандары
археология
Атасу және Сарысу өзендерінің құйылыс орындарынан 4 шм жерде, Қарағаш тауларында
321.
(Атасу) қорымы, ЕТҒ
археология
Атасу және Сарысу өзендерінің құйылыс орындарынан ОБ-қа 3 шм жерде
322.
(Әулиетас) тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Әулиетас сайында, Ералиев селосынан СШ-қа 10 шм жерде
323.
Қорған, (ЕТҒ)
археология
Ералиев селосынан СШ-қа 14 шм жерде
324.
(Тереңбұтақ қорымы) қорғандары, ЕТҒ
археология
Тереңбұтақ өзенінің оң жақ жағасында, Ералиев селосының аумағында
325.
Қорым, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан СШ-қа 7 шм жерде
326.
Жер және тас үйінділерінен тұратын қорғандар (Манадыр), ЕТҒ, ортағасыр
археология
Манадыр теміржол бекетінен СБ-қа 2 шм жерде, автожолдан О-ке 1,5 шм жерде, Сарысу өзенінен СБ-қа 1 шм жерде, теміржолдан С-ке 3,5 шм жерде
327.
Жер және тас үймелерінен тұратын қорғандар (Қостал)
археология
Қостал сайында, Атасу кентінен Б-қа 45 шм жерде, Атасу өзенінің оң жақ жағасында
328.
(Өркендеу) қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан Өркендеу бөлімшесінен Ш-қа 3 шм жерде, Құдайменде өзенінің оң жақ жағасында 100 м жерде
329.
Тас қорғандар (Манадыр 2), ЕТҒ, ортағасыр
археология
Манадыр теміржол бекетінен СБ-қа 2 шм жерде, автожолдан О-ке 1,5 шм жерде, Сарысу өзенінен СБ-қа 1 шм жерде, теміржолдан С-ке 3,5 шм жерде
330.
Тас қорған (Манадыр 3)
археология
Сарысу өзенінен Б-қа 100 м жерде, Манадыр теміржол бекетінен Б-қа 2 шм жерде, теміржолдан С-ке 3 шм жерде
331.
Тас қоршаулары (түрік қоршаулары) (Ақтүбек), ортағасыр
археология
Ақтүбек селосынан ОШ-қа 7 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
332.
Жеке тұрған құрылыс
археология
Қойтас өзені ойпаңында Өлке жазығында
333.
Тас қорғандар (Құдайменде), ЕТҒ
археология
Ынталы селосынан ОШ-қа 1 шм жерде, Құдайменде өзенінің аумағында
334.
Қорған, ЕТҒ
археология
Қарағаш кентінен СШ-қа 6 шм жерде
335.
Қорғандар (Атасу қорымы)
археология
Атасу кентінен СБ-қа 3 шм жерде, Жезқазған-Қарағанды автожолынан С-ке 1 шм жерде

в 4,1 км на Ю от села Карагаш
314.
Курганы (Карагаш), РЖВ
археология
в 2 км к СВ от горы Айдысты, в 4,5 км к СВ от урочища Карагаш
315.
Остатки оросительной системы
археология
на среднем течении реки Сарысу, в 2 км к С от верхнего течения реки Сарысу
316.
Курганы Карагашские (могильник), РЖВ
археология
в урочище Карагаш, в 4,5 км к С от озера Сарыколь на сопке Караоба
317.
Курган с "Усами"
археология
в 16 км к СВ от села Ералиев, в 1,5 км к Ю от отделения Аралтобе
318.
Курганы каменные
археология
на западных склонах горы Карагаш, на территории села Карагаш
319.
Курганы (Карабек 1, 2), РЖВ
археология
в 8,5 к ЮЮВ от села Карагаш, в 4 км к ЮВ от родника Карабек
320.
Курганы (Карагаш 3)
археология
в 4 км от места слияния рек Атасу и Сарысу в горах Карагаш
321.
Могильник (Атасу), РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от слияния рек Атасу и Сарысу
322.
Курганы каменные (Аулиетас), РЖВ
археология
в урочище Аулиетас, в 10 км к СВ от села Ералиева
323.
Курган, (РЖВ)
археология
в 14 км к СВ от села Ералиев
324.
Курганы (Могильник Теренбутак), РЖВ
археология
на правом берегу реки Теренбутак, на территории села Ералиев
325.
Могильник, РЖВ
археология
в 7 км к СВ от села Ералиев
326.
Курганы с насыпью из земли и камня (Манадырь), РЖВ, средневековье
археология
в 2 км к СЗ от железнодорожной станции Манадырь, в 1,5 км к Ю от трассы, в 1км к СЗ от реки Сарысу, в 3,5 км к С от железной дороги
327.
Курганы с насыпью из земли и камня (Костал)
археология
урочище Костал, на правом берегу реки Атасу, в 45 км к З от поселка Атасу
328.
Курган (Оркендеу), РЖВ
археология
в 3 км к В от отделения Оркендеу села Карагаш, в 100 м на правом берегу реки Кудайменде
329.
Курганы каменные (Манадырь 2), РЖВ, средневековье
археология
в 2 км к СЗ от железнодорожной станции Манадырь, в 1,5 км к Ю от трассы, в 1 км к СЗ от реки Сарысу, в 3,5 км к С от железной дороги
330.
Курган каменный (Манадырь 3)
археология
в 100 м к З от реки Сарысу, в 2 км к З от железнодорожной станции Манадырь, в 3 км к С от железной дороги
331.
Каменные ограды (ограды тюркские) (Актубек), средневековье
археология
в 7 км к ЮВ от села Актубек, на левом берегу реки Сарысу
332.
Отдельное сооружение
археология
в низовьях реки Койтас на равнине Ольке
333.
Курганы каменные (Кудайменде), РЖВ
археология
в районе реки Кудайменде в 1 км к ЮВ от села Ынталы
334.
Курган, РЖВ
археология
в 6 км к СВ от поселка Карагаш
335.
Курганы (Могильник Атасу)
археология
в 3 км к СЗ от поселка Атасу, в 1 км С от трассы Жезказган-Караганда

336.
Суландыру жүйесінің қалдықтары
археология
Жаңаарқа теміржол бекетінен Сарысу өзенінің жоғарғы ағысымен, Жақсы-Жаман аңғарында
337.
Қорғандар
археология
Жаңаарқа теміржол бекетінен СШ-қа 10 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
338.
Қорған (Ақтасты), ЕТҒ
археология
Ақтасты селосынан ОБ-қа 4 шм жерде
339.
Тас қоршауларынан тұратын қорым, ортағасыр
археология
Дарат тауынан СБ-қа 30 шм жерде, Ақтау селосынан СШ-қа 15,2 шм жерде, Қызылтас тауынан Ш-қа 2 шм жерде, Ақсай қыстағынан С-ке 10 шм жерде
340.
Тас қорғандары, Х-ХІ ғғ.
археология
Қаражартас сайында, Ақтау тауынан Ш-қа 20 шм жерде
341.
Тас мүсіндер және қоршаулар (Шален 2), ортағасыр
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 21 шм жерде, Қызылтас тауынан ОШ-қа 2 шм жерде, Қарасөзек сайында, Ақсай мен Атасу өзендерінің құйылысынан СШ-қа 31 шм жерде
342.
Тас қорғандары, ЕТҒ, (Үсенсай)
археология
Сарытөбе сайында Терісөзек өзені жоғарғы жағында, Дарат тауынан Б-қа 31 шм жерде
343.
Қорған, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан С-ке 20 шм жерде
344.
Тасқа салынған сурет (Қаражартас, Мұңлы)
археология
Шалғы селосынан ССШ-қа 6 шм жерде, Қаражартас сайында, Мұңлы тауында
345.
Қола дәуірінің қорымы, (Қостал 2)
археология
Қостал сайында, Атасу кентінен Б-қа 45 шм жерде, Атасу өзенінің оң жақ жағасында
346.
Қорым (Атасу теміржол бекеті)
археология
Атасу кентінен Б-қа 35 шм жерде
347.
Қола дәурінің қонысы (Манадыр теміржол бекеті)
археология
Манадыр теміржол бекетінен ОШ-қа 5 шм жерде, Ералиев селосының Атасу өзенінің аңғарында
348.
Тас мүсіндері, ортағасыр
археология
Атасу өзенінің құйылысынан С-ке 1,5 шм жерде, Ақсай өзенінің жоғарғы ағысымен
349.
Меңгірлер (2) (Ақсай), қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 10,8 шм жерде
350.
Меңгірлер (Ақтаулық "ару"), қола дәуірі
археология
Дарат селосынан СБ-қа 31 шм жерде, Терісөзек өзенінің жоғары ағысымен, Ақтау селосынан СШ-қа 13,5 шм жерде
351.
Қоршаулар (Ақтау 1 қорымы), ортағасыр
археология
Дарат селосынан СБ-қа 31 шм жерде, Терісөзек өзенінің жоғарғы ағысымен, Ақтау селосынан СШ-қа 13,6 шм жерде
352.
Меңгірлер (3) (Ақсай), қола дәуірі
археология
Атасу өзені құйылысынан С-ке 1,5 шм жерде, жоғары Ақсай өзені ағысымен, Ақтау селосынан СШ-қа 9,7 шм жерде, Ақсай сайынан ОБ-қа 4 шм жерде
353.
Мұртты тас қорғандар, ЕТҒ (Ақтау қорымы)
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Ақсай сайынан СШ-қа 4 шм жерде Ақсай өзенінің жоғарғы ағысымен, Атасу өзенінің құйылысынан С-ке 4,5 шм жерде,
354.
Қола дәуірінің қорымы (Телжанқажы)
археология
Ақсай өзені жоғары ағысымен, Атасу өзенінің құйылысынан С-ке 3 шм жерде,
355.
(Телжанқажы 1) қорымы, қола дәуірі
археология

336.
Остатки оросительной системы
археология
в верхнем течении реки Сарысу близ железнодорожной станции Жанаарка, в долине Жаксы-Жаман
337.
Курганы
археология
на правом берегу реки Сарысу, в 10 км к СВ от станции Жана-арка
338.
Курган (Актасты) (РЖВ)
археология
в 4 км к ЮЗ от села Актасты
339.
Могильник из каменных оград, средневековье
археология
в 30 км к СЗ от горы Дарат, в 15,2 км к СВ от села Актау, в 2 км к В от горы Кызылтас, в 10 км к С от зимовки Аксай
340.
Курганы каменные, Х-ХІ вв.
археология
в урочище Каражартас, в 20 км к В от горы Актау
341.
Каменное изваяние и ограды (Шален 2), средневековье
археология
в 21 км к СВ от села Актау, в 2 км к ЮВ от горы Кызылтас, урочище Карасозек, в 31 км к СВ от места слияния рек Аксай и Атасу
342.
Курганы каменные, РЖВ (Усенсай)
археология
в урочище Сарытобе в верховьях реки Терисозек, в 31 км к З от горы Дарат
343.
Курган, РЖВ
археология
в 20 км к С от села Актау
344.
Изображение наскальное (Каражартас, Мунлы)
археология
в 6 км к ССВ от села Шалгинск, гора Мунлы, урочище Каражартас
345.
Могильник эпохи бронзы (Костал 2)
археология
урочище Костал, на правом берегу реки Атасу, в 45 км к З от поселка Атасу
346.
Могильник (железнодорожная станция Атасу)
археология
в 35 км к З от поселка Атасу
347.
Поселение эпохи бронзы (железнодорожная станция Манадырь)
археология
в 5 км к ЮВ от железнодорожной станции Манадырь, в долине реки Атасу села Ералиева
348.
Изваяния каменные, средневековье
археология
в верхнем течении реки Аксай, в 1,5 км к С от слияния реки Атасу
349.
Менгиры (2) (Аксай), эпоха бронзы
археология
в 10,8 км к СВ от села Актау
350.
Менгиры (Актауская "красавица"), эпоха бронзы
археология
в верхнем течении реки Терисозек, в 31 км к СЗ от села Дарат, в 13,5 км к СВ от села Актау
351.
Ограды (Могильгник Актау 1), средневековье
археология
в верхнем течении реки Терисозек, в 31 км к СЗ от села Дарат, в 13,6 км к СВ от села Актау
352.
Менгиры (3) (Аксай), эпоха бронзы
археология
в верхнем течении реки Аксай, в 1,5 км к С от места слияния ее с рекой Атасу, в 9,7 км к СВ от села Актау, в 4 км к ЮЗ от урочища Аксай
353.
Курганы каменные с усами, РЖВ (Могильник Актау)
археология
в 13,7 к СВ от села Актау, в 4 км к СВ от урочища Аксай, в верхнем течении реки Аксай, в 4,5 км к С от места слияния ее с рекой Атасу
354.
Могильник эпохи бронзы (Тельжанкажы)
археология
в верхнем течении реки Аксай в 3 км к С от места слияния ее с рекой Атасу
355.
Могильник (Тельжанкажы 1), эпоха бронзы
археология

Телжанқажы зиратынан О-ке 0,3 шм жерде, Ақтау селосынан С-ке 5 шм жерде
356.
Атасу қорымы
археология
Атасу теміржол бекетінен ОБ-қа 1,5 шм жерде, Атасу өзенінің сол жақ жағасында
357.
(Ақтүбек 2) қорымы, қола дәуірі
археология
Атасу кентінен ОББ-қа 23 шм жерде
358.
Еркебұлан қорымы
археология
Қозы селосынан ОБ-қа 29 шм жерде, Мыңсай өзені жоғары ағысымен
359.
Жер және тас үймелерінен тұратын қорғандар
археология
Дарат тауынан ОБ-қа 15 шм жерде, Атасу өзені жоғары ағысымен
360.
Мамырхан 1, 2 қорымы, (ЕТҒ)
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39 шм жерде, Мыржық қыстағынан СШ-қа 2,5 шм жерде
361.
Ақмола кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Шалғы селосынан Б-қа 27 шм жерде, Көктас өзенінің оң жақ жағасында
362.
Киізүйбейнелі 1 кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Шалғы селосынан Б-қа 49 шм жерде, Көктас өзенінің оң жақ жағасында
363.
Ақан сағанасы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ералиев селосынан СШ-қа 15 шм жерде
364.
Су мұнарасы, 1932 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Атасу кентіндегі теміржол бекетінде
365.
Асқарбек мешіті, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақтүбек селосынан Б-қа 2 шм жерде
366.
Кесене, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Шалғы селосынан Б-қа 70 шм жерде, Көксай өзенінің сол жақ жағасынан 2 шм жерде
367.
Суландыру жүйесінің қалдықтары
қалақұрылысы және архитектура
Қойтас өзенінің жағасында
368.
Кесене, (XIX ғ. екінші жартысы)
қалақұрылысы және архитектура
Ақтау селосынан Ш-қа 26 шм жерде, Айшырақ қыстағынан Ш-қа 13 шм жерде
369.
Шоң Телғозыұлының құлпытасы №167, 1901 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Айнабұлақ селосынан ОБ-қа 19 шм жерде
370.
Кесене құландылары
қалақұрылысы және архитектура
Атасу өзенінің Сарысу өзеніне 6 шм төмен түсуінде
371.
Кесене 1, (ХІХ ғ.)
қалақұрылысы және архитектура
Шалғы селосынан Б-қа 49 шм жерде, Көктас өзенінің жағасында
372.
Қартабай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен СШ-қа 36 шм жерде
373.
С.Сейфуллинге арналған мүсіндік-монументальді ескерткіш, 1970 ж.
монументтік өнер құрылысы
Атасу кенті, Мәдениет үйі ғимаратының жанында
374.
189 теміржол бекет қорғаны, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан ОШ-қа 13 шм жерде, 189 теміржол бекеттен СШ-қа 1 шм жерде
375.
Ақерек қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Атасу өзенінен О-ке 3 шм жерде
376.
Ақсай қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Ақсай сайынан СШ-қа 4 шм жерде
377.
Ақсай 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Ақсай сайынан ССШ-қа 4 шм жерде
378.
Ақтау қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СБ-қа 1,5 шм жерде, тасжолдан ССБ-қа 0,8 шм жерде

в 0,3 км к Ю от могилы Тельжанкажы, в 5 км к С от села Актау
356.
Могильник Атасуйский
археология
на левом берегу реки Атасу, в 1,5 км к ЮЗ от железнодорожной станции Атасу
357.
Могильник (Актубек 2), эпоха бронзы
археология
в 23 км к ЮЗЗ от поселка Атасу
358.
Могильник Еркебулан
археология
в верхнем течении реки Мынсай, в 29 км к ЮЗ от села Козы
359.
Курганы с насыпью из земли и камня
археология
в верхнем течении реки Атасу, в 15 км к ЮЗ от горы Дарат
360.
Могильник Мамырхан 1, 2, (РЖВ)
археология
в 39 км к ВСВ от села Актау, в 2,5 км к СВ от зимовки Мыржык
361.
Мавзолей Акмола, (ХІХ в.)
градостроительство и архитектура
в 27 км к З от села Шалгинск на правом берегу реки Коктас
362.
Мавзолей Юртообразный 1, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 49 км к З от села Шалгинск на правом берегу реки Коктас
363.
Сагана Ахан, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к СВ от села Ералиев
364.
Водонапорная башня, 1932 г.
градостроительство и архитектура
поселок Атасу, у железнодорожной станции
365.
Мечеть Аскарбека, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к З от села Актубек
366.
Мавзолей, XIX в.
градостроительство и архитектура
в 70 км к З от села Шалгинск, на левом берегу в 2 км от реки Коксай
367.
Остатки оросительной системы
градостроительство и архитектура
в долине реки Койтас
368.
Мавзолей (вторая половина XIXв.)
градостроительство и архитектура
в 26 км к В от села Актау, в 13 км к В от зимовки Айшырак
369.
Кулпытас №167, Шону Телгозыулы, 1901 г.
градостроительство и архитектура
в 19 км к ЮЗ от села Айнабулак
370.
Развалины мавзолея
градостроительство и архитектура
в 6 км ниже впадения реки Атасу в реку Сарысу
371.
Мавзолей 1, (ХІХв.)
градостроительство и архитектура
в 49 км к З от села Шалгинск, на берегу реки Коктас
372.
Мавзолей Картабай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 36 км к СВ от железнодорожной станции Кызыл-Жар
373.
Скульптурно-монументальный памятник С.Сейфуллину, 1970 г.
сооружения монументального искусства
поселок Атасу, возле здания Дома культуры
374.
Курган 189 разъезд, РЖВ
археология
в 13 км к ЮВ от села Ералиев, в 1 км к СВ от 189 разъезда
375.
Могильник Акерек, РЖВ
археология
в 8 км к ЮВ от села Актау, 3 км к Ю от реки Атасу
376.
Могильник Аксай, РЖВ
археология
в 13,7 к СВ от села Актау, в 4 км к СВ от урочища Аксай
377.
Могильник Аксай 2, РЖВ
археология
в 13,7 к СВ от села Актау, в 4 км к ССВ от урочища Аксай
378.
Курган Актау, РЖВ
археология
в 1,5 км к СЗ от села Актау, в 0,8 км к ССЗ от грейдера

379.
Ақтау 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СБ-қа 2 шм жерде
380.
Бекбай қорымы, ЕТҒ
археология
Айшырақ селосынан С-ке 6 шм жерде
381.
Дарат 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39,1 шм жерде
382.
Дарат 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39,5 шм жерде, Дарат қыстағынан СБ-қа 0,7 шм жерде
383.
Дарат 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39 шм жерде, Дарат қыстағынан О-ке 2 шм жерде
384.
Кезен қорымы, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан ОБ-қа 14 шм жерде, Қарағанды-Жезқазған теміржолынан О-ке 8 шм жерде
385.
Кезен 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан ОБ-қа 14,5 шм жерде, Қарағанды-Жезқазған теміржолынан О-ке 8,5 шм жерде, Кезен селосынан О-ке 2,3 шм жерде
386.
Комсомол қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан ССБ-қа 15 шм жерде
387.
Қосағалы 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қосағалы қыстағынан Б-қа 1,7 шм жерде, Ақтау селосынан СБ-қа 8 шм жерде
388.
Қосағалы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Атасу өзенінен Б-қа 0,8 шм жерде, Қосағалы қыстағынан ОБ-қа 2,1 шм жерде, Ақтау селосынан БСБ-қа 8,3 шм жерде
389.
Мәуленберлі 1 қорымы, ортағасыр
археология
Ералиев селосынан Б-қа 20 шм жерде
390.
Мәуленберлі 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан Б-қа 20 шм жерде
391.
Мәуленберлі 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ералиев селосынан Б-қа 20 шм жерде
392.
Ұзынжал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Атасу өзенінен ОБ-қа 2 шм жерде, Ұзынжал тауынан СШ-қа 4 шм жерде, Ақтау селосынан БСБ-қа 8 шм жерде
393.
Ұзынжал 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Атасу өзенінен ОБ-қа 3 шм жерде, Ұзынжал тауынан С-ке 2,6 шм жерде, Ақтау селосынан БСБ-қа 9,8 шм жерде
394.
Айғыржал қорғаны, ЕТҒ
археология
Ескене селосынан СБ-қа 16 шм жерде
395.
Ескене қорымы, ЕТҒ
археология
Ескене селосының шеткі үйлерінен ОБ-қа 0,5 шм жерде
396.
Қызылшоқы қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылшоқы селосынан СШ-қа 1 шм жерде
397.
Санқай қорымы, ЕТҒ
археология
Ескене селосынан СШ-қа 3,5 шм жерде
398.
"Мұртты" тас қорған Бекбай 1, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ООШ-қа 13,2 шм жерде
399.
"Мұртты" тас қорған Бекбай 2, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ООБ-қа 13,6 шм жерде
400.
Бөгдешоқы қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан Ш-қа 5,5 шм жерде
401.
Жаманадыр 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан О-ке 11,7 шм жерде
402.
Жаманадыр 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан О-ке 11,7 шм жерде
403.
Жаманадыр 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан О-ке 11,7 шм жерде
404.
Ахметқазған қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан О-ке 12,9 шм жерде
405.
Қужал 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8,3 шм жерде
406.
Дара Ақтау қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 6,7 шм жерде, Ақсай сайынан ОБ-қа 5 шм жерде

379.
Курган Актау 2, РЖВ
археология
в 2 км к СЗ от села Актау
380.
Могильник Бекбай, РЖВ
археология
в 6 км к С от села Айшырак
381.
Могильник Дарат 3, РЖВ
археология
в 39,1 км к ВСВ от села Актау
382.
Могильник Дарат 4, РЖВ
археология
в 39,5 км к ВСВ от села Актау, в 0,7 км к СЗ от зимовки Дарат
383.
Могильник Дарат 5, РЖВ
археология
в 39 км к ВСВ от села Актау, в 2 км к Ю от зимовки Дарат
384.
Могильник Кезен, РЖВ
археология
в 14 км к ЮЗ от села Ералиев, в 8 км к Ю от железной дороги Караганды-Жезказган
385.
Курган Кезен 2, РЖВ
археология
в 14,5 км к ЮЗ от села Ералиев, в 8,5 км к Ю от железной дороги Караганды-Жезказган, в 2,3 км к Ю от села Кезен
386.
Курган Комсомол, РЖВ
археология
в 15 км к ССЗ от села Актау
387.
Могильник Косагалы 1, РЖВ
археология
в 1,7 км к З от зимовки Косагалы, в 8 км к СЗ от села Актау
388.
Могильник Косагалы 2, РЖВ
археология
в 0,8 км к З от реки Атасу, в 2,1 км к ЮЗ от зимовки Косагалы, в 8,3 км к ЗСЗ от села Актау
389.
Могильник Мауленберлы 1, средневековье
археология
в 20 км к З от села Ералиев
390.
Могильник Мауленберлы 2, РЖВ
археология
в 20 км к З от села Ералиев
391.
Могильник Мауленберлы 3, РЖВ
археология
в 20 км к З от села Ералиев
392.
Могильник Узынжал 1, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от реки Атасу, в 4 км к СВ от горы Узынжал, в 8 км к ЗСЗ от села Актау
393.
Могильник Узынжал 2, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от реки Атасу, в 2,6 км к С от горы Узынжал, в 9,8 км к ЗСЗ от села Актау
394.
Курган Айгыржал, РЖВ
археология
в 16 км к СЗ от села Ескене
395.
Могильник Ескене, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮЗ от крайних домов села Ескене
396.
Могильник Кызылшокы, РЖВ
археология
в 1 км к СВ от села Кызылшокы
397.
Могильник Санкай, РЖВ
археология
в 3,5 км к СВ от села Ескене
398.
Курган с "Усами" Бекбай 1, РЖВ
археология
в 13,2 км к ЮЮВ от села Карагаш
399.
Курган с "Усами" Бекбай 2, РЖВ
археология
в 13,6 км к ЮЮЗ от села Карагаш
400.
Курган Богдешокы, средневековье
археология
в 5,5 км к В от села Карагаш
401.
Курган Жаманадыр 1, средневековье
археология
в 11,7 км к Ю от села Карагаш
402.
Курган Жаманадыр 2, средневековье
археология
в 11,7 км к Ю от села Карагаш
403.
Курган Жаманадыр 3, эпохи средневековье
археология
в 11,7 км к Ю от села Карагаш
404.
Курган Ахметказган, средневековье
археология
в 12,9 км к Ю от села Карагаш
405.
Курган Кужал 3, РЖВ
археология
в 8,3 км к ЮВ от села Карагаш
406.
Курган одиночный Актау, РЖВ
археология
в 6,7 км к СВ от села Актау, в 5 км к ЮЗ от урочища Аксай

407.
ЕТҒ қорғаны және "Қыпшақ қорғаны", ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 13,6 шм жерде, Ақсай сайынан СШ-қа 4 шм жерде
408.
"Мұртты" тас қорған Ақсай, ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 13,7 шм жерде, Ақсай сайынан СШ-қа 4 шм жерде
409.
Тұяқ 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан О-ке 11,5 шм жерде
410.
Тұяқ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан О-ке 11,2 шм жерде
411.
Ынталы 4 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарағаш селосынан Б-қа 7,4 шм жерде
412.
Қужал қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8,4 шм жерде
413.
Қужал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан О-ке 8,4 шм жерде
414.
Қужал 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8,4 шм жерде
415.
Қужал 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8 шм жерде
416.
Қужал 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8,7 шм жерде
417.
Қужал 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан ОШ-қа 8,9 шм жерде
418.
Қужал 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарағаш селосынан О-ке 9,4 шм жерде
419.
Мыржық 1 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 38,6 шм жерде
420.
Мыржық 2 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 38,1 шм жерде, Мыржық қыстағынан Ш-қа 12 шм жерде
421.
Мыржық 3 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 38,9 шм жерде
422.
Мыржық 4 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 38,9 шм жерде
423.
Мыржық 5 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39,1 шм жерде
424.
Мыржық қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 37,6 шм жерде
425.
Дуан бекінісі, XVIII-XIX ғғ.
археология
Ақтау тауынан ШСШ-қа 9 шм жерде, Манақа өзенінің оң жақ жағасында, Қужал селосынан ШОШ-қа 19 шм жерде
426.
Шален 1 қорымы, ортағасыр
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 15,2 шм жерде, Қызылтас тауынан Ш-қа 2 шм жерде, Ақсай қыстағынан С-ке 10 шм жерде
427.
"Мұртты" қорған (Қиратылған), ЕТҒ
археология
Ақтау селосынан СШ-қа 10,8 шм жерде
428.
Дарат 1 қорымы, кейінгі қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39,1 шм жерде, Дарат қыстағынан С-ке 0,2 шм жерде
429.
Дарат 2 қорымы, ортағасыр
археология
Ақтау селосынан ШСШ-қа 39,2 шм жерде, Дарат тауынан Б-қа 0,2 шм жерде
430.
Айшырақ қорымы, қола дәуірі
археология
Айшырақ селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Атасу өзенінен О-ке 0,7 шм жерде
431.
Айдарлы 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Айшырақ селосынан СБ-қа 3 шм жерде
432.
Айдарлы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Айшырақ селосынан СБ-қа 3 шм жерде
433.
Айдарлы 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Айшырақ селосынан СБ-қа 3 шм жерде
434.
Айдарлы 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Айшырақ селосынан СБ-қа 3 шм жерде
435.
Айдарлы 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Айшырақ селосынан СБ-қа 3 шм жерде

407.
Курган РЖВ и "Кипчакский курган", РЖВ
археология
в 13,6 км к СВ от села Актау, в 4 км к СВ от урочища Аксай
408.
Курган с "Усами" (Аксай), РЖВ
археология
в 13,7 км к СВ от села Актау, в 4 км к СВ от урочища Аксай
409.
Курган Туяк 1, РЖВ
археология
в 11,5 км к Ю от села Карагаш
410.
Курган Туяк 2, РЖВ
археология
в 11,2 км к Ю от села Карагаш
411.
Курган Ынталы 4, средневековье
археология
в 7,4 км к З от села Карагаш
412.
Могильник Кужал, РЖВ
археология
в 8,4 км к ЮВ от села Карагаш
413.
Могильник Кужал 1, РЖВ
археология
в 8,4 км к Ю от села Карагаш
414.
Могильник Кужал 2, РЖВ
археология
в 8,4 км к ЮВ от села Карагаш
415.
Могильник Кужал 3, РЖВ
археология
в 8 км к ЮВ от села Карагаш
416.
Могильник Кужал 4, РЖВ
археология
в 8,7 км к ЮВ от села Карагаш
417.
Могильник Кужал 5, РЖВ
археология
в 8,9 км к ЮВ от села Карагаш
418.
Могильник Кужал 6, РЖВ
археология
в 9,4 км к Ю от села Карагаш
419.
Могильник Мыржык 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 38,6 км к ВСВ от села Актау
420.
Могильник Мыржык 2, эпоха поздней бронзы
археология
в 38,1 км к ВСВ от села Актау, в 12 км к В от зимовки Мыржык
421.
Могильник Мыржык 3, эпоха поздней бронзы
археология
в 38,9 км к ВСВ от села Актау
422.
Могильник Мыржык 4, эпоха поздней бронзы
археология
в 38,9 км к ВСВ от села Актау
423.
Могильник Мыржык 5, эпоха поздней бронзы
археология
в 39,1 км к ВСВ от села Актау
424.
Поселение Мыржык, эпоха поздней бронзы
археология
в 37,6 км к ВСВ от села Актау
425.
Крепость Дуан, XVIII-XIX вв.
археология
правый берег реки Манака, в 9 км к ВСВ от горы Актау, в 19 км к ВЮВ от села Кужал
426.
Могильник Шален 1, средневековье
археология
в 15, 2 км к СВ от села Актау, в 2 км к В от горы Кызылтас, в 10 км к С от зимовки Аксай
427.
Курган с "Усами" (разрушенный), РЖВ
археология
в 10,8 км к СВ от села Актау
428.
Могильник Дарат 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 39,1 км к ВСВ от села Актау, в 0,2 км к С от зимовки Дарат
429.
Могильник Дарат 2, средневековье
археология
в 39,2 км к ВСВ от села Актау, в 0,2 км к З от гор Дарат
430.
Могильник Айшырак, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от села Айшырак, в 0,7 км к Ю от реки Атасу
431.
Могильник Айдарлы 1, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Айшырак
432.
Могильник Айдарлы 2, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Айшырак
433.
Могильник Айдарлы 3, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Айшырак
434.
Могильник Айдарлы 4, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Айшырак
435.
Могильник Айдарлы 5, эпоха бронзы
археология
в 3 км к СЗ от села Айшырак

436.
Айдарлы 6 қорымы, қола дәуірі
археология
Айшырақ бөлімшесінен СБ-қа 2,6 шм жерде
Жезқазған қаласы
437.
Тоқсан кесенесі, ХХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласы, орталық зираттың аймағында
438.
Досмырза кесенесі, ХХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласы, орталық зираттың аймағында
439.
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғыс майданында қаза болған Жезқазған жауынгерлеріне арналған ескерткіш, 1965 ж.
монументтік өнер құрылысы
Гагарин көшесі

436.
Могильник Айдарлы 6, эпоха бронзы
археология
в 2,6 км к СЗ от отделения Айшырак
город Жезказган
437.
Мавзолей Токсана, ХХ в.
градостроительство и архитектура
город Жезказган, на территории центрального кладбища
438.
Мавзолей Досмырзы, ХХ в.
градостроительство и архитектура
город Жезказган, на территории центрального кладбища
439.
Памятник обелиск воинам-жезказганцам, павшим на фронтах Великой Отечественной войны 1941-1945 гг. 1965 г.
сооружения монументального искусства
улица Гагарина

440.
"Космос" көркем-архитектуралық композициясы, 1976 ж. Авторлары: суретші Л.Пак, сәулетші К.Тұрлыбаев,
монументтік өнер құрылысы
С.Сейфуллин бульвары (Космонавт бульвары)
441.
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысы жеңісінің 30 жылдығына арналған ескерткіш, 1979 ж. Авторлар: суретші Л.Пак, сәулетші К.Тұрлыбаев
монументтік өнер құрылысы
Жеңістің 30-жылдық көшесі
442.
Көтерілісші сарбаздар монументі. Авторлар: мүсінші Н.Андреев, сәулетші К.Тұрлыбаев, суретші Л.Пак, 1982 ж.
монументтік өнер құрылысы
Жезқазған қаласынан ОШ бағытта 1шм жерде, әуежай жолында

440.
Архитектурно-художественная композиция "Космос", 1976 г. художник Л.Пак, архитектор К.Турлыбаев
сооружения монументального искусства
бульвар С. Сейфуллина (бульвар Космонавтов)
441.
Памятник 30-лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. 1979 г. Авторы: художник Л.Пак, архитектор К.Турлыбаев
сооружения монументального искусства
улица 30-лет Победы
442.
Монумент повстанцам-сарбазам. Авторы: скульптор Н.Андреев, архитектор К.Турлыбаев, художник Л.Пак, 1982 г.
сооружения монументального искусства
в 1 км к ЮВ от города Жезказган, по дороге в аэропорт

443.
Алғашқы құрылысшыларға ескерткіш, 1978 ж. Авторлар суретші К.Пак, мүсінші Н.Андреев, сәулетші К.Тұрлыбаев
монументтік өнер құрылысы
Алғашқұрылысшылар алаңы (Театр алаңы)
Қарағанды қаласы
444.
Тәуелсіздік алаңындағы қалақұрылысы ансамблі
ансамбль мен кешен
Бұқар жырау даңғылы, 16
1.
Қарағанды қаласының Әкімдік ғимараты, 1938 ж. Сәулетші А.М.Генин
2.
Техникалық кітапхана қоса салынған тұрғын үй, 1938 ж. Сәулетші А.М.Генин
Абай көшесі, 1
3.
Баспахана қоса салынған тұрғын үй, 1938 ж. Сәулетші А.М.Генин
Абай көшесі, 2
4.
Облрадио қоса салынған тұрғын үй, 1938 ж. Сәулетші А.М.Генин
Бұқар жырау даңғылы, 15
5.
Өнеркәсіптік дүкен қоса салынған тұрғын үй, 1938 ж. Сәулетші А.М.Генин
Бұқар жырау даңғылы, 13
445.
Октябрдің 50 жылдығы атындағы алаңның оң жақ бөлігіндегі қалақұрылысы ансамблі
ансамбль мен кешен
А.Алиханов көшесі, 5
1.
Облыстық кәсіподақтарды Кеңесінің ғимараты (Одақ үйі), 1965 ж. Сәулетшілер: С.И.Мордвинцев және Ю.И.Василевич
А.Алиханов көшесі, 5
2.
Су сарқырамасы, 1968 ж. Сәулетшілер К.Тен, В.Н.Цицын
А.Алиханов көшесі, 5
3.
Геология басқармасының ғимараты, 1966 ж. Сәулетшілер: С.И.Мордвинцев, Ю.И.Василевич
Бұқар жырау даңғылы, 47

443.
Памятник-обелиск первостроителям, 1978 г. Авторы художник –К.Пак скульптор Н.Андреев, архитектор К.Турлыбаев
сооружения монументального искусства
площадь Первостроителей (Театральная площадь)
город Караганда
444.
Градостроительный ансамбль на площади Конституции
ансамбли и комплексы
проспект Бухар жырау, 16
1.
здание Акимата города Караганды,1938 г. Архитектор А.М.Генин
2.
жилой дом со встроенной технической библиотекой, 1938 г. Архитектор А.М.Генин
улица Абая, 1
3.
жилой дом со встроенной типографией, 1938 г. Архитектор А.М.Генин
улица Абая, 2
4.
жилой дом со встроенным помещением Облрадио, 1938 г. Архитектор А.М.Генин
проспект Бухар жырау, 15
5.
жилой дом со встроенным промтоварным магазином, 1938 г. Архитектор А.М.Генин
проспект Бухар жырау, 13
445.
Градостроительный ансамбль южной части площади имени 50-летия Октября
ансамбли и комплексы
улица А.Алиханова, 5
1.
здание Областного Совета Профсоюзов (Дом Союзов), 1965 г. Архитекторы С.Мордвинцев и Ю.И.Василевич
улица А.Алиханова, 5
2.
водный каскад, 1968 г. Ахитекторы К.Тен и В.Н.Цицын
улица А.Алиханова, 5
3.
здание Геологического управления, 1966 г. Архитекторы С.И.Мордвинцев и Ю.И.Василевич
проспект Бухар жырау, 47

446.
1942-1943 жж. №3414 эвакогоспиталь болған ғимарат, 1938 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Маметова көшесі, 111
447.
1962-1963 жж. А.Николаев, П.Попович, В.Терешкова және т.б. ғарышкерлерді қарсы алған әуежай ғимараты
қалақұрылысы және архитектура
Стартовый қалтарысы, 61/1
448.
Кеншілер мәдениет үйінің ғимараты, 1950ж. Сәулетшілер И.И.Бреннер, Я.А.Яноша
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 32
449.
К.С.Станиславский атындағы облыстық драма театрының ғимараты, 1962 ж. Сәулетшілер Л.Е.Воробьев, А.М.Лифшиц
қалақұрылысы және архитектура
Н.Ә.Назарбаев даңғылы, 19
450.
Музыка мектебінің ғимараты (бұрынғы Ленин КП АК ) 1958 ж. Сәулетші Р.А.Сейдалин
қалақұрылысы және архитектура
Алалыкин көшесі, 9
451.
"Қарағандыгипрошах" институтының ғимараты, 1952 ж. Сәулетші А.Н.Кравец-Кравчевский
қалақұрылысы және архитектура
Абай көшесі, 12
452.
1941-1944 жж. №3970/71 эвакогоспиталі (қазіргі Болашақ институты) орналасқан ғимарат 1938 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Ерубаев көшесі, 16
453.
1941-1944 жж. №3970/71 эвакогоспиталі (қазіргі ҚММА филиалы) орналасқан ғимарат, 1941 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Ерубаев көшесі, 18
454.
1941-1944жж. №1776 эвакогоспиталі (қазіргі облыстық клиникалық емхана)орналасқан ғимарат, 1940 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 20
455.
"Шалқыма" концерттік залы ғимараты, одан Қарағандыда құрылған әскери бөлімдерді майданға аттандырған, 1939 ж. Сәулетшілер Калмыков және Ритт
қалақұрылысы және архитектура
Костенко көшесі, 7
456.
Облыстық музыка мектебінің ғимараты, 1948ж. Сәулетші И.И.Бреннер
қалақұрылысы және архитектура
Жамбыл көшесі, 17
457.
1941-1945 жж. Қарағанды қаласы госпиталдерінде қаза болған 17 кеңес жауынгерлерінің ағайындар зираты, 1945 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Михайлов зираты
458.
1941-1942жж. №3972 эвакогоспиталі орналасқан қалалық емхананың хирургиялық корпусы ғимараты, 1941 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Сейфуллин көшесі, 13
459.
"Кеншілер даңқы" монументі, 1975 ж. Мүсінші А.Билык. Сәулетші А.Малков
монументтік өнер құрылысы
Бұқар жырау даңғылы (ШМҮ алаң алдында)
460.
"Чайка" қонақ үйі, жерге қонғаннан кейін А.Николаев, В.Терешкова және т.б. ғарышкерлер тұрған, 1962 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Мичурин көшесі, 11
461.
"Чайка" қонақ үйінің жаңа ғимараты, 1981ж. Сәулетшілер Е.А.Попов және В.В.Вюст
қалақұрылысы және архитектура
Мичурин көшесі, 11
462.
Нүркен Әбдіров атындағы спорт сарайының ғимараты, 1958 ж. Сәулетші И.И.Райкина
қалақұрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 53

446.
Здание, в котором находился эвакогоспиталь №3414 в 1942-1943 гг. 1938 г.
градостроительство и архитектура
улица Маметова, 111
447.
Здание аэропорта, в котором после приземления встречали космонавтов А.Николаева, П.Поповича, В.Терешкову и др. 1962-1963 гг.
градостроительство и архитектура
переулок Стартовый, 61/1
448.
Здание Дворца культуры горняков, 1950 г. Архитекторы И.И.Бреннер и Я.А.Яноша
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 32
449.
Здание областного драматического театра имени К.С.Станиславского, 1962 г. Архитекторы Л.Е.Воробьев и А.М.Лифшиц
градостроительство и архитектура
проспект Н.А. Назарбаева, 19
450.
Здание музыкальной школы (бывший Ленинский РК КП), 1958 г. Архитектор Р.А.Сейдалин
градостроительство и архитектура
улица Алалыкина, 9
451.
Здание института "Карагандагипрошахт", 1952 г. Архитектор А.Н.Кравец-Кравчевской
градостроительство и архитектура
улица Абая, 12
452.
Здание, (ныне института Болашак), в котором размещался в 1941-1944 гг. эвакогоспиталь №3970/71, 1938 г.
градостроительство и архитектура
улица Ерубаева, 16
453.
Здание, (ныне филиала КГМА), в котором размещался в 1941-1944 гг. эвакогоспиталь №3970/71, 1941 г.
градостроительство и архитектура
улица Ерубаева, 18
454.
Здание, (ныне областная клиническая больница), в котором размещался в 1941-1944 гг. эвакогоспиталь №1776, 1940 г.
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 20
455.
Здание концертного зала "Шалкыма", откуда отправлялись на фронт сформированные в Караганде войсковые части, 1939 г. Архитекторы Калмыков и Ритт
градостроительство и архитектура
улица Костенко, 7
456.
Здание областной музыкальной школы, 1948 г. Архитектор И.И.Бреннер
градостроительство и архитектура
улица Жамбыла, 17
457.
Братская могила 17-ти советских воинов, умерших в госпиталях г.Караганды в 1941-1945 гг. 1945 г.
градостроительство и архитектура
михайловское кладбище
458.
Здание хирургического корпуса городской больницы, в котором в 1941-1942 гг. размещался эвакогоспиталь №3972, 1941 г.
градостроительство и архитектура
проспект Сейфуллина, 13
459.
Монумент "Шахтерская Слава", 1975 г. Скульптор А.Билык, Архитектор А.Малков
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау (площадь перед ДКГ)
460.
Гостиница "Чайка", где после приземления проживали А.Николаев, В.Терешкова и др. космонавты, 1962 г.
градостроительство и архитектура
улица Мичурина, 11
461.
Новое здание гостиницы "Чайка", 1981 г. Архитекторы Е.А.Попов и В.В.Вюст
градостроительство и архитектура
улица Мичурина, 11
462.
Здание Дворца спорта имени Нуркена Абдирова, 1958 г. Архитектор И.И.Райкина
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 53

463.
Аппақ Байжанов ескерткіші, 1999 ж. Автор Ю.Гуммель
монументтік өнер құрылысы
Лободы көшесі, тарихи-өлкетану мұражайының алдында
464.
Г.Фогеллер ескерткіші, 1999 ж. Автор А.П.Билык
монументтік өнер құрылысы
Ерубаева көшесі, Неміс мәдени орталығы ғимаратының алдында
465.
Қаныш Сәтбаев ескерткіші, 1991 ж. Сәулетші Р.Шнайдерман, Мүсіншілер Д.Досмағамбетов, О.Прокопьева
монументтік өнер құрылысы
Вокзал аланы
466.
Тұрғын үй, 1932 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Костенко көшесі,12
467.
1934 жылы қайғылы қаза болған, "Қарағандыкөмір" трестінің басқарушысы И.А.Костенко зираты, 1934 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Костенко атындағы шахта аймағы
468.
Ленин кинотеатры, 1960 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Абай көшесі, 61
469.
"Мәңгілік алау" архитектуралық-мемориалды даңқты ансамблі, 1975 ж. Мүсінші Ж.Молдабаев, сәулетші Н.Қойшыбеков
монументтік өнер құрылысы
Жеңіс паркі (А.Алиханов көшесі)
470.
Ауғанстанда қаза болған жауынгерлер құрметіне арналған мемориалды кешен, 1990 ж. Мүсінші Н.Новопольцев, сәулетші Ж.Әлтаев
монументтік өнер құрылысы
жауынгер-интернационалистер паркі
471.
"Қобыз" кешені, 2003ж. Мүсінші М.Қалқабаев, сәулетші В.Троценко
монументтік өнер құрылысы
Н.Ә.Назарбаев даңғылы, 19
472.
Жамбыл мүсіні. мүсінші Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Жамбыл көшесі
473.
"Сүйінші" мүсіндік-декоративті композициясы, 2003 ж. Сәулетшілер: Ғ.Баймырза, Е.Шахиев, Қ.Жанәбілов, мүсінші Ж.Молдабаев
монументтік өнер құрылысы
Этнопарк аумағы
474.
Бұқар жырау ескерткіші, 2008 ж. Мүсінші Ж.Молдабаев
монументтік өнер құрылысы
Бұқар жырау даңғылы, 16
475.
С.Сейфуллин атындағы қазақ драма театры ғимараты, 2008 ж. Сәулетші Қ.Мұсаев
қала құрылысы және архитектура
Бұқар жырау даңғылы, 27
476.
С.Сейфуллин ескерткіші, 2008 ж. Авторы Б.Әбішев
монументтік өнер құрылысы
Бұқар жырау даңғылы, 27
477.
А.Құнанбаев ескерткіші, 2008 ж. Авторы А.Нартов
монументтік өнер құрылысы
Шалқыма концерт залының алдындағы алаңда
Қарқаралы ауданы
478.
ХІХ ғ. орыс саяхатшысы Г.Н.Потанин тоқтаған үйі бар, қалақұрылысы кешені
ансамбль мен кешен
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
1.
кешен тобына кіретін кинопрокат ғимараты, ХІХ ғ.
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
2.
кешен тобына кіретін қойма ғимараты, ХІХ ғ.
Қарқаралы қаласы, Бөкейханов көшесі, 11
479.
Көлбасы қорымы, ЕТҒ
археология
Көлбасы селосынан БСБ-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі

463.
Памятник Аппаку Байжанову, 1999 г. Автор Ю.Гуммель
сооружения монументального искусства
улица Лободы, перед историко-краеведческим музеем
464.
Памятник Г.Фогелеру, 1999 г. Автор А.П.Билык
сооружения монументального искусства
улица Ерубаева, перед зданием Немецкого культурного центра
465.
Памятник Каныша Сатпаева, 2011 г. Архитектор Р.Шнайдерман, Скульптуры: Д.Осмагамбетов, О.Прокопьева
сооружения монументального искусства
Привокзальная площадь
466.
Жилой дом, 1932 г.
градостроительство и архитектура
улица Костенко, 12
467.
Могила управляющего трестом "Карагандауголь" И.А.Костенко, трагически погибшего в 1934 г., 1934 г.
градостроительство и архитектура
территория шахты имени Костенко
468.
Кинотеатр имени Ленина, 1960 г.
градостроительство и архитектура
улица Абая, 61
469.
Архитектурно-мемориальный ансамбль Боевой Славы "Вечный огонь", 1975 г., Скульптор Ж.Молдабаев, архитектор Н.Койшибеков
сооружения монументального искусства
парк Победы (улица А.Алиханова)
470.
Мемориальный комплекс в честь воинов, погибших в Афганистане, 1990 г. Скульптор Н.Новопольцев, архитектор Ж.Алтаев
сооружения монументального искусства
парк воинов-интернацианалистов
471.
Комплекс "Кобыз", 2003 г. Скульптор М.Калкабаев, архитектор В.Троценко
сооружения монументального искусства
проспект Н.А.Назарбаева, 19
472.
Бюст Жамбыла, скульптор Ж. Калиев
сооружения монументального искусства
улица Жамбыла
473.
Скульптурно-декоративная композиция "Суюнши", 2003 г. Архитекторы: Г.Баймырза, Е.Шахиев, К.Жанабилов, скульптор Ж.Молдабаев
сооружения монументального искусства
территория Этнопарка
474.
Памятник Бухар жырау, 2008 г. Скульптор Ж.Молдабаев
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау, 16
475.
Здание казахского драматического театра имени С.Сейфуллина, 2008 г. Архитектор К.Мусаев
градостроительство и архитектура
проспект Бухар жырау, 27
476.
Памятник С.Сейфуллину, 2008г. Автор Б.Абишев
сооружения монументального искусства
проспект Бухар жырау, 27
477.
Памятник А.Кунанбаеву, 2008 г. Автор А.Нартов
сооружения монументального искусства
на площади перед концертным залом Шалкыма
Каркаралинский район
478.
Градостроительный комплекс с домом, в котором останавливался русский путешественник Г.Н.Потанин, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
город Каркаралинск, улица Бокейханова, 11
1.
здание кинопроката, входящее в группу комплекса, ХІХ в.
город Каркаралинск, улица Бокейханова, 11
2.
здание склада, входящее в группу комплекса, ХІХ в.
город Каркаралинск, улица Бокейханова, 11
479.
Могильник Кольбасы, РЖВ
археология
в 1 км к ЗСЗ от села Кольбасы, сельский округ Сарытау

480.
Қоянды қорымы, ЕТҒ
археология
Қоянды селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
481.
Қорық қорымы, ЕТҒ
археология
Қорық ауылынан СШ-қа 1 шм жерде, Қоянды селосы
482.
Бақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бақты селосынан СБ-қа 2 шм жерде
483.
Талды 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
484.
Талды 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
485.
Талды 7 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабұлақ селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
486.
Талды 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
487.
Бозеген қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 8 шм жерде
488.
Бозеген 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бозеген тауынан Б-қа 1 шм жерде
489.
Ақшоқы қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан О-ке 1 шм жерде
490.
Ақшоқы 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
491.
Ақшоқы 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан ОШ-қа 0,6 шм жерде, қазіргі заман зират аймағында
492.
Әулие 1 қорымы, ортағасыр
археология
"Ескі Нүркен" қыстағынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Нүркен селосы
493.
Әулие 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Әулие төбесінен ОБ-қа 1 шм жерде, Нүркен селосы
494.
Қопа 1 қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан С-ке 4 шм жерде
495.
Қопа 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Нуркен селосынан С-ке 7 шм жерде
496.
Қопа өзеніндегі тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
қараусыз қалған фермадан ООШ-қа, Нүркен селосы
497.
"Сарыжайлау" фермасы жанындағы қорған, ортағасыр
археология
"Сарыжайлау" фермасынан Б-қа 1,5-2 шм жерде, Нүркен селосы
498.
Қопа өзеніндегі қорған тобы, ЕТҒ
археология
"Сарыжайлау" фермасынан СБ-қа 2,5 шм жерде, Нүркен селосы
499.
Қопа қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Нүркен селосынан СШ-қа 4 шм жерде
500.
Қопа 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан С-ке 5 шм жерде
501.
Қопа 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосынан СШ-қа 5 шм жерде
502.
Нүркен қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосы аймағында
503.
Нүркен 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Нүркен селосы аймағында
504.
Суықбұлақ қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Қарқаралы қаласынан О-ке 1,5 шм жерде
505.
Суықбұлақ қорғандары, ЕТҒ
археология
Қарқаралы қаласынан О-ке 1 шм жерде, Суықбұлақ қайнарында, орман көшетінің аумағында
506.
Мәліксай үңгірі, тас ғасыры
археология
Қарқаралы қаласынан С-ке 1,5 шм жерде, Мәліксай сайында
507.
Қарқаралы қорғандары, ЕТҒ
археология
Қарқаралы қаласынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Емхана қалашығынан О-ке 400 м жерде
508.
Қызылту 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту тауынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, "Қызылту" қыстағы, Мамыраев селосы
509.
Қызылту 2 қорымы, ЕТҒ
археология

480.
Могильник Коянды, РЖВ
археология
в 2,5 км к СВ от села Коянды
481.
Могильник Корык, РЖВ
археология
в 1 км к СВ от аула Корык, село Коянды
482.
Могильник Бак 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к СЗ от села Бакты
483.
Могильник Талдинка 5, РЖВ
археология
в 1 км к ЮВ от села Карабулак
484.
Могильник Талдинка 6, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от села Карабулак
485.
Могильник Талдинка 7, средневековье
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Карабулак
486.
Могильник Талдинка 8, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к СВ от села Карабулак
487.
Могильник Бозеген, эпоха бронзы
археология
в 8 км к СЗ от станции Талдинка
488.
Могильник Бозеген 3, эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от горы Бозеген
489.
Могильник Акшокы, эпоха бронзы
археология
в 1 км к Ю от села Нуркен
490.
Могильник Акшокы 1, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Нуркен
491.
Могильник Акшокы 2, эпоха бронзы
археология
в 0,6 км к ЮВ от села Нуркен, на территории современного кладбища
492.
Могильник Аулие 1, средневековье
археология
в 2,5 км к СВ от зимовки "Старый Нуркен", село Нуркен
493.
Могильник Аулие 2, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от сопки Аулие, село Нуркен
494.
Поселение Копа 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 4 км к С от села Нуркен
495.
Поселение Копа 2, эпоха бронзы
археология
в 7 км к С от села Нуркен
496.
Каменные оградки на реке Копа, эпоха бронзы
археология
к ЮЮВ от заброшенной фермы, село Нуркен
497.
Курган у фермы "Сарыжайлау", средневековье
археология
в 1,5-2 км к З от фермы "Сарыжайлау", село Нуркен
498.
Курганная группа на реке Копа, РЖВ
археология
в 2,5 км к СЗ от фермы "Сарыжайлау", село Нуркен
499.
Могильник Копа, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Нуркен
500.
Могильник Копа 1, эпоха бронзы
археология
в 5 км к С от села Нуркен
501.
Могильник Копа 2, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от села Нуркен
502.
Могильник Нуркен, эпоха бронзы
археология
на территории села Нуркен
503.
Могильник Нуркен 1, эпоха бронзы
археология
на территории села Нуркен
504.
Поселение Суыкбулак, эпоха поздней бронзы
археология
в 1,5 км к Ю от города Каркаралинск
505.
Курганы Суыкбулак, РЖВ
археология
в 1 км к Ю от города Каркаралинска, у ключа Суыкбулак, на территории лесопитомника
506.
Пещера Маликсай, каменный век
археология
в 1,5 км к С от города Каркаралинск, в урочище Маликсай
507.
Курганы Каркаралинские, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от города Каркаралинск, в 400 м к Ю от Больничного городка
508.
Могильник Кызылту 1, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от горы Кызылту, зимовка "Кызылту", село Мамраева
509.
Могильник Кызылту 2, РЖВ
археология

"Қызылту" қыстағынан ОБ-қа 0,3 шм жерде, Мамыраев селосы, Ақжол селолық округі
510.
Қызылту 3 қорымы, ЕТҒ
археология
"Қызылту" қыстағы, Мамыраев селосынан ОБ-қа, Ақжол селолық округі
511.
Кеңестас қорғандары, ЕТҒ
археология
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 7 шм жерде
512.
Кеңестас 1 қорғандары, ЕТҒ
археология
Бейбітшілік селосы, Кеңестас жартастарынан О-ке 0,5 шм жерде
513.
Бидайық 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
514.
Бидайық 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан С-ке 0,9 шм жерде
515.
Бидайық 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан ОБ-қа 0,35 шм жерде
516.
Бидайық 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан Ш-қа 0,15 шм жерде
517.
Бидайық 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Бейбітшілік селосы, Дүйсеке мазарынан Ш-қа 0,5 шм жерде
518.
Кестелітас петроглифтері орналасқан жер
археология
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 22 шм жерде
519.
Бесоба қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан О-ке 0,8 шм жерде
520.
Жамантас тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
521.
Қамқор қорымы, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан С-ке 0,15 шм жерде, Бесоба селолық округі
522.
Қамқор 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан Ш-қа 0,4 шм жерде, Бесоба селолық округі
523.
Қамқор 3 қорымы, ортағасыр
археология
Қамқор селосынан О-ке 4 шм жерде, Бесоба селолық округі
524.
Сеңгір қорымы, қола дәуірі
археология
Қамқор селосынан О-ке 12 шм жерде, Бесоба селолық округі, Боқбасар зираты қасында
525.
Жаңаауыл қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосының шығыс төңірегінде, Бесоба селолық округі
526.
Жаңаауыл 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосынан Б-қа 2 шм жерде, Бесоба селолық округі
527.
Ақбастау қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылту селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Бесоба селолық округі
528.
Құлболды қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан СШ-қа 15 шм жерде
529.
Асан төре қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан Ш-қа 11 шм жерде, Асан төре мазарынан Ш-қа 0,1 шм жерде
530.
Сұлтанғазы қорымы, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОШ-қа 6-7 шм жерде, Сұлтанғазы мазарынан О-ке 1,5 шм жерде
531.
Жібекшоқы қорғаны, ЕТҒ
археология
Қамқор селосынан СШ-қа 3 шм жерде, Бесоба селолық округі
532.
Түлкілі қорғаны, ЕТҒ
археология
Түлкілі қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Бесоба селосы, Бесоба селолық округі
533.
Жарлы 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде
534.
Жарлы 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 2,5 шм жерде
535.
Қарасу фермасының жанындағы тас қоршаулары, қола дәуірі
археология
Қарасу фермасынан Ш-қа 2 шм жерде, Жарлы өзенінен оң жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы

в 0,3 км к ЮЗ от зимовки "Кызылту", село Мамраева, Акжольский сельский округ
510.
Могильник Кызылту 3, РЖВ
археология
к ЮЗ от зимовки "Кызылту", село Мамраева, Акжольский сельский округ
511.
Курганы Кенестас, РЖВ
археология
в 7 км к СЗ от села Бейбитшилик
512.
Курганы Кенестас 1, РЖВ
археология
в 0,5 км к Ю от скал Кенестас, село Бейбитшилик
513.
Могильник Бидаик 1, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
514.
Могильник Бидаик 2, эпоха бронзы
археология
в 0,9 км к С от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
515.
Могильник Бидаик 3, эпоха бронзы
археология
в 0,35 км к ЮЗ от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
516.
Могильник Бидаик 4, эпоха бронзы
археология
в 0,15 км к В от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
517.
Могильник Бидаик 5, эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к В от мазара Дюйсеке, село Бейбитшилик
518.
Местонахождение петроглифов Кестелетас
археология
в 22 км к СЗ от села Бейбитшилик
519.
Могильник Бесобинский, эпоха бронзы
археология
в 0,8 км к Ю от села Бесоба
520.
Каменные ограды Жамантас, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села Бесоба
521.
Могильник Камкор, РЖВ
археология
в 0,15 км к С от села Камкор, Бесобинский сельский округ
522.
Могильник Камкор 1, РЖВ
археология
в 0,4 км к В от села Камкор, Бесобинский сельский округ
523.
Могильник Камкор 3, средневековье
археология
в 4 км к Ю от села Камкор, Бесобинский сельский округ
524.
Могильник Сенгир, эпоха бронзы
археология
в 12 км к Ю от села Камкор, Бесобинский сельский округ, около кладбища Бокбасар
525.
Могильник Жанааул, эпоха бронзы
археология
на восточной окраине села Кызылту, Бесобинский сельский округ
526.
Могильник Жанааул 1, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Кызылту, Бесобинский сельский округ
527.
Могильник Акбастау, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮЗ от села Кызылту, Бесобинский сельский округ
528.
Могильник Кулболды, эпоха бронзы
археология
в 15 км к СВ от села Бесоба
529.
Могильник Асан торе, эпоха бронзы
археология
в 11 км к В от села Бесоба, в 0,1 км к В от мазара Асан торе
530.
Могильник Султангазы, эпоха бронзы
археология
в 6-7 км к ЮВ от села Бесоба, в 1,5 км к Ю от мазара Султангазы
531.
Курган Жибекшокы, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от села Камкор, Бесобинский сельский округ
532.
Курган Тулкили, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Тулкили, село Бесоба, Бесобинский сельский округ
533.
Могильник Жарлы 1, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
534.
Могильник Жарлы 2, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
535.
Каменные оградки у фермы Карасу, эпоха бронзы
археология
в 2 км к В от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на правом берегу реки Жарлы

536.
Жарлы 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 3,5 шм жерде
537.
Жарлы 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан СБ-қа 3 шм жерде
538.
Шортанды 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарасу фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Жарлы өзенінен сол жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы
539.
Шортанды 2 қорымы, ортағасыр
археология
Шортанды фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Т.Әубәкіров селосы
540.
Қарасу фермасының жанындағы, қорған және тас қоршау, қола дәуірі, ортағасыр
археология
Қарасу фермасынан Б-қа 1,5 шм жерде, Жарлы өзенінің сол жақ жағасында, Т.Әубәкіров селосы
541.
Қарасу фермасының жанындағы қорған тобы, ЕТҒ
археология
Қарасу фермасынан Ш-қа 2 шм жерде, Т.Әубәкіров селосы
542.
Қособа қорымы, ЕТҒ
археология
Т.Әубәкіров селосынан СШ-қа 4 шм жерде
543.
Милыбұлақ 1 қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Аппаз селосының склад-фермасынан Ш-қа 8 шм жерде
544.
Милыбұлақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан ОШ-қа 4,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
545.
Милыбұлақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан СБ-қа 5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
546.
Милыбұлақ 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан ОШ-қа 4 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
547.
Ақтас қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 10 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
548.
Ақтас 1 қорымы, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 13 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
549.
Ақтас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 11,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
550.
Ақтас 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 10 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
551.
Ақтас 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 9,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
552.
Ақтас 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 12 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
553.
Ақтас 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 8 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
554.
Ақтас 7 қорымы, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Жарлы өзенінің жоғарғы ағысымен 7 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
555.
Көктал қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
556.
Көктал 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Милыбұлақ селосынан Ш-қа 4 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
557.
Көктал 2 тас қоршауы, қола дәуірі
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төмен ағысымен 5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі

536.
Могильник Жарлы 3, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
537.
Могильник Жарлы 4, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от села Т.Аубакирова
538.
Могильник Шортанды 1, РЖВ
археология
в 1 км к ЮЗ от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на левом берегу реки Жарлы
539.
Могильник Шортанды 2, средневековье
археология
в 1 км к ЮЗ от фермы Шортанды, село Т.Аубакирова
540.
Курган и каменная ограда у фермы Карасу, эпоха бронзы, средневековье
археология
в 1,5 км к З от фермы Карасу, село Т.Аубакирова, на левом берегу реки Жарлы
541.
Курганная группа у фермы Карасу, РЖВ
археология
в 2 км к В от фермы Карасу, село Т.Аубакирова
542.
Могильник Кособа, РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Т.Аубакирова
543.
Поселение Милыбулак 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 8 км к В от фермы-склада села Аппаз
544.
Могильник Милыбулак 2, эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к ЮВ от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
545.
Могильник Милыбулак 3, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СЗ от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
546.
Могильник Милыбулак 4, эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮВ от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
547.
Курган Актас, средневековье
археология
в 10 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
548.
Могильник Актас 1, средневековье
археология
в 13 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
549.
Могильник Актас 2, РЖВ
археология
в 11,5 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
550.
Курган Актас 3, средневековье
археология
в 10 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
551.
Могильник Актас 4, РЖВ
археология
в 9,5 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
552.
Могильник Актас 5, РЖВ
археология
в 12 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
553.
Могильник Актас 6, РЖВ
археология
в 8 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
554.
Могильник Актас 7, средневековье
археология
в 7 км вверх по течению реки Жарлы от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
555.
Могильник Коктал, РЖВ
археология
в 2 км к В от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
556.
Курган Коктал 1, средневековье
археология
в 4 км к В от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
557.
Каменная ограда Коктал 2, эпоха бронзы
археология
в 5 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ

558.
Көктал 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төменгі ағысымен 5,5 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
559.
Көктал 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Милыбұлақ селосынан Көктал өзенінің төменгі ағысымен 6 шм жерде, Қайнарбұлақ селолық округі
560.
Сатан қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 4 шм жерде
561.
Сатан 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 4,3 шм жерде
562.
Сатан 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОБ-қа 4,5 шм жерде
563.
Сатан 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СБ-қа 7 шм жерде
564.
Новостройка қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосының О-тік шетінде
565.
Новостройка қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
566.
Новостройка 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
567.
Талды 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, мазарлардан ОШ-қа 0,5 шм жерде
568.
Талды 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 3 шм жерде, мазарлардан ОБ-қа 0,1 шм жерде
569.
Талды 3 қонысы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 3 шм жерде
570.
Талды қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 1,8 шм жерде
571.
Талды 2 қорымы, ЕТҒ
киелі объекті
Қ.Аманжолов селосынан Б-қа 2 шм жерде
572.
Талды 3 қорғаны, ортағасыр
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
573.
Талды 4 қорғаны, ортағасыр
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, мазарлардан ОШ-қа 1-2 шм жерде
574.
Талды 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5 шм жерде
575.
Талды 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде
576.
Талды 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманжолов селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде
577.
Еңбексүйгіш қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосының аймағында
578.
Бадыран қорымы, қола дәуірі
археология
Бадыран тауынан СШ-қа 4 шм жерде, Бүркітті селосы
579.
Бүркітті қорымы, ЕТҒ
археология
Бүркітті селосынан О-ке 4 шм жерде
580.
Ащыөзек қорымы, ЕТҒ
археология
Бүркітті селосынан СБ-қа 12 шм жерде
581.
Бөзінген 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Бөзінген тауынан О-ке 0,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Бүркітті селосы
582.
Ұпайыс қонысы, кейінгі қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СШ-қа 5 шм жерде
583.
Ұпайыс қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
584.
Қарасу қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен ОШ-қа 2 шм жерде
585.
Талды бекетінің жанындағы қорған, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 1 шм жерде
586.
Талды өзеніндегі қорғаны, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 5 шм жерде

558.
Могильник Коктал 3, РЖВ
археология
в 5,5 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
559.
Могильник Коктал 4, РЖВ
археология
в 6 км вниз по течению реки Коктал от села Милыбулак, Кайнарбулакский сельский округ
560.
Могильник Сатан, эпоха бронзы
археология
в 4 км к СЗ от села К.Аманжолова
561.
Могильник Сатан 1, эпоха бронзы
археология
в 4,3 км к СЗ от села К.Аманжолова
562.
Могильник Сатан 2, эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к ЮЗ от села К.Аманжолова
563.
Могильник Сатан 3, эпоха бронзы
археология
в 7 км к СЗ от села К.Аманжолова
564.
Поселение Новостройка, эпоха бронзы
археология
к Ю окраине села К.Аманжолова
565.
Могильник Новостройка, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
566.
Могильник Новостройка 1, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от села К.Аманжолова
567.
Поселение Талды 1, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова, в 0,5 км к ЮВ от мазаров
568.
Поселение Талды 2, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села К.Аманжолова, в 0,1 км к ЮЗ от мазаров
569.
Поселение Талды 3, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села К.Аманжолова
570.
Могильник Талды, эпоха бронзы
археология
в 1,8 км к ЮВ от села К.Аманжолова
571.
Могильник Талды 2, РЖВ
сакральные объекты
в 2 км к З от села К.Аманжолова
572.
Курган Талды 3, средневековье
археология
в 2 км к ЮВ от села К.Аманжолова
573.
Курган Талды 4, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от села К.Аманжолова, в 1-2 км к ЮВ от мазаров
574.
Могильник Талды 4, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
575.
Могильник Талды 5, РЖВ
археология
в 5,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
576.
Могильник Талды 6, РЖВ
археология
в 5,5 км к ЮВ от села К.Аманжолова
577.
Могильник Енбексуйгиш, эпоха бронзы
археология
на территории села Кент
578.
Могильник Бадыран, эпоха бронзы
археология
в 4 км к СВ от горы Бадыран, село Буркитти
579.
Могильник Буркитти, РЖВ
археология
в 4 км к Ю от центральной усадьбы, село Буркитти
580.
Могильник Ащиозек, РЖВ
археология
в 12 км к СЗ от центральной усадьбы, село Буркитти
581.
Могильник Бозенген 1, эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к Ю от горы Бозенген, на левом берегу реки Талды, село Буркитти
582.
Поселение Упаис, эпоха поздней бронзы
археология
в 5 км к СВ от железнодорожной станции Талдинка
583.
Могильник Упаис, эпоха бронзы
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
584.
Могильник Карасу, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от железнодорожной станции Талдинка
585.
Курган у железнодорожной станции Талдинка, эпоха бронзы
археология
в 1 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
586.
Курган на реке Талдинка, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка

587.
Атауы жоқ қыстақ жанындағы қорған, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 6 шм жерде
588.
Талды қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Қарағанды-Қарағайлы теміржолынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Бүркітті селосы
589.
Талды тұрағы, неолит
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
590.
Талды 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан ОШ-қа 0,8 шм жерде
591.
Талды 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан Ш-қа 0,5 шм жерде
592.
Талды 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 1,2 шм жерде
593.
Талды 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінің элеваторынан СШ-қа 3 шм жерде
594.
Бақ 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Теміржол көпірінен СШ-қа 2 шм жерде, Бүркітті селосы
595.
Талды 2 өзенінің жанындағы тас қоршауы, қола дәуірі
археология
Бозінген тауынан ОШ-қа 1 шм жерде, Бүркітті селосы
596.
Алпамыс қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 4 шм жерде
597.
Нұртай қорымы, қола дәуірі
археология
Талды теміржол бекетінен СБ-қа 5 шм жерде
598.
Талды 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Қ.Аманажолов селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
599.
Доңғал қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
600.
Доңғал қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде
601.
Нарбас қорымы, ЕТҒ
археология
Кент селосынан ОШ-қа 5 шм жерде
602.
Әкімбек қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 1,5 шм жерде
603.
Қарағаш қорымы, қола дәуірі
археология
Қ.Аманжолов селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде
604.
Домалақтас қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 2,5 шм жерде
605.
Кент қонысы, қола дәуірі
киелі объекті
Кент селосынан Ш-қа 8 шм жерде, Қызылкент өзенінің оң жақ жағасында
606.
Алат қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 8,5 шм жерде, Қызылкент өзенінің сол жақ жағасында
607.
Алат 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
608.
Қызылтас 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 8 шм жерде
609.
Қызылтас қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 12 шм жерде
610.
Байшұра қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 7 шм жерде
611.
Байшұра 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 7,2 шм жерде
612.
Қызылтас 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 12 шм жерде
613.
Қызылтас қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 11,5 шм жерде
614.
Кент қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 7 шм жерде
615.
Дермен қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
616.
Тасырбай қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан ШСШ-да

587.
Курган у зимовки Безымянная, эпоха бронзы
археология
в 6 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
588.
Могильник Талдинка, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от железной дороги Караганда-Карагайлы, село Буркитти
589.
Стоянка Талдинка, неолит
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
590.
Могильник Талдинка 1, эпоха бронзы
археология
в 0,8 км к ЮВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
591.
Могильник Талдинка 2, эпоха бронзы
археология
в 0,5 км к В от элеватора железнодорожной станции Талдинка
592.
Могильник Талдинка 3, эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
593.
Могильник Талдинка 4, эпоха бронзы
археология
в 3 км к СВ от элеватора железнодорожной станции Талдинка
594.
Могильник Бак 1, эпоха бронзы
археология
в 2 км к СВ от железнодорожного моста, село Буркитти
595.
Каменная ограда у реки Талды 2, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от горы Бозенген, село Буркитти
596.
Могильник Алпамыса, эпоха бронзы
археология
в 4 км к СЗ от железнодорожной станции Талдинка
597.
Могильник Нуртай, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СЗ от железнодорожной станции Талдинка
598.
Могильник Талды 1, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села К.Аманжолов
599.
Поселение Донгал, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Кент
600.
Могильник Донгал, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к ЮВ от села Кент
601.
Могильник Нарбас, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села Кент
602.
Могильник Акимбек, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от села Кент
603.
Могильник Карагаш, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к СВ от села К.Аманжолов
604.
Поселение Домалактас, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к ЮВ от села Кент
605.
Поселение Кент, эпоха бронзы
сакральные объекты
в 8 км к В от села Кент, на правом берегу реки Кызылкент
606.
Поселение Алат, эпоха бронзы
археология
в 8,5 км к В от села Кент, на левом берегу реки Кызылкент
607.
Поселение Алат 2, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
608.
Могильник Кызылтас 1, эпоха бронзы
археология
в 8 км к В от села Кент
609.
Поселение Кызылтас, эпоха бронзы
археология
в 12 км к В от села Кент
610.
Поселение Байшура, эпоха бронзы
археология
в 7 км к СВ от села Кент
611.
Поселение Байшура 1, эпоха бронзы
археология
в 7,2 км к В от села Кент
612.
Поселение Кызылтас 1, эпоха бронзы
археология
в 12 км к В от села Кент
613.
Могильник Кызылтас, эпоха бронзы
археология
в 11,5 км к СВ от села Кент
614.
Могильник Кент, эпоха бронзы
археология
в 7 км к СВ от села Кент
615.
Могильник Дермен, эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
616.
Могильник Тасырбай, эпоха бронзы
археология
к ВСВ от села Кент

617.
Тасырбай 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
618.
Тасырбай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
619.
Қызылтас қоршауы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа11 шм жерде
620.
Қызылтас 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 10 шм жерде
621.
Шаң 4 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан, ОШ-қа 4 шм жерде, Мәди селосы
622.
Шолақбұлақ 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
623.
Шолақбұлақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан О-ке 2 шм жерде, Мәди селосы
624.
Шолақбұлақ 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 9,5 шм жерде, Мәди селосы
625.
Шолақбұлақ 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
626.
Шолақбұлақ 6, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан Ш-қа 3,5 шм жерде, Мәди селосы
627.
Шолақбұлақ қонысы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
628.
Тасшоқыр 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 11 шм жерде, Сарытау селолық округі
629.
Ақтасты қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтасты селосынан О-ке 4 шм жерде, Арқалық селолық округі
630.
Сарыбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
631.
Сарыбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде, Мәди селосы
632.
Сарыбұлақ 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 7 шм жерде, Мәди селосы
633.
Манасбай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде
634.
Манасбай 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан О-ке 3 шм жерде
635.
Манасбай 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан О-ке 5 шм жерде
636.
Өсібай қорымы, қола дәуірі
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
637.
Доңғал тұрағы, тас дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 1 шм жерде
638.
Нарбай тұрағы, тас дәуірі
археология
Кент селосынан ОШ-қа 4 шм жерде
639.
Абылайтау 1 қорымы
археология
Нүркен селосы
640.
Абылайтау 2 қорымы
археология
Нүркен селосы
641.
Жағалбайлы қыстағының жеке қорғаны
археология
Нүркен селосы
642.
Сүлеймен 1 жұптас қорғандары
археология
Нүркен селосы
643.
Сүлеймен 2 жұптас қорғандары
археология
Нүркен селосы
644.
Жарлы өзені жағасындағы ортағасырлық қорым
археология
Нүркен селосы
645.
Төңкеріс 1 қорымы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
646.
Төңкеріс 2 қорымы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
647.
Қарасу қыстағының жанындағы қорғандар тобы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде
648.
Кеңдара шатқалындағы қорғандар тобы
археология
"Тоқтар" селосынан Ш-қа 12 шм жерде

617.
Могильник Тасырбай 1, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
618.
Могильник Тасырбай 2, эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
619.
Оградка Кызылтас, эпоха бронзы
археология
в 11 км к СВ от села Кент
620.
Могильник Кызылтас 2, эпоха бронзы
археология
в 10 км к СВ от села Кент
621.
Могильник Шан 4, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
622.
Могильник Шолакбулак 1, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
623.
Могильник Шолакбулак 3, эпоха бронзы
археология
в 2 км к Ю от зимовки Шолакбулак, село Мади
624.
Могильник Шолакбулак 4, эпоха бронзы
археология
в 9,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
625.
Могильник Шолакбулак 5, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
626.
Могильник Шолакбулак 6, РЖВ
археология
в 3,5 км к В от зимовки Шолакбулак, село Мади
627.
Поселение Шолакбулак, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
628.
Могильник Тасшокыр 2, эпоха бронзы
археология
в 11 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
629.
Курган Актасты, РЖВ
археология
в 4 км к Ю от села Актасты, Аркалыкский сельский округ
630.
Курган Сарыбулак 2, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
631.
Могильник Сарыбулак 2, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
632.
Могильник Сарыбулак 3, РЖВ
археология
в 7 км к ЮВ от зимовки Сарыбулак, село Мади
633.
Могильник Манасбай 2, эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Емзе
634.
Могильник Манасбай 3, РЖВ
археология
в 3 км к Ю от зимовки Емзе
635.
Могильник Манасбай 4, РЖВ
археология
в 5 км к Ю от зимовки Емзе
636.
Могильник Осибай, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
637.
Стоянка Донгал, эпоха камня
археология
в 1 км к ЮВ от села Кент
638.
Стоянка Нарбая, эпоха камня
археология
в 4 км к ЮВ от села Кент
639.
Могильник Аблайтау 1
археология
село Нуркен
640.
Могильник Аблайтау 2
археология
село Нуркен
641.
Одиночный курган у зимовки Жагалбайлы
археология
село Нуркен
642.
Парные курганы Сулеймен 1
археология
село Нуркен
643.
Парные курганы Сулеймен 2
археология
село Нуркен
644.
Средневековый могильник на берегу реки Жарлы
археология
село Нуркен
645.
Могильник Тонкерис 1
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
646.
Могильник Тонкерис 2
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
647.
Группа курганов у зимовки Карасу
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"
648.
Группа курганов в ущелье Кендара
археология
в 12 км к В от села "Тохтар"

649.
Құнанбай қажы мешіті, ХІХғ.
киелі объекті
Қарқаралы қаласы, Құнанбай қажы көшесі, 23
650.
1848-1853жж. Абай тоқтаған үйі, ХІХғ.
киелі объекті
Қарқаралы қаласы, Құнанбай қажы көшесі, 35
651.
Ақбандылардың қолынан қаза тапқан 78 коммунарлардың бауырластар зиратындағы мемориалды ансамбль, 1967 ж. Мүсінші А.П.Билык, сәулетші Н.И.Малков
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, орталық алаң
652.
Угар Жәнібековтың бейіті, 1961ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, қалалық бейіт
653.
Кеңес Одағының батыры Н.Әбдіровтің мүсіні, 1961 ж. Мүсінші Н.Токарь, сәулетші М.Молданиязов
монументтік өнер құрылысы
Нүркен селосы, Мәдениет үйі ғимаратының алдында
654.
1918-1919 жж. СовДеп өзінің жұмысын жүргізген ғимарат, 1918 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, Ә.Бөкейханов көшесі, 34
655.
Мемориялдық кешен "Азалы ана", 1967 ж. Автор мүсінші А.П.Билык
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, орталық саябақ аумағында
656.
ХІХ ғ. М.Пришвин орыс жазушысы тоқтаған үйі, 1909 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі, 26
657.
Орманшының үйі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Кімасар шатқалы
658.
Қазыбек би ескерткіші, 1995 ж. Автор Ж.Қалиев
монументтік өнер құрылысы
Егіндібұлақ селосы, орталық алаң
659.
Қасым Аманжолов ескерткіші, 1971 ж.
монументтік өнер құрылысы
Аққора селосының орталық алаңы, Аманжолов селолық округі
660.
Халық композиторы Тәттімбет Қазанғапұлы ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Егіндібұлақ селосы, Т.Әубәкіров көшесі бойында
661.
Шөже ақын мазары, ХІХ ғ.
киелі объекті
Бүркітті селосынан С-ке 1,8 шм жерде
662.
Халық композиторы Тәттімбеттің зиратындағы кесене, 1962 ж.
киелі объекті
Ақтасты селосынан СШ-қа 12 шм жерде
663.
Бақты қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан Б-қа 658 м жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 19,8 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 30,8 шм жерде
664.
Бақты 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан ОБ-қа 564 м жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 19,8 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 31,0 шм жерде
665.
Бақты 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан СБ-қа 2,53 шм жерде, Абыз селосынан ОБ-қа 20,3 шм жерде, Бүркітті селосынан ОШ-қа 28,8 шм жерде
666.
Жамантас қорымы, ЕТҒ
археология
Бесоба селосынан О-ке 2,94 шм жерде, Қамқор селосынан ШСШ-қа 10,5 шм жерде, Қызылту селосынан ШОШ-қа 17,5 шм жерде
667.
Қамқор 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қамқор селосынан О-ке 2 шм жерде, Бесоба селолық округі
668.
Қызылкент қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 11 шм жерде, Қызылкент өзенінің оң жақ жағасында

649.
Мечеть Кунанбая, ХІХ в.
сакральные объекты
город Каркаралинск, улица Кунанбай кажы, 23
650.
Дом, в котором останавливался Абай в 1848-1853 гг., ХІХ в.
сакральные объекты
город Каркаралинск, улица Кунанбай кажы, 35
651.
Мемориальный ансамбль на братской могиле 78 коммунаров, погибших от рук белобандитов, 1967 г. Скульптор А.П.Билык, архитектор Н.И.Малков
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, центральная площадь
652.
Могила Угара Джанибекова, 1961 г.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, городское кладбище
653.
Бюст Героя Советского Союза Н.Абдирова, 1961 г. Скульптор Н.Токарь, архитектор – М.Молданиязов
сооружения монументального искусства
село Нуркен, перед зданием Дворца культуры
654.
Здание, где проводил свою работу СовДеп в 1918-1919 гг., 1918 г.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, улица А.Бокейханова, 34
655.
Мемориальный комплекс "Скорбящая мать", 1967 г. Автор скульптор А.П.Билык
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, территория центрального парка
656.
Дом, в котором в 1909 году останавливался русский писатель М.Пришвин, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова, 26
657.
Дом лесничего, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
урочище Кимасар
658.
Памятник Казыбек би, 1995 г. Автор Ж.Калиев
сооружения монументального искусства
село Егиндибулак, центральная площадь
659.
Памятник Касыму Аманжолову, 1971 г.
сооружения монументального искусства
центральная площадь села Аккора, Аманжоловский сельский округ
660.
Памятник народному композитору Таттимбет Казангапулы
сооружения монументального искусства
село Егиндибулак, по улице Т.Аубакирова
661.
Мазар Шоже акына, ХІХ в.
сакральные объекты
в 2 км к С от села Буркитти
662.
Мавзолей на могиле народного композитора Таттимбета, 1962 г.
сакральные объекты
в 12 км к СВ от села Актасты
663.
Могильник Бакты, РЖВ
археология
в 658 м к З от села Бакты, в 19,8 км к ЮЗ от села Абыз, в 30,8 км к ЮВ от села Буркутти
664.
Могильник Бакты 1, РЖВ
археология
в 564 м к ЮЗ от села Бакты, в 19,8 км к ЮЗ от села Абыз, в 31,0 км к ЮВ от села Буркутти
665.
Могильник Бакты 2, РЖВ
археология
в 2,53 км к СЗ от села Бакты, в 20,3 км к ЮЗ от села Абыз, в 28,8 км к ЮВ от села Буркутти
666.
Могильник Жамантас, РЖВ
археология
в 2,94 км к Ю от села Бесоба, в 10,5 км к ВСВ от села Камкор, в 17,5 км к ВЮВ от села Кызылту
667.
Могильник Камкор 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к Ю от села Камкор, Бесобинский сельский округ
668.
Поселение Кызылкент, эпоха бронзы
археология
в 11 км к СВ от села Кент, на правом берегу реки Кызылкент

669.
Алат 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
670.
Ақтас 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан СШ-қа 9 шм жерде
671.
Көкплан қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан Б-қа 5 шм жерде, Көкплан қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде
672.
Найза қонысы, қола дәуірі
археология
Кент селосынан Ш-қа 10 шм жерде
673.
Жарқаш қорымы, ЕТҒ
археология
Абыз селосы ОБ-қа 5 шм жерде
674.
Жарқаш 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Абыз селосы СБ-қа 3,5 шм жерде
675.
Көкплан 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Бақты селосынан ОБ-қа 4 шм жерде
676.
Кененбай қорымы, қола дәуірі
археология
Кененбай қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Бақты селолық округі
677.
Кененбай 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Кененбай қыстағынан Ш-қа 18 шм жерде, Бақты селолық округі
678.
Кененбай 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Кененбай қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде, Бақты селолық округі
679.
Шаң 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
680.
Шаң 3 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
681.
Шаң 2 қорғаны, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
682.
Шаң 3 қорғаны, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан ОШ-қа 1 шм жерде, Мәди селосы
683.
Шолақбұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Қадырбек қыстағынан ОШ-қа 0,5 шм жерде, Мәди селосы
684.
Шолақбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Мәди селосы
685.
Шолақбұлақ 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
686.
Тасшоқыр қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Сарытау селолық округі
687.
Тасшоқыр 1 қорымы, ортағасыр
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 10 шм жерде, Сарытау селолық округі
688.
Тоқжігіт қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Тоқжігіт қыстағынан ОБ-қа 2 шм жерде, Ақтасты селосы
689.
Бастал қорғаны, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан Б-қа 3 шм жерде терең шатқалда, Сарытау селолық округі
690.
Түндік қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
691.
Түндік 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ-Сарытау тас жолының 19 шм
692.
Түндік 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
693.
Түндік 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ООШ-қа 1,3 шм жерде, Сарытау селолық округі
694.
Түндік 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4 шм жерде, Сарытау селолық округі
695.
Түндік 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 5 шм жерде, Сарытау селолық округі
696.
Түндік 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 5 шм жерде, Сарытау селолық округі

669.
Поселение Алат 1, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
670.
Могильник Актас 3, эпоха бронзы
археология
в 9 км к СВ от села Кент
671.
Могильник Кокплан, РЖВ
археология
в 5 км к З от села Бакты, в 1 км к СЗ от зимовки Кокплан
672.
Поселение Найза, эпоха бронзы
археология
в 10 км В от села Кент
673.
Могильник Жаркаш, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЗ от села Абыз
674.
Могильник Жаркаш 6, РЖВ
археология
в 3,5 км к СЗ от села Абыз
675.
Могильник Кокплан 1, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от села Бакты
676.
Могильник Кененбай, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к В от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
677.
Могильник Кененбай 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 18 км к В от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
678.
Могильник Кененбай 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к СЗ от зимовки Кененбай, Бактинский сельский округ
679.
Могильник Шан 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 5 км ЮВ от зимовки Шан, село Мади
680.
Могильник Шан 3, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
681.
Курган Шан 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от зимовки Шан, село Мади
682.
Курган Шан 3, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к ЮВ от зимовки Шан, село Мади
683.
Курган Шолакбулак, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮВ от зимовки Кадырбек, село Мади
684.
Могильник Шолакбулак 2, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
685.
Могильник Шолакбулак 7, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
686.
Могильник Тасшокыр, эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
687.
Могильник Тасшокыр 1, средневековье
археология
в 10 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
688.
Могильник Тогжигит, РЖВ, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от зимовки Тогжигит, село Актасты
689.
Курган Бастал, РЖВ
археология
в 3 км к З от села Бастал в глубине ущелья, Сарытауский сельский округ
690.
Могильник Тундык, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
691.
Могильник Тундык 2, РЖВ
археология
на 19 км грейдера Егиндыбулак-Сарытау
692.
Могильник Тундык 3, РЖВ
археология
в 1 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
693.
Могильник Тундык 4, РЖВ
археология
в 1,3 км к ЮЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
694.
Могильник Тундык 5, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
695.
Могильник Тундык 6, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
696.
Могильник Тундык 7, РЖВ
археология
в 5 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ

697.
Түндік 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
698.
Түндік 9 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
699.
Түндік 10 қорымы, қола дәуірі
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 3,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
700.
Түндік 11 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ өзенінің құйылысынан ШСШ-қа 300 м жерде, Сарытау селолық округі
701.
Түндік 12 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ өзені құйылысынан СШ-қа 600 м жерде, Сарытау селолық округі
702.
Түндік тұрағы, тас дәуірі
археология
Тас жолдан Б-қа 500 м, Қарабұлақ шатқалында, Сарытау селолық округі
703.
Жыланды 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан О-ке 15 шм жерде, Сарытау селолық округі
704.
Бақ 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Бақты селосынан СББ-қа 1 шм жерде
705.
Бастал 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
706.
Бастал қонысы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
707.
Бастал 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Бастал селосынан Б-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
708.
Едірей қорғаны, ЕТҒ
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ОБ-қа 7 шм жерде, Мәди селосы
709.
Ердей қорымы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан Б-қа 10 шм жерде, Мәди селосы
710.
Емзе қорғаны, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
711.
Емзе 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
712.
Емзе 2 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде, Мәди селосы
713.
Емзе 3 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Мәди селосы
714.
Емзе 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОБ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
715.
Емзе 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан СБ-қа 0,7 шм жерде, Мәди селосы
716.
Жанабас қорғаны, ЕТҒ
археология
Жанабас қыстағынан СШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
717.
Жыланды қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Сарытау селолық округі
718.
Жыланды 1 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Сарытау селолық округі
719.
Жыланды 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
720.
Жыланды 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан ООШ-қа 18 шм жерде, Сарытау селолық округі
721.
Жыланды 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан О-ке 4 шм жерде, Сарытау селолық округі
722.
Жыланды 6 қорымы, қола дәуірі
археология
Жыланды қыстағынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Сарытау селолық округі

697.
Могильник Тундык 8, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
698.
Могильник Тундык 9, эпоха бронзы
археология
в 3 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
699.
Могильник Тундык 10, эпоха бронзы
археология
в 3,5 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
700.
Могильник Тундык 11, эпоха бронзы
археология
в 300 м к ВСВ от устья реки Карабулак, Сарытауский сельский округ
701.
Могильник Тундык 12, эпоха бронзы
археология
в 600 м к СВ от устья реки Карабулак, Сарытауский сельский округ
702.
Стоянка Тундык, эпоха камня
археология
в ущелье Карабулак, в 500 м к З от грейдера, Сарытауский сельский округ
703.
Курган Жиланды 2, эпоха РЖВ
археология
в 15 км к Ю от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
704.
Могильник Бакк 3, эпоха бронзы
археология
в 1 км к СЗЗ от села Бакты
705.
Могильник Бастал 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
706.
Поселение Бастал, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
707.
Поселение Бастал 2, эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от села Бастал, Сарытауский сельский округ
708.
Курган Едрей, РЖВ
археология
в 7 км к ЮЗ от зимовки Шолакбулак, село Мади
709.
Могильник Ердей, эпоха бронзы
археология
в 10 км к З от зимовки Шолакбулак, село Мади
710.
Курган Емзе, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
711.
Могильник Емзе 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
712.
Могильник Емзе 2, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
713.
Могильник Емзе 3, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
714.
Могильник Емзе 5, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от зимовки Емзе, село Мади
715.
Могильник Емзе 6, РЖВ
археология
в 0,7 км к СЗ от зимовки Емзе, село Мади
716.
Курган Жанабас, РЖВ
археология
в 5 км к СВ от зимовки Жанабас, село Мади
717.
Могильник Жиланды, эпоха бронзы
археология
в 15 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
718.
Могильник Жиланды 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 15 км к ЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
719.
Могильник Жиланды 3, эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
720.
Могильник Жиланды 4, эпоха бронзы
археология
в 18 км к ЮЮВ от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
721.
Могильник Жиланды 5, эпоха бронзы
археология
в 4 км к Ю от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
722.
Могильник Жиланды 6, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮЗ от зимовки Жиланды, Сарытауский сельский округ

723.
Қарабұлақ қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1,5 шм жерде, Сарытау селолық округі
724.
Қарабұлақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
725.
Қарабұлақ 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке тас жол бойынша 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
726.
Қарабұлақ қонысы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде, Балқантау селолық округі
727.
Қарабұлақ тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде, Балқантау селолық округі
728.
Қадырбек қорғаны, ЕТҒ
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 8 шм жерде, Мәди селосы
729.
Қадырбек қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шалыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 6 шм жерде, Мәди селосы
730.
Қадырбек 1 қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 4,5 шм жерде, Мәди селосы
731.
Қадырбек 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Шалыбұлақ қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Мәди селосы
732.
Қадырбек 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Шалыбұлақ қыстағынан О-ке 4,5 шм жерде, Мәди селосы
733.
Қадырбек тұрағы, тас дәуірі
археология
Қадырбек қыстағынан ОБ-қа 0,3 шм жерде, Мәди селосы
734.
Қаратау қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 3 шм жерде, Сарытау селолық округі
735.
Қаратау қорымы, ортағасыр
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 20 шм жерде, Сарытау селолық округі
736.
Қаратау 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 19 шм жерде, Сарытау селолық округі
737.
Қаратау 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
738.
Қаратау 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 23 шм жерде, Сарытау селолық округі
739.
Қаратау 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 1,5 шм жерде
740.
Қаратау 6 қорымы, қола, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Түндік өзеніндегі көпірден О-ке 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
741.
Қаратау 7 қорымы, ЕТҒ, қола дәуірі
археология
Егіндібұлақ селосынан С-ке 21 шм жерде, Сарытау селолық округі
742.
Қаратау 8 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
743.
Қаратау 9 қорымы, кейінгі қола, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ фермасынан Б-қа 1 шм жерде, Сарытау селолық округі
744.
Қаратау қонысы, қола дәуірі.
археология
Түндік өзеніндегі көпірден С-ке 1,7 шм жерде, Сарытау селолық округі
745.
Түндік қонысы, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
746.
Қарабиік қорымы, ЕТҒ, қола дәуірі
археология
Қарабиік қыстағынан СБ-қа 2,5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
747.
Қарабиік 1 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 1 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі

723.
Могильник Карабулак, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к З от фермы Карабулак, Сарытауский сельский округ
724.
Могильник Карабулак 2, эпоха бронзы
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
725.
Могильник Карабулак 3, РЖВ
археология
в 20 км к С по грейдеру от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
726.
Поселение Карабулак, эпоха бронзы
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Балкантауский сельский округ
727.
Стоянка Карабулак, эпоха камня
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Балкантауский сельский округ
728.
Курган Кадырбек, РЖВ
археология
в 8 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади
729.
Могильник Кадырбек, РЖВ, средневековье
археология
в 6 км к ЮВ от зимовки Шалыбулак, село Мади
730.
Могильник Кадырбек 1, РЖВ, средневековье
археология
в 4,5 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади
731.
Поселение Кадырбек 1, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Шалыбулак, село Мади
732.
Поселение Кадырбек 2, эпоха бронзы
археология
в 4,5 км к Ю от зимовки Шалыбулак, село Мади
733.
Стоянка Кадырбек, эпоха камня
археология
в 0,3 км к ЮЗ от зимовки Кадырбек, село Мади
734.
Курган Каратауский, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
735.
Могильник Каратауский, средневековье
археология
в 20 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
736.
Могильник Каратауский 2, РЖВ
археология
в 19 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
737.
Могильник Каратауский 3, эпохи РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села Бастал, Сарытауский сельский округ
738.
Могильник Каратауский 4, РЖВ
археология
в 23 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
739.
Могильник Каратауский 5, РЖВ
археология
в 1,5 км к Ю от моста через реку Тундык
740.
Могильник Каратауский 6, эпоха бронзы, РЖВ, среднековье
археология
в 2 км к Ю от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
741.
Могильник Каратауский 7, РЖВ, эпоха бронзы
археология
в 21 км к С от села Егиндыбулак, Сарытауский сельский округ
742.
Могильник Каратауский 8, РЖВ
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
743.
Могильник Каратауский 9, эпоха поздней бронзы, РЖВ
археология
в 1 км к З от фермы Карабулак, Сарытауский сельский округ
744.
Поселение Каратауское, эпоха бронзы
археология
в 1,7 км к С от моста через реку Тундык, Сарытауский сельский округ
745.
Поселение Тундык, эпоха бронзы
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
746.
Могильник Карабиик, РЖВ, эпоха бронза
археология
в 2,5 км к СЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
747.
Могильник Карабиик 1, средневековье
археология
в 1 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ

748.
Қарабиік 2 қорымы, ортағасыр
археология
Қарабиік қыстағынан С-ке 1 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
749.
Қарабиік 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 3 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
750.
Қарабиік 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан СШ-қа 5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
751.
Қарабиік 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
752.
Қарабиік 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қарабиік қыстағынан ОБ-қа 3 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
753.
Қарабұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ шатқалы, Сарытау селолық округі
754.
Бастал тұрағы, қола дәуірі
археология
Бастал шатқалы, Сарытау селолық округі
755.
Сарыбұлақ 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
756.
Сарыбұлақ қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыбұлақ қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Мәди селосы
757.
Сарыбұлақ қоршауы, қола дәуірі
археология
Шолақбұлақ қыстағынан ССШ-қа 8,5 шм жерде, Мәди селосы
758.
Қызылшоқы қорғаны, ЕТҒ
археология
Шаң қыстағынан Ш-қа 4 шм жерде, Мәди селосынан
759.
Манасбай 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
760.
Манасбай 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Емзе қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Мәди селосы
761.
Өсібай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
762.
Өсібай 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Өсібай селосынан ОШ-қа 2 шм жерде, Сарытау селолық округі
763.
Ескі қыстақ қорымы, ЕТҒ
археология
Бастал селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Сарытау селолық округі
764.
Түндік қорғаны, ЕТҒ
археология
Тұнды өзеніндегі көпірден О-ке 1,6 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
765.
Түндік 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
766.
Түндік 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Түндік өзеніндегі көпірден ОШ-қа 4,2 шм жерде, Өсібай селосы, Сарытау селолық округі
767.
Мәди Бәпиұлы ескерткіші, 2007 ж. Мүсінші Т.Махметов
монументтік өнер құрылысы
Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі
768.
А.Байтұрсынов мектебінің ғимараты, XІX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақтерек селосы, орта мектептің қасында
769.
Ежебай мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ежебай селосынан Б-қа 12 шм жерде, Жаңатоған селолық округі
770.
Балта мазары
(Ақбейіт), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бейбітшілік селосынан Ш-қа 6 шм жерде
771.
Құсбек мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бүркітті селосынан С-ке 2 шм жерде
772.
Дүйсеке мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бейбітшілік селосынан СБ-қа 8 шм жерде
773.
Аппаз мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аппаз селосы, бейіт аумағында

748.
Могильник Карабиик 2, средневековье
археология
в 1 км к С от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
749.
Могильник Карабиик 3, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
750.
Курган Карабиик 4, РЖВ
археология
в 5 км к СВ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
751.
Могильник Карабиик 5, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
752.
Могильник Карабиик 6, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от зимовки Карабиик, село Осибай, Сарытауский сельский округ
753.
Курган Карабулак, РЖВ
археология
ущелье Карабулак, Сарытауский сельский округ
754.
Стоянка Бастал, эпоха бронзы
археология
ущелье Бастал, Сарытауский сельский округ
755.
Курган Сарыбулак 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от зимовки Сарыбулак, село Мади
756.
Могильник Сарыбулак, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от Сарыбулак, село Мади
757.
Ограда Сарыбулак, эпоха бронзы
археология
в 8,5 км к ССВ от зимовки Шолакбулак, село Мади
758.
Курган Кызылшокы, РЖВ
археология
в 4 км к В от зимовки Шан село Мади
759.
Могильник Манасбай 1, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
760.
Могильник Манасбай 5, РЖВ
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Емзе, село Мади
761.
Могильник Осибай 1, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
762.
Могильник Осибай 2, эпоха бронзы
археология
в 2 км к ЮВ от села Осибай, Сарытауский сельский округ
763.
Могильник Старая зимовка, РЖВ
археология
в 5 км к ЮВ от села Бастал, Сарытауский сельский округ
764.
Курган Тундык, эпоха РЖВ
археология
в 1,6 км к Ю от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
765.
Курган Тундык 2, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
766.
Курган Тундык 3, РЖВ
археология
в 4,2 км к ЮВ от моста через реку Тундык, село Осибай, Сарытауский сельский округ
767.
Памятник Мади Бапиулы, 2007 г. Скульптор Т.Махметов
сооружения монументального искусства
город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова
768.
Здание школы А.Байтурсынова, XIX в.
градостроительство и архитектура
село Актерек, возле средней школы
769.
Мазар Ежебай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к З от села Ежебай, Жанатоганский сельский округ
770.
Мазар Балта (Акбейит), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к В от села Бейбитшилик
771.
Мазар Кусбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к С от села Буркитти
772.
Мазар Дуйсеке, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к СЗ от села Бейбитшилик
773.
Мазар Аппаз, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на территории кладбища села Аппаз

774.
Қалпе мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бесоба селосынан Б-қа 5 шм жерде
775.
Жамантай төре мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Нүркен селосы, бейіт аумағында
776.
Жәңгір төре мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Т.Әубәкіров селосынан ОБ-қа 6 шм жерде
777.
Арыстанбек мазары, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бүркітті селосынан С-ке 2 шм жерде
778.
Байгелді мазары,
ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бесоба селосынан Ш-қа 15 шм жерде
Нұра ауданы
779.
Қарақойын 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде, Қарақойын селолық округі
780.
Жанбөбек 4 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
781.
Қылыш қорғаны, ортағасыр
археология
Қылыш селосынан СБ-қа 5 шм жерде, Талды селолық округі
782.
Айдағарлы үңгірі, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
783.
Айдағарлы 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
784.
Айдағарлы 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
785.
Айдағарлы 4 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОШ-қа 26 шм жерде, Талдысай селолық округі
786.
Айдағарлы 5 тұрағы, тас дәуірі
археология
Талдысай селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Талдысай селосы, Талдысай селолық округі
787.
Аққошқар қорымы, қола дәуірі
археология
Керей селосынан О-ке 10 шм жерде, Қарақойын селолық округі
788.
Жанбөбек 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан О-ке 100 м жерде, Қарақойын селолық округі
789.
Жанбөбек 5 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
790.
Жанбөбек 6 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
791.
Аққошқар 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Жанбөбек селосынан СБ-қа 60 шм жерде, Колжаман өңірінен СШ-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
792.
Аққошқар 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан СБ-қа 25 шм жерде, Қарақойын селолық округі
793.
Аққошқар 3 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ССБ-қа 25 шм жерде, Қарақойын селолық округі
794.
Аққошқар 8 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағының Б-қа 16 шм жерде, төбе шыңында, Қарақойын селолық округі
795.
Аққошқар 9 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
796.
Аққошқар 10 тұрағы, тас дәуірі
археология
Керей селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
797.
Аққошқар 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Керей селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, төбе баурайында, Қарақойын қыстағынан СБ-қа 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі

774.
Мазар Калпе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 5 км к З от села Бесоба
775.
Мазар Жамантай торе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на территории кладбища села Нуркен
776.
Мазар Жангир торе, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Т.Аубакирова
777.
Мазар Арыстанбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к С от села Буркитти
778.
Мазар Байгельды, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к В от села Бесоба
Нуринский район
779.
Стоянка Каракоин 3, эпоха камня
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
780.
Стоянка Жанбобек 4, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
781.
Курганы Кылыш, средневековье
археология
в 5 км к СЗ от села Кылыш, Талдысайский сельский округ
782.
Пещера Айдагарлы, эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
783.
Стоянка Айдагарлы 2, эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
784.
Стоянка Айдагарлы 3, эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
785.
Стоянка Айдагарлы 4, эпоха камня
археология
в 26 км к ЮВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
786.
Стоянка Айдагарлы 5, эпоха камня
археология
в 5 км к ЮЗ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
787.
Могильник Аккошкар, эпоха бронзы
археология
в 10 км к Ю от села Керей, Каракоинский сельский округ
788.
Стоянка Жанбобек 2, эпоха камня
археология
в 100 м к Ю от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
789.
Стоянка Жанбобек 5, эпоха камня
археология
в 1 км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
790.
Стоянка Жанбобек 6, эпоха камня
археология
в 1 км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
791.
Стоянка Аккошкар 1, эпоха камня
археология
в 60 км к СЗ от села Жанбобек, в 5км к СВ от местности Кольжаман, Каракоинский сельский округ
792.
Стоянка Аккошкар 2, эпоха камня
археология
в 25 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
793.
Стоянка Аккошкар 3, эпоха камня
археология
в 25 км к ССЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
794.
Стоянка Аккошкар 8, эпоха камня
археология
в 16 км к З от зимовки Каракоин на вершине сопки, Каракоинский сельский округ
795.
Стоянка Аккошкар 9, эпоха камня
археология
в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
796.
Стоянка Аккошкар 10, эпоха камня
археология
в 10 км к ЮЗ от села Керей, в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
797.
Курган Аккошкар 2, средневековье
археология
в 10 км к ЮЗ от села Керей у подножья сопки, в 18 км к СЗ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ

798.
Бақалыбұлақ 1 тұрағы, тас дәуірі
археология
Аққолқа селосынан СШ-қа 17 шм жерде, Қарақойын селолық округі
799.
Қарақойын 2 тұрағы, тас дәуірі
археология
Қарақойын қыстағынан ОШ-қа 3 шм жерде Қарақойын селолық округі
800.
Қарақойын 5 қорғандар тобы, ортағасыр
археология
Қарақойын қыстағынан Ш-қа 5 шм жерде, Қарақойын селолық округі
801.
Энтузиазист 3 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан ОБ-қа 1 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
802.
Түменбек қорымы, ЕТҒ
археология
Ахмет ауылынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
803.
Энтузиазист 2 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауыл селосынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
804.
Ахметауыл қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан СБ-қа 1,5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
805.
Энтузиазист 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауылынан ОБ-қа 1 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
806.
Майоровка қонысы, қола дәуірі
археология
Ахмет ауыл селосынан ОБ-қа 5 шм жерде, Энтузиаст селолық округі
807.
Екпен 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Көбетей селосынан С-ке 10 шм жерде, Черниговский селолық округі
808.
Черниговка қонысы, қола дәуірі
археология
Черниговский селосынан ОБ-қа 16 шм жерде, Көбетей селолық округі
809.
Шекемен қорымы, ЕТҒ
археология
Черниговский селосынан О-ке 10 шм жерде, Көбетей селолық округі
810.
Құланөтпес қонысы, қола дәуірі
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 8 шм жерде, Донской селолық округі
811.
Донской қорымы, қола дәуірі
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 4 шм жерде, Донской селолық округі
812.
Ивановка қорымы, ЕТҒ
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 15 шм жерде, Донской селолық округі
813.
Захаровка 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Захаровский селолық округі
814.
Захаровка 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақмешіт селосынан СШ-қа 4шм жерде, Захаровский селолық округі
815.
Құланөтпес қорымы, ЕТҒ
археология
Құланөтпес селосынан ОБ-қа 15 шм жерде, Донской селолық округі
816.
В.Кошетков және Н.Грибов ерлік жасаған жеріндегі "Алаулы трактористер" ескерткіші, 1962 ж.
монументтік өнер құрылысы
Щербаковский селосынан СШ-қа 10 шм жерде, Тассуат селолық округі
817.
Н.Грибовтың зираты, 1962 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Щербаковский селосының орталық зиратында, Тассуат селолық округі
818.
Н.Грибовтың ерлік жасаған тракторы,
1962 ж.
монументтік өнер құрылысы
Щербаковский селосының шыға берісінде, Тассуат селолық округі
819.
Ақбекет мазары, XVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосының аймағында, Талдысай селолық округі
820.
Ахметжан мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосынан С-ке 2 шм жерде, Талдысай селолық округі

798.
Стоянка Бакалыбулак 1, эпоха камня
археология
в 17 км к СВ от села Акколка, Каракоинский сельский округ
799.
Стоянка Каракоин 2, эпоха камня
археология
в 3 км к ЮВ от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
800.
Курганная группа Каракоин 5, средневековье
археология
в 5 км к В от зимовки Каракоин, Каракоинский сельский округ
801.
Поселение Энтузиазист 3, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
802.
Могильник Туменбек, РЖВ
археология
в 1,5 км к СЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
803.
Поселение Энтузиазист 2, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
804.
Поселение Ахметаул, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к СВ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
805.
Поселение Энтузиазист 1, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
806.
Поселение Майоровка, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮЗ от села Ахмет аул, Энтузиастский сельский округ
807.
Поселение Икпень 1, эпоха бронзы
археология
в 10 км к С от села Кобетей, Черниговский сельский округ
808.
Поселение Черниговка, эпоха бронзы
археология
в 16 км к ЮЗ от села Кобетей, Черниговский сельский округ
809.
Могильник Шекемен, РЖВ
археология
в 10 км к Ю от центральной усадьбы, село Кобетей, Черниговский сельский округ
810.
Поселение Куланотпес, эпоха бронзы
археология
в 8 км к ЮЗ от села Куланотпес, Донской сельский округ
811.
Могильник Донской, эпоха бронзы
археология
в 4 км к ЮЗ от села Куланотпес, Донской сельский округ
812.
Могильник Ивановка, РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от села Куланотпес, Донской сельский округ
813.
Могильник Захаровка 2, РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от села Акмешит, Захаровский сельский округ
814.
Могильник Захаровка 3, РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Акмешит, Захаровский сельский округ
815.
Могильник Куланотпес, РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от села Куланотпес, Донской сельский округ
816.
Обелиск на месте подвига "Огненных трактористов" В.Котешкова и Н.Грибова, 1962 г.
сооружения монументального искусства
в 10 км к СВ от села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
817.
Могила Н.Грибова, 1962 г.
градостроительство и архитектура
на центральном кладбище села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
818.
Трактор Н.Грибова, на котором совершен подвиг, 1962 г.
сооружения монументального искусства
при выезде из села Щербаковского, Тассуатский сельский округ
819.
Мазар Акбекет, XVIII в.
градостроительство и архитектура
на территории села Кылыш, Талдысайский сельский округ
820.
Мазар Ахметжан, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к С от села Кылыш, Талдысайский сельский округ

821.
Қылыш мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде, Талдысай селолық округі
822.
Әли-Түсіп мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосы, Аршалы селолық округі
823.
Биғабыл мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосында, Қарақойын селолық округі
824.
Жанғабыл мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосында, Қарақойын селолық округі
825.
Ақпан мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қылыш селосы аумағында, Талдысай селолық округі
826.
Әбілда мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосында, Аршалы селолық округі
827.
Жәнібек мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосында, Қарақойын селолық округі
828.
Шоң мазары, XVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қарақасқа селосынан 18 шм жерде, Қарақойын селолық округі
829.
Щербаковский қорымы, қола дәуірі
археология
Щербаковское селосынан БОБ-қа 300 м жерде, Тассуат селолық округі
830.
Щербаковский 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Щербаковское селосынан ОШ-қа 18 шм жерде, Тассуат селолық округі
831.
Щербаковское қонысы, қола дәуірі
археология
Щербаковское селосынан ОШ-қа 5 шм жерде Тассуат селолық округі
832.
Баршынгүл мазары, ХХ ғ. басында
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан О-ке 1 шм жерде, Баршын селолық округі
833.
Жанабек мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосының аумағында, Қарақойын селолық округі
834.
Әбілқасым мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосынан СБ-қа 17 шм жерде, Қарақойын селолық округі
835.
Байжан мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аққолқа селосынан СБ-қа 1 шм жерде, Қарақойын селолық округі
836.
Құдабай мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жанбөбек селосындағы қазіргі заман зираттары аумағында, Қарақойын селолық округі
837.
Шонжар мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
838.
Алтын мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селосы
839.
Байзақ мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
840.
Рақым мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан 4,5 шм жерде, қазақ зиратының қоршауында, Аршалы селолық округі
841.
Тоғыл мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Аршалы селосынан О-ке 35 шм жерде, Аршалы селолық округі
842.
Иса-Қаймақ мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршино селосынан С-ке 12 шм жерде, Баршын селолық округі

821.
Мазар Кылыш, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 1,5 км к СВ от села Кылыш, Талдысайский сельский округ
822.
Мазар Али-Тусуп, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
село Каракаска, Аршалинский сельский округ
823.
Мазар Бигабул, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
село Жанбобек, Каракоинский сельский округ
824.
Мазар Жангабыл, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
село Жанбобек, Каракоинский сельский округ
825.
Мазар Акпан, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
на территории села Кылыш, Талдысайский сельский округ
826.
Мазар Абильда, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
село Каракаска, Аршалинский сельский округ
827.
Мазар Жанибек, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
село Керей, Каракоинский сельский округ
828.
Мазар Шон, XVIII в.
градостроительство и архитектура
в 18 км от села Каракаска, Каракоинский сельский округ
829.
Могильник Щербаковский, эпоха бронзы
археология
в 300 м к ЗЮЗ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
830.
Могильник Щербаковский 4, РЖВ
археология
в 18 км к ЮВ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
831.
Поселение Щербаковское, эпоха бронзы
археология
в 5 км к ЮВ от села Щербаковское, Тассуатский сельский округ
832.
Мазар Баршингуль, начало ХХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к Ю от села Баршино, Баршинский сельский округ
833.
Мазар Жанабек, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
на территории села Керей, Каракоинский сельский округ
834.
Мазар Абылкасым, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 17 км к ЮЗ от села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
835.
Мазар Байжан, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к СЗ от села Акколка, Каракоинский сельский округ
836.
Мазар Кудабай, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
на территории современного кладбища села Жанбобек, Каракоинский сельский округ
837.
Мазар Шонжар, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
838.
Мазар Алтын, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
839.
Мазар Байзак, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
840.
Мазар Рахим, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в ограде казахского кладбища, в 4,5 км от села Кали, Аршалинский сельский округ
841.
Мазар Тогул, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 35 км к Ю от села Аршакты, Аршалинский сельский округ
842.
Мазар Иса-Каймак, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к С от села Баршино, Баршинский сельский округ

843.
Жақан мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Талдысай селолық округі
844.
Тасмола 1 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде, Құланөтпес селолық округі
845.
Тасмола 2 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде Құланөтпес селолық округі
846.
Тасмола 3 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Отарбай селосынан О-ке 7 шм жерде Құланөтпес селолық округі
847.
Жаманкөң 1 мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
848.
Жаманкөң 2 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
849.
Жаманкөң 3 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
850.
Жаманкөң 4 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баршын селосынан ОШ-қа 15 шм жерде, Баршын селолық округі
851.
Байбол 1 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
852.
Байбол 2 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
853.
Байбол 3 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
854.
Байбол 4 мазары, ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баянбай селосынан О-ке 28 шм жерде, Соналы селолық округі
855.
Құсайын мазары, ХVIIIғ.
қалақұрылысы және архитектура
Үшқағыл селосынан ОШ-қа 25 шм жерде, Аршалы селолық округі
856.
Хантыбай мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қали селосынан С-ке 2 шм жерде, Аршалы селолық округі
857.
Жанбөбек мазары (Қарамола), ХVIII ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Керей селосынан Ш-қа 200 м жерде, Қарақойын селолық округі
858.
Қолбай мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 38 шм жерде, Талдысай селолық округі
859.
Омар мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 35 шм жерде, Талдысай селолық округі
860.
Жансейіт мазары (Айдапкел), ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосынан Б-қа 40 шм жерде, Талдысай селолық округі
861.
Смағұл мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай селосындағы, Қызылүй орнынан 400 м жерде Талдысай селолық округі
Осакаров ауданы
862.
Садовое 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Садовое селосынан СШ-қа 600 м жерде
863.
Садовое 2 қорымы, қола дәуірі
археология
мұнай базасынан ОШ-қа 1,5 шм жерде, Кенетай өзені оң жақ жағасында Садовое селосы
864.
Майзауыты 3 қорымы, ортағасыр
археология
Пионерское кентіндегі май зауытынан СШ-қа 200 м жерде

843.
Мазар Жакан, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к СВ от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
844.
Мазар Тасмола 1, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
845.
Мазар Тасмола 2, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
846.
Мазар Тасмола 3, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к Ю от села Отарбай, Куланотпесский сельский округ
847.
Мазар Жаманкон 1, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
848.
Мазар Жаманкон 2, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
849.
Мазар Жаманкон 3, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
850.
Мазар Жаманкон 4, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от села Баршино, Баршинский сельский округ
851.
Мазар Байбол 1, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
852.
Мазар Байбол 2, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
853.
Мазар Байбол 3, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
854.
Мазар Байбол 4, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 28 км к Ю от села Баянбай, Соналинский сельский округ
855.
Мазар Кусайын, ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 25 км к ЮВ от села Ушкагыл, Аршалинский сельский округ
856.
Мазар Хантыбай, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к С от села Кали, Аршалинский сельский округ
857.
Мазар Жанбобек (Карамола), ХVIII в.
градостроительство и архитектура
в 200 м к В от села Керей, Каракоинский сельский округ
858.
Мазар Кольбай, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 38 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
859.
Мазар Омар, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 35 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
860.
Мазар Жансеит (Айдапкель), ХIХв.
градостроительство и архитектура
в 40 км к З от села Талдысай, Талдысайский сельский округ
861.
Мазар Смагул, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 400 м от местности Кызылуй селаТалдысай, Талдысайский сельский округ
Осакаровский район
862.
Могильник Садовое 1, эпоха бронзы
археология
в 600 м к СВ от села Садовое
863.
Могильник Садовое 2, эпоха бронзы
археология
в 1,5 км к ЮВ от нефтебазы, на правом берегу реки Кенетай, село Садовое
864.
Могильник Маслозавод 3, средневековье
археология
в 200 м к СВ от маслозавода в поселке Пионерское

865.
Бұлақ 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Пионерское кентінен СШ-қа 4 шм жерде
866.
Бұлақ қорымы, ЕТҒ
археология
Пионерское селосындағы егін алқабынан ОШ-қа 2 шм жерде
867.
Бұйра төбе қорымы, ортағасыр
археология
"Есіл" пионер лагерінен С-ке 300 м жерде, Есіл селолық округі
868.
Бұйра төбе 1 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен СШ-қа 400 м жерде, Есіл селолық округі
869.
Бұйра төбе 2 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 500 м жерде, Есіл селолық округі
870.
Бұйра төбе 3 қорымы, қола дәуірі
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 500 м жерде, Есіл селолық округі
871.
Озерное қонысы, қола дәуірі
археология
Озерное селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Озерное селолық округі
872.
Бабай қорымы, ортағасыр
археология
Озерное селосынан СШ-қа 6 шм жерде
873.
Литвинское қонысы, қола дәуірі
археология
Майзауытынан Б-қа 3 шм жерде, Есіл селолық округі
874.
Литвинский 1 қорымы, ортағасыр
археология
Есіл селосынан СШ-қа 150 шм жерде, Есіл селолық округі
875.
Литвинский 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Майзауытынан Б-қа 3 шм жерде, Есіл селолық округі
876.
Ишим қорғаны, ортағасыр
археология
"Есіл" пионер лагерінен ОБ-қа 1 шм жерде, Есіл селолық округі
877.
Жаңа қорғаны, ортағасыр
археология
Окольное селосынан СБ-қа 7 шм жерде, Қарағайлы селолық округі
878.
Ишим маңындағы қорым, қола дәуірі
археология
Колхозное селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Есіл селолық округі
879.
Қарғалы қорғаны, ортағасыр
археология
Колхозное селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, Есіл селолық округі
880.
Скобелевка 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 10 шм жерде
881.
Скобелевка 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 15 шм жерде
882.
Скобелевка 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 10 шм жерде
883.
Скобелевка 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Сұңқар селосынан ОБ-қа 1,5 шм жерде
884.
Кенетай қонысы, қола дәуірі
археология
Северное селосынан С-ке 100 м жерде, Садовое селолық округі
885.
Кенетай орыны, тас дәуірі
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6 шм жерде
886.
Кенетай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосындағы астық қоймасынан Ш-қа 2,5 шм жерде
887.
Кенетай 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 7 шм жерде
888.
Кенетай 4 қонысы, қола дәуірі
археология
Садовое селосының астық қоймасынан шығысқа 2 шм жерде
889.
Дара қорған, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6 шм жерде
890.
Құндызды өзеніндегі қорған, ЕТҒ
археология
Садовое селосынан СШ-қа 1,5 шм жерде
891.
Құндызды 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Садовое селосының мал базасынан СБ-қа 1 шм жерде
892.
Ақ жартастар қорымы, ЕТҒ
археология
Садовое селосының өзені арқылы 2,5 шм жерде
893.
"Пионерская" неолит тұрағы, тас дәуірі
археология
Пионер селосынан СШ-қа 10 шм жерде

865.
Курган Родник 1, средневековье
археология
в 4 км к СВ от поселка Пионерское
866.
Могильник Родник, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от полевого стана, село Пионерское
867.
Могильник Кудрявая сопка, средневековье
археология
в 300 м к С от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
868.
Могильник Кудрявая сопка 1, эпоха бронзы
археология
в 400 м к СВ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
869.
Могильник Кудрявая сопка 2, эпоха бронзы
археология
в 500 м к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
870.
Могильник Кудрявая сопка 3, эпоха бронзы
археология
в 500 м к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
871.
Поселение Озерное, эпоха бронзы
археология
в 5 км к СВ от села Озерное, сельский округ Озерное
872.
Могильник Бабай, средневековье
археология
в 6 км к СВ от села Озерное
873.
Поселение Литвинское, эпоха бронзы
археология
в 3 км к З от маслозавода, сельский округ Есильский
874.
Могильник Литвинский 1, средневековье
археология
в 150 км к СВ от села Есиль, сельский округ Есильский
875.
Могильник Литвинский 2, эпоха бронзы
археология
в 3 км к З от маслозавода, сельский округ Есильский
876.
Курган Ишимский, средневековье
археология
в 1 км к ЮЗ от пионерлагеря "Ишимское", сельский округ Есильский
877.
Курган Новый, средневековье
археология
в 7 км к СЗ от села Окольное, сельский округ Карагайлинский
878.
Могильник Приишимский, эпоха бронзы
археология
в 2 км к СВ от села Колхозное, сельский округ Есильский
879.
Курган Каргалы, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от села Колхозное, сельский округ Есильский
880.
Могильник Скобелевка 1, РЖВ
археология
в 10 км к ЮЗ от села Сункар
881.
Могильник Скобелевка 2, РЖВ
археология
в 15 км к ЮЗ от села Сункар
882.
Могильник Скобелевка 3, РЖВ
археология
в 10 км к ЮЗ от села Сункар
883.
Могильник Скобелевка 4, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от села Сункар
884.
Поселение Кенетай, эпоха бронзы
археология
в 100 м к С от села Северное, сельский округ Садовое
885.
Местонахождение Кенетай, эпоха камня
археология
в 6 км к СВ от села Садовое
886.
Могильник Кенетай 1, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от зернохранилища села Садовое
887.
Могильник Кенетай 3, РЖВ
археология
в 7 км к СВ от села Садовое
888.
Поселение Кенетай 4, эпоха бронзы
археология
в 2 км к В от зернохранилища села Садовое
889.
Одиночный курган, РЖВ
археология
в 6 км к СВ от села Садовое
890.
Курган на реке Кундузды, РЖВ
археология
в 1,5 км к СВ от села Садовое
891.
Курган Кундузды 1, РЖВ
археология
в 1 км к СЗ от скотобазы села Садовое
892.
Могильник Белые скалы, РЖВ
археология
в 2,5 км по реке от села Садовое
893.
Неолитическая стоянка "Пионерская", эпоха камня
археология
в 10 км к СВ от села Пионерское

894.
Майзауыты жанындағы қорған, ортағасыр
археология
Геологиялық белгісінен ОБ-қа 700 м жерде, Пионер селолық округі
895.
Майзауыты жанындағы қорған 3, ортағасыр
археология
Майзауытынан СБ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
896.
Майзауыты жанындағы қорған 5, қола дәуірі
археология
Майзауытынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
897.
Майзауыты жанындағы қорған 6, ортағасыр
археология
Майзауытынан ОШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
898.
Майзауыты жанындағы қорған 7, ортағасыр
археология
Майзауытынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селолық округі
899.
Майзауыты 2 қорымы, ортағасыр
археология
Майзауытынан СБ-қа 3 шм жерде, Пионер селолық округі
900.
Борлы қорымы, ортағасыр
археология
Координаттар бойынша GPS: N 50.48.529 E 073.45.440 ALT 418 м
901.
Бабай қорғаны, ЕТҒ
археология
Есіл (Литвинский) селосынан Б-қа 11 шм жерде, Озерное селосынан СШ-қа 6 шм жерде
902.
Бұйра төбе қорғаны, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан ОБ-қа 8,4 шм жерде, Колхоз селосынан С-ке 3,5 шм жерде егістік алқабында
903.
Бұйра төбе 1 қорғаны, кейінгі қола дәуірі
археология
Жаңа жол селосынан Б-қа 7,7 шм жерде, Есіл демалыс базасынан БСБ-қа 1 шм жерде
904.
Майзауыт IV қорымы, ортағасыр
археология
Орталық селосынан СШ-қа 1 шм жерде, Пионер селосынан СБ-қа 2,6 шм жерде
905.
Бұйра төбе IV қорымы, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан ОБ-қа 7,6 шм жерде, Есіл демалыс базасынан ОБ-қа 0,4 шм жерде
906.
Құндызды I қорымы, ортағасыр
археология
Садовое селосынан Б-қа 1,7 шм жерде, Осакаров-Садовое автожолынан ОБ-қа 2 шм жерде
907.
Құндызды II қорымы, ортағасыр
археология
Садовое селосынан СШ-қа 6,6 шм жерде, Киевка-Осакаров жолынан ОШ-қа 4 шм жерде
908.
Құндықтөбе II қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, электр жеткізу желісінен (әрі қарай ЭЖЖ) СШ-қа 0,2 шм жерде
909.
Майзауыт I қорымы, ЕТҒ
археология
Центральное селосынан Ш-қа 2,3 шм жерде, Пионер селосынан СБ-қа 1,7 шм жерде
910.
Өртенжал V қорымы, ортағасыр
археология
№16 насос станциясынан Ш-қа 3,2 шм жерде, Қарағанды-Павлодар автожолынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
911.
Қарғалы қорымы, ЕТҒ
археология
Жаңа жол селосынан С-ке 7 шм жерде, Аюлы тауынан Ш-қа 5 шм жерде, Белоявка селосынан О-ке 10 шм жерде
912.
Қаратоғай 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 5 шм жерде төбе бөктерінде
913.
Майбұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Майбұлақ жылғасының сол жақ жағасындағы биік төбешікте
914.
Майбұлақ 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 7 шм жерде
915.
Майбұлақ қорымы, ортағасыр
археология
Майбұлақ бөлімшесінен ОБ-қа 2,5 шм жерде
916.
Майбұлақ 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Майбұлақ бөлімшесінен ОБ-қа 1 шм жерде

894.
Курган у маслозавода, средневековье
археология
в 700 м к ЮЗ от геодезического знака, сельский округ Пионерское
895.
Курган 3 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к СЗ от маслозавода, сельский округ Пионерское
896.
Курган 5 у маслозавода, эпоха бронзы
археология
в 1 км к СВ от маслозавода, сельский округ Пионерское
897.
Курган 6 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к ЮВ от маслозавода, сельский округ Пионерское
898.
Курган 7 у маслозавода, средневековье
археология
в 1 км к СВ от маслозавода, сельский округ Пионерское
899.
Могильник Маслозавод 2, средневековье
археология
в 3 км к СЗ от маслозавода, сельский округ Пионерское
900.
Могильник Борлы, средневековье
археология
Координаты по GPS: N 50.48.529 E 073.45.440 ALT 418 м
901.
Курган Бабай, РЖВ
археология
в 11 км к З от села Есиль (Литвинский), в 6 км к СВ от села Озерное
902.
Курган Кудрявая сопка, РЖВ
археология
в 8,4 км к ЮЗ от села Новый Путь, в 3,5 км к С от села Колхозное, на пахотном поле
903.
Курган Кудрявая сопка 1, эпоха поздней бронзы
археология
в 7,7 км к З от села Новый Путь, в 1 км к ЗСЗ от базы отдыха Ишимская
904.
Могильник Маслозавод IV, средневековье
археология
в 1 км к СВ от села Центральное, в 2,6 км к СЗ от села Пионерское
905.
Могильник Кудрявая сопка IV, РЖВ
археология
в 7,6 км к ЮЗ от села Новый Путь, в 0,4 км к ЮЗ от базы отдыха Ишимская
906.
Могильник Кундузды I, средневековье
археология
в 1,7 км к З от села Садовое, в 2 км к ЮЗ от автотрассы Осакаровка-Садовое
907.
Могильник Кундузды II, средневековье
археология
в 6,6 км к СВ от села Садовое, в 4 км к ЮВ от трассы Киевка-Осакаровка
908.
Могильник Кундыктобе II, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Белодымовка, в 0,2 км к СВ от линии электропередачи (далее ЛЭП)
909.
Могильник Маслозавод I, РЖВ
археология
в 2,3 км к В от села Центральное, в 1,7 км СЗ от села Пионерское
910.
Могильник Ортенжал V, средневековье
археология
в 3,2 км к В от насосной станции №16, в 7,5 км к ЮВ от автотрассы Караганда-Павлодар
911.
Могильник Каргалы, РЖВ
археология
в 7 км к С от села Новый Путь, в 5 км к В от горы Аюлы, в 10 км к Ю от села Белоявка
912.
Курган Каратугай 6, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЗ от села Телманское, на склоне сопки
913.
Курган Майбулак, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от села Тельманское, на высокой сопке левый берег ручья Майбулак
914.
Курган Майбулак 2, РЖВ
археология
в 7 км к ЮЗ от села Тельманское
915.
Могильник Майбулак, средневековье
археология
в 2,5 км к ЮЗ от отделения Майбулак
916.
Могильник Майбулак 1, РЖВ
археология
в 1 км к ЮЗ от отделения Майбулак

917.
Майбұлақ 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, биік төбеде
918.
Мектеп қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 4 шм жерде
919.
Қаратоғай қорымы, қола дәуірі
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен ОШ-қа 1 шм жерде
920.
Қаратоғай 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен ОШ-қа 2 шм жерде, қос дөңде
921.
Қаратоғай 3 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 1,7 шм жерде
922.
Қаратоғай 4 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ОБ-қа 2,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 2,3 шм жерде
923.
Қаратоғай 5 қорымы, ортағасыр
археология
Телман селосынан ООБ-қа 5 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 3 шм жерде
924.
Өленті қонысы, қола дәуірі
археология
Телман селосынан С-ке 20 шм жерде, Ахметауыл селосынан Б-қа 3,5 шм жерде
925.
Өртенжал 3 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан СШ-қа 3,2 шм жерде, №15 насос станциясынан ССБ-қа 4 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 14 шм жерде
926.
Өртенжал 2 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан ОШ-қа 2,5 шм жерде, Родниковский селосы
927.
Өртенжал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
№16 насос станциясынан СШ-қа 1,9 шм жерде, Ертіс-Қарағанды каналының оң жағасында, Борлы кенішінен ОШ-қа 12 шм жерде, Родниковский селосы
928.
Өртенжал қорғаны, ортағасыр
археология
Ертіс-Қарағанды каналының оң жағасынан С-ке 0,4 шм жерде, №16 насос станциясынан СШ-қа 3,6 шм жерде, Родниковский селосы
929.
Өртенжал қорымы, ортағасыр
археология
Ертіс-Қарағанды каналынан СБ-қа 0,3 шм жерде, Родниковский селосы, аласа дөңнің үстінде, №16 насос станциясынан Ш-қа 4 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 15 шм жерде
930.
Өртенжал 4 қорымы, ЕТҒ
археология
Дөң арасы аңғарында №16 насос станциясынан СШ-қа 4,7 шм жерде, Қарағанды-Павлодар автожолынан ОБ-қа 5 шм жерде, Борлы кенішінен ОШ-қа 15 шм жерде, Родниковский селосы
931.
Бақтықопа қорғаны, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 5 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 6 шм жерде, Родниковский селосы
932.
Бақтықопа 1 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 5,9 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 6,3 шм жерде, Родниковский селосы
933.
Бақтықопа 2 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан О-ке 3,7 шм жерде, Төртқұдық кентінен ОШ-қа 7,8 шм жерде, Родниковский селосы
934.
Бақтықопа 3 қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан ОБ-қа 3,4 шм жерде, Төртқұдық кентінен ООШ-қа 7 шм жерде, Родниковский селосы
935.
Бақтықопа қорымы, ЕТҒ
археология
№14 насос станциясынан СБ-қа 3,3 шм жерде, Төртқұдық кентінен 4,7 шм жерде, Родниковский селосы
936.
Найзатас қорғаны, ортағасыр
археология
Найзатас қыстағынан СБ-қа 0,3 шм жерде, Белодымовка қыстағынан О-ке 4,7 шм жерде, ЭЖЖ-нен ОБ-қа 0,5 шм жерде Дальний селосы,

917.
Могильник Майбулак 2, РЖВ
археология
в 6 км к ЮЗ от села Тельманское, на высокой сопке
918.
Могильник Мектеп, РЖВ
археология
в 4 км к ЮВ от зимовки Белодымовка
919.
Могильник Каратугай, эпоха бронзы
археология
в 1 км к ЮВ от 2 отделения села Тельманское
920.
Могильник Каратугай 2, РЖВ
археология
в 2 км к ЮВ от 2 отделения села Тельманское, на двух сопках
921.
Могильник Каратугай 3, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от села Тельманское, в 1,7 км к ЮВ от 2 отделения
922.
Могильник Каратугай 4, средневековье
археология
в 2,7 км к ЮЗ от села Тельманское, в 2,3 км к ЮВ от 2 отделения
923.
Могильник Каратугай 5, средневековье
археология
в 5 км к ЮЮЗ от села Тельманское, в 3 км к Ю от 2 отделения
924.
Поселение Уленты, эпоха бронзы
археология
в 20 км к С от села Тельманское, в 3,5 км к З от села Ахметаул
925.
Могильник Ортенжал 3, РЖВ
археология
в 3,2 км к СВ от насосной станции №16, в 4 км к ССЗ от насосной станции №15, в 14 км к ЮВ от карьера Борлы
926.
Могильник Ортенжал 2, РЖВ
археология
в 2,5 км к ЮВ от насосной станции №16, село Родниковский
927.
Могильник Ортенжал 1, РЖВ
археология
на правом берегу канала Иртыш-Караганда, в 1,9 км к СВ от насосной станции №16, в 12 км к ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
928.
Курган Ортенжал, средневековье
археология
в 0,4 км к С от канала Иртыш-Караганда, в 3,6 км к СВ от насосной станции №16, село Родниковский
929.
Могильник Ортенжал, средневековье
археология
на вершине невысокой сопки, в 0,3 км к СЗ от канала Иртыш-Караганда, в 4 км к В от насосной станции №16, в 15 км к ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
930.
Могильник Ортенжал 4, РЖВ
археология
в долине между сопок в 4,7 км к СВ от насосной станции №16, в 5 км к ЮЗ от автотрассы Караганда-Павлодар, в 15 км к ЮВ от карьера Борлы, село Родниковский
931.
Курган Бактыкопа, РЖВ
археология
в 5 км к ЮЗ от насосной станции №14, в 6 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
932.
Могильник Бактыкопа 1, РЖВ
археология
в 5,9 км к ЮЗ от насосной станции № 14, в 6,3 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
933.
Могильник Бактыкопа 2, РЖВ
археология
в 3,7 км к Ю от насосной станции №14, в 7,8 км к ЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
934.
Могильник Бактыкопа 3, РЖВ
археология
в 3,4 км к ЮЗ от насосной станции №14, в 7 км к ЮЮВ от поселка Торткудук, село Родниковский
935.
Могильник Бактыкопа, РЖВ
археология
в 3,3 км к СЗ от насосной станции №14, в 4,7 км от поселка Торткудук, село Родниковский
936.
Курган Найзатас, средневековье
археология
в 0,3 км к СЗ от зимовки Найзатас, в 4,7 км к Ю от зимовки Белодымовка, в 0,5 км к ЮЗ от ЛЭП, село Дальний

937.
Найзатас қорымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынанан О-ке 4,8 шм жерде, Найзатас қыстағынан СБ-қа 0,3 шм жерде, ЭЖЖ-ден БСБ-қа 0,4 шм жерде, Дальний селосы
938.
Найзатас қоршалымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан О-ке 4,2 шм жерде, Найзатас қыстағынан С-ке 1,2 шм жерде, Найзатас тауынан СШ-қа 0,5 шм жерде, Дальний селосы
939.
Жағажай қорғаны, ЕТҒ
археология
Телман селосы аумағында
940.
Алдан қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан ОБ-қа 3 шм жерде
941.
Ақтүтінді қорым, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан Б-қа 0,2 шм жерде, Дальний селосы
942.
Ақтүтінді 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 0,5 шм жерде, Дальний селосы
943.
Ақтүтінді 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан СБ-қа 0,8 шм жерде, Осакаров селосы
944.
Ақтүтінді 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 1,2 шм жерде, Дальний селосы
945.
Саржал 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Сарыжал тауынан СБ-қа 800 м жерде, Дальний селосы
946.
Сартқойған қорымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан ОШ-қа 1,8 шм жерде, Дальний селосы
947.
Текей қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосынан СБ-қа 4 шм жерде
948.
Текей 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Телман селосының 2 бөлімшесінен СБ-қа 3 шм жерде, Телман селосынан СБ-қа 6,3 шм жерде
949.
Қобанды қорғаны, ЕТҒ
археология
Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 3,6 шм жерде, Найзатас қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде, Дальний селосы
950.
Қобанды 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Найзатас қыстағынан Б-қа 1 шм жерде, Дальний селосы
951.
Қобанды қорғаны, ЕТҒ
археология
Найзатас қыстағынан С-ке 1 шм жерде, Белодымовка қыстағынан О-ке 4,4 шм жерде, Дальний селосы
952.
Қойыс қоршалымы, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан О-ке 2,5 шм жерде, Дальний селосы
953.
Құндықтөбе қорымы, ЕТҒ
археология
Сартқорған дөң бөктерінен ОБ-қа, Белодымовка қыстағынан ОБ-қа 2 шм жерде, ЭЖЖ-нен СШ-қа 0,2 шм жерде, Дальний селосы
954.
Қызылағаш қорымы, ЕТҒ, ортағасыр
археология
Белодымовка қыстағынан СБ-қа 1 шм жерде, Дальний селосы
955.
Ақбұлақ 1 қорымы, ортағасыр
археология
Молодежный кентінен ОШ-қа 7 шм жерде, Шидерті кентінен С-ке 5 шм жерде
Саран қаласы
956.
Игілік би мазары, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Саран қаласының зираты
Сәтбаев қаласы
957.
Қ.И.Сәтбаев мүсіні
монументтік өнер құрылысы
Сәтбаев көшесі
958.
Неолит тұрағы
археология
Жезқазған қаласынан С-ке 6 шм жерде
Теміртау қаласы
959.
Мәдениет сарайының ғимараты, 1972 ж. Авторы Б.Тальберг
қалақұрылысы және архитектура
Республика даңғылы, 38

937.
Могильник Найзатас, средневековье
археология
в 4,8 км к Ю от зимовки Белодымовка, в 0,3 км к СЗ от зимовки Найзатас, в 0,4 км к ЗСЗ от ЛЭП, село Дальний
938.
Ограда Найзатас, средневековье
археология
в 4,2 км к Ю от зимовки Белодымовка, в 1,2 км к С от зимовки Найзатас, в 0,5 км к СВ от горы Найзатас, село Дальний
939.
Курган Набережный, РЖВ
археология
на территории села Тельманское
940.
Могильник Алдан, РЖВ
археология
в 3 км к ЮЗ от села Тельманское
941.
Могильник Белодымовка, РЖВ
археология
в 0,2 км к З от зимовки Белодымовка, село Дальний
942.
Могильник Белодымовка 1, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, село Дальний
943.
Могильник Белодымовка 2, РЖВ
археология
в 0,8 км к СЗ от зимовки Белодымовка, село Осакаровский
944.
Могильник Белодымовка 3, РЖВ
археология
в 1,2 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, село Дальний
945.
Могильник Саржал 1, РЖВ
археология
в 800 м к СЗ от горы Саржал, село Дальний
946.
Могильник Сарткойган, средневековье
археология
в 1,8 км к ЮВ от зимовки Белодымовка, село Дальний
947.
Могильник Текей, РЖВ
археология
в 4 км к СЗ от села Тельманское
948.
Могильник Текей 2, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от 2 отделения села Тельманское, в 6,3 км к СЗ от села Тельманское
949.
Курган Кобанды, РЖВ
археология
в 3,6 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, в 3 км к СЗ от зимовки Найзатас, село Дальний
950.
Курган Кобанды 1, РЖВ
археология
в 1 км к З от зимовки Найзатас, село Дальний
951.
Могильник Кобанды, РЖВ
археология
в 1 км к С от зимовки Найзатас, в 4,4 км к Ю от зимовки Белодымовка, село Дальний
952.
Ограда Койыс, средневековье
археология
в 2,5 км к Ю от зимовки Белодымовка, село Дальний
953.
Могильник Кундыктюбе, РЖВ
археология
в 2 км к ЮЗ от зимовки Белодымовка, в 0,2 км к СВ от ЛЭП, на ЮЗ склона сопки Сарткорган, село Дальний
954.
Могильник Кызылагаш, РЖВ, средневековье
археология
в 1 км к СЗ от зимовки Белодымовка, село Дальний
955.
Могильник Акбулак 1, средневековье
археология
в 7 км к ЮВ от поселка Молодежный, в 5 км к С от поселка Шидерты
город Сарань
956.
Мазар Иглик би, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
городское кладбище города Сарань
город Сатпаев
957.
Бюст К.И.Сатпаеву
сооружения монументального искусства
улица Сатпаева
958.
Стоянка неолитическая
археология
в 6 км к С от города Жезказган
город Темиртау
959.
Здание Дворца культуры, 1972 г. Автор Б.Тальберг
градостроительство и архитектура
проспект Республики, 38

960.
Жас көрермендер театр ғимараты (ЖКТ) 1956 ж. Сәулетші А.Бардошевич
қалақұрылысы және архитектура
Республика даңғылы, 136
Ұлытау ауданы
961.
Келінтам некрополі
ансамбль мен кешен
Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысында
1.
Сағанатам 1
Жезді кентінен С-ке 25 шм жерде, Жезді өзені сол жақ жағасында
962.
Елубай некрополі
ансамбль мен кешен
Малшыбай селосынан СШ-қа 37 шм жерде
1.
Елубай кесенесі
Малшыбай селосынан СШ-қа 37 шм жерде
2.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған кесене
Малшыбай селосынан СШ-қа 37 шм жерде

960.
Здание театра юного зрителя (ТЮЗ), 1956 г. Архитектора А.Бардошевич
градостроительство и архитектура
проспект Республики, 136
Улытауский район
961.
Некрополь Келинтам
ансамбли и комплексы
при слиянии рек Каракенгир и Сарыкенгир
1.
Саганатам 1
в 25 км к С от поселка Жезды, на левом берегу реки Жезды
962.
Некрополь Елюбая
ансамбли и комплексы
в 37 км к СВ от села Малшибай
1.
Мавзолей Елюбая
в 37 км к СВ от села Малшибай
2.
Сырцовый мавзолей
в 37 км к СВ от села Малшибай

963.
Жақсылық некрополі (кесене)
ансамбль мен кешен
Жезқазған қаласынан СШ-қа 60 шм жерде, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысында
1.
Кесене 1
Жезқазған қаласынан СШ-қа 60 шм жерде, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысында
2.
Кесене 2
Жезқазған қаласынан СШ-қа 60 шм жерде, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзен құйылысында
3.
Кесене 3
Жезқазған қаласынан СШ-қа 60 шм жерде, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысында
4.
Кесене 4
Жезқазған қаласынан СШ-қа 60 шм жерде, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысында
964.
Ерден некрополі
ансамбль мен кешен
Бозтұмсық селосынан СШ-қа 18 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің және Қарағансай өзенінің құйылысында
1.
Ерден некрополі, Сауқым Ерденұлы кесенесі
Бозтұмсық селосынан СШ-қа 18 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің және Қарағансай өзенінің құйылысында
2.
Ерден некрополі, Ерден Сандыбайұлы кесенесі
Бозтұмсық селосынан СШ-қа 18 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің және Қарағансай өзенінің құйылысында
965.
Тілеубай некрополі
ансамбль мен кешен
Бозтұмсық селосынан С-ке 3 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1.
Тілеубай кесенесі
Бозтұмсық селосынан С-ке 3 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
2.
Ақмешіт кешені
Бозтұмсық селосынан С-ке 3 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
966.
Жакуда ишан мешіті, некрополі
ансамбль мен кешен
Шеңбер селосынан Б-қа 18 шм жерде
1.
Жакуда ишан мешіті
Шеңбер селосынан Б-қа 18 шм жерде
967.
Қалманбай некрополі
ансамбль мен кешен
Сарықамыс селосынан Б-қа 11 шм жерде, Сарысу өзені оң жақ жағасында, Аралтөбе селосы
1.
Қалманбай кесенесі
Сарықамыс селосынан Б-қа 11 шм жерде, Сарысу өзені оң жақ жағасында, Аралтөбе селосы
968.
Рахметолла некрополі (№1 кесенесі)
ансамбль мен кешен
Сарысу селосынан ОБ-қа 7 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1.
Кесенесі 3, 4
Сарысу селосынан ОБ-қа 7 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында

963.
Некрополь (мавзолей) Жаксылык
ансамбли и комплексы
в 60 км к СВ от города Жезказган, у слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир
1.
Мавзолей 1
в 60 км к СВ от города Жезказган, у слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир
2.
Мавзолей 2
в 60 км к СВ от города Жезказган, у слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир
3.
Мавзолей 3
в 60 км к СВ от города Жезказган, у слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир
4.
Мавзолей 4
в 60 км к СВ от города Жезказган, у слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир
964.
Некрополь Ердена
ансамбли и комплексы
в 18 км к СВ села Бозтумсык при впадении реки Каракенгир и реки Карагансай
1.
Некрополь Ердена, мавзолей Сакума Ерденулы
в 18 км к СВ от села Бозтумсык, при впадении реки Каракенгир и реки Карагансай
2.
Некрополь Ердена, мавзолей Ердена Сандыбайулы
в 18 км к СВ от села Бозтумсык, при впадении реки Каракенгир и реки Карагансай
965.
Некрополь Тлеубая
ансамбли и комплексы
в 3 км к С от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
1.
Мавзолей Тлеубая
в 3 км к С от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
2.
Комплекс Акмечеть
в 3 км к С от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
966.
Некрополь, мечеть Жакуда ишана
ансамбли и комплексы
в 18 км к З от села Шенберский
1.
Мечеть Жакуда ишана
в 18 км к З от села Шенбер
967.
Некрополь Калманбая
ансамбли и комплексы
в 11 км к З от села Сарыкамыс, на правом берегу реки Сарысу, село Аралтобе
1.
Мавзолей Калманбая
в 11 км к З от села Сарыкамыс, на правом берегу реки Сарысу, село Аралтобе
968.
Некрополь (мавзолей №1) Рахметоллы
ансамбли и комплексы
в 7 км к ЮЗ от села Сарысу, на правом берегу реки Сарысу
1.
Мавзолей 3, 4
в 7 км к ЮЗ от села Сарысу, на правом берегу реки Сарысу

971.
Кесене некрополі
ансамбль мен кешен
№5 Баймырза фермасынан ОБ-қа 32 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы
1.
Кесене1
№5 Баймырза фермасынан ОБ-қа 32 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы
2.
Кесене 5
№5 Баймырза фермасынан ОБ-қа 32 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы
972.
Темірдің жазбасы бар тас тақта орны 1391 ж.
археология
Ұлытау селосынан СШ-қа 30 шм жерде, Алтыншоқы тауының басында
973.
"Дың" тас пирамидасы
археология
Жамантау сайы
974.
Жал
археология
Жезқазған қаласы мен Қарабұлақ селосынан СШ-қа 45 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
975.
Тас қорғандары
археология
Ұлытау селосынан О-ке 4 шм жерде
976.
Тас қорғандары
археология
Қаракеңгір өзенінің жоғарғы ағысында, Қаракеңгір селолық округі
977.
Тасқа салынған сурет
археология
Ұлытау тауының ОБ бөлігінде
978.
Тасқа салынған сурет
археология
Ұлытау тауынан Б-қа 35 шм жерде, Жетіқыз өзенінің төменгі ағысында
979.
Дындар (2)
археология
Қарадырдан ОБ-қа 20 шм жерде
980.
"Мұртты" қорғандар
археология
Ұлытау тауының С баурайынан 4 шм жерде
981.
Тас қорғандар (3)
археология
Едіге тауынан Б-қа 5 шм жерде, Төртқара кесенесінен С-ке 3 шм жерде
982.
Тасқа салынған сурет
археология
Шиғырлы-Жыланшық өзенінің сол жақ жағасының ағысында, Жанабай сайында
983.
Неолит тұрағы
археология
Жезді кентінен ОШ-қа 17-18 шм жерде, Қосқұдық сайында
984.
Неолит тұрағы
археология
Жезді кентінен Б-қа 3-4 шм жерде
985.
Неолит тұрағы
археология
Жезді кентінен Ш-қа 25 шм жерде, Петро-Покрово шахта аймағында, Қаракеңгір өзенінің бойында
986.
Қорған
археология
Үлкентерісаққан және Балатерісаққан өзендерінің құйылысында
987.
Соғыс белгісіндегі қорған
археология
Қаракеңгір селолық округінен СШ-қа 8,4 шм жерде
988.
Тас қорғаны
археология
Бозтұмсық селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
989.
Тас және жер үйінділерінен құралған қорған
археология
Телан сайынан О-ке 15 шм жерде, Терісаққан өзенінің оң жақ жағасында
990.
Тас және жер үйінділерінен құралған қорған
археология
Телан сайынан О-ке 27 шм жерде, Терісаққан өзенінің оң жақ жағасында
991.
Тас және жер үйінділерінен құралған Үкібас қорғаны
археология
Телан сайынан С-ке 10 шм жерде, Терісаққан өзенінің оң жақ жағасында
992.
"Мұртты" қорғаны
археология
Жақсы Арғанаты тауында, Домбауыл сайында жол бойында
993.
Түрік кезіндегі тас қоршаулар
археология
Айыроқшы тауынан ОБ-қа 2 шм жерде, тауларда
994.
Қоршаулар (2)
археология
Айыроқшы тауынан 3 шм жерде, Жақсы Арғанаты тауында, Қараторғай сайы
995.
Қоршаулар
археология
Айыроқшы тауынан 3,5 шм жерде, Жақсы Арғанаты тауында, Қараторғай сайы
996.
Топ қоршаулары (10)
археология
Жақсы Арғанаты тауында, Атбасар тауы жолынан алыс емес

971.
Некрополь Мавзолей
ансамбли и комплексы
в 32 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, на правом берегу реки Сарысу, село Жетыконыр
1.
Мавзолей 1
в 32 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, на правом берегу реки Сарысу, село Жетыконыр
2.
Мавзолей 5
в 32 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, на правом берегу реки Сарысу, село Жетыконыр
972.
Место плиты с надписью Тимура, 1391 г.
археология
в 30 км к СВ от села Улытау, вершина горы Алтыншокы
973.
Каменная пирамида "Дын"
археология
урочища Жаман-тау
974.
Вал
археология
в 45 км к СВ от города Жезказган и села Карабулак, на левом берегу реки Каракенгир
975.
Курганы каменные
археология
в 4 км к Ю от села Улытау
976.
Курганы каменные
археология
в верхнем течении реки Каракенгир, сельский округ Каракенгирский
977.
Изображение наскальное
археология
в ЮЗ части горы Улытау
978.
Наскальное изображение
археология
в 35 км к З от горы Улытау, в нижнем течении реки Жетыкыз
979.
Дыны (2)
археология
в 20 км к ЮЗ от Карадыра
980.
Курганы с "Усами"
археология
в 4 км к С подножия горы Улытау
981.
Курганы каменные (3)
археология
в 5 км к З от горы Едыге, в 3 км к С от мавзолея Торткара
982.
Наскальное изображение
археология
на левом берегу притока реки Шигырлы Жыланшык, в урочища Жанабай
983.
Стоянка неолитическая
археология
в 17-18 км к ЮВ от поселка Жезды, в урочище Коскудук
984.
Стоянка неолитическая
археология
в 3-4 км к З от поселка Жезды
985.
Стоянка неолитическая
археология
в 25 км к В от поселка Жезды, в районе шахты Петро-Покрово, на берегу реки Каракенгир
986.
Курган
археология
у слияния рек Улкентерисаккан и Балатерисаккан
987.
Курган боевого назначения
археология
в 8,4 км к СВ от сельского округа Каракенгирский
988.
Каменный курган
археология
в 2 км к ЮЗ от села Бозтумсык
989.
Курган с насыпью из камня и земли
археология
в 15 км к Ю от урочища Телан, на правом берегу реки Терсаккан
990.
Курган с насыпью из камня и земли
археология
в 27 км к Ю от урочища Телан, на правом берегу реки Терсаккан
991.
Курган с насыпью из камня и земли Укибас
археология
в 10 км к С от урочища Телан, на правом берегу реки Терсаккан
992.
Курган с "Усами"
археология
в горах Жаксы Арганаты в урочища Домбаул по дороге
993.
Ограды каменные тюркского времени
археология
в 2 км к ЮЗ от горы Айрокшы, в горах
994.
Ограды (2)
археология
в 3 км от горы Айырокшы, в горах Жаксы Арганаты, урочища Караторгай
995.
Ограды
археология
в 3,5 км от горы Айрокшы, в горах Жаксы Арганаты, урочища Караторгай
996.
Ограды (10) групп
археология
в горах Жаксы Арганаты, недалеко от дороги в горы Атбасар

997.
Тас мүсін
археология
Айроқшы тауынан ОБ-қа 2,5 шм жерде
998.
Түрік заманындағы жал, тас қоршаулар
археология
Айроқшы тауынан О-ке 0,7 шм жерде, Жақсы Арғанаты тауында
999.
Тас мүсін
археология
Барақкөл көлінен ОБ-қа 8,0 шм жерде, Жақсы Арғанаты тауы бөктерінде
1000.
Топырақтан үйілген жал
археология
Барақкөл көлінің С жағасында
1001.
Тас және жер үймелерінен құралған "Мұртты" қорғаны
археология
Сарытоған шатқалынан О-ке 7 шм жерде, Терісаққан өзенінің жоғарғы ағысының сол жақ жағасында
1002.
Қорғансыз қоныс
археология
Баракөл көлінен ОБ-қа 25 шм жерде, Қаракеңгір-Торғай өзенінің жоғарғы ағысында
1003.
Тас және жер үйінділерінің қорғаны
археология
Бозбайкөл (Баракөл) көлінің сол жақ жағасында
1004.
Кен орындары
археология
Бек-Болатсай (Бекболат) шатқалында, Арғанаты тауы
1005.
Тас қорғандары
археология
Қаракеңгір селосы аумағында, Қаракеңгір өзенінің жоғарғы ағысында
1006.
Суландыру жүйесінің қалдықтары
археология
Қаракеңгір селосы аумағында, Киікбай-Тоғай жерінде, Қаракеңгір өзенінің жоғары ағысында
1007.
"Мұртты" қорған
археология
Ұлытау селосынан СБ-қа 2 шм жерде
1008.
Қараоба қорғаны
археология
Ұлытау селосынан С-ке 8 шм жерде
1009.
"Мұртты" қорған
археология
Ұлытау селосынан С-ке 8 шм жерде
1010.
"Мұртты" қорған
археология
Ұлытау селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Құлынтумас өзенінің оң жақ жағасында
1011.
Сарытөбе қорғаны
археология
Ұлытау селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Құлантумас өзенінің оң жақ жағасында
1012.
Қорған (7)
археология
Ұлытау селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Құлантумас өзенінің оң жақ жағасында
1013.
Қосүйтас дыны
археология
Ұлытау селосынан 20 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің жоғарғы ағысында
1014.
Қола дәуір қонысы
археология
Ұлытау селосы шетінің СБ-да, Қарағанды өзенінің сол жақ жағасында
1015.
Тас және жер үйінділерінің қорғандары, ІІІ ғ.
археология
Ұлытау селосынан СБ-қа 15 шм жерде
1016.
Тас қорғандары (6)
археология
Ұлытау селосы шетінде
1017.
Тас және жер үйінділерінің жасалған қорғандар
археология
Ұлытау селосынан О-ке 4 шм жерде
1018.
Тас қорғандары
археология
Ұлытау селосынан О-ке 4 шм жерде
1019.
Тас және жер үйінділерінің қорғандары
археология
Алаша хан кесенесінен Б-қа 3 шм жерде
1020.
Дың
археология
Ұлытау селосынан О-ке 40 шм жерде, Жезді өзені жағасында
1021.
Ақмешіт Әулие 1
археология
Ақмешіт тауының шыңында, Ұлытау тауларынан биік
1022.
Тас қорған 2 (мұртты) (Қарауылтас)
археология
Жезді кентінен С-ке 15 шм жерде
1023.
Ақмешіт 3 тас шеңберлі кешені
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары
1024.
Тас бейіті 4
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары
1025.
Тас бейіті 5
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары
1026.
Тас бейіті 6
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары

997.
Каменные изваяния
археология
в 2,5 км к ЮЗ от горы Айршокы
998.
Ограды каменные, вал тюркского времени
археология
в 0,7 км к Ю от горы Айрокшы, в горах Жаксы Арганаты
999.
Каменное изваяние
археология
в 8,0 км к ЮЗ от озера Баракколь, в предгорье Жаксы Арганаты
1000.
Вал земляной
археология
на берегу озера Баракколь
1001.
Курган с насыпью из камня и земли с "Усами"
археология
в 7 км к Ю от урочища Сартоган, в верхнем течению реки Терсаккан, на левом берегу
1002.
Неукрепленное поселение
археология
в 25 км к ЮЗ от озера Баракколь, в верхнем течению Каракенгир -Торгай
1003.
Курган с насыпью из камня и земли
археология
на левом берегу озера Бозбайколь (Баракколь)
1004.
Рудные выработки
археология
урочища Бек-Булатсай (Бекболат), в горы Арганаты
1005.
Каменные курганы
археология
в верхнем течении реки Каракенгир, на территории села Каракенгирский
1006.
Остатки оросительной системы
археология
местность Кикпай-Тогай, в верхним течении реки Каракенгир, на территории села Каракенгирский
1007.
Курган с "Усами"
археология
в 2 км к СЗ от села Улытауский
1008.
Курган Караоба
археология
в 8 км к С от села Улытауский
1009.
Курган с "Усами"
археология
в 8 км к С от села Улытауский
1010.
Курган с "Усами"
археология
в 6 км к ЮЗ от села Улытауский, на правом берегу реки Кулантумас
1011.
Курган Сартобе
археология
в 6 км к ЮЗ от села Улытауский, на правом берегу реки Кулантумас
1012.
Курган (7)
археология
в 6 км к ЮЗ от села Улытауский, на правом берегу реки Кулантумас
1013.
Дын Косуйтас
археология
в 20 км от села Улытауский в верхнем течении реки Каракенгир
1014.
Поселение эпохи бронзы
археология
на левом берегу реки Караганды, к СЗ от окраины села Улытау
1015.
Курганы с насыпью из земли и камня, ІІІ в.
археология
в 15 км к СЗ от села Улытау
1016.
Курганы каменные (6)
археология
на окраине села Улытау
1017.
Курганы с насыпью из земли и камня
археология
в 4 км к Ю от села Улытау
1018.
Курганы каменные
археология
в 4 км к Ю от села Улытау
1019.
Курганы с насыпью из земли и камня
археология
в 3 км к З от мавзолея Алаша хана
1020.
Дын
археология
в 40 км к Ю от села Улытау, на берегу реки Жезды
1021.
Акмечеть Аулие 1
археология
на вершине горы Акмечеть, выше Улытауских гор
1022.
Каменный курган 2 (с усами) (Карауылтас)
археология
в 15 км к С от поселка Жезды
1023.
Каменное кольцевое сооружение комплекса Акмечеть 3
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть
1024.
Каменное захоронение 4
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть
1025.
Каменное захоронение 5
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть
1026.
Каменное захоронение 6
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть

1027.
Тас бейіті 7
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары
1028.
Ақмешіт Әулие үңгірі
археология
Ақмешіт тауының шыңы, Ұлытау таулары
1029.
Едіге зираты (тас қорғаны)
археология
Едіге тауының шыңы, Ұлытау таулары
1030.
Тас қорғаны
археология
Едіге тауының шыңы, Ұлытау таулары
1031.
Қарауылтас кешені (Қарағантас, Қарасызмола)
археология
Жезді кентінен С-ке 15 шм жерде
1032.
Қарауыл мұнарасы
археология
Жезді кентінен С-ке 15 шм жерде
1033.
Тас қорған 3
археология
Жезді кентінен С-ке 15 шм жерде
1034.
Тас мүсін
археология
Баракөл көлінен ОШ-қа 5 шм жерде, Адамтас қайнар көзінен
1035.
Бейіт 1 (Қорғантас қорымы) тас мүсін
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1036.
Бейіт 2 (Қорғантас қорымы) тас мүсін
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1037.
Бейіт 3 (Қорғантас қорымы) тас мүсін
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1038.
Бейіт 4 (Қорғантас қорымы) тас мүсін
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1039.
Бейіт 5 (Қорғантас қорымы) тас мүсін
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1040.
Тас қорғандары
археология
Ұлытау-Сарлық жолының 5 шм О-ке 1 шм жерде
1041.
Тасқа салынған сурет
археология
Сарлық селосынан Б-қа 20 шм жерде, Жетіқыз өзенінің оң жақ жағасында
1042.
Тоғызкөл көліндегі қорғандар (Тоғызбайкөл)
археология
Тоғызкөл көлі маңында
1043.
Тоғызкөл 1 көліндегі қорғандар (Тоғызбайкөл)
археология
Тоғызкөл көлінен 2 шм жерде
1044.
Көне бекіністер қирандылары
археология
Ұлытау селосынан СБ-қа қарай жерде, Жанғабыл өзенінің сол жақ жағасында
1045.
"Мұртты" қорған 2, Тоғызкөл көліндегі қорғандар (Тоғызбайкөл)
археология
Тоғызкөл көлінен Ш-қа 1,5 шм жерде
1046.
Тамды петроглифі
археология
Ұлытау селосынан СШ-қа 55 шм жерде, Тасөткел жерінде, Тамзы өзенінің сол жақ жағасында
1047.
Ұлытау сайының петроглифтері
археология
Ұлытау селосынан СБ-қа 18 шм жерде, Шеңбер селосынан (Қорғасын) СШ-қа 8 шм жерде
1048.
Бұланты петроглифі
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, Бұланты өзенінің жанында
1049.
Теректісай петроглифі
археология
Теректі селосынан СШ-қа 18 шм жерде
1050.
Ортағасырлық бекініссіз қоныстарының қалдықтары
археология
Жезді кентінен 8 шм жерде, Жезді өзенінің сол жақ жағасында
1051.
Тас қорғаны 3, Тоғызкөл көліндегі қорғандар (Тоғызбайкөл)
археология
Тоғызкөл көлінен О-ке 500 м жерде
1052.
Тас қорғаны 4, Тоғызкөл көліндегі қорғандар (Тоғызбайкөл)
археология
Тоғызкөл көлінен Б-қа 5 шм жерде
1053.
Сынтас тас бағанасы
археология
Аралтөбе селосы аймағында, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында

1027.
Каменное захоронение 7
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть
1028.
Пещера Акмечеть Аулие
археология
Улытауские горы, вершина горы Акмечеть
1029.
Могила Едыге (каменный курган)
археология
Улытауские горы, вершина горы Едиге
1030.
Каменный курган
археология
Улытауские горы, вершина горы Едиге
1031.
Комплекс Караултас (Карагантас, Карасызмола)
археология
в 15 км к С от поселка Жезды
1032.
Караульная башня
археология
в 15 км к С от поселка Жезды
1033.
Каменный курган 3
археология
в 15 км к С от поселка Жезды
1034.
Каменное изваяние
археология
в 5 км к ЮВ от озера Бараколь, у источника Адамтас
1035.
Захоронение 1 (Могильник Коргантас) каменные изваяние
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1036.
Захоронение 2 (Могильник Коргантас) каменные изваяние
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1037.
Захоронение 3 (Могильник Коргантас) каменные изваяние
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1038.
Захоронение 4 (Могильник Коргантас) каменные изваяние
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1039.
Захоронение 5 (Могильник Коргантас) каменные изваяние
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1040.
Каменные курганы
археология
в 1 км к Ю от 5 км трассы Улытау-Сарлык
1041.
Наскальное изображение
археология
в 20 км к З от села Сарлык, на правом берегу реки Жетыкыз
1042.
Курганы озера Тогызколь (Тогызбайколь)
археология
у озера Тогызколь
1043.
Курганы озера Тогызколь 1 (Тогызбайколь)
археология
в 2 км от озера Тогызколь
1044.
Развалины древнего укрепления
археология
к СЗ от села Улытау, на левом берегу реки Жангабыл
1045.
Курган с "Усами" 2 Курганы озера Тогызколь (Тогызбайколь)
археология
в 1,5 км к В от озера Тогызколь
1046.
Петроглифы Тамды
археология
в 55 км к СВ от села Улытау, в местности Тасоткель, на левом берегу реки Тамзы
1047.
Петроглифы урочища Улытау
археология
в 18 км к СЗ от села Улытау, в 8 км к СВ от села Шенбер (Коргасын)
1048.
Петроглифы Буланты
археология
в 20 км к ЮЗ от села Байконур, у реки Буланты
1049.
Петроглифы Теректысай
археология
в 18 км к СВ от села Теректы
1050.
Остатки средневекового неукрепленного поселения
археология
в 8 км от поселка Жезды, на левом берегу реки Жезды
1051.
Каменный курган 3 Курганы озера Тогызколь (Тогызбайколь)
археология
в 500 м к Ю от озера Тогызколь
1052.
Каменный курган 4 Курганы озера Тогызколь (Тогызбайколь)
археология
в 5 км к З от озера Тогызколь
1053.
Каменный столб Сынтас
археология
в районе села Аралтобе, на правом берегу реки Сарысу

1054.
Торта тас қорғаны
археология
Аралтөбе селосы аймағында, Сымтас шатқалында
1055.
"Мұртты" қорғаны
археология
Елшібек селосынан О-ке 15 шм жерде, Дүйсенбұлақ шатқалында
1056.
Қола дәуірінің тас қоршаулары
археология
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында, Борбас шатқалында
1057.
Тасқа салынған сурет
археология
Талдықопа өзені аймағында, оның Қосай өзеніне құйылысында
1058.
Кен орындары
археология
Бетпақдаланың ортасында, Қайрем (Жайрем) шатқалында
1059.
Кен орындары
археология
Жезді кентінен 15,5 шм жерде, Сарықұдық шатқалында
1060.
Кен орындары
археология
Жезді кентінен 9,5 шм жерде, Сарықұдық шатқалында
1061.
Кен орындары
археология
Жезді кентінен 15,5 шм жерде, Сарықұдық шатқалында
1062.
Кен орындары
археология
Жезді кентінен Б-қа 3-4 шм жерде
1063.
VII-VIII ғғ. Үйтас
археология
Байқоңыр селосынан 10 шм жерде
1064.
Неолиттік тұрағы
археология
Сәтбаев қаласынан О-ке 26 шм жерде, Милықұдық шатқалында
1065.
Неолиттік мекен
археология
Сәтбаев қаласынан Б-қа 40 шм жерде, Шайқұнтас шатқалында
1066.
Дың
археология
Қарсақбай селосы аумағында
1067.
Ерте көшпенділер дәуірінің қорғандары
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 16 шм жерде, Үйтас шатқалында
1068.
Тасқа салынған сурет
археология
Теректі теміржол бекетінен ОБ-қа 1,5 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасынан 30 шм жерде
1069.
Тасқа салынған сурет (Бұланты)
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 22 шм жерде, Бұланты өзені жағасында
1070.
Кесене қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан СШ-қа 45 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1071.
Қосүйтас кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір селосы, Жыланды шатқалы
1072.
Төртқара кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Амангелді селосы, Шиғырлы-Жыланшық өзенінің оң жақ жағасында
1073.
Қозыбай (Кесене) күмбезі
қалақұрылысы және архитектура
Амангелді селосы, Шиғырлы-Жыланшық өзенінің оң жақ жағасында
1074.
Досмағанбет кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір селосы, Арғанат тауы
1075.
Қазақ мазарлары мен тас ғимараттар тобы
қалақұрылысы және архитектура
Қаражыланды өзенінің жағасында
1076.
Омар кесенесі.
қалақұрылысы және архитектура
Шеңбер селосы (Қорғасын селосы)
1077.
Шаңыраққорған қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Темірқұлақ кесенесінен жоғары 2 шм жерде
1078.
Ақмешіт сопыханасы және мазар қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Ұлытау селосынан СБ-қа 5 шм жерде, Ұлытау таулары шыңында
1079.
Кесенелер
қалақұрылысы және архитектура
Телан жері, Терісаққан шатқалы
1080.
Еден пеші бар кесене
қалақұрылысы және архитектура
Ұлытау селосынан 60 шм жерде, Бозай өзені сол жақ жағасында
1081.
Төртқара кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Айнабұлақ шатқалынан Б-қа 6 шм жерде

