Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 27-193-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 шілдеде № 5690 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 49/510-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5637 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5329 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келес ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 468 512 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 219 398 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 936 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 230 178 мың теңге;
2) шығындар – 33 618 755 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 450 044 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 477 180 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 136 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600 287 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 600 287 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 477 180 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 136 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 243 мың теңге".
8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 16 июня 2020 года № 27-193-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 2 июля 2020 года № 5690
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 29 мая 2020 года № 49/510-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5637 Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5329, опубликованного 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 468 512 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 219 398 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 936 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 230 178 тысяч тенге;
2) затраты – 33 618 755 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 450 044 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 477 180 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 136 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -600 287 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 600 287 тысяч тенге:
поступления займов – 477 180 тысяч тенге;
погашение займов – 27 136 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 243 тысяч тенге".
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы Н. Давлетяров
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
16 маусымдағы № 27-193-VI
шешіміне қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
18 желтоқсандағы № 20-140-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Н. Давлетяров
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение к решению
Келесского районного
маслихата от 16 июня
2020 года № 27-193-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 18 декабря 2019
года № 20-140-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

144 257
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
244 941
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
244 941
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 698 182
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 698 182
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 324
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
218 194
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21 622
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 931
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
517 493
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 916 618
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 951 196
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 245 768
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 242 068
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 242 068
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 700
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 700
2
Әлеуметтiк көмек
1 631 394
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 631 394
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 125 434
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 917
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 198
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 337
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78 140
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
169 896
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
90 122
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

144 257
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
244 941
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
244 941
9
Прочие услуги в области образования
2 698 182
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 698 182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
22 324
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
218 194
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21 622
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 931
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
517 493
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 916 618
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 951 196
1
Социальное обеспечение
4 245 768
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 242 068
005
Государственная адресная социальная помощь
4 242 068
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 700
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 700
2
Социальная помощь
1 631 394
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 631 394
002
Программа занятости
1 125 434
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 917
006
Оказание жилищной помощи
5 350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 198
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 337
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78 140
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
169 896
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
90 122
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения