2021 - 2023 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 486/72 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 7151 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110773 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7094 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103643 мың теңге;
2) шығындар – 115923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5150 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 27.09.2021 № 73/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 - 2023 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 194964 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3984 мың теңге;
трансферттер түсімі – 190980 мың теңге;
2) шығындар – 198117 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3153 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3153 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 27.09.2021 № 73/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 - 2023 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 102197 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7013 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімі – 94976 мың теңге;
2) шығындар – 110564 мың теңге;

О бюджете сельских округов города Аксу на 2021 - 2023 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2020 года № 486/72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 января 2021 года № 7151.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 110773 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7094 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 36 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103643 тысячи тенге;
2) затраты – 115923 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5150 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27.09.2021 № 73/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 194964 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3984 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 190980 тысяч тенге;
2) затраты – 198117 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3153 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3153 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27.09.2021 № 73/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 102197 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7013 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94976 тысяч тенге;
2) затраты – 110564 тысячи тенге;

7. 2021 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде 382661 мың теңге сомасында Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 51173 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 49073 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 61161 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 78860 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 48137 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 94257 мың теңге;
7-1. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде 764247 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері ескерілсін, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 52470 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 141907 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 33815 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 173954 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 31018 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 331083 мың теңге.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.04.2021 № 32/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 27.09.2021 № 73/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-2. 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджетке әлеуметтік қызметкерлерді үйде әлеуметтік көмек көрсететін қалалық бөлімшелерге ауыстыруға байланысты 20769 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 5182 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі - 2727 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 3677 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2147 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1473 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 5563 мың теңге.";

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2021 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 382661 тысяча тенге, в том числе:
Сельский округ имени Мамаита Омарова - 51173 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 49073 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ - 61161 тысяча тенге;
Евгеньевский сельский округ - 78860 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 48137 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ - 94257 тысяч тенге;
7-1. Учесть в бюджете сельских округов на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов, выделенных из вышестоящих бюджетов, в объеме 764247 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 52470 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 141907 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 33815 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 173954 тысячи тенге;
Достыкский сельский округ – 31018 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 331083 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.04.2021 № 32/5 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27.09.2021 № 73/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
7-2. Учесть в бюджете сельских округов на 2021 год целевые текущие трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 20769 тысяч тенге в связи с переводом социальных работников в городские отделения социальной помощи на дому, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 5182 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 2727 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 3677 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 2147 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 1473 тысячи тенге;
Калкаманский сельский округ – 5563 тысячи тенге.

Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 27.09.2021 № 73/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27.09.2021 № 73/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.04.2021 № 32/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының сессия төрағасы А. Тугельбаев
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.04.2021 № 32/5 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Аксуского городского маслихата А. Тугельбаев
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата