2021 - 2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 444 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 21941 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 450 303 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 723 156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 729 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 714 288 мың теңге;
2) шығындар – 6 799 119 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 707 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 707 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 346 109 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 346 109 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 346 109 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.11.2021 № 68 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте Жәйрем кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенция көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
2021 жыл – 347 210 мың теңге;
2022 жыл – 279 138 мың теңге;
2023 жыл – 252 000 мың теңге.
4. Қалалық бюджетте Шалғы кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенция көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
2021 жыл – 30 928 мың теңге;
2022 жыл – 29 000 мың теңге;

О городском бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2020 года № 444. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2020 года № 21941.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 450 303 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 723 156 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 130 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 729 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 714 288 тысячи тенге;
2) затраты – 6 799 119 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 707 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 707 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 346 109 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 346 109 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 346 109 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2021 № 68 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Жайрем, в том числе:
2021 год - 347 210 тысяч тенге;
2022 год – 279 138 тысяч тенге;
2023 год – 252 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Шалгинский, в том числе:
2021 год - 30 928 тысяч тенге;
2022 год – 29 000 тысяч тенге;

2023 жыл – 28 000 мың теңге.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 36 754 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
LIV сессияның төрағасы Т. Темиров
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№444 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.11.2021 № 68 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

2023 год – 28 000 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2021 год в сумме 36 754 тысячи тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель LIV сессии Т. Темиров
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2020 года
№ 444
Городской бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.11.2021 № 68 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

35004
қоғамдық жұмыстарға
43400
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
13320
Кепілдендірілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік жиынтығымен қамтамасыз етуге
2500
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
2165
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
22315
оның ішінде:
республикалық бюджеттің нысаналы трансферті есебінен
3226
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
19089
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттар басқармасы
64568
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
11714
"Жәйрем кентінің мәдени-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны (абаттандыру және басқа тауарларды сатып алу)
52854
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3535
Спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын ұстауға және нығайтуға
3535
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18704
балалар ойын алаңдарын жайластыру
18704
Нысаналы даму трансферттері
1402035
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
438217
Тұрғын үй шаруашылығы
438217
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
96098
Қаражал қаласы, 25 орам, 22 үй мекен- жайы бойынша орналасқан үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
96098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
342119
Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, 25 орам, 22 үй мекен-жайы бойынша үйді қайта жаңғырту
342119
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
963818
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
963818
оның ішінде:
Қаражал қаласының тұтынушылар шекарасына дейін су құбыры желілерін жүргізу, 4 кезек
553228
Қаражал қаласының Ақтай шағын ауданындағы сумен жабдықтау желілерін салу
410590

35004
на общественные работы
43400
На выплату государственной адресной социальной помощи
13320
На гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово- бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
2500
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
2165
Районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
22315
в том числе:
за счет целевого трансферта республиканского бюджета
3226
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
19089
Управление культуры, архивов и документации области
64568
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
11714
Коммунальное казенное государственное предприятие "Культурно досуговый центр поселка Жайрем" (благоустройство территории и приобретение прочих товаров)
52854
Управление физической культуры и спорта области
3535
На содержание и укрепление материально – технической базы организаций спорта
3535
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18704
устройство детских игровых площадок
18704
Целевые трансферты на развитие
1402035
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
438217
Жилищно-коммунальное хозяйство
438217
в том числе:
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
96098
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к дому по адресу: город Каражал, 25 квартал, дом 22
96098
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
342119
Реконструкция дома по адресу: Карагандинская область, город Каражал, 25 квартал, дом 22
342119
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
963818
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
963818
в том числе:
Подвод водопроводных сетей до границ потребителей города Каражал, 4 очередь
553228
Строительство водопроводных сетей в микрорайоне Актай города Каражал
410590