1054.
Курган каменный Торта
археология
в урочище Сымтас, в районе села Аралтобе
1055.
Курган с "Усами"
археология
в урочище Дюсенбулак, в 15 км к Ю от села Ельшибек
1056.
Каменная ограда эпохи бронзы
археология
на левом берегу реки Сарысу, в урочище Борбас к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар
1057.
Наскальное изображение
археология
в районе реки Талдыкопа, при впадении ее в реку Косай
1058.
Рудные выработки
археология
в центре Бетпакдала, в урочище Кайрем (Жайрем)
1059.
Рудные выработки
археология
в 15,5 км от поселка Жезды, в урочище Сарыкудук
1060.
Рудные выработки
археология
в 9,5 км от поселка Жезды, в урочище Сарыкудук
1061.
Рудные выработки
археология
в 15,5 км от поселка Жезды, в урочище Сарыкудук
1062.
Рудные выработки
археология
в 3-4 км к З от поселка Жезды
1063.
Уйтас, VII-VIII вв.
археология
в 10 км от села Байконур
1064.
Стоянка неолитическая
археология
в урочище Миликудук, в 26 км к Ю от города Сатпаев
1065.
Стоянка неолетическая
археология
в 40 км к З от города Сатпаев, в урочище Шайкунтас
1066.
Дын
археология
на территории села Карсакпайский
1067.
Курганы эпохи ранних кочевников
археология
в 16 км к ЮЗ от села Байконур, в урочище Уйтас
1068.
Изображение наскальное
археология
в 1,5 км к ЮЗ от станции Теректы, в 30 км от правого берега реки Сарысу
1069.
Изображение наскальное (Буланты)
археология
на берегу реки Буланты, в 22 км к ЮЗ от села Байконур
1070.
Развалины мазаров
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Каракенгир, в 45 км к СВ от города Жезказган
1071.
Мавзолей Косуйтас
градостроительство и архитектура
село Каракенгирский, урочища Джиланды
1072.
Мавзолей Торткара
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Шигырлы-Жыланшык, село Амангельды
1073.
Кумбез (Мавзолей) Козыбая
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Шигырлы-Жыланшык, село Амангельды
1074.
Мавзолей Досмагамбета
градостроительство и архитектура
гора Арганаты, село Каракенгирский
1075.
Группа казахских мазаров и каменных зданий
градостроительство и архитектура
на берегу реки Каражиланды
1076.
Мавзолей Омара
градостроительство и архитектура
село Шенбер (село Коргасын)
1077.
Развалины Шаныраккурган
градостроительство и архитектура
в 2 км выше мавзолея Темиркулак
1078.
Развалины монастыря и гробницы (Акмечеть)
градостроительство и архитектура
на вершине горы Улытау, в 5 км к СЗ от села Улытау
1079.
Мавзолей
градостроительство и архитектура
урочища Терсаккан, местность Телан
1080.
Мавзолей с напольной печью
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Бозаи, в 60 км от села Улытау
1081.
Мавзолей Торткара
градостроительство и архитектура
в 6 км к З от урочища Айнабулак

1082.
Ақмешіт кесенесі (Кешен)
қалақұрылысы және архитектура
Ұлытау селосынан СШ-қа 16 шм жерде, Қышақбай қыстағынан 2 шм жерде
1083.
Қаптайтам кесенесі (Көптайтам)
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан С-ке 6 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1084.
Бостам қирандылары (Бесоба)
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосы, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1085.
Жекеленген Лабақ іргетасы
қалақұрылысы және архитектура
Жошыхан кесенесінен СБ-қа 20-30 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1086.
Оспан кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан СШ-қа 13 шм жерде
1087.
Айранбай мазарының жанындағы кесене
қалақұрылысы және архитектура
Малшыбай селосынан СШ-қа 40 шм жерде, Сарыкеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1088.
Борсанай-Асанай сағанатамы
қалақұрылысы және архитектура
Малшыбай селосынан СШ-қа 6 шм жерде
1089.
Әли кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосы
1090.
Көкақ кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Сарлық селосы
1091.
Жақып кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан 16 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1092.
Көшербай кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Алғабас селосынан ОШ-қа 20 шм жерде, Тоқтыбас қыстағынан 3 шм жерде
1093.
Қасқабай кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 4 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1094.
Нұрман кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан ОШ-қа 20 шм жерде
1095.
Есенбек кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан О-ке 13 шм жерде
1096.
Бұзау кесенесі 14
қалақұрылысы және архитектура
Малшыбай селосынан ОШ-қа 2 шм жерде
1097.
Жансейіт кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Малшыбай селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
1098.
Шотқара кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан Б-қа 47 шм жерде
1099.
Қарадын кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қаражыланды тауынан СБ-қа 5 шм жерде
1100.
Бекқожа кесенесі, 1895 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Сарыкеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1101.
Асанқожа тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Сарыкеңгір өзенінің сол жақ жағасында, Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендерінің құйылысында
1102.
Өсербай қыстағы
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай өзеніндегі көпірден СШ-қа 10 шм жерде
1103.
Тұрғын үй 1
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай өзеніндегі көпірден СШ-қа 10 шм жерде
1104.
Тұрғын үй 2
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай өзеніндегі көпірден СШ-қа 10 шм жерде
1105.
Тұрғын үй 3
қалақұрылысы және архитектура
Талдысай өзеніндегі көпірден СШ-қа 10 шм жерде
1106.
Сандыбай Белгісі
қалақұрылысы және архитектура
Терісаққан селосынан 5 шм жерде, Терісаққан өзенінің сол жақ жағасында

1082.
Мавзолей (Комплекс) Акмечеть
градостроительство и архитектура
в 16 км к СВ от села Улытауский, в 2 км от зимовки Кишакпай
1083.
Мавзолей Каптайтам (Коптайтам)
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Каракенгир, в 6 км к С от села Бозтумсык
1084.
Развалины Бостам (Бесоба)
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Каракенгир, у села Бозтумсык
1085.
Отдельное сооружение Лабака
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Каракенгир, в 20-30 км к СЗ от мавзолея Жошихана
1086.
Мавзолей Оспана
градостроительство и архитектура
в 13 км к СВ от села Коргасын
1087.
Мавзолей у мазара Айранбая
градостроительство и архитектура
в 40 км к СВ от села Малшибай, на правом берегу реки Сарыкенгир
1088.
Саганатам Борсаная-Асаная
градостроительство и архитектура
в 6 км к СВ от села Малшибай
1089.
Мавзолей Али
градостроительство и архитектура
село Бозтумсук
1090.
Мавзолей Кокак
градостроительство и архитектура
село Сарлык
1091.
Мавзолей Жакыпа
градостроительство и архитектура
в 16 км от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1092.
Мавзолей Кошербая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮВ от села Алгабаский, в 3 км от зимовки Токтыбас
1093.
Мавзолей Каскабая
градостроительство и архитектура
в 4 км к Ю от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1094.
Мавзолей Нурмана
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮВ от села Коргасын
1095.
Мавзолей Есенбека
градостроительство и архитектура
в 13 км к Ю от села Коргасын
1096.
Мавзолей 14 Бузау
градостроительство и архитектура
в 2 км к ЮВ от села Малшибай
1097.
Мавзолей Жансеита
градостроительство и архитектура
в 2 км к ЮЗ от села Малшибай
1098.
Мавзолей Шоткара
градостроительство и архитектура
в 47 км к З от города Жезказган
1099.
Мавзолей Карадын
градостроительство и архитектура
в 5 км к СЗ от горы Каражиланды
1100.
Мавзолей Беккожа, 1895 г.
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Сарыкенгир
1101.
Жилой дом Асанкожи
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Сарыкенгир, у слияния рек Каракенгир и Сарыкенгир
1102.
Зимовка Осербая
градостроительство и архитектура
в 10 км к СВ от моста через реку Талдысай
1103.
Жилой дом 1
градостроительство и архитектура
в 10 км к СВ от моста через реку Талдысай
1104.
Жилой дом 2
градостроительство и архитектура
в 10 км к СВ от моста через реку Талдысай
1105.
Жилой дом 3
градостроительство и архитектура
в 10 км к СВ от моста через реку Талдысай
1106.
Сандыбай Белгиси
градостроительство и архитектура
в 5 км от села Терсакканский, на левом берегу реки Терсаккан

1107.
Қасен Қасқабайұлының тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан 8 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1108.
Ахмет ишанның тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосы
1109.
Бименді Ерденұлының (Көкүй) тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасындағы 1 ферма, Қаракеңгір селолық округі
1110.
Бөкебайдың тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 22 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1111.
Мақат Ерденұлының тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан 12 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1112.
Тілеубай тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан СБ-қа 1 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1113.
Қыстақ
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 27 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1114.
Тұрғын үйі 1
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 27 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1115.
Тұрғын үйі 2
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 27 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1116.
Тұрғын үйі 3
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан О-ке 27 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1117.
Шалдыбай Бөрібасұлының тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Амантөбе №3 фермасы, Қаракеңгір селолық округі
1118.
Ибажан Әбіжанның тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Амантөбе № 3фермасынан 18 шм жерде, Қаракеңгір селосы
1119.
Қызтам кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан О-ке 12 шм жерде
1120.
Кесене
қалақұрылысы және архитектура
Ұлытау селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Құланөтпес өзенінің оң жақ жағасында
1121.
Қыстаубай кесенесі, XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан С-ке 70 шм жерде
1122.
Жансейіттам кесенесі (Некрополь)
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
1123.
Уәли кесенесі XIX ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 20 шм жерде
1124.
Смайыл кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан ОБ-қа 17 шм жерде
1125.
Кәрібал Қаришал тұрғын үйінің қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан С-ке 46 шм жерде, кесене жанында
1126.
Ешібай бөлек құрылысы
қалақұрылысы және архитектура
Қарадыр селосынан Б-қа 2-3 шм жерде, Талды өзенінің аңғарында
1127.
Белкебай бөлек құрылысы
қалақұрылысы және архитектура
Қарадыр селосынан 15-16 шм жерде, Талды өзенінің шатқалында
1128.
Жансақал кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан СШ-қа 42 шм жерде

1107.
Жилой дом Касена Каскабайулы
градостроительство и архитектура
в 8 км от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
1108.
Жилой дом Ахмета ишана
градостроительство и архитектура
в 30 км к Ю от села Сарлык, село Коргантас
1109.
Жилой дом Бименды Ерденулы (Кокуй)
градостроительство и архитектура
1 ферма на левом берегу реки Каракенгир, сельский округ Каракенгир
1110.
Жилой дом Бокебая
градостроительство и архитектура
в 22 км к Ю от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
1111.
Жилой дом Маката Ерденулы
градостроительство и архитектура
в 12 км от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1112.
Жилой дом Тлеубая
градостроительство и архитектура
в 1 км к СЗ от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1113.
Зимовка
градостроительство и архитектура
в 27 км к Ю от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1114.
Жилой дом 1
градостроительство и архитектура
в 27 км к Ю от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1115.
Жилой дом 2
градостроительство и архитектура
в 27 км к Ю от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1116.
Жилой дом 3
градостроительство и архитектура
в 27 км к Ю от села Бозтумсук, на левом берегу реки Каракенгир
1117.
Жилой дом Шалдыбая Борибасулы
градостроительство и архитектура
Ферма №3 Амантобе, сельский округ Каракенгир
1118.
Жилой дом Ибажана Абижан
градостроительство и архитектура
в 18 км от Фермы Амантобе №3, село Каракенгир
1119.
Мавзолей Кызтам
градостроительство и архитектура
в 12 км к Ю от села Коргасын
1120.
Мавзолей
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Кулантумас, в 6 км к ЮЗ от села Улытауский
1121.
Мавзолей Кыстаубая ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 70 км к С от города Жезказган
1122.
Мавзолей (Некрополь) Жансеиттам
градостроительство и архитектура
в 2 км к ЮЗ от села Бозтумсык
1123.
Мавзолей Уали, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 20 км к С от села Коргантас
1124.
Мавзолей Смаила
градостроительство и архитектура
в 17 км к ЮЗ от села Бозтумсык
1125.
Остатки жилого дома Карибалы Каришала
градостроительство и архитектура
в 46 км к С от села Бозтумсык, у мавзолея
1126.
Отдельное сооружение Ешибай
градостроительство и архитектура
в 2-3 км к З от села Карадыр, в долине реки Талды
1127.
Отдельное сооружение Белкебай
градостроительство и архитектура
в 15-16 км от села Карадыр, в урочище реки Талды
1128.
Мавзолей Жансакала
градостроительство и архитектура
в 42 км к СВ от города Жезказган

1129.
Ахмет және Сәлібек тұрғын үйі (Сәдібек)
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан С-ке 42 шм жерде
1130.
Балқожа сағанатамы
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан СБ-қа 42 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1131.
Малшыбай кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында, Сарыкенгір селосы
1132.
Жансейітам некрополі
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан ОБ-қа 2 шм жерде, Сарыкеңгір селосы
1133.
Даби кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Шеңбер селосы
1134.
Салт құрылысы Дінмола VIII-IX ғғ.
қалақұрылысы және архитектура
Егінді селосынан Ш-қа 3 шм жерде
1135.
Үйтас кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Алтыбай қыстағынан 2 шм жерде, Қарадыр шатқалында, Қаракеңгір селосы
1136.
Жеке құрылыс қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында, оның Сарыкеңгір өзенінің құйылысынан 6 шм төмен жерде
1137.
Жеке құрылыс қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Аманбай дуалынан 2 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында, Қаракеңгір өзенінің Сарысу өзініне құйылысы аймағында
1138.
Аманбай дуалы
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында, оның Сарысу өзенінің құйылысының жоғары жағы
1139.
Ақайдар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Түйемойнақ селосы
1140.
Аманбай кесенесі және тас ғимараттарының тобы
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір және Сарысу өзенінің құйылысы, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Сарысу селосы
1141.
Жаманқара кесенесі, Оқсан ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу өзені жағасында
1142.
Оғайбек күмбезі, ХХ ғ. басында
қалақұрылысы және архитектура
Бірлестік шатқалында, Сарысу өзені жағасында, Сарысу селолық округі
1143.
Рахметолла кесенесі, ХХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу өзенінің жағасында, Жетіқоңыр селосы
1144.
Тасыбай кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу өзенінің жағасында, Сарысу селолық округі
1145.
Күзбек және Жұмабек кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу өзенінің жағасында, Сарысу селолық округі
1146.
Қалманбай тұрғын үйі
қалақұрылысы және архитектура
Аралтөбе селосынан О-ке 29 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1147.
Байсымақ кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Сымтас №2 фермасынан ОБ-қа 4 шм жерде, Аралтөбе селосы
1148.
Құнайқара кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Бірлестік шатқалынан 11 шм жерде, Сарысу селосы
1149.
Кесене
қалақұрылысы және архитектура
Сымтас №2 фермасынан ОБ-қа 4 шм жерде, Аралтөбе селосы
1150.
Баймырза кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
№3 Баймырза фермасының аумағында, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы

1129.
Жилой дом Ахмета и Салибека (Садыбека)
градостроительство и архитектура
в 42 км к С от села Бозтумсык
1130.
Саганатам Балгожи
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Каракенгир, в 42 км к СЗ от села Бозтумсык
1131.
Мавзолей Малшибай
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Каракенгир, село Сарыкенгирский
1132.
Некрополь Жансеитам
градостроительство и архитектура
в 2 км к ЮЗ от села Бозтумсык, село Сарыкенгирский
1133.
Мавзолей Даби
градостроительство и архитектура
Село Шенбер
1134.
Ритуальное строение Дынмола, VIII-IX вв.
градостроительство и архитектура
в 3 км к В от села Егинди
1135.
Мавзолей Уйтас
градостроительство и архитектура
в 2 км от зимовки Алтыбай, урочища Карадыр, село Каракенгирский
1136.
Развалины отдельного сооружения
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Каракенгир, в 6 км ниже ее впадения в реку Сарыкенгир
1137.
Развалины отдельного сооружения
градостроительство и архитектура
в районе впадения реки Каракенгир в реку Сарысу, в 2 км от Дувала Аманбая, на правом берегу реки Каракенгир
1138.
Дувал Аманбай
градостроительство и архитектура
на левом берегу реки Каракенгир, выше ее впадения в реку Сарысу
1139.
Мавзолей Акайдар, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
село Туйемойнак
1140.
Мавзолей Аманбая и группа каменных зданий
градостроительство и архитектура
на месте слияния рек Каракенгир и Сарысу, на правом берегу реки Сарысу, село Сарысуский
1141.
Мавзолей Жаманкара, Оксаны, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на берегу реки Сарысу
1142.
Кумбез Огайбека, начало ХХ в.
градостроительство и архитектура
урочище Бирлестик, на берегу реки Сарысу, сельский округ Сарысуский
1143.
Мавзолей Рахметоллы ХХ в.
градостроительство и архитектура
на берегу реки Сарысу, село Жетыконурский
1144.
Мавзолей Тасыбая
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Сарысу, сельский округ Сарысуский
1145.
Мавзолей Кузбека и Жумабека
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Сарысу, сельский округ Сарысуский
1146.
Жилой дом Калманбая
градостроительство и архитектура
в 29 км к Ю от села Аралтобе, на правом берегу реки Сарысу
1147.
Мавзолей Байсымака
градостроительство и архитектура
в 4 км к ЮЗ от фермы №2 Сымтас, село Аралтобе
1148.
Мавзолей Кунайкара
градостроительство и архитектура
в 11 км от урочища Бирлестик, село Сарысуский
1149.
Мавзолей
градостроительство и архитектура
в 4 км к ЮЗ от фермы №2 Сымтас, село Аралтобе
1150.
Мавзолей Баймырзы
градостроительство и архитектура
на территории фермы №3 Баймырзы, село Жетыконыр, на правом берегу реки Сарысу

1151.
Кесене 1
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза№5 фермасынан ОБ-қа 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы
1152.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған кесене
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза №5 фермасынан ОБ-қа 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, Жетіқоңыр селосы
1153.
Қуанқара кесенесі (некрополь) 1920 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан О-ке 8 шм жерде
1154.
Алдажұман Атабайұлы кесенесі, 1919 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан О-ке 6 шм жерде
1155.
Жатақай кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 15 шм жерде
1156.
Сұлтангелді кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан С-ке 15 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1157.
Үйтас кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 20 шм жерде
1158.
Бекжан кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 10 шм жерде
1159.
Қаныбек кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОШ-қа 46 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1160.
Кесене№1
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОБ-қа 32 шм жерде
1161.
Ақайдар Байнаұлы кесенесі, 1920 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза №5 фермасынан ОБ-қа 25 шм жерде, Жетіқоңыр селосы
1162.
Жеңіске 30 жыл толуына байланысты майданда қаза болған Жезқазған жауынгерлерінің даңқ ескерткіші
монументтік өнер құрылысы
Жезді кенті, бұрынғы аудандық партия комитетінің ғимараты алдында
1163.
ҚазКСР алғашқы түсті металлургия зауыты
қалақұрылысы және архитектура
Қарсақбай кенті
1164.
А.Иманов мүсінді-монументальды ескерткіші (гипс)
монументтік өнер құрылысы
Амангелді селосы
1165.
А.Имановтың туған және өскен үйі
қалақұрылысы және архитектура
№2 орталық бөлімшесінен СБ-қа 9 шм жерде, Байқоңыр селосы
1166.
А. Имановтың алғашқы дәріс алған Дулығалы мешіті
қалақұрылысы және архитектура
№2 орталық бөлімшесінен СБ-қа 9 шм жерде, Байқоңыр селосы
1167.
А. Имановтың бірнеше жыл оқыған Дулығалы медресесі
қалақұрылысы және архитектура
№2 орталық бөлімшесінен СБ-қа 9 шм жерде, Байқоңыр селосы
1168.
Ортағасырлық қамал және Барақ кесенесінің қирандылары
қалақұрылысы және архитектура
Барақкөл көлінің СШ аймағында
1169.
Барақ 1 кесенесінің (ортағасырлық қамалдың қирандылары)
қалақұрылысы және архитектура
Барақкөл көлінің СШ аймағында
1170.
Барақ 2 кесенесінің (ортағасырлық қамалдың қирандылары)
қалақұрылысы және архитектура
Барақкөл көлінің СШ аймағында
1171.
Болған ана кесенесі
киелі объект
Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында, Сарысу өзеніне құйылысынан 20 шм жоғары жерде, Қаражал шатқалында
1172.
Аяққамыр кесенесі
киелі объект

1151.
Мавзолей 1
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, село Жетыконыр, на правом берегу реки Сарысу
1152.
Сырцовый мавзолей
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, село Жетыконыр, на правом берегу реки Сарысу
1153.
Мавзолей (Некрополь) Куанкара, 1920 г.
градостроительство и архитектура
в 8 км к Ю от села Сарысу
1154.
Мавзолей Алдажумана Атабайулы, 1919 г.
градостроительство и архитектура
в 6 км к Ю от села Сарысу
1155.
Мавзолей Жатакай
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от города Жезказган
1156.
Мавзолей Султангельды
градостроительство и архитектура
в 15 км к С от города Жезказган, на левом берегу реки Каракенгир
1157.
Мавзолей Уйтас
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮЗ от села Байконур
1158.
Мавзолей Бекжана
градостроительство и архитектура
в 10 км к ЮВ от города Жезказган
1159.
Мавзолей Каныбека
градостроительство и архитектура
в 46 км к ЮВ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1160.
Мавзолей №1
градостроительство и архитектура
в 32 км ЮЗ от города Жезказган
1161.
Мавзолей Акайдара Байнаулы, 1920 г.
градостроительство и архитектура
в 25 км к ЮЗ от фермы №5 Баймырзы, село Жетыконыр
1162.
Обелиск боевой славы погибшим воинам–жезкаганцам в честь 30 летия Победы
сооружения монументального искусства
перед бывшим зданием районого комитета, поселок Жезды
1163.
Завод-Первенец цветной металлургии КазССР
градостроительство и архитектура
поселок Карсакпай
1164.
Скульптурно-монументальный памятник А.Иманову (гипс)
сооружения монументального искусства
село Амангельды
1165.
Дом, где родился и рос А.Иманов
градостроительство и архитектура
в 9 км к СЗ от центрального отделения №2, село Байконурский
1166.
Дулыгалинская мечеть, где прошел первоначальный курс обучения А.Иманов
сакральные объекты
в 9 км к СЗ от центрального отделения №2, село Байконурский
1167.
Дулыгалинская медресе, где А.Иманов несколько лет обучался грамоте
градостроительство и архитектура
в 9 км к СЗ от центрального отделения №2, село Байконурский
1168.
Развалины средневекового замка и мавзолея Барака
градостроительство и архитектура
к СВ берегу озера Бараколь
1169.
Развалины мавзолея (средневекового замка) Барак 1
градостроительство и архитектура
к СВ берегу озера Бараколь
1170.
Развалины мавзолея (средневекового замка) Барак 2
градостроительство и архитектура
к СВ берегу озера Бараколь
1171.
Мавзолей Болган ана
сакральные объекты
в урочище Каражал, на левом берегу реки Каракенгир, в 20 км выше ее впадения в Сарысу
1172.
Мавзолей Аяккамыр
сакральные объекты

Жезқазған қаласынан С-ке 47 шм жерде, Жезді кентінен Б-қа 8 шм жерде
1173.
Қоңырат қорғаны, ортағасыр
археология
Қоңырат қыстағынан ООШ-қа 4 шм жерде, Байқоңыр селолық округі
1174.
Қоңырат 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Қоңырат қыстағынан ОБ-қа 8 шм жерде, Байқоңыр селосы
1175.
"Үйтас-1" қорғаны, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 9 шм жерде Бұланты өзенінің оң жақ жағасында
1176.
"Сарысу-1" қорғандар тобы, ЕТҒ
археология
Сарысу өзенінің оң жақ жағасында, оның Кеңгір өзенімен қосылатын жерден С-ке 0,6 шм жерде
1177.
Ақжар қорғаны, ортағасыр
археология
Ақжар қыстағынан С-ке 1 шм жерде, Байқоңыр селосы
1178.
Байқоңыр 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан СШ-қа 4 шм жерде
1179.
Байқоңыр 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ССБ-қа 13 шм жерде
1180.
Қорғантас қорымы, қола дәуірі
археология
Сарлық селосынан О-ке 30 шм жерде, Қорғантас селосынан С-ке 1 шм жерде
1181.
Лақбай 2 қорымы, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосы, Лақбай қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде
1182.
Лақбай 3 қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Лақбай қыстағынан ОБ-қа 500 м жерде, Байқоңыр селосы
1183.
Лақбай 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 14 шм жерде, Бұланты өзенінің оң жақ жағасында
1184.
Бәлкімбай 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосынан ООБ-қа 2,3 шм жерде
1185.
Лақбай қорымы, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ООБ-қа 18 шм жерде
1186.
Лақбай 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 18 шм жерде
1187.
Тоғызбайкөл көліндегі тас мүсіні
археология
Тоғызбайкөл көлінен Ш-қа 1,5 шм жерде
1188.
XV ғ. Тас қорған №3 (Едіге тауы)
археология
Ұлытау тауының шыңы
1189.
Гранитті күмбез, ортағасыр
археология
Барақкөл көлінен ОБ-қа 2 шм жерде
1190.
VI-IX ғғ. тас қорғаны (Жансейіт некрополі)
археология
Бозтұмсық селосынан ОБ-қа 2 шм жерде
1191.
Қарабұлақ қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ қыстағынан ОБ-қа 1,5 шм жерде, Ұлытау селолық округі
1192.
Жезді қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарабұлақ қыстағынан СШ-қа 10 шм жерде
1193.
Жезді 2 қорғаны, ортағасыр
археология
Қарабұлақ қыстағынан Б-қа 200 м жерде, Ұлытау селосы
1194.
Тасмола дын қирандылары, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ және Жанасай селоларының арасында, Жезді шатқалы
1195.
1 петроглифтер орны, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 2,8 шм жерде
1196.
Балқымбай қорғаны, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 1 шм жерде
1197.
Лақбай қорғаны, ЕТҒ
археология
Лақбай қыстағынан Ш-қа 2,5 шм жерде, Байқоңыр селолық округі
1198.
Лақбай 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Лақбай қыстағынан ОШ-қа 0,5 шм жерде, Байқоңыр селолық округі
1199.
Лақбай 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 20 шм жерде

в 47 км к С от города Жезказган, в 8 км к З от поселка Жезды
1173.
Курган Конурад, средневековье
археология
в 4 км к ЮЮЗ от зимовки Конурад, сельский округ Байконур
1174.
Курган Конурад 1, средневековье
археология
в 8 км к ЮЗ от зимовки Конурад, село Байконур
1175.
Курган "Уйтас-1", средневековье
археология
на правом берегу реки Буланты, в 9 км к ЮЗ от села Байконыр
1176.
Курганная группа "Сарысу-1", РЖВ
археология
правый берег реки Сарысу, в 0,6 км к С от места слияние с рекой Кенгир
1177.
Курганы Акжар, средневековье
археология
в 1 км к С от зимовки Акжар, село Байконур
1178.
Могильник Байконурский 1, РЖВ
археология
в 4 км к СВ от села Байконур
1179.
Могильник Байконурский 3, РЖВ
археология
в 13 км к ССЗ от села Байконур
1180.
Могильник Коргантас, эпоха бронзы
археология
в 30 км к Ю от села Сарлык, в 1 км к С от села Коргантас
1181.
Могильник Лакпай 2, средневековье
археология
в 3 км к СЗ от зимовки Лакпай, село Байконур
1182.
Могильник Лакпай 3, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 500 м к ЮЗ от зимовки Лакпай, село Байконур
1183.
Курган Лакпай 1, средневековье
археология
на правом берегу реки Буланты, в 14 км к ЮЗ от села Байконур
1184.
Курган Балкимбай 1, средневековье
археология
в 2,3 км к ЮЮЗ от села Байконур
1185.
Могильник Лакпай, РЖВ
археология
в 18 км к ЮЮЗ от села Байконур
1186.
Могильник Лакпай 4, эпоха бронзы
археология
в 18 км к ЮЗ от села Байконур
1187.
Каменное изваяния озера Тогызбайколь
археология
в 1,5 км к В от озера Тогызбайколь
1188.
Каменный курган №3 (гора Едыге), XV в.
археология
вершина горы Улытау
1189.
Гранитное надгробие, средневековье
археология
в 2 км к ЮЗ от озера Баракколь
1190.
Каменный курган (некрополь Жансеиттам), VI-IX вв.
археология
в 2 км к ЮЗ от села Бозтумсык
1191.
Курган Карабулак, РЖВ
археология
в 1,5 км к ЮЗ от зимовки Карабулак, сельский округ Улытауский
1192.
Курган Жезды, РЖВ
археология
в 10 км к СВ от зимовки Карабулак
1193.
Курган Жезды 2, средневековье
археология
в 200 м к З от зимовки Карабулак, село Улытау
1194.
Развалины Дына Тасмола, эпоха бронзы
археология
урочища Жезды, между селами Карабулак и Жанасай
1195.
Пункт с петроглифами 1, эпоха бронзы, РЖВ
археология
в 2,8 км к ЮЗ от села Байконур
1196.
Курган Балкимбай, РЖВ
археология
в 1 км к ЮЗ от села Байконур
1197.
Курган Лакпай, РЖВ
археология
в 2,5 км к В от зимовки Лакпай, сельский округ Байконурский
1198.
Курган Лакпай 2, РЖВ
археология
в 0,5 км к ЮВ от зимовки Лакпай, сельский округ Байконурский
1199.
Могильник Лакпай 1, РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от села Байконур

1200.
Лақбай 5 қорымы, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 18 шм жерде
1201.
Ақжар 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақжар қыстағынан СШ-қа 3 шм жерде, Байқоңыр селолық округі
1202.
Сарысай қорғаны, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосынан ОБ-қа 32 шм жерде
1203.
Байқоңыр 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Байқоңыр селосынан С-ке 2 шм жерде
1204.
Байқоңыр 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан СШ-қа 12 шм жерде
1205.
Байқоңыр 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Байқоңыр селосынан С-ке 3,5 шм жерде
1206.
Байқоңыр қоршалымы, қола дәуірі
археология
Байқоңыр селосынан СШ-қа 11 шм жерде
1207.
Қызыладыр 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Школа қыстағынан СБ-қа 3 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1208.
Мектеп қоршауы, қола дәуірі
археология
Школа қыстағынан ОШ-қа 1,2 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1209.
Мектеп қорғаны, ортағасыр
археология
Школа қыстағынан ОШ-қа 2 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1210.
Ақтас қорғаны, ортағасыр
археология
Ақтас селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1211.
Ақтас 1 қорғаны, ортағасыр
археология
Қызыладыр қыстағынан СШ-қа 7,2 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1212.
Ақтас қорымы, ЕТҒ
археология
ЭЖЖ-нен О-ке 1,2 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1213.
Ақтас 1 қорымы, ортағасыр
археология
Ақтас селосынан ОШ-қа 4,5 шм жерде, Қарсақбай селолық округі
1214.
Ақтас 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ақтас селосынан ОШ-қа 6 шм жерде, Қарсақбай селолық округі

1200.
Могильник Лакпай 5, РЖВ
археология
в 18 км к ЮЗ от села Байконур
1201.
Курган Акжар 2, РЖВ
археология
в 3 км к СВ от зимовки Акжар, сельский округ Байконурский
1202.
Курган Сарысай, средневековье
археология
в 32 км к ЮЗ от села Байконур
1203.
Курган Байконур 1, эпоха средневековье
археология
в 2 км к С от села Байконур
1204.
Курган Байконур 2, РЖВ
археология
в 12 км к СВ от села Байконур
1205.
Курган Байконур 3, РЖВ
археология
в 3,5 км к С от села Байконур
1206.
Ограда Байконур, эпоха бронзы
археология
в 11 км к СВ от села Байконур
1207.
Могильник Кызыладыр 1, РЖВ
археология
в 3 км к СЗ от зимовки Школа, сельский округ Карсакпайский
1208.
Ограда Школа, эпоха бронзы
археология
в 1,2 км к ЮВ от зимовки Школа, сельский округ Карсакпайский
1209.
Курган Школа, средневековье
археология
в 2 км к ЮВ от зимовки Школа, сельский округ Карсакпайский
1210.
Курган Актас, средневековье
археология
в 6 км к ЮЗ от села Актас, сельский округ Карсакпайский
1211.
Курган Актас 1, средневековье
археология
в 7,2 км к СВ от зимовки Кызыладыр, сельский округ Карсакпайский
1212.
Могильник Актас, РЖВ
археология
в 1,2 км к Ю от ЛЭП, сельский округ Карсакпайский
1213.
Могильник Актас 1, средневековье
археология
в 4,5 км к ЮВ от села Актас, сельский округ Карсакпайский
1214.
Могильник Актас 3, РЖВ
археология
в 6 км к ЮВ от села Актас, сельский округ Карсакпайский

1224.
Нысаналы некрополі, ХІХ ғ.
ансамбль мен кешен
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 32 шм жерде
1.
№1 кесенесі, (Нысаналы некрополі), ХІХ ғ.
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 32 шм жерде
2.
№2 кесенесі, (Нысаналы некрополі), ХІХ ғ.
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 32 шм жерде
1225.
№1 кесенесі (Барақбай (Ирубай) некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Тасоба селосынан ООБ-қа 17 шм жерде
1226.
№2 кесенесі (Шыныбай некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Тасоба бөлімшесінен О-ке 7,5 шм жерде
1227.
№2 кесенесі Барақбай (Ирубай) некрополінде, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Тасоба селосынан ООБ-қа 17 шм жерде
1228.
№3 кесене Көкиірім II некрополінде, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Тасоба селосынан ШОШ-қа 46 шм жерде
1229.
Жақсыбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Милыбұлақ селосынан О-ке 12 шм жерде
1230.
№3 Қызылмола кесенесі, ХІХ ғ. басында
қалақұрылысы және архитектура
Тезекбай селосынан Б-қа 3 шм жерде
1231.
Шайкөз кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 26 шм жерде
1232.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған кесене
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 26 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1233.
№3 сырцовый кесенесі (Рахметолла некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жыланды селосынан ОБ-қа 7 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1234.
№2 Төртқұлақ Табан некрополінде, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
№3 бөлімшеден ОБ-қа 24 шм жерде, Жетіқоңыр селолық округі
1235.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған кесене, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарлық селосынан О-ке 17 шм жерде
1236.
Тенбай некрополі, 1 кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарыкеңгір селосынан СШ-қа 26 шм жерде
1237.
Батырбек сағанатамы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір селосынан ОШ-қа 30 шм жерде, Калинин фермасы
1238.
Бүркітбай сағанатамы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Алғабас селосынан ОШ-қа 10 шм жерде
1239.
Түйебай сағанатамы, ХІХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір селосынан ОШ-қа 23 шм жерде
1240.
Шағыр сағанатамы, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан С-ке 42 шм жерде
1241.
Балқожа некрополі, сағанатам, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан СБ-қа 6 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
1242.
Сағанатам 4 (Жақұт некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан Б-қа 16 шм жерде
1243.
Сағанатам, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Бозтұмсық селосынан 14,5 шм жерде
1244.
Сатын кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қорғасын селосынан ОШ-қа 7 шм жерде
1245.
Сағанатам, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Малшыбай селосынан Б-қа 11 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында

1224.
Некрополь Нысаналы, ХІХ в.
ансамбли и комплексы
в 32 км к ЮВ от города Жезказган
1.
Мавзолей №1, (Некрополь Нысаналы), ХІХ в.
в 32 км к ЮВ от города Жезказган
2.
Мавзолей №2, (Некрополь Нысаналы), ХІХ в.
в 32 км к ЮВ от города Жезказган
1225.
Мавзолей №1 (некрополь Баракбай (Ирюбай), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 17 км к ЮЮЗ от села Тасоба
1226.
Мавзолей №2 (Некрополь Шиныбай), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 7,5 км к Ю от отделения Тасоба
1227.
Мавзолей №2 на некрополе Баракбай (Ирюбай), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 17 км к ЮЮЗ от села Тасоба
1228.
Мавзолей №3 на некрополе Кокирюм II, начало ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 46 км к ВЮВ от села Тасоба
1229.
Мавзолей Жаксыбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к Ю от села Милыбулак
1230.
Мавзолей Кызылмола №3, начало ХХ в.
градостроительство и архитектура
в 3 км к З от села Тезекпай
1231.
Мавзолей Чайкоз, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 26 км к ЮВ от города Жезказган
1232.
Сырцовый мавзолей
градостроительство и архитектура
в 26 км к ЮВ от города Жезказган, на правом берегу реки Каракенгир
1233.
Сырцовый мавзолей №3 (некрополь Рахметоллы), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к ЮЗ от села Жыланды, на правом берегу реки Сарысу
1234.
Торткулак №2 на некрополе Табан, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 24 км к ЮЗ от отделения №3, сельский округ Жетыконур
1235.
Сырцовый мавзолей, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 17 км к Ю от села Сарлык
1236.
Некрополь Тенбай, Мавзолей 1, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 26 км к СВ от села Сарыкенгирский
1237.
Саганатам Батырбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 30 км к ЮВ от села Каракенгир, ферма Калинин
1238.
Саганатам Буркутбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к ЮВ от села Алгабас
1239.
Саганатам Туйебай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 23 км к ЮВ от села Каракенгир
1240.
Саганатам Шагыр, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 42 км к С от города Жезказган
1241.
Саганатам, Некрополь Балгожи, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к СЗ от села Бозтумсык, на левом берегу реки Каракенгир
1242.
Саганатам 4 (некрополь Жакуда), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 16 км к З от села Коргасын
1243.
Саганатам, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 14,5 км от села Бозтумсук
1244.
Мавзолей Сатына, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к ЮВ от села Коргасын
1245.
Саганатам, ХІХ в.
Градостроительство и архитектура
в 11 км к З от села Малшибай, на правом берегу реки Каракенгир

№2 Сымтас фермасынан ОБ-қа 4шм жерде, Сарықамыс бөлімшесі, Сарысу өзенінің жағасында, Борсеңгір селосы
1271.
Баймырза кесенесі, Баймырза некрополі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1272.
№2 сағанатам (Баймырза некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1273.
№3 сырцовый кесенесі (Баймырза некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1274.
№4 сырцовый кесенесі (Баймырза некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза селосынан ОБ-қа 6 шм жерде Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1275.
Жабай Жұлмақұлы кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жыланды селосынан О-ке 6 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1276.
Сауытбай кесенесі (Сауытбай некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жыланды селосынан О-ке 2 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1277.
Әлсейіт, Қожантай кесенесі (Сауытбай некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жыланды селосынан О-ке 2 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1278.
Жақсыбейіл Бостанұлы кесенесі (Сауытбай некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан 6 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1279.
Отызбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жыланды селосынан О-ке 6 шм жерде
1280.
Кәрібай некрополі
қалақұрылысы және архитектура
Сарықамыс бөлімшесі, Борсеңгір селосы
1281.
Аманбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында, Қаракеңгір және Сарысу өзендерінің құйылыстарында
1282.
Тойқұл кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан О-ке 5 шм жерде
1283.
Қойбақ кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан Ш-қа 300 м жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1284.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған Бөжімбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан СШ-қа 1 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1285.
Тоғызбай кесенесі (Тойқұл некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан Ш-қа 5 шм жерде
1286.
Кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сәтбаев қаласынан СШ-қа 25 шм жерде, Қаракеңгір және Жыланды өзендерінің құйылысында
1287.
№2 кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды жолы бойының 50 шм жерінде
1288.
Қышымбай кесенесі, ХVІІІ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Кеңгір және Сарысу өзендерінің құйылыстарынан 29 шм жерде
1289.
Тапел кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан СШ-қа 4 шм жерде

село Борсенгир, в 4 км к ЮЗ от фермы №2 Сымтас, отделения Сарыкамыс, на берегу реки Сарысу
1271.
Мавзолей Баймырзы. Некрополь Баймырзы, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Баймырза, на правом берегу реки Сарысу
1272.
Саганатам №2 (некрополь Баймырзы)
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Баймырза, на правом берегу реки Сарысу
1273.
Сырцовый мавзолей №3 (некрополь Баймырзы)
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Баймырза, на правом берегу реки Сарысу
1274.
Сырцовый мавзолей №4 (некрополь Баймырзы)
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Баймырза, на правом берегу реки Сарысу
1275.
Мавзолей Жабая Жулмакулы, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к Ю от села Жыланды, на левом берегу реки Сарысу
1276.
Мавзолей Саутбай (Некрополь Сауытбая), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к Ю от села Жыланды, на левом берегу реки Сарысу
1277.
Мавзолей Алсеита, Кожантая (некрополь Саутбая), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 2 км к Ю от села Жыланды, на левом берегу реки Сарысу
1278.
Мавзолей Жаксыбеила Бостанулы (Некрополь Саутбая), XIX в.
градостроительство и архитектура
в 6 км от села Сарысу, на правом берегу реки Сарысу
1279.
Мавзолей Отызбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к Ю от села Жыланды
1280.
Некрополь Карибая
градостроительство и архитектура
село Борсенгир, отделения Сарыкамыс
1281.
Мавзолей Аманбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
у слияния рек Каракенгир и Сарысу, на правом берегу реки Каракенгир
1282.
Мавзолей Тойкула, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 5 км к Ю от села Сарысу
1283.
Мавзолей Койбак, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 300 м к В от села Сарысу, на левом берегу реки Сарысу
1284.
Сырцовый мавзолей Божимбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к СВ от села Сарысу, на левом берегу реки Сарысу
1285.
Мавзолей Тогызбая (Некрополь Тойкула), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 5 км к Ю от села Сарысу
1286.
Мавзолей, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 25 км к СВ от города Сатпаев, у слияния рек Каракенгир и Жиланды
1287.
Мавзолей №2, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 50 км по трассе Жезказган-Караганда
1288.
Мавзолей Кышимбая, ХVІІІ в.
градостроительство и архитектура
в 29 км от слияния рек Кенгир и Сарысу
1289.
Мавзолей Тапель, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 4 км к СВ от села Сарысу

1290.
Кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Сарысу селосынан О-ке 6 шм жерде
1291.
Сағанатам (Асан некрополі), ХІХ ғ
қалақұрылысы және архитектура
Теректі селосынан Ш-қа 8 шм жерде
1292.
Кесене (Үлкенбөрібас некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен Б-қа 25 шм жерде
1293.
Біләл күмбезі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен Б-қа 20 шм жерде
1294.
№2 кесене (Шал некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 23 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1295.
№3 кесене (Шал некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 23 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1296.
№4 кесене (Шал некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 23 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1297.
№10 аты жоқ кесене
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 34 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1298.
Елеу кесенесі
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 38 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1299.
Қалау кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 10 шм жерде
1300.
Көлшекбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОШ-қа 41 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1301.
Жамбек кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОШ-қа 46 шм жерде, Сарысу өзенінің сол жақ жағасында
1302.
№1 кесене (Күзенбай некрополі), ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 12 шм жерде
1303.
Екікүмбезді кесене (Күзенбай некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 12 шм жерде
1304.
Сазанбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 16 шм жерде
1305.
Қырқы кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған қаласынан ОШ-қа 20 шм жерде
1306.
№1 кесене (Нысаналы некрополі)
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды жолының 46 шм жерінде
1307.
Қауқай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды жолының 46 шм жерінде
1308.
Кесене (Бодық некрополі) ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды теміржолының 366 разъездінен 10 шм жерде
1309.
Жәкен кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды теміржолының 366 разъездінен Ш-қа 10 шм жерде
1310.
Есен кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жезқазған-Қарағанды теміржолының 366 разъездінен ОШ-қа 15 шм жерде
1311.
Мәндіайғақ кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура

1290.
Мавзолей, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к Ю от села Сарысу
1291.
Саганатам (некрополь Асан), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к В от села Теректы
1292.
Мавзолей (некрополь Улькенборибас), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 25 км к З от железнодорожной станции Кызылжар
1293.
Надгробие Биляль, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к З от железнодорожной станции Кызылжар
1294.
Мавзолей №2 (некрополь Шал)
градостроительство и архитектура
в 23 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1295.
Мавзолей №3 (некрополь Шал)
градостроительство и архитектура
в 23 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1296.
Мавзолей №4 (некрополь Шал)
градостроительство и архитектура
в 23 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1297.
Безымянный мавзолей №10
градостроительство и архитектура
в 34 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1298.
Мавзолей Елеу
градостроительство и архитектура
в 38 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1299.
Мавзолей Калау, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к ЮВ от города Жезказган
1300.
Мавзолей Кольшекбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 41 км к ЮВ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1301.
Мавзолей Жамбек, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 46 км к ЮВ от железнодорожной станции Кызылжар, на левом берегу реки Сарысу
1302.
Мавзолей №1 (некрополь Кузенбай) , ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км ЮВ от города Жезказган
1303.
Мавзолей двухкупольный (некрополь Кузенбая)
градостроительство и архитектура
в 12 км ЮВ от города Жезказган
1304.
Мавзолей Сазанбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 16 км ЮВ от города Жезказган
1305.
Мавзолей Кыркы, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км ЮВ от города Жезказган
1306.
Мавзолей №1 (некрополь Нысаналы), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 46 км по трассе Жезказган-Караганда
1307.
Мавзолей Каукай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 46 км по трассе Жезказган-Караганда
1308.
Мавзолей (некрополь Бодык), ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км от 366 разъезда, железной дороги Жезказган-Караганда
1309.
Мавзолей Жакен, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к В от 366 разъезда, железной дороги Жезказган-Караганда
1310.
Мавзолей Есен, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮВ от 366 разъезда, железной дороги Жезказган-Караганда
1311.
Мавзолей Мандыайгак, ХІХ в.
градостроительство и архитектура

Жезқазған-Қарағанды теміржолының 366 разъездінен ОШ-қа 35 шм жерде
1312.
Тоқтар кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылжар теміржол бекетінен ОБ-қа 11 шм жерде
1313.
Жарқымбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Баймырза селосынан ОБ-қа 27 шм жерде, Сарысу өзенінің оң жақ жағасында
1314.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған кесене, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір және Сарысу өзендері құйылыстарынан жоғарғы 18 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің оң жақ жағасында
1315.
Күйдірілмеген кірпіштен салынған мешіт, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Терісаққан селосынан ООШ-қа 18 шм жерде
1316.
Мейрамқажы мазары, ХІХ ғ.
киелі объекті
Терісаққан селосынан 1,5 шм жерде
1317.
Шегір би кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Амангелді селосы
1318.
Қонысбай кесенесі, ХІХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қаракеңгір және Сарыкеңгір өзендері құйылысынан төмен 10 шм жерде, Қаракеңгір өзенінің сол жақ жағасында
Шахтинск қаласы
1319.
1933-1935 жж. Қарлаг ІІХК (НКВД) басқармасы
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Школьная көшесі, 39
1320.
Еркімен жұмысқа алынғандарға арналған емхана, 1941 ж. (қазіргі "Арман" (отбасы емдік амбулаториясы)
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Школьная көшесі, 15
1321.
"Техника Үйі" Қарлаг ауылшаруашылық көрме кешені (қазіргі "КРЭК" ЖШС ғимараты), 1943 ж.
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Транспортная көшесі
1322.
Госпиталь, 1927 ж. (қазіргі Долинка кенті, әкімшілік ғимараты)
қалақұрылысы және архитектура
Долинка кенті, Садовая көшесі, 58
Шет ауданы
1323.
Кесене №61 атауы жоқ некрополь, ХIХ ғ.
ансамбль мен кешен
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1.
Аманбай (1) кесенесі, ХIХ ғ.
Киік селосынан ОБ-қа 52 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында, Мойынты кенттік әкімшілік (әрі қарай - к.ә)
2.
Аманжол (2) кесенесі, ХIХ ғ.
Киік селосынан ОБ-қа 52 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында Мойынты к.ә.
1324.
Ақсу-Аюлы қорымы, қола дәуірі
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 2,5 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1325.
Тас әйел мүсіні. Смай-Самқай некрополі (кесене), ортағасыр
археология
Ақсу селосынан 1,5 шм жерде, Нұраталды селолық округі
1326.
Талды қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 1-4 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 27-29 шм жерде, Талды селолық округі
1327.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОБ-қа 29 шм жерде, Бесоба селолық округі
1328.
Қорым, қола дәуірі
археология
Бесоба селосынан ОБ-қа 26 шм жерде, Бесоба селолық округі
1329.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 2 шм жерде, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі

в 35 км к ЮВ от 366 разъезда, железной дороги Жезказган-Караганда
1312.
Мавзолей Токтара, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 11 км к ЮЗ от железнодорожной станции Кызылжар
1313.
Мавзолей Жаркымбай, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Сарысу, в 27 км к ЮЗ от села Баймырза
1314.
Сырцовый Мавзолей, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
на правом берегу реки Каракенгир, в 18 км выше слияния рек Каракенгир и Сарысу
1315.
Мечеть сырцовая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 18 км к ЮЮВ от села Терсаккан
1316.
Мазар Мейрам кажы, ХХ в.
сакральные объекты
в 1,5 км от села Терсаккан
1317.
Мавзолей Шегир бия, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
село Амангелды
1318.
Мавзолей Конысбая, ХІХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км ниже слияния реки Каракенгир и Сарыкенгир, на левом берегу реки Каракенгир
город Шахтинск
1319.
Управление Карлага НКВД, 1933-1935 гг.
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Школьная, 39
1320.
Больница для вольнонаемных, 1941 г. (ныне семейно-врачебная амбулатория "Арман")
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Школьная, 15
1321.
Сельскохозяйственный выставочный комплекс Карлага "Дом техники" (ныне здание ТОО "КРЭК"), 1943 г.
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Транспортная
1322.
Госпиталь, 1927 г. (ныне здание администрации поселка Долинка)
градостроительство и архитектура
поселок Долинка, улица Садовая, 58
Шетский район
1323.
Некрополь. Безымянный Мавзолей №61, ХIХ в.
ансамбли и комплексы
в 6 км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1.
Мавзолей Аманбая (1), ХIХ в.
в 52 км к ЮЗ от села Киик, на левом берегу реки Сарыбулак, поселковая администрация (далее- п.а.) Мойынтинская
2.
Мавзолей Аманжола (2), ХIХ в.
в 52 км к ЮЗ от села Киик, на левом берегу реки Сарыбулак, п.а. Мойынтинская
1324.
Могильник Аксу-Аюлы, эпоха бронзы
археология
в 2,5 км к СВ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1325.
Каменная баба. Некрополь Смай Самкай (мавзолей), средневековье
археология
в 1,5 км от села Аксу, сельский округ Нураталдинский
1326.
Могильник Талды, эпоха бронзы
археология
в 1-4 км к З от села Жанажурт, в 27-29 км к СВ от села Нураталды, сельский округ Талдинский
1327.
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 29 км к ЮЗ от села Бесоба, сельский округ Бесобинский
1328.
Могильник, эпоха бронзы
археология
в 26 км к ЮЗ от села Бесоба, сельский округ Бесобинский
1329.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Талды, в 2 км к СВ от села Байбала, сельский округ Талдинский

1330.
Қола дәуірінің қонысы I
археология
Нұраталды селосынан ОБ-қа 14 шм жерде, Шопа өзенінің оң жақ жағасында, Нұраталды селолық округі
1331.
Қола дәуірінің қонысы II
археология
Нұраталды селосынан СБ-қа 2 шм жерде,Бұғылы тауының СШ бөлігінде, Нұраталды селолық округі
1332.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Нұраталды селосынан Ш-қа 26 шм жерде, Нұраталды селолық округі
1333.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Құсмұрын тауының С бөлігінде, Шопа аңғарында, Нұраталды селолық округі
1334.
Қола дәуірінің қонысы III
археология
Нұраталды селосынан ОБ-қа 25 шм жерде, Бұғылы тауының ОБ бөлігінде, Нұраталды селолық округі
1335.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Байбала селосынан 1 шм жерде,Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі
1336.
Қорғандар 2, ЕТҒ
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Сеңкібай шатқалында, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Талды селолық округі
1337.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, ЕТҒ
археология
Нұраталды селосынан СШ-қа 29,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында (Сеңкібай шатқалында), Нұраталды селолық округі
1338.
Талды VI қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
1339.
Талды VIII қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
1340.
Талды IX қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
1341.
Тас қоршаулардан Талды X қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан Б-қа 2 шм жерде, Талды селосынан Ш-қа 12,5 шм жерде, Талды өзенінің сол жақ жағасында, Талды селолық округі
1342.
Тас қоршаулардан Талды V қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 23 шм жерде, Нұраталды селолық округі
1343.
48 тас қоршаулардан Талды I қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 23 шм жерде, Нұраталды селолық округі
1344.
Тас қоршаулардан 2 Талды II қорымы, қола дәуірі
археология
Жаңажұрт селосынан СБ-қа 6,7 шм жерде, Талды селосынан СШ-қа 9 шм жерде, Талды селолық округі
1345.
33 тас қоршаулардан (3) Талды III қорымы, қола дәуірі
археология
Талды селосынан ОБ-қа 3 шм жерде, Нұраталды селосынан Ш-қа 12 шм жерде, Ақкиік селосынан СШ-қа 3 шм жерде, Талды селолық округі
1346.
Талды IV қорымы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Жаңажұрт селосынан Б-қа 7 шм жерде, Нұраталды селосынан СШ-қа 24 шм жерде, Талды селолық округі

1330.
Поселение эпохи бронзы I
археология
на правом берегу реки Шопа, в 14 км к ЮЗ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1331.
Поселение эпохи бронзы II
археология
в СВ части горы Бугулы, в 2 км к СЗ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1332.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 26 км к В от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1333.
Поселение эпохи бронзы
археология
к С части горы Кусмурын, в долине Шопа, сельский округ Нураталдинский
1334.
Поселение эпохи бронзы III
археология
к ЮЗ части горы Бугылы, в 25 км к ЮЗ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1335.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Талды, в 1 км от села Байбала, сельский округ Талдинский
1336.
Курганы 2, РЖВ
археология
в 2 км к З от села Жанажурт, в урочище Сенкебай, на правом берегу реки Талды, сельский округ Талдинский
1337.
Курганы с насыпью из земли и камня, РЖВ
археология
на левом берегу реки Талды (в урочище Сенкебай), в 29,5 км к СВ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1338.
Могильник Талды VI, эпохи бронзы
археология
в 2 км к З от села Жанажурт, в 12 км к В от села Талды, на левом берегу реки Талды, сельский округ Талдинский
1339.
Могильник Талды VIII, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Жанажурт, в 12,5 км к В от села Талды, на левом берегу реки Талды, сельский округ Талдинский
1340.
Могильник Талды IX, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Жанажурт, в 12,5 км к В от села Талды, на левом берегу реки Талды, сельский округ Талдинский
1341.
Могильник Талды X из каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 2 км к З от села Жанажурт, в 12,5 км к В от села Талды, на левом берегу реки Талды, сельский округ Талдинский
1342.
Могильник Талды V из каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 2,7 км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 23 км к СВ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1343.
Могильник Талды I из 48 каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 2,7 км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 23 км к СВ от села Нураталды, сельский округ Нураталдинский
1344.
Могильник Талды II из каменных оград 2, эпоха бронзы
археология
в 6,7 км к СЗ от села Жанажурт, в 9 км к СВ от села Талды, сельский округ Талдинский
1345.
Могильник Талды III из 33 каменных оград 3, эпоха бронзы
археология
в 3 км к ЮЗ от села Талды, в 12 км к В от села Нураталды, в 3 км к СВ от села Аккиик, сельский округ Талдинский
1346.
Могильник Талды IV, эпоха бронзы
археология
в 2,7 км к СВ от мавзолея Сенкебай, в 7 км к З от села Жанажурт, в 24 км к СВ от села Нураталды, сельский округ Талдинский

1347.
Бұғылы қорымы, қола дәуірі
археология
Шопа селосынан О-ке 9 шм жерде, Шерубай-Нұра өзенінен Б-қа 4 шм жерде, Ақсу селосынан Б-қа 6,5 шм жерде, Нұраталды селолық округі
1348.
Қола дәуір қорымы
археология
Құсмұрын тауының С бөлігі, Шопа өзенінің аңғарында
1349.
Талды 1 қонысы, қола дәуірі
археология
Сеңкібай кесенесінен СШ-қа 2,7 шм жерде, Талды селолық округі
1350.
"Мұртты" қорған (2)
археология
Нұраталды селосынан Шқа 4 шм жерде, Ақкиік селосынан Б-қа 4 шм жерде, Талды өзенінің оң жақ жағасында, Нұраталды селолық округі
1351.
Қола дәуір қорымы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 8 шм жерде, Талды селолық округі
1352.
Қола дәуір қорымы
археология
Байбала селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Талды селолық округі
1353.
Тас қоршауларынан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Байбалы селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Талды селолық округі
1354.
Қола дәуір қонысы
археология
Ақбауыр селосынан Б-қа 16 шм жерде, Қызылту селосынан СБ-қа 8 шм жерде, Қазықұрт тауынан С-ке 7 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1355.
Тас қорғандары(5), ЕТҒ
археология
Ақбауыр селосынан Б-қа 9 шм жерде, Қызылту селосынан СБ-қа 8 шм жерде, Қазықұрт тауынан С-ке 7 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1356.
Сақиналы қоршауларынан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Байбол селосынан О-ке 1 шм жерде, Ақбауыр селосынан СБ-қа 10 шм жерде, Серек тауынан О-ке 4 шм жерде, Талды селолық округі
1357.
Тас қоршаулардан қорым
археология
Ақбауыр селосынан С-ке 10 шм жерде, Байбала селосынан Ш-қа 14 шм жерде, Жаман Қойтас тауынан Б-қа 3 шм жерде, Ақшоқы селолық округі
1358.
Қола дәуір қонысы
археология
Ұзынбұлақ селосынан СШ-қа 10 шм жерде, Нұра өзенінің оң жақ жағасында
1359.
Былқылдақ қорымы
археология
Қызылту селосынан ОШ-қа 5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Байқасқа өзенінен С-ке 1 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1360.
Тас қоршаулардан құралған Былқылдақ ІІІ қорымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8,8 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1361.
7 тас қоршаулардан құралған Былқылдақ І қорымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 5,5 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 8,8 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1362.
Қола дәуірінің тас қоршалымы
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 4 шм жерде, Ақбауыр селосынан ОШ-қа 7,2 шм жерде, Байқасқа өзенінің баурайында, Қызылтау селолық округі
1363.
57 тас қоршаулардан құралған Бұғылы ІІ қорымы
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі
1364.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі

1347.
Могильник Бугулы, эпоха бронзы
археология
в 9 км к Ю от села Шопа, в 4 км к З от реки Шерубайнура, в 6,5 км к З от села Аксу, сельский округ Нураталдинский
1348.
Могильник эпоха бронзы
археология
к С части горы Кусмурын, в долине реки Шопа
1349.
Поселение Талды 1, эпохи бронзы
археология
в 2,7 км к СВ от мавзолея Сенкебай, сельский округ Талдинский
1350.
Курган с "Усами" (2)
археология
в 4 км к В от села Нураталды, в 4 км к З от села Аккиик, на правом берегу реки Талды, сельский округ Нураталдинский
1351.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 8 км к СВ от села Байбалы, сельский округ Талдинский
1352.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 13 км к СВ от села Байбалы, сельский округ Талдинский
1353.
Могильник из каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 13 км к СВ от села Байбалы, сельский округ Талдинский
1354.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 16 км к З от села Акбауыр, в 8 км к СЗ от села Кызылту, в 7 км к С от горы Казыкурт, сельский округ Кызылтауский
1355.
Курганы каменные (5), РЖВ
археология
в 9 км к З от села Акбауыр, в 8 км к СЗ от села Кызылту, в 7 км к С от горы Казыкурт, сельский округ Кызылтауский
1356.
Могильник из кольцевых оград, эпоха бронзы
археология
в 1 км к Ю от села Байбол, в 10 км к СЗ от села Акбауыр, в 4 км к Ю от горы Серек, сельский округ Талдинский
1357.
Могильник из каменных оград
археология
в 10 км к С от села Акбауыр, в 14 км к В от села Байбала, в 3 км к З от горы Жаман-Койтас, сельский округ Акшокинский
1358.
Поселение эпохи бронзы
археология
на правом берегу реки Нура, в 10 км к СВ от села Узынбулак
1359.
Могильник Былкылдак
археология
в 5 км к ЮВ от села Кызылту, в 8 км к ЮВ от села Акбауыр, в 1 км к С от реки Байкаска, сельский округ Кызылтауский
1360.
Могильник Былкылдак ІІІ из каменных оград
археология
в 5,5 км к ЮВ от села Кызылтау, в 8,8 км к ЮВ от села Акбауыр, сельский округ Кызылтауский
1361.
Могильник Былкылдак І из 7 каменных оград
археология
в 5,5 км к ЮВ от села Кызылтау, в 8,8 км к ЮВ от села Акбауыр, сельский округ Кызылтауский
1362.
Каменная ограда эпохи бронзы
археология
в 4 км к ЮВ от села Кызылтау, в 7,2 км к ЮВ от села Акбауыр, у подножья реки Байкаска, сельский округ Кызылтауский
1363.
Могильник Бугулы ІІ из 57 каменных оград
археология
в 20 км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10 км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский
1364.
Каменные курганы с "Усами", РЖВ
археология
в 20 км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10 км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский

1365.
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Дария селосынан СШ-қа 20 шм жерде, Бұғылы тау бөктерінің С бөлігінде, Деріпсал селосынан О-ке 10 шм жерде, Краснополянский селолық округі
1366.
Қорғандар, ЕТҒ
археология
Жарық теміржол бекетінен СШ-қа 45 шм жерде
1367.
Тасқа салынған сурет, әр түрлі уақытта
археология
Киік теміржол бекетінен БОБ-қа 35 шм жерде, Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында Мойынты к.ә.
1368.
Көл қонысы, тас дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, Мойынты к.ә.
1369.
Тас қорғандары (5), қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, көл маңында, Мойынты к.ә.
1370.
Елшібек қорымы, қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 20 шм жерде, Үшқызыл селосынан О-ке 2,5-3 шм жерде, Мойынты к.ә.
1371.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 18 шм жерде, Киіксу шатқалында, Мойынты к.ә.
1372.
Тас мүсіндер мен қоршаулар, ортағасыр
археология
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 22 шм жерде, Елшібек шатқалында, Мойынты к.ә.
1373.
Тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1374.
Қола дәуір қорғандары
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1375.
Қола дәуір қорымы
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1376.
Қорғандары (7), ЕТҒ
археология
Ақшатау кентінен С-ке 2 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1377.
Кен орындары, әр түрлі уақытта
археология
Ақшатау кентінен СШ-қа 15 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1378.
Неолит (тас) дәуірінің тұрағы
археология
Ақшатау кентінен СШ-қа 15 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1379.
Қола дәуірінің қонысы
археология
Ақжал селосынан О-ке 3 шм жерде, Ақжал к.ә.
1380.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақжал селосынан О-ке 3 шм жерде, Ақжал к.ә.
1381.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақжал селосынан О-ке 45 шм жерде, Ақжал к.ә.
1382.
Неолит (тас) дәуірінің тұрағы
археология
Ақжал селосынан О-ке 27 шм жерде, Ақжал к.ә.
1383.
Сақиналы қоршалым, қола дәуірі
археология
Мойынты теміржол бекетінен СШ-қа 16 шм жерде,Арқарлы жотасының бөктерінде Мойынты к.ә.
1384.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Көктенкөл селосынан Ш-қа 9 шм жерде, Көктенкөл селолық округі
1385.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Айса теміржол бекетінен Б-қа 10 шм жерде, Жаман-Сарысу өзенінің сол жақ жағасында, Өспен селолық округі
1386.
Тасқа салынған қолтаңба, әр түрлі уақытта
археология
Көктенкөл көлінің ОБ жағасында, Көктенкөл селолық округі
1387.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 18 шм жерде, Ортау селолық округі
1388.
Қола дәуірінің қорымы
археология
Ортау селосынан СШ-қа 6 шм жерде, Ортау селолық округі

1365.
Каменные курганы, эпоха бронзы
археология
в 20 км к СВ от села Дарья, С части предгорья горы Бугулы, в 10 км к Ю от села Дерипсал, сельский округ Краснополянский
1366.
Курганы, РЖВ
археология
в 45 км к СВ от железнодорожной станции Жарык
1367.
Наскальное изображение, разновременный
археология
на левом берегу реки Сарыбулак, в 35 км к ЗЮЗ от железнодорожной станции Киик, п.а. Мойынтинская
1368.
Поселение Озерное, эпоха камня
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станции Киик, п.а. Мойынтинская
1369.
Каменные курганы (5), эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станции Киик, около озера, п.а. Мойынтинская
1370.
Могильник Ельшибек, эпоха бронзы
археология
в 20 км к ЮЗ от железнодорожной станции Киик, в 2,5-3 км к Ю от Ушкызыл, п.а. Мойынтинская
1371.
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в урочище Кииксу, в 18 км к ЮЗ от железнодорожной станции Киик, п.а. Мойынтинская
1372.
Ограды с каменными изваяниями, эпоха средневековье
археология
в урочище Ельшибек, в 22 км к ЮЗ от железнодорожной станции Киик, п.а. Мойынтинская
1373.
Курганы каменные, РЖВ
археология
в 2 км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1374.
Курганы эпохи бронзы
археология
в 2 км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1375.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 2 км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1376.
Курганы (7), РЖВ
археология
в 2 км к С от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1377.
Рудные выработки, разновременный
археология
в 15 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1378.
Стоянка эпохи неолита (камня)
археология
в 15 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауский
1379.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 3 км к Ю от села Акжал, п.а.Акжалская
1380.
Курганы с насыпью из земли и камней, эпоха бронзы
археология
в 3 км к Ю от села Акжал, п.а. Акжалская
1381.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 45 км к Ю от села Акжал, п.а. Акжалская
1382.
Стоянка эпохи неолита (камня)
археология
в 27 км к Ю от села Акжал, п.а. Акжалская
1383.
Ограда кольцевая, эпоха бронзы
археология
в 16 км к СВ от железнодорожной станции Мойынты, на склоне хребта Аркарлы, п.а. Мойынтинская
1384.
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в 9 км к В от села Коктенколь, сельский округ Коктенкольский
1385.
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в 10 км к З от железнодорожный станции Айса, на левом берегу реки Жаман-Сарысу, сельский округ Успенский
1386.
Надпись наскальная, разновременный
археология
на ЮЗ берегу озера Коктенколь, сельский округ Коктенкольский
1387.
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 18 км к СЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
1388.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 6 км СВ от села Ортау, сельский округ Ортауский

1389.
Қола дәуір қонысы
археология
Ортау селосынан СШ-қа 12 шм жерде, Ортау селолық округі
1390.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Ортау селолық округі
1391.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ортау селосынан ОБ-қа 30 шм жерде, Ортау селолық округі
1392.
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 30 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1393.
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 28 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1394.
48 қоршаулардан құралған қорым, қола дәуірі
археология
Жаңатас кенішінен 7 шм жерде, Шажағай өзені аңғарында
1395.
Тас қорашалымдардан қорым, қола дәуірі
археология
Ағадыр кентінен ООБ-қа 30 шм жерде, Ағадыр к.ә.
1396.
"Мұртты" қорғаны
археология
Қызылтау селосынан ОШ-қа 54 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1397.
Ақсу-Аюлы ІІ қорымы, қола дәуірі
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 35 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ақсу-Аюлы селолық округі
1398.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Жарық теміржол бекетінен СШ-қа 45 шм жерде
1399.
Қола дәуір қонысы
археология
Ақсу-Аюлы селосынан СШ-қа 5 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1400.
Жер және тас үймелерінен құралған қорғандар, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОШ-қа 13 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1401.
"Мұртты" тас қорғандары, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Ақсу-Аюлы селолық округі
1402.
Тас қорғандары, ортағасыр
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 43 шм жерде, Шерубай Нұра өзенінің сол жақ жағасында, Қарқалы шатқалында, Ақсу-Аюлы селолық округі
1403.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 45 шм жерде, Саршы жотасының жанында, Ақсу-Аюлы селолық округі
1404.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарқаралы жолының сол жағында 13 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1405.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Қарқаралы жолының сол жағында 4-11 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1406.
Тас қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақсу-Аюлы селосынан О-ке 20 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1407.
Қола дәуір қорымы
археология
Нұраталды селосынан Ш-қа 2 шм жерде, Шопа өзенінің аңғарында, Нұраталды селолық округі
1408.
Шора кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу селосынан ОБ-қа 10 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1409.
Есбай кесенесі, ХIХ ғ.
Қармыс селосынан СБ-қа 3 шм жерде, Шет селолық округі
1410.
Атауы жоқ кесене №39, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Батық селосынан ОБ-қа 12 шм жерде, Батық селолық округі
1411.
Мазар, ХIХғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мойынты кентінен О-ке 12 шм жерде, Мойынты к.ә.
1412.
С.Сейфуллин мүсіні, 1973 ж.
монументтік өнер құрылысы
Өспен селосы, Өспен селолық округі

1389.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 12 км СВ от села Ортау, сельский округ Ортауский
1390.
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 10 км ЮЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
1391.
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 30 км ЮЗ от села Ортау, сельский округ Ортауский
1392.
Курганы, эпоха бронзы
археология
в 30 км ЮЗ от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1393.
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
в 28 км ЮЗ от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1394.
Могильник из 48 оград, эпоха бронзы
археология
в 7 км от рудника Жанатас, в долине реки Шажагай
1395.
Могильник из каменных оград, эпоха бронзы
археология
в 30 км к ЮЮЗ от поселка Агадырь, п.а. Агадырская
1396.
Курган с "Усами"
археология
в 54 км к ЮВ от села Кызылтау, сельский округ Кызылтау
1397.
Могильник Аксу-Аюлы ІІ, эпохи бронзы
археология
в 35 км к СВ от села Аксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура, сельский округ Аксу-Аюлинский
1398.
Курганы каменные с "Усами", РЖВ
археология
в 45 км к СВ от железнодорожный станции Жарык
1399.
Поселение эпохи бронзы
археология
в 5 км к СВ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1400.
Курганы с насыпью из земли и камня, РЖВ
археология
в 13 км к ЮВ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1401.
Курганы каменные с "Усами", РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура, сельский округ Аксу-Аюлинский
1402.
Курганы каменные, средневековье
археология
в 43 км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, на левом берегу реки Шерубай-Нура, в урочище Каркалы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1403.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 45 км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, у хребта Сарши, сельский округ Аксу-Аюлинский
1404.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 13 км на левой стороне дороги на Каркаралинск, сельский округ Аксу-Аюлинский
1405.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 4-11 км на левой стороне дороги на Каркаралинск, сельский округ Аксу-Аюлинский
1406.
Курган каменный, РЖВ
археология
в 20 км к Ю от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1407.
Могильник эпохи бронзы
археология
в 2 км к В от села Нураталдинский, в долине реки Шопа, сельский округ Нураталдинский
1408.
Мавзолей Шора, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к ЮЗ от села Аксу, сельский округ Аксу-Аюлинский
1409.
Мавзолей Есбай, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 3 км к СЗ от села Кармыс, сельский округ Шетский
1410.
Мавзолей безымянный №39, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к ЮЗ от села Батык, сельский округ Батыкский
1411.
Мазар, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 12 км к Ю от поселка Мойынты, п.а. Мойынтинская
1412.
Бюст С.Сейфуллина, 1973 г.
сооружения монументального искусства
село Успенское, сельский округ Успенский

1413.
К.Мыңбаевтың қоладан жасалған мүсіні, 1975 ж.
монументтік өнер құрылысы
Қызылтау селосы, Қызылтау селолық округі
1414.
Байжиен кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының ат фермасынан ОШ-қа 27 шм жерде,Шығажай өзенінің сол жақ жағасында, Қызылтау селосынан О-ке 80 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1415.
Жантақ кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОШ-қа 28 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 81 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1416.
Алтыбай кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 22 шм жерде, Қызылтау селосынан ОБ-қа 91 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1417.
Күмбезді кесене, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 59 шм жерде, Мойынты к.ә.
1418.
Үйсін батыр кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан С-ке 1,5 шм жерде,Шығажай өзенінің сол жақ жағасында, Қызылтау селосынан О-ке 67 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1419.
Киіз бейнесіндегі кесене, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 50 шм жерде, Қалмаққырған шатқалында, Мойынты к.ә.
1420.
Кесене, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 1 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 65 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1421.
Үйсінбай кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан О-ке 84 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1422.
Ағыбай кесенесі, ХIХ ғ.
киелі объекті
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 45 шм жерде, Мойынты к.ә.
1423.
. Төлеубек кесенесі №3 ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік селосынан Ш-қа 7 шм жерде, Мойынты к.ә.
1424.
Күмбезді кесене, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Мыңбай селосының жылқы фермасынан ОБ-қа 20 шм жерде, Шығажай өзенінің сол жақ жағасында. Қызылтау селосынан О-ке 88 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1425.
Тілеп Қағанақұлы кесенесі №1, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылтау селосынан О-ке 75 шм жерде, Шығажай өзенінің жағасында, Қызылтау селолық округі
1426.
Сағанатам №3, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қызылтау селосынан О-ке 75 шм жерде, Қызылтау селолық округі
1427.
Олжадаулен кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жұмыскер селосынан СШ-қа 16 шм жерде, Тағылы селолық округі
1428.
Дулат кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Жұмыскер селосынан СШ-қа 13 шм жерде, Тағылы селолық округі
1429.
Жаманбала кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қайрақты кентінен ОШ-қа 5 шм жерде, Қайрақты к.ә.
1430.
Ақмағанбет кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Қайрақты кентінен ОШ-қа 10 шм жерде, Қайрақты к.ә.

1413.
Бюст из бронзы К.Мынбаева, 1975 г.
сооружения монументального искусства
село Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1414.
Мавзолей Байжиена, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 27 км к ЮВ от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шыгажай, в 80 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1415.
Мавзолей Жантака, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 28 км к ЮВ от конефермы села Мынбаева, в 81 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1416.
Мавзолей Алтыбая, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 22 км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 91 км к ЮЗ от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1417.
Мавзолей сфероконический, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 59 км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, п.а. Мойынтинская
1418.
Мавзолей Уйсин батыра, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 1,5 км к С от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шажагай, в 67 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1419.
Мавзолей юрта образный, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 50 км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, в урочище Калмаккырган, п.а. Мойынтинская
1420.
Мавзолей, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 65 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1421.
Мавзолей Уйсинбая, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 15 км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, в 84 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1422.
Мавзолей Агыбая, ХIХ в.
сакральные объекты
в 45 км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, п.а. Мойынтинская
1423.
Мавзолей Толеубека №3, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 7 км к В от станции Киик, п.а. Мойынтинская
1424.
Мавзолей сфероконический, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к ЮЗ от конефермы села Мынбаева, на левом берегу реки Шыгажай, в 88 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1425.
Мавзолей Тилепа Каганакулы №1, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 75 км к Ю от села Кызылтау, на берегу реки Шажагай, сельский округ Кызылтауский
1426.
Саганатам №3, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 75 км к Ю от села Кызылтау, сельский округ Кызылтауский
1427.
Мавзолей Олжадаулена, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 16 км к СВ от села Жумыскер, сельский округ Тагылинский
1428.
Мавзолей Дулат, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 13 км к СВ от села Жумыскер, сельский округ Тагылинский
1429.
Мавзолей Жаман бала, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 5 км к ЮВ от поселка Кайракты, п.а. Кайрактинская
1430.
Мавзолей Акмаганбета, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 10 км к ЮВ от поселка Кайракты, п.а. Кайрактинская

1431.
Тыным кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен ОШ-қа 1 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1432.
Құлпытас №137, Тоқал некрополі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 20 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1433.
Зылиха кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 1,5 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1434.
Атауы жоқ кесене №136, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 21 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1435.
Меден кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 20 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1436.
Ұлы Отан соғысы кезінде қаза болған Ағадырлықтарға арналған монументальды ескерткіш
монументтік өнер құрылысы
Ағадыр кентінің аудандық агроөнеркәсіптік бірлестік (әрі қарай ААӨБ) ғимараты алдында, Ағадыр к.ә.
1437.
С.Сейфуллин обелисі
монументтік өнер құрылысы
Ағадыр кентінің кітапхана ғимараты алдында, Ағадыр к.ә.
1438.
Атауы жоқ кесене №5, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Талды селосынан СШ-қа 22 шм жерде, Талды селолық округі
1439.
Құлпытас №68, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу-Аюлы селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1440.
Мешіт № 38, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Батық селосынан ОБ-қа 9 шм жерде, Батық селолық округі
1441.
Амантай некрополі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақсу-Аюлы селосынан ОБ-қа 6 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1442.
Аманбай некрополі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Киік теміржол бекетінен ОБ-қа 52 шм жерде,Сарыбұлақ өзенінің сол жақ жағасында, Мойынты к.ә.
1443.
Көпбейіт кесенесі,. атауы жоқ кесене №131, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Ақшатау кентінен СШ-қа 8 шм жерде, Ақшатау к.ә.
1444.
Базарбай кесенесі, ХIХ ғ.
қалақұрылысы және архитектура
Еңбекшіл селосынан ОШ-қа 8 шм жерде, Ақсу-Аюлы селолық округі
1445.
Манақа 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қужал селосынан Ш-қа 16 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 12 шм жерде, Манақа өзенінің оң жақ жағасында
1446.
Манақа 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қужал селосынан Ш-қа 17 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 11 шм жерде, Манақ өзенінің оң жақ жағасында
1447.
Манақа қорымы, ЕТҒ
археология
Дуан бекінісінен Ш-қа 1 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 8 шм жерде, Манақ өзенінің оң жақ жағасында
1448.
Манақа 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Дуан бекінісінен О-ке 1,5 шм жерде, Ақтау тауынан ССШ-қа 8,5 шм жерде, Манақа өзенінің сол жақ жағасы
1449.
Талды-Манақа 1 "Мұртты" қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау тауы бөктерінің ОШ, Талды-Манақа өзенінің оң жақ жағасы, Жаңаарқа Дарат жолында
1450.
Талды-Манақа 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ақтау тауы бөктерінің ОШ, Талды-Манақа өзенінің оң жақ жағасында, Жаңаарқа -Дарат тас жолының жанында

1431.
Мавзолей Тыным, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 1 км к ЮВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1432.
Кулпытас №137, Некрополь Токал, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1433.
Мавзолей Злиха, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 1,5 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1434.
Безымянный мавзолей №136, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 21 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1435.
Мавзолей Меден, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 20 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1436.
Монументальный памятник, погибшим агадырцам в период Великой Отечественной войны
сооружения монументального искусства
перед зданием районного агропромышленного объединения (далее РАПО) поселка Агадырь, п.а.Агадырь
1437.
Обелиск С.Сейфуллина
сооружения монументального искусства
перед зданием библиотеки поселка Агадырь, п.а. Агадырь
1438.
Безымянный мавзолей №5, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 22 км к СВ от села Талды, сельский округ Талдинский
1439.
Кулпытас №68, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к ЮВ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1440.
Мечеть № 38, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 9 км к ЮЗ от села Батык, сельский округ Батыкский
1441.
Некрополь Амантай, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 6 км к ЮЗ от села Аксу-Аюлы, сельский округ Аксу-Аюлинский
1442.
Нерополь Аманбая, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 52 км к ЮЗ от железнодорожный станции Киик, на левом берегу реки Сарыбулак, п.а. Мойынтинская
1443.
Мавзолей Копбеит, безымянный мавзолей № 131, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к СВ от поселка Акчатау, п.а. Акчатауская
1444.
Мавзолей Базарбая, ХIХ в.
градостроительство и архитектура
в 8 км к ЮВ от села Енбекшил, сельский округ Аксу-Аюлинский
1445.
Курган Манака 1, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 12 км к ССВ от горы Актау, в 16 км к В от села Кужал
1446.
Курган Манака 2, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 11 км к ССВ от горы Актау, в 17 км к В от села Кужал
1447.
Могильник Манака, РЖВ
археология
правый берег реки Манака, в 8 км к ССВ от горы Актау, в 1 км к Ю от крепости Дуан
1448.
Курган Манака 3, РЖВ
археология
левый берег реки Манака, в 8,5 км к ССВ от горы Актау, в 1,5 км к Ю от крепости Дуан
1449.
Курган с "Усами" Талды-Манака 1, РЖВ
археология
правый берег реки Талды-Манака, ЮВ склон горы Актау, у дороги Жанаарка-Дарат
1450.
Курган Талды-Манака 2, РЖВ
археология
правый берег реки Талды-Манака, ЮВ склон горы Актау, у дороги Жанаарка-Айширак

1451.
Талды-Манақа 3 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Ақтау тауынан ШОШ-қа 4 шм жерде, Талды-Манақа өзенінің сол жақ жағасы
1452.
Талды-Манақа қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Ақтау тауынан ОШ-қа 6 шм жерде, Талды-Манақа өзенінің сол жақ жағасында
1453.
Қоңыртөбе 1 қорымы, әр түрлі уақытта (ЕТҒ, этнографиялық уақыт)
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 8 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан Б-қа 6 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері
1454.
Қоңыртөбе 2 қорғаны екі, әр түрлі уақытта
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 9 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан Б-қа 7 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
1455.
Тас алымды кеніші, әр түрлі уақытта
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 10 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан батысқа 9 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
1456.
Қойшоқы V қорымы, қола дәуірі
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері,
1457.
Қойшоқы I қорымы, қола дәуірі
археология
Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері
1458.
Қойшоқы II қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Бқа 18 шм жерде
1459.
Қойшоқы III қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
1460.
Қойшоқы IV қорымы, қола дәуірі
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
1461.
Қоңыртөбе 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Ббөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
1462.
Қоңыртөбе 3 қорғандары, (15 қорғандар) ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 12 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 15 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 18 шм жерде
1463.
"Мұртты" қорған Қоңыртөбе 4, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 15 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 20 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 16 шм жерде
1464.
Қоңыртөбе 5 қорған қалауы, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауының Б бөктері, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 14 шм жерде, Алабас қыстағынан ООБ-қа 18 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 17 шм жерде

1451.
Могильник Талды-Манака 3, разновременный
археология
левый берег реки Талды-Манака, в 4 км к ВЮВ от горы Актау
1452.
Могильник Талды-Манака, разновременный
археология
левый берег реки Талды-Манака, в 6 км к ЮВ от горы Актау
1453.
Могильник Коныртобе 1, разновременный (РЖВ, этнографическое время)
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 6 км к З от зимовки Коныртобе, в 8 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
1454.
Два кургана Коныртобе 2, разновременный
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 7 км к З от зимовки Коныртобе, в 9 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
1455.
Каменоломня, разновременный
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 9 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 10 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас
1456.
Могильник Койшокы V, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1457.
Могильник Койшокы I, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1458.
Могильник Койшокы II, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1459.
Могильник Койшокы III, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1460.
Могильник Койшокы IV, эпоха бронзы
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас в 18 км к З от села Кызылтау
1461.
Курган Коныртобе 2, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1462.
Курганы Коныртобе 3 (15 курганов), РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 12 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 15 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 18 км к З от села Кызылтау
1463.
Курган с "Усами" Коныртобе 4, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 15 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 20 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 16 км к З от посела Кызылтау
1464.
Курган-выкладка Коныртобе 5, РЖВ
археология
З склон горы Северный Кызылтау, в 14 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 18 км к ЮЮЗ от зимовки Алабас, в 17 км к З от села Кызылтау

1465.
Қоңыртөбе 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 4 шм жерде, Қоңыртөбе қыстағынан ОБ-қа 20 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 16 шм жерде
1466.
Қызылту 1 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 5,6 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 19,2 шм жерде
1467.
Қызылту 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Солтүстік Қызылтау тауынан ОБ-қа 7,3 шм жерде, Қызылтау селосынан Б-қа 19,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 9 шм жерде
1468.
Атасу-III қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан ОБ-қа 9,3 шм жерде
1469.
Атасу-II қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
1470.
Атасу-I қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден СБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
1471.
Былқылдақ 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,4 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 5,4 шм жерде
1472.
Былқылдақ 7 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,4 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 5,4 шм жерде
1473.
Қызылтау қорымы (некрополь), этнографиялық уақыт
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 10,9 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 6,1 шм жерде
1474.
Қызылтау 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,2 шм жерде
1475.
Қызылтау 4 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,2 шм жерде
1476.
Қызылтау 5 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 22,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 6,1 шм жерде
1477.
Қаратөбе 1 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,4 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,2 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7 шм жерде
1478.
Қаратөбе 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 7,2 шм жерде
1479.
Қаратөбе 3 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 7,3 шм жерде
1480.
Қаратөбе некрополі, этнографиялық уақыт
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7,6 шм жерде
1481.
Қаратөбе 4 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 23,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ООБ-қа 11,3 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 7,6 шм жерде

1465.
Курган Коныртобе 6, РЖВ
археология
в 4 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 20 км к ЮЗ от зимовки Коныртобе, в 16 км к З от села Кызылтау
1466.
Могильник Кызылтау 1, разновременный
археология
в 5,6 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 19,2 км к З от села Кызылтау
1467.
Курган Кызылтау 2, РЖВ
археология
в 7,3 км к ЮЗ от горы Северный Кызылтау, в 19,3 км к З от села Кызылтау, в 9 км к СЗ от 2-го отделения
1468.
Могильник Атасу-III, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
1469.
Могильник Атасу-II, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
1470.
Могильник Атасу-I, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
1471.
Могильник Былкылдак-2, эпохи бронзы
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,4 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 5,4 км к С от горы Каратобе
1472.
Могильник Былкылдак-7, эпоха бронзы
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,4 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 5,4 км к С от горы Каратобе
1473.
Могильник (некрополь) Кызылтау, этнографическое время
археология
в 22,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 10,9 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,1 км к С от горы Каратобе
1474.
Курган Кызылтау 3, РЖВ
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,2 км к СЗ от горы Каратобе
1475.
Могильник Кызылтау 4, разновременный
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,2 км к СЗ от горы Каратобе
1476.
Курган Кызылтау 5, РЖВ
археология
в 22,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,1 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 6,1 км к СЗ от горы Каратобе
1477.
Могильник Каратобе 1, разновременный
археология
в 23,4 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,2 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7 км к СЗ от горы Каратобе
1478.
Курган Каратобе 2, РЖВ
археология
в 23,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,2 км к С от горы Каратобе
1479.
Курган Каратобе 3, РЖВ
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,3 км к С от горы Каратобе
1480.
Некрополь Каратобе, этнографическое время
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,6 км к СЗ от горы Каратобе
1481.
Курган Каратобе 4, РЖВ
археология
в 23,7 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,3 км к ЮЮЗ от 2-го отделения, в 7,6 км к СЗ от горы Каратобе

1482.
Қаратөбе 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 24,3 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 11,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан СБ-қа 9,3 шм жерде
1483.
Ақмұстафа 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
1484.
Ақмұстафа 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
1485.
Ақмұстафа 2 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
1486.
Ақмұстафа 1 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,5 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 10,9 шм жерде
1487.
Қаратөбе 6 қорғаны, ортағасыр
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,6 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16,7 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 12 шм жерде
1488.
"Мұртты" қорған Қаратөбе 7, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 29,1 шм жерде, 2 бөлімшеден ОБ-қа 16 шм жерде, Қаратөбе тауынан БСБ-қа 13 шм жерде.
1489.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 1, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан О-ке 14 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 25 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 17,7 шм жерде
1490.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 2, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан О-ке 14 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 25 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 17,7 шм жерде
1491.
Тасқоралы 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 15,9 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,6 шм жерде
1492.
Қырқымбай петроглифі, әр түрлі уақытта
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,9 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1493.
Тасқоралы 4 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,8 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,9 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 19,6 шм жерде
1494.
Қырқымбай II қорымы, қола дәуірі, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,3 шм жерде
1495.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 5, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ООШ-қа 16,5 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 28,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 18,3 шм жерде
1496.
Тасқоралы 6 қорғаны, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 7,6 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,5 шм жерде
1497.
Мыржық III қорымы, қола дәуірі
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 7,6 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 29,3 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,5 шм жерде

1482.
Могильник Каратобе 5, эпоха бронзы
археология
в 24,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 11,6 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 9,3 км к СЗ от горы Каратобе
1483.
Могильник Акмустафа 4, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1484.
Могильник Акмустафа 3, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1485.
Могильник Акмустафа 2, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1486.
Могильник Акмустафа 1, эпоха бронзы
археология
в 29,5 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,5 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 10,9 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1487.
Курган Каратобе 6, средневековье
археология
в 29,6 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16,7 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 12 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1488.
Курган с "Усами" Каратобе 7, РЖВ
археология
в 29,1 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 16 км к ЮЗ от 2-го отделения, в 13 км к ЗСЗ от горы Каратобе
1489.
Курган с "Усами" Таскоралы 1, РЖВ
археология
в 14 км к Ю от села Дарат, в 25 км к З от села Айширак, в 17,7 км к СВ от горы Таскоралы
1490.
Курган с "Усами" Таскоралы 2, РЖВ
археология
в 14 км к Ю от села Дарат, в 25 км к З от села Айширак, в 17,7 км к СВ от горы Таскоралы
1491.
Могильник Таскоралы 3, эпоха бронзы
археология
в 15,9 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28 км к З от села Айширак, в 18,6 км к СВ от горы Таскоралы
1492.
Петроглифы Кыркымбай, разновременный
археология
в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 29,9 км к З от села Айширак, в 19,9 км к СВ от горы Таскоралы
1493.
Могильник Таскоралы 4, разновременный
археология
в 16,8 км к ЮЮВ от села Дарат, в 29,9 км к З от села Айширак, в 19,6 км к СВ от горы Таскоралы
1494.
Могильник Кыркымбай II, эпоха бронзы, раннего железа
археология
в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28,3 км к З от села Айширак, в 18,3 км к СВ от горы Таскоралы
1495.
Курган с "Усами" Таскоралы 5, РЖВ
археология
в 16,5 км к ЮЮВ от села Дарат, в 28,3 км к З от села Айширак, в 18,3 км к СВ от горы Таскоралы
1496.
Курган Таскоралы 6, РЖВ
археология
в 7,6 км к ЮВ от села Дарат, в 29,3 км к З от села Айширак, в 26,5 км к СВ от горы Таскоралы
1497.
Могильник Мыржык III, эпоха бронзы
археология
в 7,6 км к ЮВ от села Дарат, в 29,3км к З от села Айширак, в 26,5км к СВ от горы Таскоралы

1498.
"Мұртты" қорған Тасқоралы 7, ЕТҒ
археология
Дарат селосынан ОШ-қа 9,8 шм жерде, Айшырақ селосынан Б-қа 31 шм жерде, Тасқоралы тауынан СШ-қа 26,9 шм жерде
1499.
Қаратөбе 8 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 8,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 8,2 шм жерде
1500.
Қаратөбе 9 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 20 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 8,6 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 8,2 шм жерде
1501.
"Мұртты" қорған, Қаратөбе 10, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 14,6 шм жерде, 2 бөлімшеден О-ке 5,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан С-ке 12,8 шм жерде
1502.
Қаратөбе 11 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,2 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 4,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 15,4 шм жерде
1503.
"Мұртты" қорған Қаратөбе 12, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,3 шм жерде, 2 бөлімшеден Ш-қа 0,8 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 17,1 шм жерде
1504.
Қаратөбе 13 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 12,3 шм жерде, 2 бөлімшеден ОШ-қа 0,5 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 17,1 шм жерде
1505.
Қаратөбе 14 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ОБ-қа 11,3 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 3,1 шм жерде, Қаратөбе тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1506.
Қызылтау 5 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан ОББ-қа 9,2 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 6,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан ОШ-қа 7,5 шм жерде
1507.
Қызылтау 6 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 6 шм жерде
1508.
Қызылтау 7 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 6 шм жерде
1509.
Қызылтау 8 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 10 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 5,8 шм жерде
1510.
Қызылтау 9 қорымы, қола дәуірі
археология
Қызылтау селосынан Б-қа 11,1 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке 8,8 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Ш-қа 4,7 шм жерде
1511.
Қызылтау 10 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан СБ-қа 9,9 шм жерде, 2 бөлімшеден С-ке11,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 6,4 шм жерде
1512.
Қызылтау 11 қорымы, әр түрлі уақытта
археология
Қызылтау селосынан СБ-қа 6,7 шм жерде, 2 бөлімшеден ССШ-қа 10,1 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан Шқа 9,1 шм жерде
1513.
Қызылтау 12 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,1 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан ССШ-қа 18,7 шм жерде
1514.
Қызылтау 13 қорымы, әр түрлі уақытта
археология

1498.
Курган с "Усами" Таскоралы 7, РЖВ
археология
в 9,8 км к ЮВ от села Дарат, в 31 км к З от села Айширак, в 26,9 км к СВ от горы Таскоралы
1499.
Могильник Каратобе 8, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 8,6 км к Ю от 2-го отделения, в 8,2 км к С от горы Каратобе
1500.
Могильник Каратобе 9, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 8,6 км к Ю от 2-го отделения, в 8,2 км к С от горы Каратобе
1501.
Курган с "Усами" Каратобе 10, РЖВ
археология
в 14,6 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 5,5 км к Ю от 2-го отделения, в 12,8 км к С от горы Каратобе
1502.
Курган Каратобе 11, РЖВ
археология
в 12,2 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 4,1 км к ЮВ от 2-го отделения, в 15,4 км к СВ от горы Каратобе
1503.
Курган с "Усами" Каратобе 12, РЖВ
археология
в 12,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 0,8 км к В от 2-го отделения, в 17,1 км к СВ от горы Каратобе
1504.
Могильник Каратобе 13, разновременный
археология
в 12,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 0,5 км к ЮВ от 2-го отделения, в 17,1 км к СВ от горы Каратобе
1505.
Курган Каратобе 14, РЖВ
археология
в 11,3 км к ЮЗ от села Кызылтау, в 3,1 км к С от 2-го отделения, в 19,9 км к СВ от горы Каратобе
1506.
Могильник Кызылтау 5, разновременный
археология
в 9,2 км к ЮЗЗ от села Кызылтау, в 6,5 км к С от 2-го отделения, в 7,5 км к ЮВ от горы Северный Кызылтау
1507.
Могильник Кызылтау 6, РЖВ
археология
в 9,9 км к З от села Кызылтау, в 8,2 км к С от 2-го отделения, в 6 км к В от горы Северный Кызылтау
1508.
Могильник Кызылтау 7, РЖВ
археология
в 9,9 км к З от села Кызылтау, в 8,2 км к С от 2-го отделения, в 6 км к В от горы Северный Кызылтау
1509.
Могильник Кызылтау 8, эпоха бронзы
археология
в 10 км к З от села Кызылтау, в 8,5 км к С от 2-го отделения, в 5,8 км к В от горы Северный Кызылтау
1510.
Могильник Кызылтау 9, эпоха бронзы
археология
в 11,1 км к З от села Кызылтау, в 8,8 км к С от 2-го отделения, в 4,7 км к В от горы Северный Кызылтау
1511.
Могильник Кызылтау 10, разновременный
археология
в 9,9 км к СЗ от села Кызылтау, в 11,2 км к С от 2-го отделения, в 6,4 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1512.
Могильник Кызылтау 11, разновременный
археология
в 6,7 км к СЗ от села Кызылтау, в 10,1 км к ССВ от 2-го отделения, в 9,1 км к В от горы Северный Кызылтау
1513.
Могильник Кызылтау 12, РЖВ
археология
в 7,1 км к ССВ от села Кызылтау, в 18,7 км к СВВ от горы Северный Кызылтау
1514.
Могильник Кызылтау 13, разновременный
археология

Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,6 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШШ-қа 19,5 шм жерде
1515.
Қызылтау 14 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,7 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 19,9 шм жерде
1516.
Қызылтау 15 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 7,8 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 20 шм жерде
1517.
Қызылтау 16 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 8,2 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 20,8 шм жерде
1518.
Қызылтау 17 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 8,9 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 21,9 шм жерде
1519.
Қызылтау 18 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,1 шм жерде, солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 22,3 шм жерде
1520.
Қызылтау 19 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 22,6 шм жерде
1521.
Қызылтау 20 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,5 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 23,1 шм жерде
1522.
Қызылтау 21 қорғаны, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 9,3 шм жерде, Солтүстік Қызылтау тауынан СШ-қа 23,1 шм жерде
1523.
Қызылтау 21 қорымы, ЕТҒ
археология
Қызылтау селосынан ССШ-қа 10,7 шм жерде, С Қызылтау тауынан СШ-қа 24,3 шм жерде
1524.
Жерлеу-еске алу кешені (Үлкен Алабас), әр түрлі уақытта
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 36,1 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 23,5 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 19,1 шм жерде
1525.
Едіге қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 32,2 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 24,1 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 22,1 шм жерде
1526.
Алабас 1 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 32,4 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 22,9 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 21,3 шм жерде
1527.
Қоскеліншек қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 30,2 шм жерде, Ортау тауынан ОШ-қа 24,6 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 23,9 шм жерде
1528.
Алабас қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 23,6 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,8 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30 шм жерде
1529.
Алабас 1 қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,8 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,8 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,5 шм жерде
1530.
Алабас 2 қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,5 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,7 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,7 шм жерде
1531.
Алабас 3 қорымы, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 22,4 шм жерде, Ортау тауынан ОШШ-қа 27,7 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 30,7 шм жерде
1532.
Алабас некрополі, әр түрлі уақытта
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 20 шм жерде, Ортау тауынан ШОШ-қа 27,3 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 32 шм жерде

в 7,6 км к ССВ от села Кызылтау, в 19,5 км к СВВ от горы Северный Кызылтау
1515.
Курган Кызылтау 14, РЖВ
археология
в 7,7 км к ССВ от села Кызылтау, в 19,9 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1516.
Курган Кызылтау 15, РЖВ
археология
в 7,8 км к ССВ от села Кызылтау, в 20 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1517.
Курган Кызылтау 16, РЖВ
археология
в 8,2 км к ССВ от села Кызылтау, в 20,8 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1518.
Курган Кызылтау 17, РЖВ
археология
в 8,9 км к ССВ от села Кызылтау, в 21,9 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1519.
Курган Кызылтау 18, РЖВ
археология
в 9,1 км к ССВ от села Кызылтау, в 22,3 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1520.
Курган Кызылтау 19, РЖВ
археология
в 9,5 км к ССВ от села Кызылтау, в 22,6 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1521.
Могильник Кызылтау 20, РЖВ
археология
в 9,5 км к ССВ от села Кызылтау, в 23,1 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1522.
Курган Кызылтау 21, РЖВ
археология
в 9,3 км к ССВ от села Кызылтау, в 23,1 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1523.
Могильник Кызылтау 21, РЖВ
археология
в 10,7 км к ССВ от села Кызылтау, в 24,3 км к СВ от горы Северный Кызылтау
1524.
Погребально-поминальный комплекс (Большой Алабас), разновременный
археология
в 36,1 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 23,5 км к ЮВ от горы Ортау, в 19,1 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1525.
Могильник Едыге, РЖВ
археология
в 32,2 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 24,1 км к ЮВ от горы Ортау, в 22,1 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1526.
Курган Алабас 1, РЖВ
археология
в 32,4 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 22,9 км к ЮВ от горы Ортау, в 21,3 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1527.
Могильник Коскелиншек, РЖВ
археология
в 30,2 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 24,6 км к ЮВ от горы Ортау, в 23,9 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1528.
Могильник Алабас, РЖВ
археология
в 23,6 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,8 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1529.
Могильник Алабас 1, РЖВ
археология
в 22,8 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,8 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,5 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1530.
Могильник Алабас 2, РЖВ
археология
в 22,5 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,7 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,7 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1531.
Могильник Алабас 3, РЖВ
археология
в 22,4 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,7 км к ВЮВ от горы Ортау, в 30,7 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1532.
Некрополь Алабас, разновременный
археология
в 20 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,3 км к ВЮВ от горы Ортау, в 32 км к ВЮВ от горы Большой Алабас

1533.
Алабас 2 қорғаны, ЕТҒ
археология
Ағадыр кентінен ОБ-қа 20 шм жерде, Ортау тауынан ШОШ-қа 27,3 шм жерде, Үлкен Алабас тауынан ШОШ-қа 32 шм жерде
1534.
Саңғыру 3 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 43 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1535.
Саңғыру 4 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 44 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1536.
Саңғыру 5 қорымы, қола дәуірі
археология
Ақтау селосынан СШШ-қа 44,3 шм жерде, Дарат қыстағынан Ш-қа 3 шм жерде
1537.
Сеңкібай кесенесі, XIX ғ.
киелі объекті
Талды селосынан Ш-қа 7 шм жерде
1538.
Жидебай кесенесі, XIX ғ.
киелі объекті
Ақсу селосынан ОБ-қа 13 шм жерде

1533.
Курган Алабас 2, РЖВ
археология
в 20 км к ЮЗ от поселка Агадырь, в 27,3 км к ВЮВ от горы Ортау, в 32 км к ВЮВ от горы Большой Алабас
1534.
Могильник Сангру 3, эпоха бронзы
археология
в 43 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1535.
Могильник Сангру 4, эпоха бронзы
археология
в 44 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1536.
Могильник Сангру 5, эпоха бронзы
археология
в 44,3 км к СВВ от села Актау, в 3 км к В от зимовки Дарат
1537.
Мавзолей Сенкибай, XIX в.
сакральные объекты
в 7 км к В от села Талды
1538.
Мавзолей Жидебая, XIX в.
сакральные объекты
в 13 км к ЮЗ от cела Аксу