Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-156-VI "2020-2022 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 маусымдағы № 28-204-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 шілдеде № 5705 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-7 тармағына және Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 27-193-VI "Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5690 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-156-VI "2020-2022 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5354 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-12 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Абай ауылының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 030 837 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 48 391 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 982 446 мың теңге;
2) шығындар – 1 040 139 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 302 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 302 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 302 мың теңге.
2. Бірлесу ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 132 969 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 688 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 21-156-VI "О бюджетах села и сельских округов на 2020-2022 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 22 июня 2020 года № 28-204-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 13 июля 2020 года № 5705
В соответствии с пунктом 4 статьи 109-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Келесского районного маслихата от 16 июня 2020 года № 27-193-VI "О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5690, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 21-156-VI "О бюджетах села и сельских округов на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4871, опубликовано 13 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункты 1-12 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет села Абай на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 030 837 тысяч тенге:
налоговые поступления – 48 391 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 982 446 тысяч тенге;
2) затраты – 1 040 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 302 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 302 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 969 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 688 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттердiң түсiмдерi – 129 281 мың теңге;
2) шығындар – 133 357 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -388 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 388 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 388 мың теңге.
3. Ұшқын ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 225 929 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 519 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 220 410 мың теңге;
2) шығындар – 226 897 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 968 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 968 мың теңге.
4. Жамбыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 147 423 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 030 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 144 393 мың теңге;
2) шығындар – 147 966 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 543 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 543 мың теңге.
5. Бозай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 105 692 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 406 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

поступления трансфертов – 129 281 тысяч тенге;
2) затраты – 133 357 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -388 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 388 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 388 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Ушкын на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 225 929 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 220 410 тысяч тенге;
2) затраты – 226 897 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 968 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 968 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жамбыл на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 147 423 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 144 393 тысяч тенге;
2) затраты – 147 966 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -543 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 543 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 543 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Бозай на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 105 692 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;

трансферттердiң түсiмдерi – 613 346 мың теңге;
2) шығындар – 638 095 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 865 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 865 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 865 мың теңге.
12. Жүзімдік ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 260 825 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 745 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 257 080 мың теңге;
2) шығындар – 261 565 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -740 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 740 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 740 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
2. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

поступления трансфертов – 613 346 тысяч тенге;
2) затраты – 638 095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 865 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 865 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 865 тысяч тенге.
12. Утвердить бюджет сельского округа Жузимдик на 2020-2022 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 260 825 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 257 080 тысяч тенге;
2) затраты – 261 565 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -740 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 740 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 740 тысяч тенге.
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.