Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 35-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 мамырда № 6216 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2021 № 3-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген, 2019 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 187 085 219 мың теңге:
салықтық түсімдер – 37 470 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 462 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 149 261 416 мың теңге;
2) шығындар – 187 868 038 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 663 106 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 50 310 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 647 344 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 500 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44 945 925 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 945 925 мың теңге:
қарыздар түсімі – 46 465 795 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 678 591 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 158 721 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 24-баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
1) 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі мен кредиттер 80 766 702 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:

О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 апреля 2020 года № 35-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 4 мая 2020 года № 6216. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3-10
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2021 № 3-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 187 085 219 тысяч тенге:
налоговые поступления – 37 470 341 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 352 462 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 149 261 416 тысяч тенге;
2) затраты – 187 868 038 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 663 106 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 310 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 647 344 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 500 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -44 945 925 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 44 945 925 тысяч тенге:
поступление займов – 46 465 795 тысяч тенге;
погашение займов – 6 678 591 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 158 721 тысяча тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 24 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы":
1) учесть в областном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 80 766 702 тысячи тенге:

шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 7 065 145 мың теңге;
төтенше жағдай кезеңінде күшейтілген режимде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз еткен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйақы төлеуге – 127 830 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 3 105 785 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 4 090 576 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға – 100 000 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға – 10 337 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 1 000 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 500 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 2 587 237 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 1 229 608 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 2 763 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 62 086 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 163 104 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 44 944 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 88 333 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 1 150 мың теңге;
мүгедектерді әлеуметтік қолдауға – 421 615 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 41 328 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 616 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 203 995 мың теңге;
жастар практикасына – 1 027 925 мың теңге;

на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 7 065 145 тысяч тенге;
на выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения – 127 830 тысяч тенге;
на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 3 105 785 тысяч тенге;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования – 4 090 576 тысяч тенге;
на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость – 100 000 тысяч тенге;
на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов – 10 337 тысяч тенге;
на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 1 000 000 тысяч тенге;
на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса – 500 000 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 587 237 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 1 229 608 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 2 763 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 62 086 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 163 104 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 44 944 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 88 333 тысячи тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 1 150 тысяч тенге;
на социальную поддержку инвалидов – 421 615 тысяч тенге;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам – 41 328 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 616 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 203 995 тысяч тенге;
на молодежную практику – 1 027 925 тысяч тенге;

NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 509 522 мың теңге;
ақпараттық жұмысқа – 1 760 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 892 160 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 584 070 мың теңге;
жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге – 9 707 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 059 695 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 149 613 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 705 367 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 8 925 225 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 4 330 507 мың теңге;
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға – 1 256 647 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 933 670 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 81 093 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға – 86 298 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген сомаларды өтеуге – 97 585 мың теңге;
медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуге – 506 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 163 145 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 298 667 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 89 659 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға – 95 622 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға – 35 173 мың теңге;

на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 509 522 тысячи тенге;
на информационную работу – 1 760 тысяч тенге;
на общественные работы – 892 160 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 584 070 тысяч тенге;
на обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач – 9 707 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 1 059 695 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 149 613 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 705 367 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 8 925 225 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 4 330 507 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман" – 1 256 647 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования – 933 670 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования – 81 093 тысячи тенге;
на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей – 86 298 тысяч тенге;
на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 97 585 тысяч тенге;
на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда – 506 тысяч тенге;
на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга – 163 145 тысяч тенге;
на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов – 1 298 667 тысяч тенге;
на пропаганду здорового образа жизни – 89 659 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД – 95 622 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работникам медицинских организаций здравоохранения местных исполнительных органов – 35 173 тысячи тенге;

техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге – 35 483 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 148 443 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 4 609 990 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 39 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге – 1 891 272 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 7 416 256 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға – 3 424 763 мың теңге, соның ішінде:әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға – 1 324 763 мың теңге, аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 2 100 000 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 234 397 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 861 865 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 4 702 032 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 176 211 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға – 871 493 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберіндешағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 283 651 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 148 486 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 1 201 216 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 722 248 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит беруге – 3 879 990 мың теңге;

на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 35 483 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 1 148 443 тысячи тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 4 609 990 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" – 39 000 тысяч тенге;
на субсидирование ставки вознаграждения и на гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта биснеса-2025" и механизма кредитования приоритетных проектов – 1 891 272 тысячи тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 7 416 256 тысяч тенге;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"– 3 424 763 тысячи тенге, в том числе: строительство жилья для социально уязвимых слоев населения– 1 324 763 тысячи тенге, строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей – 2 100 000 тысяч тенге;
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" - 2 234 397 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 861 865 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 4 702 032 тысячи тенге;
на развитие газотранспортной системы – 176 211 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 871 493 тысячи тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной Программы развития регионов до 2025 года– 283 651 тысяча тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной Программы развития регионов до 2025 года– 148 486 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры – 1 201 216 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 722 248 тысяч тенге;
на кредитование на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 3 879 990 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 2 246 723 мың теңге;
облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беруге – 500 000 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беруге – 458 283 мың теңге;
облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беруге – 516 418 мың теңге;
облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 218 414 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері мен ағымдағы нысаналы трансферттер 10 128 106 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
3 828 726 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
6 299 380 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 2 246 723 тысячи тенге;
на кредитование для содействия развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах – 500 000 тысяч тенге;
на кредитование для проведения капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 458 283 тысячи тенге;
на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения – 516 418 тысяч тенге;
на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 218 414 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (города областного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 10 128 106 тысяч тенге, в том числе:
3 828 726 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
6 299 380 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (города областного значения) бюджетам осуществляется на основании Постановления акимата Западно-Казахстанской области.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

104 515
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
204 468
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
39 899
005
Жастар саясаты саласында iс-шараларды iске асыру
164 569
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 875 519
1
Отын және энергетика
1 875 519
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 004 026
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 004 026
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
871 493
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
871 493
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 199 810
1
Ауыл шаруашылығы
14 067 666
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 079 517
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 800
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
784 991
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
66 572
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
8 543
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
122 847
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
21 121
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 174
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
70 437
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 105 785
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
500 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 789 636
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 090 576
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

104 515
283
Управление по вопросам молодежной политики области
204 468
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
39 899
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
164 569
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 875 519
1
Топливо и энергетика
1 875 519
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 004 026
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 004 026
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
871 493
007
Развитие теплоэнергетической системы
871 493
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 199 810
1
Сельское хозяйство
14 067 666
255
Управление сельского хозяйства области
13 079 517
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
113 800
002
Субсидирование развития семеноводства
784 991
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
66 572
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
8 543
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
122 847
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
21 121
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 174
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
70 437
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 105 785
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
500 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 789 636
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 090 576
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

1 497 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
63 699
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
63 699
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
154 132
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
154 132
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
234 452
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
234 452
14
Борышқа қызмет көрсету
59 674
1
Борышқа қызмет көрсету
59 674
257
Облыстың қаржы басқармасы
59 674
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
56 351
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 323
15
Трансферттер
55 948 565
1
Трансферттер
55 948 565
257
Облыстың қаржы басқармасы
55 948 565
007
Субвенциялар
47 914 192
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
78 751
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 673 749
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 187 615
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
302 985
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
791 273
3) Таза бюджеттік кредиттеу
43 663 106
Бюджеттік кредиттер
50 310 450
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 709 180
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22 709 180
262
Облыстың мәдениет басқармасы
618 584
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
618 584
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 697 626
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру

1 497 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
63 699
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
63 699
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
154 132
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
154 132
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
234 452
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
234 452
14
Обслуживание долга
59 674
1
Обслуживание долга
59 674
257
Управление финансов области
59 674
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
56 351
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 323
15
Трансферты
55 948 565
1
Трансферты
55 948 565
257
Управление финансов области
55 948 565
007
Субвенции
47 914 192
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
78 751
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 673 749
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
3 187 615
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
302 985
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
791 273
3) Чистое бюджетное кредитование
43 663 106
Бюджетные кредиты
50 310 450
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 709 180
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22 709 180
262
Управление культуры области
618 584
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
618 584
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 697 626
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости