"Семей қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 61/437-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 8100 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7989 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 140 939,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 26 172 819,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 166,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 391 958,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 455 995,7 мың теңге;
2) шығындар – 61 845 012,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -146 039,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 35 004,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 181 043,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 588 570,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 588 570,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 146 603,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 146 603,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 802 532,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 951 454,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 295 525,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 10.12.2021 № 19/119-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві – 581 836,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 10.12.2021 № 19/119-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы, корпоративтік табыс салығы бойынша табысты бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7989 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 100 пайыз көлемінде атқарылуға алынсын.

"О бюджете города Семей на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 61/437-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2020 года № 8100
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстанот 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989), маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 140 939,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 26 172 819,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 166,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 391 958,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 455 995,7 тысяч тенге;
2) затраты – 61 845 012,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -146 039,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 35 004,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 181 043,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 588 570,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 588 570,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 146 603,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 146 603,8 тысяч тенге:
поступление займов – 9 802 532,2 тысяч тенге;
погашение займов – 3 951 454,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 295 525,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 10.12.2021 № 19/119-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 581 836,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 10.12.2021 № 19/119-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Принять к исполнению на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу, корпоративному подоходному налогу в размере 100 процентов, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7989).

4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет саласындағы мамандарға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
6. Қалалық бюджетте ауылдық округтерге берілетін субвенция 391 554 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
"Абыралы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 21 160 мың теңге;
"Айнабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 22 462 мың теңге;
"Алғабас ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 26 573 мың теңге;
"Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 24 648 мың теңге;
"Достық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 30 962 мың теңге;
"Жиенәлі ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 23 069 мың теңге;
"Ертіс ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 22 671 мың теңге;
"Қараөлең ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 51 624 мың теңге;
"Көкентау ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 32 993 мың теңге;
"Новобаженово ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 25 236 мың теңге;
"Озерки ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 31 750 мың теңге;
"Приречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 39 001 мың теңге;

4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года учесть специалистам в области культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Учесть в городском бюджете субвенцию, передаваемую в сельские округа в сумме 391 554 тысяч тенге, в том числе:
Государственное учреждение "Аппарат акима Абралинского сельского округа" - 21 160 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Айнабулакского сельского округа" - 22 462 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Алгабасского сельского округа" - 26 573 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Акбулакского сельского округа" - 24 648 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Достыкского сельского округа" - 30 962 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Жиеналинского сельского округа" - 23 069 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Иртышского сельского округа" - 22 671 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Караоленского сельского округа" - 51 624 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Кокентауского сельского округа" - 32 993 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Новобаженовского сельского округа" - 25 236 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Озерского сельского округа" - 31 750 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима Приречного сельского округа" - 39 001 тысяч тенге;

"Шаған кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 19 187 мың теңге;
"Шульбинск кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі – 20 218 мың теңге.
7. 2021 жылға арналған бюджетте ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Семей қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің 5-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы А. Әміренов
Қалалық мәслихаттың хатшысы Б. Ақжалов
Семей қаласының мәслихаты

Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Чаган" - 19 187 тысяч тенге;
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шульбинск" - 20 218 тысяч тенге.
7. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2021 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 4.
8. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Семей согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии городского маслихата А. Амренов
Секретарь городского маслихата Б. Акжалов
Приложение 1 к решению
Маслихат города Семей

1. Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6469 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 10 қаңтарда жарияланған) шешім.
2. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 3 наурыздағы № 49/334-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6768 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 20 наурызда жарияланған) шешім.
3. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 51/374-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6848 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 8 сәуірде жарияланған) шешім.
4. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 52/377-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7049 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 14 мамырда жарияланған) шешім.
5. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 53/383-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7269 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 10 шілдеде жарияланған) шешім.
6. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 7 тамыздағы № 55/396-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7492 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 27 тамызда жарияланған) шешім.

1. Решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6469, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2020 года).
2. Решение маслихата города Семей от 3 марта 2020 года № 49/334-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6768, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 марта 2020 года).
3. Решение маслихата города Семей от 1 апреля 2020 года № 51/374-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6848, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 апреля 2020 года).
4. Решение маслихата города Семей от 29 апреля 2020 года № 52/377-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7049, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 14 мая 2020 года).
5. Решение маслихата города Семей от 24 июня 2020 года № 53/383-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7269, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 июля 2020 года).
6. Решение маслихата города Семей от 7 августа 2020 года № 55/396-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7492, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 27 августа 2020 года).

7. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 56/403-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7630 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 12 қазанда жарияланған) шешім.
8. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 57/410-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7786 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 12 қарашада жарияланған) шешім.
9. Семей қаласы мәслихатының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 59/430-VI "Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/310-VI "Семей қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7926 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 8 желтоқсанда жарияланған) шешім.

7. Решение маслихата города Семей от 24 сентября 2020 года № 56/403-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7630, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 12 октября 2020 года).
8. Решение маслихата города Семей от 30 октября 2020 года № 57/410-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7786, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 12 ноября 2020 года).
9. Решение маслихата города Семей от 2 декабря 2020 года № 59/430-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2019 года № 47/310-VI "О бюджете города Семей на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7926, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 декабря 2020 года).