2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 75-455-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5986 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 26 611 261 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 575 074 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 8 798 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 58 223 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 969 166 мың теңге;
2) шығындар – 26 615 644 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 241 989 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 350 040 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 051 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу – 0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 246 372 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 246 372 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 350 040 мың теңге; қарыздарды өтеу – 108 051 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 383 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 19.11.2021 № 14-76-VII шешiмімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 айыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 75-455-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5986. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 611 261 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 575 074 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58 223 тысяч тенге; поступления трансфертов – 24 969 166 тысяч тенге;
2) затраты – 26 615 644 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 241 989 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 350 040 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 051 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 246 372 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 246 372 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 350 040 тысяч тенге;
погашение займов – 108 051 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 383 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2021 № 14-76-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 18 616 896 мың теңге болып қарастырылсын.
4. 2021 жылға аудандық бюджеттен кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 228 754 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Достық ауылдық округі 26 836 мың теңге
Мырзакент кенті 9 716 мың теңге
Еңбекші ауылдық округі 21 059 мың теңге
Жаңа жол ауылдық округі 21 841 мың теңге
Иіржар ауылдық округі 24 488 мың теңге
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі 23 787 мың теңге
Атакент кенті 10 917 мың теңге
Бірлік ауылдық округі 20 648 мың теңге
А.Қалыбеков ауылдық округі 22 920 мың теңге
Жамбыл ауылдық округі 23 999 мың теңге
Мақтарал ауылдық округі 22 543 мың теңге
5. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резервi 34 684 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

3. Предусмотреть на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 18 616 896 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в общей сумме 228 754 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Достык 26 836 тысяч теңге
Поселок Мырзакент 9 716 тысяч теңге
Сельский округ Енбекши 21 059 тысяч теңге
Сельский округ Жана жол 21 841 тысяч теңге
Сельский округ Ииржар 24 488 тысяч теңге
Сельский округ Ж.Нурлыбаев 23 787 тысяч теңге
Поселок Атакент 10 917 тысяч теңге
Сельский округ Бирлик 20 648 тысяч теңге
Сельский округ А.Калыбеков 22 920 тысяч теңге
Сельский округ Жамбыл 23 999 тысяч теңге
Сельский округ Мактарал 22 543 тысяч теңге
5. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в сумме 34 684 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мақтаарал аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Б. Шампиев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 желтоқсандағы № 75-455-VI
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Мактааральского
районного маслихата Б. Шампиев
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2020 года № 75-455-VI
Районный бюджет на 2021 год

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 598 218
2
Әлеуметтiк көмек
3 124 924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 124 924
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 986 774
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 598
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
107 479
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 257
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237 927
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
167 267
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
437 577
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
149 045
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
118 337
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 337
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 877
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 444
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7 070
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 830 202
1
Тұрғын үй шаруашылығы
163 440
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
32 820
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
32 820
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
130 620
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130 620
2
Коммуналдық шаруашылық
1 027 743
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

005
Государственная адресная социальная помощь
1 598 218
2
Социальная помощь
3 124 924
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 124 924
002
Программа занятости
1 986 774
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 598
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
107 479
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 257
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237 927
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
167 267
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
437 577
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
149 045
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
118 337
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 877
021
Капитальные расходы государственного органа
2 444
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 070
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 830 202
1
Жилищное хозяйство
163 440
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
32 820
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
32 820
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
130 620
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130 620
2
Коммунальное хозяйство
1 027 743
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
038
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры