Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №42-2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қарашадағы № 53-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 қарашада № 6472 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 57-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.01.2021 № 57-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 42-2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5928 тіркелген, 2020 жылы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 026 532 мың теңге:
салықтық түсімдер – 373 272 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 564 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 010 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 588 686 мың теңге;
2) шығындар – 8 264 849 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 565 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 162 763 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -356 882 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 356 882 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 340 394 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 686 мың теңге.";
6-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 3 724 333 мың теңге, оның ішінде:";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Таскалинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №42-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 ноября 2020 года № 53-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 ноября 2020 года № 6472. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 января 2021 года № 57-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.01.2021 № 57-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №42-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5928, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 026 532 тысячи тенге:
налоговые поступления – 373 272 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16 564 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48 010 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 588 686 тысяч тенге;
2) затраты – 8 264 849 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 565 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 162 763 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -356 882 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 356 882 тысячи тенге:
поступление займов – 340 394 тысячи тенге;
погашение займов – 44 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 686 тысяч тенге.";
в пункте 6:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 3 724 333 тысячи тенге, в том числе на:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:

"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 58 571 мың теңге;";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 5 869 мың теңге;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 315 мың теңге;";
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастар практикасына – 32 610 мың теңге;";
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар – 71 353 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 272 286 мың теңге;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 117 872 мың теңге;";
жиырма бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ыбрай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу – 135 373 мың теңге;";
жиырма екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы аудандық мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеу– 143 975 мың теңге;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Ш.Қалдаяков көшесінің темір жол өтпеліне дейінгі бөлігін, Шежін, Х.Доспанова, Т.Жароков, Әбілхайыр хан, Ә.Сабиров көшелерінің, "Көктем" және "Самал" шағын аудандардың автомобиль жолдарын, Д.Нүрпейсова және А.Скоробогатов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 403 265 мың теңге;";
жиырма төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Сатпаев, Керей хан, Жәнібек хан, С.Сейфуллин, Б.Момышұлы және Қ.Аманжолов көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 333 206 мың теңге;";
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Қ.Жасыбаев, Ж.Жамбыл, Қ.Мұңайтпасов, А.Молдағұлова, А.Нечаева, М.Жұмағалиев, Досмамбет жырау көшелерінің, "Сәулет" шағын ауданының автомобиль жолдарын, Жеңіс және Ғ.Иржанов көшелерінің автомобиль жолдарының бөлігін күрделі жөндеу – 410 220 мың теңге;";
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы С.Ахметкалиев, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилов, Халықтар достығы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 336 296 мың теңге;";
6-тармақта:
2) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"выплату государственной адресной социальной помощи – 58 571 тысяча тенге;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 869 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"частичное субсидирование заработной платы – 4 315 тысяч тенге;";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"молодежную практику – 32 610 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"гранты для NEET молодежи и многодетных семей с низкими доходами, трудоспособных инвалидов с низким доходом для реализации новых бизнес-идей – 71 353 тысячи тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 272 286 тысяч тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 117 872 тысячи тенге;";
абзац двадцать первый изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Ыбрая Алтынсарина в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 135 373 тысячи тенге;";
абзац двадцать второй изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт здания районного дома культуры в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 143 975 тысяч тенге;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Ш.Калдаякова до железно-дорожного переезда, улиц Чижинская, Х.Доспановой, Т.Жарокова, Абулхайыр хана, А.Сабирова, микрорайонов "Коктем" и "Самал", участок автомобильных дорог по улицам Д.Нурпеисовой и А.Скоробогатова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 403 265 тысяч тенге;";
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Сатпаева, Керей хана, Жанибек хана, С.Сейфуллина, Б.Момышулы и К.Аманжолова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 333 206 тысяч тенге;";
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт автомобильных дорог улиц К.Жасыбаева, Ж.Жамбула, К.Мунайтпасова, А.Молдагулова, А.Нечаевой, М.Жумагалиева, Досмамбет жырау, микрорайона "Саулет", часть автомобильных дорог улиц Жениса и Г.Иржанова в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 410 220 тысяч тенге;";
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"капитальный ремонт автомобильных дорог улиц С.Ахметкалиева, Саябақ, Т.Шевченко, И.Панфилова, Халықтар достығы в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 336 296 тысяч тенге;";
в пункте 6:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:

"2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 749 060 мың теңге, оның ішінде:";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 2 531 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Мерей ауылына кіреберіс автокөлік жолдарын орташа жөндеу 0-13 километр – 148 387 мың теңге;";
жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырма жетінші және жиырма сегізінші абзацтар алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;.
2. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Т. Шатенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

"2) целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета – 749 060 тысяч тенге, в том числе на:";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 2 531 тысяча тенге;";
дополнить абзацем двадцать девятым следующего содержания:
"средний ремонт подъездной автодороги к селу Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области 0-13 километров – 148 387 тысяч тенге;";
абзацы седьмой, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцать седьмой и двадцать восьмой исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Шатенова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
160 971
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
160 971
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 653 609
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 653 609
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 255
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
28 255
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
151 622
041
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
151 622
14
Борышқа қызмет көрсету
60
1
Борышқа қызмет көрсету
60
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
60
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
60
15
Трансферттер
530 206
1
Трансферттер
530 206
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
530 206
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 209
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
0
038
Субвенциялар
432 093
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
62 828
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
34 076
3) Таза бюджеттік кредиттеу
118 565
Бюджеттiк кредиттер
162 763
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
43 325
1
Тұрғын үй шаруашылығы
43 325
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
160 971
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
160 971
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 653 609
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 653 609
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 255
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
28 255
464
Отдел образования района (города областного значения)
151 622
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
151 622
14
Обслуживание долга
60
1
Обслуживание долга
60
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
60
15
Трансферты
530 206
1
Трансферты
530 206
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
530 206
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 209
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
0
038
Субвенции
432 093
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
62 828
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
34 076
3) Чистое бюджетное кредитование
118 565
Бюджетные кредиты
162 763
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
43 325
1
Жилищное хозяйство
43 325
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)